تبادل كتابهاي مورد استفاده براي آزمون ارشد معماري

baharestan.f

کاربر بیش فعال
سلام من کتاب مشق معماری عیسی حجت و بوطیقای 1 و می خوام اگر کسی داره که میخواد بفروشه. اعلام کنه. بهم پیام بزنه.

مرسی عزیزم....ایشالله شما هم همیشه موفق باشی...(چون نمیدونم دانشگاه قبول شدی یا نه اینو گفتم....اگه قبول شدی ک ایشالله دکترا...اگه نه امسال بترکونی;))

ممنون :smile: من معماری روزانه دانشگاه تهران پردیس قم قبول شدم ;) انشاله سال آینده شما روزانه خود پردیس هنرهای زیبا بیاری :w23:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی انقدر بده؟ من کتاب فاطمی رو از نزدیک!! ندیدم. ولی فاطمی استاد بدی نبود تو دان درسای سازه رو با فاطمی داشتم. میخواستم کتابشو بخونم و داشته باشم. اگه ب درد نمی خوره که هیچی...:whistle:

من ایشون رو خیلی نمی شناسم ولی "کتـاب" با این که عمده مطالب مهم منابع تا دو سال پیش رو جمع کرده ولی بینهایت شلخته و بدسلیقه زیر چاپ رفته و مالامال از غلط های نگارشی و املایی و انشایی (و فرمولی) هست. قطع غیر استاندارد و حروفچینی فجیع و صفحه بندی مضحک هم که کار رو تا مرز ثبت در گینس پیش برده ... تازه یه دو سالی هم گذشته و محمودخان گلابچی که بیکار نبوده تو این مدت:D

النازا

عضو جدید
بچه ها مگه این کتابایی که دارین می فروشین تو دوره ی ارشد به درد نمی خوره؟ اگه دوران ارشد به دردمون نمی خوره منم یه سری کتاب دارم که میفروشمشون

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچها منم یه کم نگرانم که برای مقطع دکترا به این کتابا نیاز بشه... ولی‌ به هر حال من لیست کتاب هایی که دارم میزارم:

چگونه معمارانه طراحی کنیم هر سه جلد طایفه
... نمیتونم بگم لاشونو باز نکردم
نو و سالمن قیمت هر جلد ۱۷۵۰۰ من میدم ۱۵ تومن...والا :Dمن تاحالا از این کارا نکردم بلدم نیستم قیمت و اینا بدم :sweatdrop:دیگه هر جور خودتون وجدانی میدونین من چیزی که به نظرم منطقی‌ بود نوشتم.

این جزوات رو هم برای دوره گرفته بودم که روزای آخر به دستم رسید نتونستم بخونم نو هستن کاملا :

تاریخ معماری منظر دکتر اعتضادی

مبانی طراحی منظر دکتر منصوری

کل جزوات سروش نیا

تاسیسات مکانیک ساختمان مهندس سقطی

تاریخ معماری ایران و جهان اسلام نسیم عسگری کاملا نو

ساختمان سازی طباطبایی... البته این جزو کاملا نو نیست چون یه چیزایی ازش خندم...حس می‌کنم بهش وابسته شدم ولی‌ دیگه باید ...

قیمتشم نمیدونم الان چنده ... از ایوان خانه قیمت بگیرین هر چ اون گفت من یه کم کمتر میدم....
:smoke:(چه جلب شدم)
کتابهای صدیق:

کروکی ( جلد مشکیه)
گرافیک و تحلیل سایت مرتضی‌ صدیق کاملا نو
معماری رنگ (تکنیک های راندو) دکتر صدیق کاملا نو
آموزش اسکیس دکتر صدیق( این کتابم چون دیگه نیاز به تعریف ازش نیست خودم زیاد استفاده کردم و فقط جلدش از لبه یه طرفش پاره شده و جدا شده...ولی‌ درونش کاملا سالم)
آموزش راندو

کتابهای گلابچی

فناوریهای نوین ساختمان کاملا نو
ساختمانها چگونه عمل می‌کنن: آخرهای کتاب با خودکار قرمز خط کشیدم یه چند صفحه
معمار مهندس ساختار کاملا نو
نانو فناوری (کاملاً نو)
استاتیک کاربردی (کاملا نو)
سازه های مشبک فضایی تو چند صفحش با خودکار قرمز نوشتم و خط کشیدم

کتاب‌های زبان:

فرهنگ تصویری (کاملا نو)
انگلیسی‌ برای دانشجوهای معماری رستگار پور ( کاملا نو)
زبان تخصصی مهدوی نژاد ( کاملا نو)

بچه‌های کرج یا تهران که می‌تونیم حضوری تبادل کنیم بقیه جاها هم اگه خیلی‌ فورث بود تو خصوصی بگن ولی‌ هزینهٔ پست با خودشونه ها....... ببینیم اگه شد میفرستم اگه نشد هم دیگه شرمنده....

آخرین ویرایش:
من ایشون رو خیلی نمی شناسم ولی "کتـاب" با این که عمده مطالب مهم منابع تا دو سال پیش رو جمع کرده ولی بینهایت شلخته و بدسلیقه زیر چاپ رفته و مالامال از غلط های نگارشی و املایی و انشایی (و فرمولی) هست. قطع غیر استاندارد و حروفچینی فجیع و صفحه بندی مضحک هم که کار رو تا مرز ثبت در گینس پیش برده ... تازه یه دو سالی هم گذشته و محمودخان گلابچی که بیکار نبوده تو این مدت:D

سلام ممنون برادز پس با این حساب باید بیخیال کتابه شم!:D

منم موافقم. خیلی بده. تو این کنکوری که سالی 4-5 تا کتاب چاپ میشه بهدرد نمیخوره

erisss

عضو جدید
خواهشن اسپم نزاريناگه كتابي دارين بياين معرفيش كنين براي فروش يا تبادل
يا اگه كتابي رو ميخواين بياين اينجا اسمشو بگين

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خواهشن اسپم نزاريناگه كتابي دارين بياين معرفيش كنين براي فروش يا تبادل
يا اگه كتابي رو ميخواين بياين اينجا اسمشو بگين

عزیزم ممکنه از تو لیست کسی کتاب رو یخواد ولی نخواد کسی بدونه ک اون خریده(کلا خوشش نیاد)حتما لزومی نداره اینجا مطرح کنه...اسم کتاب اگه تو این لیستها باشه به طرف به صورت خصوصی درخواست میده...و نهایت شخص بعد فروش کتاب اسم اون کتاب رو از تو لیست حذف میکنه...اینجوری هم زیاد پست نمیخوره و فقط لیست کتابها ادیت میشه و از این بابت دوستان مجبور نیستند تک تک پست ها رو بخونند;)

Paradiso100

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
منم این کتابارو دارم

1. مجموعه کامل کتاب های پارسه 14 جلد
2. کتاب های راهیان ارشد 4 جلدش موجوده . - درک عمومی معماری - دروس فنی ساختمان جلد یک و دو - تست های دانشگاه آزاد -
3. جزوات مهم ارشد . منظر سعید عظمتی
4. کتاب ده سال تست های کنکور سراسری عصر کنکاش
5. جزوه درک عمومی علی عسگری 3 جلد . یک جلد شامل تست دو جلد شامل دروس
6. جزوه معماری منظر سعید عظمتی - ایوانخانه -
7. جزوه معماری معاصر جهان - لادن اعتضادی - ایوانخانه -
8. جزوه منظر بهبهانی
9.جزوه منظر آزاده شاهچراغی
10. جزوه معماری منظر - لادن اعتضادی - ایوانخانه -
11.جزوات خلاصه دروس مرکز معماری - ساختمان های بتنی -شبکه های فضایی - اقلیم و معماری

هر کدوم رو لازم داشتین قیمت توافقی هست . پیام بدین

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
منم این کتابارو دارم

1. مجموعه کامل کتاب های پارسه 14 جلد
2. کتاب های راهیان ارشد 4 جلدش موجوده . - درک عمومی معماری - دروس فنی ساختمان جلد یک و دو - تست های دانشگاه آزاد -
3. جزوات مهم ارشد . منظر سعید عظمتی
4. کتاب ده سال تست های کنکور سراسری عصر کنکاش
5. جزوه درک عمومی علی عسگری 3 جلد . یک جلد شامل تست دو جلد شامل دروس
6. جزوه معماری منظر سعید عظمتی - ایوانخانه -
7. جزوه معماری معاصر جهان - لادن اعتضادی - ایوانخانه -
8. جزوه منظر بهبهانی
9.جزوه منظر آزاده شاهچراغی
10. جزوه معماری منظر - لادن اعتضادی - ایوانخانه -
11.جزوات خلاصه دروس مرکز معماری - ساختمان های بتنی -شبکه های فضایی - اقلیم و معماری

هر کدوم رو لازم داشتین قیمت توافقی هست . پیام بدین
همشهری اون کتاب ده سال تست چند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Paradiso100

عضو جدید
کتاب ایستایی و فن ساختمان مرکز معماری - پرسش های تستی - قیمت 8 هزار تومان
کتاب تنظیم شرایط-تاسیسات-عناصر جزییات - پرسش های 4 گزینه ای 8 هزار تومان
کتاب تستی مجموعه تاریخ مرکز معماری - 8 هزار تومان

همگی چاپ پارسال

Paradiso100

عضو جدید
اضافه میکنم اگه کسی کتابای زیر رو داشت باهاش معاوضه میکنم :

1. آموزش فتوشاپ cs 5 به بالا
2. آموزش تری دی مکس البته جدیدش
3. کتاب معماری معاصر ایران بانی مسعود
4. کتابهای سلطانزاده

Paradiso100

عضو جدید
به کتاب های زیر نیازمندم
اگه کسی از کتابهای زیر یکیش رو داره به من پیغام بده .

1. دانشنامه معماری قرن بیستم . ضیاء الدین جاوید
2. هفت مشعل معماری - جان راسکین .
3. پایان معماری سنتی - پیتر آیزنمن - ترجمه شهریار وقفی پور
4. حقیقت و زیبایی - بابک احمدی -
5. از نشانه های تصویری تا متن - بابک احمدی
6. اشارت های پست مدرنیته
7. مرگ مولف . رولان بارت
8. معماری عاصر لادن اعتضادی
9. کتاب معماری ایرانی آرتور پوپ

Paradiso100

عضو جدید
١.آموزش راندو -صديق-زمستان ٩١قيمت پشت جلد ٢٨٠٠٠ تومان-قيمت پيشنهادي ٢١٠٠٠تومان-كاملا نو
٢.درباره اسكيس معماري-عسگري پور-چاپ ٩١-قيمت پشت جلد ٣٨٥٠٠-قيمت پيشنهادي ٢٨٠٠٠ تومان-كاملا نو

٣.تاسيسات مكانيكي،طبقه بندي تجهيزات و سيستم ها -سلطاندوست-همراه با سي دي -چاپ ٩٠-قيمت پشت جلد ٨٠٠٠ تومان-قيمت پيشنهادي ٤٠٠٠ تومان-وضعيت:زير نوشته ها با مداد خط كشيدم
٤.ايستايي و فن ساختمان-مجتبي فاطمي-سال ٩٠-قيمت پشت جلد ١٤٩٠٠ تومان-قيمت پيشنهادي:٩٠٠٠ تومان-وضعيت:زير نوسته هاش خط كشيدم ولي خيلييي سالمه و نو هست
٥.زبان تخصصي معماري و مرمت -مهرداد اميري-مركز معماري ايران سال ٩٠-قيمت پشت جلد ٧٥٠٠-قيمت پيشنهادي ٤٠٠٠ تومان-وضعيت :زير نوشته هاش خط كشيدم و يه چيزايي با مداد نوشتم(البته بيشتر كتاب نو هست)

٦.زبان انگليسي عمومي،جلد ٢لغات و درك مطلب-چاپ ٩٠-قيمت پشت جلد ٩٤٠٠-قيمت پيشنهادي ٧٠٠٠ تومان-وضعيت:كاملا نو

