رهروان راه شهدا2(شهیدیان)

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام

گزارش كار من:

نماز اول وقت.......... نمره 10 (ولي نمازي كه سه شنبه صبح خوندم يادم نميره...ميدونم اگه خودم ميخواستم بيدار بشم نميتونستم،

چشمامو باز كردم اذان شروع شد.....نميدونيد چه آسمون قشنگي بود پر از ستاره......اين نماز از طرف من نماز اول وقت نبود ..... خداست كه عاشق بندهاشه و من شرمندش)

دروغ ........17 ولي خوب به قول دوستمون آشنا.... بايد بازم حواسمون جمع باشه

غيبت هم .......12 چون از طرف ديگران و چند تا مهمون دور كه اومده بودن نشد چيزي بگم فقط از اونجا رفتم

بچه ها شما ها چيكار كرديد بگيد تا الگو بگيرم.

التماس دعا

سلام
مرسی بیتاجان که هستی،
نمره نماز این هفته ام : هشت(دررفت و امد بودم و درگیریهای روزمره که مانع از ایده ال بودن نمازها میشد)(جریمه ها زیادشدن:()
دروغ: 17....این یه مقداری ناشی میشه از بی دقتی م...که اونم از درگیری های زیاد روزمره ست....
غیبت: 15(این نمره به خاطربعضی تذکرها بود...که البته باید درشیوه گفتنم و تذکر و همچنین اعمال شخصیم دقت بیشتری داشته باشم

بچه ها برای هفته بعدپیشنهادی دارین؟
راستی منتظر عملکردشمام هستیمااااااااااااااااااااااااااااااااااا

پ ن:گاهی ناامید میشم ازبرنامه هاو فراخوانی های این چنینی....و گاهی امید میگیرم به اندازه شوقم به سمت اسمون...
مث الان...با پست بیتای عزیزم...
پ ن:توکل به خدا...

bitajan

کاربر ممتاز
بازم سلام، ازتون يه خواهش دارم كه به اين وبلاگ سر بزنيد

سخنان دكتر فرهنگ هستش......... در مورد نماز و هدف خيــــــــلي قشنگ صحبت كردن

http://drfarhang.mihanblog.com/

من خودم 3تا سمينار آخر رو كه كم هم هستن گوش كردم

استاد فرهنگ ميگن:

هدفي كه تاريخ دقيق و جزئيات ريزش مشخص نباشه ،هدف نيست

وكسي كه دنبال هدفش هست از زمين خوردن ها نميترسه و نا اميد نميشه.....واسه اينكه تنها اونايي زمين نميخورن كه نااميد شدن و با زمين خوردنشون ديگه بلند نميشن

خوب:

شما دوستان چي ؟؟؟ هدفتون از اينجا اومدن صد در صد تنهايي ادامه دادن نيست

خود من به وجود بودن شماها تو اينجا دلگرم هستم

تنها نذاريد........ اومدم كه كمكم كنيد

bitajan

کاربر ممتاز
نظر من واسه اين هفته:

اخلاق هستش

تو اين هفته كه گذشت يه چيزهايي ديدم كه:

به نظرم اومد اخلاق نباشه بعضي از اعمالت به درد نميخوره.....يعني واسه اينكه اعمالت كارات واسه ديگرون دل نشين باشه اخلاق لازمه

با اجازه دوستان يه چيز ديگه :

گزارش كار دادن ريا نيست..... امام علي (ع) ميفرمايند: كسي كه به حسابش رسيدگي نميكنه از ما نيست

(من وقتي داشتيم قوانين شهيد مجتبي علمدار رو انجام دوستان بهم گفتن )

چطور خوندن وصيت نامه و انجام اعمالي كه شهدا داشتن خوبه؟؟ من يكي شايد از عمل شما دوستان راه حل خوبي پيدا كنم....پس دريغ نكنيد

التماس دعا

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید من کمتر وقت میکنم بیام اینجا. ولی نمره هامو به این شکل میدم:
نماز15 چون نماز صبحمو گاهی خواب میمونم خیلی در عذابم نمیدونم چیکار کنم!
دروغ18
غیبت0 خیلی اخلاقم بد شده اولا کمتر اهل غیبت بودم الان خیلی راجع به این و اون میگم یا میشنوم. مخصوصاً وقتایی که رفت و آمد بیشتر میشه. من میگم غیبت یک بارشم زیاده... وای به حال من که دیگه حسابشم از دستم دررفته ولی میخوام تلاشمو بکنم،
حتماً میتونم غیبت نکنم به دعای شما هم احتیاج دارم.
یا زهرا(س)
راجع به موضوع یه چیزی مدنظرم بود که حتما اینجا بگم ولی یادم رفته چی بود:w05: ولی با نظر دوست خوبمون
bitajan راجع به اخلاق موافقم;)

s_aa

کاربر ممتاز
بچه ها برای خوندن نماز صبح و بیدارشدنش آیه اخر سوره کهف رو بخونین قبل خواب! و همچنین تنظیم ساعت خوابتون خیلی خیلی مفیده.
من همین مشکل روداشتم...یکی ازبچه ها درتاپیکی این چنینی روش رو به من گفت و با تنظیم ساعتم و خوندن سوره ، به وقتش بیدارمیشدم....،

درموردموضوع "اخلاق" خیلی خوبه...اما کلیت اخلاق منظوره؟ آخه طیف وسیعی داره این واژه........
میشه گفت همه موضوعاتی که ما انتخاب کردیم یه جورایی زیراین مجموعه هستن......
کمی توضیح لطفن...:redface:

s_aa

کاربر ممتاز
یه چیز دیگه هم هست
یه صحبتی بود ازیکی ازشهدا:
اومده بودن یک جعبه گذاشته بودن ، جعبه جریمه ها...به ازای هرکاربدی که میکردن مبلغی رو واسش مینداختن درصندوق(برای جریمه)
دوستان میتونن همین رو واسه خودشون عملی کنند که اولا حواسشون واسه انجام کارخودسازی بیشترمتمرکزباشه..هم اینکه حساب کارشون رو بادقت ترانجام بدن(البته یک پیشنهاده)

میشه خوندن دعاهای موردعلاقه تون(اونایی که حالتون رو خوب میکنه)(مث زیارت عاشورا دعای ال یاسین دعای ندبه....)رو هم برای جریمه بذاریم...

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز دیگه هم هست
یه صحبتی بود ازیکی ازشهدا:
اومده بودن یک جعبه گذاشته بودن ، جعبه جریمه ها...به ازای هرکاربدی که میکردن مبلغی رو واسش مینداختن درصندوق(برای جریمه)
دوستان میتونن همین رو واسه خودشون عملی کنند که اولا حواسشون واسه انجام کارخودسازی بیشترمتمرکزباشه..هم اینکه حساب کارشون رو بادقت ترانجام بدن(البته یک پیشنهاده)

میشه خوندن دعاهای موردعلاقه تون(اونایی که حالتون رو خوب میکنه)(مث زیارت عاشورا دعای ال یاسین دعای ندبه....)رو هم برای جریمه بذاریم...
-ممنونم از روشی که راجع به نماز گفتید حتماً امتحانش میکنم;)
-من به خداو بنده هاش که کلی بدهکارم میدونم به صندوقم بدهکار میشم:D

-در مورد موضوع "اخلاق" میتونیم راجع به معاشرت و طرز برخورد با دیگران یه برنامه داشته باشیم واینکه چقدر در برابر دیگران خوش اخلاق بودیم.البته این نظر منه شاید بشه بهتر از این اجرا کرد.

یهویی موضوع خودمم یادم اومد:cool:: میخواستم بگم بیایید راجع به "فکر کردن"مون یه کاری انجام بدیم یعنی فکرمونو کنترل کنیم که سمت گناه و یا فکرهای گناه آلود نره و تمام کارهایی که مربوط به فکر میشه ازقبیل فکر به نامحرم و فکر به اعمال نادرست و...

اگه این 2 موضوع استقبال نداره میتونیم به "نگاه کردن" هم به عنوان یه موضوع فکر کنیم.مثلاً کنترل نگاه به نامحرم چطوره؟
جرأت دارید غیر از این 3 موضوع یه چیز دیگه انتخاب کنید:neutral::w08::w43::w18:

bitajan

کاربر ممتاز
بچه ها برای خوندن نماز صبح و بیدارشدنش آیه اخر سوره کهف رو بخونین قبل خواب! و همچنین تنظیم ساعت خوابتون خیلی خیلی مفیده.
من همین مشکل روداشتم...یکی ازبچه ها درتاپیکی این چنینی روش رو به من گفت و با تنظیم ساعتم و خوندن سوره ، به وقتش بیدارمیشدم....،

درموردموضوع "اخلاق" خیلی خوبه...اما کلیت اخلاق منظوره؟ آخه طیف وسیعی داره این واژه........
میشه گفت همه موضوعاتی که ما انتخاب کردیم یه جورایی زیراین مجموعه هستن......
کمی توضیح لطفن...:redface:

سلام به همه دوستان

منظور از اخلاق .... رفتارمون با ديگران و طرز برخورد هستش....كنترل خشم و آرامش داشتن در حرف زدن و احترام داشتن در بيانمون

واقعيتش اين موضوع براي من خيلي خيلي مهمه....... وقتي با كسي درست برخورد نميكنم كه باعث ناراحتي ميشه ،احساس خوبي به اعمال ديگه ندارم
مخصوصا نمازم (اصلا به دلم نميچسبه)
تا الان هر چي كتاب از شهدا خوندم :

قشنگترين و بزگترين چيزي كه آدم رو جذب ميكنه اخلاق قشنگيه كه داره و مارو بهشون علاقه مند كرده

تو بسيج اخلاق و طرز برخورد مهمترين چيزه

در مورد نماز صبح :

ميگن شبا غذا و آب كمتر بخوريد و سوره هاي كه من دقيق نميدونم

حالا نظر خودم:

از رسول خدا (ص) خوندم ..... انقدر مرا به مسواك زدن سفارش كرد كه از مسواك نزدن بيم دارم

حالا ما هم بايد انقدر به نمامون اهميت بديم كه هم برامون دل نشين باشه هم ترس از قضا شدن(خودتون ميدونيد كه اگر نماز قضا بشه بايد توبه كنيم)

و بحث بعدي كه آشنا جون فرمودن:

از نظر من ميشه.......... حجاب(حجاب فكري و نگاه )

كه اگه اجازه بديد باشه واسه ي هفته ي بعد

bitajan

کاربر ممتاز
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]امام صادق(ع)می فرماید:هنگام نماز از دنیا و آنچه در آنست مایوس شوید و تمام توجهت را به خدا قرار ده به یاد روزی باش که در برابر دادگاه عدل الهی قرار می گیری.[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ونیز فرمودند:گاهی پنجاه سال بر انسان می گذرد ولی خداوند حتی یک نمازاورا نپذیرفته است.

ودر حدیث می خوانیم: بعضی چنان در برابر خدا سبک سخن مخی گویندو نماز می خوانندکه اگر با همسایه شان چنین حرف بزنند جواب آنهارا نمی دهد.
[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]از پیامبر خدا نقل شده است:
((رکعتان بسواک افضل من سبعین رکعته بغیر سواک)) دو رکعت نماز کسی که مسواک می زند از هفتاد رکعت نماز بدون مسواک بهتر است))

بيشتر
[/FONT]

s_aa

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
خوبین؟
یه جای دیگه موضوع رو کنترل خشم انتخاب کردیم....نظرتون چیه؟
مبحث اخلاق خیلی گسترده ست...
اخلاق در برخورد با بقیه که طبق گفته بیتاجان میتونه مهربون بودن با دیگران باشه و یا کنترل خشم..صداقت هم نوعی ازاخلاقه...
نظرم کارکردن روی موضوعات زیرمجموعه ست تا نهایتا به اخلاق برسیم و بگیم خب نمره ما اززیرمجموعه ها شده این و حالا میشه روی اخلاق خوب کارکرد...
البته نظرمنه..

دوستان درموردحجاب فکری و نگاه هم گفتن که فکرمیکنم موضوع خوبیه
خب جمع بندی کنیم اگه نظری نیست و انشاله تاامشب موضوع رو بگیم باشه ؟

s_aa

کاربر ممتاز
راستی بچه ها برای بخش دفاع مقدس
مسابقه صدای برتررو گذاشتیم...صداتون رو دکلمه کنین و خصوصی کنیداا
به دوستان هم اطلاع بدین مسابقه خوبی میشه ...

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسمه تعالی
ی راهیو خودم امتحان میکنم برا فرار از شنیدن غیبت.گفتم در اختیار بقیه هم قرار بدم.این برا کساییکه روشون نمیشه بگن غیبت نکن
روش من پیچوندن بحثه.مثلا رفیقم میگه فلانیو میبینی.یککک ادم اشغالیه.مفت زمینمون رو از چنگمون دراورد.بعد من میپرم تو حرفش میگم عه زمین داشتین؟ چقد می ارزید؟ کدوم قسمت بود؟ چند متر مربع بود؟ چطور بدستش اورده بودین؟ حالا دیگه زمین ندارین؟ و... البته این سوالات رگباری نیستنا.خیلی عادی مث صحبت کردن معمولی بپرسین.کشش بدین تا بحث منحرف بشه دیگه و طرف کوتاه بیاد از ادامه دادن حرف قبلیش....من خودم امتحان کردم.جواب داده.البته خب گاهی طرف هم ممکنه خیلی کنه باشه.بهر حال روش خوبیه به نظرم
.
.
(پکیجهای دیگری هم اگه دوستان خواستن هست.سفارش بدن
فرار از دروغ - فرار از ریا - چگونه عارف شویم - چشم برزخی در ده دقیقه-تبدیل عصا به اژدها و...)

bitajan

کاربر ممتاز
سلام

"يا زهرا "

امام حسن عسگري(ع):

خشم و غضب ، كليد هر گونه شر و بدي است.

من هر بار عصباني شدم وقتي حرفي زدم
پشيمون شدم

ولي

وقتي سكوت كردم بعد عصبانيت
آرامش داشتم.

"يا علي"

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام دوستان

شما پیشنهادی برای کنترل خشم و اخلاق خوب ندارید؟

سلام

"يا زهرا "

امام حسن عسگري(ع):

خشم و غضب ، كليد هر گونه شر و بدي است.

من هر بار كه وقتي عصباني شدم وقتي حرفي زدم
پشيمون شدم

ولي

وقتي سكوت كردم بعد عصبانيت
آرامش داشتم.

"يا علي"

سلام

به نظر منم بهترین گزینه سکوت هست

البته خیلی تمرین وتمرکز میخواد

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
يا زهرا .....................

خداوند متعال یکی از مهم ترین ویژگی های انسان های الهی و پارسا پیشه را کظم غیظ و عفو از مردم می شمارد و می فرماید:

«الکاظمین الغیظ و العافین عن الناس والله یحب المحسنین؛

مومنان در هنگام عصبانیت خشم خود را فرو می برند و ازخطای مردم در می گذرند وخدا نیکوکاران را دوست دارد.»

آل عمران.134

خشمگین شدن اگر متعادل و در راه حق باشد، نه تنها ناپسند نیست، بلکه پسندیده و مورد رضای حق هم خواهد بود.

در سیره رسول خدا (صلی الله علیه و آله) به نقل از امیر مومنان (علیه السلام) آمده است که:

آن حضرت برای امور دنیا هرگز عصبانی نمی شد؛ اما هرگاه برای حق غضبناک می شد، احدی را نمی شناخت و خشم پیامبر آرام نمی شد تا اینکه حق را یاری کند.(1)
علامه طباطبایی (ره) در این زمینه می فرماید:«هرگاه رسول خدا(ص) خشمگین می شد- که جز برای خدا غضب نمی کرد- چیزی تاب مقاومت در برابر غضب آن حضرت را نداشت.» (2)

وقتی که در حضور امام باقر(ع) سخن از غضب به میان آمد، حضرت فرمود:

«همانا که مرد خشمگین می شود و تا خود را داخل آتش نکند ]و به گناهی دست نیالاید[ آرامش نمی یابد و خشمش فرو ننشیند. ]پس برای اینکه در هنگام خشم به کارهای ناشایست اقدام نکنید[ هرگاه شخصی خشمگین شد اگر ایستاده است فورا بنشیند تا پلیدی و وسوسه شیطان از او دور شود و هرگاه به خویشاوندش غضب کند، به نزد او برود و بدنش را مس کند؛ چرا که خویشاوند اگر مس شود، آرامش یابد.»(3)

.
پی نوشتها:

1- معراج السعاده ، ملا احمد نراقی، ص .226
2- سنن النبی، علامه محمد حسین طباطبایی، ص 67.
3- الکافی، کلینی باب الغضب، ح 2، ج .2 ص .302

bitajan

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم خوبین؟
موضوع این هفته کنترل خشم تصویب شد؟
یه مدت نبودماااااا:(

سلام شما خوبي؟؟

با اجازه دوستان گل..... بله اينطور كه معلومه اين هفته كنترل خشم

s_aa

کاربر ممتاز
پيامبر صلى الله عليه و آله:
اَلصَّرعَةُ كُلُّ الصَّرعَةِ الَّذى يَغضبُ فَيَشتَدُّ غَضَبُهُ وَيَحمَرُّ وَجهُهُ وَيَقشَعِرُّ شَعرُهُ فَيَصرَعُ غَضَبَهُ؛
كمال دليرى آن است كه كسى خشمگين شود و خشمش شدّت گيرد و چهره اش سرخ شود و موهايش بلرزد، امّا بر خشم خود چيره گردد.
(نهج الفصاحه، ح 1872)

s_aa

کاربر ممتاز
امام صادق علیه السلام: مَن غَضِبَ عَلَيكَ ثَلاثَ مَرّاتٍ وَلَم يَقُل فيكَ سوءا فَاتَّخِذهُ لِنَفسكَ خَليلاً؛
هر كس سه بار بر تو خشم گرفت ولى به تو بد نگفت، او را براى خود به دوستى انتخاب كن.
(معدن الجواهر، ص 34

s_aa

کاربر ممتاز
امام على عليه السلام:
اَلحِلمُ يُطفى نارَ الغَضَبِ وَالحِدَّةُ تُؤَجِّجُ إِحراقَهُ؛
بردبارى آتش خشم را فرو مى نشاند و تندى آن را شعله ورتر مى كند.
(غررالحكم، ج2، ص 123، ح2063)

s_aa

کاربر ممتاز
سلام

انشالله منم هستم...
انشالله که بتونم....
التماس دعا...
یا زهرا (ع)
سلام خوش اومدی خانومی

پ ن: یه چیزی...
برای کنترل خشم قدم زدن و یا خوردن آب هم مفیده
همچنین گفتن ذکر...ذکرهایی که حس خوبی به شما میده
مثل صلوات یا سوره ها...
من باخوندن سوره قدر ....حس خوبی بهم میده....

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
امام باقر (ع) فرمود :

هنگامیکه نوح نزد پروردگار خود دست به دعا برداشته و بر قوم خود نفرین کرد شیطان ( خدای لعنتش کند ) به نزد نوح آمد و گفت : ای نوح تو را بر من حقی است که میخواهم تلافی اش کنم ، نوح گفت : به خدا قسم بر من بسی ناگوارست که مرا بر تو حق نعمتی باشد چه حقی به تو دارم ؟ گفت : آری به قوم خود نفرین کردی و همه را غرق نمودی و دیگر کسی که من گمراهش کنم باقی نماند و هم اکنون دوران استراحت من است تا نسل دیگری به وجود آید و من گمراهشان نمایم ، نوح به شیطان گفت : آنچه میخواهی که به پاداش این خدمت !!! بدهی چیست ؟ گفت : در سه جا به یاد من باش که نزدیک ترین حالات من به بنده خدا در یکی از این سه مورد است :
1- به هنگام خشم به یاد من باش ( که هنگامی که خشمگین میشوی وسوسه ات میکنم که خشم تو را به هر جنایتی وادار کند { که دیده میشود در دعواها و زد و خوردها که رخ میدهد طرفین دعوا بر اثر لحظه ای خشم و تسلط نداشتن بر خشم خود طرف مقابل را با چاقو و غیره به قتل می رسانند و همه این کارها بر اثر این است که خشم خود را کنترل نکرده است ،

چند حدیث از شاه ولایت علی (ع) در باره خشم : مولا علی (ع) : خاموش کردن آتش خشم برای کسی میسر است که از روی حقیقت دشمنهای درونی را در دل بمیراند و ضمیر خود را از کینه و بد خواهی دیگران پاک کند . الحدیث جلد 2 صفحه 289 __ مولا علي (ع) : در كشاكش انگيزه‌هاي شهوت و غضب، عقل بشر تيره و تار مي‌شود و فروغ خود را از دست مي‌دهد. الحديث جلد 2 صفحه 208 __ مولا علي (ع) : دشمن‌ترين دشمنان آدمي غضب و شهوت او است. آن كس كه بتواند اين دو غريزه سركش را مهار كند و آنها را به فرمان خود درآورد ، مقام عظيمي دارد و مي‌تواند به اوج انسانيت برسد. الحديث جلد 2 صفحه 19 __ مولا علی (ع) : غضب آتشی است مشتعل ، کسی که خشم خود را فرو نشاند ( خشم خود را نگه دارد ) ، آن آتش مشتعل را خاموش کرده است و آن کس که غضب را به حال خودش آزاد گذارد ، ( خشم خود را نگه ندارد ) خود اولین کسی است که در شعله ها ی آن خواهد سوخت. الحدیث جلد 1 صفحه 1 )

