رفع اشکال مربوط به:VRAY FOR SKETCHUP

anajan

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشین من تازه اسکچاپ یاد گرفتم ... کار با ویری رو بلد نیستم . اگه میتونین اموزش ویری {کتاب.فیلم.پدیف.ورد و ...} به gmail ارسال کنین ممنون میشم .یا ادرس دانلود شو بدین . با تشکر www.architect.cactus@gmail.com

h68

عضو جدید
آقا کسی نمیدونه vray چرا تو ویندوز 8 رو اسکیچاپ نصب نمیشه؟چیکارش کنم؟متشکرم

T.Z.D

عضو جدید
خواهش خواهش کمک کمک

خواهش خواهش کمک کمک

سلام
هر قدر تنظیمات رو دستکاری میکنم و از فضای بیرونی با ویری رندر میگیرم بازم رنگ سایه هام خیلی خیلی سیاهه .هر کی میدونه لطفا راهنمایی کنه چجوری میتونم اصلاحش کنم ؟
البته وقتی تنظیمات ویری default هست این اتفاق برام نمی افته

آخرین ویرایش:

archi.esmzde

عضو جدید
سلام
کسی میدونه تفاوت موتورهای رندرگیری چی هست یا منبعی در موردش داره که کامل توضیح داده باشه؟

15434

عضو جدید
سلام به همه
لطفا كمك................:cry:
من ويندوزم سون 64 بيتيه!
ميشه يه ور ري (vray) بهم معرفي كنيد كه رو سيستمم نصب بشه؟در حد امكان قابل دانلود كردن باشه!:D

armin .h

عضو جدید
سلام من میتونم کمکت کنم.لطفا مشکلتان را به ایمیل من بفرستید.oxtay20@yahoo.com

salaj

عضو جدید
سلام.اول لنتخاب بعد کنترل c بعد درمحل موردنظر کنترل v:)

hamed_sh

عضو جدید
واقعا برام سواله خیلی وقته که درگیرشم

واقعا برام سواله خیلی وقته که درگیرشم

اگه محيط بيرونيه با همون تنظيمات محيط كه در بالا توضيح تصويريش هست و اگه داخليه، از نوار ابزار وي-ري نور نقطه اي يا صفحه اي اضافه كنيد.
ضمنا اخيرا توي اين لينك يه سري مطلب خوب آموزشي پيدا كردم:
http://software.asgvis.com/index.ph...ssue 4 - V-Ray Render Contest & New Materials!
و اينجا هم متريالاي جديد
http://software.asgvis.com/index.ph...=article&id=57&Itemid=439&Cctitle=Indoor Lamp

یه سوال خیــــــــــــــــــــلی مهم آقا چرا تو شب که نور چراغ نسبتا زیاد بکار میبریم رندر نمیگیره و ارور temp یا dll و یا memori out of میده temp windows را هم خالی کردم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
یه سوال خیــــــــــــــــــــلی مهم آقا چرا تو شب که نور چراغ نسبتا زیاد بکار میبریم رندر نمیگیره و ارور temp یا dll و یا memori out of میده temp windows را هم خالی کردم
پیچیدگی صحنه، تعداد نور.... هردوو باعث این موضوع میشن...

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

یه جمله بگم خیالتو راحت کنم : بی خیال وی ری اسکچ بشو . خیلی خیلی کنده .. بزن تو کار وی ری مکس ...
واقعا خودمم موندم که نمونه کارای وی ری اسکچ رو که میبینم با اون همه مدل آماده چطوری آخه رندر گرفتن . من که یه درخت میزارم دیگه رندر نمیگیره چه برسه بخواد یه سایت پلان رو رندر بگیرم

من که باورم نمیشه اینو رندر اسکچ گرفته باشه !!!!! :

آخرین ویرایش:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که وارد هستن خواهشا به سوالات اونایی که نیاز به کمک دارن جواب بدن. الان داشتم چند صفحه نگاه میکردم خیلی از سوالات دوستان بی جواب مونده.
بخدا ثواب داره کمک به اونایی که مشکل دارن...:gol::gol:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
لطفا راهنمایی بفرمایید.

1-بنده یک سازه کابلی کشیدم ........ خود کابلها رو با خط ترسیم کردم............. حالا که رندر میگیرم.............این خطها که کابلهای سازه هستش ............در رندر نشون داده نمیشه ......... یک راهکاری سریع جهت تبدیل به حجم کردن این کابلها وجود داره ............ که بتونم این خطها رو ...........تبدیل کم ....... به حجم ............ که در رندر گیری نمایش داده بشه .......

2- در خروجی گرفتن از وی ری ........... چیکار کنم ...... که فقط از قسمتی می خوام رندر بگیره .......... این مراحل زیر رو میرم ..........اما باز از طول یا ارتفاع کم میشه در رندر ............

1- تنظیم کمرا .......رو تیک fov رو میزنم و عدد اون رو 35 میدم.
2- در قسمت out............ دکمه get viiw aspent رو هم میزنم ......اما تغییر زیادی حاصل نمیشه ..........

یک نمون رو خدمت میزام تا ببینید.......ممنون میشم سریع تر پاسخ بدید.....

قبل از رندر

بعد از رندر

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
(lin2cyl.rb
رو دانلود کن ازینجا
http://www.crai.archi.fr/RubyLibraryDepot/Ruby/lines2tubes.zip
یا این یکی رو
http://rhin.crai.archi.fr/rld/download.php?file=TubeAlongPath.rb
اگر خطوطت منحنی هستن و اولی رو از زیپ در بیار بریز تو فولدر پلاگینات ، جایی که اسکچاپتو نصب کردی. اسکچاپ رو ببند و باز کن. توی تولز و یا پلاگینت باید این ابزارا اضافه شده باشن.

iran988

عضو جدید
سلام
من یه نما طراحی کردم اما حالا که رندر میگیرم خیلی ضایع و کارتونی و بچه گونه در میاد
چطور میتونم یه رندر real بگیرم؟
اخه کار دوستان رو میبینم که چقدر حرفه ای کار میکنن اما من نمیتونم
میشه یکی کمکم کنه
اینم طرحیه که زدم
آسمون پشت خیلی ضایعه
شیشه ها هم رفلکس ندارن
آجرها هم اونجوری که میخوام بچرخونمشون نمیچرخن هرجور خودش بخواد درمیاد
و هزارتا ایراد دیگه
راستی از بامپ و این چیزها هم سردرنمیارم :biggrin::biggrin::biggrin:

پیوست ها

• falahi 8.jpg
    falahi 8.jpg
    78.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • falahi 10.jpg
    falahi 10.jpg
    71.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دوره جدید رایگان واسه کسانی که میخوان تمرین 3dmax و vray کنن گذاشتیم که توش پروژه معماری رو از اول تا آخر کارمیکنیم و شما هم گام به گام ما تمرین میکنین.
کسانی که میخوان به این لینک سر بزنن محدودیتی هم نداره کجای ایران باشین
http://boed.arcdownload.ir/?p=879

cvastos

عضو جدید
بسته شدن کامل اسکتچاپ

بسته شدن کامل اسکتچاپ

سلام دوستانمن از رندر LuxRender استفاده میکردم که فقط دو روزه Vray رو نصب کردم.اما وقتی رندر رو میزنم ( همون دگمه R ) مشکلی پیش نمیاد، اما وقتی RT رو میزنم چند ثانیه بعد کلا نرم افزار رو میبنده. و کادر اعلام گزارش رو میارهخواهش میکنم کمکم کنین، به کیفیت Vray نیاز دارم. cry

