مسابقات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راجع به روند طراحیتم میشه توضیح بدی؟کانسپتت و....
ایدم طراحی اسپایی بود که فضایی تقریبا سنتی نزدیک به حمام های قدیمی باشه.
برا همین هم از سقوف منحنی و متریالای سنتی میخوام استفاده کنم.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه عکسو به عنوان یه پنجره ببینیم میتونیم هندسه ی درون عکسو حس کنیم
اینکه دوربین به چه سمتی نگاه کرده و در عین حال عکاس به کجا نگاه میکرد.
اینکه عکس میخواد یه نقطه رو نشون بده یا یک سطح یا یک عمق.
به نظر من هر عکسی یه هندسه ی کلی داره.
که این هندسه بدون اینکه متوجه بشیم رو ما تاثیر میزاره.
اگه هندسه ی قابل پیشبینی در چارچوب عکس باشه یا اینکه جدید باشه متفاوته.
پس من چیزایی مورد نظرمو تو همین چارچوب عنوان میکنم
1-هندسه ی این عکس یک خط و یک نقطس این خوبه که تو یه عکس دو عنصر برای تمرکز وجود داشته باشه ولی تو این عکس به خوبی رو دو عنصرش تمرکز نشده. شاید عکاس جای بهتری نمیتونسته قرار بگیره و در صورت جا به جا شدن عناصر اضافی عکس بیشتر میشدن.
2-یه هندسه ی شعاعی. با اینکه عکس از یه عمق گرفته شده مثله یه سطح حس میشه.شاید به نظر عکاس قرینگیه این اثر از عمق و لبه ها سوژه ی بهتری بود شاید هم هدف فقط
به نمایش گذاشتن هندسه ی تزئینات بود. ولی از اونجایی که کادر عکس خیلی خوب قرینه در اومده حس میکنم مورد اول بوده.
3-این عکس هم زاویه ی مناسبی داره از پایین به وسیله ی دیوار خشتی و از بالا به وسیله ی گنبد پوشش داده شده. با اینکه تزئینات خیلی پر رنگ هستن ولی روی تزئینات زوم نشده.با اینکه تزئینات اجریه و از ظرافت کمتری برخورداره ولی در کنار اون دیوار خشتی واقعا باشکوه جلوه میکنه.
4- تو این عکس خوده تزئینات به سختی درک میشه مخصوصا سمت چپ عکس.شخصا دوس داشتم دوربین کمی زاویه داشت و بیشتر سمت چپ عکس رو میدیدم.
5-عکس خیلی زیباییه. تقریبا همه چی توش رعایت شده. فقط حس میشه که بارها دیده شده.
در اخر عکس تهیه کردم از خطوط اصلی این عکس ها و تمرکزشون.
خوده این خطوط با اینکه دو بعدی هستن میتونن حرفی از حرکت و نگاه عکس بزنن. هر عکس میتونه یه تابلو مینیمال باشه.
سوال اینه که چطور بفهمیم چه عکسی عکسه خوبه.
اینطوری میتونید به این سوال جواب بدین:
به عنوان یه تابلو رنگ شده به سبک مینیمال کدوم یکی رو برای زدن به دیوارتون انتخاب میکنید؟
121.jpg

به آره

عضو جدید
سلام دوستان:smile:.
اول از همه باید بگم که من این موضوع رو چند ماه پیش به صورت کامل و با عنوان مرکز اسپا و آب درمانی کار کردم.سایتم هم یه سایت واقعی توی شهر یزد هست.(توی کوچه کنار پارک آزادگان)
ایده ی اولیه هم قطره ی آب بود که با موج تلفیق شد.البته جای کار زیاد داره خودم هم میدونم اما خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.
مرسی از همه.:gol:

پیوست ها

• 10.jpg
    10.jpg
    13.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 13.jpg
    13.jpg
    11.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:smile:.
اول از همه باید بگم که من این موضوع رو چند ماه پیش به صورت کامل و با عنوان مرکز اسپا و آب درمانی کار کردم.سایتم هم یه سایت واقعی توی شهر یزد هست.(توی کوچه کنار پارک آزادگان)
ایده ی اولیه هم قطره ی آب بود که با موج تلفیق شد.البته جای کار زیاد داره خودم هم میدونم اما خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.
مرسی از همه.:gol:

سلام به روی ماهت گلم:D

اومدی فخر بفروشی؟:d

یه عکس از ماکت و شیتتم بزار دیگه خسیس:razz:

به آره

عضو جدید
فخر!!!!!این چه حرفیه دوستممممممممممممم:D
چشم از همه ش عکس میذارم الان.;)

به آره

عضو جدید
مرکز اسپا

لازمه که بگم این ماکت رو با پلکسی ساختم و پلان ها رو روی هر طبقه حک کردم.
سایت پلان رو هم با روش تابلو نوری کار کردم.امیدوارم خوشتون بیاد.:smile::gol:

پیوست ها

• DSC02144.jpg
    DSC02144.jpg
    51 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSC02155.jpg
    DSC02155.jpg
    51.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به ارا عزیز خوشحالیم که شمام کارتون رو در مسابقه شرکت دادید از اونجایی که موضوع مسابقه حداقل 2 رندر داخلی از اسپا هستش لطفا چند تا رندر داخلی هم از کارتون بزارید + توضیحات تکمیلی در روند طراحیتون که در امتیاز دهی موثره
راستی ممنون میشم عکسهاتونو یه کم بزرگتر بزراید که واضح باشند حداقل 2 برابر سایز فعلی:gol:

nahidavanloo

عضو جدید
اسپاي روزانه (Day Spa)
سلام به دوستان گرامی بده در این بخش سعی دارم تمامی روند کار خود را توضیح داده خدمت تمامی دوستان گرامی خوشحال میشم اگه اشکالی در کارم میبینید بفرمایید (متشکرم از همه دوستان عزیزم )

آرامش درونی

شمامل طمانینه راحتی در فکر در زندگی غذاهای سالم، نظافت آسودگی خاطر ،دوری از اضطراب که یکایک این بحث ها در دین اسلام هم آمده است به دلیل زندگی کردن ما در کشور مسلمان بخشهای که احتیاج به جدا کردن وجود دارد بنده لحاظ می کنم

آرامش در معماری اسلامی

گسستن از جهان بیرون و پیوستن به درون به تدریج حاصل می شود زندگی جهان بیرونی پر از صدا ها رنگها حرکت در در فاصله این فضا و فضای درونی فضای میانجی کم کم محو شدن آثار بیرونی است.
بنده در کار خود سعی در ایجاد راهروهایی دارم که انسانها را از فضای بیرونی جدا ساخته و به فضای درونی خود برگرداند .
خلوت عرفانی در اسلام بیان شده است خلوت خلسه رسیدن به حقیقت بی انتها و رسیدن به آرامش ابدی اتلاق میشود .

اساس معماری ایرانی خلوت است جدایی از فضای بیرونی و رسیدن به آرامش درونی است

کانسپت ها
1. استفاده از عناصر طبیعی خاک صدا های طبیعی آب گل ها درختان طبیعی در منظره و محیط تحریک حس لامسه بویایی استفاده از آتش
2. حمام خورشید
3. استفاده از نورهای طبیعی در محیط داخلی
4.وجود هوا و اکسیژن مطبوع
5. وجود چشمه های درمانی در اقلیم انتخاب شده(چشمه های گوگردی )

اقلیم انتخاب شده

چشمه باداب سورت
واقع در شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، روستای سورت، حد فاصل روستاهای اروست و مال خاست واقع در استان مازندران است. چشمه های اسرار آمیز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه می باشند. یکی از چشمه ها دارای آبی بسیار شور می باشد و دارای استخر آبی کوچکی است که عمدتا در تابستان برای آب تنی استفاده می شود و برای درمان دردهای کمر، پا و روماتیسم و امراض پوستی سودمند است و چشمه دیگر که در مجاورت این چشمه قراردارد دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی و کمی ترش مزه است که بصورت دائمی و نشتی می باشد و در اطرف دهانه چشمه کمی رسوب اکسید آهن نشسته است.

آب های رسوبی این دو چشمه در مسیر خود از بالای کوه به پائین طی هزاران سال دهها حوضچه کوچک بسیار زیبا در رنگ های نارنجی و زرد و قرمز و در اندازه های مختلف ایجاد کرده اند که اسراری از دنیای مستور و پوشیده طبیعت بکر و دل انگیز را به نمایش گذاشته است. دیدار از چشمه و حوضچه های باداب سورت خستگی را از جان گردشگران بیرون می کند و چشمان کنجکاو و حقیقت جو در کنکاش مناظر طبیعی جنگلی و کوهستانی پیرامون تا دوردست ها مبهوت و خیره می ماند. خیال انگیزترین صحنه های منطقه به هنگام طلوع و غروب خورشید است که تلالو نور خورشید در حوضچه ها و انعکاس نور آنها همراه با سایه روشن طبیعت اطراف جلوه های تحسین برانگیز از موهبت خداوندی را به جلوه گری می گذارد که این چشم اندازهای چشم نواز هیچگاه از روح و ذهن فراموش نمی شود و بارها و بارها طبیعت دوستان را به تماشای خود فرا می خواند.

چشمه باداب سورت از نوع ژئوپارک محسوب شده و همزمان با آخرین چین خوردگی البرز در پلیوستوسن و پلیوسن (دوران چهارم زمین شناسی) شکل گرفته است. این چشمه در ارتفاع ۱۸۴۱ متری از سطح دریا واقع شده و از جهت شمال ارتفاعات و تپه های پوشیده از جنگل های سوزنی برگ، از جهت جنوب دره مشرف ارتفاعات از جهت شرق ارتفاعات پوشیده از گیاهان بوته ای و درختچه و از جهت غرب معدن سنگ های تزئینی احاطه کرده است. اطراف چشمه نیز پوشیده از درختچه های زرشک وحشی و ارتفاعات بالاتر پوشیده از جنگل های سوزنی برگ است.

مردم منطقه به دلیل گوگردی بودن این چشمه که برای امراض پوستی کاملا مفید می باشد از وجود این چشمه آگاهی کافی دارند و از آن به عنوان سرشور یاد می کنند. به گفته ساکنان منطقه آنها برای شفا یافتن از امراض پوستی خود با آب چشمه حمام می کنند اما بدلیل اینکه دمای آن تنها مقدار کمی از دمای محیط بالاتر است برای گرم کردن آن از داغ کردن سنگهای موجود در اطراف چشمه و گذاردن آنها در داخل آب چشمه استفاده می نمایند. در ایران این اثر بی نظیر بوده و فقط در آسیا در کشور ترکیه چشمه ای به نام پاموکاله که تا حدی شبیه باداب سورت است ولی بصورت رسوبات نمکی و فقط به رنگ سفید هست وجود دارد.

دلایل انتخاب این سایت و این اقلیم

1. زیبا بود و بکر بود منطقه
2.دلیل انتخاب اسپای روزانه چون در این منطقه مردم اقامت کمی دارند
3. وجود چشم اندازهای طبیعی و زیبای منطقه
4. وجود دو گونه منظره در این بخش
5. وجود چشمه های درمانی

دوستان گلم منظر ادامه کارم باشید به زودی ادامه کارم رو می گذارمممم :) مرسی از توجه شما دوستان عزیزم

آخرین ویرایش:

nahidavanloo

عضو جدید
اینجا چقد خوشگله کجاست[/QUOTE]چشمات قشنگ می بینه عزیم اینجا چشمه باداب سورت هستش توضیحاتش رو بالا نوشدم نازی جان :) با تشکر از توجه شما دوست عزیزم

چشمه باداب سورت
واقع در شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، روستای سورت، حد فاصل روستاهای اروست و مال خاست واقع در استان مازندران است. چشمه های اسرار آمیز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه می باشند. یکی از چشمه ها دارای آبی بسیار شور می باشد و دارای استخر آبی کوچکی است که عمدتا در تابستان برای آب تنی استفاده می شود و برای درمان دردهای کمر، پا و روماتیسم و امراض پوستی سودمند است و چشمه دیگر که در مجاورت این چشمه قراردارد دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی و کمی ترش مزه است که بصورت دائمی و نشتی می باشد و در اطرف دهانه چشمه کمی رسوب اکسید آهن نشسته است.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی داره خوب پیش میره فقط حس میکنم اتصالات ستون ها و قوس ها و سقف یه جوریه انگار بولین نشدن از هم رفتن تو هم
اره تو دید گرافیکی اینطوره ولی تو رندر یه دست میشه.
انگار که یه تیکه هستن

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان گلم من دست به کار شدم یه اتود از کارم زدم خوشحال میشم همه شما دوستان مهربانم با نظرات خود مرا یاری نمایید متشکرم از همه دوستانم
مشاهده پیوست 173917مشاهده پیوست 173916
خسته نباشی
تیغه ی بین دو فضا رو کمی شفاف تر و ضخیم تر کار کن. با شفافیتش فضا باز تر میشه و با ضخیم بودنش حالت پارتیشن بودنش کمرنگتر میشه و به یه سکوی تزئینی نزدیک میشه.
به سقف کارت هم یا شکل بده یا سقف کاذب استفاده کن.

nahidavanloo

عضو جدید
خسته نباشی
تیغه ی بین دو فضا رو کمی شفاف تر و ضخیم تر کار کن. با شفافیتش فضا باز تر میشه و با ضخیم بودنش حالت پارتیشن بودنش کمرنگتر میشه و به یه سکوی تزئینی نزدیک میشه.
به سقف کارت هم یا شکل بده یا سقف کاذب استفاده کن.

خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون لطف کردید به من شما متشکرم :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا