ادامه تحصیل

marzieh.g

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان هوافضا
من کارشناسی مکانیک خوندم برای ارشد هوافضا شرکت کردم . و انشالله از مهر دانشگاه شروع میشه. من دو گرایش آئرودینامیک و پیشرانش رو انتخاب کردم. خواستم برای تابستان پیش مطالعه داشته باشم که برای مهر زیاد مشکلی نباشه. دوستایی که هوافضا خوندن اگه ممکنه راهنماییم کنن که از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
متوجه نشدم که بالاخره آیرودینامیک قبول شدید یا پیشرانش ولی به هر حال، برای آیرودینامیک، کتاب‌ آیرودینامیک اندرسون که ترجمه ش تو بازار 2 جلدی هست رو مطالعه کنید. جلد اول، مباحث گردابه و چشمه و جریان روی بال و جلد دوم مباحث نازل و جریان مافوق صوت و شوک‌هاست. اگر سیالات خوندید، شاید جلد1 خیلی لازمتون نشه.
از اونجایی که یه مقدار سواد هوافضایی لازم دارید تا با اساتید هوافضا هم ادبیات بشید، توصیه می‌کنم کتاب آشنایی با پرواز نوشته اندرسون که این هم در بازار 2 جلدی هست رو حتماً مطالعه کنید. فکر می‌کنم این کتاب تا حدودی شما رو با مباحث اولیه هوافضا آشنا کنه.
اگر باز هم وقت زیاد آورید، یه بار دیگه اینجا بگید تا کتاب‌های تکمیلی‌تر معرفی کنم.

marzieh.g

عضو جدید
با تشکر از دوستان
راستش من این دو گرایش رو انتخاب کردم. شهریور ماه مشخص میشه که کدوم رو قبول میشم.
این منابعی که فرمودین فقط برای آئرو هست؟ برای گرایش پیشرانش چه منابعی هست؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
با تشکر از دوستان
راستش من این دو گرایش رو انتخاب کردم. شهریور ماه مشخص میشه که کدوم رو قبول میشم.
این منابعی که فرمودین فقط برای آئرو هست؟ برای گرایش پیشرانش چه منابعی هست؟

پیشرانش نیاز به دونستن آیرودینامیک، ترمودینامیک و توربوماشین داره. ترمودینامیک رو که گذروندید، شاید توربو و اصول کارکرد توربین‌ها رو هم گذرونده باشید.ولی اگر کتاب مخصوص برای پیشرانش می‌خواید، کتاب مکانیک و ترمودینامیک پیشرانش نوشته فیلیپ هیل رو پیشنهاد میدم، اگر پیشرانش هوایی قبول شدید. اگر پیشرانش فضایی و موشکی هست (که فکر نمی‌کنم) کتاب Rocket Propulsion Elements - George P. Sutton

نفس67

عضو جدید
سعی کن پایه سیالات 2(مخصوصامبحث لایه مرزی )روقوی کنی اگه پیشرانش قبول شدی حتما دینامیک گازوتوربوماشین لیسانسومسلط باش

mrr1365

عضو جدید
دوستان سلام.من دانشجوی سال اخر تکنولوزی هوابیما هستم و امسال میخوام ارشد هوافضا امتحان بدم ولی تا الان هیچی نخوندم و 4 ماه دیگه امتحانه.به نظر شما چکار کنم؟با توجه به اینکه درسا هم سخته{دینامیک-سیالات-مقاومت-ترمو-ریاضی مهندسی و...}فقط کتابهای مدرسان شریف رو گرفتم.به نطر شما کتابهای خوبیه؟تو رو خدا کمکم کنید چکار کنم؟

ali.fatemi4

عضو جدید
دوستان سلام.من دانشجوی سال اخر تکنولوزی هوابیما هستم و امسال میخوام ارشد هوافضا امتحان بدم ولی تا الان هیچی نخوندم و 4 ماه دیگه امتحانه.به نظر شما چکار کنم؟با توجه به اینکه درسا هم سخته{دینامیک-سیالات-مقاومت-ترمو-ریاضی مهندسی و...}فقط کتابهای مدرسان شریف رو گرفتم.به نطر شما کتابهای خوبیه؟تو رو خدا کمکم کنید چکار کنم؟

به نظر من هیچ وقت دیر نیست
اما در مورد کتابا به نظرم بهتر بود کتابای راهیان ارشد رو میگرفتی
من از راهیان استفاده میکنم و خوب هم هست

mrr1365

عضو جدید
ممنون علی اقا.به نطر شما اگه بخوام مالک اشتر قبول بشم رتبه چند باید بیارم؟

بالا