صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمايش نتايج 21 تا 24 از 24

تاپیک: حریم خصوصی (مثل گوشی موبایل) در زندگی مشترک از نظرتون چه خط قرمزی داره؟

عضو فعال آواتار zahra mohsenian
    رشته
    ‌مهندسی پلیمر
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    دانشگاه
    تربیت مدرس
    تاريخ عضويت
    2015/7
    محل سكونت
    سیسخت(بهشته!)35کیلومتری یاسوج

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Farid6574 نمايش پست
    سلام...

من میخوام یه موضوعی رو مطرح کنم که شاید برای خیلیا سوال باشه....

حریم خصوصی که میخوام صحبت کنم بیشتر مربوط به گوشی موبایل هست...

آیا گوشی برای زن و شوهر باید یه حریم خصوصی به حساب بیاد؟

مثلا من با یه دختری آشنا شدم که برای ازدواج داریم با هم صحبت میکنیم و در مورد خیلی چیزها تفاهم داریم..

ولی من در مورد گوشی به ایشون گفتم که ما باید با هم در این مورد راحت باشیم و حتی الامکان هم اگه گوشی همدیگر رو میخوایم اجازه بگیریم...ولی ممکنه گاهی پیش هم نیاد اجازه بگیریم...

اما ایشون میگن باید حتما اجازه گرفت و بدون اجازه یه نوع بی احترامی محسوب میشه...یعنی ایشون هر موقع خواستن میتونن گوشی خودشون رو به من بدن...

من کلا از این تاکید که این دختر خانم کردن خوشم نیومد و حس بدی به من انتقال دادند...

من به ایشون گفتم که رمز گوشی همدیگر رو بدونیم چون دلیلی وجود نداره رمز گوشی همدیگر رو ندونیم و اینکه طوری نباشه که به منزله چک کردن و افراطی باشه و به نظرم روی این زمنیه باید باهم راحت بود تا اینکه فکرهای دیگه کنیم.....یه قول و قرارهایی رو با هم باید بزاریم در ابتدای زندگی مشترک...

حالا گاهی اجازه هم گرفته نشه فک نمیکنم مشکلی داشته باشه..

گوشی حریم خصوصی زن و شوهر به حساب نمیاد...بلکه حریم هر دو به حساب میاد...

اگه یه روزی هم مثلا من بدون اجازه گوشیتو بردارم در واقع خط زرد رو رد کردم نه خط قرمز رو.

اونی که چهارچوب زندگی مشترک رو ندونه خط قرمز رو رد کرده و مشکل داره.

ایشون میگن که من رمز گوشیمو میدم و مشکلی ندارم ولی من دوستان خانمی دارم که ممکنه عکس بفرستن از خودشون و یا صحبتایی بین خودمون باشه و نخواد تو بدونی و اینکه صحیح نیست بدون اجازه من، گوشیم رو برداری. ایشون به من میگن که بدون اجازه گرفتن بی احترامی تلقی میشه و نمیپسنده....و همچنین باید رعایت ارتباط با دوستانشون رو بکنم و قطعا حریم شخصی هست...

(البته من فکر میکنم دلیل دوستانشون یه بهانه هست و میخواد کلا کاری با گوشیشون نداشته باشم)

من هم به ایشون میگم که دوستاتو بهم معرفی کن و منم قطعا کاری ندارم....بعد به من میگن اگه تعدادشون زیاد بود مشکلی نداری؟!

کلا سوالشون عجیب بود برام ولی بگذریم...

در ادامه به من گفتن که از مرد بلانسبت شکاک بدشون میاد ولی من به ایشون گفتم که اصلا بحث شکاک بودن نیست بیشتر میخوام باهم در این زمینه راحت باشیم و چه لزومی داره حتما همیشه اجازه گرفته بشه...اینکه همیشه اجازه گرفته بشه به نظرم خیلی قشنگ نیست توی زندگی مشترک...

من بهش میگم که تو توی زندگی مشترک باید یه چیزایی رو رعایت کنی مثل زندگی مجردی نیست...اونم بهم میگه این حرفت باید متقابلا رعایت بشه نه فقط زن زعایت کنه

منم به ایشون گفتم باشه مشکلی نیست..تو هم بیا گوشیمو بگیر و همه چیزها رو ببین و اصلا مشکلی ندارم....حتی پیام های دوستامو ببین.....آنکه پاک هست از محاسبه چه باک هست....البته این رفتار من باعث میشه تو به من اعتماد کامل کنی و حتی دیگه اصلا از روی بی اعتمادی دوباره گوشیمو بر نداری....

بهم میگه من با هر کسی ارتباط داشته باشم بهت توضیح میدم ولی باز هم میگم شکاک بودن حالمو بد میکنه و حریم خصوصی زمانی میشه که من بگم نگاه نکن اما من میگم نگاه کن و مشکلی نیست ولی احترام بذار برای گرفتش...بهم میگه اگه احترام حفظ نشه حس بازرسی و چک شدن بهم دست میده...بهم میگه باید با دلیل و هدف باشه که گوشیمو برداری!!

حالا یه سوال:

یعنی هیچ وقت شما متاهلین به مشکل نمیخورین که از روی کنجکاوی و تحقیق، گوشی همسرتون رو ببینید؟ یعنی این کار اینقدر بده؟

ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنین...

در آخر حرفایی از دکتر هلاکویی در مورد حریم شخصی میزارم...دوست دارم اول اینو گوش بدین و بعد به این تاپیک جواب بدین...

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

ممنون
    سلااام
    باید دید کجای رابطه اید
    مثلا دوران آشنایی و اولیل نامزدی یه حریم خصوصیه
    ولی یکم جلوتر رفتین دیگه مطمئن شدید شما برای همید از نظر من حریم خصوصی تو هییییچ زمینه ای معنا نداره،بجز چتای دوست صمیمی و گروههای همجنست که آبروبره((((((:
    زن و شوهر یعنی یکی شدن و هیچ فردی به شما دوتا اندازه خودتون نزدیکتر نیست حریم خصوصی کیلوچنده////:
    بنظر من مرد و زن هرکدوم تاکید بر خصوصی بودن حریم خصوووصا تو گوشی داشته باشن یه کاسه بزرگی زیر نیم کاسشونه((((:
    ولی خوب بازم میگم تو دوران آشنایی یهو گوشی طرفو برداری نشون دهنده بی اعتمادی بنظرم
    بعد تعهد کامل بهم، بازم نباید بگین گوشیتو بده ببینم، همینکه رمز هم رو داشته باشین یا بگین گوشیمو بردار دستم گیره یه پیام بده به فلانی(مثلا من از کیف خوشم نمیاد بیرون و مهمونی میریم گوشیمو میزارم تو جیب بابام)(((((:
    موفق باشین
    درسته محکوم به زندگی شده ای
    ولی
    تو بخند

عضو فعال آواتار zahra mohsenian
    رشته
    ‌مهندسی پلیمر
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    دانشگاه
    تربیت مدرس
    تاريخ عضويت
    2015/7
    محل سكونت
    سیسخت(بهشته!)35کیلومتری یاسوج

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله zahra zand نمايش پست
    گوشی کاملا شخصیه
    و این ربطی به لنگیدن کار نداره.
    شایدمن یه چیزی تو گوشیم داشته باشم که دوست نداشته باشم ایشون ببینه.
    این دیگه چه طرز فکریه که شما دارین
    همچینم میگین قطعا صداقتش کامل نیس انگار خدایین که اینطور قضاوت میکنین
    مگه میشه زیر یه سقف زندگی کرد و چیزی رو از هم پنهون کرد یا دوست نداشته باشی بهش بگی، شما خودتونم برید سراغ گوشی همسرتون رمز رو بهت نده یا تشر بزنه حس منفی میگیرین
    درباره پیامهای دخترونه و عکسها نمیگم البته
    در کل کاری به صداقت و دروغ ندارم، فرض میگیریم هردو هم آدمای پاک و درستین، نظر شخصی من اینه حریم خصوصی من بعد ازدواج میشه حریم خوصی ما((((:
    درسته محکوم به زندگی شده ای
    ولی
    تو بخند

عضو فعال آواتار zahra zand
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2014/3

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله zahra mohsenian نمايش پست
    مگه میشه زیر یه سقف زندگی کرد و چیزی رو از هم پنهون کرد یا دوست نداشته باشی بهش بگی، شما خودتونم برید سراغ گوشی همسرتون رمز رو بهت نده یا تشر بزنه حس منفی میگیرین
    درباره پیامهای دخترونه و عکسها نمیگم البته
    در کل کاری به صداقت و دروغ ندارم، فرض میگیریم هردو هم آدمای پاک و درستین، نظر شخصی من اینه حریم خصوصی من بعد ازدواج میشه حریم خوصی ما((((:
    برای چی باید برم سراغ گوشی ایشون
    یا علی تشر بزنه؟ مگه وحشیه؟ مگه دیوانست؟ اما من برای چی باید بخوام گوشیشو برای فضولی؟؟؟))) نه تا اون حد دوست ندارم به کسی توهین کنم ! اگرم نیاز داشته باشم مودبانه درخواست میکنم مثلا زنگمو میزنم با احترام دوباره بهش برمیگردونم...
    مگه اینکار غیر این هست که من بهش اعتماد ندارم؟ خب دیگه این که شما تو ذهنتون ساختین زندگی نیست جهنمه! دلش بخواد رمز بذاره نذاره... مگه رمز رو فقط برای پنهان کاری میذارین شما)) من صرفا برای جلوگیری از دست زدن آدمای بی ادب و بی ملاحظه این کار رو کردم و همچنین امنیت بیشتر... مگه هر کی که خزعبلات ریخته تو گوشیش رمز میذاره؟))))
    ادب چی میگه؟
    متاسفانه من یک ثانیه هم ذهنم نرفته بود سمت عکس و این چرندیات!!!
    شایدم به خاطر همین شماهارو درک نکرده بودم.
    من شاید تو حریم خصوصیم مثلا با دوست صمیمی م یه چیزایی رو باهاش درد دل کرده باشم که زنونه ست دوستانه ست دوست نداشته باشم ایشون بدونه نگران بشه یا هرچی
    حریم شخصی تا ابد حریم شخصیه... اصلا شما نمیدونید اون منی که میشه ما یعنی همون اعتماد یعنی که اگه به اون اعتماد نداری به خودت نداری چون خودت انتخابش کردی...
    ضمنا بنده منظورم این نبود که مثلا برای تماسی چیزی اگه گوشیش مشکلی داشت نمیدم ولی ا
    ینکه گوشیمو باز بذارم که ایشون مثلا به من اعتماد داشته باشه مضحک ترین جوکی هست که شنیدم! همه چیزم به ذهنیت آدما برمیگرده متاسفانه چیزای منفی که تو ذهن شماها بود تو ذهن من نبود
    منو خدا...شما همه

4. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار yas87
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2009/1

پيش فرض

آقا اول زندگی مشترک پیدا بشه بعدش حرف از گوشی بزنین
    ..
    زیاد بود نخوندم
    "شرم تان باد ای خداوندان قدرت، بس کنید! "
    انسانها،هر چه بیرون شان ساکت تر باشد،فریاد درون شان بلندتر است ...

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

تاپیک های مشابه

1. مفهوم حریم خصوصی در زندگی مشترک
    توسط nima_tavana در تالار آئین همسرداری
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2013/7/28, 10:00 AM
  2. پاسخ ها: 63
    آخرین ارسال: 2009/12/14, 12:18 AM
  3. پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2009/5/13, 09:38 AM
  4. پنج تولیدکننده برتر گوشی موبایل
    توسط sarsaz در تالار بحث و گفتگو پیرامون موبایل