پیش به سوی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

طیبه

عضو جدید
کتاب هوش مصنوعی تالیف دکتر فهیمی چه انتشاراتی هست؟
میشه نویسنده کتاب کامپایلر پیام نور رو هم بگید؟
ممنون

آخرین ویرایش:

haghighi_mahmood

عضو جدید
ممنون
نویسنده کتاب پیام نور مهندس جعفر پور امینی هست. باز هم این نکته را میگم که این کتاب فقط برای یادگیری مفاهیم پایه ای خوبه. بعد از خوندن این کتاب حتما یک کتاب بهتر بخونید

طیبه

عضو جدید
نویسنده کتاب پیام نور مهندس جعفر پور امینی هست. باز هم این نکته را میگم که این کتاب فقط برای یادگیری مفاهیم پایه ای خوبه. بعد از خوندن این کتاب حتما یک کتاب بهتر بخونید

بله حتما. من این درس رو این ترم دارم برای یادگیری پایه ای می خوام.
ممنونم

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ممنون

من کتاب فهیمی رو دارم (جلد آبی انتشارات جلوه) اما به نظر من اصلا بدرد نمی خوره کلا کتابو گذاشتمش ی گوشه . من که با خرید این کتاب حس میکنم پولمو دور ریختم . هوش راهیان ارشد فوق العادس چرا از اون استفاده نمی کنین ؟ (من چون پیام نوریم کتاب مرجع هوش یعنی هوش راسل رو توی کارشناسی پاس کردم باید بگم راهیان ارشد عینا کتاب راسل فقط با قدری حجم کمتر و لحنی باحال تر که بعضی ها مثه من ، که اصلا متن راسل رو نمی فهمیدم میشه از روی راهیان خوند)

اینا رو گفتم تا اشتباه منو شما دوباره تکرار نکنید انتخاب با خودتونه

reza.amini46

عضو جدید
با سلام و خسته نباشیید ببخشیید کتاب هوش مصنوعی دکتر حسام قیلی انتشارات نصیر خوب نیست و برای درس شاختمان داده و طراحی الگوریتم از بین کتابهای زیر کدوم رو پیشنهاد میکنید برای اینکه از امروز شروع کنند به خوندن مقسمی - پوران- طراحی الگوریتم سی ال ار اس - هوریتز - دکتر ابراهیمی مقدم ساختمان داده - ساختار داده و الگوریتم قدسی کدوم رو پیشنهاد میکنید باتشکر

shazde kuchulo

عضو جدید
با سلام و خسته نباشیید ببخشیید کتاب هوش مصنوعی دکتر حسام قیلی انتشارات نصیر خوب نیست و برای درس شاختمان داده و طراحی الگوریتم از بین کتابهای زیر کدوم رو پیشنهاد میکنید برای اینکه از امروز شروع کنند به خوندن مقسمی - پوران- طراحی الگوریتم سی ال ار اس - هوریتز - دکتر ابراهیمی مقدم ساختمان داده - ساختار داده و الگوریتم قدسی کدوم رو پیشنهاد میکنید باتشکر

سلام من از هوش سردرنمیارم
اما ساختمان داده
کتاب پارسه مهندس طورانی خوبه + کتاب CLRS
اگه همین ها رو عمقی بخونین ایشالا موفق میشین...

sanaaaz

عضو جدید
با سلام و خسته نباشیید ببخشیید کتاب هوش مصنوعی دکتر حسام قیلی انتشارات نصیر خوب نیست و برای درس شاختمان داده و طراحی الگوریتم از بین کتابهای زیر کدوم رو پیشنهاد میکنید برای اینکه از امروز شروع کنند به خوندن مقسمی - پوران- طراحی الگوریتم سی ال ار اس - هوریتز - دکتر ابراهیمی مقدم ساختمان داده - ساختار داده و الگوریتم قدسی کدوم رو پیشنهاد میکنید باتشکر[/QUOTE

