رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
E . H . S . A . N ممنون از پاسخ تون. ورژن 2012 بود که قبلا این امکان رو داشت. اما حالا عمل نمیکنه

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان توی این ترسیم ، کسی راه ساده ایی بلد هست که بشه دایره ها رو سریع و دقیق توی شکل ترسیم کرد؟منظورم اینه که چطوری میشه جای دایره ها رو مشخص کرد؟5.jpg

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دیگه م دارم:redface:اگه کسی لطف کنه به این دو تا سوالم جواب بده ممنون میشم:smile:
از چه دستوری میتونستیم خلاصه ی دستورا رو به دلخواه خودمون تنظیم کنیم؟هر چی میگردم پیداش نمیکنم:confused:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من یه سوال دیگه م دارم:redface:اگه کسی لطف کنه به این دو تا سوالم جواب بده ممنون میشم:smile:
از چه دستوری میتونستیم خلاصه ی دستورا رو به دلخواه خودمون تنظیم کنیم؟هر چی میگردم پیداش نمیکنم:confused:

tools............ customize
گزینه آخر. صفحه notpad یاز میشه تو این صفحه .(پایین تر صفحه هست)

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
میانبر های اتوکد

میانبر های اتوکد

دوستان توی این ترسیم ، کسی راه ساده ایی بلد هست که بشه دایره ها رو سریع و دقیق توی شکل ترسیم کرد؟منظورم اینه که چطوری میشه جای دایره ها رو مشخص کرد؟مشاهده پیوست 171049

سلام
بعضی از سوالات هستند که پاسخ اونا به سلیقه ی شخصی و تسلط شخص به نرم افزار یا تجربه و ... بر میگرده ؛ این سوال از اون دسته هستش .
من شخصا اگر بخوام این کار رو انجام بدم ، اول با دستور point یک نقطه ی مبنای اولیه رو مشخص میکنم و دایره رو میکشم ، و بعد از پاک کردن point برای سایر نقاط دایره رو کپی یا میرور یا ... می کنم .

در تکمیل پاسخ ِ دوست ِ خوبم باید عرض کنم که :

برای تغییر شورتکات ها ، به این ترتیب عمل کنید : tools » customize » edit program parameters

بعد از طی کردن این مراحل ، این پنجره باز میشه ، که حروف ِ اختصاری سمت چپ ، شورتکات ها هستند که همینجا میتونید تغییرشون بدین !
.
.
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=151458&d=1368876868
.
.
موفق باشید .:gol:

sona.kh

عضو جدید
دوستان توی این ترسیم ، کسی راه ساده ایی بلد هست که بشه دایره ها رو سریع و دقیق توی شکل ترسیم کرد؟منظورم اینه که چطوری میشه جای دایره ها رو مشخص کرد؟مشاهده پیوست 171049
وست عزیز من فکر میکنم راحت ترین کار باتوجه به شکل اینکه از سمت چپ که اندازه ۵۴ داده ،یک line بکشید بعد به اندازه ۹ سانت که شکل گفته ه سمت راست بکشیدو بعد دایره را ترسیم کنید، برای دایره دیگه از دستورmirror استفاده کنید،وسط شکل پیدا کنید و دستور اجرا کنید

soheil18

کاربر فعال
باسلام به همه عزیزان من هنوز بعدچندسال این سوال برام مبهم مونده که فرق تظیم واحد کشیدن نقشه تواتوکد درپنجره units وتبدیل ان به متر با پنجره start up درچیه ایاهردو باید تنظیم بشن یانه کدوم مهمتره ودوم اینکه روچه واحدی بزارم وشروع بکار کنم بهتره اگه با تنظیم دیفالت خود اتوکد کارکنم مگه چی میشه ممنون میشم راهنماییم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منتظرم عزیزان

سلام دوست عزیز. تاجایی که من میدونم بهتره بدون واحد با کد کارو شروع کنید Snap_2013.09.21_09h18m32s_002_Options.jpg
و در نهایت برای گرفتن خروجی تنظیمات scale رو انجام بدین
Snap_2013.09.21_09h19m54s_003_-nibCCapture-f1606128-28ad-4fd0-b1ed-f9bf658b97f4.jpg مثلا مقیاس 1/100 روی کاغذ = 10:1 در قسمت plot scale وارد می کنیم

pinkfloydq

عضو جدید
خروجی

خروجی

سلام چطوری میشه از فایل اتوکد خروجی pdf یا jpgگرفت؟

سلام
نرم افزار Dopdf رو دانلود کنید و خودش اتوماتیک میره تو لیست پرینتر ها بعد اون رو بعنوان پرینتر انتخاب کنین باقی تنظیمات هم که مشابه موارد عمومیه
برای jpg دستور jpgout بنویسید

مریم ماهرنیا

عضو جدید
مشکل چاپ کلمات در برنامه اتوکد

مشکل چاپ کلمات در برنامه اتوکد

سلام: اتوکد من انواع فونت های فارسی رو داره حتی نوشته هارو بار هرفونتی که بخوام مینویسه ولی وقتی چاپ میکنم کلمات ،وارونه چاپ میشه!مثلا" پلان میشه ن ا ل پ .حتی وقتی پریویو میگیرم هم درست نشون میده .مشکل ازکجاست؟:(نسخه اتوکدم هم2012 است. ممنون میشم مشکلمو حل کنین.:gol:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو اتوکد 3 بعدی وقتی برش رو مشخص میکنیم. حالا این برش رو از کدوم دستور باید ببینیم؟

mehdi656

عضو جدید
رو پرینت گرفتن

رو پرینت گرفتن

سلام
وقتی تو قسمت پرینت رفتی و پرینتر رو انتخاب کردی تو قسمت properties برو تو قسمت گرافیک true type کلیک کن true type text رو تیک بزن ok کن بعد موقع بیرون امدن save کن بعد از این همیشه موقع پرینت گرفتن پرینتر جدید رو انتخاب کن

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
؟

؟

کسی جواب سوال منو نمیدونه؟تا چهارشنبه به جوابش نیاز دارم

sona.kh

عضو جدید
تو اتوکد 3 بعدی وقتی برش رو مشخص میکنیم. حالا این برش رو از کدوم دستور باید ببینیم؟
منظورتون دقیق متوجه نشدم،در سه بعدی توسط دستور slice شکل را برش میدهیم و از قسمت برش داده شکل از هم جدا میشود. امیدوارم منظورتون این بوده باشه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون. اما منظوزم دستورsection plane هست. draw....modeling
از help هم متوجه نشدم
[h=1][/h]

sona.kh

عضو جدید
ممنون. اما منظوزم دستورsection plane هست. draw....modeling
از help هم متوجه نشدم
با دستور live section می توانید ببینید,وارد دستور شوید و برش را انتخاب کنید وبعد enter .این دستور اولین دستور بعد دستور section plane هست.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون:) حالا یه سوال دیگه ایجاد شد.از این برش میشه خروجی گرفت؟ مثلا با flatshot ؟

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .یک فایل اتوکد دارم که قبلا باز می شده اما الان پیغام drawing file is not valid میده. مشکلش چیه!!

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ تون. flotshat رو قبلا امتحان کردم اما از سکشن نمیده. تو حالت برش . از livesection هم که میرم flotshat میگیرم باز نما میده

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ تون. flotshat رو قبلا امتحان کردم اما از سکشن نمیده. تو حالت برش . از livesection هم که میرم flotshat میگیرم باز نما میده

دستور Flatshot برای تصویر گرفتن از حجم از زاویه ی دلخواه هست.. برای بیرون کشیدن Section از دستور Generate Section باید استفاده کنی.

دستور Generate Section/Elevation :
مسیر : Ribbon : Home Tab > Section Panel > Generate Section/Elevation
command line : SECTIONPLANETOBLOCK

نحوه کار با دستور :
بعد از اعمال دستور کافیه از قسمت section Plane دکمه ی کنار Select section plane رو انتخاب کنید و تو قسمت ترسیم صفحه ی سکشن (section plane) رو انتخاب کنید.. (تنظیمات خاصی هست که نیازی نیست) بعد دکمه create رو بزنید .(بقیه گزینه ها پیش فرض بمونه)

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا نسخه ی اتوکدتون 2012 یا پایینتره و فایل شما با نسخه ی 2013 Save شده..
خیر.قبلا 2012 بود الان هم همینطور.فابلم پاک شده بود حالا ریکاوری کردم باز نمیشه .فک کنم اون موقع از اتوکد 2012 سیو 2007 گرفتم.الان با 2007 باز کنم درست میشه!!؟

2548236

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظرم بهترین راه استفاده از فونت کاتب هست .یه فایل کامشو از اینترنت دانلود کن تو اون نوشتن راحت تر از خوده کده.هیچ چاپگری هم باهاش مشکل نداره.

sanisani

عضو جدید
سلام دوستان.
یه مشکلی واسم پیش اومده که کارامو مختل کرده.
هر وقت میخوام چیزی رو move کنم خطوط و اشکال متصل بهش هم همراش جابجا میشن و بعضی وقتا کش میان
تو این عکس من فقط یه خط و select کردم ولی میبینین که خطوط دیگه هم دارن جابجا میشن.
چی کار کنم حل شه؟
1.jpg

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
خیر.قبلا 2012 بود الان هم همینطور.فابلم پاک شده بود حالا ریکاوری کردم باز نمیشه .فک کنم اون موقع از اتوکد 2012 سیو 2007 گرفتم.الان با 2007 باز کنم درست میشه!!؟

اگه ورژن فایل ذخیره 2007 باشه که نسخه های بالاتر مشکلی ندارن باهاش.! خوب زمانی که ریکاوری میکنی معمولا فایلها اغلب صدمه دیده هستن..

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
یه مشکلی واسم پیش اومده که کارامو مختل کرده.
هر وقت میخوام چیزی رو move کنم خطوط و اشکال متصل بهش هم همراش جابجا میشن و بعضی وقتا کش میان
تو این عکس من فقط یه خط و select کردم ولی میبینین که خطوط دیگه هم دارن جابجا میشن.
چی کار کنم حل شه؟
مشاهده پیوست 172713

دوست عزیز کارای دشمنت مختل بشه.. احتمالا با این دستوری که معرفی میکنم مشکلت حل شه.

دستور DELCONSTRAINT : حذف تمامی constraint های موجود در نقشه.

Ribbon: Parametric tab > Manage panel > Delete Constraints
Menu: Parametric > Delete Constraints
Command Line : Delcon

نحوه ی کار با دستور : بعد از اعمال دستور ، کافیه خطوط یا آبجکتهای مورد نظر رو انتخاب کنی و اینتر رو بزنی
نکته : موقع ترسیم خطوط دقت کنید که Infer Constraints در منتها الیه سمت چپ statusbar در حالت خاموش باشد.;)

هیراد

کاربر فعال
دوست عزیز کارای دشمنت مختل بشه.. احتمالا با این دستوری که معرفی میکنم مشکلت حل شه.

دستور DELCONSTRAINT : حذف تمامی constraint های موجود در نقشه.

Ribbon: Parametric tab > Manage panel > Delete Constraints
Menu: Parametric > Delete Constraints
Command Line : Delcon

نحوه ی کار با دستور : بعد از اعمال دستور ، کافیه خطوط یا آبجکتهای مورد نظر رو انتخاب کنی و اینتر رو بزنی
نکته : موقع ترسیم خطوط دقت کنید که Infer Constraints در منتها الیه سمت چپ statusbar در حالت خاموش باشد.;)
ممنون من خودم هم چند روزي بود كه در گير اين مسئله بودم . حالا سوال اين infer constraints چي هست و چيكار ميكنه ميتوني بيشتر توضيح بدي ؟

مریم ماهرنیا

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظرم بهترین راه استفاده از فونت کاتب هست .یه فایل کامشو از اینترنت دانلود کن تو اون نوشتن راحت تر از خوده کده.هیچ چاپگری هم باهاش مشکل نداره.

چندبار این کارو کردم ولی فایلهایی که دانلود کردم رمز داشتن وباز نمی شدن. اگه خودتون آدرس معتبری برای دانلود سراغ دارین لطفا" برام بذارین.نمیشه این فونت یا فونتهای دیگه مخصوص اتوکد رو از جایی خریداری کرد؟

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی برای این مشکل راه حلی سراغ داره؟ : وقتی میخوام چندین آبجکت رو دونه دونه انتخاب کنم هر شکلی که انتخاب میکنم شکل قبلی از حالت انتخاب خارج میشه.چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