درخواستهای مربوط به زیست شناسی

orkidehm

مدیر تالار زیست شناسی
مدیر تالار
بچه ها به نظرتون تو تالار زیستمون بخش تحصیلات تکمیلی خالی نیست؟؟فکر کنم اگه داشته باشیم راحت تر بتونیم با هم صحبت کنیم و درخواسستای دکتری و ارشد اونجا گفته بشه مرتب تره ممنون

فرمایش شمادرسته دوست عزیز.درخواست ایجاداین بخش داده شده.منتظرجوابشیم.

سلام دوستان عزیز. ببخشید یه سوال داشتم نمی دونستم دقیقا باید کجا بپرسم.
هرچی توی اینترنت گشتم درست حسابی نفهمیدم:(
کسی هست که بدونه Scenedesmus quadricauda چیه؟ فقط می خوام بدونم چیه! میکروارگانیسمه؟:surprised:فقط فهمیدم که انگار ازجلبک می گیرنش...
خدا کنه کسی بدونه:(:gol::gol:

نوعی جلبک هست.
اینم طبقه بندیش برای اطلاع بیشتر:

Classification:
Empire Eukaryota
Kingdom Plantae
Phylum Chlorophyta
Class Chlorophyceae
Order Sphaeropleales
Family Scenedesmaceae
Subfamily Scenedesmoidea
Genus Scenedesmus

jazire85

عضو جدید
لژيونلا پنوموفيلا

لژيونلا پنوموفيلا

ممنون میشم اگه ی فایل ورد یا پی دی اف خوبی در مورد لژيونلا پنوموفيلا واسم بفرسه.

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
کاش مولف کتابو هم میگفتی
اونو ندارم.شاید این دوتا به دردت بخوره

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
ممنون میشم اگه ی فایل ورد یا پی دی اف خوبی در مورد لژيونلا پنوموفيلا واسم بفرسه.

سلام هم باشگاهی عزیز
درباره لژیونلا پنوموفیلا متاسفانه فایل ورد یا pdf ندارم اما توی فصل بیست و نه باکتری شناسی مورای می تونید مطالب خیلی خوبی درباره این باکتری تاریخچه وجه تسمیه و بیماری زایی اش بخونید. اگرم مقاله لازم دارید می تونم براتون سرچ کنم.
موفق باشید

antirium

عضو جدید
مرسی عزیزم نوشته takashi Hashimoto
اگه همون کتابو بتونیم داشته باشیم خیلی عالی میشه ممنونم از کمکت عزیزم:)

baron90

عضو جدید
سلام دوستان
یه موضوع و مطلب جدید برای سمینار دادن درس اکولوژی میخوام.چون موضوعات همیشگی تکراری شده دنبال یه موضوع جذاب میگردم.
ممنون میشم هرچه سریعتر کمکم کنید......:gol:

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه موضوع و مطلب جدید برای سمینار دادن درس اکولوژی میخوام.چون موضوعات همیشگی تکراری شده دنبال یه موضوع جذاب میگردم.

اکولوژی انسانی سازگار با چرخه طبیعت

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام عزیزم برای چه درسی ؟

اکولوژی پوشش های گیاهی ؟

saina hg

عضو جدید
سلام وقت بخیر
2تا سوال داشتم...ک جوابشون خیلی برام مهمه...
لطفا اگه میدونید کمکم کنید...
1_عمر پروتین چقدره؟
2_یک واکنشی که برای انجام واکنش ب آنزیم احتیاج نداره؟

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام وقت بخیر
2تا سوال داشتم...ک جوابشون خیلی برام مهمه...
لطفا اگه میدونید کمکم کنید...
1_عمر پروتین چقدره؟
2_یک واکنشی که برای انجام واکنش ب آنزیم احتیاج نداره؟

سلام دوست عزیز

طول عمر پروتئین ها بستگی به نوع پروتئین داره مثلا پروتئین های سرم خون و کبد نیمه عمری حدود 10 روز دارن یعنی هر ده روز یکبار تجدید می شن اما پروتئین های عضله که بیشترین و طولانی ترین نیمه عمر رو دارن حدود هر 190 روز یکبار تجدید می شن.

کلا طول عمر پروتئین ها بستگی به نوع اسیدآمینه موجود در N-ترمینال اونا داره. مثلا طول عمر پروتئین ها از 2 دقیقه برای اونایی که در N-ترمینال خودشون دارای آرژنین هستند تا بیشتر از 20 ساعت برای اونایی که در N-ترمینال خود متیونین دارن تغییر می کنه.

متاسفم جواب سوال دومتونو هر چی گشتم پیدا نکردم. اگر چیزی پیدا کردم براتون پست می ذارم.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

mh93

عضو جدید
سوال

سوال

سلام شما میتونین نحوه طراحی پرایمرم توضیح بدین؟:question:

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام
یه سول داشتم
کدوم قند باعث تشکیل گروه های خونی متفاوت شده؟

سلام عزیزم

قندی که باعث تشکیل گروه های خونی متفاوت شده "N-استیل گالاکتوز آمین" ه. آنتی ژن های همه گروه های خونی قند گالاکتوز و فوکوز رو دارن اما بود و نبود قند N-استیل گالاکتوز آمین سبب بوجود آمدن گروه های خونی مختلف می شه. بدین ترتیب که
وجود گالاکتوز به تنهایی گروه خونی B
وجود N-استیل گالاکتوزآمین به تنهایی گروه خونی A
وجود هم زمان هر دو قند گالاکتوز و N-استیل گالاکتوزآمین باعث ایجاد گروه خونی AB
و عدم وجود هر دوی اینها سبب بروز گروه خونی O می شه.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

baron90

عضو جدید
سلام عزیزم

قندی که باعث تشکیل گروه های خونی متفاوت شده "N-استیل گالاکتوز آمین" ه. آنتی ژن های همه گروه های خونی قند گالاکتوز و فوکوز رو دارن اما بود و نبود قند N-استیل گالاکتوز آمین سبب بوجود آمدن گروه های خونی مختلف می شه. بدین ترتیب که
وجود گالاکتوز به تنهایی گروه خونی B
وجود N-استیل گالاکتوزآمین به تنهایی گروه خونی A
وجود هم زمان هر دو قند گالاکتوز و N-استیل گالاکتوزآمین باعث ایجاد گروه خونی AB
و عدم وجود هر دوی اینها سبب بروز گروه خونی O می شه.

موفق باشید

ممنون دست گلتون درد نکنه:gol::gol:

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام...
دوستان کسی میدونه سیانو باکتری چیه؟
و علت این نامگذاری چیه؟

سلام عزیزم
سیانوباکترها گروه بسیار بزرگی از یوباکترها هستن که قبلا تصور می شد جلبک هستن و به خاطر این مسئله و رنگ سبز آبی شون تحت عنوان جلبک های سبز آبی (سیانوباکتر) نامیده می شدند. این باکتری های رشته ای توانایی فتوسنتز دارن و اولین گروه از موجودات زنده بودن که اکسیژن رو در اتمسفر بی هوازی زمین دو میلیارد پیش رها کردن و جو زمین رو از بی هوازی به هوازی تغییر دادن و شرایط رو برای تکامل موجودات هوازی مهیا کردن. این باکتری ها توانایی تثبیت نیتروژن هم دارن (در سلولهای ویژه ای به نام هتروسیست) به واسطه همین توانایی شون معمولا به عنوان کود برای تقویت مزارع برنج بکار می رن. از انواع این باکتری ها می شه به آنابنا و نوستوک اشاره کرد

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام دوستان
یه سوال دیگه داشتم:
پاتووار اشرشیاکلای چیه؟ :que:

