ادامه تحصیل در آلمان

sadeg-es

عضو جدید
سلام مهندس
آیا درسته که با مدرک فوق ایران گرفتن پذیرش برای دکترا خیلی سخته؟
اگه اطلاعات تکمیلی داری ممنون میشم

wordpower

عضو جدید
سلام
آقایtoraj_reza63
من از شما یک سوال داشتم
من از نظر مالی،دانشگاه های اونجا خیلی تحقیق کردم
و قرار شده فامیل به من قرض بده بنابراین از نظر مالی مشکل ندارم
فقط تنها نگرانی من درباره کار بعد از تحصیل هست به نظرتون آیا با داشتن ارشد مکانیک از دانشگاه های آلمان وبا تسلط به زبان آلمانی کار گیر میاد؟
چون یه عده میگن گیر میاد یه عده میگن نه آلمان ها نژاد پرستند و از این خبرها نیست
اگر میشه در این مورد توضیح بدید

8618993

عضو جدید
سلام آقا تورج
من تازه با تاپیک شما آشنا شدم
من لیسانس متالورژی صنعتی از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم و فوق لیسانس ریخته گری از دانشگاه شریف رو دارم میخونم. به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هم علاقه ای ندارم. علاقه ام به کار و ورود به صنعته. میخواستم بپرسم ویزای کاری به کسی مثل من میدن؟ (منظورم ویزای کاری مقطع دکتری نیست ها) یا اینکه باید چندین سال سابقه کاری داشته باشم؟ اصولا آلمان ویزای کاری خوب میده یا سخت؟؟

saeedpichkhani

عضو جدید
سلام

سلام

خیلی ممنون
می خواستم ببینم من که دانشگاه شهرکرد درس می خونم هم می تونم درخواست بدم احتمال قبولی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
با تشکر

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس
آیا درسته که با مدرک فوق ایران گرفتن پذیرش برای دکترا خیلی سخته؟
اگه اطلاعات تکمیلی داری ممنون میشم
baraye Dr bayad toyie masiri k professor niru mikhad betuni harf vase guftan dashte bashi
mured badish nue gharardadeshe
khili ham hastan bedun pul daneshju migiran
yani majani barashun kar mikuni
khili dastanesh pichidast chun ba adam tarafi n baseystem

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون
می خواستم ببینم من که دانشگاه شهرکرد درس می خونم هم می تونم درخواست بدم احتمال قبولی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
با تشکر
dar khast dadan ru k mishe
ghabul shudanam man fekr kunam ehtemal bala age sharayet darkhasti k daneshgah mikhad ru dashte bashi migiri

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا تورج
من تازه با تاپیک شما آشنا شدم
من لیسانس متالورژی صنعتی از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم و فوق لیسانس ریخته گری از دانشگاه شریف رو دارم میخونم. به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هم علاقه ای ندارم. علاقه ام به کار و ورود به صنعته. میخواستم بپرسم ویزای کاری به کسی مثل من میدن؟ (منظورم ویزای کاری مقطع دکتری نیست ها) یا اینکه باید چندین سال سابقه کاری داشته باشم؟ اصولا آلمان ویزای کاری خوب میده یا سخت؟؟
madareke tahsili iranu alman ghabul dareh hala che sanati bashi che mesl man azad
dutash y arzeshu dareh
ama dutash vase kar bi arzesh mishan
tanha tafavut mishe karhaie k ta alan kardi k besh migan rezumeh
yani man azadi age maghale dashte basham v sabeghe kar herfeie dashte basham zabanam khub bashe
ehtemalesh khili bishtar az sanati k faghat darseshu tamam karde
ama inu midunam k alman migire niruie mutekhasesu ama bayad bebini niruie mutejhases che tarifi dare tu sefarat

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
آقایtoraj_reza63
من از شما یک سوال داشتم
من از نظر مالی،دانشگاه های اونجا خیلی تحقیق کردم
و قرار شده فامیل به من قرض بده بنابراین از نظر مالی مشکل ندارم
فقط تنها نگرانی من درباره کار بعد از تحصیل هست به نظرتون آیا با داشتن ارشد مکانیک از دانشگاه های آلمان وبا تسلط به زبان آلمانی کار گیر میاد؟
چون یه عده میگن گیر میاد یه عده میگن نه آلمان ها نژاد پرستند و از این خبرها نیست
اگر میشه در این مورد توضیح بدید

vala shuma tasavur kun dari tuie bushehr zendegi mikuni
aya ba zendeg tu bushehr mituni begi irania che juran
unaie ham k in harfaru zadan agaram khudeshun tajrube karde bashan tanha tajrubiat shahri budeh ka tushan
man na migam hastan na migam nistan ama jaie k man hastam az in chiza nadidam
man ham dars mikhunam ham kar mikunam
age nejad paras budan aval ram nemidadan duvum kar bem nemidadan
karam hast
be abudanie migan ka buru tehran hamintur pul rikhte ru zamin faghan bayad jam kuni
rah mifte b samte tehran
subh k mirese terminal junub dashte mirafte samte metru pash mikhureh b chizi
negah mikune
mibine ye base eskenase
mige ka emruz khastam az farda jam mikunam
hala shuma bia kar rikhte

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
vala shuma tasavur kun dari tuie bushehr zendegi mikuni
aya ba zendeg tu bushehr mituni begi irania che juran
unaie ham k in harfaru zadan agaram khudeshun tajrube karde bashan tanha tajrubiat shahri budeh ka tushan
man na migam hastan na migam nistan ama jaie k man hastam az in chiza nadidam
man ham dars mikhunam ham kar mikunam
age nejad paras budan aval ram nemidadan duvum kar bem nemidadan
karam hast
be abudanie migan ka buru tehran hamintur pul rikhte ru zamin faghan bayad jam kuni
rah mifte b samte tehran
subh k mirese terminal junub dashte mirafte samte metru pash mikhureh b chizi
negah mikune
mibine ye base eskenase
mige ka emruz khastam az farda jam mikunam
hala shuma bia kar rikhte

فارسی تایپ کنید لطفا

ggagi

عضو جدید
سلام.من میخوام برم المان درس بخونم واقامت دائم بگیرم(میدونم باید دکتر بشم یعنی باید تا دکترا رو تموم کنم).متولد 1365.مدرک کارشناسی دارم.سربازی رفتم.زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک ندارم المانی هم دارم یاد میگیرم(البته خودم تنهایی).حالا میتونم اقدام کنم و درخواست بفرستم؟(بدون هیچ مدرک زبان).مثلا درخواست با کلاس زبان بدم!از فارغ التحصیلیم 5 سال میگذره که 2 سال رو سرباز بودم و 3 سال رو داشتم کار میکردم که پول تحصیلم رو جور کنم اونم روزی 14ساعت(وضع مالی خراب و 3برابر شدن یورو یاعث شد زیاد طول بکشه)!شهری که زندگی میکنم کوچیکه و اصلا شرایط زبان توش خوب نیست.تورو خدا بگو:الان واز همین حالا مدارکم رو ترجمه کنم و بفرستم یا اول زبان یاد بگیرم بعد درخواست بدم؟لطفا برای هرکاری که توصیه میکنید دلیلش رو هم بگید!درضمن بگید واسه ارشد اقدام کنم کارام راحت تر جور میشه یا ارشد؟ببین برام مهم نیست کجا قبول میشم فقط میخام برم.اونم هرچه سریعتر.درضمن متاهل هم هستم ولی هنوز پدر نشدم.خواهش میکنم مفصل توضیح بدین

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من میخوام برم المان درس بخونم واقامت دائم بگیرم(میدونم باید دکتر بشم یعنی باید تا دکترا رو تموم کنم).متولد 1365.مدرک کارشناسی دارم.سربازی رفتم.زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک ندارم المانی هم دارم یاد میگیرم(البته خودم تنهایی).حالا میتونم اقدام کنم و درخواست بفرستم؟(بدون هیچ مدرک زبان).مثلا درخواست با کلاس زبان بدم!از فارغ التحصیلیم 5 سال میگذره که 2 سال رو سرباز بودم و 3 سال رو داشتم کار میکردم که پول تحصیلم رو جور کنم اونم روزی 14ساعت(وضع مالی خراب و 3برابر شدن یورو یاعث شد زیاد طول بکشه)!شهری که زندگی میکنم کوچیکه و اصلا شرایط زبان توش خوب نیست.تورو خدا بگو:الان واز همین حالا مدارکم رو ترجمه کنم و بفرستم یا اول زبان یاد بگیرم بعد درخواست بدم؟لطفا برای هرکاری که توصیه میکنید دلیلش رو هم بگید!درضمن بگید واسه ارشد اقدام کنم کارام راحت تر جور میشه یا ارشد؟ببین برام مهم نیست کجا قبول میشم فقط میخام برم.اونم هرچه سریعتر.درضمن متاهل هم هستم ولی هنوز پدر نشدم.خواهش میکنم مفصل توضیح بدین

chand safeh aval tapik ru bekhuni javabetu migiri
ama khulasash in k vaghti migi hadafet budeh v barash zahmat keshidi k poul jam kuni dige estekhareh nadareh
shansetu emtehan kun guftan mushkelet zamaneh bad dige miduni k tanha y rah dari unam zaban

shadowwalker

عضو جدید
سلام ممنون از توضیحات مبسوطت.منم واسه مکانیک آلمان می خوام پذیرش بگیرم.بهترین دانشگاه آلمان تو زمینه ی مکانیک چه دانشگاهیه؟
شنیدم واسه پذیرش گرفتن(ارشد)تقریبا کافیه که واسه کنکور ارشد کشور خودت رتبه ی خوبی بیاری.فرضا اگر من رتبه 1رقمی بشم تو کنکور ارشد و دو تا نرم افزار مکانیکم بلدم و تافل با نمره ی خوب و آشنایی متوسط با زبان آلمانی می تونم بدون اینکه برم سر کلاس ارشد(یعنی به محض قبولی تو ارشد) واسه یه دانشگاه خوب تو آلمان پذیرش بگیرم؟

shadowwalker

عضو جدید
با سلام
با این معدل همین که سربازی راه دادنت باید بری خدا رو شکر کنی;)
من متوجه نشدم که توی سربازی مقطع زبانت رو کامل می کنی یا بعد از سربازی؟
اما کلی جواب می دهم. رشته فیزیک توی آلمان یه رشته خیلی خیلی خاصه و کسی که فیزیک می خونه توی مجامعه علمی یه احترام خاصی براش قایل هستند بگذار یه مثال ساده برات بزنم تا بدونی ارزش رشته ای که خوندی چیه اگر رشته ها رو به ماشین نشبیه کنم برات اقتصاد مثل پراید می مونه مکانیک مثل بنز می مونه اما فیزیک مثل بوگاتی ویرون می مونه. کسی که فیزیک می خونه نباید باهاش کل کل کرد توی آلمان چون خودتو مسخره کردی
می خواهم بگم رشته ای که خوندی اینجا یه بمب هسته ای اگر تو ایران چوب کبریته
بخاطر سخت بودن این رشته متقاضیش کمه چون کار هر کسی نیست برای همین من معتقدم اگر رشته خودت رو برای لیسانس اقدام کنی بدون شک هم پذیرش میگیری هم ویزا توی این شک نکن. هر جا هم اقدام کنی بهت جواب میدن
اقدام از همین الان بکن و پذیرش رو با کلاس زبان بگیر چون لیسانس داری وضعیتت با کسانی که 18 سالشونه می خواهن برای کارشناسی اقدام کنند خیلی فرق می کنه اونها باید برند اول کالج بعد برن دانشگاه اما شما که لیسانس داری پذیرش برای دانشگاه می گیری و نگرانش نباش.
من توصیه می کنم شما لیسانس فیزیک بگیر و سعی کن معدلت رو بیاری بالا بعد برای ارشد هر رشته ای که خواستی برو
سن مهم است اما نه برای شما که فیزیک خوندی...نمیدونی فیزیک چه رشته شاخیه وگرنه نمیگفتی مکانیک بخونم
رشته ی ریاضی چه طور؟تو آلمان ریاضی بالاتره یا مکانیک؟

ggagi

عضو جدید
عذر میخوام حالا من میخوام مدارکم رو بفرستم ولی دیدم مهلت تحویل مدارک برای ترم پاییز(زمستان)ژوییه هستش و الان 2 ماه از ژوییه گذشته.من چکار کنم؟با uni assist مکاتبه کنم؟و مدارکم رو واسه اونا بفرستم؟الان میشه نمیشه مدارک رو واسه دانشگاه فرستاد!میشه؟الان من کارم رو شروع کردم.اول دانشنامه ام رو گرفتم و دارم تمام مدارکم رو ترجمه میکنم.میدونم خیلی کار داری ولی میشه قدم به قدم باهام تا تهش بیایی؟میتونه واسه خیلی ها هم راهنمایی خوب باشه تا قدم به قدم با جزئیات اشنا بشن.لطفا!!!!

ggagi

عضو جدید
عذر میخوام حالا من میخوام مدارکم رو بفرستم ولی دیدم مهلت تحویل مدارک برای ترم پاییز(زمستان)ژوییه هستش و الان 2 ماه از ژوییه گذشته.من چکار کنم؟با uni assist مکاتبه کنم؟و مدارکم رو واسه اونا بفرستم؟الان میشه نمیشه مدارک رو واسه دانشگاه فرستاد!میشه؟الان من کارم رو شروع کردم.اول دانشنامه ام رو گرفتم و دارم تمام مدارکم رو ترجمه میکنم.میدونم خیلی کار داری ولی میشه قدم به قدم باهام تا تهش بیایی؟میتونه واسه خیلی ها هم راهنمایی خوب باشه تا قدم به قدم با جزئیات اشنا بشن.لطفا!!!![/QU
من منتظرم اقا تورج!!

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
daneshgah dar alman har termsh 6 mahe ast
2 zaman vase eghdam vase daneshgah ast
yeki tuye mah 5 v 6 vase term zemestuneh v digari
tuye mah 1 v2 vase term tabestuneh
kasi k tu in zaman eghdam mikuneh v mikhad term bad sare kelas basheh bayad tamame madareku bedun naghs dashte bashe ta madarekesh baresi besheh vase term bad
madareku shuma bayad vase ghesmat edareh mutaghaziane khareji ba furm darkhast az iran DHL kuni
vaghti hame madareku dashti in madarek mireh vase daneshkadeh ta tasmim giri dar barsh tu shura anjam besheh v javab b hamun edare aval dadeh mishe una behetun migan
hala age hame madarek bejuz zaban kamel bashe bazi daneshgahah k az man napors kudum
khudeshunam kelas zaban daran v age zaban nakhunedeh bashi ya kam khundeh bashi tu furmeshun neveshte k mikhaied vase zaban dar khast bedid
un guzineh ru k por bekuni ba madarek shuma age baghie madarek kamel bashe mesl halati barkhurd misheh k engar madrak zaban dari
ba in tafavut k pazireshetun vase term bad ya 2 term dige sader mishe basteh b meghad zabani k bayad bekhuni
yani tasavur kun k hichi balad nisti az zaban
migan khub 10 mah miai kelas bad emtehan zaban midi age ghabul shudi tu emtehan zaban unvaght mituni daneshgah sabte nam kuni
in nu paziresh esmesh mashruteh yani bashart ghabuli zaban

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
hala
pishnehad ine ke vase chand daneshgah bayad befresti ta belakhareh javab begiri
shuma az alan befresti ham chun az kharej mifresti irad nadareh
ama madarek tu un bazeh k khudeshun mushakhas kardan baresi misheh
harchan k baste b daneshgah dareh
age shahr kuchik basheh y shahr buzurg basheh
daneshgah shahrhaie kuchik khili rahatar kenar mian
masalan man khudam vaghti vase munchen ham eghdam kardam tu mukatebe behem guft hatman bayad madrak zaban zamime bashe vagarna madarek baresi nemisheh ama jaie dige ham behem guft hamini k alan tuzih dadam
y ja behem guft madarek bayad mured taiid sefaret bashe y ja guft kopy sadeh ham bedi ghabuleh
bayad mokatebeh kuni ta beduni har ja chetureh
ama dar khusus unni asis
bazi daneshgah ba uni asis kar mikunand
k tedasheun khili kame bishtar unai k tu berlin hastan
ya amuzeshgahaie ali
ino tavaju dashte bash k fachhochschuleh ba hochschule fargh mikuneh
yani esm daneshgah bayad Universität bashe ya Hochschule
unni asis bishtar ba muasesat fani kar mikunand k vase kasaie k bishtar amali kikhan v mikhan jazb kar beshan
az taraf dige madareki k vase uni asiss dadeh mishe bayad ba madareki k khude daneshgah niaz dareh yeksan bashe v uni asiss hich tazmine ru ghabul nemikuneh tu rad shudan ya adam rad shudan
mikham begam age khudet mukatebeh kuni behtar ast daneshgahaie k ba unii asiss hastan na ziadan na mutabar albateh nahamashun
masalan TU berlin ba uni asiseh ama enghadar darkhast balast k shans ama lan khili kameh

ggagi

عضو جدید
من الان تمام مدارکم اماده ست میخام بدم ترجمه.نمیدونم کجا بدم.کدوم موسسه ها هستن که این کار رو میکنن؟لطفا اسم و ادرس این موسسه ها رو بگین؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
man javabe in soal ro nemidunam
man rahnamaie mikunam dar had tavan v etela atam
so ali nakunid k adamu khaste koneh lotfan
:smile:

moein749

عضو جدید
سلام دوست عزیز، ممنون از اینکه تجربیات خودتو با ما در میون میزاری:
آقا من لیسانس دانشگاه ازاد با معدل 13 دارم، زبان انگلیسی متوسط و چند ماهی میشه که دارم آلمانی میخونم تازه رسیدم A1 . با این وضعیت داغون کجا به من پذیرش میده؟ صفحات اول تایپک رو خوندم ولی خیلی زیاد بود بقیه اش رو نخوندم، هنوز دانشگاه ها رایگانند؟ هزینه زندگی چقدره؟ باید دوباره لیسانس بخونم یا واسه ارشد پذیرش میدن؟ نکته مهم: پول چندانی ندارم!

moein749

عضو جدید
سلام دوست عزیز، ممنون از اینکه تجربیات خودتو با ما در میون میزاری:
آقا من لیسانس دانشگاه ازاد با معدل 13 دارم، زبان انگلیسی متوسط و چند ماهی میشه که دارم آلمانی میخونم تازه رسیدم A1 . با این وضعیت داغون کجا به من پذیرش میده؟ صفحات اول تایپک رو خوندم ولی خیلی زیاد بود بقیه اش رو نخوندم، هنوز دانشگاه ها رایگانند؟ هزینه زندگی چقدره؟ باید دوباره لیسانس بخونم یا واسه ارشد پذیرش میدن؟ نکته مهم: پول چندانی ندارم!

تورج جان نظرت رو راجع به شرایط من چیه؟ با همین وضع اپلای کنم یا ارشد ایران بخونم بعد واسه دکترا اپلای کنم؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدوارم! ما یک هفته است که منتظریـــــــم...

dust aziz shuma k hosele khundan chand safe tuziho nadari fekr mikoni inja mituni tu alman zendegi kuni
fekr mikuni mituni arshadu b almani tamam kuni
fekr mikuni mituni biai alman doktra bekhuni
age tavaneshu dari k hatman ham dari arshad iran sarasri ghabul shu bad eghdam bekun vase alman b unvan daneshju arshad
intur un vaze daghuni k khudet gufti mireh zire sayeh danesh ju arshad budanet
inam ezafe kunam man farzam ine kasi k inja soal dareh ahle darse v dos dareh etela at dashte bashe dar bare vaziati k alan un tush nistu man tu un vaziat hastam
un adam mishini khat b khat dadeha ru mikhuneh v noktehashu bar midareh bad age jaie mubham bud barash so al miporseh
na inke begeh ina ziad bud hala begu vaze ma chi mishe