•●سوالات و درخواست هاي درسي آبیاری و زهکشی فقط در اینجا مطرح شود●•

Fatemeh FGH

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی هستم. در مورد پیدا کردن موضوع پایان نامه ازتون کمک میخواستم. اگه کسی میدونه ممنون میشم.
اینکه موضوع رو چطور پیدا کنم و چطور بنویسم و چطور باشه و ...؟؟؟؟؟؟؟

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی هستم. در مورد پیدا کردن موضوع پایان نامه ازتون کمک میخواستم. اگه کسی میدونه ممنون میشم.

سلام دوست عزیز
البته با اینکه یکم زود داری شروع میکنی
ولی اول باید ببینی رو چه موضوعاتی میخوای کار کنی
بعد استاد مورد نظرتو انتخاب کنی
بعد با مشورت با استادت موضوع مورد نظرو انتخاب کنی
موضوع میتونه پیشنهاد استادت باشه و یا خودت با خواندن چند تا مقاله یه ایده جدید تعریف کنی و بعد رو همون کار کنی
مثلا تو گرایش شما اول باید ببینی زهکشی میخوای کار کنی یا آبیاری یا کیفیت آب و یا هر موضوع کلی دیگه
مثلا اگه آبیاری کدوم بخشش سطحی یا تحت فشار و کم کم موضوع مورد نظرتو پیدا میکنی

armx

عضو جدید
سلام دوستان
برای پیدا کردن موضوع پایان نامه، اولین شرط علاقه خودتونه، که به چه نوع موضوعی علاقمندید، همچنین می تونین از طرح هایی که از آب منطقه ای منطقتون ارائه میشه یکی رو به دلخواه انتخاب کنین و روش کار کنین، بعد اینا می تونین برین سایت ایران داک یا کتابخانه دانشگاهها مثل تربیت مدرس، بگردین و ببینین در رابطه با علایقتون چه موضوعاتی کار شده، آخر از همه ببینین آیا استاداتون دررابطه با موضوعتون می تونن کمکتون کنن یا نه! چون اگه سررشته نداشتن کارتون خیلی سخت میشه و اینطوری کی دفاع کنین هم دست خداست که شما باید تمام شرایط رو در نظر بگیرین و آخرسر یه موضوع انتخاب کنین، همچنین ببینین روی موضوع سخت کار کردن آیا ارزش داره یا نه! آیا به کارتون بها میدن یا نه! امیدوارم که موفق باشین:smile:

ehsan_r_s2

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی مقاله در خصوص آبیاری نیشکر به صورت جویچه ای مقاله یا مطلبی داره بتونه در اختیار من قرار بدهو یا کسی با مدل WinSRFR کار کرده ؟ اگر مطلبی هم در مورد این مدل دارید و یا با این مدل کار کردید و آشنایی دارید به من ایمیل بزنید.
ehsan_r_s2@yahoo.com
با تشکر

آخرین ویرایش:

Fatemeh FGH

عضو جدید
سلام به همه دوستان
به یاری سبزتان شدیداً نیازمندم
میخواستم بدونم چطور میشه مقاله لاتین از اینترنت دانلود کرد مثلاً 8 تا مقاله لاتین در مورد آبیاری سطحی از 2005 به بالا؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید، خیلی حیاتیه

از دوستان عزیزی که در مورد پایان نامه به من کمک کردن کمال تشکر رو دارم.ممنون

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
به یاری سبزتان شدیداً نیازمندم
میخواستم بدونم چطور میشه مقاله لاتین از اینترنت دانلود کرد مثلاً 8 تا مقاله لاتین در مورد آبیاری سطحی از 2005 به بالا؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید، خیلی حیاتیه

از دوستان عزیزی که در مورد پایان نامه به من کمک کردن کمال تشکر رو دارم.ممنون

سلام
متاسفانه الان دسترسی به مقالات لاتین بسیار سخت شده و اکثر دانشگاه ها هم دیگه دسترسی به مقالات لاتین ندارن

یکی از راه هایی که مونده و میتونه کمکت کنه استفاده از سایت زیره که البته محدودیت های خودشم داره
تو سایت زیر عضو شو و لینک مقاله مورد نظرتو مثلا از Scincedirett و از آدرس بار کپی کن تو این سایت و گزینه جستجو رو بزن که برات قابل دانلود میشه
کار سختی نیست حتی میتونی با پول کمی هم مقالات بیشتری رو دانلود کنی
موفق باشی

آدرس سایت

http://paper.paperdl.com/index.php

Fatemeh FGH

عضو جدید
سلام دوستان
من هر چی گشتم نتونستم مقاله درست و حسابی پیدا کنم یا اگه پیدا میشد نمیشد دانلود کرد.
لطفا اگه کسی میتونه چند تا مقاله لاتین در مورد مباحث آبیاری سطحی از 2005 به بالا برام بفرسته
اگه کمک کنید خیلی ممنونم چون واقعا حیاتیه
لطفا........................

mohammadabbas

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز
اگر پاور پوینت آموزش نرم افزار sirmod را دارید لطفا برام بذارید یا به ادرس زیر ایمیل کنید.بسیار ممنون-
alisalehi1999@gmail.com

Fatemeh FGH

عضو جدید
سلام دوستان
ی فیلم آموزشی در مورد آبیاری لینیر میخواستم در حد 15 تا 20 دقیقه. اگه کسی داره از کمکش ممنون میشم.
لطفا برام بذارید یا به آدرس زیر میل کنید. از کمکتون بی نهایت سپاسگزارم
موفق باشید
mohandes_ghorbanzadeh@yahoo.com

مرجانی

عضو جدید
هیدرولوژی آبهای سطحی

هیدرولوژی آبهای سطحی

سلام بچه هاااااااااااااااااااااااااااکمک میخوام.اگه کسی نرم افزار wms رو بلده لطفا بهم خبر بده به کمک فوری نیاز دارم.میلمم میذارم که راحت بهم خبر بدین.ممنون.تورو خدا اگه بلدین کمکم کنین.coral.khoshgele@yahoo.com

zxdfrt

عضو جدید
کسی میدونه چه طورمیشه منحنی مشخصه رطوبتی خاک رورسم کرد؟ مکش 1و3و5و15وبار روهم دارم لطفاکمکم کنید

سلام با داشتن چند داده از رطوبت و مکش متناظر آنها (مثلا همین مکش هایی که خودتون فرمودید) میشه خیلی راحت منحنی مشخصه رطوبتی خاک رو رسم کرد. معمولا محور عمودی داده های رطوبت (به درصد) و داده های مکش (معمولا به سانتی متر) در محور افقی رسم می شوند. بقیه ش هم که رسم نمودار توی اکسل هستش. برای رسم نمودار منحنی مشخصه توی اکسل باید از گزینه insert حالت scatter نمودار رو انتخاب کنی. من خودم معمولا حالت خط خمیده بدون نقطه موجود در قسمت scatter رو انتخاب می کنم. پارامترهای مدل ون گنوختن هم میشه با داشتن این داده ها و با استفاده از solver موجود در اکسل (و یا همچنین Gold Seek) تعیین کرد. البته روش های متفاوت دیگه ای هم هست مثلا استفاده از نرم افزار بهینه ساز PEST که قضیه ش طولانیه. اگر باز هم سوالی داشتی می تونی بهم میل بزنی خوشحال می شم بتونم کمک کنم.
a.sedaghatdoost@ut.ac.ir

سلام بر شما. من چند تا مقاله از آبیاری جویچه ای مخصوصا کودآبیاری جویچه ای دارم که البته در پایگاه SID.ir هم هست. در خصوص مدل WinSRFR هم فک می کنم حداقل 2 تا مقاله رو من مطالعه کردم. اگر نتونستید دانلود کنید از این سایتی که گفتم بهم بگید واستون میل می کنم انشاءالله.

Nassim_r

عضو جدید
مهم مهم...

مهم مهم...

با سلام خدمت همه ی دوستای عزیزم....
یه درخواست داشتم! میخواستم بدونم بین شما عزیزان کسی هست که از روش های جدید پتانسیل یابی آلودگی آبهای زیرزمینی اطلاع داشته باشه و بتونه اونو آموزش بده؟؟؟ مثلا یکی از اون روشها میتونه روش cop باشه ....
راستی اینم بگم که به عزیزی که بتونه روش رو خوب آموزش بده هزینه ای بابت تشکر و وقتی که میذاره تقدیم می کنم.... البته میدونم وقت و دانش رو نمیشه براش قیمتی مشخص کرد؛ فقط بابت تشکر...:smile:

Fatemeh FGH

عضو جدید
سلام دوستان
کسی فایلی آموزشی در مورد hydrus البته به زبان فارسی داره؟؟؟؟؟؟
اگه کمک کنید خیلی ممنون میشم.

mdm0158

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
یه سوال ؟
آیا امکان آبیاری سطحی (کرتی)به میزان 37 هکتار وجود دارد؟به چه صورت ؟؟اگه کسی میدونه کمک کنه؟؟؟

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من هر چی گشتم نتونستم مقاله درست و حسابی پیدا کنم یا اگه پیدا میشد نمیشد دانلود کرد.
لطفا اگه کسی میتونه چند تا مقاله لاتین در مورد مباحث آبیاری سطحی از 2005 به بالا برام بفرسته
اگه کمک کنید خیلی ممنونم چون واقعا حیاتیه
لطفا........................

به نظرم شما راجب به موضوعی که مطلب میخواید کلمات کلیدیش رو تو گوگل سرچ کنید بعد مقاله ها رو میاره واستون که اکثرا فقط abstract شون میاد که میتونی تو قسمت پسوردهای دانشگاهی باشگاه درخواست بدی که full text اشو اگه امکان دسترسی بهش باشه دانلود کنند.

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دوستان armxو yekariaiyi توضیحات بسیار مفید دادند. فقط من یه نکته اضافه میکنم علاقه خیلی مهمه تو هرکاری ولی در نظرگرفتن اینکه آیا موسسه یا سازمانی که داری باهاش کار پایان نامه اتو انجام میدی بتونه خوب ساپورت کنه و تجهیزات و وسایل انجام پایان نامه اتو رو به خوبی فراهم کنه خیلی مهمه. به نظرم قبل انتخاب موضوع با استاد راهنماتون بشنید برآورد قیمت کنید یعنی حساب کنید که چقدرشو دانشگاه یا اون موسسه و... پرداخت میکنه و چقدرشو شما باید خودت بدی. واین که بین کار modeling و field و labratory خیلی تفاوته باید ببینی به کدومشون علاقه داری و میتونی با سختیاش کنار بیای.

b&p

عضو جدید
سلام دوستان زمینی با مساحت 1.5 هکتار در کرج دارم با توجه به پرونده قبلی تقاضای صدور پروانه حفر چاه دارم شخصی تقبل انجام اخذ پروانه

سلام دوستان زمینی با مساحت 1.5 هکتار در کرج دارم با توجه به پرونده قبلی تقاضای صدور پروانه حفر چاه دارم شخصی تقبل انجام اخذ پروانه

سلام دوستان زمینی با مساحت 1.5 هکتار در کرج دارم با توجه به پرونده قبلی تقاضای صدور پروانه حفر چاه دارم شخصی تقبل انجام اخذ پروانه و حفر نموده مقدار هزینه بماند..... حالا نمیدانم در متن قرارداد چه چیزی درخصوص موارد فنی چاه مقدار اب خروجی نوع مو تور-وغیره وموارد احتما لی حقو قی بنویسم خواهش میکنم راهنما یی کنید

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان زمینی با مساحت 1.5 هکتار در کرج دارم با توجه به پرونده قبلی تقاضای صدور پروانه حفر چاه دارم شخصی تقبل انجام اخذ پروانه و حفر نموده مقدار هزینه بماند..... حالا نمیدانم در متن قرارداد چه چیزی درخصوص موارد فنی چاه مقدار اب خروجی نوع مو تور-وغیره وموارد احتما لی حقو قی بنویسم خواهش میکنم راهنما یی کنید

میگم تو تاپیک دیگه چیزی نمینوشتی عنوان ماشاالله یه پست بلند بالایی بود دمت گرم:D

اگنس

عضو جدید
با سلام. چه سرفصل ها یی که برای کنکو ارشد آبیاری زهکشی باید بخونم ؟ اگه میتوند راهنمایم کنید . ممنون

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام. چه سرفصل ها یی که برای کنکو ارشد آبیاری زهکشی باید بخونم ؟ اگه میتوند راهنمایم کنید . ممنون

ریاضیات 1 و2 و معادلات دیفرانسیل( کتاب خالد احمد آلی خیلی خوبه). رابطه آب و خاک و گیاه.آبیاری عمومی و سطحی و تحت فشار. زهکشی( کتابهای دکتر امین علیزاده) و هیدرویک انهارو مکانیک سیالات و هیدرویک(کتاب ابریشم چی). تست هم انتشارات دیباگران و شهرآب و مخصوصا کنکورهای سالهای قبل خیلی خوبه. موفق باشید

engmr

عضو جدید
اندازه بخار اب

اندازه بخار اب

باسلام حداکثر وحداقل اندازه ذرات بخار اب چقدر میتونه باشه ممنون میشم جواب بدین

a.dadari

عضو جدید
با سلام
اگر کسی بتونه راهنمایی کنه جزوه درسی تأمین آب مشروب روستاها رو از کجا میشه گیر آورد، خیلی ممنون خواهم شد.
با تشکر

h63_noori

عضو جدید
نرم افزار واترجمز در آبیاری تحت فشار

نرم افزار واترجمز در آبیاری تحت فشار

سلام میخواستم بدونم کسی تا حالا با نرم افزار واتر جمز تو طراحی آبیاری تحت فشار استفاده کرده؟:smile:

بالا