کاریابی و بازار کار

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دقیقا شروع درست و دقیق کلید انجام کار چون اگه بدونیم از کجا باید شروع بشه ادامه اش چندان سخت نیست
ما باید این پروپزال رو به نحوی پیش ببریم که مراجع برای قبول طرح قانع بشن
اولین عنوان به نظر من باید از اهمیت نقش صنایع و مدیریت توی پیشبرد صنعت باشه

یعنی پروپزال کاربردی باشه منظورم از کاربردی مثلا مشکلات یک سازمان رو بررسی میکنیم بعد برای حل اون مشکل سازمان میشه پروپزال کاربردی که بیشتر شرکت ها برای این پروپزال سرمایه گذاری میکنند و فراخوان میدن
البته به نظرم پروپزال نظری بهتر چون یک بحث جدیدی رو توی مهندسی و مدیریت باز میکنه
من یک موضوع به ذهنم رسیده موضوع اینه
بررسی مشکلات ارتباطی بین مدیران ارشد و میانی
به این موضوع اشاره داره که بیشتر مدیران میانی ( مهندسین صنایع یا مدیریت ) با مدیران ارشد (مدیریت )اختلاف نظر دارند و اختلاف سلیقه ای بسیار زیادی دارند

Candyman

کاربر فعال
سلام دوستان عزيز . اگه كسي تجربه اي از خودش يا اطرافيانش داره كه رفتن توي جنوب كشور مثله عسلويه ماهشهرو اينا كار كردن ايجا بنويسه . در مورد حقوق شرايط كاري چگونگيه وضعيت استخدام بيمه و كلا هر چيزي كه ميدونين .پيشاپيش از همه ي عزيزان تشكر ميكنم

من رو بکشی اونجا نمیرم...زندگی به چه قیمت ...همین تهران یا شهر خودتون یک فکری بکنید...وامی بگیرید...کاری راه بندازید...شده حتی شال و روسری فروشی .
برای دیگران کار نکنید .

Pooya70

عضو جدید
کاری راه بندازید...شده حتی شال و روسری فروشی .
برای دیگران کار نکنید .

این حرفتو قبول دارم ولی به شرطی که با دیپلم آدم بره دنبال این کار
من الان خودم پشیمونم از اینکه 4 سال درس خوندم مسلما از این 4 سال 1 سالش سرباز بودم و در بدترین شرایط الان 1یا دو سال بود که کار هم داشتم
ولی حالا که درس خوندم میگم ی کاری پیدا کنم مرتبط با درسمون.
الان شما خودت کار آزاد داری ؟ یا در رابطه با صنایع جایی کار می کنی؟

savi.sogol

عضو جدید
سلام اقای سید مهدی منم مثل خودت تازه واردم من قبل از انتخاب رشته در مورد بازار کار صنایع تحقیق کردم صنایع توی همه کارخونه هاوشرکت ها و موسسات کارایی داره.شما غصه کارشو نخور
salam man taze vared in site shodam.....mishe khahesh konam komakam konid man emsal konkor dadam va sanaye daneshgahe tehran jonob ghabol shodam nemidonam beram ya inke konkore sale bad sherkat konam?ka30 has k to in daneshgah dars bekhone?az key mitoni varede bazare karesh beshi??age javab bedin mamnoon misham

myp2000

عضو جدید
من نیز هستم .................

من نیز هستم .................

من هم موافقم ...............................

Candyman

کاربر فعال
با سلام .

چرا دنبال حقوق هستید؟
برای خودتون شغلی رو انتخاب بکنید .
پیشنهاد شغل آزاد رو دارم تا اینکه برای یک نفر دیگه کار کنید و دستور بشنوید .

Candyman

کاربر فعال
این حرفتو قبول دارم ولی به شرطی که با دیپلم آدم بره دنبال این کار
من الان خودم پشیمونم از اینکه 4 سال درس خوندم مسلما از این 4 سال 1 سالش سرباز بودم و در بدترین شرایط الان 1یا دو سال بود که کار هم داشتم
ولی حالا که درس خوندم میگم ی کاری پیدا کنم مرتبط با درسمون.
الان شما خودت کار آزاد داری ؟ یا در رابطه با صنایع جایی کار می کنی؟

سلام.
من الان کار آزاد دارم و دوست داشتم خیلی قبل تر وارد بازار میشدم .
ولی حالا که هستم با سختی هایی روبرو شدم و خواهم شد .
ولی باید تفکری که تو مهندسی صنایع رو گرفتی اجرا بکنی .

با توجه به تفکرات امروز من اگر بنده مهندسی عمران یا حتی کاردانی عمران رو انتخاب میکردم برای تحصیل بجای مهندسی صنایع خیلی موفق تر بودم .

sed ali

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
منم دوست دارم بدونم شرایط کار اونجا چطور هست !
اره سختی داره ! اما بدترین چیز دوری از خانواده هست . انصافا برا من اگر برم اونجا دیگه نباید یادی از خانواده بکنم .
همین سربازیش گاهی تو ماموریت ها سختی می کشیدیم ولی خب فرق میکرد.
من هم بدم نمیومد جنوب برم !! هنوز هم بدم نمیاد !! ولی بستگی به جنوب داره !!
در مورد دوستانی که گفتن برید کار ازاد بزنید ! همه روحیه بازار ندارن . مخصوصا من اصلا خوشم نمیاد با هرکس برخورد داشته باشم و ..

اگر کسی اطلاعات بیشتری دارید بزارید

esna14

عضو جدید
منم با قضیه مو افقم . می تونیم از اینجا شروع کنیم : رشته های عمران باید نقشه ها رو تایید کنن ، رشته های مکانیک سیالات در امر لوله کشی های گاز هم باید نقشه ها روتایید کنن و ... ولی تمام این موضوعات و موضوعات مشابه در قالب پروژه پیگیری می شه و باید کلیاتش و مسیر تعریف شده توسط مهنس هاس صنایع تایید بشه .

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
دوستان این سوال مهمیه
مثلا من که الان تازه فارغ التحصیل شدم و بدون سابقه کار هستم چطور میتونم استخدام بشم ؟
اگه بنا به آگهی استخدامی هایی که تو اینترنت هست باشه که به نظرم اصلا نمیشه
کلا اگه ی توضیحی هم در مورد استخدام شدن بدید ممنون میشم

خب راستش این قضیه و جذب کار شدنتون در اونجا باید به وسیله یک رابط صورت بگیره!

نمیخوام بگم پارتی داشتن ، نه اما خب یه کسی که خبر داشته باشه که فلان فاز و فلان شرکت در کدوم فیلد نیرو میخواد!

مسلما برای فردی که هیچ سابقه ای نداره و به قول معروف رزمه آن چنانی نداره ، امیدوار بودن به اعلام نیرو های اینترنتی بی معناست!

اما کافیه 6 ماه سابقه کار داشته باشی و اون موقعست که باهاتون تماس گرفته میشه!

دوستان ، کسی اطلاع داره این شرایط واسه خانوما چطوره؟ اینایی که گفته شد واسه خانم های صنایعی هم صادقه ؟

راستش شرایط برای خانم ها یکم سخته!!

و به جرأت میتونم بگم که خانمی اونجا شما نمی بینین!

البته خانم مهندس هایی هستن که از دفاتر مرکزی شرکت ها میان در پروژه ها و نظارت دارن اما خب اون ها بحثشون جداست ...

مهندس های صنایع خانم باید امیدوار به کار در کارخانجات و شرکت های محل سکونت داشته باشن!

البته این موضوع در ابتدای کاره و بعدها انشالله همه چیز تغییر میکنه و به مدارج بالاتر خواهید رسید ...

من فقط میگم نیا!نیا و نیا! به ما هم گفتن وگوش نکردیم! تو هم گوش نمیکنی و میای!!! اما این جملمو یادت باشه: ما اینجا زندگی نمیکنیم،صبح رو شب میکنیم و پیر میشیم، نابود میشیم،از شهر و پیشرفتو زندگی دور میشیم و جوونیمون رو با حسرت حروم میکنیم،به چه قیمتی؟؟؟؟2،3 ملیون حقوق ماهیانه؟؟؟ به خدا ارزش نداره، بیا تا بفهمی چی میگم، اما اگه اومدی دیگه نمیتونی بر گردی!!!! این حرفارو یادت باشه

بخشی از صحبت هاتون کاملا درست و بخشی هم به نظر من نه!!

کار در شرایط سخت اونجا در سنین جوانی به نظر بعضی ها تلف کردنو و تباه کردن جوونیه!

اما این نظر کاملا شخصیه!

هر کسی یه دیدگاهی داره!

شاید شما بدلیل شرایط فوق العاده سخت اونجا چشمتون رو روی همه ی نکات مثبت بستین و فقط بدی هاش رو می بینین!!

و واقعا هم بدی داره ، مخصوصا اینکه متاهل باشی و ...

،

به نظر من برای شروع به کار خوبه!!

چرا که نه ، آدم سختی میکشه اما تجربه ای کسب میکنه که با سالها کار کردن در شرکت ها و کارخونه های کوچک محل زندگی نمیشه کسب کرد!

اما باید واقعا برای رفتن به جنوب کاملا فکر و تحقیق کرد!

تصمیم عجولانه آینده رو تحت تأثیر قرار میده@

،

من حرفای شما رو کاملا حس کردم و می فهمم چی میگین!

و این رو ایمان دارم که دل کندن از اونجا به دلیل یک سری مسائل بعد از یک مدت سخته!

بامزه

عضو جدید
منم با قضیه مو افقم . می تونیم از اینجا شروع کنیم : رشته های عمران باید نقشه ها رو تایید کنن ، رشته های مکانیک سیالات در امر لوله کشی های گاز هم باید نقشه ها روتایید کنن و ... ولی تمام این موضوعات و موضوعات مشابه در قالب پروژه پیگیری می شه و باید کلیاتش و مسیر تعریف شده توسط مهنس هاس صنایع تایید بشه .
فکر خیلی خوبیه
توی این پیشنهاد باید به ضعف این مسیر و لزوم وجود مهندس صنایع تکیه کنیم

melika02

عضو جدید
ادامه تحصیل همراه با کار

ادامه تحصیل همراه با کار

سلام مهندسای عزیز:gol::heart:
راستش من 1 مشکلی دارم میخواستم از راهنماییهاتون استفاده کنم.
1 جا کار میکنم که 5 شنبه و جمعه ها تعطیلم و روزهای دیگه از صبح تا 5 بعد از ظهر سر کارم.
درسم تو دوره کارشناسی خیلی خوب بود (نفر سوم شدم) اما به خاطر کارم ادامه ندادم فعلاً.
خیلی دوست دارم برای ارشد و بعدم ایشالا دکتری بخونم اما تا جایی که میدونم دانشگاههای دولتی و خوب همشون کلاساش وسط هفته ست و خودمم علاقه ای به دانشگاههای آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی ندارم (خیلی مدرکش به دردم نمیخوره)
کسی دانشگاهی رو میشناسه که کلاساش 5 شنبه جمعه ها باشه یا جوری باشه که با شرایط من سازگار باشه؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1 جا کار میکنم که 5 شنبه و جمعه ها تعطیلم و روزهای دیگه از صبح تا 5 بعد از ظهر سر کارم.
درسم تو دوره کارشناسی خیلی خوب بود (نفر سوم شدم) اما به خاطر کارم ادامه ندادم فعلاً.
خیلی دوست دارم برای ارشد و بعدم ایشالا دکتری بخونم اما تا جایی که میدونم دانشگاههای دولتی و خوب همشون کلاساش وسط هفته ست و خودمم علاقه ای به دانشگاههای آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی ندارم (خیلی مدرکش به دردم نمیخوره)
کسی دانشگاهی رو میشناسه که کلاساش 5 شنبه جمعه ها باشه یا جوری باشه که با شرایط من سازگار باشه؟
سراسری که پنجشنبه ها تعطیلن ! مسلما جمعه ها هم تعطیلن !

mohdgh

عضو جدید
با سلام

کلاسهای ارشد معمولاً 2 روز در هفته است و همانطور که نوشتید سراسری ها در بین هفته هستند.
شما گزینه های آزاد ،پیام نور و غیر انتفاعی که امکان تشکیل کلاس در آخر هفته را دارند حذف کردید
شاید در پردیس های دانشگاهی و دوره های مجازی(در صورت تمایل) این شانس را داشته باشید
در ضمن ادامه تحصیل شما در ایران و در صورت امکان در خارج می تواند By Research باشد و نیازی به حضور کلاس نداشته باشد و استاد راهنمای خود را در جریان پیشرفت کار قرار دهید
با آرزوی موفقیت

آخرین ویرایش:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز

با توجه به شرایط کاریتون من پیشنهاد میکنم دانشگاه های با آزمون سراسری مجازی برین ، من خودم دانشجوی ارشد صنایع مجازی دانشگاه تهران هستم و هم به درسم میرسم هم به کارم
اطلاعات بیشتر خواستی بگو تا از شرایط این سیستم دانشگاهی برات بگم

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز

.
.
.

سلام!!

اگر واقعا علاقه به ادامه تحصیل دارین و میخواین به مدارج بالاتر برسین ، حتما پیگیرش باشین!

دوستان اطلاعات کافی رو در خصوص دانشگاه های دولتی دادن اما من متوجه این نشدم که چرا مدرکش به دردتون نمیخوره!

منظورم دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و ...

فکر نکنم تا این حد که شما میگین مدراک این دانشگاه ها بی اعتبار باشن!!

بی اعتبار بودن و پائین بودن سطح علمی بعضی از واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد رو قبول دارم!

اما حداقل مراکز استان ها همشون در سطح بالایی هستن!

و اینکه تهران دیگه نهایت دانشگاه آزاده از بابت کیفیت و کمیت!

،

به نظر من دانشگاه آزاد بهترین فرصت برای ادامه تحصیل افراد شاغله ... :cool:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

اگر واقعا علاقه به ادامه تحصیل دارین و میخواین به مدارج بالاتر برسین ، حتما پیگیرش باشین!

دوستان اطلاعات کافی رو در خصوص دانشگاه های دولتی دادن اما من متوجه این نشدم که چرا مدرکش به دردتون نمیخوره!

منظورم دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و ...

فکر نکنم تا این حد که شما میگین مدراک این دانشگاه ها بی اعتبار باشن!!

بی اعتبار بودن و پائین بودن سطح علمی بعضی از واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد رو قبول دارم!

اما حداقل مراکز استان ها همشون در سطح بالایی هستن!

و اینکه تهران دیگه نهایت دانشگاه آزاده از بابت کیفیت و کمیت!

،

به نظر من دانشگاه آزاد بهترین فرصت برای ادامه تحصیل افراد شاغله ... :cool:

وحید جان دانشگاه آزاد هم که دیگه کلاساشا وسط هفته میزاره ، الان این ترم نجف اباد ارشد صنایعش کلاساشون 3 و 4 شنبه هستش !!!
ازاد کرمان هم وسط هفته کلاس داره
اگر میزاشتن اخر هفته من الان ازاد بودم

melika02

عضو جدید
آخه میدونین چیه؟ به نظرم اگه میخوام ارشد بخونم باید جایی بخونم که بیارزه. بی احترامی به دانشگاه دوستان نباشه. من خودمم کارشناسیمو علم و فرهنگ که غیر انتفاعیه خوندم. تو برخوردم با بچه های آزاد (البته جز ایمان) به نظرم همشون بی سواد بودن. همه فکر دو در کردن درس بودن. حتی یه پروژه من که دست نویس بود رو یکی کپی کرد به چند نفر داد اونام تحویل استاداشون دادن و نمره پروژه گرفتن!
میخوام دانشگاهم دانشگاه باشه! :D

melika02

عضو جدید
برام امکانش نیست که وسط هفته برم دانشگاه. پردیس های بین الملل یا مجازی شرایطشون چطوریه؟ از نظر اعتبار و زمان کلاس ها

melika02

عضو جدید
با سلام

کلاسهای ارشد معمولاً 2 روز در هفته است و همانطور که نوشتید سراسری ها در بین هفته هستند.
شما گزینه های آزاد ،پیام نور و غیر انتفاعی که امکان تشکیل کلاس در آخر هفته را دارند حذف کردید
شاید در پردیس های دانشگاهی و دوره های مجازی(در صورت تمایل) این شانس را داشته باشید
در ضمن ادامه تحصیل شما در ایران و در صورت امکان در خارج می تواند By Research باشد و نیازی به حضور کلاس نداشته باشد و استاد راهنمای خود را در جریان پیشرفت کار قرار دهید
با آرزوی موفقیت
ادامه تحصیل by research همون آموزش محور هست؟ چقدر اعتبار داره؟ یعنی نسبت به دانشگاههای دیگه.

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
برام امکانش نیست که وسط هفته برم دانشگاه. پردیس های بین الملل یا مجازی شرایطشون چطوریه؟ از نظر اعتبار و زمان کلاس ها
زمان کلاس سیستم مجازی مثل دولتی ها هستش و در طول هفته ولی به دلیل اینکه مجازی هست و شما میتونید حتی اگر کلاس هم نباشید بعد از کلاس فیلم را دانلود کرده و ببینید مشکلی پیش نمیاد و اساتید دوره مجازی با دوره های حضوری یکی هستند برای نمونه اساتید من و ایمان مشترکن در صورتی که ایمان حضوریه و من مجازی
اکثر کلاس ها هم به دلیل اینکه اساتید از صبح تا ظهر سر کلاسهای حضوری هستند بعد از ظهرها هستش
البته بعضی از اساتید کلاسهای حضوری و رفع اشکال میزارن و امتحانات در خود دانشگاه به صورت حضوری انجام میشه
از نظر اعتبار چون سیستم نوپایی هست مخصوصا تو دانشگاه تهران کمی ناشناخته هستش و دید خوبی دیگران ندارند بهش که اون هم به دلیل زود قضاوت کردن ما ایرانی ها هست متاسفانه

اوووووووووف چقدر حرف زدماااا، بدیهای این سیستمو اینجا نمیگم که کلاس کارم نیاد پایین :D

آخرین ویرایش:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به نظر من در کنار هم به هیچ کدوم نمیرسید اگر معدل بالا می خواهید 2 ترم اول سر کار نرید

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من کارم مشاوره هست . کار مشاوره خیلی اوقات حقوق مشخصی نداره . برای یک ساعت مشاوره از پنجاه هزار تومان گرفتم تا یک میلیون تومان . بستگی به خیلی شرایط دیگه داره .
پولدار سایت هم مشخص شد! میگن ازآقابون حقوق شون را نپرس از خانوم ها سن شون را . پس اینجا جا داره نظر بدم! نوع شرکت ، زمینه کاری، پارتی شما و درجه نزدیکی به شاخه ی اصلی! ، سابقه کاری ، اینده کاری و هدف شرکت از استخدام شما و ... مستقیما روی دریافتی شما موثر هست . گاها شاید حقوق دریافتی ماه های اول کم باشه اما هنوز پست های اصلی شرکت دست یافتنی هست . به نظرم این شغل اینده بهتری نسبت به استخدام در یک مجموعه بزرگی هست که تا اخر عمر کاری تون قرار هست به زور همون میز را نکه دارید .اکثر شرکت ها با 750-800 برای شروع مهندس بی تجربه حاضرند استخدام داشته باشند اما خب این قرارداد ها 3 ماهه هست و عملکرد این 3 ماه روی حقوق قرارداد بعدی موثر هست . مواردی مثل حق فنی ، جذب و ... هم به حقوق تون اضافه میشه.

sed ali

کاربر ممتاز
با سلام .

چرا دنبال حقوق هستید؟
برای خودتون شغلی رو انتخاب بکنید .
پیشنهاد شغل آزاد رو دارم تا اینکه برای یک نفر دیگه کار کنید و دستور بشنوید .

بنظرم اصلا لذت نداره
یه هدف خیلی کوچیک و محدود داری
و میخوای انجام بدی !! بنظرم کار کردن گروهی خیلی بیشتر لذت بخش هست .
اینکه انسان در کنار دیگران کارشو انجام میده و هدفش هم در راستای اهداف سازمان هست خیلی جالب تر هست .
ادم محافظه کاری نیستم که بگم بیام تو بازار پول سرمایه از بین میره نه !! ولی اینکه چقدر کار بتونه توقعات منو برآورده کنه مهمه !
اگر وقت کردید برید تاریخچه تئوری مدیریت رو دوباره نگاه بندازید!! خیلی چیزا ادم گیرش میاد
اما این هم باید درنظر گرفت که همه مثل هم فکر نمی کنن /
پولدار سایت هم مشخص شد! میگن ازآقابون حقوق شون را نپرس از خانوم ها سن شون را . پس اینجا جا داره نظر بدم! نوع شرکت ، زمینه کاری، پارتی شما و درجه نزدیکی به شاخه ی اصلی! ، سابقه کاری ، اینده کاری و هدف شرکت از استخدام شما و ... مستقیما روی دریافتی شما موثر هست . گاها شاید حقوق دریافتی ماه های اول کم باشه اما هنوز پست های اصلی شرکت دست یافتنی هست . به نظرم این شغل اینده بهتری نسبت به استخدام در یک مجموعه بزرگی هست که تا اخر عمر کاری تون قرار هست به زور همون میز را نکه دارید .اکثر شرکت ها با 750-800 برای شروع مهندس بی تجربه حاضرند استخدام داشته باشند اما خب این قرارداد ها 3 ماهه هست و عملکرد این 3 ماه روی حقوق قرارداد بعدی موثر هست . مواردی مثل حق فنی ، جذب و ... هم به حقوق تون اضافه میشه.

ع رشیدی

کاربر فعال
سلام بچه ها.
لطفا زود نظراتتون رو بگید.
نظرتون درباره کار تو بانک چیه؟؟
میدونم خیلی مزایا داره اما چون با عدد و رقمای بالا سروکار داریم من یه ذره میترسم!

sed ali

کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
لطفا زود نظراتتون رو بگید.
نظرتون درباره کار تو بانک چیه؟؟
میدونم خیلی مزایا داره اما چون با عدد و رقمای بالا سروکار داریم من یه ذره میترسم!

کار تو بانک از بیرون که خیلی خوبه
از نظر مزابا و حقوق خوبه
شان اجتماعیش خوبه
ولی من خودم زیاد دوستش ندارم . یکجا بسته می بینم.
کسانی که اونجا کار کردن نظر بدن خیلی بهتره .

myp2000

عضو جدید
استخدام فولاد مبارکه

استخدام فولاد مبارکه

:)با سلام .................
فولاد مبارکه اصفهان با مدرک دیپلم و فوق دیپلم استخدام میکنه ................
شرایطه کلی را تو سایت استخدام زده ، دوستان علاقه مند میتونن با مراجعه به سایت و در صورتی که شرایطش را داشته باشن ثبت نام کنن. ............
لینک استخدامش زیاده ، دوستان میتونن تو اینترنت سرچ کنن و اطلاعات لازم را بگیرن.

آخرین ویرایش:
بالا