.: تلنگر :.

tehranUNIVERSITY

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن

ای کسانیکه ایمان آورده اید!

اگر شخص فاسقی برای شما خبری آورد،

درباره آن تحقیق کنید.

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
به چه مغرور هستي؟

به چه مغرور هستي؟

چه کسی بهشت را میخواهد؟

این دنیا را رها کنیم و دل ببندیم به آن دنیا که تا همیشه در آن جاودانه میمانیمپس نماز "اول وقت "بخوانیمحتی یک دروغ هم نگیم حتی اگر ذلیل بشیم در این دنیا
اَمر به معروف کنیم و اول از دوستانمان و آشنایانمان شروع کنیم نه از مردم کوچه و خیابان!
وقتی کسی داشت به دینمون بی احترامی میکرد اگه نتونستیم قانعش کنیمجوری برخورد کنیم که دوباره جرئت انجام این کار رو نداشته باشه..
خمس و زکات قرار نیست بدیم؟
شمردیم چندتا فقیر با 10هزارتومان ما می تونن حداقل یک شب نان وپنیر نخورند؟

وقتی دهنمون رو باز می کنیم و فُحش میدیم یاد روز حساب نمی اُفتیم؟
اگه دکتر شدیم قرار نیست یک پیرزن بیچاره رو مجآنی ویزیت کنیم؟

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
دیـگـر نـه "شـلــوار پــاره" نـشــانهـــ ی "فـــقـر" اســـت ....

نــه "سکــوت" عــلامــت "رضــایـت"....

دنــیـــــــــای غـــریـبـیــست ارزشـــــــــــها "عـــــــــــــــــــوض" شـده اند و "عـــــوضــــــــــی هــا"، بــا ارزش
[/FONT]

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

توی بازارچه دانشگاه منتظر آماده شدن ساندویچم بودم که یکی از بچه حزب اللهی های خودمون در حین خروج از بازارچه به دختر خانمی که اونجا حجاب درستی نداشت تذکر داد و اون دختر برگشت بهش گفت:«به تو چه؟ مگه فضولی؟!» من خیلی از دست پسره ناراحت شدم و پیش خودم گفتم با همین کارهاتون آبروی بچه حزب اللهی ها رو بردین، چه فایده، تازه لجبازی میکنن و بدترم میشه. می خواستم به قول خودم تأثیر خراب کاریش رو ببینم نگاهم افتاد به دخترهایی که تو بازارچه بودن، که حجابشون بهتر بود ولی کامل هم نبود، هر چند از حرکت اون پسر خوششون نیومده بود ولی باز هر کدوم داشتن دستی تو حجابشون می کشیدن. یاد بچگی هام افتادم که وقتی کار اشتباهی می کردم مادرم بهم گیر می داد اولش بهم بر می خورد و لج می کردم ولی بعدش هر چند از اون تذکر ناراحت بودم، باز سعی می کردم دیگه اون کار رو تکرار نکنم.

نظرم راجع به اون حرکت عوض شد، اون پسر اونقدر مرد بود که از آبروش مایه گذاشت برای گناه نکردن اون دخترها و پسرهایی که از قِبلش به گناه می افتادن و موفق هم شد هر چند خودشون نفهمیدن...

منبع : احیای حیا

• Like
واکنش ها: s_aa

*انعکاس*

عضو جدید

توی بازارچه دانشگاه منتظر آماده شدن ساندویچم بودم که یکی از بچه حزب اللهی های خودمون در حین خروج از بازارچه به دختر خانمی که اونجا حجاب درستی نداشت تذکر داد و اون دختر برگشت بهش گفت:«به تو چه؟ مگه فضولی؟!» من خیلی از دست پسره ناراحت شدم و پیش خودم گفتم با همین کارهاتون آبروی بچه حزب اللهی ها رو بردین، چه فایده، تازه لجبازی میکنن و بدترم میشه. می خواستم به قول خودم تأثیر خراب کاریش رو ببینم نگاهم افتاد به دخترهایی که تو بازارچه بودن، که حجابشون بهتر بود ولی کامل هم نبود، هر چند از حرکت اون پسر خوششون نیومده بود ولی باز هر کدوم داشتن دستی تو حجابشون می کشیدن. یاد بچگی هام افتادم که وقتی کار اشتباهی می کردم مادرم بهم گیر می داد اولش بهم بر می خورد و لج می کردم ولی بعدش هر چند از اون تذکر ناراحت بودم، باز سعی می کردم دیگه اون کار رو تکرار نکنم.

نظرم راجع به اون حرکت عوض شد، اون پسر اونقدر مرد بود که از آبروش مایه گذاشت برای گناه نکردن اون دخترها و پسرهایی که از قِبلش به گناه می افتادن و موفق هم شد هر چند خودشون نفهمیدن...

منبع : احیای حیا

جدا از بیان نظرم در رابطه با خوبی یا بدی عمل دوستتون
باید این نکته رو عرض کنم ک اشتباهی ک در اندیشه ما (به کرررات)در حال تکرار شدن هست اینه ک :قضاوت در مورد درستی یا نادرستی رفتاری را بر حسب ""واکنشی ک بعدش دیده میشه ، نتیجه گیری میکنیم
در اینجا:ممکن بود رفتار دوستتون ب کل اشتباه بوده ولی خب بر حسب محیط بر تعدادی تاثیری از جهت در امان ماندن از شر(ضایگی یا ابرو رفتن یا ..)گذاشته
ممکن بود رفتار دوستتون(با فرض اینکه بر هیچ کس تاثیر نگذاشته هیچ،بازخورد منفی هم داشته ) درست بوده باشه
ممکنه تاثیر بد و اون لج و لجبازی ک در اون دختر گذاشت ب مراتب بیشتر از واکنش انی ان چند دختر دیگر بود
ممکنه...
و هزار و یک مورد دیگر

این یکی از اشتباهات رایج در منطق فکری است ک باعث میشه نتیجه اشتباهی هم بگیریم

پ.ن:از سایت حیا دل پری دارم -داستانهایی ک (با نظارت بدون نظارت!!) در ان نقل میشود گاها 1000برابر صدمه بیشتری ب اصل دین میزنن تا احیای ان