█Ž╔╔╔اوقات فراغت یک مهندس :دی ╚ŽŽ╚╚█

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

استفاده از خلاقیت در کارهای بیخودی :)

من که خیلی خوشم اومد.

روشن کردن LED با یک باتری

و روشن کردن ساعت با انرژی سیبزمینو الکتریک

آخرین ویرایش:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود ، واقعا مهندسی شده بود :)

MINA 73

عضو جدید
خیلی جالب بود....چه اوقات فراغتی!در حالت عادی چه میکنه پس.....!:redface:

Z.ANSARI

کاربر فعال
خیلی جالب بود و ممنون.....فقط اگه بهتون بر نمیخوره یعنی بچه های مکانیک اینقدر بیکارند که توی اوقات بیکاریشون از این کارها میکنند.......خوب میخوان تغییر رشته بدند.......آخه این کارها خودش یه رشته جدیده ها......فکر نکنم هیچ رشته ای مثل مکانیک وقت اضافه داشته باشه.....خدا بده شانس:D

Z.ANSARI

کاربر فعال
نه به ما بر نمیخوره :)
من که الکترونیک میخونم ، وقتمم خیلی زیاده ! صبح تا شب اینجام :دی
از این خلاقیت ها هم دارم نمونشو به پست اول اضافه کردم :دی
نمیدونم شوخی کردید یا جدی بود.
اگر جدیه بهتره نظر دیگر مهندسان راجع به ماکت هایی رو که میسازید بپرسید :)

بعد اصلا نمره هم میگیرید.......بعد اصلا بلدید کارهای مخصوص رشته تون رو انجام بدید؟؟؟؟
جالبه که اینقدر بیکارید........فکر کنم برای همینه که یهو برق سه فاز میگیرتتون هااااااا...........چون اصلا بلد نیستید باید چکار کنید!!

Z.ANSARI

کاربر فعال
بعله نمره هم میگیریم :)
بله کارمون هم مرتبط با رشتمونه در حال حاضر .

تا به حال هیچ موجودی دچار برق گرفتگی با برق 3 فاز نشده! چون از نظر فیزیکی غیر ممکنه ! ولی برق تک فاز منو زیاد گرفته :دی

ممنون از نظراتتون :gol:

برق سه فاز اصطلاح.......از نظر شیمیایی چی؟؟:Dپس درستون رو مثل اینکه در این مورد درست یاد نگرفتید........برای همینه فراغتتون این کارهاست........
ممنون از تاپیک خوبتون

Z.ANSARI

کاربر فعال
از نظر شیمیایی الکترون " مدل " نمیشه ، که برق مدل بشه :D
درس ما که مشخصه ، این چیزا به مکانیک و برق نمیچسبه ، 4 تا از وقت گیرترین و سخت ترین رشته های دنیا گرایش های مکانیک و برق هستند.
معماری که توی چارتش 25 واحد اوقات فراغت داره خوبه ؟ :D

خواهش دوست عزیز ، از شوخیهای بنده ناراحت نشینا! صرفا جهت لبخند بودند :gol:

ولی از نظر ادبی هر دوتاشون مدل میشن......
برای همین میگم شما چرا کلا درس ندارید.....که بخواید جز سخت ترین رشته ها بشید........
متاسفانه معماری کارش ده برابر بیکاری شماست.......این دیگه برای ما فاجعه است ها.......کاش داشت.........اونوقت منم با این تاپیک اینقدر تعجب نمیکردم!!
نه این چه حرفیه .....شما ناراحت نشید چون حقیقت تلخه......

Z.ANSARI

کاربر فعال
خوب اگه ادبیات و دستور زبان هم بیخیال بشیم ، و منطق و فلسفه و ریاضی رو مد نظر قرار بدیم فرمایش شما اشتباهه :)
چون اگر ما بیکاریم پس کار ما = 0
اگه شما 10 برابر ما کار دارید یعنی شما از ما 10 برابر بیکار ترید :دی

نمیدونم چرا باعث تعجبتون شده ، ولی ایده های خیلی مفیدی هم از این خلاقیت های اسباب بازیانه! در میان.
اگر بخوام جدی از رشتم دفاع کنم میبینید که در درجه ی اول صنعت روی برق و مکانیک میچرخه!

معماری رو هنوز خیلی ها جزو مهندسی هم نمیدونند ، بیشتر رشته ی هنری با استفاده از محاسبات ریاضی هست ، و حاصل کار این رشته چی میتونه باشه؟! چه چیز مفیدی که نبودش به جایی بر بخوره؟! معماری چی داره که زندگی بشر بهش بسته باشه؟

الکتریسیته ای که همین الان باعث میشه من و شما بتونیم گفتگو کنیم یکی از دستاورد های برق!

چرا متاسفید ؟!
تاسف و تعجب شما باعث تعجب من شده ، من هنوز دلیلشو نمیدونم!

من نگفتم کار شما صفر......گفتم نصبت به رشته ای که دارید باید کار بیشتری داشته باشید و اصلا اوغات فراقتی در حد استراحت داشته باشید.......بنابر این حرف من درست بود ..... این از این....
درسته......ولی همون حرف قبلی .......پنج سال پیش بچه های رشته شما اینقدر که میگید بیکار نبودند.........برای همین از حرفهاتون تعجب کردم.....
من در این مورد اطلاعی ندارم.....ولی میدونم معماری رشته ایه که یه جورایی به کار همه رشته ها میخوره.......آخه کار ما فقط طراحی یه ساختمان یا برج های مذخرف نیست.......
ما حتی میتونیم کلید و پریز طراحی کنیم......تا گردنبند......خونه ای که بشر بتونه توش احساس آرامش و امنیت کنه رو معماری بوجود میاره
متاسفم که توی هیچ کدوم از رشته ها اونجوری که باید کار نمیشه.......اینکارهایی که توی اوغات بیکاری انجام میدید باید جز فعالیتهای یه کلاس باشه!!!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم کار شما صفر......گفتم نصبت به رشته ای که دارید باید کار بیشتری داشته باشید و اصلا اوغات فراقتی در حد استراحت داشته باشید.......بنابر این حرف من درست بود ..... این از این....
درسته......ولی همون حرف قبلی .......پنج سال پیش بچه های رشته شما اینقدر که میگید بیکار نبودند.........برای همین از حرفهاتون تعجب کردم.....
من در این مورد اطلاعی ندارم.....ولی میدونم معماری رشته ایه که یه جورایی به کار همه رشته ها میخوره.......آخه کار ما فقط طراحی یه ساختمان یا برج های مذخرف نیست.......
ما حتی میتونیم کلید و پریز طراحی کنیم......تا گردنبند......خونه ای که بشر بتونه توش احساس آرامش و امنیت کنه رو معماری بوجود میاره
متاسفم که توی هیچ کدوم از رشته ها اونجوری که باید کار نمیشه.......اینکارهایی که توی اوغات بیکاری انجام میدید باید جز فعالیتهای یه کلاس باشه!!!

حالا جالب شد!
بهتره ادامشو خصوصی خدمتتون عرض کنم ، یک تاپیک تصویری با محوریت یک لبخند جای مناسبی برای اینطور بحث ها نیست.
پست های دیگرم از این تاپیک حذف خواهند شد.

Z.ANSARI

کاربر فعال
حالا جالب شد!
بهتره ادامشو خصوصی خدمتتون عرض کنم ، یک تاپیک تصویری با محوریت یک لبخند جای مناسبی برای اینطور بحث ها نیست.
پست های دیگرم از این تاپیک حذف خواهند شد.

موافقم........ولی راستش خیلی جالب بود که توی بیکاری از این کارها میکردند........فکر کنم پشتکارشون عالیه........بازم از تاپیکتون ممنون