بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز.من دانشجوي ترم 7 مكانيك گيلان گرايش سيالات هستم.قصد دارم براي ارشد بخونم.خوشحال ميشم راهنماييم كنين:smile:
سلام
خوب حالا شد
اول بگید تو جه دروس و محباحثی تواناییتون بیشتره
و اینکه برای ارشد میخوای تو چه گرایشی شرکت کنی؟

lotusmehr

عضو جدید
گرايش تبديل انرژي
رياضيات و زبان و حرارت و ترموم خوبه.ضعفم بيشتر تو درساي جامداتي ورياضي مهندسيه.نظرتون چيه ؟

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گرايش تبديل انرژي
رياضيات و زبان و حرارت و ترموم خوبه.ضعفم بيشتر تو درساي جامداتي ورياضي مهندسيه.نظرتون چيه ؟

باكس اصلي رو حتما بايد بالا يزنيد تا رتبه بياريد.

استاتيك و مقاومت نايي معجزه ميكنه، من واقعا سطحم پايين بود خيلي كمكم كرد.
اينجا رو هم چك كنيد بررسی نکات غیرضروری مقاومت مصالح نائی برای ارشد مکانیک و عمران

طراحي متاسفانه كتاب راهيان آنچنان جالب نيست.
براي مهندسي هم يه فكر اساسي كنيد و زود جلو ببريد آن آخر اگر بمانه ديگه نميرسيد بخونيد.
مقاومت هم همينجوريه فصل هاش زياده بايد رو مثال ها خيلي وقت گذاشت، تست هم واقعا خيلي كمك ميكنه.
اينجا هم سر بزنيد ارشد 93

apadana34

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام . می خواهم مهندسی مکانیک جامدات را انتخاب کنم اما میخواستم بدانم بهش علاقه دارم یا نه . می خواستم یک عنوان درسی

تخصصی ازش بهم بگید تا با مطالعه کتابش با ان رشته بیشتر اشنا بشم لطفا راهنمایی کنید . من از مکانیک فقط همان که توی دبیرستان بود که قوانین نیوتن و حرکت و نیرو بود در ذهنم است وبش علاقه دارم ولی نمی دانم چرا کار به ساخت اجسام ثابت مثل ساخت مخزن و جوشکاری می افته ازش بدم می اد . گیر کردم که نکنه انتخاب نادرستی کنم ایا عشقمه یا نه مکانیک

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام . می خواهم مهندسی مکانیک جامدات را انتخاب کنم اما میخواستم بدانم بهش علاقه دارم یا نه . می خواستم یک عنوان درسی

تخصصی ازش بهم بگید تا با مطالعه کتابش با ان رشته بیشتر اشنا بشم لطفا راهنمایی کنید . من از مکانیک فقط همان که توی دبیرستان بود که قوانین نیوتن و حرکت و نیرو بود در ذهنم است وبش علاقه دارم ولی نمی دانم چرا کار به ساخت اجسام ثابت مثل ساخت مخزن و جوشکاری می افته ازش بدم می اد . گیر کردم که نکنه انتخاب نادرستی کنم ایا عشقمه یا نه مکانیک

داداش گلم، اصلا نمیدونی مکانیک چی هست، کار شما هم جوشکاری نیست، تراشکاری نیست، البته باید بلد باشی اینارو،
در ضمن ساخت مخزن (البته بسته به نوع مخزن) ممکنه یکی از علایق شا بشه تو کارشناسی،
مکانیک خیلی عظیمه و مشخصا هرکی تو این علاقشو پیدا میکنه، اون فرمولا هم چرته، خیلی ساده است شما باید بیشتر بلد باشی
متوجه نمیشم منظورتو از کتاب؟ یعنی کتاب میخوای بخونی؟
شما برو پروژه هایی که مهندس مکانیک انجام میده ببین، کتاب دیگه چیه؟ شما تو هیچ کتابی نمیتونی اندازه دید تجربی تجربه کسب کنی
توکتاباهم همیشه انقد خوب میگن از کتاب که عاشق اون رشته میشی

apadana34

عضو جدید
داداش گلم، اصلا نمیدونی مکانیک چی هست، کار شما هم جوشکاری نیست، تراشکاری نیست، البته باید بلد باشی اینارو،
در ضمن ساخت مخزن (البته بسته به نوع مخزن) ممکنه یکی از علایق شا بشه تو کارشناسی،
مکانیک خیلی عظیمه و مشخصا هرکی تو این علاقشو پیدا میکنه، اون فرمولا هم چرته، خیلی ساده است شما باید بیشتر بلد باشی
متوجه نمیشم منظورتو از کتاب؟ یعنی کتاب میخوای بخونی؟
شما برو پروژه هایی که مهندس مکانیک انجام میده ببین، کتاب دیگه چیه؟ شما تو هیچ کتابی نمیتونی اندازه دید تجربی تجربه کسب کنی
توکتاباهم همیشه انقد خوب میگن از کتاب که عاشق اون رشته میشی

- من منظورم واحد درسی از مکانیک بود که در دانشگاه بخوانم تا ببینم به مکانیک علاقه دارم یا نه این راه به نظرم برای اشنایی با مکانیک رسید چون دسترسی به پروژهای عملی مهندس مکانیک ندارم

- همیشه این سوال توی ذهن من بوده که من به طراحی یا مکانیک ماهواره ، جنگنده ، ماشین ، ربات علاقه دارم و اینها خوب به مهندسی مکانیک مربوط می شه ولی چرا به همانطور که گفتم ساخت مخزن یا مثلا پل علاقه ندارم جوابهایی که بش رسیدم اینکه
من به اجسام متحرک علاقه دارم مثل مکانیکی که توی دبیرستان می خواندیم و جواب دیگم اینه که ظاهرا من به طراحی جسم با استفاده از مکانیک علاقه دارم و از جوشکاری و .. که کار بدنی در کارخانه است علاقه ای ندارم
همه اینا باعث می شه نه من بتونم مکانیک را انتخاب کنم ونه ردش کنم توی اشنایی و شناخت مکانیک که بتونم ببینم ان عشق من هست یا نه گیر افتادم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام خانوم و اقایون مکانیک
امیدوارم همه چی براتون خوب باشه
بچه ها اومدم باهاتون مشورت کنم
من همین خرداد دوره کارشناسیم تموم شد و تا یکی دو هفته دیگه برای تحویل پروژه م میرم
سال قبل نشد برای ارشد درس بخونم
الان که دارم مدرکمو میگیرم شاید یه سری آزمونای استخدامی باشه و علاوه بر این یکی دو تا جا بتونم موقتی برم سرکار
علاوه بر این به تدریس هم شدیدا علاقه دارم اما حداقلش باید ارشد داشته باشم
به تاسیسات و شروع کردن یه دوره فشرده پایپینگ و سیستم تهویه که شدیدا علاقه دارم که بتونم وارد شرکت های تاسیساتی بشم
تا الان که برای ارشد نخوندم
حالا به نظرتون چیکار کنم بهتره؟شروع کنم درس و تاسیسات و کار و اینا رو کلا بیخیال بشم؟

shadowwalker

عضو جدید
- من منظورم واحد درسی از مکانیک بود که در دانشگاه بخوانم تا ببینم به مکانیک علاقه دارم یا نه این راه به نظرم برای اشنایی با مکانیک رسید چون دسترسی به پروژهای عملی مهندس مکانیک ندارم

- همیشه این سوال توی ذهن من بوده که من به طراحی یا مکانیک ماهواره ، جنگنده ، ماشین ، ربات علاقه دارم و اینها خوب به مهندسی مکانیک مربوط می شه ولی چرا به همانطور که گفتم ساخت مخزن یا مثلا پل علاقه ندارم جوابهایی که بش رسیدم اینکه
من به اجسام متحرک علاقه دارم مثل مکانیکی که توی دبیرستان می خواندیم و جواب دیگم اینه که ظاهرا من به طراحی جسم با استفاده از مکانیک علاقه دارم و از جوشکاری و .. که کار بدنی در کارخانه است علاقه ای ندارم
همه اینا باعث می شه نه من بتونم مکانیک را انتخاب کنم ونه ردش کنم توی اشنایی و شناخت مکانیک که بتونم ببینم ان عشق من هست یا نه گیر افتادم
نیازی نیست کاری رو انتخاب کنی که نیاز به فعالیت جسمی داشته باشه.بهترین راه واسه شما کار نرم افزاری هستش.می تونی هم کار فکری انتخاب کنی.دقیقا کاری شبیه پایان نامه نوشتن.می شینی فکرمی کنی سرچ می کنی.مقاله می نویسی.روش های جدید ارائه میدی....دقیقا تنها رشته ای که به دردت می خوره مکانیکه و ارشدت رو هم باید بری مکاترونیک.همه ی علایقت رو در بر می گیره.منم دقیقا همین راه رو انتخاب کردم و براش خیلی تحقیق کردم.دقیقا علایق منم همین هاست که گفتی.

shadowwalker

عضو جدید
سلام خانوم و اقایون مکانیکامیدوارم همه چی براتون خوب باشهبچه ها اومدم باهاتون مشورت کنممن همین خرداد دوره کارشناسیم تموم شد و تا یکی دو هفته دیگه برای تحویل پروژه م میرمسال قبل نشد برای ارشد درس بخونمالان که دارم مدرکمو میگیرم شاید یه سری آزمونای استخدامی باشه و علاوه بر این یکی دو تا جا بتونم موقتی برم سرکارعلاوه بر این به تدریس هم شدیدا علاقه دارم اما حداقلش باید ارشد داشته باشم به تاسیسات و شروع کردن یه دوره فشرده پایپینگ و سیستم تهویه که شدیدا علاقه دارم که بتونم وارد شرکت های تاسیساتی بشمتا الان که برای ارشد نخوندمحالا به نظرتون چیکار کنم بهتره؟شروع کنم درس و تاسیسات و کار و اینا رو کلا بیخیال بشم؟
تا بهمن برای کنکور بخون و بعدش برو سرکار.تو ارشد هم می تونی کارت رو ادامه بدی.حل تمرین هم می تونی بشی تو دانشگاه و بعد از اتمام ارشدت می تونی تو کلاس کنکورهای ارشد تدریس کنی.اون حل تمرینا هم جزو رزومه حساب میشه.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
تا بهمن برای کنکور بخون و بعدش برو سرکار.تو ارشد هم می تونی کارت رو ادامه بدی.حل تمرین هم می تونی بشی تو دانشگاه و بعد از اتمام ارشدت می تونی تو کلاس کنکورهای ارشد تدریس کنی.اون حل تمرینا هم جزو رزومه حساب میشه.
ممنونم از راهنماییتون
اما از اونجا که تا مهر مشغله کاری داشتم نتونستم شروع کنم به نظرتون الان دیر نیست؟

m.r.n

عضو جدید
دستت درد نکنه برای این تاپیک,منم دارم استاتیک میخونم الانم یه کم گنگم کرده،اینو میدونم که باید بخونم و مثال ازش حل کنم

shadowwalker

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون
اما از اونجا که تا مهر مشغله کاری داشتم نتونستم شروع کنم به نظرتون الان دیر نیست؟
نه اصلا دیر نیست.منم الان دارم شروع می کنم و با ساعت مطالعه ی بالا ایشالا تا آخر آذر درسا تمومه.آزمونای نصیر ثبت نام کن.با هم می خونیم.آخر آذر 100درصد مباحث رو تموم می کنه.

kamranttt

عضو جدید
سلام بچه ها من دنبال انکیزم... خیلی افت کردم....به خاطر مشکلاتی که داشتم یک سال عقب افتادم... می خوام برگردم به شدت قوی بودم دوران دبیرستان المپیادی بودم با معدل 19.60 دیپلم گرفتم بچه خر خون بودم شدیدددددد اما زده شده.. اگه هم تجربه ای دارم ممنون میشم واسه افزایش انگیزم راهنماییم کنه....

yalda922

عضو جدید
ااااااااااااااااااااای ی ی ی ی ی ی وووووووووووووووووولللللللللللللللللللللللل

matin34

اخراجی موقت
می تونید بگید کسی که ارشد مکانیک طراحی کاربردی از یه دانشگاه خوب تهران را داشته باشه چه عناوین یا فرصتهای شغلی و در چه مکانهایی می تونه نصیبش بشه ؟
ازانجایی که یکی از فاکتورهای علاقه به یه رشته می تونه شغل و محیط شغلی باشه می خواستم هر چه کاملتر راهنمایی کنید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر رفقا:D

رفقا بدبخت شدم رفت:D

چقدر درسا سخته و چقدر اساتید دارن سخت میگیرن.به قول خودشون دانشگامون یه دانشگاه در حال توسعه هست.از همین ترم اول ما رو بردن سمت مقاله دادن:surprised:

برای یه پروژه ریاضی مهندسی پیشرفته نزدیک 30 تا مقاله دانلود کردم:confused:

برام دعا کنین راحت این ارشد هم تموم بشه

یاعلی

shadowwalker

عضو جدید
سلام بچه ها من دنبال انکیزم... خیلی افت کردم....به خاطر مشکلاتی که داشتم یک سال عقب افتادم... می خوام برگردم به شدت قوی بودم دوران دبیرستان المپیادی بودم با معدل 19.60 دیپلم گرفتم بچه خر خون بودم شدیدددددد اما زده شده.. اگه هم تجربه ای دارم ممنون میشم واسه افزایش انگیزم راهنماییم کنه....

شماالان چه مقطعی هستید؟

shadowwalker

عضو جدید
سلام بر رفقا:D

رفقا بدبخت شدم رفت:D

چقدر درسا سخته و چقدر اساتید دارن سخت میگیرن.به قول خودشون دانشگامون یه دانشگاه در حال توسعه هست.از همین ترم اول ما رو بردن سمت مقاله دادن:surprised:

برای یه پروژه ریاضی مهندسی پیشرفته نزدیک 30 تا مقاله دانلود کردم:confused:

برام دعا کنین راحت این ارشد هم تموم بشه

یاعلی
باید این طوری باشه تا ساخته بشید.به جای این که هی مقاله دانلود کنی بشین بخونشون.تو هر کدوم یک سری اطلاعات و کلمات کلیدی هستش که به مطالعه و سرچت جهت میده.
انگلیسی دانلود کن تا از اول انگلیسیت خوب شه.گرایشت چیه؟استادتو مشخص کردی؟تاپیکتو چی؟

shadowwalker

عضو جدید
می تونید بگید کسی که ارشد مکانیک طراحی کاربردی از یه دانشگاه خوب تهران را داشته باشه چه عناوین یا فرصتهای شغلی و در چه مکانهایی می تونه نصیبش بشه ؟
ازانجایی که یکی از فاکتورهای علاقه به یه رشته می تونه شغل و محیط شغلی باشه می خواستم هر چه کاملتر راهنمایی کنید
صنایع دفاع(استخدام-ساعتی)سپاه(استخدام-ساعتی) در صورتی که نرم افزارهای طراحی رو مسلط باشید اکثر قریب به اتفاق کارخانجات و شرکت ها.دولتی و خصوصی.انجام پروژه به صورت مستقل.و همچنینمی تونید در بسیاری از زمینه ها خودتون شرکت تاسیس کنید.کارهای جانبی مثل مشاوره و تدریس در کلاس کنکورها و گاها خود دانشکاه به عنوان مربی هم که واسه بسیاری از رشته ها از جمله مکانیک هستش.اگر علاقتون رو بفرمایید بهتر می تونم راهنماییتون کنم.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید این طوری باشه تا ساخته بشید.به جای این که هی مقاله دانلود کنی بشین بخونشون.تو هر کدوم یک سری اطلاعات و کلمات کلیدی هستش که به مطالعه و سرچت جهت میده.
انگلیسی دانلود کن تا از اول انگلیسیت خوب شه.گرایشت چیه؟استادتو مشخص کردی؟تاپیکتو چی؟

سلام،گرایشم تبدیل،آره مشخص کردم،میخوام برم سمت پمپ های دوفازی،شبیه سازی با فلوئنت،استادم میگه موضوعش خیلی خوبه و از توش مقاله خوب میده،

راستشو بخوای خیلی برام سخته،الان دیگه تمام کتابام دیگه لاتین شدن و باید از روی آنا بخونم،یه خورده برام زور داره!!!!

در این مورد(خوندن کتابای لاتین) اگه میشه یکم توضیح بدین که چکار کنم؟آخه باید زبانت خوب باشه تا سریعتر مطالعه کنم.ممنون با تشکر

shadowwalker

عضو جدید
سلام،گرایشم تبدیل،آره مشخص کردم،میخوام برم سمت پمپ های دوفازی،شبیه سازی با فلوئنت،استادم میگه موضوعش خیلی خوبه و از توش مقاله خوب میده،

راستشو بخوای خیلی برام سخته،الان دیگه تمام کتابام دیگه لاتین شدن و باید از روی آنا بخونم،یه خورده برام زور داره!!!!

در این مورد(خوندن کتابای لاتین) اگه میشه یکم توضیح بدین که چکار کنم؟آخه باید زبانت خوب باشه تا سریعتر مطالعه کنم.ممنون با تشکر
سلام.آفرین.کارخوبی کردی.به فلوئنت مسلط شو.می دونم سخته.من اولش خیلی برام سخت.تک تک کلمات رو از تو دیکشنری در می آوردم.هیچی بلد نبودم.حتی نمی دونستم بابیلون وجود داره.
اما این قدر مقاله خوندم که الان به راحتی یک متن رو ترجمه می کنم.زیاد طول نمی کشه که به این حد برسی.کلمات تخصصی محدودن.بابیلون مکانیک رو دانلود کن.سعی کن زندگیت بشه به زبان انگلیسی.سریالهای آمریکایی بسیار زیاد به درک جملات و به حافظه سپردن کلمات کمک می کنه.اصل نوشته ها زبان عمومیه.کلمات تخصصی تابلو هستن.چون استاد سر کلاس میگه.
فقط می تونم بگم صبور باش و کم نیار.اگر پشتکار داشته باشی بعد از 1ماه هر مطلبی رو بخونی متوجه میشی.صبح که بیدار میشی با خودت انگلیسی صحبت کن.شبم که می خوابی یه مقال بگیر دستت نگاهش کن.حتی اگر یک کلمه اش رو هم بلد نباشی.فقط نگاه کن.بعد از چند وقت همه رو متوجه میشی بدون این که بری دنبال کلماتش.
موفق باشی.