[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

yasaman.moghimi

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون،خودمم از نمونه های آماده خوشم نمیاد واسه همین طرز ساختنشو پرسیدم،واسه ساختن درخت کاج نظرتون چیه؟راستی به نظرتون بین چوب بالسا،مقوا ماکت یا فو برد از کدوم بهتره استفاده کنم؟!!!

آخرین ویرایش:

presante

عضو جدید
سلام...برای درخت اگه چنتا سیم مفتول یا سیم گل سازی رو روی هم قرار بده و انتهاش رو بپیچون.....سر سیم ها رو هم از هم باز کن و انشعاب دار نشون بده......درختای جالبی در میاد

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..واسه درخت....کلا میتونی یه کار دیگه هم انجام بدی...
یونولیت رو به شکل مسطتیل و...مربع ...ببری و بعد اونو با قیچی شکل بدی و با (سمباده!!میگن دیگه!)روش رو مسطح کنی و اگه هم خواستی رنگی بشه پودر چمن استفاده کن یا اسکاج رو رنده کن...
برای ساقه اش هم میتونی از چوب بستنی گرد !!!یا چوب بالسا استفاده کنی ویا شاخه طبیعی درخت!!

آخرین ویرایش:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییتون،خودمم از نمونه های آماده خوشم نمیاد واسه همین طرز ساختنشو پرسیدم،واسه ساختن درخت کاج نظرتون چیه؟راستی به نظرتون بین چوب بالسا،مقوا ماکت یا فو برد از کدوم بهتره استفاده کنم؟!!!

چوب بالسا بهتره عزیزم...واسه درخته کاجم از سیم میتونی همونجور که دوستمون گفتن استفاده کنی

yasaman.moghimi

عضو جدید
بازم سلام،دوستان میشه درآوردن سقف شیبدار ماکت رو بم توضیح بدین لطفا؟!!!:question::question:از اول اولش باید چیکا کنم؟!!!

Parmisssss

عضو جدید
ساخت ماکت معماری و توصیه هایی به دانشجویان

در این مقاله سعی شده است با توجه به تجربیات خود در زمینه ساخت انواع ماکت توصیه هایی در این زمینه به دانشجویان تازه کار ارائه گردد.
اولین نکته : برنامه مشخصی برای ماکت معماری خود در نظر بگیرید
اولین و مهمترین نکته در ساخت ماکت معماری این است که هدف مشخص و بسیار واضحی برای خود ترسیم کنید.به بیانی دیگر به چه منظور این ماکت را می سازید و به چه چیزهایی برای برقراری ارتباط با بینندگان و پرزنت خوب نیاز دارد . تعداد کمی از افراد پول کافی برای نشان دادن تمام جزئیات دارند. به همین دلیل باید جنبه ای از بیان ماکت که می خواهید بیشتر بر روی آن تمرکز کنید را مشخص نمایید.برای مثال اگر ماکت شما در یک مکان شلوغ قرار دارد، یک حجم ساده تک رنگ می تواند به خوبی باعث شود بینندگان درک فوری و اولیه ای از حجم شما و ارتباط آن با سایر عناصر محیط بدست بیاورند.در پی آن رنگ ها ، متریال ، راندو های دستی بر روی ماکت و تصاویر پرینت شده ای که روی ماکت می چسبانید باعث می شود که اطلاعات اضافه ای پس از مرحله اول به مخاطب منتقل شود .برخورد دیگر این است که یک ماکت کلی به صورت تک رنگ و حجمی بسازید و سپس قسمتی از آن مانند درب ورودی را با جزئیات بیشتر و اضافه نمودن رنگ و …از سایر قسمت های ماکت دقیق تر نموده و نگاه مخاطب را بسوی آن جلب نمایید .یا می توانید ماکتی برشی ساخته و با نشان دادن قسمتی از فضای داخلی طرح و نحوه جایگیری مبلمان و طراحی محیط، با جزئیات کامل بر روی آن تاکید کنید.
مهمترین نکته آن است که برنامه مشخصی از کاری که قرار است انجام دهید مشخص کنید و تعیین کنید که چه حالتی از ماکت به هدف در ذهن شما نزدیک است.

