[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

E.AP

عضو جدید
سلام ..
اگه تو خوندن دوره باشه خیلی بهتره .. بهتره وقتی تقریبا نصف مطالب رو خوندی یه مدتی مطلب جدید نخونی و مطالب قبلی رو مرور کنی !!
نکته برداریتون رو بلافاصله بعد از مطالعه اون درس انجام بدید ... تست های اون رو هم بعد از چند روز بزنید تا تسلط بیشتری پیدا کنید ... بعد برید سراغ مبحث بعدی ...
دیگه اگر قرار باشه مبحثی رو متوجه نشدید شل کنید و یا از تلاش شما کم بشه که نمیشه !! این رو بدونید که قرار نیست همه مطالب رو بطور کامل مسلط باشید و اگر جاهایی مشکل داشتید کاملا طبیعیست ... ولی این هم معنی نمیده که پس از مباحثی که بلد نیستیم یا متوجه نمی شیم سریع عبور کنیم .. شما تا جایی که می تونید روی اون مباحث کار کنید ...
کتاب های راهیان خیلی خوب هستن و من نیازی به استفاده از رفرنس نمی بینم ...
قسمت رطوبت خیلی سخته و همه مشکل دارن ... اما قسمت های دیگه عملیات رو به مرور زمان و با حل تست های بیشتر متوجه می شید ... یاد گیری این مطالب کمی نیاز به زمان داره تا توی ذهن جا بیوفته !! پس اگر الان چیزی رو متوجه نمی شید کاملا طبیعیه !!
با خیال راحت به تلاش خودتون ادامه بدید ... ما هم برای شما دعا می کنیم :D
سلام
پس با این حساب من فعلا بهتر هستش حرارت و عملیات رو (که تا نیمه خوندم)نخونم و شروع به خوندن ریاضی و راکتور بکنم و دوره جرم و ترمو رو داشته باشم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
پس با این حساب من فعلا بهتر هستش حرارت و عملیات رو (که تا نیمه خوندم)نخونم و شروع به خوندن ریاضی و راکتور بکنم و دوره جرم و ترمو رو داشته باشم؟

بله .. به نظر من اگه همه درسا رو با هم جلو ببرید خیلی بهتره ...

agta666

عضو جدید
سلام به دوستان گلم.من تمام ازمونهای مدرسان شریف امسالو رو ثبت نام کردم ولی به دلیل استخدام در یک شرکت نمیتونم ازمونها رو شرکت کنم.قیمت ازمونا الان600ولی من به قیمت 500 تومن میفروشم از بچه ها اصفهان هرکی میخواد پیام خصوصی بده.

ئدز

عضو جدید
سلام یه سوال اساسی چه طوری محاسبات ریاضیاتی رو قوی کنم؟ در اکثر موارد به تقسیم های چند رقمی بد قلق یا ln یا توان های ناجور میرسیم ایا یه سری قاعد خاص وجود داره که ما به محاسبات مسلط باشیم؟

Flamenc0

عضو جدید
بچه ها من می خواستم برم آزمونای پارسه رو شرکت کنم ولی الان دو دل شدم...آخه از چند نفر شنیدم که آزمونای پارسه استاندارد نیست یا زیادی سخته !!... یه سری می گن سنجش بهتره یه سری می گن مدرسان واسه م.شیمی بهتره !!...واقعاً گیج شدم !!...می شه لطفاً راهنمائی کنین؟؟؟...اینکه استاندارد نیست یعنی چی ؟!! :(

یه سوال دیگم داشتم... آزمونای پارسه رو می شه فقط جامع هاشو شرکت کرد؟؟؟ ... یا حتماً باید حداقل دو تا 50 درصدی هم شرکت کنیم؟؟؟ ... می خواستم ببینم اگه بشه مثلاً جامع های پارسه و سنجش رو شرکت کنم فقط

P O U R I A

مدیر تالار
بچه ها من می خواستم برم آزمونای پارسه رو شرکت کنم ولی الان دو دل شدم...آخه از چند نفر شنیدم که آزمونای پارسه استاندارد نیست یا زیادی سخته !!... یه سری می گن سنجش بهتره یه سری می گن مدرسان واسه م.شیمی بهتره !!...واقعاً گیج شدم !!...می شه لطفاً راهنمائی کنین؟؟؟...اینکه استاندارد نیست یعنی چی ؟!! :(

یه سوال دیگم داشتم... آزمونای پارسه رو می شه فقط جامع هاشو شرکت کرد؟؟؟ ... یا حتماً باید حداقل دو تا 50 درصدی هم شرکت کنیم؟؟؟ ... می خواستم ببینم اگه بشه مثلاً جامع های پارسه و سنجش رو شرکت کنم فقط

سلام
به نظر من که خودم پارسه شرکت کردم و بعضی از دوستام هم مدرسان شریف می تونم از بین این دوتا بهتون پارسه رو پیشنهاد کنم ...
پارسه از همه بهتره ... اونهایی که می گن استاندارد نیست احتمالا برای آزمون آماده نبودن و نتونستند سوالای زیادی جواب بدن و این حرف رو گفتن ... درسته که سوالای پارسه سخته ولی به نظر من از سوالای کنکور خیلی سخت تر نیست و سوالای موسسات دیگه خیلی راحت تره !!
اگه حرف من رو قبول دارید حتما برید پارسه ...

بعد تا اینجا که می دونم اره میشه ازمون های 100درصد رو شرکت کرد !!

P O U R I A

مدیر تالار
سلام یه سوال اساسی چه طوری محاسبات ریاضیاتی رو قوی کنم؟ در اکثر موارد به تقسیم های چند رقمی بد قلق یا ln یا توان های ناجور میرسیم ایا یه سری قاعد خاص وجود داره که ما به محاسبات مسلط باشیم؟

سلام
چیزی که کار رو اسون کنه متاسفانه نداریم ... محاسبات ریاضی کلا سخته و باید تلاش زیادی توی این درس داشته بباشید تا نتیجه خوبی بگیرید!!!

Flamenc0

عضو جدید
ممنون...خیالمو راحت کردین:redface:...به نظر خودم هم سخت تر باشه بهتر از اینه که آسون باشه و آدمو گول بزنه !!
سلام
به نظر من که خودم پارسه شرکت کردم و بعضی از دوستام هم مدرسان شریف می تونم از بین این دوتا بهتون پارسه رو پیشنهاد کنم ...
پارسه از همه بهتره ... اونهایی که می گن استاندارد نیست احتمالا برای آزمون آماده نبودن و نتونستند سوالای زیادی جواب بدن و این حرف رو گفتن ... درسته که سوالای پارسه سخته ولی به نظر من از سوالای کنکور خیلی سخت تر نیست و سوالای موسسات دیگه خیلی راحت تره !!
اگه حرف من رو قبول دارید حتما برید پارسه ...

بعد تا اینجا که می دونم اره میشه ازمون های 100درصد رو شرکت کرد !!

ئدز

عضو جدید
سلام
چیزی که کار رو اسون کنه متاسفانه نداریم ... محاسبات ریاضی کلا سخته و باید تلاش زیادی توی این درس داشته بباشید تا نتیجه خوبی بگیرید!!!

منظورم محاسبات عددی نیست بلکه ضرب و تقسیم و ....تو حل مسائل

saman001

عضو جدید
منظورم محاسبات عددی نیست بلکه ضرب و تقسیم و ....تو حل مسائل

سلام بچه ها من خیلی رو منابع وسواس داشتم همه ی کتابام بجز ترمو راهیان بود چون خیلی از بچه ها میگفتن ریاضی و جرم پارسه بهتره من این دو کتاب رو به هر زحمتی که شد خریدم و نزدیک به 100 هزار تومن هم واسه این دوکتاب هزینه کردم چون خودم شهرستان بودم وباید از تهران واز خود پارسه میگرفتم... الان هردوتا کتاب جلو دستمن اونا رو نه از روی فهرست بلکه صفحه به صفحه و خط به خط با کتابای راهیان مقایسه میکنم(این دیگه نظر شخصی نیست ومن دارم از نزدیک هردوتا کتاب رو میبینم) باور کنید این دو تا کتاب مخصوصا ریاضیش حتی یک کلمه باورکنیدحتی یک کلمه باهم تفاوت ندارن حتی جواب تستاش هم عینا یکیه وتوضیحاته یکسان و برابری دارن تا جایی که میتونم قسم بخورم نویسنده ی هردوتا کتاب اونا رو از روی یک منبع و با همکاری هم نوشتن پس خواهش میکنم اگه هرکدوم از این دومنبع رودارید اطمینان داشته باشید که دارید یک کتاب خوب و کامل رو میخونید و تمام تمرکزتون رو روی خوندن اون کتاب بذارید... موفق باشید:gol:

Flamenc0

عضو جدید
واقعاً؟! ....پس چرا همه می گن ریاضی پارسه یه چیز دیگست؟؟؟ ....منم شهرستانم ...می خواستم برم دنبالش !! ....آخه ریاضی راهیان فکر کنم دو تا کتابه !!!...پارسه خوبیش اینه که همش تو یه کتابه !!! :D ..من کلاً هیچ وقت با ریاضی میونه ی خوبی نداشتم !!! :surprised: ... اگه راه داشت اصلاً نمی خوندمش :mad:
سلام بچه ها من خیلی رو منابع وسواس داشتم همه ی کتابام بجز ترمو راهیان بود چون خیلی از بچه ها میگفتن ریاضی و جرم پارسه بهتره من این دو کتاب رو به هر زحمتی که شد خریدم و نزدیک به 100 هزار تومن هم واسه این دوکتاب هزینه کردم چون خودم شهرستان بودم وباید از تهران واز خود پارسه میگرفتم... الان هردوتا کتاب جلو دستمن اونا رو نه از روی فهرست بلکه صفحه به صفحه و خط به خط با کتابای راهیان مقایسه میکنم(این دیگه نظر شخصی نیست ومن دارم از نزدیک هردوتا کتاب رو میبینم) باور کنید این دو تا کتاب مخصوصا ریاضیش حتی یک کلمه باورکنیدحتی یک کلمه باهم تفاوت ندارن حتی جواب تستاش هم عینا یکیه وتوضیحاته یکسان و برابری دارن تا جایی که میتونم قسم بخورم نویسنده ی هردوتا کتاب اونا رو از روی یک منبع و با همکاری هم نوشتن پس خواهش میکنم اگه هرکدوم از این دومنبع رودارید اطمینان داشته باشید که دارید یک کتاب خوب و کامل رو میخونید و تمام تمرکزتون رو روی خوندن اون کتاب بذارید... موفق باشید:gol:

saman001

عضو جدید
واقعاً؟! ....پس چرا همه می گن ریاضی پارسه یه چیز دیگست؟؟؟ ....منم شهرستانم ...می خواستم برم دنبالش !! ....آخه ریاضی راهیان فکر کنم دو تا کتابه !!!...پارسه خوبیش اینه که همش تو یه کتابه !!! :D ..من کلاً هیچ وقت با ریاضی میونه ی خوبی نداشتم !!! :surprised: ... اگه راه داشت اصلاً نمی خوندمش :mad:
خب اونایی که میگن پارسه خوبه هم واقعا درست میگن چون کتاب پارسه هم واقعا کامله (و البته کیفیت چاپ و صحافی بینظیری داره واحتمالا بچه هاتون هم میتونن واسه آزمون ارشد ازش استفاده کنن در مقابل کتابای راهیان خیلی راحت از هم باز میشن) مسئله اینه که کسایی که پارسه خوندن دیگه راهیام رو نخوندن وکسایی هم که راهیان خوندن پارسه رو نخوندن وخب شرط لازم برایه ی مقایسه ی خوب اینه که هردوتا کتاب رو دیده باشن وقضاوت کنن... من دیدم و میگم نتنها فرقی ندارن بلکه فقط رنگ جلدشون فرق میکنه

این یعنی چی؟درضمن لطفا پرسوال ترین مبحث هر درس رو بگید مخصوصا ریاضی- حرارت - مکانیک

پارسه یه طرح گذاشته بیمه ارشد.4تا درس از 6 تادرس(بجز زبان و کنترل)کلاس میرین بعد قبولیتونو تضمین میکنه اگه قبول نشدین پول کلاسارو برمیگردونه فککنم خوب باشه ...مشاهده پیوست mohandesie shimi.pdf اینم پرسوال ترین کل درسا

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچها.
من درسمو شهریور پارسال تموم کردم و سربازی هم معافی گرفتم!
پارسال به خیال آزمونای استخدامی اصن ارشد ندادم.فقط واسه آزمونا خوندم ولی خب مسخرشو درآوردن و وارد اون بحث نمیشم.
یه راهنمایی میخواستم.به نظرتون ارزش داره بخوام بخونم برای ارشد؟؟
حسش نیست اصن!چطور میتونم عزممو جزم کنم که بخونم؟؟؟
کسی هست کمک کنه بهم که تصمیم بگیرم!؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام بچها.
پارسال به خیال آزمونای استخدامی اصن ارشد ندادم.فقط واسه آزمونا خوندم ولی خب مسخرشو درآوردن و وارد اون بحث نمیشم.

سلام وحید جان ...

به نظر من شما تلاشت رو بکن و برای کنکور خودتو آماده کن و کنکور رو بده !! خودت تو قضیه کار هستی و می دونی که تو این قحطی کار ارشد داشتن خیلی بهتره تا کارشناسی ... تازه فرایند استخدام و آزمون های شرکت هایی مثل نفت و گاز هم خیلی کنده !! می تونی بری ارشد و تی آزمون های اونها هم شرکت کنی !! اگه گرفتنت خب دوست داشتی ترک تحصیل می کنی ... به نضر من حتما یه تلاشی هم برای کنکور بکن ... اگه بتونی رتبه خوبی بیتری خیلی خیلی به نفعت میشه !!
هنوز هم برای خوندن دیر نشده !! من هم خودم از همین روزا شروع کردم و خدا رو شکر نتیجه خوبی هم گرفتم !!
الا واقعا برای لیسانس ارزشی قائل نیستن .. پس
بگو یا علی و شروع کن !!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام وحید جان ...

به نظر من شما تلاشت رو بکن و برای کنکور خودتو آماده کن و کنکور رو بده !! خودت تو قضیه کار هستی و می دونی که تو این قحطی کار ارشد داشتن خیلی بهتره تا کارشناسی ... تازه فرایند استخدام و آزمون های شرکت هایی مثل نفت و گاز هم خیلی کنده !! می تونی بری ارشد و تی آزمون های اونها هم شرکت کنی !! اگه گرفتنت خب دوست داشتی ترک تحصیل می کنی ... به نضر من حتما یه تلاشی هم برای کنکور بکن ... اگه بتونی رتبه خوبی بیتری خیلی خیلی به نفعت میشه !!
هنوز هم برای خوندن دیر نشده !! من هم خودم از همین روزا شروع کردم و خدا رو شکر نتیجه خوبی هم گرفتم !!
الا واقعا برای لیسانس ارزشی قائل نیستن .. پس
بگو یا علی و شروع کن !!

پارسال اونقدری که واسه استخدامیا کتابای راهیان ارشد رو خوندم اگه ارشد میدادم قبول میشدم ولی آزمون قبول نشدم!
رفتن سر کار به مدرک نیست اصن.اگه معدل 20 ارشد دانشگاه شریف باشی هم بدون پارتی و سهمیه راهی به جایی نمیبری.بیخیال بحث استخدامی اصن.حرفشو میزنم جیگرم کباب میشه.
فقط نمیدونم چطور استارت بزنم واسه درس خوندن.بخدا حسش نسیت.یه 6 ماهی هست اصن لای هیچ کتابی رو باز نکردم.خیلی فاصله گرفتم از درس!!

farid_ppe

عضو جدید
سلام دوستان من تمام آزمونها و جزوات و خلاصه های پارسه رو در نوع فایل های پی دی اف دارم هر کس تمایل به خرید اونها داشت برام اس بفرسته 09367071908

پاییزی2

عضو جدید
سلام وحیدجان.منم پارسال واسه استخدامی خوندم.رتبه ارشدم 2000شد اما تو استخدامی اول شدم.ولی چه فایده.اخرش یکی دیگه رفت سر کار.......امسال بازم شروع کردم واسه ارشد....اما زیاد امیدوار نیستم......

hothit

عضو جدید
سلام بچها.

سلام وحید!شروع کن به خوندن برای کنکور حداقل از بیکار بودن که بهتره .پوریا کاملن درست میگه.فقط مثل اون ازمون استخدامی استرس بیخودی نداشته باش .اون موقع یادمه خیلی حرص و جوش خوردی.الان فقط به فکر کنکور باش و اون ازمونو بایگانی کن.موفق باشی

adjrrb_87112

عضو جدید
خدمت دوستان عزیزی که می خوان پارسه ثبت نام بکنند عرض کنم که احتمال 99 درصد دکتر میرزازاده ( مدرس جرم و حرارت) و دکتر طاهری ( مدرس ریاضیات، رآکتور، سیالات، ترمو) برای ترم پائیز این موسسه نیستند و مدرسای موسسه عوض میشه ( گفتم احتمالا ، اینا طبق گفته های یکی از مسئولای خود موسسه هستش که باهاش آشنائیت دارم) ولی در کل پارسه نسبت به بقیه موسسات خیلی بهتر و سرتر هستش .

Flamenc0

عضو جدید
شما از نمایندگیش توی تهران خریدین؟؟ ...من زنگ زدم نماینگیش توی شهرمون گفت ما فقط به صورت پَک کامل می فروشیم...کتاب تکیش رو نمی دیم !!!....یعنی کل پک مهندسی شیمی رو باید بخرین !!!:surprised:
سلام من از نمایندگیش خریدم..همه نمایندگیها باید داشته باشن...

adjrrb_87112

عضو جدید
سلام دوستان من تمام آزمونها و جزوات و خلاصه های پارسه رو در نوع فایل های پی دی اف دارم هر کس تمایل به خرید اونها داشت برام اس بفرسته 09367071908

فکر می کنم اگر این جزوات رو رایگان در پیج قرار بدین دوستان بیشتری از اون استفاده می کنند ؛ چون من فکر میکنم ماها توی این پیج جمع شدیم تا به همدیگه برای موفقیت توی کنکور کمک کنیم.
وگرنه آگهی فروش رو میشه توی همه سایتهای تبلیغ و آگهی زد و بینندش هم از این سایت بیشتره ...

saman001

عضو جدید
من از خوده پارسه در تهران گرفتم نمایندگی ها معمولا سری کامل میفروشن

saman001

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه کتابی که تستای مثلا 10 سال پیش کنکور رو یکجا داشته باشه هست یا نه؟ چه انتشاراتی؟

بالا