٧.درك عمومي معماري-علي عسگري-سال٩١-قيمت پشت جلد ٢٢٠٠٠-قيمت پيشنهادي١٦٠٠٠ تومان-وضعيت:زير نوشته ها با مداد خط كشيدم واي خيلي سالمه
٨.مجموعه سوالات سراسري و آزاد ارشد معماري،عصر كنكاش ٨١تا ٩٠-چاپ ٩٠-قيمت پشت جلد ٢٠٠٠٠ تومان-قيمت پيشنهادي ١٤٠٠٠ تومان-وضعيت:كاملا نو

٩.سازه به مثابه معماري-گلابچي(...)-چاپ٨٨-قيمت پشت جلد ١٠٠٠٠تومان-قيمت پيشنهادي ٧٠٠٠تومان،وضعيت: ٢فصلش زير نوشته هاش مداد كشيدم بقيش نو هست،اين كتاب سيمي هم شده
١٠.ساختمانهاي فولادي-گلابچي(...)-چاپ ٩٠-قيمت پشت جلد ١٢٥٠٠-قيمت پيشنهادي ٨٠٠٠ تومان-وضعيت:زير نوشته هاش با مداد خط كشيدم ولي خيلي سالمه

١١. نانو فناوري در معماري-گلابچي(...)-سال ٩٠-قيمت پشت جلد ٢٤٠٠٠ تومان-قيمت پيشنهادي ١٧٠٠٠ تومان-وضعيت:يه جاهايي با مداد زير نوشته ها خط كشيدم ولي خيلي نو هست

١٢.عناصر و جزييات اجرايي ساختمان-كزازي-جاپ ٩١-قيمت پشت جلد ٩٣٠٠-قيمت پيشنهادي ٥٠٠٠تومان-وضعيت:زير نوشته هاش با مداد خط كشيدم
١٣.ريچارد مير-چاپ ٨٩-قيمت پشت جلد ١٢٥٠٠-قيمت پيشنهادي ٨٥٠٠-وضعيت:كاملا نو(اين كتاب رو شقاقي گفته بود براي اسكيس گرفتم)

ساختمانهای فولادی رو با کتابایی که من لیستشون رو دادم معاوضه میکنی؟

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب ایستایی و فن ساختمان مرکز معماری - پرسش های تستی - قیمت 8 هزار تومان
کتاب تنظیم شرایط-تاسیسات-عناصر جزییات - پرسش های 4 گزینه ای 8 هزار تومان
کتاب تستی مجموعه تاریخ مرکز معماری - 8 هزار تومان

همگی چاپ پارسال

خیلی ممنون اما:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/485061-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%83%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A?p=6778722&viewfull=1#post6778722

النازا

عضو جدید
به کتاب های زیر نیازمندم
اگه کسی از کتابهای زیر یکیش رو داره به من پیغام بده .

1. دانشنامه معماری قرن بیستم . ضیاء الدین جاوید
2. هفت مشعل معماری - جان راسکین .
3. پایان معماری سنتی - پیتر آیزنمن - ترجمه شهریار وقفی پور
4. حقیقت و زیبایی - بابک احمدی -
5. از نشانه های تصویری تا متن - بابک احمدی
6. اشارت های پست مدرنیته
7. مرگ مولف . رولان بارت
8. معماری عاصر لادن اعتضادی
9. کتاب معماری ایرانی آرتور پوپ

این کتابها روبرای اطلاعات خودتون می خواید یا دوران ارشد به درد میخوره؟

camelia ka

عضو جدید
بچه ها من یسری ازکتابای گلابچیو میخام اگه کسی میفروشه بهم پیام بده لطفا
سازه های مشبک
سازه بمثابه معماری
استاتیک
سازه های کششی
پوسته هاوورق تاشده
پل های ایران جهان
معماری دیجیتال
ارکی تایپی
نانو

MahNa101

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام ارشد معماری داخلی شرکت کنم:w19:
در درجه اول از منابعش آگاه شم بعد هم تا جایی که میشه از روش هایی مثل این تاپیک اون ها رو تهیه کنم.
کی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :w17:

Paradiso100

عضو جدید
MahNa101;6813234[SIZE=4 گفت:
سلام دوستان
من میخوام ارشد معماری داخلی شرکت کنم:w19:
در درجه اول از منابعش آگاه شم بعد هم تا جایی که میشه از روش هایی مثل این تاپیک اون ها رو تهیه کنم.
کی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :w17:
[/SIZE]

