نمايش نتايج 1 تا 6 از 6

تاپیک: مشکل در اکسل

عضو
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2014/5

پيش فرض مشکل در اکسل

با سلام .ببخشید که این سوالو شاید در جای نامربوط میپرسم.من ی فایل اکسل دارم که یه سلولش تاریخ هست .حالا این تاریخ تاریخ خرید اجناس هست که هر زمانی جنس خریده شد تاریخ اون قید میشه حالا میخوام ی کاری کنم که وقتی این سلول پر شد خودش تو ی سلول دیگه روز مربوط به اون تاریخ درج بشه .دوستان میتونن کمک کنن

مدیر تالار حسابداری آواتار M o R i S
    رشته
    حسابداری
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/2
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله chicamika نمايش پست
    با سلام .ببخشید که این سوالو شاید در جای نامربوط میپرسم.من ی فایل اکسل دارم که یه سلولش تاریخ هست .حالا این تاریخ تاریخ خرید اجناس هست که هر زمانی جنس خریده شد تاریخ اون قید میشه حالا میخوام ی کاری کنم که وقتی این سلول پر شد خودش تو ی سلول دیگه روز مربوط به اون تاریخ درج بشه .دوستان میتونن کمک کنن
    متوجه منظورتون نشدم

3. تشكر از اين پست

مدیر تالار فیزیک آواتار Mohsen 89
    رشته
    مهندسی شیمی
    مقطع
    لیسانس
    دانشگاه
    شمال
    تاريخ عضويت
    2010/11
    محل سكونت
    میان کوه و دریا

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    منظورتون از روز روز های هفته هست؟!
    پیشنهادات و انتقاداتتون رو نسبت به تالار فیزیک در [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] با ما به اشتراک بذارید

5. تشكر از اين پست

مدیر تالار ریاضی آواتار olel_albab
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    loading

پيش فرض

اکه درست منظورتون رو متوجه شده باشم شما می خواین بر اساس تاریخ، روز هفته مطابق با اون مثلا sunday رو توی اون cell مورد نظر بنویسه، این کار به راحتی و با نوشتن فرمول زیر در cell مورد نظر انجام میشه:

كد:
    =text(C4,"dddd")
    که در فرمول بالا dddd استاندارد روز هفته ای هست که به صورت کامل نوشته میشه مثلا sunday اما اگر بخواین سه حرف اول مثل بعضی تقویم ها نوشته بشه "ddd" رو استفاده کنید.

یک راه دیگه هم هست و اون هم تابعی هست که در ادامه می نویسم:

كد:
    =CHOOSE(WEEKDAY(C4),"Sun","Mon","Tue","Wed","Thu","Fri","Sat")
    ويرايش شده توسط olel_albab در يك هفته پيش در ساعت 05:12 PM

من نمی دانم كه جهان مرا چه می داند؟ اما من خود را مانند كودكی می بینم كه در كنار ساحل سرگرم بازی است و گاه و بیگاه با یافتن سنگ ریزه ها و یا گوش ماهیهای زیباتر و صافتر از حد معمول، خوشحال می شود؛ حال آنكه اقیانوس بزرگ حقیقت همچنان كشف نشده پیش رویم گسترده است.

آیزاك نیوتن

I have black terminals with green font colors

7. تشكرها از اين پست

دستیار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر آواتار amir ghasemiyan
    رشته
    مهندسی شیمی
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    بچه محل آقا امام رضا

پيش فرض

دوست عزیز اول بفرمایید بگین تاریختون رو شمسی میزنین یا میلادی؟
    اگر میلادی میزنین که میتونین از فرمول زیر استفاده کنین
    كد:
    =DAY(A1)
    اما اگه از تاریخ شمسی استفاده میکنین بگین تا توضیحات کاملش رو خدمتتون عرض کنم
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

خلا باعث جذب مي‌شود. ذهنت را از بدي‌ها خالي كن تا بتواني خوبي‌ها را جذب كني
    قديما همه چي ارزون بود بجز جون آدما، الان همه چي گرون شده فقط جون آدماس كه ارزونه

9. تشكرها از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2014/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amir ghasemiyan نمايش پست

دوست عزیز اول بفرمایید بگین تاریختون رو شمسی میزنین یا میلادی؟
    اگر میلادی میزنین که میتونین از فرمول زیر استفاده کنین
    كد:
    =DAY(A1)
    اما اگه از تاریخ شمسی استفاده میکنین بگین تا توضیحات کاملش رو خدمتتون عرض کنم
    با تشکر.من یه فایل اکسل دارم که گویا تنظیمات اون بهم خورده .این لینک رو نگاه کنید([مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] اینجا تنظیمات رو انجام داده بودم و از توابع اون استفاده میکردم که خوب بود .اولا اینکه الان دیگه کار نمیکنه دوباره انجام دادم تنظیمات رو نشد.دوستان کسی جایگزینی داره؟
    بله از تاریخ شمسی استفاده میکنم .
    دوباره یه توضیح بدم .من میخوام وقتی خرید میشه تاریخ اون رو رو حالا از روی سیستم به شمسی تبدیل کنه و در سلول مربوطه بنویسه سپس وقتی فروشی انجام شد وقتی تاریخ قید میشه در یه سلول جدا تفاضل این دو روز نمایش داده بشه و همچنین در ی سلول جدا اسم روز (جمعه.شنبه و..)اون تاریخ خرید و فروش قید بشه برا اینکه میخوام ببینم در چه روزهایی خرید فروش بیشتر هست .پیشاپیش کمال تشکر را دارم

تاپیک های مشابه

1. مشکل در برنامه نویسی با اکسل
    توسط motefakkeri در تالار MS Access
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2015/10/13, 07:21 PM
  2. مشکل در فایل اکسل (تبدیلی idx)
    توسط davood1365 در تالار مهندسی نقشه برداری و ژئو دزی
    پاسخ ها: 1
    آخرین ارسال: 2014/4/19, 05:35 PM
  3. سوال: مشکل با vba در اکسل
    توسط abkhosravi در تالار VB.NET
    پاسخ ها: 2