گفتگو و آشنایی با دیگر اعضای تالار مهندسی معدن

abi min

عضو جدید
با سلام خیلی خلوته کسی نیست یه احوالی به پرسیم میر حسین تازه چه خبر

babrbangal

عضو جدید
مخالفم. هر چیزی جای خود، اشتراکات هم جای خود. به خاطر اشتراکات می خوام فعالیت کنم
یه خبر میزنم: تاریخ خبر 6 بهمن ماه 89

سالانه 100 هزار تن انواع سنگ تراورتن از معادن آذرشهر در آذربايجان شرقي توليد مي شود. فرماندار آذرشهر به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اين ميزان توليد از 35 معدن سنگهاي زينتي و ساختماني فعال شهرستان توليد مي شود. آذريان افزود: از 100 هزار تن توليد اشاره شده تقريبا 60 درصد به خارج از استان و كشورهاي منطقه صادر مي شود.
وي تاكيد كرد: در منطقه آذرشهر 35 واحد معادن سنگهاي زينتي و ساختماني وجود دارد كه معروف ترين سنگهاي استخراج و استحصال شده اين شهرستان سنگ قرمز منحصر بفرد و سنگهاي ليمويي و گردويي مي باشند.
آذريان اظهار داشت: با وجود آنكه آذرشهر منبع غني سنگهاي معدني و زينتي است، اما تاكنون به دليل نداشتن نيروي انساني متخصص و نبودن مجتمع صنعتي سنگ در اين شهرستان، سنگهاي توليد شده در معادن به صورت خام و به كمتر از 35 درصد قيمت واقعي خود، صادر و به فروش مي رسند.
فرماندار آذرشهر با اشاره به ايجاد شهرك سنگ در منطقه آذرشهر گفت: اين شهرک بسترهاي لازم را براي هم افزايي فنآوري و استخراج و توليد سنگهاي زينتي فراهم خواهد كرد و ضمن توسعه و گسترش صنعت سنگ، موجب رونق بازار سنگ هاي زينتي و افزايش اشتغال مي شود.
[/Q
منم هستم

/AM!R/

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم مهندسی معدن جای پیشرفت داره؟؟؟
یعنی میشه ادامه تحصیل داد تو خارج از کشور؟؟؟
من دانشجوی ترم یک معدن دانشگاه تهرانم
همه میگن رشته ات رو تغییر بده
ممنون میشم جواب بدین

Behzaad

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم مهندسی معدن جای پیشرفت داره؟؟؟
یعنی میشه ادامه تحصیل داد تو خارج از کشور؟؟؟
من دانشجوی ترم یک معدن دانشگاه تهرانم
همه میگن رشته ات رو تغییر بده
ممنون میشم جواب بدین

سلام
من دانشجوی معدن تهرانم. فقط همینو بگم با این رشته راحت میتونی پذیرش همراه با بورسیه از دانشگاه های کانادا و امریکا و استرالیا بگیری. منظورم از راحت ، سادگی کار نیست بلکه موقعیت های زیادی برای پذیرش و کار تو خارج وجود داره. دانشکده فنی تهران علاوه بر کلی خوبی و مزیت که داره متاسفانه در ترم اول یک جو منفی و بیخودی داره که همه پز رتبه و رشته میدن. ترم 2 که بشی از این فکرا رها میشی. توی ارشد میتونی وارد شاخه هایی بشی که اصلا ربطی به معدن ندارند(با فرض اینکه به معدن علاقه نداری) یا حتی پذیرش با بورسیه بگیری مثلا نفت ، عمران ،مکانیک سنگ و ...
خلاصه بهت بگم داداش من ، ترم به ترم که بالاتر بیای می فهمی معدن رشته ی خوبیه.

نمیدونم توی مراسم روز چهارشنبه که توی فنی برگزار شد بودی یا نه. استادها صحبت کردن . یکی از بچه ها اسلاید نشون داد. خود منم به چند تا سوال جواب دادم.
آرزوی موفقیت دارم

بازم سوالی بود در خدمتم

/AM!R/

عضو جدید
سلام
من دانشجوی معدن تهرانم. فقط همینو بگم با این رشته راحت میتونی پذیرش همراه با بورسیه از دانشگاه های کانادا و امریکا و استرالیا بگیری. منظورم از راحت ، سادگی کار نیست بلکه موقعیت های زیادی برای پذیرش و کار تو خارج وجود داره. دانشکده فنی تهران علاوه بر کلی خوبی و مزیت که داره متاسفانه در ترم اول یک جو منفی و بیخودی داره که همه پز رتبه و رشته میدن. ترم 2 که بشی از این فکرا رها میشی. توی ارشد میتونی وارد شاخه هایی بشی که اصلا ربطی به معدن ندارند(با فرض اینکه به معدن علاقه نداری) یا حتی پذیرش با بورسیه بگیری مثلا نفت ، عمران ،مکانیک سنگ و ...
خلاصه بهت بگم داداش من ، ترم به ترم که بالاتر بیای می فهمی معدن رشته ی خوبیه.

نمیدونم توی مراسم روز چهارشنبه که توی فنی برگزار شد بودی یا نه. استادها صحبت کردن . یکی از بچه ها اسلاید نشون داد. خود منم به چند تا سوال جواب دادم.
آرزوی موفقیت دارم

بازم سوالی بود در خدمتم

آره بودم چهارشنبه
ایشالا تو دانشگاه از نزدیک باهات حرف میزنم
دمت گرم

آواز قو

عضو جدید
سلام دوست من.
من هم با شما موافقم...
خیییییییلییییییی بچه ها غیرفعال هستن...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عرض شد
حال دوستان معدنی چطوره؟
به دوستانی که اولین ترم دانشگاهشونه به خصوص در مقطع ارشد تبریک میگم

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساغول بابا پیس دیرم.دسلر فشار وارد الیلر شدید:cry:یوخ ده نه خوش گچمغی دی .خوشلوخلار قالدی لیسانسی دا
نه خبر بابا ؟سیزه البیر بتر خوش گچیر ها:D؟
قیزیم دا تورکو یازما بوردا، اوشاخلارین سسی چیخاها :)
نه بابا چه خوشی، هر خوشی هست دوران دانشجوییه

33shayan33

عضو جدید
سلام رفقا خوبین یه مقاله درباره مکانیک سنگ میخواستم چه جزیی باشه چه کلی فرقی نداره اگه میشه برام ارسال کنید.ممنون رفقا
fri.taghtagh@yahoo.com

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
روز دانشجو رو به همه بچه های گل مهندسی معدن تبــــریک می گم و براتون آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی رو دارم .
هر جا که هستید پاینده و سربلند باشید.
.
:heart:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
آموزش تشخیص صحرایی سنگهای آذرین بخصوص توف و آندزیت رو اگه کسی داره ممنونم میشم واسم آپلود کنه.

COLY

عضو جدید
سلام بچه ها ببخشید مزاحمتون شدم واقعیتش من می خواستم سریع برم سراغ اصل کلام که سرتون به درد نیاد. واقعیتش من در داخل یک مسابقه طراحی شهری که در داخل امریکا برگزار شد شرکت کردم و کارم برای رای دهی از طریق اینترنتی مورد پذیرش واقع شده است از شما می خواهما گر امکان دارد به آدرس سایت زیر بروید و به کارم رای بدهید ممنونم.
http://connectedcitygallery.com/125.html این آدرس را در مرورگر خود کپی کنید و بعد فقط دکمه vote را کلیک کنید
ممنونم:gol:

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.عرض ادب و خسته نباشید خدمت همه ی مهندسین معدن باشگاه مهندسان ایران.
خدا قوت.

tlmadan85

عضو جدید
مهندسی معدن،مناسبترین رشته برای خانم هاست

مهندسی معدن،مناسبترین رشته برای خانم هاست

با عرض سلام خدمت کلیه دوستان و همکاران،عزیزان، سروران،آقایان محترم

تو خیلی از تایپ ها دیدم که آقایان، غصه خانم ها رو میخورند:cry: که این رشته برای شما مناسب نیست و نیایید. و به اصطلاح مردانه است.جدا از اینکه این حضرات تعریف مرد بودن را به درستی نمی دانند و آن را با نر بودن اشتباه گرفتند،:biggrin:..درسته که روحیات فعالیت میدانی کمی مردانه،اما خلا حضور خانم ها در مدیریت کار بشدت احساس میشود.

صلاح مملکت خویش...........

javad-pm

عضو
پاییزو آخر جوجه میشمارن، بعدا میفهمین یه من کره چقدر ماست داره:biggrin:

na30m*

عضو جدید
کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

سلام
دوستان برای قبولی ارشد معدن اکتشاف رتبه باید چند باشه؟ حداکثرشو لطفا بگید.ممنون

[FONT=&quot]سلام
موضوع پایان نامه من ارزیابی اقتصادی معدن در شرایط عدم قطعیت قیمت هست که از نرم افزار [/FONT]@RISK[FONT=&quot] استفاده می نمایم .[/FONT]

در موارد زیر نیاز به راهنمایی دارم:[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]1- من برای محاسبه [/FONT]IRR[FONT=&quot] مقدار[/FONT]VALUE[FONT=&quot] را همه نقدهای رسیده جدول [/FONT]DCF[FONT=&quot] زدم و مقدار [/FONT] GEUSS[FONT=&quot]را چیزی وارد نکردم اما در نهایت اکسل ارور میدهد و چیزی را محاسبه نمیکند.[/FONT]
[FONT=&quot]2- اگر ممکن است نحوه تحلیل حساسیت و تحلیل نقطه سربه سری را در این نرم افزار برای این موضوع پایان نامه را بطور خلاصه برایم توضیح دهید .[/FONT]
[FONT=&quot]3- نحوه شبیه سازی برای [/FONT]NPV[FONT=&quot] و [/FONT]IRR[FONT=&quot] را نیز مرحله مرحله برایم توضیح دهید یعنی اینکه چگونه نمودارش را بیاورم .[/FONT]

heresh19

عضو جدید
سلام
موضوع پایان نامه من ارزیابی اقتصادی معدن در شرایط عدم قطعیت قیمت هست که از نرم افزار
@RISK استفاده می نمایم .

در موارد زیر نیاز به راهنمایی دارم:

1- من برای محاسبه IRR مقدارVALUE را همه نقدهای رسیده جدول DCF زدم و مقدار GEUSSرا چیزی وارد نکردم اما در نهایت اکسل ارور میدهد و چیزی را محاسبه نمیکند.
2- اگر ممکن است نحوه تحلیل حساسیت و تحلیل نقطه سربه سری را در این نرم افزار برای این موضوع پایان نامه را بطور خلاصه برایم توضیح دهید .
3- نحوه شبیه سازی برای NPV و IRR را نیز مرحله مرحله برایم توضیح دهید یعنی اینکه چگونه نمودارش را بیاورم .

سلام
ببخشید اگه میشه اسم دانشگاهتون رو بگید این جوری بهتر میشه کمکتون کرد

بالا