کمک کمک کمک اندازه گیری سطح مخازن

wxyzabcd

عضو جدید
سلام من اطلاعاتی درباره ی سطح سنج مخازنی که هم مایع دارند هم جامد و هم کف دارند میخاهم یعنی هر سه را اندازه بگیرد یعنی هم کف روی مایع اندازه بگیرد هم رسوب و هم خود مایع را لطفا کمکم کنید

mahdy13622000

عضو جدید
سلام من اطلاعاتی درباره ی سطح سنج مخازنی که هم مایع دارند هم جامد و هم کف دارند میخاهم یعنی هر سه را اندازه بگیرد یعنی هم کف روی مایع اندازه بگیرد هم رسوب و هم خود مایع را لطفا کمکم کنید

با توجه به اطاعات بنده تجهيزي براي اندازه گيري كف روي سطح در دسترس نمي باشد.

shahab92

عضو جدید
سلام با استفاده از امواج التراسونیک و رادار میشه سطح مخازن رو اندازه گیری کرد ای ن اندازه گیر دارای آنتن هست که به وسیله اون امواجی رو داخل مخزن میفرسته و با تایم انعکاس مقدار مخزن رو مشخص میکنه امیدوارم بدردتون بخوره

meva1990

عضو جدید
سلام با استفاده از امواج التراسونیک و رادار میشه سطح مخازن رو اندازه گیری کرد ای ن اندازه گیر دارای آنتن هست که به وسیله اون امواجی رو داخل مخزن میفرسته و با تایم انعکاس مقدار مخزن رو مشخص میکنه امیدوارم بدردتون بخوره
با سلام
چونکه ایشون می گن سیال شون دارای کف هستش نمی شه از روش التراسونیک استفاده کرد.

msi1362

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام شما که مخزنتون دارای کف میباشد باید از التراسنیک طناب دار استفاده کنید این طناب در برابر اکثر مواد مقاوم و ضد سایش میباشد حتی در برابر مواد جامد

pop_popun

عضو جدید
سطح مخزن

سطح مخزن

سلام
تصور می کنم باید از ترکیب چند روش استفاده کنید.1-مثلا آلتراسونیک یا لیزر برای اندازه گیری مایع و کف روی آن با هم .و 2-بعد استفاده از فشار یا اختلاف فشار یا شناور برای اندازگیری سیال واقعی .اختلاف1 و 2 میزان کف روی سیال رو میده.
بر مبنای لیزر می توانید از یک صفحه که روی سیال شناور هست استفاده کنید سطح شناور سطح سیال بدون کف رو میده و اگه سطح خارج از شناور رو بخونید و از هم کم کنید مقدار کف هم دارید.
برای رسوب کف مخرن نوع سیال اتش زا بودن یا خورنده بودن سیال شکل ته مخرن ... لازم هست .ارتفاع مخرن-ارتفاع سیال واقعی (بدون کف) میزان رسوب ته نشین شده رو میده و از سوییچهای خازنی سطح هم می تونید سو د ببرید.
شاید اگر اطلاعات بیشتری در دسترس بود بهتر میشد راه حلی یافت

arezoyeman22

عضو جدید
سلام
برای سنجیدن سطح اینجور مواد بهتره از یه لول ترانسمیتر آلتراسونیک استفاده کنی البته توی اندازه گیری کف ممکنه یکم خطا داشته باشه اما کارت رو راه میندازه
تو شرکت خودمون تویه یه همچین شرایطی (کف،مایع،سالید) از آلتراسونیک استفاده میکنیم و محصول شرکت وگا است .

yalgiz

عضو جدید
بستگی به این داره که که با چن تا ترانسمیتر جداگانه اندازه بگیری یا با یکی!