لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
زمان؟! یعنی من که از ۱۲ سالگی توی فضای پژوهشی قرار گرفتم (به سبب مدرسه راهنمایی بسیار خوب) و الان ۶ سال هست که مدام دارم کارهایی که در ذهنم دارم رو پیاده میکنم و ازشون نتیجه های خوبی میگیرم. فکر کنم این همه سال به چشم دیدن کارهای عجیب و غریب بنده بتونه گواه خوبی بر این ادعا باشه که میتونم. نمونش همین سیستم عاملی که توی امضام هست. هنوزم که هنوزه هیچکس از اعضای خانواده باورش نمیشه :D .
جابز و گیتس و زاکربرگ در سنین کم به مراحل بالایی نرسیدن ، درسته. جابز در ۱۶ سالگی به کمک وزنیاک ۲۱ ساله اپل کامپیوترز رو پایه گذاری کرد و حتی تا سال ۲۰۰۱ هیچگونه بازدهی خوبی روی محصولات اپل نبود. اما از سال ۲۰۰۱ به بعد و بخصوص سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ با محصولاتی مثل iMac Intel base, iPhone, iPad اومد و غول تکنولوژی جهان شد. یا چرا تب فیسبوک از سال ۲۰۰۴ به جون همه نیفتاد و از سال ۲۰۱۰ به بعد فیسبوک هم کارش بیشتر گرفت؟! من نمیگم زمان چیز بی تاثیریه. ولی برای باور کردن یک شخص میتونه موثر باشه.
من یک سری اعتقادات و باورهای عجیب و غریب دارم که منو شدیدا از سایر همسن و سالان خودم متمایز میکنه و این باعث میشه که حتی در تشکیل کمپین متشکل از همسن و سالای خودم هم نتونم موفق باشم چون آدم هم عقیده با من خیلی نادره :|
بله کلا از طرز صحبت تون معلومه .. قبلا هم در تالار کامپیوتر دیدمتون و وقتی گفتید سن و سالتون رو کاملا متعجب شدم ....
خب این کارها قطعا و صد یقین موجب پیشرفت شما در آینده میشه ... یا در پژوهش های دانشگاه ... می تونید مقالات گسترده بدید و از پروژه ی جبیرتون نهایت سود رو ببرید ...
قطعا با کسایی آشنا می شید که باورتون دارند و با کمک همه اونا میشید یه بیل گیتس ایرانی ... می بینید میگم میشید .. بازم زمان .. کلا هر پیشرفتی قطعا نیازمند زمان هست ...
وقتی توسط یک فرد مهم در اجتماع تونستید خودتونو ثابت کنید دیگه خانواده بهتون افتخار میکنه نه باورشون نمیشه ...
خب همین جمله آخر رو توجه کنید . اعتقادات و باورهای عجیب و غریب دارم که منو شدیدا از سایر همسن و سالان خودم متمایز میکنه و این باعث میشه که حتی در تشکیل کمپین متشکل از همسن و سالای خودم هم نتونم موفق باشم چون آدم هم عقیده با من خیلی نادره
شما الان در یک اجتماع کوچک مثل مدرسه هستید و فعلا هیچ کس تکلیف خودشو نمی دونه با وارد شدن به دانشگاه می بینید که بزرگتره و هزاران فرصت جدید ..
با این هوش و استعداد بهتون پیشنهاد می کنم بخونید تا قطعا یه دانشگاه بزرگ برید و بتونید استفاده کنید و ازتون استفاده کنند ...

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
نمیدونم چه کار کنم. ولی از شرایط کنونی خودم اصلا راضی نیستم. از مدرسه ای که کل تابستون ما رو کشیدن مدرسه ولی هیچ بار علمی ای نداشت و اندازه کل دوران تحصیلم پول ازمون گرفتن.
از خیلی چیزا راضی نیستم. متاسفانه نمیتونم عدم رضایتم رو ابراز کنم :( . اینم مشکل عمده من در مواجهه با بزرگترها که حتی حرف خودم هم نمیتونم بهشون بزنم :|

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
نمیدونم چه کار کنم. ولی از شرایط کنونی خودم اصلا راضی نیستم. از مدرسه ای که کل تابستون ما رو کشیدن مدرسه ولی هیچ بار علمی ای نداشت و اندازه کل دوران تحصیلم پول ازمون گرفتن.
از خیلی چیزا راضی نیستم. متاسفانه نمیتونم عدم رضایتم رو ابراز کنم :( . اینم مشکل عمده من در مواجهه با بزرگترها که حتی حرف خودم هم نمیتونم بهشون بزنم :|

شما که تازه اول راهید .. مثلا توجه کنید .. من الان درسم تموم شده .. کم کمش می تونم برم تو آموزشگاه و تدریس داشته باشم . کارمم خیلی از بعضیا بهتره ..
ولی الان نشستم و کار پیدا نکردم .... زندگی همینه .... نه شما بلکه خیلی ها ناراضی هستن ....
ولی من فکر می کنم شما با ورودتون به مقاطع بالاتر ایشالله آینده روشنی پیش رو دارید.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.
برای این که خودمونو به بقیه اثبات کنیم چکار باید کرد؟؟
من ایده هایی دارم و هر وقت توی جمع میگم با جملاتی مثل "فقط یه تیم مهندسی از پسش بر میاد" یا "سرمایه هنگفت میخواد" میزنن تو ذوقم.
اما بارها این کارارو به نحو احسن انجام دادم ولی بازم انگار باورم ندارن :|
چکار کنم که باور کنن میتونم؟؟!

-----
Sent from my iPod Touch 4G using Tapatalk

به نظرم شما کاری رو شهید مصطفی احمدی روشن میکرد رو انجام بدید.
روی حرفتون وایسید تا موقعی که کارتون رو تایید کنن. هرکاری که میتونید انجام بدید.

اون بنده خدا هم این دانش انرژی هسته ای ایران رو از هیچ به اینجا رسوند. ایده های اون که دیگه از باورنکردنی ترین ایده ها بود.
بهتون توصیه میکنم کتاب: ((یادگاران)) انتشارات روایت فتح رو که درباره خاطرات شهید مصطفی احمدی روشن هست رو بخونید.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
داره 30 سالم میشه چجوری میتونم یه عشق برای ازدواج پیدا کنم؟باید مثل خودم باشه یعنی از نظر فرهنگی و ظاهر و تحصیلات و ... بهم بیاد . تو آشناهامون اونطور که میخوام نیست با ازدواج فامیلیم مخالفم چون دخترای فامیل مثل خواهرم هستن تو خیابونم حداکثر روزی 1 نفر رو میبینم که ظاهرش به نظرم مناسبه (رنگ پوست و مو و قدش بین 160 تا 170 سانت باشه که چند سانت از من کوتاهتر باشه چهرش به دلم بشینه لباسش خوب باشه و ...) نمیدونم درسته تو خیابون برم جلو یا نه احساس میکنم اگر تو خیابون برم طرف یکی شخصیتم خراب میشه چجوری میتونم یکی رو پیدا کنم؟ خواهش میکنم نگید به ظاهر توجه نکن چون اصلن راه نداره

آخرین ویرایش:

delbaar

کاربر فعال
داره 30 سالم میشه چجوری میتونم یه عشق برای ازدواج پیدا کنم؟باید مثل خودم باشه یعنی از نظر فرهنگی و ظاهر و تحصیلات و ... بهم بیاد . تو آشناهامون اونطور که میخوام نیست با ازدواج فامیلیم مخالفم چون دخترای فامیل مثل خواهرم هستن تو خیابونم حداکثر روزی 1 نفر رو میبینم که ظاهرش به نظرم مناسبه (رنگ پوست و مو و قدش بین 160 تا 170 سانت باشه که چند سانت از من کوتاهتر باشه چهرش به دلم بشینه لباسش خوب باشه و ...) نمیدونم درسته تو خیابون برم جلو یا نه احساس میکنم اگر تو خیابون برم طرف یکی شخصیتم خراب میشه چجوری میتونم یکی رو پیدا کنم؟ خواهش میکنم نگید به ظاهر توجه نکن چون اصلن راه نداره