کتابه قدسی کتابه خوبیه به نظرم در کنارش کتابه مدرسان شریف رو هم بخونی خیلی کمکت میکنه بازم همه چی بستگی به تلاشه خودت داره کتاب هیچ معجزه ای نمیکنه . موفق باشی:smile:

soheila01

عضو جدید
دوستان شهریور هم تمومه!! به کجا رسیدین؟
از مهر برنامه ی جدیدی دارین یا ادامه؟
من که این شهریور رو به خاطر همون مراسمی که گفته بودم درست و حسابی نخوندم و این آزمون رو .... البته نمیدونم ارزششو داشت یا نه آخه مراسممون از صداوسیما هم پخش شد و حرکتی شد برای کارم!
ولی من که طبق برنامه پیش میرفتم و این ماه رو درس های نخونده زیاد دارم چه باید کنم؟؟ از مهر که دیگه مدارس ها شروع میشه و کارمون سخت تر و باید مطالعه ی غیر این کتابهای ارشد هم داشته باشم.
شما چه می گویید؟؟؟!!!

iranwhr

عضو جدید
سلام به همه دوستان و عزیزان
هنر من در دادن ایده های جدیده ،
اما متأسفانه هر ایده ای که ارائه می کنم یا به این نتیجه می رسم که زیرساختش توی کشور وجود نداره یا سرمایه گذاری زیادی نیاز داره
کارشناسی آی تی می خونم و رو به اتمامه اما نمی دونم ارشد کدوم گرایش رو انتخاب کنم که جای توسعه بیشتری داشته باشد (رشته خوب برام مهمتر از قبولی در هر رشته ای اهمیت داره اگر بخواهم متناسب برا رشته های موجود در دانشگاهها کشور تصمیم گیری کنم هر رشته چه خصوصیاتی از دانشجو می طلبه مثلاً یک کارشناس ارشد هوش مصنوعی با یک کارشناس ارشد امنیت یا شبکه چه تفاوتهایی در کارایی دارن )
کسی هست که راهنمایی کنه

طیبه

عضو جدید
سلام به همه دوستان و عزیزان
هنر من در دادن ایده های جدیده ،
اما متأسفانه هر ایده ای که ارائه می کنم یا به این نتیجه می رسم که زیرساختش توی کشور وجود نداره یا سرمایه گذاری زیادی نیاز داره
کارشناسی آی تی می خونم و رو به اتمامه اما نمی دونم ارشد کدوم گرایش رو انتخاب کنم که جای توسعه بیشتری داشته باشد (رشته خوب برام مهمتر از قبولی در هر رشته ای اهمیت داره اگر بخواهم متناسب برا رشته های موجود در دانشگاهها کشور تصمیم گیری کنم هر رشته چه خصوصیاتی از دانشجو می طلبه مثلاً یک کارشناس ارشد هوش مصنوعی با یک کارشناس ارشد امنیت یا شبکه چه تفاوتهایی در کارایی دارن )
کسی هست که راهنمایی کنه

مثل اینکه همه سرشون شلوغه وقت ندارن راهنمایی تون کنن. متاسفانه من هم اطلاعات زیادی ندارم. ولی یکی از دوستان (saoshiyant) توی صفحه 4 همین تایپیک یک سری اطلاعات گذاشته، بخونید شاید به دردتون بخوره.
موفق باشید

hoseng

کاربر بیش فعال
دوستان شهریور هم تمومه!! به کجا رسیدین؟
از مهر برنامه ی جدیدی دارین یا ادامه؟
من که این شهریور رو به خاطر همون مراسمی که گفته بودم درست و حسابی نخوندم و این آزمون رو .... البته نمیدونم ارزششو داشت یا نه آخه مراسممون از صداوسیما هم پخش شد و حرکتی شد برای کارم!
ولی من که طبق برنامه پیش میرفتم و این ماه رو درس های نخونده زیاد دارم چه باید کنم؟؟ از مهر که دیگه مدارس ها شروع میشه و کارمون سخت تر و باید مطالعه ی غیر این کتابهای ارشد هم داشته باشم.
شما چه می گویید؟؟؟!!!
شما دیگه چرا
یادتونه منم گفتم یه پروژه پیشنهاد شده قبول کنم یا نه بعد شما راهنمایی کردی و گفتی پروژه رو بگیر و در کنارش درس رو هم بخون
حالا قضیه شما هم همین میشه دیگه
درسته ساعت مطالعه میاد پایین ولی از یه روند بودن هم خارج میشه. در ضمن به نظرم هرچی آدم پر کارتر باشه فعال تر هم میشه

طیبه

عضو جدید
شما دیگه چرا
یادتونه منم گفتم یه پروژه پیشنهاد شده قبول کنم یا نه بعد شما راهنمایی کردی و گفتی پروژه رو بگیر و در کنارش درس رو هم بخون
حالا قضیه شما هم همین میشه دیگه
درسته ساعت مطالعه میاد پایین ولی از یه روند بودن هم خارج میشه. در ضمن به نظرم هرچی آدم پر کارتر باشه فعال تر هم میشه

