صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمايش نتايج 11 تا 13 از 13

تاپیک: خالکوبی!!!!

عضو فعال آواتار !austenite
    رشته
    سایر رشته های مهندسی
    تاريخ عضويت
    2014/7

پيش فرض

کلا من خیلی موافقش نیستم آدم ساده ش قشنگتره

2. تشكرها از اين پست

مدیر مهندسی شیمی
    مدیر تالار گفتگوی آزاد
    آواتار P O U R I A
    رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2011/10

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله *محیا* نمايش پست
    سلام
    یه چیزی که امروزه مد شده و ورد زبون همه شده
    اینه که هرکی آزاده هر طوری لباس بپوشه
    هر طوری دلش می خواد زندگی کنه
    بله هر کی توی همه امورات شخصی خودش آزاده هر کاری رو انجام بده
    ولی تاثیرش بر جامعه دیگه حق بقیه هم هست
    چیزی که من دارم برداشت می کنم از عموم انسانهای در حال حاضر
    یه موج عظیم از انسانها دارن به سمت و سویی میرن که هر چه تا حالا مذاهب و رسومات و سنت ها دست و پاشون رو بسته بود الان دارن از اون ور بوم می افتن
    یکیش جامعه خودمونه
    نسل دهه پنجا برای نفس کشیدن هم خجالت می کشیدن چهارچوب و قوانین زندگیشون اجازه نداد یاد بگیرن خود واقعی شون باشن در نتیجه ریاکاری ها زیاد شد
    نیمه اول نسل دهه شصت برای آب خوردن خجالت می کشیدن اینها یه خورده از دهه پنجاهی ها بهتر شده بودن نیمه دوم شصتی ها از وضعیت پیش اومده خسته شده بودن مخصوصا از اینکه آدم نمی تونست خودش باشه بنابراین شروع کردن به اینکه خودشون باشن نه دیگری
    نسل دهه هفتتاد چهار چوب ها رو شکستن و خیلی خواستن خودشون باشن
    نسل دهه هشتاد اصلا نمی دونن چهار چوب چیه
    نسل دهه نود قراره طوفان به پا کنن
    چیزی که می خوام بگم
    بشر یا از این ور بوم میفته یا از اون ور بوم
    ولی چیزی که برداشت میشه البته نظر شخصی من
    یه موج لگام گسیختیگی از بشر در حال جریانه و پشت این جریان هم فقط تجارت برای همونهایی است که این موج رو به راه انداختن
    اینکه بشر بخواد سالم و درست زندگی کنه هیچ ارتباطی با اشرف مخلوقات بودنش نداره
    و علم باید به کمک بشر بیاد و بهترین راه و روش زندگی رو جلوی پای بشر قرار بده
    و انسان عصر حاضر بخاطر تعصبی که نسبت به محدوده دینی و نژادی و ... داره نمی تونه به اون علم برسه در واقع مطالعات گسترده ای رو می طلبه که هیچ تعصبی در اون نباشه
    کاملا درست میگید. ولی فقط در مورد مردم ایران! نه "بشر"... اونقدر اونقدر مردم خیلی از کشورهای جهان زیبا کنار هم زندگی میکنن که برای ما ایرانی ها قابل درک نیست. اصلا توی تصورات ما هم نمیگنجه مردم میتونن اینقدر با ارامش با همه تفاوت های اخلاقی و فرهنگی و اعتقادی کنار همزیبا زندگی کنن.
    متاسفانه فرهنگ ایران سالهاست مورد تجاوز قرار گرفته. دیگه چیزی ازش نمونده. یه ایرانی با نگاه به گذشته فقط افسوس میتونه بخوره!
    ولی میدونید دلیل اصلی این مسئله چیه؟ یکی از دلایل اصلیش فقره و از اون مهمتر حکومت دینی ست که نیازی به بحث در مورد دومی نیست! اولی که باعث از بین رفتن فرهنگ هم میشه. باعث ایجاد عقده هم میشه.
    وقتی مردم کار نداشته باشن. جوون مردم از صبح تا شب مجبوره تا خیابونا رو بالا پایین کنه بقیه رو دید بزنه و خودش رو نشون بقیه بده ..
    وقتی اوضاع نابسامان باشه. پدر مادر ما مجبورن 6تا شغل داشته باشن ویا حتی بعد از بازنشستگی هم برن سر کار تا بتونن خرج زن و بچه رو بدن .. پس اونم باعث میشه فرصت شغلی کم و کمتر بشه برای جوونا ...
    وقتی مردم فقیر باشن. خشونت بالا میره .. .تجاوز بالا میره .. عقده بالا میره و مثلا توی دنیای مجازی خودش رو خالی میکنه ...
    وقتی کار نباشه. همه میرن دانشگاه ... اینجوری دانشگاه که باید یه فضای اکادمیک باشه میشه منبع درامد برای بعضیا و محل دختربازی برای بعضی دیگه و حوزه علمیه برای اون یکی دسته. 4 نفر هم یه چیزی میفهمن همه اپلای میکنن میرن! حکومت هم که بدش نمیاد چون متعهد نیاز نیست نه متخصص.
    وقتی مردم فقیر باشن. ذهنشون پر از دقدقه های مختلف میشه و اونجوری حکومت به راحتی میتونه به مردم فشار بیاره و محدودیت ایجاد کنه. طوری که مردم اصلا حوصله اعتراض نداشته باشن چون نگران نون شبشونن!
    وقتی مردم فقیر باشن.. پس فقط به فکر جیب خودشون هستن. من همیشه بحثی با خانواده ام داشتم و اون اینکه "همه ما دزدیم"! ولی نمیخوایم قبول کنیم! فقط اونی که شونصد هزار میلیارد میدزده دزد نیست! بلکه اون سبزی فروشی که لابه لای سبزی هاش گل به مردم میفروشه هم دزده. اون تاکسی ای که بقیه کرایه رو نمیده هم دزده. اون کارمندی که میره فقط کارت ساعت بزنه و بعدش فقط تلگرام و اینستاگرامش ور چک میکنه در طول روز هم دزده. اون کارمندی که به اسم نماز مردم رو علاف خودش میکنه هم دزده. اون مغازه داری که به تیپ طرف نگاه میکنه و قیمت رو میده هم دزده.. اون استاد دانشگاهی که همه کاراش رو روی سر دانشجوهاش میریزه هم دزده .. همه ما به نحوی دزدیم! پس نمیشه گله کرد از مسئولین که اونا دزدی میکنن و راست راست به ما نگاه میکنن. شک ندارم خیلی از همین افرادی که اعتراض میکنن اگر جای اون مسئول بودن بدتر از اون دزدی میکردن و در میرفتن! متاسفانه فقر باعث شده فقط به خودمون فکر کنیم نه به بقیه! کسی دنبال این نیست که اینده ایران درخشان باشه. این قضیه برای کسی اهمیتی نداره متاسفانه. برای یک نفر این قضیه اهمیت داشت که نور به قبرش بباره!
    یک سری از افراد پولدار هم همینطور! اونا دچار فقر فکری میشن.
    همونطور که مشخصه منظور حرفام هم حکومت و هم مردم هست که عین هم هستن! وقتی 40سال مورد تجاوز فکری قرار بگیریم و به عقب بریم ... 400سال هم کمه برای ساختن و بازگشت تنها به نقطه اغازین! بماند این همه سالی که از جهان عقب میمونیم! خدا رحم کنه به هم ما. به چیزی شبیه معجزه نیاز داریم.