چه مقیاسی برای ماکت معماری مناسب است ؟
بعد از اینکه مشخص کردید می خواهید چه چیز را نشان دهید باید مقیاس مناسب را نیز تعیین کنید.این تصمیم متاثر از دو نکته اساسی است:
اینکه محوطه ای که قرار است مدل کنید چقدر وسعت دارد و اینکه به چه میزان قصد نمایش جزئیات دارید.برای مثال اگر قصد ساخت ماکت یک محوطه بزرگ همچون یک شهرک مسکونی را داشته باشید باید از اسکیل های کوچک تر استفاده کنید . برای مثال ۱:۵۰۰ و حتی تا مقیاس ۱:۱۰۰۰ . این مقیاس ها به شما امکان عملی شدن پروژه ساخت ماکت را می دهد ولی باید آگاه باشید که در این مقیاس شما توانایی نشان دادن جزئیات خاصی را ندارید .
اگر هدف شما نشان دادن کلیت بناست مقیاس های ۱:۱۰۰ تا ۱:۲۰۰ مناسب هستند.در این مقیاس شما می تواند جزئیاتی همچون درها ، بالکون ، نرده ها و سایر موارد را به خوبی نشان دهید.با این حال اگر قصد نمایش قسمتی خاص از دیتیل یک بنا را دارید باز هم باید به اسکیل های بزرگتر همچون ۱:۵۰ فکر کنید .
رعایت مقیاس در ماکت سازی یکی از مهمترین نکات مربوط به ساخت است و باید بسیار مورد توجه قرار گیرد زیرا به درک درست مخاطب از بنای مدل شده کمک خواهد نمود.
روش ها و متریال های ساخت ماکت معماری
در زمینه ساخت و متریال ،روش ها و منابع بسیار متنوعی وجود دارد که اشاره به تمامی آنها در این مقاله امکان پذیر نیست و سعی می کنیم کمی در مورد انتخاب درست شما را راهنمایی کنیم .
با خود صادق باشید و بررسی کنید که در زمان باقی مانده و با بودجه شما چه امکاناتی برایتان فراهم است.شروع به ساخت ماکتی نکنیدکه به دلیل جزئیات فراوان نتوانید در زمان مقرر به اتمام برسانید.بسیار پیش می آید که در محیط های آکادمیک دانشجویانی که توانایی بالایی در ساخت ماکت و مدل سازی دارند نمی توانند به موقع ماکت خود را تحویل دهند .ایشان اشتیاق به هرچه دقیقتر ساختن و ظریف نمودن ماکت خود دارند که باعث می شود زمان زیادی را صرف این کار نمایند .گاهی نیز ماکت تکمیل ولی باعث عدم توجه سازنده به سایر قسمت های مهم ارائه خود همچون شیت بندی و تحقیقات تئوری می شود.بنابراین بهتر است با دیدی معقول نسبت به پروژه و توانایی های خود ماکتی در خور توجه تهیه کنید.
یکی از نکات مهم دیگر که بسیار در آن خطا مشاهده می شود رنگ و رنگ آمیزی در ماکت سازی است.در بسیاری موارد بهتر و کم ریسک تر است که ماکت شما تک رنگ یا مونوکروم باقی بماند.مگر اینکه تخصص بالایی در رنگ شناسی و تکنیک های رنگ آمیزی داشته باشید یا وجود رنگی خاص در قسمتی از المان های ماکت شما جهت پرزنت الزامی باشد .
همیشه ماکت خود را بر روی یک سطح شفاف ، تمیز و محکم قرار دهید که لبه های تیز و صافی دارد .برای مثال صفحه های ام دی اف یا شیشه ضخیم .این کار به پرزنت بهتر و تصویر یک قاب مجازی دور ماکت در ذهن مخاطب کمک می کند.