ظاهر خیلی مهمه کسی منکرش نیست
تو خیابون که نمیشه همین جور یهو یی بری سمت کسی...چون اون دختره فکر میکنه مزاحمی(من باشم اینجور فکر میکنم)...وبنظرم درشان شما هم نیست وخودتون هم قبول دارین...حداقل اگه از کسی هم خوشت اومد توخیابون سعی کن راجع بهش بیشتر بفهمی..یکم بیشتر بشناسیش...ووقتی بنظرت مورد قبول بود ..سعی کن راه ارتباطی چیزی با فرد بتونی باهاش پیدا کنی
..بستگی داره چطور باشه...
شما دوست داری بجز قیافه چقد ازش شناخت داشته باشی؟

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهر خیلی مهمه کسی منکرش نیست
تو خیابون که نمیشه همین جور یهو یی بری سمت کسی...چون اون دختره فکر میکنه مزاحمی(من باشم اینجور فکر میکنم)...وبنظرم درشان شما هم نیست وخودتون هم قبول دارین...حداقل اگه از کسی هم خوشت اومد توخیابون سعی کن راجع بهش بیشتر بفهمی..یکم بیشتر بشناسیش...ووقتی بنظرت مورد قبول بود ..سعی کن راه ارتباطی چیزی با فرد بتونی باهاش پیدا کنی
..بستگی داره چطور باشه...
شما دوست داری بجز قیافه چقد ازش شناخت داشته باشی؟

میخوام با صحبت کردن بشناسم. یکی رو میشناسم که طرف هر دختری که خوشش میاد میره و یه جوری بهش شماره میده خیلی حرفه ایه با اینکه قصدش سوئ استفادست ولی تو این کار خیلی موفقه چند تا دروغ سر هم میکنه و با طرف دوست میشه.ازش خوشم نمیاد چون آدم درستی نیست آشنای یکی از دوستامه یه بار تو یه بار بالا رفتن از کوه به سه تا دختر شماره داد!
میگم تو خیابون منظورم وسط خیابون نیست منظورم تو یه جای عمومی مثل سینما یا پارک یا محل خودمون و ... هست. احساس میکنم بعضی آدما رو میشه از ظاهرشون حدس زد که چجورین. منظورم همه نیست نمیدونم منظورم رو متوجه میشید یا نه؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام...
خب 30 سال زیاده زودتر ازدواج کن....
این همه آدم یکیو پیدا کن دیگه..

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام . شما چرا به خانوادتون نمی گید واستون دست به کار شن .. این طوری که خیلی بهتره ....

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی زیاده؟ یعنی منظورت اینه که داره دیر میشه؟:w05:

آره بابا ازدواج کن برو سر خونه زندگیت...
منم از کسی خوشم بیاد میرم...ولی خوشم نمیاد..آدم باید بره خونه خودش...
خانواده ها هم یه نفس راحت میکشن..ولی متاسفانه آدم خوب کم پیدا میشه...
زیاد که نیست...ولی هستن...

دیر نه ولی کاری که باید بشه پس بهتره زودتر بشه...
تو هم سطح توقعتو بیار پایین...پیدا میشه...خوشگلی که ملاک نیس..

:D

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
آخه میدونم نمیتونن چون من از هر 100 نفر از یکی خوشم میاد احتمالش کمه که یکی بهم معرفی کنن و من بپسندم

اما شما دارید می گید نمی تونم به هر دختری بگم .. البته راه درستشم همینه ..
ولی خب بهرحال شاید پیدا کردند ... این طوری که خیلی بهتره تا دست رو دست بذارید ...

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بابا ازدواج کن برو سر خونه زندگیت...
منم از کسی خوشم بیاد میرم...ولی خوشم نمیاد..آدم باید بره خونه خودش...
خانواده ها هم یه نفس راحت میکشن..ولی متاسفانه آدم خوب کم پیدا میشه...
زیاد که نیست...ولی هستن...

دیر نه ولی کاری که باید بشه پس بهتره زودتر بشه...
تو هم سطح توقعتو بیار پایین...پیدا میشه...خوشگلی که ملاک نیس..

:D

اتفاقن خوشگلی ملاکه دیوونه که نیستم خودمو تو بدبختی بندازم برای یکی که ازش خوشم نمیاد

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما شما دارید می گید نمی تونم به هر دختری بگم .. البته راه درستشم همینه ..
ولی خب بهرحال شاید پیدا کردند ... این طوری که خیلی بهتره تا دست رو دست بذارید ...

