.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

im.r3za

عضو جدید
سلام
اگه برای ارشد میخواین که گریمالدی برا از پایه خوندن کتاب جامعیه
موفق باشی دوست عزیز

برا ارشد میخوام ، اسم گریمالدی رو هم زیاد شنیدم اما میخوام بدونم واقعا از پایه آموزش میده ؟!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا ارشد میخوام ، اسم گریمالدی رو هم زیاد شنیدم اما میخوام بدونم واقعا از پایه آموزش میده ؟!

کامل ترین کتاب موجود برای گسسته هست.

فکر میکنم ترجمه 4 جلدیش 1200 صفحه هست.

یه جلد پنجم هم هست که حل تمرینات هست و 300 صفحه هست . میشه 1500 صفحه .

datalife

عضو جدید
سلام
این تحقیق در عملیاتم چه درس مزخرفی شده برای ما
میگم رشته ای تی مزخرفه به خاطر همینه
برا هر درسی باید به یه رشته خاص رجوع کنی
از صبح تا حالا تمام انجمهای مدیریت دولتی و حسابداری رو چک کردم که جواب بگیرم اما نشد
من جواب تشریحی نمونه سوالات تحقیق در عملیات دو ترم پیش رو میخوام
جواب تستیش رو دارم اما تشریحی نه
مربوط به دانشگاه پیامنور میشه

im.r3za

عضو جدید
کامل ترین کتاب موجود برای گسسته هست.

فکر میکنم ترجمه 4 جلدیش 1200 صفحه هست.

یه جلد پنجم هم هست که حل تمرینات هست و 300 صفحه هست . میشه 1500 صفحه .

مرسی از راهنمایی ، اما میخوام بدونم برا شروع از صفر هم همین خوبه ؟! یعنی برا شروع از صفر کتابی بهتر از این نیست ؟

<- Mohammad ->

عضو جدید
سلام.من تازه وارد رشته آی تی شدم و علاقه زیادی به آی تی و برنامه نویسی دارم.
میخواستم بدونم واسه اینکه تو این رشته موفق باشم از کجا باید شروع کنم.
(میخوام از صفر شروع کنم) لطفا یه راهکاری پیشنهاد کنید. ممنون

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.من تازه وارد رشته آی تی شدم و علاقه زیادی به آی تی و برنامه نویسی دارم.
میخواستم بدونم واسه اینکه تو این رشته موفق باشم از کجا باید شروع کنم.
(میخوام از صفر شروع کنم) لطفا یه راهکاری پیشنهاد کنید. ممنون
سلام.
ببین بسته به علاقه، استعداد، امکانات و شرایط خودت داره. اما به طور کلی شما اگه میخوای توی آی تی موفق باشی به چند تا چیز نیاز داری :
  • زبان انگلیسی به مهارت پایه ای حساب میشه. باید زبانت رو تقویت کنی حتما.
  • برنامه نویسی : باید حتما یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشی، نمیخواد خودت رو وقف اون زبان کنی، اما باید بتونی اگه لازمت شد باهاش یه برنامه بنویسی.
  • شبکه : داشتن اطلاعات اولیه از شبکه واسه مهندس آی تی لازمه. حداقل +Network رو باید خونده باشی.
  • مدیریت : کتابهایی که توی دانشگاه واسه مدیریت و مدیریت آی تی تدریس میشه خوبه، سعی کن مطالب مشابه رو هم خارج از فرم درسی بخونی.
  • به عنوان متخصص آی تی باید نسبت به این مفهوم یه Oversight (دید کلی یا دید جامع) داشته باشی. باید بدونی از کجا اومده، تا الان چه اتفاقهای مهمی توش افتاده، و بتونی نظر بدی که به کجا میتونه بره یا به کجا باید بره.

حالا اینکه کدوم رو زودتر شروع کنی و برای هرکدوم چه فعالیت هایی داشته باشی بسته به خودته.

<- Mohammad ->

عضو جدید
ممنون از توضیحاتتون.
ممنون میشم اگه مشخص کنی که کدوم زبان برنامه نویسی بهتر و جامع تره و با یاد گرفتن اون موفق تر میشم.
ممنون:gol:

computersoft

عضو جدید
یکی به من بگه چرا یک هو انقد سخت میشه دروس؟ در ارشد؟ مقاله باید بخونم خیلی؟ چی بخونم به نظرتون؟ خیلی هم مطالب زیاده اخه . اصلا نمیدونم در کدوم مورد بخونم:(
و البته یک سوال؟ کی در مورد MACAW اطلاعی داره؟ چیه؟ در حد مقدماتی اگه کسی میدونه چیه ممنون میشم بگه؟؟
مهممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

Drago

کاربر ممتاز
ممنون میشم اگه مشخص کنی که کدوم زبان برنامه نویسی بهتر و جامع تره و با یاد گرفتن اون موفق تر میشم.
زبان برنامه نویسی بهتر و جامع تر وجود نداره.
به جرات میتونم بگم تا ۹۰ درصد انتخاب زبان برنامه نویسی بر اساس علاقه است، اون ۱۰ درصد هم یه سری نکته ها مربوط به کاربرد زبانها و فریمورک هاست.
من خودم شخصا جاوا رو دوست دارم و کلاس مقدماتیش رو رفتم، از آبان هم احتمال زیاد کلاس تحت وبش رو شروع میکنم.اما خیلی ها مثلا #C یا زبانهای دیگه رو دوست دارن.
مثلا یه مقایسه سنتی بین جاوا و سی شارپ میتونه اینجوری باشه که از نظر شباهت هردو بسیار شی گرا هستن و دستور زبانشون (Syntax) بسیار شبیه به هم است.اما از نظر تفاوت خب مثلا جاوا برای درست کردن GUI خیلی قوی نیست (در مقایسه با سی شارپ) اما از اون طرف شما اگه دات نت رو دنبال کنی از کار توی محیط های غیرویندوزی باز میمونی.

mahtab.n.a

عضو جدید
سلام منم دانشجوی تازه وارد IT دانشگاه اصفهان هستم و از نظر زبان تعریفی نیستم به نظرتون به جز کلاس زبان چه راهی برای تقویت زبانم هست؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام منم دانشجوی تازه وارد IT دانشگاه اصفهان هستم و از نظر زبان تعریفی نیستم به نظرتون به جز کلاس زبان چه راهی برای تقویت زبانم هست؟
بستگی داره.
اگه ساختارها رو بلدید (منظورم در واقع گرامر یا همون دستور زبان هست) و مشکلتون بیشتر با کلمه دانی هست، میتونید کتاب بخونید، فیلم بببینید، با دوستاتون سعی کنید مکالمه کنید و ... .

اما اگه گرامرتون هم خوب نیست، می‌تونید از خودآموزها استفاده کنید، کتاب های خودآموز، برنامه های ویدیویی آموزشی و غیره.

شخصا همون کلاس زبان رو توصیه می‌کنم.

mahtab.n.a

عضو جدید
قبول دارم که کلاس بهتره اما ترجیح میدم وقت و هزینه ی کلاس زبان رو روی کلاسای network+وlinuxکه به زودی کلاساشون توی دانشگاه شروع میشه بگذارم به نظرتون در مورد همون برنامه های آموزشی الان دیر نیست؟یعنی روشی که سریعتر جواب بده؟خیلی خوش اشتهام!!!!!

Drago

کاربر ممتاز
قبول دارم که کلاس بهتره اما ترجیح میدم وقت و هزینه ی کلاس زبان رو روی کلاسای network+وlinuxکه به زودی کلاساشون توی دانشگاه شروع میشه بگذارم به نظرتون در مورد همون برنامه های آموزشی الان دیر نیست؟یعنی روشی که سریعتر جواب بده؟خیلی خوش اشتهام!!!!!
هر کاری که امروز میتونید انجام بدید رو دیروز (یا یکسال پیش) هم میتونستید انجام بدید، پس دیر شده.
هر کاری که امروز شروع کنید انجام بدید بهتر از اینکه که فردا (یا یکسال دیگه) انجام بدید، پس هنوز دیر نشده.

فهم نتورک پلاس (مخصوصا اگه کلاس برید و منبعتون هم فارسی باشه) شاید نیاز چندانی به زبان انگلیسی نداشته باشه، اما لینوکس قدرتش به جامعه کاربریشه، و شما هم اگه می‌خواید ازش استفاده کنید بهتره که زبان انگلیسیتون به اندازه کافی خوب باشه (نمیگم اگه زبانتون بده نمیتونید استفاده کنید)، و برای ارتباط برقرار کردن با اون جامعه کاربری باید از زبان انگلیسی استفاده کنید.
برای بقیه مطالب علمی و فنی هم همینطوره.
پس شما کارتون سخت تره، باید هم اون مطالب فنی (شبکه و غیره) رو بخونید و هم زبانتون رو تقویت کنید.

روش سریعتری وجود نداره.

la85

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

با سلام
می خوام بدونم کدام آموزشگاه بهتره ؟ من خودم کلاس network+ رو توی سایبرتک گذروندم و ازش راضی بودم.اما الان که می خوام mcitp رو کلاس برم , نمی دونم کجا برم؟سماتک , مجتمع فنی , کهکشان نور , ... یا همین سایبرتک . در ضمن اگه کسی سایبرتک رفته , میتونه بگه کدام اساتید واسه mcitp بهتره؟لطفا راهنمائیم کنید و تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید تا بتونم تصمیم بگیرم.

MINA 73

عضو جدید
به نظر من شما هرچه زود تر برید دوره ی + Network رو در یکی از موسسات ثبت نام کنید.که دروازه ی ورود به MCSE و Cisco هست.

این دو دو مدرک در جهان متر هستن یعنی هر جا برید وکه مثلا مدرک CCNP رو داشته باشید همون لحظه استخدامید با حقوق بسیار بالا (البته توی ایران به این شکل صادق نیست)

دوره های Cisco خودش خیلی متنوع هست که دروازه ی ورود به دوره های بعد CCNA یعنی دوره ی اول Cisco هست که بعد از اون شما می تونید یکی از دوره های زیر یا حتی همشون رو انتخاب کنید:

CCNP: Cisco Certified Network professional
CCSP: Cisco Certified Security Professional
CCDP: Cisco Certified Designing Professional
CCIP : Cisco Certified Internet Profesional
CCVP: Cisco Certified Voice Professional

بعد از اینکه یکی از این دوره های P رو گذروندید می تونید وارد CCIE بشید که همون دکترای Cisco و توی دنیا 6000 نفر بیشتر این مدرک رو ندارن.

سوالی بود در خدمت.توی این زمینه خیلی سوالات مطرح می شه مشکلی بود بگید ;)

سلام:smile:ببخشید این دوره هایی که گفتین تو این چند سال تغییراتی هم داشته یا هنوزم همینه؟

آخرین ویرایش:

im.r3za

عضو جدید
راهنمایی برای " نظریه زبانها و ماشینها "

راهنمایی برای " نظریه زبانها و ماشینها "

سلام و درود به همه دوستان عزیز

دوستان من باید چنتا موضوع در رابطه با نظریه زبان پیدا کنم و برای سمینار با استادم ست کنم

اگه میشه چنتا موضوع خوب و روان بهم پیشنهاد بدین تا بفرستم برای استاد

موضوعات باید به نظریه زبان ربط داشته باشه مثه ماشیتهای سوپر تورین

Drago

کاربر ممتاز
سلام و درود به همه دوستان عزیز

دوستان من باید چنتا موضوع در رابطه با نظریه زبان پیدا کنم و برای سمینار با استادم ست کنم

اگه میشه چنتا موضوع خوب و روان بهم پیشنهاد بدین تا بفرستم برای استاد

موضوعات باید به نظریه زبان ربط داشته باشه مثه ماشیتهای سوپر تورین
سلام.
کاربردهای عبارات منظم در تحلیل داده ها و تولید گزارش.

niki kiyani

عضو جدید
سلام دوستان!
من یه موضوع پروژه واسه درس مبانی ای تی میخوام که هم خیلی اسون باشه هم نمره بیار...دی:D
مرسی کمکم کنید

Drago

کاربر ممتاز
من یه موضوع پروژه واسه درس مبانی ای تی میخوام که هم خیلی اسون باشه هم نمره بیار
اول : نمره رو موضوع پروژه نمیاره، نمره رو دانشجو میاره.
دوم : موضوع آسون وجود نداره.
سوم : موضوع پیشنهادی : آموزش الکترونیک.

mohsen-molaei

عضو جدید
بابا کمک کنین دیگه...خواااهش

بابا کمک کنین دیگه...خواااهش

میخوام درباره ی cpu هیومن تو درس معماری کامیوتر شبیه سازی کنم.اونم از طریق نرم افزار کوآرتوس. کمکم کنین.:cry::(

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوام درباره ی cpu هیومن تو درس معماری کامیوتر شبیه سازی کنم.اونم از طریق نرم افزار کوآرتوس. کمکم کنین.:cry::(

سلام با زبان vhdl؟
اطلاعاتم خیلی ناقصه در حد چندتا تمرین ران کردن! اونم با نرم افزار مدلسیم! این درس بیشتر تخصصی سخت افزار ی هاست!

کلش رو مشکل داری؟! صورت سوالت رو بذار اینجا.. کامل باشه ها..

mohsen-molaei

عضو جدید
سلام با زبان vhdl؟
اطلاعاتم خیلی ناقصه در حد چندتا تمرین ران کردن! اونم با نرم افزار مدلسیم! این درس بیشتر تخصصی سخت افزار ی هاست!

کلش رو مشکل داری؟! صورت سوالت رو بذار اینجا.. کامل باشه ها..
عزیز صورت سوال اینه که من یه پروژه ای و باید تحویل بدم که مربوط به cpu هیومنه.تو درس معماری کامپیوتر.الانم شددید تو آمپاسم. استاد گفته با نرم افزار کوآرتوس بنویسین.به زبان خاصی هم نیاز نداره.:(

ahmadrezaii

عضو جدید
سلام دوستان کسی آموزش ههای MCITP و MCSE و یا سیسکو شرکت ITTTC رو داره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . تو خوده سایتش داره ولی خیلی گرونه :(

<- Mohammad ->

عضو جدید
سلام .
میخوام راجع به کاربرد ریاضیات در آی تی تحقیق آماده کنم.
اگه میشه یه مرجع یا منبع معرفی کنید

Drago

کاربر ممتاز
سلام .
میخوام راجع به کاربرد ریاضیات در آی تی تحقیق آماده کنم.
اگه میشه یه مرجع یا منبع معرفی کنید
کاربرد ریاضی توی آی تی یا کاربرد آی تی توی ریاضی؟
کاربرد ریاضی توی آی تی بیشتر می‌تونی روی هوش مصنوعی بخصوص بحث یادگیری ماشین و شناسایی الگو کار کنی.
کاربرد آی تی توی ریاضی میتونی به سیستم هایی مثل Wolfram Alpha اشاره کنی.

iut.ali

عضو جدید
سلام من دانشجوی سال اولی فناوری اطلاعاتم دلم میخواد تو یه زمینه ای حسابی چیز یاد بگیرم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم میشه کمکم کنید

fallah1991

عضو جدید
چطور میشه برنامه ی رزرو بلیط هواپیما در زبان ++cنوشت

چطور میشه برنامه ی رزرو بلیط هواپیما در زبان ++cنوشت

سلام . من می خوام برنامه رزرو بلیط هواپیما را بنویسم .اما نمی دونم چه طوری باید شروع کنم .باید این برنامه رو با دستورات if,for,while,switch بدون استفاده از کلاس ها بنویسم.من هیچ گرافیک خاصی نمی خوام . میشه تطف کنین کمکم کنین شروع کنم

milad3284

عضو جدید
کمک فوری یه سوال مهم ارزش مدرک

کمک فوری یه سوال مهم ارزش مدرک

مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری دانشگاه آزاد معتبر تره
یا مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری مجازی دانشگاه صنعتی امیر کبیر
راهنماییییم کنید:cry::cry::cry:

saeed_it2010

عضو جدید
خب معلومه گزینه دوم
امیر کبیر کجا دانشگاه ازاد کجا.هرچند مجازی باشه.

بالا