مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاج اقا مسئلته
دو تا سئوال :
1-بادهای محلی ص 58 تا 60 تنظیم قیابکلو رو لازمه بخونیم؟؟
2-این فصلهای فن آوری نوین شامل :الف.)فصل نهم :مقایسه و ارزیابی فن آوریهای ساختمانی
ب.)فصل دهم :تولید صنعتی ساحتمان و ضرورتهای آن
ج.)پیوست 1:سیستمهای ساختمانی تکمیلی
رو لازمه بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا جواب بدین:crying:

پیوست 1 را بخون . باقیش الان کتاب پیشم نیست. باید نگاه کنم.
ولی در کل تا جایی که یادمه فصل حذفی نداره فقط باید خیلی کلی با تاکید به عکسها و ویژگیهای کلی هر سیستم بخونی.

آخرین ویرایش:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم 2 ساعت واسه فن کمه یه 2 ساعت اضافه کن که بشه فن... بقیش به نظرم خوبه
آره موافقم چون کتاباش هم زیاده ...به نظرم از وقت درک کم کنم و به فن و ایستایی اختصاص بدم بهتره.
سلام برنامه ریزیت نسبتا خوبه ولی چند نکته را توش رعا یت کنی بد نیست 1- برنامت خیلی فشرده است زود خسته میشی یه وقت استراحت 15 دقیقه تا 30 دقیقه ای بین درسهات بذار تا هم مغزت استراحت کنه هم خودت 2- عناصر و مصالح و درک عمومی 1:30 در زور براش زیاد هست ای دو تا درس نهایتا 3 الی 4 ساعت در هفته زمان می خواد خیلی از بچه ها سراغ این دو تا درس خیلی نمیرن و نمی خونن چون منابعش خیلی مشخص نیست به خصوص درک که منابع مشخصی نداره و بیشتر به تست زدن و استدلال خودت بر میگرده فکر می کنم برای درک همون تستهایی که آخر هر هفته میزنی بس باشه و دیگه نیازی به روزانه خوندن نداره 3-ایستایی و فن اگه بدون قسمت تنظیم شرایط و تاسیسات ها باشه 2 ساعت در روز خوبه 4 - قسمت تنظیم و تاسیساتها هم را 1 یا 1:30 در روز بهش اختصاص بده حتما فقط در کنار درس خوندن تفریح هم یادت نره چون ماه آخر میبری
وقت استراحت که میذارم مثلأ بعد هر تایم یه ربع استراحت بعد شروع درس بعدی...اره به نظر خودمم اگه وقت بیشتری رو زبان و ایستایی وفن ساختمان بذارم تا درک عمومی بهتر میشه ...و اینکه نهایتأ جمعه بعد از ظهر رو کلأ تعطیل کنم و نخونم که تفریح هم داشته باشم

واسه تنظیم چی؟؟؟؟
به نظر من تنظیم اگه کتاب ساسان مرادی رو بخونید خیلی خوبه ..کتاب کاملی هست تقریبأ + جزوات قیابکلو و کتاب کسمایی هم بد نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jhigol

عضو جدید
بچه ها من رفتم کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم امیر بانی مسعود و بخرم فروشنده گفت از این کتاب دو تا هست!!!!!!!!!!!!:surprised:منم چون نمیدونستم اونی که اینجا همه میگن مهمه کدوم یکیه هیچ کدومو نخریدم:redface:یکی منو راهنمایی کنه یا عکس جلد کتاب و بذاره واسم لطفا

نشر هنر معماری قرن درسته!!!!!!!!!

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاج اقا مسئلته
دو تا سئوال :
1-بادهای محلی ص 58 تا 60 تنظیم قیابکلو رو لازمه بخونیم؟؟
2-این فصلهای فن آوری نوین شامل :الف.)فصل نهم :مقایسه و ارزیابی فن آوریهای ساختمانی
ب.)فصل دهم :تولید صنعتی ساحتمان و ضرورتهای آن
ج.)پیوست 1:سیستمهای ساختمانی تکمیلی
رو لازمه بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا جواب بدین:crying:
ج1: نه لازم نیس
ج2: الان کتابشو ندارم اما یادمه دکتر سروش نیا گفت این کتاب حذفی نداره و همه اش مهمه

qazal.

عضو جدید
تافل، بعد از رستمی و 504، اولویت سومه. که اگه شما دوتای قبلی رو بخونین مجموعاً شاید 200 کلمه از تافل واسه حقظ کردن بمونه. چون همپوشانی دارن. اما تافلم کلماتشو بخونین. نرید کل متنو بخونید. تازه بعد از اون 2 اولویت که گفتم.

به نظرت فقط کلمات، واسه اون لغتی که چند معنی میده، جواب میده adroit جان؟ مسلما نه...اینطور نیست؟....خوندن متن هم کمک میکنه لغت بهتر تو ذهن بمونه....حالا هر کسی یه برنامه داره....نمیگم اون راه اشتباهه...از اون راه هم خوندم و نتیجه گرفتم....ولی واسه همه اون راه راحت نیست...بخاطر فراموش کردن خیلی از دوستان میگم که همیشه میگن لغت رو بعد از مدتی فراموش کردیم یا میگن تو جمله و سر آزمون لغت حفظ شده رو تشخص نمیدیم.... نظرت چیه؟

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه کتاب ایستایی به بیانی ساده(عصر کنکاش) را بخونم بازم نیازی هست کتاب فاطمی خونده بشه؟لطفا نظرتونو بگید:(
اگه جزوه سروش نیا رو نمیخونی بله حتما بخون
استایی به بیان ساده به مباحث ایستایی مثل تعادل ، گشتاور ، نمودارهای برشی و خمش و ....میپردازه
ایستایی فاظمی سیستمهای ساختمانی و خیلی از کتابهای گلاب رو پوشش میده و اکثر نمونه موردی ها رو هم تو خودش جمع کرده (درک رفتار ،سازه ، مشبک فضایی ، کششی و ...

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظرت فقط کلمات، واسه اون لغتی که چند معنی میده، جواب میده adroit جان؟ مسلما نه...اینطور نیست؟....خوندن متن هم کمک میکنه لغت بهتر تو ذهن بمونه....حالا هر کسی یه برنامه داره....نمیگم اون راه اشتباهه...از اون راه هم خوندم و نتیجه گرفتم....ولی واسه همه اون راه راحت نیست...بخاطر فراموش کردن خیلیا از دوستان میگم که همیشه میگن لغت رو بعد از مدتی فراموش کردیم یا میگن تو جمله و سر آزمون لغت حفظ شده رو تشخص نمیدیم.... نظرت چیه؟
ببین من اون کارم کردم. 504 رو همین جوری خوندم. بعد دیدم هر درس کلی لغت داره. الان کلی لغت تلمبار شده دارم که اصلاً رغبت نمیکنم بخونمشون :razz: و یه منبع مهم تر باقی مونده هنوز. فهمیدن معنی کلمه تو جمله خوبه. اما ما که جمله رو حفظ نمیکنیم. واسه بار اول خوبه. اما در نهایت اون کلمس که باید به تنهایی حفظش کنیم. یعنی بازم شما یه سری کلمات جدید داری که رو فلش کارت نوشتی. جملشم خوندی. اما باز یادت میره. کلاً کلمه مرور میخواد تا تو ذهن جا بیفته.
واسه کلمات چند معنایی هم بله حق با شماس. اما من امتحان کردم. مثلا ً فعل های ساده یی که از اول بلد بودیمم کلی معنی دارن که وقتی تو دیکشنری سرچ میکنیم تازه میفهمیمشون. مثال میزنم:
treat معنی هاش ایناس:
چیز لذت بخش
سالم کردن
رفتار کردن
تلقی کردن
مورد عمل قرار دادن
بحث کردن
مربوط بودن به
مهمان کردن
درمان کردن
درمان شدن
و شاید خیلی معناهای دیگه... اما معنی های مهم و پرکاربردش هموناس که تو فلش کارتا نوشته. معنی های دیگشو هرچقدرم بخونیم باز سخت تو ذهنمون میمونه. یعنی من که اینجوریم.
متوجهین چی میخوام بگم؟ من امتحان کردم این راهو. بد نیستا. فقط میگم بحث اولویت ها مهمه. بحث زمان مهمه. وقتی من نرسم اصلاً کتاب رستمی رو تموم کنم و بچسبم به 504 و حفظ کردن کل لغات متناش فک نمی کنم کار درستی باشه. چون رستمی مهم تره. باید برسم تا کنکور مطالب مهم رو ببندم. این روش همه رو خوندن واسه یادگیری کلی زبان خوبه. اما حواسمون باید باشه که ما میخوایم کنکور بدیم و یه سری کلیات رو تو یه وقت محدود نهایتاً 4ماهه بخونیم. که کلی درس دیگه به جز زبان هم داریم. پس باید طبق اولویت ها پیش بریم. اگه اولویت اول تمام شد، اولویت دوم که مثلاً 504 هست رو کامل میخونیم. بعد اگه بازم وقت کردیم متن های لغات تافل که خیلی هم کمک کننده هست رو میخونیم.
امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من تا حالا خیلی کم خوندم ینی درواقع هیچی نخوندم اگه از الان شروع کنم و روزی 7 الی 8 ساعت بخونم به نظرتون میرسم ماهی یه سری مرور کنم کل کتابا رو ؟؟
بعد اینکه من در روز چند تا کتاب میخونم و فقط به یه کتاب بسنده نمیکنم که حتمأ اون تموم بشه بعد برم سراغ کتاب بعدی مثلأ از هر کتاب یکی دو درس بخونم توو تایم خاصی بعد کتاب بعدی..به نظرتون روش مناسبی هست یا نه؟؟؟
مطمئناً میرسین تموم کنین. اما نه که هر ماه بتونین دوره کنین همه کتابارو!!!! به این سرعت که نمیشه :D
همه رتبه های برتر از این موقه ها شورو میکنن به جدی خوندن. اما اون چیزی که موفقیتتون رو تضمین میکنه فقط زیاد خوندن نیست. غیر از اون منابع درست و محدود داشتن و برنامه داشتنه که خیلی مهمه. اونجاس که تفاوتا مشخص میشه. سعی کنین طبق سیلابس آزمونای مرکز پیش برین.
در روز هم خوبه که 4 نوع درس یا کتاب بخونین. بیشتر از اون دیگه فک نکنم خوب باشه. بسته به ساعت مطالعه 3 4 تا درس کفایت میکنه.

