اعتراض به آزمون طراحی اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آگرین

عضو جدید
سلام دوستان
دوستان در اخبار نظام مهندسی یه خبر گذاشتن که جواب اعتراضات اومده
امیدوارم جواب همه تلاشای این چند وقت رو گرفته باشین
دوستای عزیزم امیدوارم اینجا خبرای خوب خوب ببینیم ...منتظریم

mariiana

عضو جدید
سلام دوستان
دوستان در اخبار نظام مهندسی یه خبر گذاشتن که جواب اعتراضات اومده
امیدوارم جواب همه تلاشای این چند وقت رو گرفته باشین
دوستای عزیزم امیدوارم اینجا خبرای خوب خوب ببینیم ...منتظریم
نمره من همونه.هیچ تغییری نکرده.انگار نه انگار

dar be dar

عضو جدید
نمره من همونه.هیچ تغییری نکرده.انگار نه انگار

به به
سلام دوستان
با افتخار عرض میکنم که به پایان امدیم دفتر و کتابو کلاسورو....حکایت نمره ما همچنان باقیست:biggrin:
اقا اینا نمیخوان نمره مارو بدن.زور که نیست
کشور ما هم ژاپن نیست/چیزی که زیاذه واسه دور ریختن زمان و وقت بی ارزش ماست
اذر نشد سال بعد
نشد سالیان بعد
نشد دهه بعد
اگه بازم نشد انشالا خداوند سعادت میدهد صده بعدی
اگه باااااااز نشد میمیریم میریم حقمونو اون دنیا خدا میگیره
الحمدلله وضعیت بازار هم راکد
تا سال دیگه قیمت هر متر امضا میشه 3 رقمی
مثلا معماری نظارت تو بازار ازاد میشه متری 4500 ریال
و حالا پیشنهاد من برای شما دوست نامید و خسته من
میریم بازار ازاد کاره ازاد....اگه نبود و نشد هم نشد دیگه/فدای سرم میمیریم به سلامتی
:surprised:

dar be dar

عضو جدید
واقعا وقتی به زندگی خودم و دوستانم که تو 12 سالگی رفتن بازار ازاد نگاه میکنم خجالت میکشم بگو مههههههههندسم
درد اینجاست که بعد این همه بدو بدو مدرک بعد بدو بدو حق امضا بعد بدو بدو دفتر
بعد بدو بدو اعتبار و تجربه کاری تاااااااااااااااااااااااااااازه کارفرمایی که از در دفترت میاد تو همون دوستته که تو بازار ازاد بودو الان کلی پول داره و ......

pishy

عضو جدید
واقعا دیگه نمی دونم چی باید بگم و از کجا بگم....همه چی تموم شد...به نظر من هم اگر چسپیده بودیم به کار آزاد خیلی بهتر بود و تا الان کلی پول پارو کرده بودیم...واقعا دیگه نا امیدم...

jhangard

کاربر بیش فعال
واقعا وقتی به زندگی خودم و دوستانم که تو 12 سالگی رفتن بازار ازاد نگاه میکنم خجالت میکشم بگو مههههههههندسم
بعد بدو بدو اعتبار و تجربه کاری تاااااااااااااااااااااااااااازه کارفرمایی که از در دفترت میاد تو همون دوستته که تو بازار ازاد بودو الان کلی پول داره و ......
واقعا دیگه نمی دونم چی باید بگم و از کجا بگم....همه چی تموم شد...به نظر من هم اگر چسپیده بودیم به کار آزاد خیلی بهتر بود و تا الان کلی پول پارو کرده بودیم...واقعا دیگه نا امیدم...
منم از طرز فکر شما دوستان هم رشته ای متاسفم
اگه کسی فقط دنبال پوله که کلا اشتباه اومده... برای پولدار شدن راه های خیلی بیشتر و متنوع تر و آسون تر از "مهندسی معماری" هست...

dar be dar

عضو جدید
منم از طرز فکر شما دوستان هم رشته ای متاسفم اگه کسی فقط دنبال پوله که کلا اشتباه اومده... برای پولدار شدن راه های خیلی بیشتر و متنوع تر و آسون تر از "مهندسی معماری" هست...
ما ایرانیا همیشه همینیم وقتی میگیم مشکل پول نیست یعنی تمام مشکل پوله و درامد هست وگرنه دلیل اینکه بخوایم حق امضا بگیریم اعتبار و درامد هست حداقل واسه 95 درصد ما که شرایط مالی مناسبی نداریم خیلیا واسه من متاسف هستن دوست عزیز منم واسه خیلیا متاسف هستم دوست عزیز اما با این همه تاسف 2 طرفه هنوز اندر خم یک کوچه ایم...

dar be dar

عضو جدید
منم از طرز فکر شما دوستان هم رشته ای متاسفم اگه کسی فقط دنبال پوله که کلا اشتباه اومده... برای پولدار شدن راه های خیلی بیشتر و متنوع تر و آسون تر از "مهندسی معماری" هست...
راستی دوست عزیز از این راههای خیلی زیاد و متنوع برامون بگو یه چند تاشو بنویسی ممنون میشم یا حق

shiva_adibi

عضو جدید
اگه کسی فقط دنبال پوله که کلا اشتباه اومده... برای پولدار شدن راه های خیلی بیشتر و متنوع تر و آسون تر از "مهندسی معماری" هست...

این شعار های الکی را نیاید بگید همون شمای که هیچ علاقه ای به پول ندارید شرط میبندم یه لحظه بی پولی را احساس هم نکردی کسی فقط دنبال پول نیست دنبال حقشه چندین سال درس خونده شده مهندس بی خوابی کشیده برای پروژه هاش که بعد بیاد به این وضع بیوفته راههای بهتر و متنوع شدنش اینه که بری دزدی کنی درست و شریف زندگی نکنی واسه دو زار کف بازار به دروغ قسم تمام امام هارو بخوری منم واسه تو به قول خودت هم رشته ای متاسفم که مهندسیت یه پول سیاه نمی ارزه با سیگار فروش و دکه ای یکی شده

mariiana

عضو جدید

من خوىم 2-3 روز پیش شاهد چنین قضیه ای بودم.به چشم خودم دیدم یه آدم بیسواد 4-5 ساله رفته تو کار بساز و بفروشی و یه کلمه هم از معماری سرش نمیشه حالا داره پول پارو می کنه.ما نشستیم تو خونه هی درس میخونیم..کاردانی-کارشناسی-ارشد-نظارت-طراحی.کوفت..زهر مار..آخرشم میشه 40سالمون میبینیم کل جوونیمونو سر جلسه امتحان تلف کردیم..

jhangard

کاربر بیش فعال
این شعار های الکی را نیاید بگید همون شمای که هیچ علاقه ای به پول ندارید شرط میبندم یه لحظه بی پولی را احساس هم نکردی کسی فقط دنبال پول نیست دنبال حقشه چندین سال درس خونده شده مهندس بی خوابی کشیده برای پروژه هاش که بعد بیاد به این وضع بیوفته راههای بهتر و متنوع شدنش اینه که بری دزدی کنی درست و شریف زندگی نکنی واسه دو زار کف بازار به دروغ قسم تمام امام هارو بخوری منم واسه تو به قول خودت هم رشته ای متاسفم که مهندسیت یه پول سیاه نمی ارزه با سیگار فروش و دکه ای یکی شده
اولا من پول ندارم ماست بخرم! و خرده درآمدی از مترجمی دارم... پول دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی هم ندارم دانشگاه دولتی درس میخونم...
ثانیا یا شما تو این مملکت زندگی نمیکنی یا من از مریخ اومدم درک نمیکنم مردم کشورم غالبا به معماری پشیزی هم ارزش و "پول" نمیدن چون درک و فرهنگش رو "الان" ندارن به هزار و یک دلیل...
پس برای پولدار شدن! یکی از احمقانه ترین کارها اینه که طرف بیاد و معمار بشه! 8 سال از جوونیش رو بذاره آخر سر هم معلومه سرخورده میشه و از در دیوار میناله چون اون پولی که دنبالش بود رو گیر نمیاره و چون علاقه ی هنری به معماری هم نداره نتیجه ش میشه معماری بسیار زیبا و نمونه امروز ایران.
یک موزیسین هنرمند که شاید سال ها هم زحمت کشیده و به کارش عشق میورزه اول برای دل خودش آهنگ سازی میکنه یا مینوازه در کنارش حتما هم درآمد داره چون لاجرم کار زیباش خریدار هم داره هرچند ناچیز و هرچند عامه مردم هنوز شعور کافی برای پرداخت بهای هنرش رو نداشته باشند... ولی اون این شرایط رو میدونه و باز مینوازه و این راه رو انتخاب کرده چون آیندش از پیش روشن بود و پول براش جنبه ثانویه داره...

برای پیدا کردن مشاغل پولساز هم کافیه با چهار تا آدم شریف پولدار خودساخته وطنی مشورت کنید. مطمئن باشید هیچ کدوم از "معماری" پولدار نشدن.

ضمنا گرفتن حق نظارت و طراحی قویا باید دنبال بشه...

آخرین ویرایش:

shiva_adibi

عضو جدید
اولا من پول ندارم ماست بخرم! و خرده درآمدی از مترجمی دارم... پول دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی هم ندارم دانشگاه دولتی درس میخونم...
ثانیا یا شما تو این مملکت زندگی نمیکنی یا من از مریخ اومدم درک نمیکنم مردم کشورم غالبا به معماری پشیزی هم ارزش و "پول" نمیدن چون درک و فرهنگش رو "الان" ندارن به هزار و یک دلیل...
پس برای پولدار شدن! یکی از احمقانه ترین کارها اینه که طرف بیاد و معمار بشه! 8 سال از جوونیش رو بذاره آخر سر هم معلومه سرخورده میشه و از در دیوار میناله چون اون پولی که دنبالش بود رو گیر نمیاره و چون علاقه ی هنری به معماری هم نداره نتیجه ش میشه معماری بسیار زیبا و نمونه امروز ایران.
یک موزیسین هنرمند که شاید سال ها هم زحمت کشیده و به کارش عشق میورزه اول برای دل خودش آهنگ سازی میکنه یا مینوازه در کنارش حتما هم درآمد داره چون لاجرم کار زیباش خریدار هم داره هرچند ناچیز و هرچند عامه مردم هنوز شعور کافی برای پرداخت بهای هنرش رو نداشته باشند... ولی اون این شرایط رو میدونه و باز مینوازه و این راه رو انتخاب کرده چون آیندش از پیش روشن بود و پول براش جنبه ثانویه داره...

برای پیدا کردن مشاغل پولساز هم کافیه با چهار تا آدم شریف پولدار خودساخته وطنی مشورت کنید. مطمئن باشید هیچ کدوم از "معماری" پولدار نشدن.

شما که هم این چیزا رو دیدی و میدونی دیگه نیا بگو متاسفم که واسه پول اومدی تو این رشته اون اقا نگفت من فقط اومدم توی رشته معماری که پول پارو کنم علاقه داشته که اومده به قول خودتون 8 سال زندگیشو گذاشته خوب بله به ایندم فکر کرده که توی اجتماع جایگاه داشته باشه محترم باشه و اونقدم پول داشته باشه که سالم زندگی کنه اما حالا چی میبینه میبینه این علاقه مساوی این شده که جایگاهی تو اجتماع نداشته باشه یا اینکه توی جایگاه اصلیش نباشه و دوستی که فقط به پول فکر کرده چه جایگاه و مرتبه ای پیدا کرده به قول دوستمون همون بی سواد بساز بفروش نمیدونی چه شکلی با مهندسا برخورد میکنند باید بری تو بازار تا درک کنی مخصوصا اگه خانوم باشه ما حقمونا میخوایم به نظرت چیز زیادی میخوایم؟؟؟

dar be dar

عضو جدید

شما که هم این چیزا رو دیدی و میدونی دیگه نیا بگو متاسفم که واسه پول اومدی تو این رشته اون اقا نگفت من فقط اومدم توی رشته معماری که پول پارو کنم علاقه داشته که اومده به قول خودتون 8 سال زندگیشو گذاشته خوب بله به ایندم فکر کرده که توی اجتماع جایگاه داشته باشه محترم باشه و اونقدم پول داشته باشه که سالم زندگی کنه اما حالا چی میبینه میبینه این علاقه مساوی این شده که جایگاهی تو اجتماع نداشته باشه یا اینکه توی جایگاه اصلیش نباشه و دوستی که فقط به پول فکر کرده چه جایگاه و مرتبه ای پیدا کرده به قول دوستمون همون بی سواد بساز بفروش نمیدونی چه شکلی با مهندسا برخورد میکنند باید بری تو بازار تا درک کنی مخصوصا اگه خانوم باشه ما حقمونا میخوایم به نظرت چیز زیادی میخوایم؟؟؟

سلام
واقعا نمیخوام این بحث دیگه دنبال کنم
اینم اخرین تاپیک در این باره هست
اولا من علاقه داشتم که اومدم و میدونم 99 درصد معماریا متفاوتن حتی تو جزیی ترین کارا مثل خوردن و خوابیدن حرف زدن و پوشیدنو....
پس افتخار من و همکارام متفاوت بودن هست/زیبا دیدن هست
من نگفتم پول همه چیزه
در ضمن گوش من پره از این حرف شما که پولدار وطنی و.....
یا تو بازار نیستی یا تا حالا دنبال 2 میلیون وام 8 ماه ندوییدی
اون پولدار وطنی 2 حالت داره
یا باباش براش گذاشته و تجارتو کشاورزی و .... داره که نوش جونش و دمش گرم به 100 تا ادم نون میرسونه
یا دزده و داره از حق دیگران با باندو رابطه میدزده
چه فرقی داره که با وانت بری دزدی خونه یه ادمو بدزدی؟
حداقل اون دزدا شرف دارن خونه بدبختا نمیرن/اما این پول دارای وطنی که خدا میدونه چقدر کلمه واسه من مضحکه به صغیر و کبیر رحم نکردن
یه نگاه به امار بانک مرکزی و متواریهاش بندازی بد نیست
اقای که 3000میلیارد میدزده یعنی سهم 1500000 تا ادم که دنبال 2 میلیون وام بودن دزدیده
این فقط یکیشون بود برادر همکار/اگه راهکار داری و میدونی از راه حلال پول در میاد ما به گوشیم
اگه نداری اینجوری از دور دست رو اتیش نگیر که خودتم میگی اوضاع خوب نیستو عین خودمونی
یا حق

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

عزیز من شعار ندین لطفا .....
وقتی نیاز همون " مهندس معماری " برطرف نشه و گیر پول برای مخارج زندگیش باشه اونوقته که میفهمین حرفای شما فقط شعاره و دل خوش کنک

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم بسته به اینکه از چه شهری بودی و چقدر سهمیه داشته شهرتون ، اومدن 23 و 24 رو پاس کردن توی بعضی شهرها ....
وگرنه وقتی برگه من شخصا رو بعد از کلی دوندگی بیرون آوردن و یکی یکی بهم گفتن چه اشکالایی برام گرفتن و چیکار کردم و .... ومنم بعضی هاشو توجیح کردم که درست کشیدم و خودشون هم قبول کردن که من درست میگم ، باز نباید نمرم همون باشه که بوده ...... حداقل چند نمره بالاتر رفته بود حتی اگر پاس نمیشدم ..................... اینا مار خوردن افعی شدن ، حق و حقوق حالیشون نیست که دوستای من

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منتقل(نه منطقل) مهندس جان برای ماها زشته

فکر کنم از امثال ماها که فقط اسم مهندس برامون ارزشمنده و براش هیچ کاری نمیخوایم بکنیم فقط همین کار غلط املایی گرفتن از همدیگه بر میاد.... نه دوست عزیز؟

archiman84

عضو جدید
اعتراض به نحوه برگزاری آزمون طراحی

اعتراض به نحوه برگزاری آزمون طراحی

بچه ها اين تاپيك رو براي اعتراض به نحوه برگزاری آزمون طراحي ايجاد كردم چون به نظرم شیوه برگزاریش خیلی غیر استاندارده! یعنی بیشتر از اینکه توانایی طراحی رو بسنجه سرعت و آمادگی بدنی رو میسنجه !!! من با نماینده دفتر امور مقررات توی نظام مهندسی صحبت کردم گفت اگه میخواین میتونین یه نامه بنویسین امضا جمع کنین ببرین وزارتخونه احتمالا اونجا ترتیب اثر میدن. حالا اگه دوستان موافقن يكي از بچه ها كه نامه نگاريش خوبه لطف كنه يه نامه تنظيم كنه که امضا جمع کنیم و ببریم وزارتخونه شاید یه تجدید نظر بکنن.

azadehka

عضو جدید
دوستان روز 23 دی ماه ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در محل سازمان برگزار می شود .به نظرم فرصت خیلی خوبیه.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان روز 23 دی ماه ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در محل سازمان برگزار می شود .به نظرم فرصت خیلی خوبیه.

من تازه تهران بودم و الان برام مقدور نیست بیام، دوستانی که میتونن برن حتما برن :cry: و نتیجشو به ما بگن لططططططططططططططفا

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم موافقم به اعتراض اما نمیتونم بیام تهران:razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.