پ.ن: حرفام اصلا ربطی به خالکوبی نداشت

4. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله *محیا* نمايش پست
    سلام
    یه چیزی که امروزه مد شده و ورد زبون همه شده
    اینه که هرکی آزاده هر طوری لباس بپوشه
    هر طوری دلش می خواد زندگی کنه
    بله هر کی توی همه امورات شخصی خودش آزاده هر کاری رو انجام بده
    ولی تاثیرش بر جامعه دیگه حق بقیه هم هست
    چیزی که من دارم برداشت می کنم از عموم انسانهای در حال حاضر
    یه موج عظیم از انسانها دارن به سمت و سویی میرن که هر چه تا حالا مذاهب و رسومات و سنت ها دست و پاشون رو بسته بود الان دارن از اون ور بوم می افتن
    یکیش جامعه خودمونه
    نسل دهه پنجا برای نفس کشیدن هم خجالت می کشیدن چهارچوب و قوانین زندگیشون اجازه نداد یاد بگیرن خود واقعی شون باشن در نتیجه ریاکاری ها زیاد شد
    نیمه اول نسل دهه شصت برای آب خوردن خجالت می کشیدن اینها یه خورده از دهه پنجاهی ها بهتر شده بودن نیمه دوم شصتی ها از وضعیت پیش اومده خسته شده بودن مخصوصا از اینکه آدم نمی تونست خودش باشه بنابراین شروع کردن به اینکه خودشون باشن نه دیگری
    نسل دهه هفتتاد چهار چوب ها رو شکستن و خیلی خواستن خودشون باشن
    نسل دهه هشتاد اصلا نمی دونن چهار چوب چیه
    نسل دهه نود قراره طوفان به پا کنن
    چیزی که می خوام بگم
    بشر یا از این ور بوم میفته یا از اون ور بوم
    ولی چیزی که برداشت میشه البته نظر شخصی من
    یه موج لگام گسیختیگی از بشر در حال جریانه و پشت این جریان هم فقط تجارت برای همونهایی است که این موج رو به راه انداختن
    اینکه بشر بخواد سالم و درست زندگی کنه هیچ ارتباطی با اشرف مخلوقات بودنش نداره
    و علم باید به کمک بشر بیاد و بهترین راه و روش زندگی رو جلوی پای بشر قرار بده
    و انسان عصر حاضر بخاطر تعصبی که نسبت به محدوده دینی و نژادی و ... داره نمی تونه به اون علم برسه در واقع مطالعات گسترده ای رو می طلبه که هیچ تعصبی در اون نباشه
    تعصب به محدوده دینی و نژادی رو خوب اومدی.
    آیجا به تاریخ پیوست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

تاپیک های مشابه

1. خالکوبی های سه بعدی...
    توسط S_K_AZ در تالار تالار عکس
    پاسخ ها: 3
    آخرین ارسال: 2008/11/17, 09:30 AM
  2. تصاویری از خالکوبی های ایرانی
    توسط JMSBeta در تالار تالار عکس
    پاسخ ها: 7
    آخرین ارسال: 2008/10/30, 06:05 PM
  3. پاسخ ها: 3