اگر امکانات و ابزار مناسب و همچنین تجربه کافی در زمینه ماکت سازی داشته باشید استفاده از ورق متریال های مختلف همچون فوم و فوم بورد ، ورق های چوبی همچون بالسا و هر متریالی که بتوان آنرا به وسیله تیغ تیز برید و با چسب در کنار هم چسباند استفاده کنید.در این حالت نتیجه بهتری به نسبت ماکت های تو پر و حجمی بدست خواهید آورد.
سعی کنید تمام خطوط را تمیز ، دقیق و بدون اعوجاج ببرید . این نکته بسیار مهم است بخصوص در زمانی که قطعاتی مربعی شکل همچون طبقات را برش می دهید . سعی کنید تمام زوایا ۹۰ درجه باشند . حتما از خط کش فلزی برای برش متریال ماکت خود استفاده نمایید.
برای برش متریال با کاتر بهتر است چند بار به صورت نیمه عمیق کاتر را عبور دهید و سپس برش نهایی را انجام دهید ، این کار باعث می شود که لبه های برش تمیز تر و همچنین خطر بریدن انگشتتان کمتر شود.

منبع

Parmisssss

عضو جدید
کاربرد انواع چسب در ساخت ماکت و مدل سازی

چسب ها یکی از ارکان مهم ماکت سازی و جهت اتصال قطعات مختلف ماکت ها به یکدیگر به کار می روند. چسب ها دارای انواع گوناگونی هستند که هریک برای منظوری خاص تهیه شده اند . داشتن دانش و تجربه در زمینه استفاده از چسب مناسب باعث بالا رفتن کیفیت ماکت های ساخته شده و عمر طولانی تر آن خواهد شد.برخی از چسب ها دارای تاریخ انقضای خاص هستند و پس از مدتی خاصیت خود را از دست داده و جدا می شوند. برای ساخت ماکت و انتخاب چسب مناسب موارد مهمی بررسی می شوند .اصلی ترین نکته متریال مورد استفاده در ماکت سازی است . مسئله بعدی زمان موجود برای ساخت و در نهایت مقدار بودجه شما برای ساخت ماکت است.در ادامه بیشتر با چسب ها آشنا خواهیم شد.
یکی از اصلی ترین نکات در انتخاب چسب مناسب برای ساخت ماکت همانطور که در بالا نیز ذکر شد موادی است که قصد ساخت ماکت به وسیله آن دارید.برای مثال برای چسباندن قطعات فومی ماکت نباید از چسب هایی که دارای حلال های نفتی همچون تینر در خود هستند استفاده کنید. این مسئله باعث آب شدن و از بین رفتن قطعات فومی ماکت شما خواهد شد.یا برای چسباندن کاغذ های نازک و مقوا بهتر است از چسب چوب استفاده نشود زیرا آب موجود در چسب چوب باعث تورم و چروک شدن مقوای شما خواهد شد.
در ادامه با بررسی انواع چسب های تجاری موجود در بازار به صورت جداگانه موارد مثبت و منفی آنها را ذکر خواهیم کرد.

چسب چوب : چسب چوب یکی از چسب هایی است که افراد در ابتدا با آن آشنا می شوند.این چسب ها پایه طبیعی داشته و از مواد شیمیایی کمتری در آن استفاده شده است.این مسئله در مورد کسانی که به صورت طولانی با چسب ها در تماس هستند بسیار مهم است.چسب چوب به وسیله آب رقیق می شود و برای چسباندن انواع چوب ، چوب بالسا در ماکت سازی ، انواع کاغذ و مقوا و سایر موادی که پایه طبیعی داشته و از چوب تهیه شده اند بسیار مناسب است.به دلیل استفاده از آب به عنوان حلال در چسب چوب ،این چسب در هنگام خشک شدن بخارات سمی ایجاد نمی کند و صدمه ای به فرد استفاده کننده نمی زند.چسب چوب در بسته بندی های مختلفی همچون تیوپ های چند گرمی تا سطل های بیست کیلویی عرضه می شود.با توجه به قیمت بالای نمونه های چسب تیوپی می توانید چسب چوب را داخل ظرف سس یا ظروف مشابه که دهنه ای باریک دارند ریخته و از آن استفاده کنید. این کار باعث می شود زدن چسب بر روی قطعه مورد نظر به صورت دقیق و تمیز انجام شود و کیفیت نهایی ماکت بالا رود. این چسب در کل متریالی ارزان برای ماکت سازی به شمار می رود.
از معایب چسب چوب می توان به زمان نسباتا طولانی برای خشک شدن و همچنین اثر منفی بر روی مقواهای نازک به دلیل نفوظ رطوبت و ایجاد اشکال در ماکت اشاره کرد.

چسب قطره ای و چسب ۱-۲-۳ : چسب قطره ای و یک دو سه هر دو دارای پایه مشترک شیمیایی هستند و چسب قطره ای تنها کمی رقیق تر از چسب یک دو سه می باشد. از این چسب با عناوینی همچون Super Glue یاد می شود.این چسب ها از لحاظ چسبندگی بسیار قوی هستند و پایه شیمیایی دارند.از چسب های قطره ای و یک دو سه تقریبا می توان بر چسباندن هر قطعه ای استفاده کرد.
ویژگی این چسب ها سرعت بالای خشک شدن و استحکام آنها می باشد.با چسب های ۱-۲-۳ در کنار مخزن چسب یک عدد اسپری خشک کننده نیز وجود دارد که با زدن اسپری در محلی که چسب استفاده شده است سرعت خشک شدن بسیار سریع تر می شود و در چند ثانیه چسب مورد نظر سخت می شود.البته بدون استفاده از اسپری نیز چسب های یک دو سه سخت خواهند شد ولی نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. وجود اسپری باعث افزایش سرعت ساخت ماکت شده و دیگر نیاز نیست برای ادامه ساخت ماکت مورد نظر در انتظار خشک شدن قطعه چسبانده شده بمانید و این نکته بسیار با اهمیت است.چسب قطره ای بر روی فوم و یونولیت (پلاستوفوم) کمی تاثیر منفی گذاشته و بهتر است استفاده نشود.
از معایب چسب های قطره ای و یک –دو-سه باید به قیمت بالا و مضر بودن آنها برای پوست و چشم انسان اشاره کرد.بخارات حاصل از خشک شدن این چسب ها و همچنین اسپری مورد استفاده بسیار سمی و باعث صدمات جدی به ناحیه چشم و ریه های انسان می شود. از اینرو توصیه می شود در هنگام استفاده از این چسب ها در محلی که تهویه مناسب وجود دارد مشغول به ساخت ماکت خود شوید.

چسب فوم : این نوع چسب که در ایران به چسب اوهو نیز معروف است نوعی چسب مایع و شفاف است که در آن از مواد حلال فوم استفاده نشده است و باعث می شود بتوانید از آن برای چسباندن انواع قطعات فومی استفاده کنید.قدرت چسبندگی چسب فوم پایین است و مدت زمان خشک شدن آن نیز نسباتا طولانی است.از این نوع چسب نمی توان به صورت حرفه ای در ساخت ماکت استفاده کرد زیرا به دلیل استحکام پایین چندان مورد اعتماد نیست و در ساخت ماکت های اتود و اولیه یا ماکت های بسیار ساده دانشجویی استفاده می شود.

چسب همه کاره: این چسب ها در واقع پلیمر (پلاستیک) هایی هستند که درون حلالی قوی همچون استون یا تینر حل شده و پس استعمال حلال داخل چسب از پلیمر جدا شده و در نهایت ماده ای سخت باقی می ماند .از چسب های همه کاری برای چسباندن مقوا ، چوب ، پارچه و سایر متریال های مورد نظر در ماکت سازی استفاده می شود. این چسب همانطور که اشاره شد به دلیل وجود حلال های نفتی باعث خورده شدن فوم ها می شود.چسب همه کاری سرعت خشک شدن متوسطی دارد و از نظر قدرت چسبندگی نیز متوسط است.از چسب های همه کاره نمی توان در ساخت ماکت های دقیق استفاده نمود ولی در ساخت ماکت های مقوایی و چوبی ساده بسیار خوب عمل می کند.باید توجه کنید که استفاده از این چسب نیز نیاز به محیط دارای تهویه مناسب داشته و تماس طولانی با آن باعث مشکلات تنفسی و مغزی خواهد شد.

چسب ماتیکی : چسب ماتیکی نوعی چسب خمیری شکل است که در بسته بندی ای شبیه به ماتیک های آرایشی عرضه می شود .
این چسب های با چرخاندن قسمتی در انتهای بسته بندی از تیوب خود خارج شده و برای چسباندن سطوح بزرگ همچون مقوا و پارچه کاربرد دارند . این چسب ها قدرت چسبندگی نسباتا پایینی داشته و صرفا جهت چسباندن سطوح بزرگ و کاغذ یا عکس بر روی ماکت استفاه می شوند و برای این کار بسیار مناسب هستند.

چسب های تفنگی یا چسب های حرارتی : چسب های تفنگی دارای بدنه ای پلاستیکی هستند که از پشت لوله های پلاستیک نرم داخل آنها شده و به وسیله المنت برقی داخل بدنه این لوله های ذوب شده و از سر فلزی جلوی دستگاه خارج می شوند.این چسب های برای چسباندن انواع پلاستیک ها بسیار مناسب هستند.از چسب های تفنگی یا حرارتی می توان برای چسباندن فوم ها نیز استفاده کرد و دیگر مشکل آب شدن فوم توسط حلال چسب های دیگر را نخواهید داشت.برای استفاده از این چسب ها باید به برق دسترسی داشته باشید.دهنه خروجی فلزی دستگاه در هنگام استفاده گرم می شود و باید مراقب برخود آن با پوست خود باشید.
چسب های حرارتی حجم زیادی در هنگام استفاده داشته و برای کارها ظریف توصیه نمی شود.

رزین ها : رزین ها چسب هایی با پایه پلیمری هستند که به صورت مایع در حجم های بسیار زیاد قابل تهیه و در ساخت قطعات مختلفی همچون قطعات فایبرگلاس ، مجسمه های تزئینی و ماکت های دقیق و حرفه ای کاربرد های بسیاری دارند.از رزین ها می توان برای قالب گیری قطعات و ساخت ماکت های که به صورت تیراژ تولید می شوند استفاده می شود.به دلیل عدم کاربرد رزین ها در ساخت ماکت های ساده و غیر حرفه ای از توضیح بیشتر در مورد آن خودداری می کنیم.
در نهایت امیدواریم با مطالعه مطالب فوق و همچنین تجربه مستقیم هریک از موارد فوق گامی در افزایش دانش و کیفیت ساخت ماکت های شما داشته باشیم .

منبع

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام به همه
من میخوام کارمو بدم برش لیزری، میخواستم راهنماییم کنین که قطعه هاشو چجوری و با چه دقتی باید تو کد بکشم؟ به چه چیزایی باید توجه کنم که کارم بهتر بشه؟

باید یک به یک بکشی یعنی 1 سانتی متر در مقیاس واقعی رو توی کد 1 می زنی
(چون خودمون داریم پلان می کشیم 1 متر رو 1 می زنیم)
فارسی بر هم نمی کنن پس یه جوری حساب کن که بعد توی ساختن دچار مشکل نشی

takmemar

عضو جدید
باید یک به یک بکشی یعنی 1 سانتی متر در مقیاس واقعی رو توی کد 1 می زنی
(چون خودمون داریم پلان می کشیم 1 متر رو 1 می زنیم)
فارسی بر هم نمی کنن پس یه جوری حساب کن که بعد توی ساختن دچار مشکل نشی

خیلی خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز
وقتی با لیزر برش میدن قطعه کوچیکتر از اون اندازه ای که تو کد کشیدیم میشه؟ آخه دیدم که لیزر میسوزونه دور کار رو...

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز
وقتی با لیزر برش میدن قطعه کوچیکتر از اون اندازه ای که تو کد کشیدیم میشه؟ آخه دیدم که لیزر میسوزونه دور کار رو...

جنس هایی مثل مقوا , مقوا ماکتع بالسا, پلکسی نه کوچکتر نمیشه
اما فوم چرا یک مقدار ذوب میشه مثلا اگه فوم برد بدی مقواش همون شایزه ولی فوم داخلش یک مقدار میره تو

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخواستم راهنمایی ام کنید
من یک ماکت حجمی دارم درست می کنم حدود مقیاس 1/1400. توی این ماکت یک مسجد دارم که اون را با فلکسی کار کردم برای گنبدش هم توی یک قالب نیم کره ای که درست کرده بوده گچ ریختم. حالا می خواستم با چه جور چسبی باید گنبد گچی رو به فلکسی چسبوند؟ چسب قطره ای؟ چسب چوب؟ کلروفورم؟ چسب چوب؟ ................

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

ببخشید من نمی دونم فلکسی چی هست ولی چسب 1و2و3 خیلی قوی هست من اون رو پیشنهاد می کنم

Rebika

عضو جدید
سلام به بچه های گل
برای نشون دادن سنگ و سیمان شسته باید چه جوری و از چه متریالی (غیر از برچسبهای آماده) استفاده کرد؟

Rebika

عضو جدید
سلام به بچه های گل
برای نشون دادن سنگ و سیمان شسته باید چه جوری و از چه متریالی (غیر از برچسبهای آماده) استفاده کرد؟

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های گل

از پوسته تخم مرغ...کاملا پودرش کن...:) و همچنین از مقواهای چرمی شکلو براق برای سنگ که با نوکه کاتر روش خطوطه سنگو نشون بدی..

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های گل

تو اون یکی تایپیکم گفتم واست دوستم..میتونی از پوسته تخم مرغ و حتی مقواهای چرمی و براق که خودت با کاتر روشون خطه سنگو نشون بدی استفاده کنی..

آخرین ویرایش:

lollipop73

عضو جدید
متریال ساختن پله؟؟؟؟؟

متریال ساختن پله؟؟؟؟؟

سلام به همه ، این اولین پست من در iran-eng است..برای درس مقدمات 1 ، ما 4 نفری این پله رو انتخاب کردیم که درست کنیم اما در مورد متریالش زیاد مطمئن نیستم، به نظر شما چه ماده ای می تونه بهتر حالت سنگ رو به خودش بگیره؟ 20130911_101456.jpg ممنون میشم کمک کنید :):smile:

mehrazban

کاربر بیش فعال
ببخشید یسوال.میشه از تیغ کاتر جراحی استفاده کرد؟
سلام دوست عزیز ...
بر خلاف نظر بقیه دوستان ک گفتن میشه و استفاده از تیغ جراحی جواب میده ... حقیر میگم اصلا گزینه خوبی نیست !!!
این رو ب عنوان کسی میگم ک خیلی از این روش استفاده کردم و جواب نمیده چند تا دلیل داره :
- تیغ جراحی گر چه بسیار تیز و برنده است ولی برای برش دادن اجسامی ب کار میره ک از نرمی لازم بر خوردار باشن مثل پوست و گوشت ک ب هنگام فشار دادن تیغ ارتجاعی بودن جسم باعث میشه سطح تماس با جسم بالا بره و از اونجایی ک مصالح مناسب برای ماکت سازی اکثرا سفت و شکننده هستن ، برای برش دادن تیغ جراحی مناسب نیست !
- تیغ جراحی ب گونه ای طراحی شده ک هنگام برش دادن دهانه های جسم رو از هم دور بکنه ، ب همین خاطر ضخامت زیادی داره و این اصلا برای برش های ماکت مناسب نیست ! ( یادتون باشه بهترین تیغ های ماکت سازی اونایی هستن ک خیلی نازکن و ضخامت کمی دارن ، البته این سبب میشه ک تیغ زود تر کند بشه ب عنوان مثال چاقوی آشپزخونه ک ضخامت زیادی داره دوام بیشتری میاره در حالی ک تیغ های صورت تراشی بر عکس زود کند میشن و این یک دلیل فیزیکی داره ... )
- تیغ های جراحی معمولا از انحناهای خاصی برخوردارن ک باعث میشه در برش های ماکت سازی قوس ایجاد بشه ک عموما مناسب نیستن .
- از اونجایی ک از دسته و بلندای لازم برای اهرم شدن برخوردار نیستن ، تسلط ماکت ساز ب شدت پایین میاد
- و ...

ب جاش پیشنهاد میکنم ک از انواع گوناگون تیغ هایی ک برای ماکت سازی ساخته شدن استفاده کنین ... مثل تیغ های شرکت (( الفا )) ... بیش از 400 مدل مختلف تیغ داره ک یقین دارم خیلی از ماها اونا رو ندیدم ، گرچ ک فکر میکنم فقط تهران بتونین گیرشون بیارین !!!

در پایان عرض کنم ک اگر هم میخواین از تیغ جراحی استفاده کنین علاوه بر اینکه شماره 12 اش از همه بهتره همچنین برای مصالحی اون رو ب کار بگیرین ک مثل گوشت نرم باشه مثلا برای چوب بالسا ک جنسی خشک داره اصلا خوب نمیشه در حالی م برگه های چمن بهتره ... موفق باشین

♥ Elena ♥

عضو جدید
ای کاش یه کتابی دفترچه ای بود ما تازه واردا میتونستیم بفهمیم هر عنصر رو با چه متریالی میشه نشون داد مثلا برا دیوارای اجری یا سنگ و اسفالت و ...

هست همچین کتاب هایی یا هر چی که بشه ازش یاد گرفت برام مهمه ...؟

fatemeh007

عضو جدید
سلام دوستان
من طرح های دیوار محوطه و محوطه سازی و یا اینکه عکس های اجرا شده از این موردها میخواستم.
اگر دوستان لطف کنند در این تاپیک ارائه دهند.
با تشکر.

elnaz...

عضو جدید
سلام بچه ها
من چندصفحه خوندم کلی چیز یاد گرفتم
حالا میخوام یه ماکت درست کنم اما نمیدونم جاده با چه متریال کارکنم؟یه رودخونه دارم که میخوام اب داخلش نشون بدم اما نمیدونم چطوری؟همچنین پلی که از روی رودخانه رد میشه؟میشه کمک کنیند
اگه عکسی چیزی ازش بذاری بیشتر میشه کمک کرد.
برای جاده برچسب هایی که حس آسفاتو الغا کنه تو بازار هست.
برای پلم میتونی از چوب بالسا استفاده کنی. اگه پلش دست سازه از چوب دارچین استفاده کن.عطاری ها دارن.
برای آبم میتونی از طلقه آبی استفاده کنی یا از وسایلی که تو بازار میفروشن بگیری. یه مدلش مثه ژله آبیه جامده که باید میچسبونی.
یه جورشم مایع ست که روش سشوار میگیری پف میکنه ولی من استفاده کردم خوب نبود.

آخرین ویرایش:

atefehkhanom

عضو جدید
ردم با مقیاس درست کردم واسه همین ارتفاع برای مسکونی و تجاری نذاشتم
میشه نظراتون بگین
این ماکت درست ک200907141248.jpg

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها استاد کارگاه مصالح ما گفته هفته بعد یعنی شنبه باید بریم گل بازی

یه قاب 20 در 20 گفت بیارید و طرح کاشی و قلم کاشی ، من قابو جور کردم - نمیدونم دقیقا چی تو کلشه قراره گل رو بریزیم تو قاب و روش با قلم طراحی کنیم؟ توضیح دیگه نداد همش واگذار میکنه به خودمون

اما نمیدونم گل از کجا گیر بیارم باید خاک بخرم یا برم باغچه خونمو خاک بکنم ببرم دانشگاه؟

برا یه قلم باید بلند شم برم انقلاب یا لوازم تحریریا دارن؟

طرح کاشی از کجا گیر بیارم خوبشو تو نت سرچ میکنم کاشی حموم میاره :((((((((( خدایا

عزیزم میتونی از این گلای آماده که لوازم التحریرا دارن بخری،اکثرا دارن ،چون واسه بچه های مهدکودک استفاده میشه
واسه طرحم ،شاید طرح های گرافیکی بدردت بخوره

بالا