مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه کار خوبی.مرسی
اون فایلی ک من دانلود کردم متنش اینطوری شده " كاهشانتقالصدانتيجهتاثيرمتقابلبينجرم،قابليتخمشيوخاصيتميراييآنهاست " کلمات به هم چسبیده،چیکار کنم درست شه؟

بچه ها اینا رو کی میخونید مثلا آخر هفته آخر ماه؟یعنی جاش تو برنامتون کجاست؟

خیلی عجیبه که اینطوری شده . شما مطمئنید که فونت ها رو نصب دارید ؟ همون B F فونت های معروف که توش فونت های نازنین و تیتر و ... رو داره برای من مشکلی نداره . بی خیال برنامه و این چیزا بشو اگه میتونی پی دی افش کن و اگه تو گوشیت امکاناتش هست تو اتوبوس و تاکسی و هرجایی که فکر میکنید وقتت داره تلق میشه بخونشون .. خیلی نکات خوب و مهمیه
اگه با نصب فونت ها درست نشد بگو نسخه پی دی اف شدش رو براتون بزارم که درست باشه . پیام خصوصی بده

نمی دونم چقدر به دردتون بخوره، این رو از کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلند پرفسور گلابچی عکس گرفتم.

مشاهده پیوست 172547

مشاهده پیوست 172548

مرسی . هنوز ساختمانهای بلند رو نخوندم پس اگه تو اون کتاب هستش بهش که رسیدم میخومش . ولی اگه باز جایی دربارش دیدی بهم خبر بده . مرسی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بجه ها شما تو هر هفته چند تا کتاب برمی دارین برا خوندن؟
هر ساعت تقریبا چندصفحه می خونین؟؟؟میانگین-
من نمی دونم ایده آل یا متوسط چندتا کتاب و چند صفحه است واسه همین هرچی می خونم از خودم ناراضی امممممممممم
پر از استرس پر از اعصاب خوردی...
برای آزمون ایوان خانه رو می خوام برم که از 17 ابانه
خواستم تا اون موقع یه دور تموم کنم یا 1/5 دور
خیلی گیجممممممم
کمکم کنین:cry::(:cry::(:cry::(:crying:

دختر گل چرا اینقدر استرس ؟ استرس دشمن پیروزیه . شما هر هفته یه کتاب 300 یا 400 صفحه رو باید تمام کنی که این حالت ایده آلشه ولی اگه نتونستی مشکلی نیست شاید شما با مطالعه کمتر هم قبول شدی و کنکور سوالاتی رو داد که شما بدون نیاز به خوندن درست جواب دادی . همیشه فکر نکن که هرچی بیشتر بخونی قبول میشی

زهر ا

عضو جدید
اگه می خواین موفق شید در درجه اول باید منابع درست حسابی رو تهیه کنیددر غیر اینصورت وقت تلف کردنه- بعد نوع خوندنتون مهمه- خیلی ها با کلی منبع وکتاب جورواجور شروع می کنن وبه جایی نمی رسن خیلی ها هم از روزی 7الی 8ساعت شروع می کنن و خیلی زود می برن یا کم میارن.من چند نوع برنامه ریزی رو امتحان کردم واینی که می گم بیشتر از همه جواب دادهک
با 3یا 4 ساعت شروع کنید اولین کتابی هم که شروع می کنید آسانترین کتاب باشه که از درس خوندن زده نشین--
حتما فلش کارتها ی کوجیک برای مرور کردنتون درست کنید هردرسی که می خواین شروع کنین اول مرور کنید وبعد به درس بعدی بپردازید اینطوری اگه یک کتاب 10فصل داشته باشه هردرسی رو 10بار وهرکتابی رو 10بار مرور کردید . به اعتقاد من مرورکردنه که درس فراموش نمی شه والی گاهی آدم به علت اینکه شماره خودش رو هم تکرار نمی کنه فراموش می کنه.
امیدوارم به مطالعه دوستانمون کمک کرده باشم-

پایان نامه که بله خیلی وقت گیره- آنقدروقت آدم رومی گیره که آدم جای خودش رو تو زندگیش گم می کنه نمی دونه خودش برای زندگی کردنه یا زندگی برای تموم کردنشه- گاهی هم فراموش می کنیم که اومدیم با زندگیمون ارزش پیدا کنیم نه اینکه زندگی مون رنگ روزمرگی بگیره-ویادمون بره کجاایستادیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

زهر ا

عضو جدید
پایان نامه که بله خیلی وقت گیره- آنقدروقت آدم رومی گیره که آدم جای خودش رو تو زندگیش گم می کنه نمی دونه خودش برای زندگی کردنه یا زندگی برای تموم کردنشه- گاهی هم فراموش می کنیم که اومدیم با زندگیمون ارزش پیدا کنیم نه اینکه زندگی مون رنگ روزمرگی بگیره-ویادمون بره کجاایستادیم

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها من پارسال کنکورو بدجور خراب کردم
این آزمون سنجشو هم با همون دانسته های پارسال الان جواب دادم و با کلیدی ک یکی از بچه ها گذاشته بود تصحیح کردم
نظرتون چیه راجبه درصدام؟ واسه 4 ماهه آینده ارزش داره بکووووب بخونم؟ یا که اوضام بدجور داغونه؟ صادقانه بگید لطفا با توجه به اینکه هنوز گرفتار تحویل پایان نامه هستم:confused:
زبان 15.5
فن 51
تاریخ 51.6
درک 76.6
منظر 90
ممنون میشم راهنمایی کنید

اگه قراره شما با این درصدها نخونی که منم پس برم آشمو درست کنم والا:biggrin:نخونده این زدی بعداونوقت میخوای خوندنم نخونی!!!!!بابا تو دیگه چرا با این درصدای خوب بدون خوندن...بخونی دیگه چی میشه مطمئن باش تک میاری;)

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

-من خود را از روی تعداد موانعی که در مسیرم قرار گفته است معنی نمی کنم؛ من خود را از شجاعتی که پیدا کرده ام تا هدفهای تازه ام را با جدیت دنبال کنم معنی میکنم

-من خود را از روی تعداد ناامیدی هایی که با آنها موجه شده ام معنی نمی کنم؛ من خود را از روی بخشش و ایمانی که برای آغاز دوباره پیدا کرده ام معنی می کنم

-من خود را از روی دفعاتی که زمین خورده ام معنی نمی کنم؛ من خود را از روی دفعاتی که روی پای خود ایستاده ام و مبارزه کرده ام معنی می کنم

بچه ها یه مشکلی برام پیش اومده که انشالله خیره برام دعا کنید که درست بشه واقعا به دعاتون نیازدارم

کژال جون

عضو جدید
بچه ها -من کتاب سازه در معماری -دکتر گلابچی رو چاپه 90 تهیه کردم-میخواستم لطف کنین بگین آیا این آخرین چاپه این کتابه یا 91 یا 92 هم داره-چون به من گفتن این جدیدترین چاپشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:
من چند وقت پیش چاپ 91 رو گرفتم 12 تومن

n.b1987

عضو جدید
دختر گل چرا اینقدر استرس ؟ استرس دشمن پیروزیه . شما هر هفته یه کتاب 300 یا 400 صفحه رو باید تمام کنی که این حالت ایده آلشه ولی اگه نتونستی مشکلی نیست شاید شما با مطالعه کمتر هم قبول شدی و کنکور سوالاتی رو داد که شما بدون نیاز به خوندن درست جواب دادی . همیشه فکر نکن که هرچی بیشتر بخونی قبول میشی

مرسي مهيارجان ؛ ميگم به نظرت حداقل آدم چند دور بخونه خيالش بايد راحت باشه

اينكه از هر درس بخوام يه منبعو بخونم فك كن..چندين كتاب شده درروز
مثلا اسلامى
معاصر
جهان
گلابچيا (دو پارت يكى جديداش يكى قديماش)
قيابكلو ها سلطان د
زبان متن و لغت
دركهم كه مونده -(عصر كنكاش)
تازه منظررررو بگو...
خب من ايده آلم اينه كه هر روز به همش يه سرى بزنم بعضو منابع هم هماهنگ بخونم خوبه
به خاطر همين نمي شه جا مى مونم از خودم

mm.ai

عضو جدید
من چند وقت پیش چاپ 91 رو گرفتم 12 تومن
ای بابا-پس چاپ جدیدترم داره-ولی یکی از دوستان گفت که چاپ جدیدش هیچ فرقی با قبلیا نداره -یعنی ویرایش نمیشه-البته خودمم به این موردی که گفتن معتقدم-کتابا همونه -فقط تو چاپه جدید مزنه خریدش میره بالاتر-چند وقت پیش رفتم کتاب کروکی مرتضی صدیق رو خریدم چاپ 88 -چاپ 90 هم داشتن همونجا-بعد هر دو کتابو مقایسه کردم فهمیدم هیچی بهش اضافه نشده-فقط قیمته چاپ 88 بودش 6900 تومان-چاپ 90 بود 7900 تومان-منم همون قبلیه رو خریدم :razz:

zhila89

عضو جدید
از کتابهای بانی مسعود کدوم ها رو حتما باید خوند؟ کدوم ها رو بخونیم بهتره؟
تاریخ غرب ( ریشه ها و مفاهیم) همونه که میگید 30 تومن شده؟ توی ویرایش جدیدش چیزی اضافه شده؟....اگه قبلی رو داشتیم باز باید بخریم؟
تاریخ غرب از عهد باستان تا شیکاگو مهمه؟

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها من میخوام کتاب طراحی لرزه ای و مبانی سازه برای معماران وفیزیک 1 و غرب قبادیان رو شروع کنم :w10: کسی پیشنهادی راهنمایی چیزی داره بگه خوشحال میشم کمکتونو داشته باشم ...مرررررسی:w40:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام کتاب طراحی لرزه ای و مبانی سازه برای معماران وفیزیک 1 و غرب قبادیان رو شروع کنم :w10: کسی پیشنهادی راهنمایی چیزی داره بگه خوشحال میشم کمکتونو داشته باشم ...مرررررسی:w40:

غرب قبادیان را حتما شروع کن
حجمش خیلی کم سعی کن واو به واوشا حفظ کنی چون خیلی مهمه
وقتی خوب این کتاب را خوندی و حفظ شدی اون وقت برو یک کتاب دیگه برای معماری معاصر شروع کن
اون وقت کتاب دوم برات خیلی روان و خوب میشه
کتاب غرب قبادیان برای معماری معاصر لازم و یه جورایی پیش نیاز کتابهای دیگه هست ولی به تنهایی کافی نیست
فسزیک 1 قیابکلو هم حتما خلاصه کن چون کتابیه که حتما باید خونده بشه ولی مطالبی اضافی توش زیاد
اگه خلاصه کنی یه روزه یا حتی نصف روزه می تونی کلشا دوره کنی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي مهيارجان ؛ ميگم به نظرت حداقل آدم چند دور بخونه خيالش بايد راحت باشه

اينكه از هر درس بخوام يه منبعو بخونم فك كن..چندين كتاب شده درروز
مثلا اسلامى
معاصر
جهان
گلابچيا (دو پارت يكى جديداش يكى قديماش)
قيابكلو ها سلطان د
زبان متن و لغت
دركهم كه مونده -(عصر كنكاش)
تازه منظررررو بگو...
خب من ايده آلم اينه كه هر روز به همش يه سرى بزنم بعضو منابع هم هماهنگ بخونم خوبه
به خاطر همين نمي شه جا مى مونم از خودم

اونطوری که من توی سمینار های معماری شرکت کردم و از رتبه های برتر شنیدم شما باید بار اول کتاب رو بخونی حالا در حد روخونی و کمی هم دقت . و بار دوم شروع کنی به های لایت کردن مطالب مهم
در کل شما باید حداقل دروس رو سه بار دوره کنی . اولین دوره: تا آخر مهر . دومین دوره تا آخر پاییز ... و سومین دوره تا امتحانه ... دیگه سومین دوره باید طوری مطالب ، های لایت شده باشه که تو چند ساعت بتونی یه کتاب 400 صفحه ای رو تمام کنی .. به سوالات سال قبول رجوع کن و نوع سوال دادن رو درک و حس کن که توی مطالب خوندی منابع وقتتو سر مثلا اعداد و اسم اشخاص و سال ساخت و ... هدر ندی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مبانی سازه و مطلبشو رو خونی کن . جاهایی که عکس داره هم عکس و هم مطلب در مورد عکس رو 100000 بار دوره کن .. ;)

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش توسط مدیر:

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی خسته نباشین منم همین الان به جمعتون ملحق شدم کتابای که تا امروز مطالعه کردم : فن: درک رفتار سازه ها /مبانی سازه برای معماران /سازه در معماری /جزئیات ارتقا دهنده معماری /ایستایی و فن ساختمان فاطمی/ فیزیک 1و 2 و3 قیابکلو / معماری و روشنایی شاهین حیدری/ فناوری های نوین ساختمانی /تاسیسات مکانیکی طباطباییمعاصر : تاریخ معماری غرب قابادیان / از زمان و معماری مزینی / معماری معاصر از شرق تا غرب / پست مدرنیته و معماری بانی مسعود /تاریخ معماری غرب بانی مسعود/ معماری غرب بانی مسعود/ تاریخ ایران و اسلام: سبک شناسی (تا نصف) / شیوه های معماری ایرانی رسولی / معماری ایرانی (تا نصف ) معاصر ایران : معاصر ایران بانی مسعودتاریخ جهان: تاریخ معماری جهان مهدوی نژاد / هنر در گذر زمان (خیلی بی خود بود تا نصف ) / زارعی / و کتابای بانی مسعود که اولاش تاریخ جهانهمنظر : نعیما(نصفه و نیمه) +چندتا جزوهزبان : (زبان عمومی عصر کنکاش نصفه) / کتاب 504درک : زیبا شناسی/سیری در مبانی نظری / مشق معماری / فرم فضا نظم همچنین بسته آموزشی اکسین..................................................................................................................................................................به نظرتون چه کتابای دیگه ای مطالعه کنم؟ کدوم کتابای گلابچی مهمه ؟کسی هست که بخواد تبادل اطلاعات کنیم آیا ؟ یعنی من جزوات خلاصه شده کتابای که خوندم ایشون نخونده یا ایشون خونده خلاصه کرده من نخوندم بهم دیگه بدیم تا سریع تر تموم کنیم شما روزی چند ساعت مطالعه میکنین؟ من متوسط7 ساعت ولی بنظرم کافی نیست خیلی استرس دارمخلاصه هر گونه راهکار ، نظر ، راهنمایی و تجربه و تبادل اطلاعات داشتین بگین راستی من سال اولم هست که ارشد میدم **پیش به سوی موفقیت **

زهر ا

عضو جدید
واسه معماری منظر و تاریخ معماری چه کتابایی مناسبن؟ من شاغلم واقعا وقتم کمه شاید روزی 5یا 6 ساعت کشش خوندن داشته باشم پس میشه تو منابع این دوکتاب کمکم کنین ممنون میشم-

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه معماری منظر و تاریخ معماری چه کتابایی مناسبن؟ من شاغلم واقعا وقتم کمه شاید روزی 5یا 6 ساعت کشش خوندن داشته باشم پس میشه تو منابع این دوکتاب کمکم کنین ممنون میشم-

سلام برای منظر باغ های ایران نعیما و باغهای ایران بازتابی از بهشت منوچهر مقتدر / زیاد روی منظر وقت نذار ارزش نداره
تاریخ جهان : تاریخ تاریخ معماری جهان زارعی
تاریخ و اسلام : سبک شناسی پیر نیا
تاریخ معاصر : مبانی تاریخ معماری غرب قبادیان

اینا کتابای پایه هستن اینارو تموم کردم کتابای دیگه بخون ولی اینارو باید خط به خط حفظ بشی

موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

معمارباشی

عضو جدید
نفیسه جان ... مرور کتابایی ه خوندی خیلی مهمه ... + کتاب های مهم گلابچی مثل طراحی لرزه ای و ساختمانها چگونه عمل می کنند
کتاب عصر کنکاش درک عمومی علی عسکری +1500 تست تالیفی هم برای درک خوبه
برای تایخ هم همه چی رو خوندی به نظرم فقط سه تا جزوه بهت پیشنهاد می دم که حتما بخونی ! 1- جزوه دکتر متدین + جزوه اسلامی نسیم عسکری + جهان مانا قابوسی حجمشون زیاد نیست و با توجه به این که کتاب ها رو خوندی برات نقش یه جمع بندی داره پس نترس !

سازه در معماری و درک رفتار رو فقط رو خونی کردی یا کاملا بهشون مسلط شدی ؟ چون یه دور خوندن این کتابها بهیچ وجه فایده نداره و باید چند دور خونده بشه تا خوب بفهمیش ! ...

یه توصیه بهت کنم دوست جون ... شما خیلی خوب خوندی و چون زود هم شروع کردی خیلی عالی تونستی منابع رو پوشش بدی ...
به نظرم برای محک خودت یکی از ازمون های سال پیش رو بردار بزن و بیا درصد هات رو این جا بزار تا بتونیم نظر بدیم چقدر مفید خوندی ...
تازه با روند سوال دادن ها هم اشنا می شی ...

به چند تا مسئله توجه کن ... 1- چون زود شروع کردی و ساعت مطالعه ات هم بالا بوده طبیعیه اگه توی ماه های اتی خسته بشی و زده بشی و ... پس یه برنامه پیشگیری برا خودت داشته باش ... استراحت و تفریح اخر هفته ها فراموشت نشه ! نترس به همه اش می رسی ... ولی مهمه که با روحیه ادامه بدی نه با استرس و از روی نگرانی !!!
دوم این که روی خودت کار کن و تمرین کن تا استرس نداشته باشی ... شاید بری کلاس یوگا یا با یه مشاور صحبت کنی که ببینی چکار کنی چون افت کنکور استرسه .. هم تو تمرکز و خوندنت تاثیر می زاره هم ممکنه سر جلسه اذیت بشی و نتونی اون جور که باید و بلدی جواب بدی ...
سوم این که اگه می تونی تو یکی از این ازمونای ازمایشی (توصیه خودم مرکز معماریه) شرکت کن .. هم تمرین تست زنی می کنی هم تو جو کنکور می مونی هم وضعیتت تا حدودی دستت میاد و به اعتماد بنفست کمک بزرگی می کنه ...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من پارسال کنکورو بدجور خراب کردم
این آزمون سنجشو هم با همون دانسته های پارسال الان جواب دادم و با کلیدی ک یکی از بچه ها گذاشته بود تصحیح کردم
نظرتون چیه راجبه درصدام؟ واسه 4 ماهه آینده ارزش داره بکووووب بخونم؟ یا که اوضام بدجور داغونه؟ صادقانه بگید لطفا با توجه به اینکه هنوز گرفتار تحویل پایان نامه هستم:confused:
زبان 15.5
فن 51
تاریخ 51.6
درک 76.6
منظر 90
ممنون میشم راهنمایی کنید
افتضاح!!!!!! به نظرم شما نخون .....یعنی واقعا این برات سئوال شده بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چند تا نکته :اگه قراره بشینی بخونی بخون.......منتظر تایید کردن دیگران نباش
نکته دوم:یادته پارسال درصدهاتو حساب کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس هیچ وقت به این درصدها تکیه نکن
این آزمونا مثل بازیه تدارکاتی با برزیل میمونه که بازیکنای زیر 17 سالشو میخواد محک بزنه و کنکور همون بازی تو نیمه نهایی جام جهانی با ابر بازیکنا و البته جو ورزشگاه و استرس و غیره

بجه ها شما تو هر هفته چند تا کتاب برمی دارین برا خوندن؟
هر ساعت تقریبا چندصفحه می خونین؟؟؟میانگین-
من نمی دونم ایده آل یا متوسط چندتا کتاب و چند صفحه است واسه همین هرچی می خونم از خودم ناراضی امممممممممم
پر از استرس پر از اعصاب خوردی...
برای آزمون ایوان خانه رو می خوام برم که از 17 ابانه
خواستم تا اون موقع یه دور تموم کنم یا 1/5 دور
خیلی گیجممممممم
کمکم کنین:cry::(:cry::(:cry::(:crying:
اصلا به ساعت فک نکن.مثلا الان من بگم روزی 12 ساعت میخونم شما نباید روحیت خراب شه
من همین سئوالو چند وقت پیش از یکی از دوستای قدیمیم پرسیدم در جواب گفت روزی 14 ساعت:confused:
گفتم چی میخونی گفت نشریه 55، سام فروتن ، عناصر و تاسیسات هنرستان و ...................منم گفتم نصر من اللاه و فتح قریب.......شما 5-6 ساعت خوب بخون کافیه

از کتابهای بانی مسعود کدوم ها رو حتما باید خوند؟ کدوم ها رو بخونیم بهتره؟
تاریخ غرب ( ریشه ها و مفاهیم) همونه که میگید 30 تومن شده؟ توی ویرایش جدیدش چیزی اضافه شده؟....اگه قبلی رو داشتیم باز باید بخریم؟
تاریخ غرب از عهد باستان تا شیکاگو مهمه؟
تاریخ هرچه منبع کامل تر ، کمتر باشه ج میده...شما همون ریشه ها و مفاهیم رو بخون........خوب که خوندی و مسلط شدی و وقتم زیاد آوردی بازم اضافه کن.در غیر این صورت تو کتابای بانی مسعود همون کفایت میکنه

خوبه حواست باشه طراحی لرزه ای خیلی از فصلهاش حذفه الکی روشون وقت نزاری
و در رابطه با مبانی سازه: من نظر خودمو میگم اگه تو نمودارهای برش و خمش مسلطی بخون اگه نه قبلش یه ایستایی بخون بعد شروع کن مبانی سازه برای معماران

سلام به همگی خسته نباشین منم همین الان به جمعتون ملحق شدم کتابای که تا امروز مطالعه کردم : فن: درک رفتار سازه ها /مبانی سازه برای معماران /سازه در معماری /جزئیات ارتقا دهنده معماری /ایستایی و فن ساختمان فاطمی/ فیزیک 1و 2 و3 قیابکلو / معماری و روشنایی شاهین حیدری/ فناوری های نوین ساختمانی /تاسیسات مکانیکی طباطباییمعاصر : تاریخ معماری غرب قابادیان / از زمان و معماری مزینی / معماری معاصر از شرق تا غرب / پست مدرنیته و معماری بانی مسعود /تاریخ معماری غرب بانی مسعود/ معماری غرب بانی مسعود/ تاریخ ایران و اسلام: سبک شناسی (تا نصف) / شیوه های معماری ایرانی رسولی / معماری ایرانی (تا نصف ) معاصر ایران : معاصر ایران بانی مسعودتاریخ جهان: تاریخ معماری جهان مهدوی نژاد / هنر در گذر زمان (خیلی بی خود بود تا نصف ) / زارعی / و کتابای بانی مسعود که اولاش تاریخ جهانهمنظر : نعیما(نصفه و نیمه) +چندتا جزوهزبان : (زبان عمومی عصر کنکاش نصفه) / کتاب 504درک : زیبا شناسی/سیری در مبانی نظری / مشق معماری / فرم فضا نظم همچنین بسته آموزشی اکسین..................................................................................................................................................................به نظرتون چه کتابای دیگه ای مطالعه کنم؟ کدوم کتابای گلابچی مهمه ؟کسی هست که بخواد تبادل اطلاعات کنیم آیا ؟ یعنی من جزوات خلاصه شده کتابای که خوندم ایشون نخونده یا ایشون خونده خلاصه کرده من نخوندم بهم دیگه بدیم تا سریع تر تموم کنیم شما روزی چند ساعت مطالعه میکنین؟ من متوسط7 ساعت ولی بنظرم کافی نیست خیلی استرس دارمخلاصه هر گونه راهکار ، نظر ، راهنمایی و تجربه و تبادل اطلاعات داشتین بگین راستی من سال اولم هست که ارشد میدم **پیش به سوی موفقیت **
شما این کتابارو نخوندی 1.کتاب چگونه با کودکم رفتار کنم3.مردان مریخی زنان ونوسی4.حقوق بین الملل 4.رویکرد احمدی نزاد در 8 سال اخیرو چند تا کتاب دیگه:d
من از کلاس اول تا الان با جمع کتابای درسی اینقد کتاب نخوندم:confused: ولی خب اگه واقعا خوندی بهت تبریکم..و مرور حتما یادت نره چون حجم کتابایی که خوندی بالاس

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقت خوبی این سئوالو پرسیدی چون من دیروز اتفاقی دو تا کتاب از یه دست فروش گرفتم که در نوع خودش بی نظیره:
واسه معماری منظر کتاب درک عمومی عصر کنکاش خیلی جامعه ولی شما کتاب نعیما رو هم مطالعه کن و رو عکساشم وقت بیشتری یزار
واسه تاریخ معماری بچه ها از من مسلط ترن ولی بازهم یه کتاب خوب از عصر کنکاش گرفتم به اسم معماری معاصر جهان و ایران حدود 120 صفحه که در نوع خودش بینظریه بخصوص معاصر ایرانش که شمارو از خوندن کتابای حجیم بانی مسعود و قبادیان بی نیاز میکنه من از دست فروشه نصف قیمت گرفتم 4000 تومان فک کنم الان 8-10000 باشه قیمتش

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
نفیسه جان ... مرور کتابایی ه خوندی خیلی مهمه ... + کتاب های مهم گلابچی مثل طراحی لرزه ای و ساختمانها چگونه عمل می کنند
کتاب عصر کنکاش درک عمومی علی عسکری +1500 تست تالیفی هم برای درک خوبه
برای تایخ هم همه چی رو خوندی به نظرم فقط سه تا جزوه بهت پیشنهاد می دم که حتما بخونی ! 1- جزوه دکتر متدین + جزوه اسلامی نسیم عسکری + جهان مانا قابوسی حجمشون زیاد نیست و با توجه به این که کتاب ها رو خوندی برات نقش یه جمع بندی داره پس نترس !

سازه در معماری و درک رفتار رو فقط رو خونی کردی یا کاملا بهشون مسلط شدی ؟ چون یه دور خوندن این کتابها بهیچ وجه فایده نداره و باید چند دور خونده بشه تا خوب بفهمیش ! ...

یه توصیه بهت کنم دوست جون ... شما خیلی خوب خوندی و چون زود هم شروع کردی خیلی عالی تونستی منابع رو پوشش بدی ...
به نظرم برای محک خودت یکی از ازمون های سال پیش رو بردار بزن و بیا درصد هات رو این جا بزار تا بتونیم نظر بدیم چقدر مفید خوندی ...
تازه با روند سوال دادن ها هم اشنا می شی ...

به چند تا مسئله توجه کن ... 1- چون زود شروع کردی و ساعت مطالعه ات هم بالا بوده طبیعیه اگه توی ماه های اتی خسته بشی و زده بشی و ... پس یه برنامه پیشگیری برا خودت داشته باش ... استراحت و تفریح اخر هفته ها فراموشت نشه ! نترس به همه اش می رسی ... ولی مهمه که با روحیه ادامه بدی نه با استرس و از روی نگرانی !!!
دوم این که روی خودت کار کن و تمرین کن تا استرس نداشته باشی ... شاید بری کلاس یوگا یا با یه مشاور صحبت کنی که ببینی چکار کنی چون افت کنکور استرسه .. هم تو تمرکز و خوندنت تاثیر می زاره هم ممکنه سر جلسه اذیت بشی و نتونی اون جور که باید و بلدی جواب بدی ...
سوم این که اگه می تونی تو یکی از این ازمونای ازمایشی (توصیه خودم مرکز معماریه) شرکت کن .. هم تمرین تست زنی می کنی هم تو جو کنکور می مونی هم وضعیتت تا حدودی دستت میاد و به اعتماد بنفست کمک بزرگی می کنه ...

سلام معمار باشی عزیز از راهنمایت ممنونم ، کتابای گلابچی باید همشونو بخونم؟
به سازه در معمار و درک رفتار تسلط دارم 6 دورخوندمش
در مورد آزمون هم آزمونای 5 سال گذشته رو حل کردم میتونم بگم
زبان متوسط 40 درصدی میزنم
تاریخ راحت بالای85
منظر 50
درک 40
من زیاد منظر و درک عمومی نخوندم تا الان بیشتر تاریخ میخوندم بیشتر کتابای تاریخ که خوندم ننوشتم مثل معماری معاصر از 1900 یا معاصر ایران قبادیان /تاریخ معماری مدرن سیروس باور.مشکلم اینه که با این وقت کم باقی مانده چطور میتونم فن رو به 80% برسونم زبانم 60% ؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتابای عصر کنکاش واقعا عالی هستن....
چقدر خوب خریدیییییییییییییین...
شما واسه منظر منظورتون همون کتاب درک عسگری هست؟
نه نه
یکی دیگه که واسه منظره
کتاب عسگری واسه درک عمومیه فقط............منظر به عینه دیدم یکی از دوستام پارسال همینو خوند فقط 45 زد

اینم عکسش

وضعیت
موضوع بسته شده است.