مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

memari1900

عضو جدید
کسی میدونه ایا صحت داره نظام کاردانی برات شغل پیدا میکنه؟؟؟؟ استادم چند روز پیش میگفت اگر با مدرک کاردانی تون برید نظام کاردانی معرفی تون میکنن به یک شرکت برا کار!صحت داره ؟من برم تو سازمان چی بگم؟بگم تا 3 میشمارم برام کار پیدا کنین؟؟؟:surprised:

من با این مدرک دیپلم ساختمان سازی برم تو دانشگاه رشته معماری ثبتنام کنم باید درس های دیگه ایم باید پاس کنم یا نه؟
گیرنمیدن دانشگاه که رشته مدرکت با این رشته معماری فرق داره؟

معماری

معماری

سلام دوستان
معماری شغل خوبیه؟
از نظر درآمد میگم و هم ازنظر اینکه خوب این شغل جا افتاده؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام دوستان
معماری شغل خوبیه؟
از نظر درآمد میگم و هم ازنظر اینکه خوب این شغل جا افتاده؟

آره بنسبت رشته های دیگه مهندسی خوبه.
آره جا افتاده حسابی.خیالت راحت:)

jhangard

کاربر بیش فعال
پس بعد از اینکه مدرکمون رو گرفتیم کاره هست برامون دیگه؟
میشه در کنارش نقشه کشی ساختمون و نقشه براداری رو هم یاد گرفت؟
مدرک خالی به درد روی تاقچه میخوره :) اگه درست رو خوب یاد گرفتی کار هست 100%
نقشه کشی ساختمون رو که همون ترمای اول باید یادبگیری. نقشه برداری هم 2واحد باید پاس کنی و تا یه حدودی باید یاد بگیری ولی برا کار حرفه ای میتونی خودت بیشتر مطالعه کنی بهتره با مهندس نقشه بردار مشورت کنی.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
پس بعد از اینکه مدرکمون رو گرفتیم کاره هست برامون دیگه؟
میشه در کنارش نقشه کشی ساختمون و نقشه براداری رو هم یاد گرفت؟

همونطور که دوستمون جهانگرد گفتن هرچه قدر باسواد تر باشی شانس کار برات بیشتره.
راستشو بخوای الان دیگه همه رشته ها اشباع شده.دیگه به سواد و توانایی کار میدن نه مدرک.بخصوص تو شرکت های خصوصی.

ببین من تو درسای محاسباتی درسته یکم مشکل دارم ولی طراحی ها رو اصلا نه خسته هم نمیشم کارهای عملی و از این جور کارها خوشم میاد .
خوب وقتی کار بلد باشی و مدرکت هم بگیری کار نباشه فایده ای نداره.
من میخوام بدونم که الان از معمار استفاده میکنن یا نه منظورم همون بازار کارشه

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ببین من تو درسای محاسباتی درسته یکم مشکل دارم ولی طراحی ها رو اصلا نه خسته هم نمیشم کارهای عملی و از این جور کارها خوشم میاد .
خوب وقتی کار بلد باشی و مدرکت هم بگیری کار نباشه فایده ای نداره.
من میخوام بدونم که الان از معمار استفاده میکنن یا نه منظورم همون بازار کارشه

آره دوست عزیز معماریو مهندسی عمران بازار کار خیلی خوبی داره.
یه سر نیازمندی های همشهری رو بخونید متوجه میشید:smile:

memari1900

عضو جدید
کسی میدونه ایا صحت داره نظام کاردانی برات شغل پیدا میکنه؟؟؟؟ استادم چند روز پیش میگفت اگر با مدرک کاردانی تون برید نظام کاردانی معرفی تون میکنن به یک شرکت برا کار!صحت داره ؟من برم تو سازمان چی بگم؟بگم تا 3 میشمارم برام کار پیدا کنین؟؟؟:surprised:
هیچکس قادر به پاسخ دادن به این سوال نیست؟فک کنید تست ای کیو خوو!!

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دوست عزیز معماریو مهندسی عمران بازار کار خیلی خوبی داره.
یه سر نیازمندی های همشهری رو بخونید متوجه میشید:smile:

وقتی نیازمندی نگاه میکنی هیچ کس مهندس معمار نمیخوان یه جورایی همه اوپراتور نرم افزارهایی همچون مکس اتوکد اسکچاپ مایا وی ری و ... میخوان

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
وقتی نیازمندی نگاه میکنی هیچ کس مهندس معمار نمیخوان یه جورایی همه اوپراتور نرم افزارهایی همچون مکس اتوکد اسکچاپ مایا وی ری و ... میخوان

سلام.
ممنونم.
یه طرز فکر غلطی که بین فارغ التحصیلای معماری هست اینه که فکر میکنن از در دانشگاه اومدن بیرون باید برن تو شرکتای مشاور خیلی بزرگ و طرح های عضیم مثل بیمارستان و ...طراحی کنن.
بزرگترین آرشیتکتای دنیا هم یه زمان بقول شما اپراتور بودن.شما بعد فارغ التحصیلی تازه میرید که روند طراحی رو یاد بگیرید.اولش همینه شما درو اقع یه اپراتورید.
بچه های عمران هم همینن.دوستان رشته های دیگه هم همینطور.
الان چند درصد فارغ التحصیلا ظوابط طراحی شهرداری رو میدونن؟چند درصد به اجرا تسلط دارن؟خب این فاتکتورها وجود نداره پس ازشون بعنوان اپراتور استفاده میشه.
چون تو دانشگاه بجای داشتن دغدغه علم فقط نرم افزار خوب گرفتن(که البته باید هم بلد باشن چون ابزاره و فقط ابزاره نه اصل موضوع)
الان شما تو همین تالار معماری ببنید تاپیکای علمی معماری و طراحی معماری خلوته ولی تالار ها و تاپیک های آ موزش و رفع اشکال نرم افزار های معماری طرفداررای زیادی داره.البته گفتم که خیلی مهمه حرفه ای شدن تو این نرم افزار ها ولی خب اصل موضوع نیست.
تو بحث اجرا هم خیلی فرقی نمیکنه که فارغ التحصیل عمران باشی یا معماری چون اونجا تجربه خیلی مهمه.من کسایی رو دیدم که تحصیلات آکادمیک ندارن و با بلد بودن نقشه خوانی قدرت اجرایی بالایی دارن.ولی در کل استفاده از بچه های معماری تو اجرا هم داره جا میفته چون شناخت و درک خوبی تو متریال ها دارن.بعلاوه تو جلسه مصاحبه باید اونقدر توانایی داشته باشید تا بتونید خودتونو ثابت کنید.(جدا از فاکتورهای دیگه ای که تو استخدام تاثیر زیادی داره مثل حقوق پیشنهادیتون)
موفق باشید.:gol:

آخرین ویرایش:
معماری و بازار کار///

معماری و بازار کار///

سلام دوستان
میشه در مورد مدرک کارشناسی و ارشد رشته معماری در مورد بازار کارشون توضیح بدین که تو چه جاهایی میتونن کار کنن(به جز اینکه خودشون دفتر بزنن) و آیا اینکه در دفاتر عمران برای کارآموزی میتونن برن یعنی اونا قبول میکنن/؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان
میشه در مورد مدرک کارشناسی و ارشد رشته معماری در مورد بازار کارشون توضیح بدین که تو چه جاهایی میتونن کار کنن(به جز اینکه خودشون دفتر بزنن) و آیا اینکه در دفاتر عمران برای کارآموزی میتونن برن یعنی اونا قبول میکنن/؟

سلام.
مدرک کارشناسی یا ارشد خیلی فرقی نمیکنه تو کار.حداقل تو اکثر مواقع اینطوره.تو شرایط کاملا برابر بین این دو و اگه حقوق درخواستیشون با هم یکی باشه ممکنه کارفرما اونی که ارشد داره رو استخدام کنه.
کلا فارغ التحصیل های معماری در موارد زیر میتونن فعالیت داشته باشن:
1-کارگاه های ساختمانی(اجرا)
2-شرکت های مهندسین مشاور
3-دفاتر فنی کارگاه ها(نیاز دارن که تسلط داشته باشن به متره و برآورد و آنالیز بها و صورت وضعیت و نقشه کشی فاز دو و ادیت نقشه ها)
4-دفاتر فنی
5-شرکت های طراحی داخلی و کلا طراحی دکوراتیو
.
.
.