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوستانمن از رندر LuxRender استفاده میکردم که فقط دو روزه Vray رو نصب کردم.اما وقتی رندر رو میزنم ( همون دگمه R ) مشکلی پیش نمیاد، اما وقتی RT رو میزنم چند ثانیه بعد کلا نرم افزار رو میبنده. و کادر اعلام گزارش رو میارهخواهش میکنم کمکم کنین، به کیفیت Vray نیاز دارم. cry
کیفیت لوکس رندر از وی-ری بالاتره.... فقط کمی کندتر ممکنه تو بعضی صحنه ها عمل کنه. اگر لوکس کار میکنی همون رو ادامه بدید بهتره

cvastos

عضو جدید
یعنی Vray کیفیتش کمتر از لوکسه؟!! با اینکه من تا حالا باهاش کار نکردم ولی میگن کیفیت عالی ای داره!
پس یه سوال دیگه! به نظر شما کدوم یکی از رندر های زیر بهترینه از همه لحاظ واصه دکور داخلی و کامل!
Vray
Lux
Maxwell
Thea
Indigo

ممنونم ازتون پیشاپیش

memara

عضو جدید
سلام دوستان من وی ری رو رو اسکچ نصب کردم اما الان نمیدونم کجا رفته و چطوری باید رندر بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

samiyar

عضو جدید
دوستان میشه در مورد کار با متریال های vismat توضیح بدین؟
من وقتی این متریال هارو توی وی ری لود میکنم بعضیاشون توی رندر درست نمایش داده نمیشن، باید چیکار کنم؟
مثلا این متریالها اصلا درست توی رندر دیده نمیشه: تنظیمات رو هم دستکاری نکردم

بعد از رندر اینطوری میشه!!

میشه لطفا راهنماییم کنین؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
یعنی Vray کیفیتش کمتر از لوکسه؟!! با اینکه من تا حالا باهاش کار نکردم ولی میگن کیفیت عالی ای داره!
پس یه سوال دیگه! به نظر شما کدوم یکی از رندر های زیر بهترینه از همه لحاظ واصه دکور داخلی و کامل!
Vray
Lux
Maxwell
Thea
Indigo

ممنونم ازتون پیشاپیش
Thea, Maxwell , Indigo جزو کلاس یکهای دنیان و ظاهرشون با هم متفاوته. مکسول امکانات بیشتر و تیا ساپورت بهتر و ظاهر آسونتر و سرعت بیشتری داره (کلا البته همشون کندتر از موتورای دیگه هستن)
وی-ری خوش آب و رنگ و با کلی آموزش........

azizi.m

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید من تو وی ری رندر که میگیرم سایز عکس رندر خیلی پایینه از تنظیمات هم که سایز رو بالا میبرم بازم اون اندازه که می خوام بالا نمیره باید چکار کنم؟؟

سلام.تروخداکمکم کنیدسریع.وقتی میخوام نقشه ای رو ایمپورت کنم،اسکت اصلاپیداش نمیکنه.هیچ فایل کدیوپیدانمیکنه...چیکارکنم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
نسخه اسکچاپتون رو کرک کنید و سعی کنید نسخه 2014 رو نصب کنید که هم نسخه اتوکدتون باشه

somaye l

عضو جدید
سلام دوستان چطور میتونم از ویو های دوربین توسط advance camera رندر گرفت؟ اصلا چطور باید دزربین تو فضای داخلی تنظیم کردو رندر گرفت با vray?:book::w10:

memara

عضو جدید
سلام دوستان چجوری متریال بدم به یه باکس؟؟یا هر چیزی چون میخوام فایل خروجیشو با ارتلانتیس رندر بگیرم اینجوری همه یه متریال میگیره نمیشه که

parnazi

عضو جدید
سلام
من یه مشکل ابتدایی مهم دارم. اول کار که می خوام حجم را به وی ری معرفی کنم وقتی راست کلیک می کنم رو حجم یا صفحه ، توی گزینه ها وی ری نمی آد که انتخابش کنم و جلو برم . کسی می دونه باید چه کار کنم؟؟؟؟