2- هنگامیکه میان دو نفر قضاوت کنی به یاد من باش ( که در این هنگام وسوسه ات میکنم که قضاوت به حق نکنی )

3-هنگامی که با زنی ( نامحرم ) به خلوت نشسته ای و هیچ کس دیگر با شما نیست به یاد من باش( که در این موقع وسوسه ات میکنم که به گناه بیفتی ). خصال شیخ صدوق جلد 1 صفحه 150

منبع

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]10 راه‌ کنترل خشم[/h]
1 ورزش کنید.
فعالیت جسمی به شما کمک می‌کند که عصبانیت شما طول ‌مدت کوتاه‌تری داشته باشد. با افزایش توان جسمی قدرت غلبه شما بر عصبانیت بیشتر می‌شود.

2 شروع به نوشتن کنید.
کلماتی که موقع عصبانیت بیان می‌کنید را روی کاغذ بنویسید و سعی کنید دیگر هنگام مشاجره و عصبانیت آنها را تکرار نکنید.

3 یک لحظه تفکر کنید.
در مراحل شدید عصبانیت بهتر است از مواجهه با فردی که از دست او عصبانی هستید دور شوید و در مقابل او قرار نگیرید. به جای این چند لحظه به خود فرصت بدهید تا آرام شده و در مورد روش‌های ابراز عصبانیت کمی فکر کنید.

4 خشم‌تان را خالی نکنید.
این یک باور غلط اجتماعی است که می‌گویند بیرون ریختن غضب و خشم و عصبانیت همیشه بهترین راه احساس راحتی است. خالی کردن خود با فریاد و عصبانیت می‌تواند باعث بروز مشکلات بیشتر شود به جای اینکه آنها را حل کند. این کار می‌تواند روابط بین افراد را بدتر کرده و شیوه خوبی برای الگو بودن برای کودکان نیست.

5 حرف بزنید به جای داد زدن.
در مورد چیزی که دارید می‌گویید کمی فکر کنید و صدای‌تان را بلند نکنید. در مورد چیزی که شما را عصبانی کرده با آرامی توضیح دهید. سعی کنید قبل از اینکه پاسخ بدهید به آنچه فرد مقابل‌تان هم می‌گوید گوش کنید.

6 تنوع را فراموش نکنید.
اگر می‌بینید که ترافیک و شلوغی خیابان‌ها شما را عصبانی می‌کند، از وسیله دیگری به غیر از اتومبیل خود برای رفت و آمد استفاده کنید یا اگر امکان دارد مکان شغل خود را نزدیک محل زندگی‌تان انتخاب کنید.

7 به فواید و مضرات عصبانیت فکر کنید.
بعد از اینکه عصبانیت‌تان فروکش کرد با خود فکر کنید این عصبانیت چه فوایدی برای من و فرد مقابل داشت؟ آسیب‌ها و اثرات منفی آن روی من و دیگری چه‌قدر بود؟ آیا مشکل را برطرف کرد؟

8 از مهارت حل مشکل استفاده کنید.
با خود فکر کنید و راه‌حل‌های دیگری را به غیر از عصبانیت برای حل مشکل پیدا کنید.

9 موقعیت را بپذیرید.
برخی چیزها را نمی‌توان تغییر داد. گاهی باید به جای عصبانی شدن وضعیت کنونی را پذیرفت و با آن سازگاری پیدا کرد. در این صورت لازم است شیوه‌های مقابله با مشکلات را یاد گرفته و یا آنها سازگار شوید.

10 به سلامت خود بیندیشید.
عصبانیت موجب افزایش هورمون استرس و عصبانیت در بدن شما می‌شود که این خود موجب افزایش فشار خود شما می‌شود. پس بگذارید با آرامش مشکلات برطرف شود، چرا که عصبانیت‌های طولانی مدت و شدید سلامت قلب شما را هم به خطر می‌اندازد.
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamat.ir

bitajan

کاربر ممتاز
سلام

" یا زهرا "

بچه ها بابت مطالب عالیتون سپاس

میشه بهم کمک کنید ؟؟

ذهنم خیلی خسته شده

میخوام یه مطلبی بخونم یا به یه چیزی نگاه کنم احساس میکنم گنجایش نداره....انگار سرم درد میگیره