سلام.
مدرک کارشناسی یا ارشد خیلی فرقی نمیکنه تو کار.حداقل تو اکثر مواقع اینطوره.تو شرایط کاملا برابر بین این دو و اگه حقوق درخواستیشون با هم یکی باشه ممکنه کارفرما اونی که ارشد داره رو استخدام کنه.
کلا فارغ التحصیل های معماری در موارد زیر میتونن فعالیت داشته باشن:
1-کارگاه های ساختمانی(اجرا)
2-شرکت های مهندسین مشاور
3-دفاتر فنی کارگاه ها(نیاز دارن که تسلط داشته باشن به متره و برآورد و آنالیز بها و صورت وضعیت و نقشه کشی فاز دو و ادیت نقشه ها)
4-دفاتر فنی
5-شرکت های طراحی داخلی و کلا طراحی دکوراتیو
.
.
.
ممنون
حالا تا ارشد بخونن چند سال زمان میبره؟
بعدش اینکه میتونیم کارهای بچه عمران مثل کشیدن نقشه ساختمانی و نقشه برداری رو هم انجام بدیم؟بهمون اجازه میدن؟
یا اگه اجازه نمیدن باید مدرکی جدا بگیریم؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنون
حالا تا ارشد بخونن چند سال زمان میبره؟
بعدش اینکه میتونیم کارهای بچه عمران مثل کشیدن نقشه ساختمانی و نقشه برداری رو هم انجام بدیم؟بهمون اجازه میدن؟

از ابتدای ورود به دانشگاه و اینکه اگه لافاصله بعد کاردانی کارشناسی رو قبول شی و بلافاصله بعد کارشناسی هم ارشد قبول شی(که البته خود کارشناسی پایان نامه داره و احیانا یه ترم بیشتر باید بمونی و عملا کارشناسی میشه 3 سال)و کارشناسی ارشد هم دوساله تموم کنی میشه 6 سال.ولی شما حداقل رو 7 سال حساب کن.قبولی تو ارد معماری هم خیلی سخته چون آزمون اسکیس داره.اون گرایش هایی هم که اسکیس نداره خیلی کم میگیرن و قبول شدنش از مهندسی معماری سخت تره.

از ابتدای ورود به دانشگاه و اینکه اگه لافاصله بعد کاردانی کارشناسی رو قبول شی و بلافاصله بعد کارشناسی هم ارشد قبول شی(که البته خود کارشناسی پایان نامه داره و احیانا یه ترم بیشتر باید بمونی و عملا کارشناسی میشه 3 سال)و کارشناسی ارشد هم دوساله تموم کنی میشه 6 سال.ولی شما حداقل رو 7 سال حساب کن.قبولی تو ارد معماری هم خیلی سخته چون آزمون اسکیس داره.اون گرایش هایی هم که اسکیس نداره خیلی کم میگیرن و قبول شدنش از مهندسی معماری سخت تره.
اشکالی نداره میخونیم حالا هر چی خدا بخواد
دادا سوال دوم منو جواب ندادی:
میتونیم کارهای بچه عمران مثل کشیدن نقشه ساختمانی و نقشه برداری رو هم انجام بدیم؟بهمون اجازه میدن؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
اشکالی نداره میخونیم حالا هر چی خدا بخواد
دادا سوال دوم منو جواب ندادی:
میتونیم کارهای بچه عمران مثل کشیدن نقشه ساختمانی و نقشه برداری رو هم انجام بدیم؟بهمون اجازه میدن؟

طراحی نقشه های ساختمان(با هر عملکردی) و همچنین نقشه کشی اونا با بچه های معماریه.ولی نقشه برداری نه.هرچند سه واحد واسه بچه های معماری گذاشتن ولی در حد آشناییه.نقشه برداری یکی از گرایش های بچه های عمران تو ارشده.
نگاه کنید شما میتونید نقشه برداری هم کنید و هیچ منعی نداره.ولی پای نقشه های برداشت شده رو نمیتونید امضا کنید.ولی واسه کارای خصوصی که نیازی به امضا نداره رو خودتون میتونید انجام بدید.
تو خود طراحی معماری هم اینطوره.مثلا الان من به شهرداری نقشه میدم ولی واسه نقشه هام باید برگه مهندسی(همون امضا)بگیرم.در واقع نقشه رو من طراحی کردم ولی به اسم و امضا مهندس دیگه ایه.

راههای دور زدن قانونه.حالا ایشالا آشنا میشید.

طراحی نقشه های ساختمان(با هر عملکردی) و همچنین نقشه کشی اونا با بچه های معماریه.ولی نقشه برداری نه.هرچند سه واحد واسه بچه های معماری گذاشتن ولی در حد آشناییه.نقشه برداری یکی از گرایش های بچه های عمران تو ارشده.
نگاه کنید شما میتونید نقشه برداری هم کنید و هیچ منعی نداره.ولی پای نقشه های برداشت شده رو نمیتونید امضا کنید.ولی واسه کارای خصوصی که نیازی به امضا نداره رو خودتون میتونید انجام بدید.
تو خود طراحی معماری هم اینطوره.مثلا الان من به شهرداری نقشه میدم ولی واسه نقشه هام باید برگه مهندسی(همون امضا)بگیرم.در واقع نقشه رو من طراحی کردم ولی به اسم و امضا مهندس دیگه ایه.

راههای دور زدن قانونه.حالا ایشالا آشنا میشید.
پس میشه که نقشه کشی ساختمون هم تو دفاتر ساختونی انجام داد دیگه؟

m_sharajabian

عضو جدید
سلام من امسال رفتم معماری اما هر کی میاد دلمو چرک میکنه همه میگن چرا رفتی معماری میرفتی عمران پولدار تر میشدی کار براش هست اصلا اعصابمو خورد کردن راس میگن ؟ :crying:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام من امسال رفتم معماری اما هر کی میاد دلمو چرک میکنه همه میگن چرا رفتی معماری میرفتی عمران پولدار تر میشدی کار براش هست اصلا اعصابمو خورد کردن راس میگن ؟ :crying:

سلام.
کار واسه دوستان عمرانی بیشتره ولی.....
ولی با سیل عظیم فارغ التحصیلان این رشته چه باید کرد؟فقط چند هزار نفر هر ساله ارشد پذیرش دارن(کارشناسی بماند)
من هر وقت واسه آگهی های استخدام سرپرست کارگاه و سرست اجرا رفتم مصاحبه از در و دیوار و کانال کولر و پریز برق و ....مهندسین عمران سرازیر بودن.
کار زیاده ولی تقاضا هم بنسبت چند برابره.
:gol:

jhangard

کاربر بیش فعال
دوست عزیز ببین کی بهت میاد میگه؟ مهندس معماری یا مهندس عمران فقط میتونه در این زمینه اظهار نظر کنه نه دوست و آشنا و در و همسایه... اصولا ما جماعت ایرانی راجع به هر چیزی باید اظهار فضل کنیم و نظر بدیم... جریان همون بابا و بچه هست که سوار الاغ میشن و هرکس بهشون میرسه یه ایراد میگیره و نظر میده... مطمئن باش عمران هم میرفتی یه عده میومدن بهت میگفتن عجب! عمران که اشباع شده و فلان... چرا نرفتی برق بخونی؟ چرا نرفتی مکانیک؟...
کار برای معماری هست خیلی هم میتونی پولدار بشی به شرطی که درس و مشقت رو خوب یاد بگیری. پس خوشحال باش که بهترین رشته رو انتخاب کردی به شرطی که بهش علاقه هم داشته باشی ;)

من خودم رشتم عمرانه معماری دارم میرم دبیرمون میگفت عمران ابزارش درسته گفتم که فقط محاسباته گفتش که نه چه محاسباتی.این نظر دبیرمون هرکسی یه حرفی میزنه چون از دید خودش میگه نمیگه باید اون طرف هم در نظر گرفت.عمرانی ها زیادن درسته ولی اگه معمار ها هم زیاد بودن باز کار هست.الان شغل وکالت به نظرت چند نفر تو یه شهر هستن تو هر یه قدم 2 تا دفتر هست مگه همشون بیکاران؟همشون هم کار دارن و به کارشون نمیرسن.
فرق عمران و معماری فکر کنم فقط محاسباتشه بقیه کارها شبیه هم هست/
من هر رشته ای که محاسباتی نباشه علاقه دارم.مخصوصا که به رسم هم علاقه دارم و میتونم انجامش بدم

bahar90

عضو جدید
درود دوستان عزیز یک سوال ازتون داشتم:razz:
به نظر شما برای شروع به کار حرفه ای تو معماری کدوم ازینا بهتره ؟؟؟ یعنی تو کدومش میشه کار معماری رو یاد گرفت ؟؟ مثالها ( خیلی آرمانی ) :surprised: و صرفا واسه مثالن یعنی واسه روشنتر شدن قضیه ....
1. شروع به کار تو یک شرکت خیلی معتبر مهندسی مشاور ؟ مثل مهندسین مشاور نقش جهان پارس یا ...
2. شروع به کار تو یک آتلیه معروف معماری ؟؟ مثل آتلیه معماری رضا دانشمیر و ...
از دوستان باتجربه میخام لطف کنن و راهنمایی کنن
با سپاس فراوان

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام
من این موضوع رو نه فقط برای شما ، بلکه برای اکثر ِ دوستانی که این مشکل رو دارن مطرح میکنم ، چون میدونم این موضوع اپیدمی شده .
سوال ِ من اینه که آیا شما برای "پولدار شدن" وارد دانشگاه شدین؟!
اگر اینطور هست ، کاملا مسیر رو اشتباه رفتین ؛ چون دیگه اون دوران گذشت که یه نفر میرفت دانشگاه و بعد از فارغ التحصیل شدن در چند جا مشغول به کار و ... می شد و الباقی ِ ماجرا!
به نظرم دوستانی که صرفا" مسائل اقتصادی براشون مهم هست ، نباید به دانشگاه برن ؛ توی بازار میتونن بهترین درآمد رو داشته باشن ؛ و مشکل اینجاست که اگر قبل از رفتن به دانشگاه ، آدم میتونست هر کاری رو انجام بده ، بعد از دانشگاه و گرفتن مدرک ، هر کاری رو نمیکنه و به اصطلاح به شخصیتمون بر میخوره ؛ اینه که رفتن به دانشگاه نه تنها مفید نیست ، که مضر هم هست .
اما در آخر ، کسب ِ علم و دانش رو توصیه میکنم ، منتها با اهدافی بزرگتر و متعالی تر . :gol:
چون که صد آمد ، نود هم پیش ِ ماست . . .
درود دوستان عزیز یک سوال ازتون داشتم:razz:
به نظر شما برای شروع به کار حرفه ای تو معماری کدوم ازینا بهتره ؟؟؟ یعنی تو کدومش میشه کار معماری رو یاد گرفت ؟؟ مثالها ( خیلی آرمانی ) :surprised: و صرفا واسه مثالن یعنی واسه روشنتر شدن قضیه ....
1. شروع به کار تو یک شرکت خیلی معتبر مهندسی مشاور ؟ مثل مهندسین مشاور نقش جهان پارس یا ...
2. شروع به کار تو یک آتلیه معروف معماری ؟؟ مثل آتلیه معماری رضا دانشمیر و ...
از دوستان باتجربه میخام لطف کنن و راهنمایی کنن
با سپاس فراوان

سلام
به نظرم بهتر هست که در مورد مشاغلی که در دسترس ِ شما هست سوال بپرسید تا پاسخ دریافت کنید ؛ نه این موارد که بر اساس گفته ی خودتون "آرمانی" هستن .
اگر پیشنهادی به شما در زمینه ای شده ، و در اون دو دل هستید ، مطرح کنید ، تا دوستان راهنمائی و مشورت کنند .
با آرزوی موفقیت :gol:

bahar90

عضو جدید
سلام
به نظرم بهتر هست که در مورد مشاغلی که در دسترس ِ شما هست سوال بپرسید تا پاسخ دریافت کنید ؛ نه این موارد که بر اساس گفته ی خودتون "آرمانی" هستن .
اگر پیشنهادی به شما در زمینه ای شده ، و در اون دو دل هستید ، مطرح کنید ، تا دوستان راهنمائی و مشورت کنند .
با آرزوی موفقیت :gol:[/QUOTE]

راستش این سوال من یک حالت نظرسنجی داره..:) همین :redface::( میخواستم بدونم اگه کسی تجربه ای تو این زمینه ها داره منٍ تازه کار رو هم راهنمایی کنه ... اینکه تو کدوم یکی کار معماری به معنای معماری انجام میشه جایی که آدم بعد از چند سال کار بتونه خودش یک دفتر مهندسی رو داشته باشه و از پس کارش بربیاد...:) من تازه میخام واسه کار اقدام کنم اما نمیدونم کار تو کدوم یکی ( مهندسی مشاور یا آتلیه ) جنبه آموزشی و امکان پیشرفت بیشتری داره ....:gol::gol::gol:
در ضمن فکر میکنم نه من بلکه هرکس دیگه اگه پیشنهادی از این شرکتها یا آتلیه ها داشته باشه درنگ نمیکنه و بدون پرس و جو سر کارش میره ...:D:D

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
با آرزوی موفقیت :gol:

راستش این سوال من یک حالت نظرسنجی داره..:) همین :redface::( میخواستم بدونم اگه کسی تجربه ای تو این زمینه ها داره منٍ تازه کار رو هم راهنمایی کنه ... اینکه تو کدوم یکی کار معماری به معنای معماری انجام میشه جایی که آدم بعد از چند سال کار بتونه خودش یک دفتر مهندسی رو داشته باشه و از پس کارش بربیاد...:) من تازه میخام واسه کار اقدام کنم اما نمیدونم کار تو کدوم یکی ( مهندسی مشاور یا آتلیه ) جنبه آموزشی و امکان پیشرفت بیشتری داره ....:gol::gol::gol:
در ضمن فکر میکنم نه من بلکه هرکس دیگه اگه پیشنهادی از این شرکتها یا آتلیه ها داشته باشه درنگ نمیکنه و بدون پرس و جو سر کارش میره ...:D:D[/QUOTE]

سلام.
ببینید خیلی کم پیدا میشه دفتر پیدا میشه که کار معماری به معنای واقعی انجام بده.بیشتر دفاتر سبکه عوام پسند کار میکنن.حتی خیلی از همون دفاتر معروف.
ولی دفاتری هم هستن که خیلی اسم و رسم ندارن ولی کارشون خیلی خوبه.
دوستامون تو مشهد تو دفتر یکی از استادامون کار میکنن و بمعنای واقعی کار معماری انجام میدن ولی دفترشون خیلی اسم و رسم نداره(نسبی عرض میکنم)
من دفاتری که صفر تا صد طراحی و اجرا رو خودشون انجام میدن رو پیشنهاد میکنم.یعنی اونایی که از جواز و دستور نقشه شروع میکنن تا نقشه های کاملا اجرایی و اجرا و پایان کار.اینطوری دید کاملی به روند کار پیدا میکنید.
الان تو تهران دفتر فرزاد دلیری خیلی معروفه و همه آرزشونه اونجا کار کنن ولی طراحی هاشون رو که ببینید متوجه میشید که کارای آنچنانی هم انجام نمیدن(نسبی میگم دوستان و گرنه همین کاراشون هم ارزشمنده).البته سلیقه کارفرما هم خیلی تو طراحی تاثیر داره.

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
یعنی همه مثل "زاها حدید" و تیمش هم باشیم با این سلایق کارفرمایان و مردم، معماری ایران بهتر از این نمیشه مگه در موارد خیلی خاص مثل پردیس سینما ملت تهران... معماری نمایش فرهنگ و تمدن مردم در هر دورانه. معمار فقط عمله ی ماجراست.

REZA RS

عضو جدید
سلام بر تمامب دوستان یه سوال دارم شاید قبلا کسی هم این سوال رو پرسیده اگه این طوریه راهنماییم کنیین از اونجا جواب بگیرم من یه مدته تو دفتر فنی کار میکنم ولی کارش رو اصلا خوب نمیببینم چون تجربه خاصی نداره اصلا. خودم هم هم این ترم درسم تو مقطع کارشناسی تموم میشه تو این تبریز بزرگم هرچی دنبال کار تو شرکت مشاور میگردم پیدا نمیکنم شما ها بگین چطوری تو مشاور کار پیدا کنم یا یه شرکت پیمانکاری چون اطلاعات اجراییم هم بد نیس.ممنون میشم راهنماییم کنین چون اگه بتونم تا بهمن کار پیدا کنم ارشد میخونم بعد میرم سربازی

بالا