قبلأ هم اومدم تو این تاپیک و خوندم ..این برنامه ریزی منه ببینید جواب میده یا نه؟؟
روش برنامه ریزی بر اساس ساعت خیلی درست نیست به نظر من. باید بر اساس مباحث برنامه ریزی کنی. حالا زمانش میخواد یه ساعت شه یا سه ساعت. البته از قبل باید امتحان کنی ببینی مثلاً 20 صفحه تاریخ رو تو چند ساعت میخونی ، یا 10 صفحه ایستایی رو. اینجوری برنامت منطقی تر میشه. مثلاً بگی امروز باید 30 تا لغت حفظ کنم. فصل معماری پارسی و مبحث سازه کششی جزوه سروش رو بخونم. مثلاً میگمااا. اینکه میگم باید از قبل بدونی که هر چند صفحه رو تو چند ساعت میخونی واسه اینه که مثلاً باید بدونی آیا واسه شخص شما شدنیه که یه فصل تاریخ رو تو یه روز بخونی؟ واسه من به شخصه تاریخ کند پیش میره و مرور میخواد.

بچه ها میشه اسم کامل کتاب زبان عمومی رستمی و کتاب ایستایی فاطمی رو بگین؟؟اگه امکانش هست عکس جلدشم بذارین http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gifمرسی
اینه کتاب من. البته چاپ جدیدش فک کنم جلدش سبزه.مشاهده پیوست 173723

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطمئناً میرسین تموم کنین. اما نه که هر ماه بتونین دوره کنین همه کتابارو!!!! به این سرعت که نمیشه :D
همه رتبه های برتر از این موقه ها شورو میکنن به جدی خوندن. اما اون چیزی که موفقیتتون رو تضمین میکنه فقط زیاد خوندن نیست. غیر از اون منابع درست و محدود داشتن و برنامه داشتنه که خیلی مهمه. اونجاس که تفاوتا مشخص میشه. سعی کنین طبق سیلابس آزمونای مرکز پیش برین.
در روز هم خوبه که 4 نوع درس یا کتاب بخونین. بیشتر از اون دیگه فک نکنم خوب باشه. بسته به ساعت مطالعه 3 4 تا درس کفایت میکنه.

ممنون از نظرات سازندتون دوست خوبم...اره خوب یه ماه که نمیشه همه کتابا رو مرور کرد ولی بعضی از کتابای سبک رو میشه..من منابع رو مشخص کردم و فقط اونا رو میخونم نه منبع دیگری و اینکه در روز سعی میکنم از هر مبحث یک کتاب یا دو کتاب رو بخونم در حدی که خسته نشم از کتاب و ادامش رو روز بعد میخونم.

روش برنامه ریزی بر اساس ساعت خیلی درست نیست به نظر من. باید بر اساس مباحث برنامه ریزی کنی. حالا زمانش میخواد یه ساعت شه یا سه ساعت. البته از قبل باید امتحان کنی ببینی مثلاً 20 صفحه تاریخ رو تو چند ساعت میخونی ، یا 10 صفحه ایستایی رو. اینجوری برنامت منطقی تر میشه. مثلاً بگی امروز باید 30 تا لغت حفظ کنم. فصل معماری پارسی و مبحث سازه کششی جزوه سروش رو بخونم. مثلاً میگمااا. اینکه میگم باید از قبل بدونی که هر چند صفحه رو تو چند ساعت میخونی واسه اینه که مثلاً باید بدونی آیا واسه شخص شما شدنیه که یه فصل تاریخ رو تو یه روز بخونی؟ واسه من به شخصه تاریخ کند پیش میره و مرور میخواد.

اره موافقم تقریبأ منم سعی میکنم کتابی رو که برداشتم بخونم مثلأ یه مبحث رو در روز بخونم تو تایم خاص اگر هم تموم نشد مثلأ از تایم بعدی استفاده میکنم نه اینکه تایم تموم شد منم کتاب رو بذارم کنار ..مبحث که تموم بشه بعد میرم سراغ کتاب بعدی.. البته بعد از اندکی استراحت :)

qazal.

عضو جدید
ببین من اون کارم کردم. 504 رو همین جوری خوندم. بعد دیدم هر درس کلی لغت داره. الان کلی لغت تلمبار شده دارم که اصلاً رغبت نمیکنم بخونمشون :razz: و یه منبع مهم تر باقی مونده هنوز. فهمیدن معنی کلمه تو جمله خوبه. اما ما که جمله رو حفظ نمیکنیم. واسه بار اول خوبه. اما در نهایت اون کلمس که باید به تنهایی حفظش کنیم. یعنی بازم شما یه سری کلمات جدید داری که رو فلش کارت نوشتی. جملشم خوندی. اما باز یادت میره. کلاً کلمه مرور میخواد تا تو ذهن جا بیفته.
واسه کلمات چند معنایی هم بله حق با شماس. اما من امتحان کردم. مثلا ً فعل های ساده یی که از اول بلد بودیمم کلی معنی دارن که وقتی تو دیکشنری سرچ میکنیم تازه میفهمیمشون. مثال میزنم:
treat معنی هاش ایناس:
چیز لذت بخش
سالم کردن
رفتار کردن
تلقی کردن
مورد عمل قرار دادن
بحث کردن
مربوط بودن به
مهمان کردن
درمان کردن
درمان شدن
و شاید خیلی معناهای دیگه... اما معنی های مهم و پرکاربردش هموناس که تو فلش کارتا نوشته. معنی های دیگشو هرچقدرم بخونیم باز سخت تو ذهنمون میمونه. یعنی من که اینجوریم.
متوجهین چی میخوام بگم؟ من امتحان کردم این راهو. بد نیستا. فقط میگم بحث اولویت ها مهمه. بحث زمان مهمه. وقتی من نرسم اصلاً کتاب رستمی رو تموم کنم و بچسبم به 504 و حفظ کردن کل لغات متناش فک نمی کنم کار درستی باشه. چون رستمی مهم تره. باید برسم تا کنکور مطالب مهم رو ببندم. این روش همه رو خوندن واسه یادگیری کلی زبان خوبه. اما حواسمون باید باشه که ما میخوایم کنکور بدیم و یه سری کلیات رو تو یه وقت محدود نهایتاً 4ماهه بخونیم. که کلی درس دیگه به جز زبان هم داریم. پس باید طبق اولویت ها پیش بریم. اگه اولویت اول تمام شد، اولویت دوم که مثلاً 504 هست رو کامل میخونیم. بعد اگه بازم وقت کردیم متن های لغات تافل که خیلی هم کمک کننده هست رو میخونیم.
امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.

جمله رو حفظ نمیکنیم....درک میکنیم یا به عبارتی باهاش زندگی میکنیم....منظورم از لغت هایی که چند معنی میده اینه که مثلا یه لغت از همون درس اول بزنم: keen خوب هم یعنی علاقمند و مشتاق، هم یعنی شدید(مثال:میل شدید)هم معنی باهوش و تیز بودن رو میده...هم معنی حساس بودن و تیز بودن شنوایی و بینایی...هم معنی تیز و برنده بودن چاقو....خب این لغت باید تو جمله هضم شه به نظرم و توجه کنیم اسمه یا فعله یا.....
با خوندن جمله ها بعضی معنی هارو میفهمیم که ممکنه کمکون کنه ...took an oath .........اینجا took که گذشته ی take هست، معنی خوردن میده....کل عبارت میشه قسم خوردن....و ازین دست عبارات....که به دوستانی که گفتم کمک میکنه....گاهی بعضی دوستان سر همین چیزا تو کنکور دور خودشون میچرخن و دچار استرس میشن و لغات رو بیاد نمیارن.... چون لغت ها تو ذهنشون زندگی نکردن...

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
adroit عزیز راهنمایی های خیلی خوبی راجع به زبان کردن (ضمن تشکر ازت)... بچه ها یه نکته که تو این چند ماهه تجربه کردم و متاسفانه فهمیدم اشتباه بوده و زمان زیادی از دست دادم ولی خب خوشحالم بازم از راه اشتباهی که میرفتم برگشتم اونم اینه اولا همونطور که دوست عزیزم adroit جان گفت لغت های 504 خیلی مهمتر از متنشن و دوم اشتباه من خوندن کتاب بدون jmemorizeبود حتما با این نرم افزار بخونید من 1 درو بدون نرم افزار کتاب رو خوندم الان که دارم تو دور دوم با نرم افزار میخونم میبینم که نصفش یادم رفته ولی اونایی که تو نرم افزار خوندم و به خونه 5 که رسیده کاملا تو ذهنم ثبت شده که لازمه از timajعزیز به خاطر این توصیه(استفاده از این نرم افزار) تشکر کنم.....بعدشم به نظرم تافل رو بخونید خیلی بهتره ضمن اینکه تافل نصف504 کار نمیبره

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
adroit عزیز راهنمایی های خیلی خوبی راجع به زبان کردن (ضمن تشکر ازت)... بچه ها یه نکته که تو این چند ماهه تجربه کردم و متاسفانه فهمیدم اشتباه بوده و زمان زیادی از دست دادم ولی خب خوشحالم بازم از راه اشتباهی که میرفتم برگشتم اونم اینه اولا همونطور که دوست عزیزم adroit جان گفت لغت های 504 خیلی مهمتر از متنشن و دوم اشتباه من خوندن کتاب بدون jmemorizeبود حتما با این نرم افزار بخونید من 1 درو بدون نرم افزار کتاب رو خوندم الان که دارم تو دور دوم با نرم افزار میخونم میبینم که نصفش یادم رفته ولی اونایی که تو نرم افزار خوندم و به خونه 5 که رسیده کاملا تو ذهنم ثبت شده که لازمه از timajعزیز به خاطر این توصیه(استفاده از این نرم افزار) تشکر کنم.....بعدشم به نظرم تافل رو بخونید خیلی بهتره ضمن اینکه تافل نصف504 کار نمیبره
تشکر از راهنماییتون..
میشه در مورد این نرم افزار یکم توضیح بدین؟من الان دارم با جعبه لایتنر کار می کنم می خوام بدونم این نرم افزار مثل لایتنر هستش ؟چون خوبی لایتنر اینه که لغاتی که از جعبه بیرون میاد به صورت یه کیف کوچیک واسه مرور خیلی راحت هست.

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخ ثبت نام و برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 93

تاریخ ثبت نام و برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 93

ثبت نام از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1393 از روز یکشنبه، 12 آبان ماه 92 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز می شود و در روز یکشنبه، 19 آبان ماه پایان می پذیرد. - وی افزود: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 93 در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، 16، 17 و 18 بهمن ماه 92 در حوزه امتحانی مربوطه برگزار خواهد شد.

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من هم تنظیم کسمایی رو دارم و هم ساسان مرادی ؟؟؟؟؟؟؟کدومشو بخونم به نظرتون (البته قیابکلو رو دارم میخونم)
به نظر من مرادی رو بخون با جزوه قیابکلو بعد اگه مبحثی بود که هنوز ضعف داشتی فقط اون مبحث رو از کسمایی هم بخون.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم میخواااام...این نرم افزار و از کجا بیارم؟؟
http://www.irlanguage.com/News/m/70/
از اینجا دانلود کن
قبلش باید جاوا رو نصب کنی

به نظر من مرادی رو بخون با جزوه قیابکلو بعد اگه مبحثی بود که هنوز ضعف داشتی فقط اون مبحث رو از کسمایی هم بخون.
مرسی من کتابو قیابکلو رو دارم میخونم احساس میکنم مطالب اضافی زیاد داره اگه میدونستم جزوشو میخوندم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی ، در ادامه ی این پست خواستم بگم دوستانی که مث من نمی تونن از مثالا دل بکنن و از طرفی هم می بینن سرعت شون پایینه و تازه به قول دوستامون آخرشم بی فایده ست و فراموش می شن این مثال ها، می تونن از این فایلای صوتی که قبلا بچه ها تو باشگاه گذاشتن استفاده کنن، کیفیتش عالی نیست و بعضی جاها تلفظا مشکل دارن ولی کار آدمو را می ندازه، مختصر و مفیده و راحت می شه روزی دست کم 6-5 تاشو گوش کرد، این طوری به مرور ملکه ی ذهن می شن لغات و کاربردشون تو جملات و ساختارهای مختلف، کلا به نظر من برخلاف خوندن مثالا از رو کتاب، گوش کردن شون تو اوقات مرده خیلی کار آسون و البته به درد بخوریه!
http://www.mediafire.com/download/v4tbxcgu2y3116c/504_Audio_file.zip

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر از راهنماییتون..
میشه در مورد این نرم افزار یکم توضیح بدین؟من الان دارم با جعبه لایتنر کار می کنم می خوام بدونم این نرم افزار مثل لایتنر هستش ؟چون خوبی لایتنر اینه که لغاتی که از جعبه بیرون میاد به صورت یه کیف کوچیک واسه مرور خیلی راحت هست.

روش کار با این نرم افزار

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-معماری?p=5439838&viewfull=1#post5439838

qazal.

عضو جدید
مرسی ، در ادامه ی این پست خواستم بگم دوستانی که مث من نمی تونن از مثالا دل بکنن و از طرفی هم می بینن سرعت شون پایینه و تازه به قول دوستامون آخرشم بی فایده ست و فراموش می شن این مثال ها، می تونن از این فایلای صوتی که قبلا بچه ها تو باشگاه گذاشتن استفاده کنن، کیفیتش عالی نیست و بعضی جاها تلفظا مشکل دارن ولی کار آدمو را می ندازه، مختصر و مفیده و راحت می شه روزی دست کم 6-5 تاشو گوش کرد، این طوری به مرور ملکه ی ذهن می شن لغات و کاربردشون تو جملات و ساختارهای مختلف، کلا به نظر من برخلاف خوندن مثالا از رو کتاب، گوش کردن شون تو اوقات مرده خیلی کار آسون و البته به درد بخوریه!
http://www.mediafire.com/download/v4tbxcgu2y3116c/504_Audio_file.zip

منم فکر کردم دوستان با فایل صوتی میخونن....چون خودم با فایل صوتی زبانو خوندم...کلا از اصول یادگیری زبان دنیاست که هر کتابی فایل صوتی داره ...
تلفظ درست به بریتیش و امریکن ، IPA ، نکات گرامری و درک مطلب واسه من مهمه....با خوندن متن بود که به این چیزا تسلط پیدا کردم....ولی از روش adroit عزیز هم فقط تو امتحان زبان دانشگاهی که وقت کمی داشتم و دو تا امتحان همراه با زبان داشتم استفاده کردم.....با هر روشی که تو ذهنتون میمونه و میتونید بیاد بیارید، و لذت مببرید، یاد بگیرید...ولی من خودم ترجیح میدم با متن بخونم...و به شیوه بعضی دوستای پیشکسوتم که بهم توصیه کردن...

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها شما روزی چند ساعت میخونین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من روزی نهایتأ 6 7 ساعت میخونم ... برا شروع خوبه ... ولی خسته کننده هم هست :(... باید عادت کنم ...
شما با 6 7 ساعت شورو میکنین میخواین به چند برسین بعد؟!! ما با 2 ساعت شورو میکردیم به 6 7 میرسوندیم کلامونم مینداختیم هوا :biggrin: تازه همونم نمیتونستیم رعایت کنیم هی کمتر میشد.:smile:

من کلا 4-5 ساعت بیشتر نمیتونم بخونم.احساس میکنم کمه

منم همین قدر میخونم به نظر منم خیلی کمه:( ولی بیشتر از این نمیرسم :cry: انشالله از اول آبان سعی میکنم بیشتر و مفیدتر بخونم.

اینطوری میگین من استرس میگیرم از وقتی دانشگاه شرو شده هیچ کدوم از استادا مراعات نمیکنن...من الان 2-3 روزه که نتونستم هیچ چی بخونم

من که همش دنبال یه بهونم که یه جایی برم یا یه کار دیگه ای غیر از درس خوندن انجام بدم....
بچه ها به نظرتون من اگه هفته ای 2 روز کلاس تافل برم وقتم خیلی هدر میره؟من اصلا اهل کلاس رفتن نیستم ولی می خوام یه برنامه کلاسی بین درسام باشه که فقط و فقط کتاب نباشه
دوستای عزیزم انقد به خودتون سخت نگیرید. آدمیزاده دیگه. یه روز حال نداره. یه روز مهمون میاد. یه روز مریض میشه و .......... کلی چیزای دیگه.
مهم ترین چیز به نظر من عادت به درس خوندنه. من هردفه واسه یه روزم شده درسو گذاشتم کنار، شروع دوباره واسم سخت شده. اما با این اوصاف اگه خسته شم چند روز درس نمیخونم. و این اتفاق وقتی میفته که زیاد بخونم. من حد خودمو میدونم دیگه. میدونم مثلاً بخوام بالای 7 8 ساعت بخونم، فردا و پس فرداش تعطیلم! :biggrin: چرا؟ چون خسته میشم. چون معنیش اینه که از حد گذروندم. حتی اگه بهم سخت نگذره همون روز. اما فرداش اصلاً حوصله درسو ندارم. تعجب میکنم بعضیا چجوری بالای 12 ساعت یا 16 17 ساعت درس میخونن :eek: زیاد دیدم اینجوری خوندن و بازده نداشتن! آدم میبره.
میخوام بگم عوض استرس دادن و تنبیه خودمون بیاین یه بارم شده به خودمون جایزه بدیم و هوای خودمونو داشته باشیم :D مثلاً خانم x برنامه میریزه واسه خودش که امروز باید کتاب فلانو تموم کنم (حالا خوندن کتابه حــــــــــــداقل کار 5 روزه) بعد نمیرسه تموم کنه. مثلاً نصفشو میخونه. تو دلشم کلی به خودش ضدحال میزنه که آی من گند زدم و اینجور پیش برم نمیرسم!!! عوض این کار واقع بین باشین. مثلاً بگین خب ، امروز من یه فصل تاریخ و 40 تا کلمه زبان خوندم. اما الان ازم بپرسن همشو میتونم راحت جواب بدم. واسه این خوب خوندنه به خودتون جایزه بدین.
خوابتون گرفت بخوابید. تفریح لازم داشتید برید بیرون. یا هرچیز دیگه. ماشین نیستین که بخواین با آخرین سرعت بگازونین که. به وقتش خودبخود به اون حد هم میرسیم. (دم کنکورو میگم) :biggrin:
پس عوض ساعت گفتن با مبحث بسنجین. آدم وقتی سرحاله هرچی میخونه راحت میره تو مخش. درسو دوس داره. اما وقتی زیاد میخونه عصبی میشه. از درس بدش میاد. میبره و 1000 چیز دیگه.
واسه کم شدن استرس اینجوری بگید به خودتون. مثلاً من با خودم میگم که خب، منابع اصلی من چیه؟ اون مهما؟ جزوه مانا قابوسی و نسیم عسکری تو تاریخه. یعنی من با خوندن حدود400 صفحه یه جورایی تاریخم کامل میشه. (مخصوصاً معماری اسلامی که جزوه عسکری خیلی کامله.) دیگه بعد از این جزوات مهم و درجه 1 بعد میرسم به درجه 2. بخواین حساب کنین خوندن درجه 1 ها کار 2ماهه. وقتی اول مهما رو بخونین استرستون کم میشه. اما وقتی از اول مثلاً میخواین همه کتابای گلابچی رو بخونین بعد یه ماهه آخر میبینین وقت از دست رفته و چه کسر کوچیکی از سوالات کنکورو خوندین. اون موقع دیگه نمیشه جبران کرد.

در جواب صالحی-معزیز باید بگم که کلاس زبان وقتگیره چون بعد از کلاس کلی کارو تمرین دارین. بخواین تمرینم انجام ندین که رفتن کلاس اصلاً به درد نمیخوره. من یه ترم رفتم. قشنگ 2 3 روز هفتتو پرمیکنه. اگه میخوای کلاسی بری بین درسات برو باشگاه. هم خیلی سرحال تر میشی. هم بعدش تمرینی نداری که انجام بدی :D فقط همون یکی دو ساعت باشگاه از ساعات روزت کم میشه.

واسه masoud-g و دوستای دیگه یی هم که میخوان استارت بزنن هم پیشنهاد میکنم هرچقدر که خستشون نمیکنه بخونن. مثلاً با 2 3 ساعت شروع کنین. تو کمتر از 2 هفته میتونین به ساعت دلخواهتون برسین.

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
وااااااااااااای خداااااااااااااااااااااااااا چیه این تنظیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بچه ها بچه ها از صفحه 65 و 66 تنظیم قیابکلو تا حالا سوال اومده ؟؟Aw،cw,dw ,.اینا؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها بچه ها از صفحه 65 و 66 تنظیم قیلبکلو تا حالا سوال اومده ؟؟Aw،cw,dw ,.اینا؟؟؟؟؟
..من که نخوندم چون اگه هم بخونم و سوال بیاد اونقد گیج کنندس که نمیتونم جواب بدم فک نمیکنم اینجوری دیگه سوال بدن معمولا تاریخ و تنظیم و این درسارو جوری سوال میدن که تو کتابهای دیگه هم مشترک باشه.من اطلاعی ندارم که قبلا ازش اومده یا نه

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی سایتی میشناسه که کتاب زبان اصلی معماری بفروشه؟

بچه ها اسامی معمارای سبکهای مختلف که تو کتاب غرب قبادیان داریم و باید بدونیم؟؟؟خیلی زیاده اخه:confused:

بله مهمه ولی زود یاد میگیرید نگران نباشید

تیمور در طرح باغهای سمرقند بیشتر از باغهای کدام شهر الهام گرفته است؟
1.اصفهان
2.تبریز
3.شیراز
4.یزد

شیراز

آخرین ویرایش توسط مدیر:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
مهم این نیست روزی چند ساعت میخونید مهم اینه تو دادگاه وجدان خودتون راضی هستید یا نه؟....... مثلا خود من روزی 10 ساعت میخونم ولی اصلا راضی نیستم:( چون از برنامم کلی عقب افتادم به خاطر 40 روزی که درگیر پایان نامه بودم در ضمن سرعت فهم مطالب برای همه اشخاص یکی نیست...مثلا من خودم تقریبا کندم شاید 10 ساعت من با 5 ساعت یه شخص دیگه برابر باشه شایدم کمتر....پس اصلا نیازی نیست استرس بگیرید.....خودتون رو درگیر این جوها نکنید واصلا استرس به خوتون وارد نکنید چون مهم کمیت که چه اندازه مطلب جدید یاد گرفتید...... راه خودتون رو برید و به خودتون اعتماد کنید و اصلا خودتون رو با کس دیگه ای مقایسه نکنید و نگید فلانی 12 ساعت میخونه حتما قبوله و وای به حال من که مثلا روزی 4-5 ساعت میخونم....مطمئن باشید اگه با اصول و یه روش حساب شده پیش برید موفقیت از آن شماست:)

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها بچه ها از صفحه 65 و 66 تنظیم قیابکلو تا حالا سوال اومده ؟؟Aw،cw,dw ,.اینا؟؟؟؟؟

بابا چه قدر گیر دادی به این کتاب بیچاره
کتاب به این خوبی
فرمولا و جدولا را نخون چون بیشتر اعصابتا خورد میکنه و وقتتا میگیره احتمال سوال اومدنشون هم 1 ٪
بیشتر مفهومی ها را بخون

تیمور در طرح باغهای سمرقند بیشتر از باغهای کدام شهر الهام گرفته است؟
1.اصفهان
2.تبریز
3.شیراز
4.یزد

شیراز
تو باغهای ایرانی نعیما نوشته

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.