تکنولوزی های خودرو

ehsan_shafaat

عضو جدید
سلام به همه دانشجوهای مهندسی مکانیک...من دارم در مورد سیستم ترمز خودروها تحقیق می کنم و البته به طور کلی در تکنولوژی خودرو اطلاعات زیادی دارم و مرتب دارم خودم رو به روز میکنم اگر کسی در زمینه خودرو اطلاعاتی خواست در خدمتیم.

mohammad rahbar

عضو جدید
ترمز گریز از مرکز

ترمز گریز از مرکز

سلام به همه دانشجوهای مهندسی مکانیک...من دارم در مورد سیستم ترمز خودروها تحقیق می کنم و البته به طور کلی در تکنولوژی خودرو اطلاعات زیادی دارم و مرتب دارم خودم رو به روز میکنم اگر کسی در زمینه خودرو اطلاعاتی خواست در خدمتیم.

سلام
در مورد ترمز گریز از مرکز یه سری اطلاعات یا تحقیق علمی می خوام اگه برام بفرستی ممنون می شم:)
مرسی:gol:

elyasi

عضو جدید
chera az motore wankel dar otomobil estefade nemishe?
سلام:
به خاطر چند عيب مهم .
1- خنك كاري به طور دقيق صورت نمي كيرد
2- روغنكاري ........................................
3- به خاطر دور بالا موتور و شكل ان ضربه به جداره ان وارد مي شود در نتيجه عمر موتور كم است
به اين جند دليل مقرون به صرفه نيست
دوستدار شما الياسي

ehsan_shafaat

عضو جدید
chera az motore wankel dar otomobil estefade nemishe?

از موتور وانکل الان هم استفاده میشه ولی خیلی محدود.تا اونجایی که من میدونم فقط شرکت مزدا داره از این نوع موتور استغاده می کنه اونهم فقط در مدلهای RX-7 و RX-8 ...

قدمت موتور وانکل تقریبا به اندازه موتور رفت و برگشتیه (همین موتورهای معمول) ولی از همون اول به خاطر مشکل آب بندی که داشتن عملا ازشون استفاده نمی شد.:)

ehsan_shafaat

عضو جدید
سلام
در مورد ترمز گریز از مرکز یه سری اطلاعات یا تحقیق علمی می خوام اگه برام بفرستی ممنون می شم:)
مرسی:gol:

توضیح کامل "ترمز گریز از مرکز" در درس "طراحی اجزاء 2" ارائه میشه ...از استاد پروژه این مبحث رو گرفتی یا خودت علاقه مندی بیشتر در موردش بدونی؟..در هر صورت سعی میکنم بگردم چندتا مقاله توپ برات پیدا کنم:victory:

ehsan_shafaat

عضو جدید
خوب مگه چه اشکالی داره ؟

خوب مگه چه اشکالی داره ؟

فرمودند در مورد سیستم ترمز خودروها اون وقت تو از موتور ونكل ميپرسي؟! مثه اينه كه من بپرسم چرا دراتومبيل از ماسفت استفاده نميشه!:)

عیب نداره "پرشیا"ی عزیز...بذار سوالشو بپرسه...ممکنه یه نفر باشه که جواب سوالشو بدونه...مهم اینه که سوالش در زمینه خودرو بوده و مهمتر اینکه اومده و سوالش اینجا رو مطرح کرده:smile:

Silhouette

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی در ضمینه ی مشکلات موتورهای شبه توربینی می خواستم اگه کمک کنید ممنون میشم:)

matinkhodro

عضو جدید
Motorcycle ????

masih

عضو جدید
درخواست اطلاعات در مورد ecu و انژکتور

درخواست اطلاعات در مورد ecu و انژکتور

میخواستم کمکم کنید

iran811

عضو جدید
سلام من در شرکت خودرو سازی مشغولم می خوام بدونم واسه سیستم ترمز خودرویی مثل ون موارد تاپی که باید در چل لیست مورد ارزیابی قرار گیرند و نیز مواردی که در pdi باید چک شوند کدومان؟

ghadridjan

عضو جدید
پیشرفت تکنولوژی

پیشرفت تکنولوژی

عیب نداره "پرشیا"ی عزیز...بذار سوالشو بپرسه...ممکنه یه نفر باشه که جواب سوالشو بدونه...مهم اینه که سوالش در زمینه خودرو بوده و مهمتر اینکه اومده و سوالش اینجا رو مطرح کرده:smile:

دوستان عزیز هر روشی که هم اکنون به نظر میاد اقتصادی نباشه و یا اجرایی نباشه همیشه اینطور نخواهد بود و با پیشرفت تکنولوژی ممکنه که کاربردی بشه بخصوص موتور وانکل
من به شخصه بخاطر سادگی طرح این موتور و حداقل اجزای دورانی از اون خوشم میاد و خیلی مایلم که در این زمینه برای کسانیکه به بکارگیری آن در خودروهای ایرانی علاقه دارند کمک کنم

fariad

عضو جدید
باسلام
دوستان درمورد تكنولوژي رنگ خودرو من مي تونم اطلاعاتي دراختيار دوستان قرار دهم .

ehsan_shafaat

عضو جدید
ممنون...

ممنون...

سلام...با تشکر از پیشنهاد صمیمانه ایی که کردی اگر مطالبی که داری آپلود کنی و در اختیار همه قرار بدی ازت ممنون میشیم...هم میتونی روی صفحه خودت بزاری و هم میتونی یه وبلاگ توی یکی از سایتهای معروف وبلاگ درست کنی و مطالبت رو روی اون آپلود کنی و لینکش رو توی صفحت بذاری

essien

عضو جدید
salam manam ehsanam manam alaghe mande khodro agha ehsan dar morede gerayesh haye arshad ke marbut be khodro mishe mituni behem etelaat bedi bazare karesh chetore? kolan pishnahad mikoni?
mamnun

mohammad rahbar

عضو جدید
ترمز گریز از مرکز

ترمز گریز از مرکز

با سلام :gol:

در مورد ترمز گریز از مرکز اگه کسی تحقیقی داره بفرسته ویا در این مورد راهنمایی کنه
اگه امکان داره که این رو زودتر:cry: بفرستید ممنون می شم .

با تشکر :)

smh2210

عضو جدید
آیرودینامیک بدنه خودرو

آیرودینامیک بدنه خودرو

سلام. در مورد طراحی آیرودینامیک بدنه خوردو اطلاعات کاربردی می خواستم. اگر کتاب و جزوه و یا ای بوکی هم دارید که دیگه محشره. چون من دارم روی پارامترهای طراحی خودرو یکی یکی کار می کنم.

en_srb63

عضو جدید
salam dooste azizman saeid hastam faregho tahsile karshenasi az sharif age betooni be man komak koni mamnoonet misham .
mikhastam az etelaatet estefade konam

luckylook

عضو جدید
سلام اطلاعات تخصصی در مورد انژکتور پژو 206 داری؟می تونی منابعی معرفی کنی؟ممنون;)

mamadaghigh

عضو جدید
khastenabashid

khastenabashid

salam omidvaram ke haleton khob bashad
man ye moshkele ba tormozhaye abs samandam daram
moshkel az in gharare ke vaghty modaty ba mashin ranandegi mikonam ye dafe ye sedaee az ghesmare tormozaye jolo miyad va cheraghe abs roshan mishe va abs az car miofteh bade ye modati khamosh mishe gahi vaghta ham ta 1 hafte roshan mimone lotfan age mishe mano rahnamae konid ke moshkel mitone az chi bashe:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

positive_boy

عضو جدید
درخواست راهنمایی و مشاوره

درخواست راهنمایی و مشاوره

سلام.

من ارشد مکانیک طراحی کاربردی هستم. زمینه کاری من خودرو نبوده و در حد همون درسا کارشناسی 5 سال پیش بلدم.
در دانشگاه به من پیشنهاد تدریس درس تکنولوژی مولد یا موتور در دوره کاردانی شده ولی من نمیدونم مطالب این دوره چقدر پیچیده !!

آیا کسی از دوستان در کاردانی خودرو تدریس داشته و آشنا ؟؟

آیا با خوندن کتابش می تونم مسلط بشم و یاد بگیر؟؟

آیا کسی از دوستان می تونه کتاب جزوه و یا .. در این زمینه برام بفرسته؟؟ ( اگه هست من e.mail می زارم)

چه کتابی در این زمینه پیش نهاد می کنین که بتونم بفهمم و رام بندازه ؟؟

در کل به نظر شما درس رو قبول کنم یا به سختیش نمی ارزه ؟؟

thanx

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام.

من ارشد مکانیک طراحی کاربردی هستم. زمینه کاری من خودرو نبوده و در حد همون درسا کارشناسی 5 سال پیش بلدم.
در دانشگاه به من پیشنهاد تدریس درس تکنولوژی مولد یا موتور در دوره کاردانی شده ولی من نمیدونم مطالب این دوره چقدر پیچیده !!

آیا کسی از دوستان در کاردانی خودرو تدریس داشته و آشنا ؟؟

آیا با خوندن کتابش می تونم مسلط بشم و یاد بگیر؟؟

آیا کسی از دوستان می تونه کتاب جزوه و یا .. در این زمینه برام بفرسته؟؟ ( اگه هست من e.mail می زارم)

چه کتابی در این زمینه پیش نهاد می کنین که بتونم بفهمم و رام بندازه ؟؟

در کل به نظر شما درس رو قبول کنم یا به سختیش نمی ارزه ؟؟

thanx

سلام
من در حال تحصيل رشته مهندسي مكانيك خودرو هستم

به نظر من ساده ترين كار ممكن رو ميخوايد انجام بديد ، اضافه كنم كه بستگي داره چقدر ميخواي به خودت سخت بگيري ؟ علم تدريس به روز باشه يا همون دوره ي هنرستان ؟
خيلي از استاد ها از مكانيك خودرو هيچ شناختي ندارن و شروع به تدريس ميكنن كه دانشجو زود ميفهمه كه استاد از لحاظ علمي در سطح پاييني قرار داره و براي يك مدرس خيلي زشته
در كل درس باحاليه : در مورد موتور و سيستم ها ي موتور ، انواع موتور ، محاسبه توان و قدرت موتور ها ،شناخت و معرفي سنسور ها، تريقه ي روغن كاري و... /اين بسته به سليقه ي مدرس كه تا چه حد جزوه بگه و علمش به روز باشه
من به عنوان كسي كه يك بار اين درس رو پاس كردم و كارداني خودرو گرفته و حالا هم در حال تحصيل رشته ي خودرو مقطع كارشناسي هستم از شما درخواست ميكنم اگه قرار در اين رشته تدريس كنيد به دنبال كتاب بخصوصي نباشيد(متكي به كتاب و جزوه نباشيد) از اينترنت و كتاب هاي موجود يه چكيده ي پر مهتوا جزوه كنيد و به داتشجو ها درس بديد كه هم علم دانشجو بالا ميره و هم روي شما به عنوان يه استاد با سواد حساب باز ميشه
يكم روده درازي كردم شما ببخش
يكي از مشكلاتي كه ممكنه با اون موجع بشيد سوال دانشجو ها در پيرامون درسه كه اگه واقعا خودرويي و يا در اين مورد علمتون كامل نباشه نميتونيد جواب بديد كه اصلا صورت خوبي نداره ميفهميد كه چي ميگم
من از اين درس يه خاطره ي خيلي بد دارم اونم به خاطر استادش بود كه اسمشو نميارم فقط در اين حد كه در دانشگاه آزاد كاشان تدريس ميكرد
من چه در دوره ي هنرستان و چه در دانشگاه بهترين و كامل ترين نمره هاي تكنول‍وژي و كارگاهي رو ميگرفتم تا اينكه اين درس رو اخذ كردم
اولا كه استاد اصلا سواد خودرويي نداشت اگه جزوه رو ازش ميگرفتي قفل ميكرد و نمي فهميد كه چي ميگه
دوما درسي كه ميداد همون درساي دوره ي هنرستان رو تكرار ميكرد
سومين و بدترين مورد : امتحان كه گرفت همه ي سوال ها رو درست جواب دادم با اين اميد كه 19 يا 20 ميگيرم ورقه رو تحويل دادم ولي نمره ها كه اعلام شد اكثرا يا افتاده بودن و يا 11 و 12 گرفته بودن من هم 11 شده بودم بعد از كلي بدو بدو كه دستمون به هيچ جا بند نشد به خدا واگذارش كرديم و ميدونم هنوز كه هنوزه آه و ناله بچه ها دنبالشه /چون علم نداشت نميتونست درست و حسابي مطالب رو درك كنه و بد نمره ميداد

شما با توكل به خدا و مطالعه دقيق پيش برو انشاالله موفق ميشيد

اگه سوالي بود خوشحال ميشم در ميان بگذاريد

سلامه

عضو جدید
salam
mazerat mikham dar morede teknolozhi pishrafte khodro az koja mishe matlab peyda konam?
age komak koni mamnon misham

9356769

عضو جدید
سلام
من در حال تحصيل رشته مهندسي مكانيك خودرو هستم

به نظر من ساده ترين كار ممكن رو ميخوايد انجام بديد ، اضافه كنم كه بستگي داره چقدر ميخواي به خودت سخت بگيري ؟ علم تدريس به روز باشه يا همون دوره ي هنرستان ؟
خيلي از استاد ها از مكانيك خودرو هيچ شناختي ندارن و شروع به تدريس ميكنن كه دانشجو زود ميفهمه كه استاد از لحاظ علمي در سطح پاييني قرار داره و براي يك مدرس خيلي زشته
در كل درس باحاليه : در مورد موتور و سيستم ها ي موتور ، انواع موتور ، محاسبه توان و قدرت موتور ها ،شناخت و معرفي سنسور ها، تريقه ي روغن كاري و... /اين بسته به سليقه ي مدرس كه تا چه حد جزوه بگه و علمش به روز باشه
من به عنوان كسي كه يك بار اين درس رو پاس كردم و كارداني خودرو گرفته و حالا هم در حال تحصيل رشته ي خودرو مقطع كارشناسي هستم از شما درخواست ميكنم اگه قرار در اين رشته تدريس كنيد به دنبال كتاب بخصوصي نباشيد(متكي به كتاب و جزوه نباشيد) از اينترنت و كتاب هاي موجود يه چكيده ي پر مهتوا جزوه كنيد و به داتشجو ها درس بديد كه هم علم دانشجو بالا ميره و هم روي شما به عنوان يه استاد با سواد حساب باز ميشه
يكم روده درازي كردم شما ببخش
يكي از مشكلاتي كه ممكنه با اون موجع بشيد سوال دانشجو ها در پيرامون درسه كه اگه واقعا خودرويي و يا در اين مورد علمتون كامل نباشه نميتونيد جواب بديد كه اصلا صورت خوبي نداره ميفهميد كه چي ميگم
من از اين درس يه خاطره ي خيلي بد دارم اونم به خاطر استادش بود كه اسمشو نميارم فقط در اين حد كه در دانشگاه آزاد كاشان تدريس ميكرد
من چه در دوره ي هنرستان و چه در دانشگاه بهترين و كامل ترين نمره هاي تكنول‍وژي و كارگاهي رو ميگرفتم تا اينكه اين درس رو اخذ كردم
اولا كه استاد اصلا سواد خودرويي نداشت اگه جزوه رو ازش ميگرفتي قفل ميكرد و نمي فهميد كه چي ميگه
دوما درسي كه ميداد همون درساي دوره ي هنرستان رو تكرار ميكرد
سومين و بدترين مورد : امتحان كه گرفت همه ي سوال ها رو درست جواب دادم با اين اميد كه 19 يا 20 ميگيرم ورقه رو تحويل دادم ولي نمره ها كه اعلام شد اكثرا يا افتاده بودن و يا 11 و 12 گرفته بودن من هم 11 شده بودم بعد از كلي بدو بدو كه دستمون به هيچ جا بند نشد به خدا واگذارش كرديم و ميدونم هنوز كه هنوزه آه و ناله بچه ها دنبالشه /چون علم نداشت نميتونست درست و حسابي مطالب رو درك كنه و بد نمره ميداد

شما با توكل به خدا و مطالعه دقيق پيش برو انشاالله موفق ميشيد

اگه سوالي بود خوشحال ميشم در ميان بگذاريد

سلام دوست عزیز
من دانشجوی رشته ی مکانیک خودرو هستم.....میتونم یه سوال ازتون بپرسم
شما کاردانی تون رو از کدوم دانشگاه گرفتید.......الان کارشناسی تو کدوم دانشگاه میخونید....

amir mansouri

عضو جدید
پروژه تخصصی من در مورد تست خودروها پس از تولیدشونه اگه کسی در این زمینه مقاله ای داره که بشه ازش استفاده کرد لطفا به اشتراک بذاره

13680311

عضو جدید
سلام مهندس
میشه به ما هم بگی توچه چیزهایی خودت به روز کردی
اگه شد برای منم ارسال کن
دمت اچار فرانسه