آره درسته. منم دو شیفت سر کارم و عصر هم که میام خونه کارای خونه هست. در واقع بعد از شام مجبورم تا 2 شب بخونم. به نظر من هم اینطوری بهتر میشه خوند. البته اگه این وقتا رو از دست ندی مثلا با اومدن مهمون.
موفق باشید

mahdavi_0022

عضو جدید
فروش جزوات و کتاب ها

فروش جزوات و کتاب ها

گسسته=پارسه-هادی یوسفی پوران پزوهش-راهیان ارشد-گریمالدی-روزن-سپاهان-۴۲۰ مسله لیپ شوتز-حل تمرین کریمالدی-مقسسمی
ساختمان داده =هورویتزclrs- مدرسان-پارسه-۶۰۰ مسله-داده ساختار های دکتر قدسی-پوران پزوهش هادی یوسفی-سپاهان-مقسمی- کتاب ابراهیمی مقدم از نصیر
الگوریتم=مدرسان-پارسه-۶۰۰ مسله-داده ساختار های دکتر قدسی-پوران پزوهش هادی یوسفی-سپاهان-حل تمرین clrs -مقسمی
سیستم عامل=پارسه-پوران پزوهش موسوی طبیعی-مدرسان نامی-حل تمرین استالینگز-حل تمرین سری شاوم-سیبلر شاتز-اسنالینگز ترجمه پدرام-مقسمی
شبکه= پارسه-مدرسان- از فراز تا فرود-تننبام-استالینگز-گارسیا-حل تمرین از فراز تا فرود-حل تمرین تننبام-حل تمرین استالینگز-حل تمرین سری شاوم-مقسمی-پوران
مهندسی نرم افزار=خلیلی فر=پارسه-مدرسان اسلام ناظمی جلوه-پرسمن-مقسمی-پوران پزوهش
پایگاه داده=پارسه-مدرسان-مقسمی-دیت-رانکوهی-سیلبر شاتز-حل تمرین دیت-بانک ای اطلاعاتی حقجو-
معماری=موریس مانو-پترسون-راهیان ارشد-پارسه-مدرسان-اجلالی-پوران پژوهش-حل تمرین موریس مانو-حل تمرین پترسون-استالینگز
09123547243

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
کیست مرا یاری کند؟

بچه ها من میخوام برای ارشد بخونم از خیلی وقته. ولی نمیتونم:cry: نمیدونم چرا . خیلی نا امیدم چون هیچی بلد نیستم! هرچی میخوام شروع کنم نمیتونم. میشه کمکم کنید

soheila01

عضو جدید
کیست مرا یاری کند؟

بچه ها من میخوام برای ارشد بخونم از خیلی وقته. ولی نمیتونم:cry: نمیدونم چرا . خیلی نا امیدم چون هیچی بلد نیستم! هرچی میخوام شروع کنم نمیتونم. میشه کمکم کنید
ترم چندین؟ فارغ التحصیل شدین؟
یعنی از چه وقتی ؟
قصد خوندن دارین اونم به صورت جدی؟
چرا نا امید؟
برا چندم کنکور میدین؟
چی نمیزاره که برای ارشد بخونین؟
من یه سال رو از دست دادم به خاطر سماجت و لج بازی به خاطر اینکه چرا با رتبه ی که توی دو رشته اونم در شرایطی که یه ترم زودتر دانشگاه تموم کرده بودم،اورده بودم نشد که برم دانشگاه و ....
برای همین فقط میگفتم از درس متنفرم و ... هر چی دوستان و استاد و خانواده م میگفتن فقط میگفتم از درس و کنکور متنفرم.الان که میبینم یه سال از عمرم رفت پی خودش!!!
البته توی این مدت هم بیکار نبودم و شدید هم سرم شلوغه و اینکه تونستم به یه جاهایی برسم البته خدا رو شکر و شاید همون حکمتی که همه میگن بود!
حالا شما بگین چرا نا امیدین تا بیشتر حرف بزنیم و دوستان بتونن راحت تر راهنماییتون کنن.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
ترم چندین؟ فارغ التحصیل شدین؟
یعنی از چه وقتی ؟
قصد خوندن دارین اونم به صورت جدی؟
چرا نا امید؟
برا چندم کنکور میدین؟
چی نمیزاره که برای ارشد بخونین؟
من یه سال رو از دست دادم به خاطر سماجت و لج بازی به خاطر اینکه چرا با رتبه ی که توی دو رشته اونم در شرایطی که یه ترم زودتر دانشگاه تموم کرده بودم،اورده بودم نشد که برم دانشگاه و ....
برای همین فقط میگفتم از درس متنفرم و ... هر چی دوستان و استاد و خانواده م میگفتن فقط میگفتم از درس و کنکور متنفرم.الان که میبینم یه سال از عمرم رفت پی خودش!!!
البته توی این مدت هم بیکار نبودم و شدید هم سرم شلوغه و اینکه تونستم به یه جاهایی برسم البته خدا رو شکر و شاید همون حکمتی که همه میگن بود!
حالا شما بگین چرا نا امیدین تا بیشتر حرف بزنیم و دوستان بتونن راحت تر راهنماییتون کنن.
دیگه ترم آخر هستم.یعنی همین مهرماه ترم آخرمه. اره قصد دارم. هنوز تاحالا کنکور ارشد ندادم. هیچ کتابی هم نخریدم که بخونم فقط کتاب معماری کامپیوتر مورریس مانو دستمه که نمیدونم بدردم میخوره یا نه!!! میگن کنکور ارشد خیلی سخته منم هیچی از دانشگاه یاد نگرفتم نمیدونم اصن میتونم تو این چندماه بخونم و قبول شم یا نه:(

hoseng

کاربر بیش فعال
دیگه ترم آخر هستم.یعنی همین مهرماه ترم آخرمه. اره قصد دارم. هنوز تاحالا کنکور ارشد ندادم. هیچ کتابی هم نخریدم که بخونم فقط کتاب معماری کامپیوتر مورریس مانو دستمه که نمیدونم بدردم میخوره یا نه!!! میگن کنکور ارشد خیلی سخته منم هیچی از دانشگاه یاد نگرفتم نمیدونم اصن میتونم تو این چندماه بخونم و قبول شم یا نه:(
منم تقریبا تو مایه های شمام، یعنی میشه گفت چیزی زیادی از دانشگاه یاد نگرفتم
بعضی درس ها مثل ساختمان، منطقی، پایگاه داده و اینا یه درسایی هستن که آدم اگه خودش خوب بخونه راحت میفهمه اما دروسی مثل معماری، نظریه، سیستم عامل یه سری درسای سنگینن که اگه یه استاد خوب داشته باشی راحت میفهمی (البته این تفکیک درس ها به خود شخص بستگی داره و ابدا کلی نیست)
حالا من تونستم با رفتن کلاس معماری با دکتر اجلالی خیلی خوب معماری رو بفهمم (این خیلی خوب در سطح خودمه بازم نه کلی. یعنی شاید یه خبره معماری نظرش این باشه که من هیچی نمیفهمم. اما خودمو راضی می کنه)
بعلاوه شما وقتی میشینی پای کتاب که بخونی نباید این طرز فکر که من از این درس بدم میاد و اینو اصلا نمیشه فهمید رو داشته باشی. مطمئن باش اگه یه مطلب رو درست بخونی و بری سراغ تستاش خیلی هاش رو میتونی درست بزنی و این واست میشه انگیزه که بیشتر درس بخونی ;)

soheila01

عضو جدید
کاش آزمایشی کنکور میدادی و ببینی که اونقد ها هم که فک میکنی غول نی این ارشد!!
خوبه که میخوای بخونی.
منتظر چی هستی؟؟ برو کتاب بخر یا تا وقتی دانشگاه هستی از کتابخونه ش استفاده کن.منم اون سال کلا تو کتابخونه ی دانشگاه مون زندگی میکردم!!! ولی اگه بتونی کتابها رو تهیه کنی خیلی خوب میشه منابع هم که توی همی تاپیک بگردی خوب پیدا میکنی.حالا فک نمیکنم فرصت خوندن کتاب مرجع باشه.
این ترم درسهایی دارین که به درد ارشد بخوره؟؟ یعنی جز منابع درسی ارشد باشه و یا پروژه و کارآموزی دارین؟
فرصت دارین که درس بخونین؟
آزمونی شرکت نکردین؟ اگه موقعیت و شرایطش هست حتما آزمون شرکت کنین اینطوری هم اینکه کسی مجبورتون میکنه درس بخونین و هم اینکه طبق برنامه پیش میرین و از طرفی از وضعیت خودتون تا حدی با خبر میشین.
کنکور ارشد چرا سخت باشه؟ قبول شدنش راحته رتبه ی خوب اوردن مرد عمل میخواد!!
موفق باشید

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
کاش آزمایشی کنکور میدادی و ببینی که اونقد ها هم که فک میکنی غول نی این ارشد!!
خوبه که میخوای بخونی.
منتظر چی هستی؟؟ برو کتاب بخر یا تا وقتی دانشگاه هستی از کتابخونه ش استفاده کن.منم اون سال کلا تو کتابخونه ی دانشگاه مون زندگی میکردم!!! ولی اگه بتونی کتابها رو تهیه کنی خیلی خوب میشه منابع هم که توی همی تاپیک بگردی خوب پیدا میکنی.حالا فک نمیکنم فرصت خوندن کتاب مرجع باشه.
این ترم درسهایی دارین که به درد ارشد بخوره؟؟ یعنی جز منابع درسی ارشد باشه و یا پروژه و کارآموزی دارین؟
فرصت دارین که درس بخونین؟
آزمونی شرکت نکردین؟ اگه موقعیت و شرایطش هست حتما آزمون شرکت کنین اینطوری هم اینکه کسی مجبورتون میکنه درس بخونین و هم اینکه طبق برنامه پیش میرین و از طرفی از وضعیت خودتون تا حدی با خبر میشین.
کنکور ارشد چرا سخت باشه؟ قبول شدنش راحته رتبه ی خوب اوردن مرد عمل میخواد!!
موفق باشید
نه درسهایی که موندن به درد ارشد نمیخورن. بجز ریاضی گسسته. آره فرصت دارم. نه هیچ آزمونی شرکت نکردم تاحالا. نه نمیتونم شرکت کنم یا کلاس برم. ممنونم سهیلا جان:heart:

shazde kuchulo

عضو جدید
خیلی خوبه.پس آمادگی برای رتبه ی برتری دارین.چرا انتخاب رشته نکردین؟یعنی چرا نرفتین حتما روزانه میخواستین؟
ریاضیات که اینقد شیرینه حوصله نمیخواد! ولی خودم که ریاضی مهندسی رو ول کردم و حوصله ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظرم یه کتابی باید خوند که از زیر و بم ریاضیات بگه و تا زمانی که بتونیم یه سوالی رو خودمون حل کنیم انگیزه پیدا میکنیم.
موفق باشید

از اینکه اینقدر دیر جواب دادم عذر میخوام
با رتبه 500 در گرایش نرم افزار نه روزانه و نه شبانه در هیچ جای ایران نمیشه قبول شد!
مگه پیام نور یا غیرانتفاعی که اونم نمیخواستم
ریاضی شیرین شاید باشه ولی کلا وقتگیره خوندنش
چه کتابی مثلا خوبه؟
ممنون :)

shazde kuchulo

عضو جدید
سلام.من کتابای ماهان رو میخونم ب نظرم قشنگ توضیح داده!

سلام
نمیدونم من کلا کتاب های ماهان رو ندیدم اما کلا همه درس ها رو از روی یک موسسه نخونید که ممکنه پشیمون شید
دنبال بهترین ها باشید حالا هر موسسه ای فرقی نمیکنه :)

sanaaaz

عضو جدید
سلام
نمیدونم من کلا کتاب های ماهان رو ندیدم اما کلا همه درس ها رو از روی یک موسسه نخونید که ممکنه پشیمون شید
دنبال بهترین ها باشید حالا هر موسسه ای فرقی نمیکنه :)

ولی به نظر من بهتره با یه برنامه ریزی یکی ازین موسسات که آمار قبولیشون بالاتره جلو بریم تا اینکه چندتا کتاب و منبع متفاوت داشته باشیم البته در کل همه چی بستگی به تلاشه خودمون داره البته با کمک خدا.:)

hoseng

کاربر بیش فعال
ولی به نظر من بهتره با یه برنامه ریزی یکی ازین موسسات که آمار قبولیشون بالاتره جلو بریم تا اینکه چندتا کتاب و منبع متفاوت داشته باشیم البته در کل همه چی بستگی به تلاشه خودمون داره البته با کمک خدا.:)
همه آمارا خالی بندیه :biggrin:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا