گفتمان درسی عمران

sasams

عضو جدید

مثلا شما امتحان دارید!؟:confused:
چشم اگه وقت کردم میزارم (هر چند جوابارو دیروز دادم به طرف)ولی قول نمیدم

از مطلب هر کی استفاده کردم تشکر کردم ازش:(
اینجوری که آدمو از هر نوع فعالیت تخصصی پشیمون میکنی

سلام دوست عزیز
من خودم همین امروز امتحانام تمام شدن ، این نمونه سوالی که اینجا گذاشتی خیلی آبکیه (آسونه ) سه شماره میتونم حلشون کنم
من همین امروز امتحان بتن داشتم و فکر کنم حتی نمره پاس شدن رو هم زوری بگیرم
این امتحان خیلی ساده ست و فکر کنم یه استاد با حال و بامرام و دوست داشتنی اون رو طرح کرده

MEHDI.880

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
بچه ها تورو خدا کمکم کنین من واسه 2شنبه امتحانم به جواب اینسوال ها احتیاج دارم.حتی اگر به چند تاشون هم جواب بدین ممنون می شم.مرسی
1) اصولا طراحی کلی یک سازه چگونه است(ملاحضات اولیه:دیوارها.ستون ها.تیرهاو...)
2) انتخاب یک یا چند گزینه برای سیستم اسکلت بندی براساس ضوابط طراحی چگونه است توضیح دهید؟
3) در طراحی یک سازه چه ضوابطی مورد نظر است بنویسید؟
4) چگونه زیبا شناسی زمینه ساز ایجاد تفکر صنعتی و روش های اجرایی میشود؟

5) مفهوم زیبا شناختی در معماری چیست به اختصار شرح دهید؟

6) منظور از مدولاسیون چیست و کاربرد آن در معماری چیست؟
7) مصالح نوین ساختمانی کدامند انواع موجود درحال حاضر را با تعریف آن ها ذکر کنید؟
8) اشکال مختلف قطعات پیش ساخته تو خالی را با تعریف آنها ذکر کنید؟ 9) بتون های متخلخل اتوکلاو شده دارای چه مزایایی هستند ودرحین اجرا دارای چه مشکلاتی هستند؟ 10) بتون های متخلخل اتوکلاو شده چیست وچند گروه هستند به اختصار شرح دهید؟ 11) منظور از بتون کفی چیست وروش های تولید ومشخصات آن ها را شرح دهید؟
12 ) منظور از بتون های ویژه چیست وانواع آن را با تعریف ذکر کنید؟
13)عایق کاری رطوبتی در ساختمان با تکنولوژی جدید رابه اختصار توضیح دهید؟
14) انواع مواد عایق کاری رطوبتی ساختمان را با تعریف آنها نام ببرید؟ 15) برنامه زمان بندی اجرای عملیات یک ساختمان چگونه است؟
16) علل نشست ساختمان را شرح دهید؟
17) نکاتی که برای جلوگیری از نشست ساختمان باید درنظر گرفته شود کدام است؟
18) مکانیزم خرابی سازه های بتنی چیست به اختصار توضیح دهید؟
19) پیش از اقدام به تعمیرارزیابی سازه چگونه است؟
20) مراحل و روش های تعمیر یک سازه بتنی را شرح دهید؟
21) انواع و روش های جوشکاری را به اختصار شرح دهید؟
22) نوع و نقاط جوشکاری را در سازه های بتونی اسکلت فلزی ذکر کنید؟
23) منظور از یک بار وارد بر سازه چیست و انواع بارهای وارد بر سازه رابه اختصار شرح دهید؟
24) در طراحی اسکلت (کالبد) یک سازه چه نکاتی باید درنظر گرفته شود؟
25) منظور از مقاومت،پایداری و کاردهی یک سازه چیست؟
26) مراحل مختلف ساخت سازه چیست به اختصار توضیح دهید؟
27) مراحل نصب پانل و قطعات پیش ساخته را به اختصار شرح دهید؟
28) مواد تزریقی در ساختار سازه چگونه عمل میکنند بعضی از انها را با ذکر مشخصات به اختصار شرح دهید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته

مثلا شما امتحان دارید!؟:confused:
چشم اگه وقت کردم میزارم (هر چند جوابارو دیروز دادم به طرف)ولی قول نمیدم

از مطلب هر کی استفاده کردم تشکر کردم ازش:(
اینجوری که آدمو از هر نوع فعالیت تخصصی پشیمون میکنی
شما فعالیت تخصصی کن، ببین چطور ازت تشکر میشه و شخصاً تا کمر براتون خم میشم!

elaheh-98

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم همین امروز امتحانام تمام شدن ، این نمونه سوالی که اینجا گذاشتی خیلی آبکیه (آسونه ) سه شماره میتونم حلشون کنم
من همین امروز امتحان بتن داشتم و فکر کنم حتی نمره پاس شدن رو هم زوری بگیرم
این امتحان خیلی ساده ست و فکر کنم یه استاد با حال و بامرام و دوست داشتنی اون رو طرح کرده

سلام دوست گرامی
این سوال کاردانی ،من خودمم گفتم که خیلی خیلی..آسونه ،چون اون شب کلی کار دیگه هم داشتم میدونستمم این آسونه گذاشتم یکی حلش کنه ....
ربطی به آبکی و غیر آبکی بودن سوال نداره بعضی اوقات آدم اینقد گرفتاره که یه معادله ساده رو حل نمیکنه... .خودم حلش کردم همون موقع هم از زدن تاپیک پشیمون شدم ...

sasams

عضو جدید
سلام دوست گرامی
این سوال کاردانی ،من خودمم گفتم که خیلی خیلی..آسونه ،چون اون شب کلی کار دیگه هم داشتم میدونستمم این آسونه گذاشتم یکی حلش کنه ....
ربطی به آبکی و غیر آبکی بودن سوال نداره بعضی اوقات آدم اینقد گرفتاره که یه معادله ساده رو حل نمیکنه... .خودم حلش کردم همون موقع هم از زدن تاپیک پشیمون شدم ...
البته بنده قصد جسارت نداشته و ندارم و اون روز که این تایپک رو خوندم اعصابم خراب بود و اممتحانی که ذکر کردم رو نتونستم پاس کنم و الین نمره زیر 12 برای بنده رقم خورد
امیدوارم که به دل نگرفته باشی

elaheh-98

عضو جدید
البته بنده قصد جسارت نداشته و ندارم و اون روز که این تایپک رو خوندم اعصابم خراب بود و اممتحانی که ذکر کردم رو نتونستم پاس کنم و الین نمره زیر 12 برای بنده رقم خورد
امیدوارم که به دل نگرفته باشی

حتما اون روزم که من جوابتو دادم اعصابم خراب بوده

اشکال نداره حالا مثلا من که امتحان بتنم به اون سختی رو 18 گرفتم چی شد اونموقع،یا فولادمو 20 البته فولاد1 :D
اون روز فکر کنم ناراحت شدم ولی الان نه :gol:

maryam heydari

عضو جدید
حل مسایل دیانت خواه

حل مسایل دیانت خواه

من شنبه امتحان نقشه دارم و توی مسایل کتاب خیلی مشکل دارم.:(:cry::(لطفا هر کس میتونه حل مسایل دیانت خواه رو برام میل کنه به آدرس maryammm.h2010@gmail.com بفرسته.ممنون:gol:

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شرمنده من نمیتونم کمکتون کنم اما دعا میکنم امتحانتون خوب بشه

rasoul2023

عضو جدید
توی این فرزانگان چی به شماها یاد میدند با اون دیانت خواهتون لااقل با مرادی راده درس بگیرید که بلد باشه .

middbox

کاربر بیش فعال
اینجا چه خبره ؟

اگه میخواید خودتونو مطرح کنید یه تاپیک جداگانه درست کنید..
با این تاپیک مردم سر کار نذارید ، به اسم بتن میاید خودتونو معرفی میکنید، این سخته اون آسونه من 18 شدم اون درسمو زیر 12 شدم اون یکی رو 20 شدم ...
والله اینجا جاش نیست ... دوستان من به این میگن فقر توجه

gholbaghali

عضو جدید
[ مبانی و اصول معماری و شهرسازی]

[ مبانی و اصول معماری و شهرسازی]

سلام بچه های عمران
لطفا بگید توی درس مبانی و اصول معماری و شهرسازی دقیقا چی بهتون می گن و خلاصه سرفصلای کار شده بهتون چیه و سر کلاس چه چیزایی از استادتون می شنوید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

زيگورات

عضو جدید
سلام بچه های عمران
لطفا بگید توی درس مبانی و اصول معماری و شهرسازی دقیقا چی بهتون می گن و خلاصه سرفصلای کار شده بهتون چیه و سر کلاس چه چیزایی از استادتون می شنوید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون
سلام دوست عزيز
استاد سر كلاس به ما ياد ميده در صورتيكه يكي سئوالي از شما كرد با احترام و حوصله و بدون تكبر و در حد توان به او كمك كنيم.

simiar

عضو جدید
سلام بچه های عمران
ممنون
آقا یا خانم مهندس، گمان نمی کنم که در هیچ کلاسی در دانشگاه های کشور مراحل شهرداری (بازدبد ، دستور نقشه ؛ کمیسیون ماده پنج ...) به طور کامل توضیح داده بشه والبته کلاس های معماری هم به همین صورت! شاید دلیل اون هم عدم آگاهی کافی اساتید باشه.
بنابراین هر مهندسی پس از چند سال فارغ التحصیلی می تواند تجربه کافی را کسب نماید؛ دانستن ضوابط شهرسازی فقط نشاندهنده تجربه یک مهندسه و نه سوادش. چه بسا مهندسای باسوادی که اطلاعات خوبی در این زمینه ندارند.

vahid4251

عضو جدید
توی این فرزانگان چی به شماها یاد میدند با اون دیانت خواهتون لااقل با مرادی راده درس بگیرید که بلد باشه .

به دیانت خواه توهین نکن اون میتونه تمام دانشجو ای نقشه رو بشوره بزاره کنار چی فکر کردی خداییش از جون و دل کار میکنه نه مثل بعض اساتید بپیچونه

artinbala999

عضو جدید
دوست عزیز تو این 4 سال که دارم کتابای نقشه برداری رو میخونم تا حالا که واسه هیچکدوم حل المسایل ندیدم....
ولی برای حل مسایل کتاب دیانت خواه اگه مثال های داخل خود درس رو بخونی میتونی اکثرش رو حل کنی...

mohandes rahimi

عضو جدید
اینجا کسی نیاز به راهنمایی داره

اینجا کسی نیاز به راهنمایی داره

لطفا راهنماییم کنید :(چندتا از کاربردهای معادلات دیفرانسیلا توی رشته عمران می خواستم :que:

آخرین ویرایش:

mohandes rahimi

عضو جدید
یعنی بین این همه دانشجو و مهندس عمران یکی نمی دونه کاربرد معادلات توی رشتش چیه ؟ ترم داره تموم می شه آخه من پروژه ما چیکار کنم؟:cry:

reza2011

عضو جدید
یعنی بین این همه دانشجو و مهندس عمران یکی نمی دونه کاربرد معادلات توی رشتش چیه ؟ ترم داره تموم می شه آخه من پروژه ما چیکار کنم؟:cry:

دوست عزيز قريب به اتفاق اكثر روابط موجود در دروس مقاومت مصالح , مهندسي زلزله هيدروليك و ... توسط روابط معادلات ديفرانسيل اثبات ميشود . براي اينكه بتوني پروژت رو كامل تر انجام بدي توصيه ميكنم اثبات فرمول هاي خمش و پيچش رو در مقاومت مصالح يك نگاهي بندازي . در مورد دروس ديگه هم چون من خيلي وقته از فارع التحصيل شدنم ميگذره دقيق به ياد ندارم . ولي شما با مراجعه به كتب مرتبط با دروس ميتوني اثبات روابط رو ببيني .

دارکوب ۸۹

عضو جدید
میخام گام به گام جلو برم . کسی کمکم میکنه؟

میخام گام به گام جلو برم . کسی کمکم میکنه؟

سلام دوستان
من مهندسی مدیریت پروژه خوندم از دانشگاه پیام نور اصفهان . فوق العاده استعداد دارم (باید ببینید تا باور کنید :D). درسم تو دبیرستان خیلی خوب بود ولی متاسفانه تو سال آخر که پیش دانشگاهی بودم یک سری مشکلات برام پیش اومد که نتونستم درس بخونم واسه کنکور . باورتون میشه روزی یک ساعت با زور میخوندم ولی رتبه ام سال ۸۶ بیست و سه هزار شد . بعدم که وارد دانشگاه شدم مشکلاتم همچنان ادامه داشت تا لیسانسمو گرفتم . همه درسامو شب امتحان خوندم و چون پیام نور بودم استاد درست و حسابیم نداشتم . از درساییم که خوندم نمیتونم ادعا کنم واقعا چیزی بلدم . هفتاد درصد درسای عمرانیارو خوندم .
حالا فرض کنین یکی میخاد از اول عمران بخونه هیچیم بلد نیست . کی میتونه یه کتاب خوب به من معرفی کنه برای شروع کار ؟البته به جز استاتیک و مقاومت مصالح . اونارو بلدم . میخام از اول با یه کتاب خوب که زبان ساده و روانی داره و واقعا مقدماتیه طوری که برای من که هیچی بلد نیستم قابل فهم باشه به من معرفی کنه که باهاش پیش برم و کم کم پیشرفت کنم و کم کم جلو برم و هی کتابای سخت تری بخونم تا اینکه واقعا در این رشته که خوندم علمم زیاد باشه و جلوی کسی سرافکنده نباشم .

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من مهندسی مدیریت پروژه خوندم از دانشگاه پیام نور اصفهان . فوق العاده استعداد دارم (باید ببینید تا باور کنید :D). درسم تو دبیرستان خیلی خوب بود ولی متاسفانه تو سال آخر که پیش دانشگاهی بودم یک سری مشکلات برام پیش اومد که نتونستم درس بخونم واسه کنکور . باورتون میشه روزی یک ساعت با زور میخوندم ولی رتبه ام سال ۸۶ بیست و سه هزار شد . بعدم که وارد دانشگاه شدم مشکلاتم همچنان ادامه داشت تا لیسانسمو گرفتم . همه درسامو شب امتحان خوندم و چون پیام نور بودم استاد درست و حسابیم نداشتم . از درساییم که خوندم نمیتونم ادعا کنم واقعا چیزی بلدم . هفتاد درصد درسای عمرانیارو خوندم .

حالا فرض کنین یکی میخاد از اول عمران بخونه هیچیم بلد نیست . کی میتونه یه کتاب خوب به من معرفی کنه برای شروع کار ؟البته به جز استاتیک و مقاومت مصالح . اونارو بلدم . میخام از اول با یه کتاب خوب که زبان ساده و روانی داره و واقعا مقدماتیه طوری که برای من که هیچی بلد نیستم قابل فهم باشه به من معرفی کنه که باهاش پیش برم و کم کم پیشرفت کنم و کم کم جلو برم و هی کتابای سخت تری بخونم تا اینکه واقعا در این رشته که خوندم علمم زیاد باشه و جلوی کسی سرافکنده نباشم .

سلام. اول بفرمائید برای چی می خواید از اول عمران بخونید؟
اگر برای کارهای اجرایی می خواید باید بگم که عموم درس های دوره کارشناسی عمران بدرد اجرا نمیخوره. برای کارهای اجرایی معمولی حتی اطلاعات یه کاردان با تجربه هم کفایت میکنه ( البته کارهای معمولی نه مثل ساخت برج میلاد و ... )
برای کار طراحی هم صرفا با خوندن چند تا کتاب نمیشه طراح شد. ممکنه بشه نرم افزار یاد بگیرید و مدل کنید و ... اما طراح خیر
الان شما دانشجوی عمران شدید یا نه؟
اگر اطلاعات بیشتری بدید بهتر میتونم راهنمایی تون کنم.

دارکوب ۸۹

عضو جدید
سلام. اول بفرمائید برای چی می خواید از اول عمران بخونید؟
اگر برای کارهای اجرایی می خواید باید بگم که عموم درس های دوره کارشناسی عمران بدرد اجرا نمیخوره. برای کارهای اجرایی معمولی حتی اطلاعات یه کاردان با تجربه هم کفایت میکنه ( البته کارهای معمولی نه مثل ساخت برج میلاد و ... )
برای کار طراحی هم صرفا با خوندن چند تا کتاب نمیشه طراح شد. ممکنه بشه نرم افزار یاد بگیرید و مدل کنید و ... اما طراح خیر
الان شما دانشجوی عمران شدید یا نه؟
اگر اطلاعات بیشتری بدید بهتر میتونم راهنمایی تون کنم.
من دانشجوی عمران نیستم . فقط میخام کتابای عمرانو مرور کنم اما به ترتیب جلو برم که از بیس کار یاد بگیرم . پس چه جوری میشه یه سازه رو طراحی یا تحلیل کرد؟پس واسه چی درس خوندیم؟

دارکوب ۸۹

عضو جدید
زبان تخصصی

زبان تخصصی

سلام دوستان . شما درس زبان تخصصی رو برای امتحان چه طوری خوندین؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان . شما درس زبان تخصصی رو برای امتحان چه طوری خوندین؟

راستش خیلی سخت..........

البته استاد همکاری لازم رو داشتند...................و قسمتهای مهم رو علامت زدیم .............و مطالعه و تمرین ....................فقط در همین محدوده بود ...............خوب الحمدا...... به خیر گذشت........

بالا