[ سوالات و مشكلات نقشه برداری ]►

skyplex

کاربر فعال
دوستان من به یک مجموعه آموزشی نقشه برداری و کار با دوریین های لایکا به صورت فیلم نیاز دارم. اگر کسی پکیج یا مجموعه ای برای دانلود یا فروش سراغ داره لطفا ارایه کنه. با تشکر

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دوستان من به یک مجموعه آموزشی نقشه برداری و کار با دوریین های لایکا به صورت فیلم نیاز دارم. اگر کسی پکیج یا مجموعه ای برای دانلود یا فروش سراغ داره لطفا ارایه کنه. با تشکر

با سلام .................. به این لینک مراجعه کنید.......................... لینک مطلب

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

poopoo_11

عضو جدید
شیب

شیب

منظور از شیب 1 به 3 یا 1 به 2 یا .... یعنی چه ؟ چگونه تشخیص داده می شود.؟ در نقشه برداری برای یه ترانشه چطور باید عمل کرد که به اون شیب مشخص رسید
ممنون

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
منظور از شیب 1 به 3 یا 1 به 2 یا .... یعنی چه ؟ چگونه تشخیص داده می شود.؟ در نقشه برداری برای یه ترانشه چطور باید عمل کرد که به اون شیب مشخص رسید
ممنون

با سلام .........

منظور از 1 به 3 .................. واضحه ......اگر یک مثلث قائم الزاویه رو در نظر بگیریم ................................هر 1متر ارتفاع............... 3متر در قاعده است ..........و در نهایت شیب مورد نظر وتر مثلث میشه ..........................و در یک به 2 هم همین قضیه صدق می کنه........

جهت مشخص کردن شیب لازم ترانشه .......................... ابتداشما نقشه برداری ترانشه رو انجام بدید. ........................ از پاشنه کار تا مرکز ترانشه میشه همون قاعده مثلث ............................. از نوک ترانشه تا بستر زمین هم میشه ارتفاع مثلث ....................حالا مثلا اگر ارتفاع از بستر تا نوک ترانشه شما 10 متر هستش با محاسبه 1 به 3 شما باید قاعده استاندارد .................... 30 مترداشته باشید................تا شیب ترانشه شما که همون وتر هستش قابل قبول باشه .............به همین راحتی ............

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
ممنون

سلام کد کف پروزه تو اون مقطع معلومه و شما می خواین در محل میخ سرترانشه رو بدید.دوربین رو توجیه کنید و در سمتی که می خواین ترانشه بدید Z بخونین. Z موجود رو از Z کف کم کنین و عدد رو تقسیم بر شیب کنین. (شیب 3 به 1 یعنی به ازای 3 متر ارتفاع 1 متر عقب نشینی) این عدد فاصله حدودی ست که شما باید از سمت ترانشه عقب تر برید.دوباره سرترانشه رو با فاصله جدید پیاده کنید z بخونین و Z موجود رو از z کف کم کنین عدد رو تقسیم بر شیب کنین. این کارو دو سه بار باید انجام بدید تا پاسخ ها یکسان شن.بهتره برای پیاده سازی نقشه مقطع عرضی داشته باشید و از روی مقطع عرضی نقاط رو پیاده کنین تا نیازی به آزمون و خطایی که گفتم نداشته باشید تا خدایی نکرده اشتباهی هم پیش نیاد.وقتی ارتفاع ترانشه بیشتر 6 متر میشه طراح ها معمولا یه پله 2 متری هم به ترانشه در هر 6 متر ارتفاع میدن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

poopoo_11

عضو جدید
سلام کد کف پروزه تو اون مقطع معلومه و شما می خواین در محل میخ سرترانشه رو بدید.دوربین رو توجیه کنید و در سمتی که می خواین ترانشه بدید Z بخونین. Z موجود رو از Z کف کم کنین و عدد رو تقسیم بر شیب کنین. (شیب 3 به 1 یعنی به ازای 3 متر ارتفاع 1 متر عقب نشینی) این عدد فاصله حدودی ست که شما باید از سمت ترانشه عقب تر برید.دوباره سرترانشه رو با فاصله جدید پیاده کنید z بخونین و Z موجود رو از z کف کم کنین عدد رو تقسیم بر شیب کنین. این کارو دو سه بار باید انجام بدید تا پاسخ ها یکسان شن.بهتره برای پیاده سازی نقشه مقطع عرضی داشته باشید و از روی مقطع عرضی نقاط رو پیاده کنین تا نیازی به آزمون و خطایی که گفتم نداشته باشید تا خدایی نکرده اشتباهی هم پیش نیاد.وقتی ارتفاع ترانشه بیشتر 6 متر میشه طراح ها معمولا یه پله 2 متری هم به ترانشه در هر 6 متر ارتفاع میدن.
واقعا ممنون از توضیحاتی که دادی... من اومدم رو پلان 2 نقطه رفرنس در اوردم بعد دوربین توجیه کردم ر فرنس لاین بستم بعد روی ترانشه رو خوندم از offset line که بهم میداد نسبت به شیبی که مد نظر بود از طریق فیثا غورث شیب و زاویشو دراوردم ... این روش درست بوده ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
واقعا ممنون از توضیحاتی که دادی... من اومدم رو پلان 2 نقطه رفرنس در اوردم بعد دوربین توجیه کردم ر فرنس لاین بستم بعد روی ترانشه رو خوندم از offset line که بهم میداد نسبت به شیبی که مد نظر بود از طریق فیثا غورث شیب و زاویشو دراوردم ... این روش درست بوده ؟

آره روش شما هم صحیحه فقط حواستون باشه در ریفرنس لاینی که استفاده می کنی حتما گزینه Height Interpolation رو برای ریفرنس کردن ارتفاعی فعال کرده باشید.نیازی به محاسبه فیثاقورس نیست فقط Z ی که ریفرنس لاین بهتون از خط پروژه میده باید تقسیم بر عدد شیب بکنید و به آفست اضافه کنید. و همون طوری که گفتم دوباره Z بخونی و این کار رو برای دقت بیشتر تکرار کنی و الا ترانشتون درست در نمیاد اوکی؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

lushabi

عضو جدید
سلام
من تازه کارشناسی نقشه برداری گرفتم برای ورود به بازار کار باید چه کار هایی انجام بدم؟
در ضمن تجربه و مهارتم هم در حد 0 هستش فقط کمی لند وکار با توتال بلدم.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
زمینه های شروع کار نقشه برداری تقریبا اینا هستند:
1- شرکت های مشاور نقشه برداری
2- دفاتر نقشه برداری
3- پیمانکاران عمرانی و راه و ساختمان
4- مشاور های نظارت پروژه های عمرانی
5- شرکت های دولتی
برای شروع بهتره یکم ضمینه GPS و GIS و اتوکد و دوربین توتال رو قوی تر کنید. به نظر من کسی که لیسانس نقشه برداری داره بهتره وقت خودشو زیاد رو بندهای 2 و 3 نذاره به نظر من بهترینش بند 5 بعد 4 و بعد 1 هستش

lushabi

عضو جدید
ممنون از راهنماییت یعنی منظورت اینه که برم تو کارای نظارتی بعد برم تو یه شرکت مشاور نقش مهمی پیدا کنم یا خودم شرکت بزم...
اگه اشتباه فهمیدم لطفا تصحیحش کن.
درضمن مگه مراکز دولتی به من بی سابقه کار میده؟
اگه میشه اولویت زمینه هایی که باید خودمو توش تقویت کنم بهم بگو چون اینایی که گفتی نسبتا زیادن.
در ضمن صعود تیم ملی رو به همه تبریک میگم;)

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
آره دقیقاً.
مگه ما ندیدیم تو شهرداری ها و تو سازمانها باید فقط بگردید.
اتوکد رو من بیشتر توصیه می کنم چون مابقیشو در دوران تحصیل آموزش میدن

lushabi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
یه سوال نرم افزاری داشتم
من تو لند داشتم پروفیل ترسیم می کردم که متوجه شدم یه سری از مقاطع درست کشیده نشده(پروفیل تیپ وجود نداره) شکل تو عکس زیره که خطاشو هم نشون داده بی زحمت راهنماییم کنین.
untitled.jpg

skyplex

کاربر فعال
دوستان فایل ذیل را با دانلود با اتوکد لند باز کنید بعد کلمات ناخونا را کپی و در گوگل پیست کنید به همراه کلمه فارسی فونت..

بعدش متظر نتیجه گوگل باشید.
اگر گوگل لیست فونتها را داد لطفا اینجا قرار دهید فونت ها.

پیوست ها

• 1.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دوستان فایل ذیل را با دانلود با اتوکد لند باز کنید بعد کلمات ناخونا را کپی و در گوگل پیست کنید به همراه کلمه فارسی فونت..

بعدش متظر نتیجه گوگل باشید.
اگر گوگل لیست فونتها را داد لطفا اینجا قرار دهید فونت ها.

سلام ............

دوست من نتیجه .....................یک سری حروف به این وضعه ........................ شما دنبال چی هستی ............................ باید نتیجه چی بشه ................

xc.jpg

skyplex

کاربر فعال
والله من مشکلم با نخواندن این فونتهاست که دوستی گفت اگر در لند باز کنی و در گئگل کپی کنی با کلمه فونت... بعدش گوگل فونت ها را بهت میده اما من خودم لند ندارم. با تشکر از شما...

فقط اگر زحمتی نیست این فونت ها را که در گوگل سرچ می زنید کلمه فونت به زبان فارسی هم کنارش بنویسید..امیدوارم نتیجه بده

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
والله من مشکلم با نخواندن این فونتهاست که دوستی گفت اگر در لند باز کنی و در گئگل کپی کنی با کلمه فونت... بعدش گوگل فونت ها را بهت میده اما من خودم لند ندارم. با تشکر از شما...

فقط اگر زحمتی نیست این فونت ها را که در گوگل سرچ می زنید کلمه فونت به زبان فارسی هم کنارش بنویسید..امیدوارم نتیجه بده

شما فونتهای ipt رو ریختی تو فونتهای کد تا لندتون ............................... ؟...................اگه نریختی یک امتحان بکن احتمالا درست بشه ..............

