بحث و گفتگو در مورد کنکور ارشد 93

shirazii

عضو جدید
من کاملا با شما موافقم یه چیزی هم بگم خیال همه رو راحت کنم مخصوصا عزیزانی که میگن ما چون دانشگاه تراز اول درس نخوندیم پس دیگه نمیتونیم به این دانشگاهها ورود کنیم نه اصلا اینطور نیست ببینید ما رشتمون مواده یعنی اکثر دروس حفظی مفهومی هستند یعنی چی یعنی اگر کسی یکخورده همت کنه و وقت بگذاره به راحتی میتونه بیشتر یا حداقل مهمترین مباحث رو کاملا درک کنه یعنی رشتمون مثل برق یا کامپیوتر و مکانیک نیست (تعارف نداریم با هم ناراحت نشید قصد پایین آوردن یه رشته رو ندارم) که شما مجبور باشید سخت ترین مباحث ریاضیات رو بلد باشید که نیاز به یک ذهن کاملا آماده داشته باشید و روزی ۱۴ ساعت زمان برا مطالعه بگذارید یا تیزهوش باشید یا اینکه جز نوابغ باشید تا شاید بتونید وارد این دانشگاهها بشید نه من معتقدم در رشته مهندسی مواد فقط باید بخونید البته برنامه ریزی و نحوه خوندن خیلی مهمه و اینکه برای انجام هر کاری نیاز به ذهن آماده هست و من خودم قبلا این فکر رو میکردم اما الان از بین ورودی های خودمون(از دانشگاه علوم تحقیقات) از شریف(۲نفر) و تهران(۱نفر) و علم و صنعت(۴نفر) و خواجه نصیر(۱نفر) و امیرکبیر(۱نفر) و پژوهشگاه(۱نفر) و بقیه هم دانشگاههای خوب شهرستان (اصفهان شیراز مشهد تبریز) قبولی داشتیم. پس اصلا درگیر جوی که درسته شده نباشید با توکل به خدا و همت و تلاش خودتون یقینا نتیجه دلخواهتون رو میگیرید. انشاالله.

مرسی از هردوتون

shirazii

عضو جدید
سلام .میگم کتابای ماهان بهترن یا کتایای جهش؟واسه مکانیکی بهترین کتاب چیه؟

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام در مورد ترمو. بخش محلولها هم نظر بدید همچنان برام گنگ ه این مبحث/...
.
ترمو رو بالا بزنیم تو رتبه خیلی تاثیر داره.
.

m.saha

عضو جدید
سلام به همه دوستان و آرزوی موفقیت
من 5 سال پیش لیسانس متالورِژی صنعتی رو از دانشگاه شریف گرفتم الان هم در زمینه خوردگی مشغول به کارم. راستش تازه تصمیم گفتم بعد از 5 سال دوری از دانشگاه امسال واسه کنکور ارشد بخونم! اما می دونم الان با توجه به شاغل بودنم خیلی دیره! :( اگه بتونین راهنمائیم کنین که تو همین مدت کوتاه چی می شه خوند و چه کار کرد ممنون می شم. :redface:

amirna

عضو جدید
سلام بچه ها
امروز ثبت نام ارشد بود.ضریب ریاضی 2 شده.:(
من می خواستم سفید بزارمممم.حالا چی کار کنم.خیلی تاثیر میزاره؟
بقیه درسامم که عقبم.:cry:

fered_sch

عضو جدید
سلام بچه ها
امروز ثبت نام ارشد بود.ضریب ریاضی 2 شده.:(
من می خواستم سفید بزارمممم.حالا چی کار کنم.خیلی تاثیر میزاره؟
بقیه درسامم که عقبم.:cry:
دهنشون سرویس.:exclaim:
توی این وقت کم چطوری بشینیم ریاضی جمع کنیم:evil:!!!!!!!

m.saha

عضو جدید
:cry:
واااااای!!! من تازه شروع کردم به خوندن واسه کنکور!! با این وصف باید قید کنکور رو بزنم. :(

مهندس صادق

عضو جدید
منم دیشب تا ضریب 2 ریاضی رو دیدم ، کلا مسیر زندگیم عوض شد! چند تا کتاب ریاضی از کتابخونه گرفته بودم میخواستم پسشون بدم ولی از دیشب تصمیم گرفتم که ریاضی رو حتما بخونم حتی اگه شده از «جومونگ» و «پس از باران» هم بزنم بشینم و بخونم!!!

amirna

عضو جدید
خیلی کارشون مسخرست .حداقل تو تابستون خبر میدادن ما برنامه ریزی می کردیم.با آینده ما بازی می کنن. حالا به نظرتون چه کار باید کرد؟ریاضی بشینیم بخونیم؟:(

R E

عضو جدید
سلام دوستان
لیسانس متالوژی استخراجی دارم .
پیام نور مواد چه شهرهایی و چه رشته هایی دارد که در دفترچه راهنما نوشته
کد 1272 مجموعه مهندسی مواد !

R E

عضو جدید
برای رشته مواد استخراجی ، رشته دوم یا همون شناور را چه پیشنهاد میکنید ؟

R E

عضو جدید
چطور میشود فهمید چه لیسانسی ، حق انتخاب چه رشته فوقی را دارد ؟

در دفترچه سالهای قبل جدولی بود که اسم رشته های فوق را زده بود و در ستون مقابل لیسانسهای مرتبط که حق انتخاب آن رشته را دارنند نوشته شده بود .

R E

عضو جدید
سلام دوستان

به نظر بنده در سالهای قبل که دروس برای رشته های مختلف ضرایب مختلفی داشت، پیش بینی رتبه آخرین فرد قبول در هر گرایش ، کار آسان تری نسبت به حالا بود . مثلاً می توانستیم با تقریب خوبی بگوییم کسی که فقط مکانیکی و فیزیکی بالای 80% بزند گرایش شکل دهی فلان دانشگاه فبول میشود ولی حالا محاسبه کمی سختتر شده است .

و نیز فکر میکنم از نظر عدالت در رقابت بهتر بود . مثلاً کسی که داوطلب گرایش شکل دادن بود میدانست که باید بر روی مکانیکی تمرکز کند و میتوانست مثلاً ترمودینامیک را رها کند . ولی حالا، رقبایی که مثلاً مکانیکی ضعیفتر دارند ولی در عوض ترمودینامیک قوی تری دارند میتواند با آن فرد رتبه تقریباً مساوی بیاورد و با هم یک رشته/شهر را انتخاب و حتی قبول شوند .

البته این مقوله برای بعضی داوطلبانی که توان رقابت برای گرایش مورد علاقه شان بیشتر میشود خوشایند و برای داوطلبانی با عکس این شرایط ، ناخوشایند می باشد .

نظر شما چیست ؟

509&

عضو جدید
فقط ضریب ریاضی تغییر کرده؟ نگران نباشید دوستان، همه الان وضعیت شمارو دارن.کسی که ریاضی خونده بوده و قصد داشته روش وقت بزاره که در هر صورت برد خودش رو کرده و کسانی که می خواستن سفید بزارن هم که همه مث همن! بنابراین فقط با ارامش و ی کوچولو تلاش بیشتر یکم ریاضیم بخونید( مباحثی که فک میکنید میتونین مسلط شید و ارزش وقت گذاشتن داره.)
توکلتون به خدا.
موفق باشید;)