شاید پیدا کنن ولی وقتی احتمالش 1 درصده ارزش فکر و وقت گذاشتن نداره

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقن خوشگلی ملاکه دیوونه که نیستم خودمو تو بدبختی بندازم برای یکی که ازش خوشم نمیاد

خب پس یه خوشگلشو پیدا کن...
بدبختی؟!!
آقا دیدگاهتونو به ازدواج تغییر بدید همینطور خودم...
اصلا راس میگی همون بدبختیه...
:redface:
ینی دختره خوشگل باشه حله؟؟

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدبختی؟!!

نه باید اخلاقش خوب باشه خانوادش خوب باشه و ...

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدبختی؟!!

وقتی آدم با یکی ازدواج میکنه که ازش خوشش نمیاد یعنی بدبختی دیگه مگه غیر از اینه؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

دوست عزیز .. هیچ زمان همچین ملاکی رو واسه ازدواجت قرار نده .. فکر می کنم اول از همه نجابت یک خانم مد نظر باشه و سپس بقیه موارد .
شما می خاید با ایشون زندگی کنید ... حواستون باشه.. زندگی بچه بازی نیست که ..
زیبایی ملاک هست ولی نباید ملاک اصلی باشه .. نمی دونم بهر حال شاید رفتند و کل شهرتون رو گشتند و مد نظرتون رو پیدا کردند دیگه .. :D

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز .. هیچ زمان همچین ملاکی رو واسه ازدواجت قرار نده .. فکر می کنم اول از همه نجابت یک خانم مد نظر باشه و سپس بقیه موارد .
شما می خاید با ایشون زندگی کنید ... حواستون باشه.. زندگی بچه بازی نیست که ..
زیبایی ملاک هست ولی نباید ملاک اصلی باشه .. نمی دونم بهر حال شاید رفتند و کل شهرتون رو گشتند و مد نظرتون رو پیدا کردند دیگه .. :D

من کی گفتم ملاک اصلیه؟ شرط لازمه ولی کافی نیست

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب واسه همینه که تا الان زن نگرفتی دیگه...
توقعت بالاست..

عاشق باش....اینا همش گذراست!!:D
نه ولی جدی همچین دخترایی هست...

اینکه میخوام همه چیزش مثل خودم و در حد خودم باشه توقعم بالاست؟

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نیست...
خب شاید هیچ آدمی مثل تو نباشه اونوقت تکلیف چیه؟

بی زن میمونیا!

اصلن توجه نمیکنی من از اول چی گفتم من که گفتم میخوام همه چیزش مثل خودم باشه .خوب مشکلم همینه دیگه مثلن من با چشم و ابرو مشکیها هیچ وقت نمیسازم از اول بچگیم همینطور بودم همه دوستام یا مو بورن یا چشم رنگین با چشم قهوه ای هایی که موی مشکی دارن تا حدی میتونم معاشرت کنم ولی نمیتونم ازدواج کنم . نمیدونم چرا اینجوریه ولی بهم ثابت شده که اینجوریم دست خودم نیست. این تازه یکی از موارده بعد باید از ظاهر حانواده طرفم خوشم بیاد و ...

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلن توجه نمیکنی من از اول چی گفتم من که گفتم میخوام همه چیزش مثل خودم باشه .خوب مشکلم همینه دیگه مثلن من با چشم و ابرو مشکیها هیچ وقت نمیسازم از اول بچگیم همینطور بودم همه دوستام یا مو بورن یا چشم رنگین با چشم قهوه ای هایی که موی مشکی دارن تا حدی میتونم معاشرت کنم ولی نمیتونم ازدواج کنم . نمیدونم چرا اینجوریه ولی بهم ثابت شده که اینجوریم دست خودم نیست. این تازه یکی از موارده بعد باید از ظاهر حانواده طرفم خوشم بیاد و ...

:surprised: جدی؟؟! چه بامزه:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

ئه...واقعا نمیتونی؟!!
چه جالب...
خب با همین یکی از دوستات که میگی همشون بورن یا چشم رنگین ازدواج کن دیگه...

ینی خانوادشم باید خوشگل باشن!!:surprised: