بحث های علمی و تجربی مهندسی کشاورزی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان عزیز و سروران گرامی

بنا به پیشنهاد جمعی از دوستان و با امید حضور فعال همۀ عزیزان از تمام گرایش های کشاورزی و منابع طبیعی و احیاناً سایر رشته ها، این تاپیک رو راه اندازی می کنیم تا محلی باشه برای
بحث های علمی و تجربی در حیطۀ دانش کشاورزی، شاید بر علممان افزون شود و دریچۀ مغزمان راهی به سوی تفکر و تعقل بیابد، و آنگاه رستگار شویم.

امیدوارم شاهد مشارکت باشکوه همۀ دوستان عزیزم باشم. لطفا این حرف رو که من هنوز چیزی نمیدونم از ذهنتون پاک کنید و کوچکترین مسئله ای هم که به ذهنتون میرسه مطرح کنید شاید همون بتونه جرقه ای باشه برای یک انفجار عظیم !

روند کار و قوانین تاپیک به مرور تکمیل شده و در همین پُست اعلام خواهد شد ...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

بنا به پیشنهاد جمعی از دوستان و با امید حضور فعال همۀ عزیزان از تمام گرایش های کشاورزی و منابع طبیعی و احیاناً سایر رشته ها، این تاپیک رو راه اندازی می کنیم تا محلی باشه برای
بحث های علمی و تجربی در حیطۀ دانش کشاورزی، شاید بر علممان افزون شود و دریچۀ مغزمان راهی به سوی تفکر و تعقل بیابد، و آنگاه رستگار شویم.

امیدوارم شاهد مشارکت باشکوه همۀ دوستان عزیزم باشم. لطفا این حرف رو که من هنوز چیزی نمیدونم از ذهنتون پاک کنید و کوچکترین مسئله ای هم که به ذهنتون میرسه مطرح کنید شاید همون بتونه جرقه ای باشه برای یک انفجار عظیم !

باسلام به شما دوستان عزیز.....و با تشکر از مدیر محترم تالار کشاورزی...
من با اجازتون تشکر نداشتم بابت .. تشکر از زحماتتون..
خیلی عالیه این تاپیک.. میتونیم بحثهای.. خارج از تاپیک های علمیمونو.. به مناظره و گفتمان بزاریم..... و از اطلاعات کلیدی که هر فردی تجربه کرده .. علمی و اطلاعی کسب کنیم..
متشکرم... از همه دوستانی که در این گفتمان دوستانه با رعایت... احترام به نظرات شخصی.. و بدون بحث القا نظر خود.. این تاپیک رو .. توسط مدیریت.. به اجرا در می اوریم..
با اروزی موفقیت و پیروز مندی.. برای تک تک .. دوستان کشاورزی...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم اول.. تمام تاپیک هایی که مبحثی و نظری توسط دوستان داده شده اینجا انتقال داده بشه..
همونا خودش بحث برانگیزه. بعد .. یکی از دوستان.. یه مبحثی رو پیش میکشه جلو و درموردش حرف میزنیم...

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
خیلی خوبه
من پیشنهادم اینه که این تاپیک برای تعیین موضوع و عنوان باشه و بعد از ان جناب فیتو یه تاپیک جداگانه میزنن با عنوان تایید شده و در انجا بحث میشه که پس از مدتی هم قفل میشه
اگر در همین تاپیک به بحث و تبادل نظر بپردازیم پس از گذشت مدتی عنوان و موضوع های مختلفی قاطی پاطی می شوند که هیچکدام از انها هم به جمع بندی نرسیده اند
یک نظم باید وجود داشته باشد
کسی هم که موضوع پیشنهادیش تایید میشود بحث ها را مدیریت میکند

من نظرم این هست که اینجا بحث انجام نشود و برای هر موضوع تاپیک زده شود
و البته ببینیم نظر سایر دوستان چه هست ... ا
موفق باشید

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

ممنون حرکت خیلی به جاییه که به نظر من همون چیزیه که این سایت کم داشته...انتقال تجارب و تبادل نظر.

از اونجایی که مباحث کشاورزی تنوع زیادی دارن وجود یک تاپیک یک مقدار مطالب رو سردر گم میکنه
پیشنهاد میکنم در هر گرایشی تاپیک مشابه ایجاد بشه که بحثهای همون رشته درش مطرح باشن.
من شخصا اعتقادم بر تبادل تجربه هست...اینم برمیگرده به تجربه کاری خودم و هم به یه حادثه تلخ توی زندگیم...
موردی بود که در یه پروزه ساختمانی در یه قسمت طبق نقشه مهندسی تیر آهن22استفاده شده بود...مهندس ناظر هم تایید کرده بود چون کاملا بر اساس اصول تئوری اینکار انجام شده بود و نرم افزارهای مهندسی همه چی رو درست نشون داده بودند...
اما... متاسفانه تیرآهن ساخت چین بود و آلیاژ و استحکام استاندارد رو نداشت...و وقتی زیر بار رفت روی سر8کارگر بی گناه خراب شد...د رجواب مهندسش گفت: من نمیدونستم آهن 22 چینی استاندارد لازم رو نداره....
اگه اون مهندس تجربه کافی داشت هیچوقت این اتفاق نمی افتاد...

سپاس

آخرین ویرایش:

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام.پیشنهاد خوبیه...فعلا نظری ندارم...تا ببینیم بعدا چی میشه
ممنون از جناب مدیر فیتو(داش رضا)

مارجين

کاربر ممتاز
سلام.پیشنهاد خوبیه...فعلا نظری ندارم...تا ببینیم بعدا چی میشه
ممنون از جناب مدیر فیتو(داش رضا)

مرسي آقا مدير دستتون دردنكنه...فكر خيلي جالبيه..... ..فقط يه چيز...
اونوخ هر كس از هر رشته اي ميتونه توي هر بحثي شركت كنه؟ ؟

يعني بحثها عموميه؟؟؟
اونوخ مشكل پيش نمياد؟؟؟

Phyto

مدیر تالار
مرسي آقا مدير دستتون دردنكنه...فكر خيلي جالبيه..... ..فقط يه چيز...
اونوخ هر كس از هر رشته اي ميتونه توي هر بحثي شركت كنه؟ ؟

يعني بحثها عموميه؟؟؟
اونوخ مشكل پيش نمياد؟؟؟
نظرم اینه که یه مبحثی مشخص بشه و بعدش مبانی اون مبحث هم مطرح بشه که بقیه دوستانی که اطلاع کاملی ندارن هم تا حدودی توجیه بشن بعدش دیگه هرکس از هر گرایش میتونه اظهار نظر کنه!
چه مشکلی پیش بیاد مثلا؟!

مارجين

کاربر ممتاز
نظرم اینه که یه مبحثی مشخص بشه و بعدش مبانی اون مبحث هم مطرح بشه که بقیه دوستانی که اطلاع کاملی ندارن هم تا حدودی توجیه بشن بعدش دیگه هرکس از هر گرایش میتونه اظهار نظر کنه!
چه مشکلی پیش بیاد مثلا؟!
خب اين خوبه...

اما فكر ميكنم با توجه به سابقه تون...خودتون بايد تجاربتون بيشتر از ما باشه...
احتمالا بحث كه شروع بشه...( جسارتا..قصد بدي ندارم...قبلا از دوستان و اساتيد پوزش ميطلبم.) اونايي كه خب اطلاعات بيشتري در اين زمينه دارن به اونايي كه يه اظهار نظر كوچك و گاها از روي تجربه هاي كوچك يا خوانده هاي جسته و گريخته اي كه داشتن ارائه بدن...خرده بگيرن و كمي دلسردي و كدورت بين دوستان ايجاد بشه...
منم پيشنهاد ميكنم اين مباحث و جلسات رو در هر بخش و گروهي جداگانه طرح و تاپيك كنيد تا دچار مشكلات آتي نشيد...البته اين فقط يه نظر بود..

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه هربحثی در بخش خودش باشه.. دیگه نمیشه گفتمان یا نشست مهندسین کشاورزی.....
و خیلی بحثهایی که در بخشهای مختلف کشاورزی ایجاد بشه. یکی خیلی پیش میره یکی اصلا پیش نمیره و .. خیلی ها منتظر این میشن .. تا یه کاربر متخصصی.. یا یه کاربر رشته مورد نظری بیاد و راه اندازی کنه.
بحث کشاورزی یعنی تمام رشته ها.. همه باید شرکت کنند در یک بحث جامع.. و درمورد موضوعات .. نظر بدن. اینجوری بهتره.. تا هر بخض یه بحث باشه...
:gol:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه این تاپیک موضوعش بشه .. بحث علمی.....
بحث میکنیـــــم ...!
و منتقل بشه به قسمت اصلی تالار کشاورزی....
و دیگه از زدن تاپیک خودداری بشه.. وهمینو دوستان ادامه بدن.. درمورد تمام موضوعات کشاورزی....
البته پیشنهاد منه.. تصمیم گیری با دوستان و مدیریت.

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
پیشنهاد میکنم یه تعداد از برجسته ترین مشکلاتی که هم گستردگی بیشتری توی سیستم کشاورزی ما داره و هم با مباحث مهمی مثل محصولات استراتژیک در ارتباطه به بحث گذاشته بشه....و الا با این شیوه ای که بعضی از دوستان میگن بحثها بخاطر غرق شدن در دریای مباحث بی ثمر خواهند شد.
علوم کشاورزی به حدی گسترده است که تراکم بالایی از بحثهای رنگارنگ پیش میاد که بجز سردر گمی نتیجه ای نداره.

بعنوان مثال بحث سن غلات الان از بزرگترین مشکلات تولید گندمه....
بحث برداشت کلزا از مهمترین دغدغه های این بخشه..
بحث تولید محصولات پاک الان در دستور کار وزارته...
بحث نگهداری گلخانه ها الان از بزرگترن دغدغه های باغبانی کشوره

و بجز اینها در مناطق خاص مشکلات محلی هم وجود داره که میتونه از طرف دوستان به بحث گذاشته بشه...

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستــای گلم

به نظر من اولا بهتره که تایپیک گفتگوها به صورت جداگانه ایجاد بشه تا برای پیگیــــری موضوع راحت تر باشه

و بعدِ از اتمام گفتگو , جمع بندی و نتیجه گیری انجام بشه و بعد قفل بشه

می تونیم از این تایپیک به عنوانِ آرشیو موضوعات گفتگو ها استفاده کنیم و یا حتی جمع بندی ها و نکات رو در این تایپیک انتقال بدیم

می تونه گفتگوها به صورت ماهانه تو هر قسمت تالار کشاورزی قرار بگیره

اما در مورد تایپیک بحث میکنیـــم این تایپیک بیشتر مربوط به مسابقه ها و گفتگوهای تالار گیاهپزشکیِ که لازمه اش این تایپیکِ

بهتره که به صورت جداگانه و در همان تالار بمونه!

در ضمن دوستان می تونن پیشنهاد بدن برای گفتگوها و تبادلات نظر

و همین طور به نظرم قرار نیست حالا تمام گفتگوها خیلی تخصصی باشه که بقیه دوستان نتونن پاسخگو باشن

می تونه گفتگو به صورتِ سطحی باشه و بعد کمی که جلو میریم تخصصی کنیم!

برایِ پیشنهادات و ارائه نظرات بعدی دوباره میام!:)

Phyto

مدیر تالار
جمع بندی:

جمع بندی:

:)
  • این تاپیک برای تعیین موضوع و مدیریت کلان بحثها خواهد بود. همچنین محلی برای آرشیو موضوعات مورد بحث به همراه لینک تاپیک
  • بعد از مشخص شدن موضوع بحث، تاپیک جداگانه ای زده میشه و به منظور آشنایی سایر کاربران مبانی و مقدمات مبحث هم گفته میشه تا همۀ دوستان با مباحث پایه آشنا بشن و بتونن اظهار نظر کنن
  • در این مباحث از کپی کردن مطالب سایر سایتها خودداری کنید و حتی المقدور نظرهای شخصی خودتون رو بر اساس مطالعات تئوریک، شنیده ها یا تجربه های عملی بیان کنید
  • نظرات هر شخص، درست یا غلط، محترم و قابل بحث خواهد بود، بنابراین اصل احترام متقابل باید جدی گرفته بشه
  • بعد از اتمام گفتگو جمع بندی و نتیجه گیری خواهد شد و ختم جلسه را اعلام می کنیم! اما به منظور اظهار نظر احتمالی سایر دوستان و یا کاربران جدید الورود قفلش نمیکنیم

:warn: اگه نظر دیگه ای دارید بگید، وگرنه پیشنهاد بدین برای موضوع بحث ...

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
خووبه!
اما موضوع رو خودتون تعیین کنین! به نظرات بقیه احترام می ذاریم!
در مورد انواع غلات می تونه باشه و آلودگی میکروبی محصول و مشکلت پس از برداشت
در مورد دامی می تونه باشه و آلودگی میکروبی محصولات مثل شیر و گوشت و ...
در مورد ماهی و شیلات هم می تونه باشه بیشتر هم بره طرف پس از صید و نگهداری و ...
در مورد زنبور هم می تونه باشه و عسل!
در مورد گل های خوراکی هم می تونه باشه ک تووی مناطق مختلف ایران بعضی گل ها جنبه خوراکی دارن و برا من جالب بود.... خیلی وقت پیش دیده بودم که برای تزئین کیک و ... از گل های رنگی و خوش عطر استفاده می شه و البته در مناطقی هم گرفتن گلاب از گل محمدی که خیلی قدیمی هست و ریشه باستانی هم داره! و برمی گرده به مصر و سالهای قبل از میلاد! کسی اطلاعاتی داشته باشه خیلی خووب می شه!
در مورد کرم خاکی هم می تونین حرف بزنین یه خانومی کارش تولید کرم خاکی بود! کسی می شناسه یا می دونه ک کسی بیاد و کرم خاکی تولید کنه؟
موضوع زیاده همچین سرمونو بچرخونیم این ور اوون ور پُره!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
:)
  • این تاپیک برای تعیین موضوع و مدیریت کلان بحثها خواهد بود. همچنین محلی برای آرشیو موضوعات مورد بحث به همراه لینک تاپیک
  • بعد از مشخص شدن موضوع بحث، تاپیک جداگانه ای زده میشه و به منظور آشنایی سایر کاربران مبانی و مقدمات مبحث هم گفته میشه تا همۀ دوستان با مباحث پایه آشنا بشن و بتونن اظهار نظر کنن
  • در این مباحث از کپی کردن مطالب سایر سایتها خودداری کنید و حتی المقدور نظرهای شخصی خودتون رو بر اساس مطالعات تئوریک، شنیده ها یا تجربه های عملی بیان کنید
  • نظرات هر شخص، درست یا غلط، محترم و قابل بحث خواهد بود، بنابراین اصل احترام متقابل باید جدی گرفته بشه
  • بعد از اتمام گفتگو جمع بندی و نتیجه گیری خواهد شد و ختم جلسه را اعلام می کنیم! اما به منظور اظهار نظر احتمالی سایر دوستان و یا کاربران جدید الورود قفلش نمیکنیم

:warn: اگه نظر دیگه ای دارید بگید، وگرنه پیشنهاد بدین برای موضوع بحث ...
سپاس
هر موضوعی که در نظر گرفته بشه در حد توان همکاری میکنیم انشاله.

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
با سلام
نظر دوستان رو خوندم و هم ایده البه هم نظرات دوستان. لذا فقط بگم که اگه قراره همه ی بچه های کشاورزی رو یه موشوع واحد فکوس کنند باید جذابیت و فراگیری موضوع همه رو بکشونه توبحث ، در غیر اینصورت جدا بودن موضوعات مطرح شده در هر گروه کشاورزی بهتره.
یه را دیگم پیشنهاد می کنم،
من میگم وقتی که موضوع مطرح شد شخص مطرح کننده فرضا میگه که موضوع حیطه های امنیت غذایی، کشاورزی، و ... رو در بر میگیره لذا فضا سازی میشه تا اشخاصی که رشتشون تو حیظه ی اون موضوعه وارد شن.
مثال من بحث مواد غذایی دست ورزی ژنتیکی شده است. که از کشاورزی، امنیت غذایی، و و و توو این زمینه وارد می شن