نینی22

عضو جدید
مرسیییییییییی میشه اگه به مشکلی تو نقشه برخورد کردم ازت بپرسم؟

lushabi

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم برای کار نقشه برداری تو چه سازمان هایی می توان فعالیت کرد و دقیقا برای استخدام باید چه جوری عمل کرد مثلا اگر بخوام تو شهرداری استخدام بشم باید به کدوم بخشش یا پیش کی برم؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم برای کار نقشه برداری تو چه سازمان هایی می توان فعالیت کرد و دقیقا برای استخدام باید چه جوری عمل کرد مثلا اگر بخوام تو شهرداری استخدام بشم باید به کدوم بخشش یا پیش کی برم؟

با سلام .....

در بخش خصوصی شما می تونید در شرکتهای ساختمانی و راهسازی ، مشاور و ........... مشغول به کار بشین ....حالا شرکت هایی در سظح بالا آزمون دارن .........و شرکتهای کوچیک هم با ارائه سابقه و ........و نرم افزارهایی که بلدین..
و الان نم که برای ورو د به بخشهای دولتی باید منتظر و پیگیری آگهی ها و روزنامه ها باشید ....................................... برای استخدام .........................

سازمانهایی که می تونید در اون مشغول کار بشین ...........................اداره ثبت، راه و شهرسازی ، شهرداریها ، بنیاد مسکن ، منابع طبیعی و........................... بدرود.

آخرین ویرایش:

lushabi

عضو جدید
با سلام .....

در بخش خصوصی شما می تونید در شرکتهای ساختمانی و راهسازی ، مشاور و ........... مشغول به کار بشین ....حالا شرکت هایی در سظح بالا آزمون دارن .........و شرکتهای کوچیک هم با ارائه سابقه و ........و نرم افزارهایی که بلدین..
و الان نم که برای ورو د به بخشهای دولتی باید منتظر و پیگیری آگهی ها و روزنامه ها باشید ....................................... برای استخدام.........................
خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.

سازمانهایی که می تونید در اون مشغول کار بشین ...........................اداره ثبت، راه و شهرسازی ، شهرداریها ، بنیاد مسکن ، منابع طبیعی و........................... بدرود.
خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.

skyplex

کاربر فعال
دوستان یک تفکیک 150 قطعه ای دارم در جنوب کشور که باید میخ کوبی بشه.
لطفا کسانی که تمایل به گرفتن این کار دارند با قیمت دادن اعلام آمادگی کنند از طریق مطلب خصوصی.
در ضمن هزینه خورد و خوراک و سکونت را هم جز هزینه ها بگذارید و یک گزینه هم هزینه های خوراک و مسکن را لحاظ نکنید.
منتظر پاسخهایتان هستم.

ma2012

عضو جدید
یه منطقه میخام مکان یابی کنم واسه دفن زباله
مختصاتش میدونم روی گوگل ارث هم نقاط پیدا کردم ولی نمیدونم چطور میتونم وسعت ومساحت اونارو روی نقشه نشون بدم
ابزار خطکش هم غیر فعاله چون میخام فاصله اون مکان باجاهای دیگه اندازه بگیرمو نشون بدم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
مختصاتها رو ببر تو اتوکد،اونجا هر کاری خواستی میتونی انجام بدی.
برای نمای کار هم عکس اون منطقه رو از گوگل ارت بگیر و ببر تو اتوکد تا اطلاعاتت موقع ارائه خوشگل به نظر بیاد.............

sahar_mohamadi

عضو جدید
سلام
دوستان من به عنوان اولین کار کنترل تراز بودن صفحه ستون های یک ساختمان 6 طبقه رو گرفتم!
و هیچی نمیدونم ازش! میشه به زبان ساده بهم بگید چی کار باید بکنم؟؟؟؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام
دوستان من به عنوان اولین کار کنترل تراز بودن صفحه ستون های یک ساختمان 6 طبقه رو گرفتم!
و هیچی نمیدونم ازش! میشه به زبان ساده بهم بگید چی کار باید بکنم؟؟؟؟
یه قسمت آموزشهای چگونگی کنترل ناشاقولی ستونهای فلزی و بتنی به کمک دوربین

لینک مطلب رجوع کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ncc.nima

عضو جدید
سلام مهندس های عزیز دنبال کتاب یا سی دی سوالات نظام مهندسی هستم که میگن تازگیا بیرون اومده. آیا حقیقت داره؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام مهندس های عزیز دنبال کتاب یا سی دی سوالات نظام مهندسی هستم که میگن تازگیا بیرون اومده. آیا حقیقت داره؟
توی خوده سایت نطام مهند30یه قسمت هست که سوالات ادوار قبل رو برای دانلود گذاشته.

مجتبی1361

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام . یه سوال : نرم افزاری میشناسید که خروجی با پسوند RNZ داشته باشه ؟ یه فایل تفکیک دارم نمیدونم با چی بازش کنم

بالا