سلام عزیزم
منظور از پاتووار سویه های مختلف اشریشیا کلای هستن که هر کدوم بیماری خاصی رو ایجاد می کنن. مثلا ای کولای انتروژنیک (EPEC) باعث عفونت های گوارشی و تب های عمومی می شه درحالیکه ای کلای انتروهموراژیک (EHEC) سبب اسهال خونی می شه.
موفق باشی

baron90

عضو جدید
سلام عزیزم
منظور از پاتووار سویه های مختلف اشریشیا کلای هستن که هر کدوم بیماری خاصی رو ایجاد می کنن. مثلا ای کولای انتروژنیک (EPEC) باعث عفونت های گوارشی و تب های عمومی می شه درحالیکه ای کلای انتروهموراژیک (EHEC) سبب اسهال خونی می شه.
موفق باشی
پس یعنی پاتووار همون سویه هستش؟ اگه من سویه اکلای سرچ بزنم به جواب میرسم؟ درسته؟
دستت درد نکنه آجی یه کم گیج شده بودم آخه استادمون زیاد توضیح نمیده فکر میکنه ما همه چیز رو بلدیم

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
پس یعنی پاتووار همون سویه هستش؟ اگه من سویه اکلای سرچ بزنم به جواب میرسم؟ درسته؟
دستت درد نکنه آجی یه کم گیج شده بودم آخه استادمون زیاد توضیح نمیده فکر میکنه ما همه چیز رو بلدیم

خواهش می کنم. تقریبا همینه عزیزم . گاهی اوقات با کمک تست های بیوشیمیایی می شه فهیمد که یه باکتری مثل ای کلای دارای سویه هاییه که ویژگی منحصر به فردی مثل ایجاد یه بیماری خاص داره. به این سویهای مختلف می گن بیووار. گاهی از تست های سرولوژیکی برای تعیین سویه های مختلف یه باکتری استفاده می شه به این ها می گن سرووارهای یه باکتری . پاتووارها رو بر اساس بیماری زایی (پاتوژنز) یه باکتری تعیین می کنن. متوجه شدی نازنینم؟
راستی رشته ات میکروبه عزیزم؟

آخرین ویرایش:

baron90

عضو جدید
خواهش می کنم. تقریبا همینه عزیزم . گاهی اوقات با کمک تست های یوشیمیایی می شه فهیمد که یه باکتری مثل ای کلای دارای سویه هاییه که ویژگی منحصر به فردی مثل ایجاد یه بیماری خاص داره. به این سویهای مختلف می گن بیووار. گاهی از تست های سرولوژیکی برای تعیین سویه های مختلف یه باکتری استفاده می شه به این ها می گن سرووارهای یه باکتری . پاتووارها رو بر اساس بیماری زایی (پاتوژنز) یه باکتری تعیین می کنن. متوجه شدی نازنینم؟
راستی رشته ات میکروبه عزیزم؟
بله خانمی دستت دردنکنه گلم
نه عمومی میخونم بخاطر همین ک عمومی هستم اساتید دیگه فکر میکنن علامه هستیم و دیگه..

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
بله خانمی دستت دردنکنه گلم
نه عمومی میخونم بخاطر همین ک عمومی هستم اساتید دیگه فکر میکنن علامه هستیم و دیگه..

واااااااای عزیزم. منم لیسانسم زیست عمومی بود. قشنگت تر از این رشته توی دنیا رشته نیست. خیلییییییییی موفق باشییییییی

baron90

عضو جدید
واااااااای عزیزم. منم لیسانسم زیست عمومی بود. قشنگت تر از این رشته توی دنیا رشته نیست. خیلییییییییی موفق باشییییییی

واقعا منم رشته ام رو خیلی دوست دارم و هر روز بیشتر عاشقش میشم مخصوصا این ترم که اکولوژی عملی داریم آزمایشگاه رو هم ک نگو اونجا اگه ببینیم چشمام ذوق زدن

شما هم موفق باشی گلم

مهدی 72

عضو جدید
درود بر شما
آیا با استفاده از علم میکروبیولوژی صنعتی میشه رافینوز موجود در چغندر رو به ساکارز تجزیه( فقط فروکتور و اینا که تشکیل دهنده ی ساکارزه رو با تجزیش بدست آورد و به ساکارز تبدیلش کرد یا اینکه یه سره از تجزیش ساکارز بدست آورد؟) کرد؟؟

tak par

عضو جدید
سلام یه درخواستی داشتم در مورد روشهای تولید استاگزانتین با استفاده از علم بیوتکنولوژی میتونین کمکم کنین؟