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام بسیار عالی...
به نظرم در مورد مسائل شغلی و اجتماعی رشته ی کشاورزی هم تبادل ایده داشته باشیم خوب باشه...یکی از مهمترین دغدغه دانشجوها و فارغ التحصیلای این رشته نداشتن کار درست و حسابی منطبق با رشته ی تحصیلیشونه...شاید اینجا بتونیم بهم کمک کنیم

بومادران

عضو جدید
سلام خوب این خیلی خوبه که بتونیم از تجربه های هم استفاده کنیم من میگم اگه راجع به ادامه تحصیل و آینده شغلی رشته ها هم بحث کنیم خوبه اینجوری به کسایی مثل من که واسه ادامه تحصیل دچار سردرگمی شدن کمک میشه ممنون.:gol::gol:

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام
بهتره فهرستی روزآمد از موضوعات مطروحه در این تاپیک در صفحه اول تاپیک گذاشته شه تا کاربر یه دید کلی از اون ها داشته باشه چون جستجو چه مستقیما در تا پیک ها و تالار ها ی مختلف چه در نوار جستجوی باشگاه و چه بعد از اون در پاسخ های یافته گوگل همیشه مثل هزار تویی هست که من و یقینا خیلی از کاربرای دیگه توش گم می شیم .
در باره طرح موضوع مباحثه فعلا چیزی در ذهن ندارم
با آرزوی موفقیت و سپاس فراوان:gol:

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فکر خوبیه ولی اینو باید درنظر داشته باشین که فقط میشه به جنبه علمی بحث دل خوش کرد و اینکه یه آموزشی به بعضی دوستان داده بشه
به این دلیل که اولا ما فعلا مسئولیتی نداریم که بخوایم تغییری ایجاد کنیم و مشکل اینه که ما میشیم مثل هزاران مقاله ای که در سال داره چاپ میشه و هیچکدوم عملی نمیشه
و خیلی حرفها و مشکلاتی هست که نمیشه گفت و حتی دلیلشم نمیشه روش بحث کرد چون به خط های قرمزی باید وارد شد که تو این تالار نمیشه به اون بحثا پرداخت
حقیقتش وقتی شما وزیرتون از کشاورزی نیست پس نباید توقع خیلی چیزارو داشته باشید
من قصد توهین به وزیر فعلی رو ندارم ولی اگه از رشته های کشاورزی بود خیلی بهتر بود

بزرگترین مشکل ما اینه که هیچکی سر جای خودش نیست و نتایجش میشه اون چیزایی که شما دوست دارین روش بحث کنین که ....
بیخیال

و....
موفق باشید
و رضا جان خسته نباشی که با اومدن مجددت تالار یه رونقی گرفته
منم بتونم کمکی کنم خوشحال میشم

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرات دوستان در یک نگاه

نظرات دوستان در یک نگاه

[خووبه!
اما موضوع رو خودتون تعیین کنین! به نظرات بقیه احترام می ذاریم!
در مورد انواع غلات می تونه باشه و آلودگی میکروبی محصول و مشکلت پس از برداشت
در مورد دامی می تونه باشه و آلودگی میکروبی محصولات مثل شیر و گوشت و ...
در مورد ماهی و شیلات هم می تونه باشه بیشتر هم بره طرف پس از صید و نگهداری و ...
در مورد زنبور هم می تونه باشه و عسل!
در مورد گل های خوراکی هم می تونه باشه ک تووی مناطق مختلف ایران بعضی گل ها جنبه خوراکی دارن و برا من جالب بود.... خیلی وقت پیش دیده بودم که برای تزئین کیک و ... از گل های رنگی و خوش عطر استفاده می شه و البته در مناطقی هم گرفتن گلاب از گل محمدی که خیلی قدیمی هست و ریشه باستانی هم داره! و برمی گرده به مصر و سالهای قبل از میلاد! کسی اطلاعاتی داشته باشه خیلی خووب می شه!
در مورد کرم خاکی هم می تونین حرف بزنین یه خانومی کارش تولید کرم خاکی بود! کسی می شناسه یا می دونه ک کسی بیاد و کرم خاکی تولید کنه؟
موضوع زیاده همچین سرمونو بچرخونیم این ور اوون ور پُره!

- من میگم وقتی که موضوع مطرح شد شخص مطرح کننده فرضا میگه که موضوع حیطه های امنیت غذایی، کشاورزی، و ... رو در بر میگیره لذا فضا سازی میشه تا اشخاصی که رشتشون تو حیظه ی اون موضوعه وارد شن.
مثال من بحث مواد غذایی دست ورزی ژنتیکی شده است. که از کشاورزی، امنیت غذایی، و و و توو این زمینه وارد می شن

- در مورد مسائل شغلی و اجتماعی رشته ی کشاورزی هم تبادل ایده داشته باشیم خوب باشه...یکی از مهمترین دغدغه دانشجوها و فارغ التحصیلای این رشته نداشتن کار درست و حسابی منطبق با رشته ی تحصیلیشونه...شاید اینجا بتونیم بهم کمک کنیم

- اگه راجع به ادامه تحصیل و آینده شغلی رشته ها هم بحث کنیم خوبه اینجوری به کسایی مثل من که واسه ادامه تحصیل دچار سردرگمی شدن کمک میشه

- بهتره فهرستی روزآمد از موضوعات مطروحه در این تاپیک در صفحه اول تاپیک گذاشته شه تا کاربر یه دید کلی از اون ها داشته باشه چون جستجو چه مستقیما در تا پیک ها و تالار ها ی مختلف چه در نوار جستجوی باشگاه و چه بعد از اون در پاسخ های یافته گوگل همیشه مثل هزار تویی هست که من و یقینا خیلی از کاربرای دیگه توش گم می شیم .
در باره طرح موضوع مباحثه فعلا چیزی در ذهن ندارم

- من ميگم بهتره زودتر شروع كنيم تا چند وچون كار دستمون بياد و احيانا با مشكلات روبرو بشيم تا زودتر و بهتر بتونيم حلشون كنيم

-فکر خوبیه ولی اینو باید درنظر داشته باشین که فقط میشه به جنبه علمی بحث دل خوش کرد و اینکه یه آموزشی به بعضی دوستان داده بشه
به این دلیل که اولا ما فعلا مسئولیتی نداریم که بخوایم تغییری ایجاد کنیم و مشکل اینه که ما میشیم مثل هزاران مقاله ای که در سال داره چاپ میشه و هیچکدوم عملی نمیشه
و خیلی حرفها و مشکلاتی هست که نمیشه گفت و حتی دلیلشم نمیشه روش بحث کرد چون به خط های قرمزی باید وارد شد که تو این تالار نمیشه به اون بحثا پرداخت
حقیقتش وقتی شما وزیرتون از کشاورزی نیست پس نباید توقع خیلی چیزارو داشته باشید
من قصد توهین به وزیر فعلی رو ندارم ولی اگه از رشته های کشاورزی بود خیلی بهتر بود

بزرگترین مشکل ما اینه که هیچکی سر جای خودش نیست و نتایجش میشه اون چیزایی که شما دوست دارین روش بحث کنین که ....
بیخیال

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...بنظرمنم پرسش وپاسخ باشه بهتره ومشکلاتی که تو این رشته هس..زودتر شروع بشه بهتر میشه نظر داد....:)

eghlimaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز ..
مرسی بابت این تاپیک بجا .
من فک میکنم مباحث راجع به هر موضوع مرتبط با کشاورزی اعم از آبیاری، مکانیزاسیون ، زراعت و ... باشه عالیه و خب باعث بیشتر شدن اطلاعات هممون میشه .
با تموم مشکلاتی که هممون میدونیم وجود داره و اینکه دستمون به جایی نمی رسه و ... اما امیدوارم اتفاقای خوبی بیفته .