رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال؟
من وقتی دارم با مکس کار میکنم یهو برنامه بسته میشه یه پنجره باز میشه که میگه سند ریپورت
این جریانش چیه؟ اعصابمو خورد کرد...برنامه سیو نشده بسته میشه...نمیدونم چیکار کنم...
مخصوصا موقع متریال دادن اینجوری میشه...با v-ray متریال میدم...

كلي بخاي نگا كني مكس برنامه ي احمقيه
شده من كلي روي يه فايل كار كردم برق رفته همش پريده

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
كلي بخاي نگا كني مكس برنامه ي احمقيه
شده من كلي روي يه فايل كار كردم برق رفته همش پريده

نه بابا بک آپ که میگیره بیچاره!!!
تو قسمت my document یه پوشه هست به اسم تری دی مکس...بک آپ فایل اونجا میره...
اما این مشکل من یجور دیگس...بچه ها اگه کسی میدونه چشه راه حل بده:cry:

jentle man

عضو جدید

نه بابا بک آپ که میگیره بیچاره!!!
تو قسمت my document یه پوشه هست به اسم تری دی مکس...بک آپ فایل اونجا میره...
اما این مشکل من یجور دیگس...بچه ها اگه کسی میدونه چشه راه حل بده:cry:
اون باگه نرم افزاری تو کارا سنیگ یا بعضی اوقات این مشکل داره بهترین راه این زمان بکاپ گیریش کم کنی مکس چند استفاده میکنی؟
برای بکاپ گیری سریع tab custommize /preferenca settings/files/auto backup/ backup interval(minutesبیارینش رو1 دقیقه
بعد کار سنگین تیکه تیکه انجام بدین به ضرر نمیکنید

آخرین ویرایش:

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون باگه نرم افزاری تو کارا سنیگ یا بعضی اوقات این مشکل داره بهترین راه این زمان بکاپ گیریش کم کنی مکس چند استفاده میکنی؟
برای بکاپ گیری سریع tab custommize /preferenca settings/files/auto backup/ backup interval(minutesبیارینش رو1 دقیقه
بعد کار سنگین تیکه تیکه انجام بدین به ضرر نمیکنید

مکس2012
درست کردم این مسیری که گفتین رو...فقط اینکه میگین تیکه تیکه انجام بدم یعنی چی؟

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال؟
من وقتی دارم با مکس کار میکنم یهو برنامه بسته میشه یه پنجره باز میشه که میگه سند ریپورت
این جریانش چیه؟ اعصابمو خورد کرد...برنامه سیو نشده بسته میشه...نمیدونم چیکار کنم...
مخصوصا موقع متریال دادن اینجوری میشه...با v-ray متریال میدم...

س-یعنی بعد اعمال متریال سریعا بسته میشه! ورژن تردی مکستون ؟ واینکه چند بیتی(64یا 32)
مشخصات سیستمتون؟

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
س-یعنی بعد اعمال متریال سریعا بسته میشه! ورژن تردی مکستون ؟ واینکه چند بیتی(64یا 32)
مشخصات سیستمتون؟
بستگی داره بعضی مواقع بعد از اعمال متریال بعضی اوقات هم همون موقع دادن متریال...
البته زمانای دیگه هم این مشکل پیش میاد....
ورژنش 2012...64بیتی...

اینم سیستم عکسشو گذاشتم
Untitled.jpgrheh.jpg

آخرین ویرایش:

fufuete

عضو جدید
سلام
من میخوام فرمان connect رو انجام بدم
نمیدونم چرا انجام نمیشه!!! اصلا 2تا جسم و بهم وصل نمیکنه. همرنگ میشن اما بینشون هنوز خالیه!!! جیکار کنم؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنین...:(

sevel

عضو جدید
سلام دوستان من تازه تری دی مکس آموزش دیدم
میخواستم بپرسم چرا وقتی از آبجکت های آماده استفاده میکنم نمیتونم رنگشون رو تغییر بدم؟
لطفا راهنماییم کنید

jentle man

عضو جدید
سلام
من میخوام فرمان connect رو انجام بدم
نمیدونم چرا انجام نمیشه!!! اصلا 2تا جسم و بهم وصل نمیکنه. همرنگ میشن اما بینشون هنوز خالیه!!! جیکار کنم؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنین...:(
slm bayad weld bezani jay ke khata 2 jesm beham miresan

nnadaff

عضو جدید
اشکال در نصب مکس 2011

اشکال در نصب مکس 2011

با سلام
مدتی هست هرچی مکس 2011 رو نصب میکنم کامل نصب نمیشه فق نرم افزار باز میشه ولی نه متریال داره نی ویری نصب میشه نه library و نه بقیه اش . حتی بعد از نصب active هم نمیشه . برای همین فکر میکنم نمیتونم vray رو نصب کنم
اگر میتونید لطفا کمک کنید

fufuete

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون
اما بعدش یه جسم دیگه درست کردم وصل شد! نمیدونم مشکلش چیه!
در مورد weld : مگه دو تا vertex رو به هم وصل نمیکنه؟ پس چرا وصل نمیشن؟؟؟

jentle man

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون
اما بعدش یه جسم دیگه درست کردم وصل شد! نمیدونم مشکلش چیه!
در مورد weld : مگه دو تا vertex رو به هم وصل نمیکنه؟ پس چرا وصل نمیشن؟؟؟

سلام جسم نه خط یا اجسام دوبعدی اگه خط باشه فقط 2خط یعنی یکی خودش و یکی خط میگه(مثلا)برا مثالش

فرنازفرجی

عضو جدید
سلام.خسته نباشید.ببخشید یه مشکلی دارم تو اجرای تری دی.اونم اینکه هر وقت میخوام عدد اعشاریی رو وارد کنم،سریعا تری دی اونو به یه عدد صحیح تبدیل می کنه،مثلا اگه بخوام عدد 3.25 رو واسه عرض یه مکعبی بدم به جای این عدد3 میزنه برام و به اون اندازه می رسونه،چجوری میتونم درستش کنم؟؟میتونه این مشکل به این دلیل باشه که از ویندوز 8 استفاده می کنم؟؟؟

Mohandes salman

عضو جدید
کمک

کمک

سلام:
دوستان من تازه کار با تری دی مکس را شروع کردم اما چیز زیادی اذش سر در نمی اورم کسی از دوستان میتونه نحوه کار کردن با تری دی مکس رو اموزش بده
ممنون میشم اگه کسی بتونه این لطفو در حقم کنه

معمارباشی

عضو جدید
سلام:
دوستان من تازه کار با تری دی مکس را شروع کردم اما چیز زیادی اذش سر در نمی اورم کسی از دوستان میتونه نحوه کار کردن با تری دی مکس رو اموزش بده
بنظرم بهترین راه شرکت در کلاس یا حداقل خرید یه سی دی اموزشیه

برای نمونه فیلم اموزشی زیر هست :
[h=1]آموزش جامع کاربرد 3DS Max در معماری به زبان فارسی(کلیک کنید)[/h]

jentle man

عضو جدید
سلام:
به نظر من بری کلاس بهتر کلاسی نرو صرفا برای معماری داخلی وخارجی باشه مدلینگ بهت یاد بده

fufuete

عضو جدید
سلام
ببخشید من بازم با یه مشکل مواجه شدم
وقتی modifiere نرمال رو میزنم عنل نمیکنه! چرا؟
اصلا خیلی از modfierهارو که میزنم تغییرشونو نشون نمیده!!!!!:cry:

آخرین ویرایش:

nlfr.kh

عضو جدید
سلام دوستان
من برای رندر گرفتن rpc ها مشکل دارم، تو رندرم همش تاریک و سیاه می افته
کسی می تونه کمکم کنه؟

niegrau

عضو جدید
من هم دوست دارم یاد بگیرم. که land بسازم برای مدل هام. بنظرم با داشتن توپوگرافی محل میشه رئال تر کار کرد و بهتره.

shokoo.m

کاربر بیش فعال
دوستان این پیغام چی میخواد چی میگه آخه و وقتی اینجوری میشه چجوری میتونم فایل مکسم رو درست کنم؟
وقتی این میاد فایلم بسته میشه و وقتی باز میکنم یه پیغام دیگه میده که باز نمیشه یا وقتی باز میشه ، هیچی توش نیست!
توی اون پیغام هم مینویسه file open failed: ِِD/1.max
max01.jpg

آخرین ویرایش:

jentle man

عضو جدید
دوستان این پیغام چی میخواد چی میگه آخه و وقتی اینجوری میشه چجوری میتونم فایل مکسم رو درست کنم؟
وقتی این میاد فایلم بسته میشه و وقتی باز میکنم یه پیغام دیگه میده که باز نمیشه یا وقتی باز میشه ، هیچی توش نیست!
مشاهده پیوست 174316

برای من موفعی میاد حجم کار سنگین میشه یا فایل خارجی خراب میاد مشکل اصلالیس این یکی از باگایی خود مکس

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 174316

وقتی هنگام کار این مشکل پیش میاد بهتره که ok کنی(فایل اصلی یه وقتایی از بین میره وکاریش نمیشه کرد)--و save --بعد تو فولدر scenes یا autobackدنبال یه فایل با پسوند bak بگردی و فرمتشو به max تغییر بدی وبازش کنی----البته اینم بگم که تو فولدر autoback هم یه سری فایل هست که در حین کار سیو میشن! ( این فولدرآ تو این آدرس قرار دارن C:\Users\Windows7\Documents\3dsMaxDesign)
که میشه تنظیم کرد که هر چندقیقه و چندتا سیو بشه
--این ارور دلیل زیاد میتونه داشته باشه-رم کم بیاره-کارتون سنگین باشه-پروکسی زیادی تو فایل داشته باشید-یا حتی یه تکسچر یا آبجکت

mehdi 67

عضو جدید
سلام دوستان من برام یه سوال پیش اومده که اون هم در مرد کپی کردن تو مکس
میخواستم بدونم دستوری هست که من یک شیع رو در امتداد یک خط موج دار یا منحنی که با لاین کشیدم کپی کنم کاربردش هم تو ساخت نرده های تراس یا چراغ و نرده پل های رو گذره از استادم هم پرسیدم نمیدونست خوش حال میشم که کمکم کنید ;)

jentle man

عضو جدید
سلام دوستان من برام یه سوال پیش اومده که اون هم در مرد کپی کردن تو مکس
میخواستم بدونم دستوری هست که من یک شیع رو در امتداد یک خط موج دار یا منحنی که با لاین کشیدم کپی کنم کاربردش هم تو ساخت نرده های تراس یا چراغ و نرده پل های رو گذره از استادم هم پرسیدم نمیدونست خوش حال میشم که کمکم کنید ;)

فکر کنم منظورت بیک خط چنتا منهنی یا چیزی وصل کنید با اتش میشه اینکاره کرد البته کانورتش کن با ادیت پولی برو