مهندسی صنایع شمیایی

eisasafaei

عضو جدید
سلام با تشكر از اين كه به اين تاپيك جواب داديد ببخشيد ميتونم از شما بپرسم كارشناسي صنايع شيميايي براي بسران كجا بهتر

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام با تشكر از اين كه به اين تاپيك جواب داديد ببخشيد ميتونم از شما بپرسم كارشناسي صنايع شيميايي براي بسران كجا بهتر

با سلام
کارشناسیش فرقی نمیکنه کجا باشه چون فعلاً برا استخدامیها اکثراً رشته صنایع شیمیایی رو چه کاردانی چه کارشناسیشو آقایون در اولویتن
بهتره اگه میخواین بخونین سریعتر شروع کنین،اگه مشکل هزینه ندارین فرقی نداره آزاد باشه،اگه بین غیرانتفاعی یه شهر دیگه و آزاد شهر خودتون موندین بهتره آزاد رو انتخاب کنین
هزینه ی ثابت آزاد یکی از دوستام میرفت ورودی 89 بود بین 500 الی 600 بود
موفق باشین

eisasafaei

عضو جدید
يه سوال ديگه براي كتاب صنايع شيميايي يا همون شناخت صنايع شيميايي يك منبع معرفي كنيد واقعا از شما به خاطر راهنمايتون تشكر ميكم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
يه سوال ديگه براي كتاب صنايع شيميايي يا همون شناخت صنايع شيميايي يك منبع معرفي كنيد واقعا از شما به خاطر راهنمايتون تشكر ميكم

خواهش میکنم ولی منظورتونو متوجه نشدم،یعنی کتابی میخواین که رشته صنایع شیمیایی رو توضیح داده باشه که چجور رشته ای هست یا برا کنکورش کتاب میخواین؟
اگه برا کنکور میخواین من توصیم اینه که تستای ارشد رو بخونین از هر فصلی فصلای اول تا چهارم پنجم هر کتاب رو بخونین،تستای ارشد مهندسی شیمی خوبه

eisasafaei

عضو جدید
نه منطور من كتاب صنايع شيميايي كه در كنكور كارداني به كارشناسي ميادوسر فصلهاش عبارتند از قند.چرم.نفت....

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
نه منطور من كتاب صنايع شيميايي كه در كنكور كارداني به كارشناسي ميادوسر فصلهاش عبارتند از قند.چرم.نفت....

زمان ما یعنی سال 86 یادمه یه کتاب بود برا یه انتشارات تو مشهد، که برا هر فصل توضیحات رو داده بود به انضمام تست های مربوط به اون بخش، امشب کتابامو نگاه میکنم اگه هنوز داشتم آدرس انتشاراتیشو بهتون میدم
دوستمم سال 88 همون کتابارو با تستای ارشد رو خوند و قبول شد
کاردانی کجا خوندین؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
من تازگیا دفترچه رو ندیدم که متوجه شم کجاها اضافه شده
چرا با کاردانیتون نمیرین سرکار
اگه با کاردانی برین سرکار هم زودتر کاراتون ردیف میشه هم آیندتون تضمین دار میشه چون کاردانی صنایع شیمیایی رو زودتر جذب میکنن مخصوصاً آقایونو،بعد ادامه تحصیل بدین

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
فرمايش شما درست اما سربازي مزاحمت ايجاد ميكنه
کاش سربازیتونو میرفتین مطمئناً پیشرفت بیشتری داشتی چون وضع بازار کار تعریف زیادی نداره نسبت به وضع تحصیل
اگه سوالی بود من درخدمتم
امیدوارم موفق باشین

حمید اس اس

عضو جدید
رشته خودم هم صنایع شیمیایی هستش 90 واحد دوره کاردانی وکارشناسی 80 ودر ارشد باید گرایش بندی میشیم

mostafaei.a

عضو جدید
سلام
رشته منم صنایع شیمیاییه
میتونم بگم رشته ای که سروته نداره
یعنی به ناکجا اباد ختم میشه
میشه گفت هم مهندسی شیمی هست وهم نیست
چون فقط حجم کمی از درسهای مهندسی شیمی رو در بر می گیره
البته بازار کارش خوبه................

ramin-002

عضو جدید
سلام
رشته منم صنایع شیمیاییه
میتونم بگم رشته ای که سروته نداره
یعنی به ناکجا اباد ختم میشه
میشه گفت هم مهندسی شیمی هست وهم نیست
چون فقط حجم کمی از درسهای مهندسی شیمی رو در بر می گیره
البته بازار کارش خوبه................

سلام دوستان من هم موافقم چون وقتی می خواهی هر جایی علمتو بسنجی از لحاظ دروس تخصصی شاید کم نیاوری ولی ریاضی و زبان می لنگد چون همه ما هنرستانی بودیم وبیشتر که کار عملی داشتیم ریاضی نداشتیم.ولی اگر تلش کنی و مفهومی یاد بگیری از مهندسی شیمی خیلی بهتر هست
یا حق

mehrabanpor

عضو جدید
سلام منم صنایع شیمیایی بودم هم کاردانیمو هم کارشناسیمو
الانم ارشدمو مهندسی شیمی فرایندم در حال پایان نامم
به نظر من چون رشته ای هستش که بیشتر خود ادم باید کار کنه و زحمت خوندن دزروس رو بکشه و این سختی رو بجون بخره رشته ی عالی ای هستش
کار براش زیاده بشرطی که بتونین خودتونو توش بالا بکشین
من بعد لیسانسم بلافاصله استخدام رسمی یکی از ادارات شدم هرچند وضع ادارات ما زیاد تعریفی نداره اما بعدازظهرامم یه جای دیگه بصورت قراردادی شاغلم
اگه سوالی بود در خدمتم،امیدوارم همه ی دوستای خوبم موفق باشن
گل
شیمیایی هست بصورت پاره وقت دنبال کار مربوط به رشتم میگردم میشه پیشنهاد بدید ضمنا من کارشناسی

M.E.Y.$.A.M

عضو جدید
سلام به همگی
ما آخر نفهمیدم صنایع شیمیایی همون مهندسی شیمی هست یا نه ؟؟؟؟
یکی کمک کنه !!!

atmossfer

عضو جدید
صنایع شیمیایی رشته ایه که سختی های مهندسی شیمی رو داره ولی اندازه مهندسی شیمی ارج و قرب نداره :D
ما تمام درسای مهندسی شیمی رو میخونم به اضافه کلی درس دیگه. مثل پلیمر و رنگ و شیمی معدنی و ....
اما ریاضیش....
به شخصه ریاضیش خیلی ضعیفه. یعنی ریاضیات کاربردی و عددی به اون صورت قوی ای نداره باید خودت از اول پیگیر باشی که نمیشه.
حالا منی که با لیسانس صنایع شیمیایی میخوام کنکور ارشد مهندسی شیمی بدم عین چی تو ریاضیش گیر میکنم.:confused:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
صنایع شیمیایی رشته ایه که سختی های مهندسی شیمی رو داره ولی اندازه مهندسی شیمی ارج و قرب نداره :D
ما تمام درسای مهندسی شیمی رو میخونم به اضافه کلی درس دیگه. مثل پلیمر و رنگ و شیمی معدنی و ....
اما ریاضیش....
به شخصه ریاضیش خیلی ضعیفه. یعنی ریاضیات کاربردی و عددی به اون صورت قوی ای نداره باید خودت از اول پیگیر باشی که نمیشه.
حالا منی که با لیسانس صنایع شیمیایی میخوام کنکور ارشد مهندسی شیمی بدم عین چی تو ریاضیش گیر میکنم.:confused:

در ادامه منم بگم بچه های مهندسی صنایع شیمیایی همتشون از همه بیشتره، وقتی بخان ی چیزی رو یاد بگیرن حتماً یاد میگیرن حتی از همه ی مهندسیهاشونم بهتر:)
ریاضی به مهندسی شیمی و صنایع شیمیایی ربطی نداره، تو هر شاخه ای که باشی خودت باید همتت رو ببری بالا و یاد بگیری
منم همین بودم ولی اینقدههههههههه خوندم، بعدشم ریاضی رو خیلی دوس میدارم، تازشم تو ارشد ریاضیم نمره عالی گرفتم
اینقد نگین صنایع شیمیایی إله و بله، اعصاب نمیزارین برا آدم :D
ما بهترینییییییییییییییییییم

atmossfer

عضو جدید
عزیزم من که نگفتم صنایع شیمیایی بده. که اگه اینجوری بود با خودم رودرواسی نداشتم همون اول تغییر رشته میدادم.
نمونش اینکه من با دیپلم واسه کاراموزی پتروشیمی و بیشتر ار کارآموزای مهندسی شیمی از پی اف دی سر در میاوردم.
یا اینکه دوست استادمون اومده بود دانشگاهمون خودش تو کانادا درس میخوند و کار میکرد. وقتی شنید چه درسایی پاس میکنیم مونده بود که اینهمه درس شما پاس میکنین؟
ولی خودمونیم باید علاقه داشت به ریاضی. وگرنه من که ریاضی دوس ندارم و پایه ام هم ضعیفه و استاد هم جزوه درست حسابی نگفته و پول کلاسای کنکور هم سر به فلک میزنه واقعا نمیدونم ریاضیو کجای دلم بذارم :cry:

M.E.Y.$.A.M

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال داشتم من برا دانشگاه فقط میتونم مهندسی صنایع شیمیایی برم ؟!
لطفا جواب بدید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
یه سوال داشتم من برا دانشگاه فقط میتونم مهندسی صنایع شیمیایی برم ؟!
لطفا جواب بدید
سلام
کسانی که صنایع شیمیایی می خونن برای کارشناسی ارشد هر گرایشی که دلشون بخواد می تونن شرکت کنن و محدودیتی برای اونها وجود نداره !!

M.E.Y.$.A.M

عضو جدید
خیلی ممنون از شما واقعا خیلی کمکم کردین !!!
یه سوال دیگه داشتم :
واسه کاردانی و کارشناسی چی ؟
اونجا فقط میتونم مهندسی صنایع شیمیایی بخونم ؟!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
یه سوال دیگه داشتم :
خواهش می کنم !!
تا اینجا که می دونم وقتی کاردانی رو صنایع شیمیایی بخونید کارشناسی رو هم باید صنایع شیمیایی بخونید ... و فقط ارشد رو آزادید که گرایش های دیگه رو بخونید !!
البته بگم در مورد کارشناسی صددرصد مطمئن نیستم !!

SCIENSE

عضو جدید
یه سوال دیگه داشتم :
مهندسی شیمی مقطع کارشناسی ناپیوسته نداره بنابرین می تونید برای کارشناسی ناپیوسه صنایع شیمیایی اقدام کنید و بعدش تو ارشد مهندسی شیمی بخونید

salimbavi

عضو جدید
يكي از كاربرد ترين رشته ها درصنايع پتروشيمي وگاز وپالايشگاهي است در واقع مهندسين صنايع شيمياي متحصصين راه انداز اين صنايع هستند

salimbavi

عضو جدید
ي از كاربرد ترين رشته ها درصنايع پتروشيمي وگاز وپالايشگاهي است در واقع مهندسين صنايع شيمياي متحصصين راه انداز اين صنايع هستند

imanshirazi

عضو جدید
سلام دوستان...:gol:
رشته تحصیلی منم صنایع شیمایی هست و از رشتم هم راضی هستم چون هم تو این رشته استخدامی داره هم میشه خودت یک اشتغال ایجاد کنی به صورت کارگاه های تولیدی مواد شیمایی یا ثبت دفتر های مهندسی شیمی
خلاصه راضی اییم و در خدمت شما با اهداف بزرگ هستیم...:D

hadichem

عضو جدید
رشته بنده هست
تازه کتاب کنکوریش را هم خودمان نوشتیم
از لحاظ بازار کاری فعلا دچار چالش شده اما از لیسانسش میشه به عنوان سکوی پرتاب برا ارشد ودکترا استفاده کرد.بهترین مقطع آن کاردانی هست از لحاظ بازارکار

hadichem

عضو جدید
آره.اگر برا مقاطع بالاتر میخواین آماده شوید با مهندس نظری09195451662 تماس حاصل نمایید

hadichem

عضو جدید
سلام به مهندسین شیمی
یه چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید:

کارشناسی مهندسی شیمی که الان تو دانشگاه آزاد تدریس میشه چه گرایشی از مهندسی شیمیه؟

مثلا اول مکانیک(تو دانشگاه آزاد)3تا گرایش داشت (جامدات - سیالات - ساخت و تولید) واسه کارشناسی اما الان فقط مهندسی مکانیک شده
بدون گرایش که چون ما دانشجوی مکانیکیم میدونیم که همون مکانیک جامدات هستش
حالا مهندسی شیمی تو کارشناسی از اول گرایش داشته یا نه؟
واسه ادامه تحصیل تو مهندسی شیمی کدوم گرایشش شبیه و دنباله رو همین کارشناسی مهندسی شیمیه؟
به جز مهندسی شیمی! منظورم گرایشای دیگس

ممنون از دوستان

رشته بنده هست
تازه کتاب کنکوریش را هم خودمان نوشتیم
از لحاظ بازار کاری فعلا دچار چالش شده اما از لیسانسش میشه به عنوان سکوی پرتاب برا ارشد ودکترا استفاده کرد.بهترین مقطع آن کاردانی هست از لحاظ بازارکار

بالا