سلام دوست عزیز
منابع همینه
هیچ فرقی با معماری - معماری نداره
فقط ضریب فرق داره
و اسکیس

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ببخشيد اينجا مطرح ميكنم زود حذف ميكنم اين پست رو اما
كسي كتاب کتاب نقد آثاری از معماری معاصر ایران نداره قسمت تئاتر شهر كار سردار افخمي رو برام عكس بگيره؟

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد اينجا مطرح ميكنم زود حذف ميكنم اين پست رو اما
كسي كتاب کتاب نقد آثاری از معماری معاصر ایران نداره قسمت تئاتر شهر كار سردار افخمي رو برام عكس بگيره؟

سلام اون کتاب نه ولی این اطلاعات از یه کتاب دیگه نوشتم واست

تئاتر شهر
علی سردار افخمی ،ایده سرزمین ایران و عصر مدرن را به گونه ای متفاوت و به صورت قوس های متداخل جناغی در امتداد بالای ستون های مدرن تئاتر شهر نشان داده است.
این قوس های جناغی به صورت تزئینی سنتی بر روی یک بدنه مدرن به نظر نمی آیند . بلکه آن ها بخشی از طرح کالبدب بنا و نمایش سازه سنتی به صورت جدید و بدیع است .
ستون های بتنی ظریف و کشیده که با انحنایی نرم سقف را بر خود نگاه داشته اند ممکن است یاد آور ستون های قارچی شکل اوایل دوره مدرن باشند . اما بیشتر رسمی بندیهای معماری سنتی هستند با این تفاوت به جای آنکه سقف را به داخل جمع کند آن را به بیرون طره کرده است. این ستون ها و طاقها در مجموع بیش از آنکه مدرن باشند لحن سنتی دارند . آنچه این اشاره به سنت را قدرت می بخشد قوس های تیزه دار حاصل از تقاطع تیزه های منحنی زیر سقف است که به زیباییگرداگرد بنا دور می زنند و به دلیل آنکه راس آنها از صفحه پایه خارج شده است جایگاهی خاص در میانه دو قطب زیبایی شناسی -سنتی و مدرن برای خود پیدا می کند.
شکل مدور سالن در داخل ساختمان، به صورت حجم استوانه ای بدنه بنا به نمایش درآمده است. تزئینات سنتی معماری ایران مانند آجر منقش و کاشی لعابدار نیز در اینجا به شیوه نوین و هنرمندانه بر بدنه ساختمان نشان داده شده است. نقوش و تزئیناتی که در سیمای بیرونی بنا ظاهر می شوند و همین طور عناصر و اشیائی که در داخل بنا به نقوش و تزئینات قدیمی مزین شده اند خصلتی الصاقی دارند. این آرایه ها جایگاهی متفاوت با مقام تزئینات در معماری سنتی ایرانی دارند به تعبیری نمایشی ترند.گویی بنا در اینجا صفحه نمایشی است که با پرده هایی از نقوش و تزئینات و محصولات هنر و صنایع دستی ایرانی آراسته شده است . آثاری که البته خلوص و سادگی هنر مدرن را نیز با خود دارند .
این بنا بین سالهای 51-1341 در تهران طراحی و اجرا شد تا به امروز ، این ساختمان به عنوان مهمترین مرکز هنرهای نمایشی در کشور محسوب می شود.

اینم عکسش با پلاناش

IMG_0055.jpg

morteza2010

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من چون قبول شدم و یه تعداد زیادی کتاب منبع تهیه کردم
و الان نیازی بهشون ندارم
هرکی خواست پیغام بده
کتاب ها باز هم نشدن
تعدادشون فکر کنم بیشتر از 37 تا است
تمامی کتاب های 3 تا 5 ستاره در منبع مرکز معماری لینک زیر
memari.pdf

به اضافه فلش کارت های کتاب سازه در معماری و درک رفتار سازه و مبانی و تاریخ جهان و تاریخ معاصر و یه چند تا کتاب دیگه
این ها هم هستن

آخرین ویرایش: