علت چشم چرانی در مردان چیست؟

uve

عضو جدید
...................................نه باور کن هنوز ایرانیان و مردان شریف و با شرف وجود دارن و کمم نیستن ..منتها متاسفانه یک عده همیشه خودشونو صرفا با این قضیه توجیه میکنن .....من اعتقاد دارم اگر یک جوون ایرانی باعث آزار و اذیت یک دختر شد باید مجازات شه که دیگه دفعه بعدی اجازه چنین کاری رو به خودش نده.....................و از اون طرف واسه خانمهای ما هم یک عرفی تعریف بشه بازم توسط قانون نه دین که باید بهش احترام بذارن.......................
چون خیلی ادعای شرف و غیرتمون میشه
هه هه شرف ایرانی...
زرشک.

Milad.dhg

عضو جدید
اصن من میگم چرا ما مردا به صرف اینکه یک خانمی حالا اصن به هر دلیل اومده بیرون....به خودمون اجازه میدیم که بهش تیکه بندازیم ..اصن این کار از نظرمن خیلی زشته و تنها راه حلش کار فرهنگیه و اگه نشد گذاشتن قانون برای این قضیه است که دیگه هیچ جوونی حق چنین کاری رو به خودش نده..

موافقم..

• Like
واکنش ها: uve

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیرت ایرانی هم هنوز وجود داره.....ولی کمرنگ شدده.......یه سریش کنجکاویه که میشه تشخیص داد.......ولی نمیشه اسم همه نوع نگاه رو کنجکاوی گذاشت

قبل از اون که مرد ایرانی غیرتش بخواد کمرنگ بشه عقل یه زن و منطق یه زن ایرانی نباید کمرنگ بشه
زن خودش میتونه و مختاره که تصمیم بگیره چی بپوشه

uve

عضو جدید
.....................خوب حرف من اینه که یک کاری بکنن که کسی حق نده به خودش این کارو بکنه اول با حرف و فرهنگ ..اگه نشد با قانون و مجازات...
همه مردها و در همه مکانها اینکار رو نمیکنند........در ضمن بستگی به طرف هم داره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
...................................نه باور کن هنوز ایرانیان و مردان شریف و با شرف وجود دارن و کمم نیستن ..منتها متاسفانه یک عده همیشه خودشونو صرفا با این قضیه توجیه میکنن .....من اعتقاد دارم اگر یک جوون ایرانی باعث آزار و اذیت یک دختر شد باید مجازات شه که دیگه دفعه بعدی اجازه چنین کاری رو به خودش نده.....................و از اون طرف واسه خانمهای ما هم یک عرفی تعریف بشه بازم توسط قانون نه دین که باید بهش احترام بذارن.......................
موافقم
اما واقعیت در جامعه ما تلخه
مزه زهرمار میده

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه مردها و در همه مکانها اینکار رو نمیکنند........در ضمن بستگی به طرف هم داره

چرا توجیح میکنیم
مرد به هیچ وجه حق تیکه انداختن و متلک گفتن و چشم چرونی نداره
زن هم باید عرف رو رعایت کنه.

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با همش موافق نیستم ما میتونیم نگاه نکنیم این دست ماست نمیشه همیشه انگشت اتهامو به طرف هم نشونه بریم ولی نوع لباس پوشیدن خانوما در تعداد این موارد تاثیر زیادی داره.

Milad.dhg

عضو جدید
اشتباه نکنید.......منظورم اینه که من بالشخصه وقتی بخوام جایی برم یا لباسی بپوشم با پدر و برادر و همسرم مشورت میکنم.......وقتی اونها به من اجازه بدن هر لباسی رو توی خیابون بپوشم دیگران رو ناخودآگاه به خودم جلب میکنم......منظورم از غیرت اینه......نه اونی که شما فکر میکنید.......غیرت زن به مرد و مرد به زن در حد متعادل باید وجود داشته باشه

مگه تو برده ی اونی.. یا اونا صاحب تو هستن که به تو اجازه بدن.. بله مشورت خوبه.. ولی توی مشورت تصمیم دوطرفه نه اینکه یه نفری به یه نفر دیگه اجازه بده.. بازم رفتین پله اول..هر کسی توی تصمیم گیریش آزاد و خود مختاره..

Z.ANSARI

کاربر فعال
قبل از اون که مرد ایرانی غیرتش بخواد کمرنگ بشه عقل یه زن و منطق یه زن ایرانی نباید کمرنگ بشه
زن خودش میتونه و مختاره که تصمیم بگیره چی بپوشه

آخه یه موضوع دیگه اینه که مردم ما لباسهایی رو میپوشندکه توی بازاره......و این لباسها بنابر اینکه مد میشند افتضاح اند.....زن ما قبل از اینکه بخواد تصمیم بگیره باید به جامعه ایراد بگیره که این چه لباسیه که قانون بهش ایراد نمیگیره.....ولی مردم ما هم بر اساس یه ضرب المثل عمل میکنن.....خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو!!!

Milad.dhg

عضو جدید
با همش موافق نیستم ما میتونیم نگاه نکنیم این دست ماست نمیشه همیشه انگشت اتهامو به طرف هم نشونه بریم ولی نوع لباس پوشیدن خانوما در تعداد این موارد تاثیر زیادی داره.

بیشتر موافقم..ممنون شهاب..

Z.ANSARI

کاربر فعال
.....................خوب حرف من اینه که یک کاری بکنن که کسی حق نده به خودش این کارو بکنه اول با حرف و فرهنگ ..اگه نشد با قانون و مجازات...

با حرفتون موافقم......قانون به تولید کننده ایراد نمیگیره که این لباسها رو تولید کنه ولی به من ایراد میگیره که چرا این رو میپوشم....

uve

عضو جدید
........................بحث سر این نیس که خانمها چی بپوشن ...من اعتقاد دارم اگه این قانونو واسه پسرا بذارن .خانمها هم خودشون کم کم رعایت میکنن...ممکنه یک عده هم باشن که اصن رعایت نکن ..ولی تکلیف اون عده همیشه مشخصه...

uve

عضو جدید
......................آفرین..دیدین همین الان یک خانم اینجا پذیرفت ولی پسرا هنوز توجیه میکنن..;)
چرا توجیح میکنیم
مرد به هیچ وجه حق تیکه انداختن و متلک گفتن و چشم چرونی نداره
زن هم باید عرف رو رعایت کنه.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه یه موضوع دیگه اینه که مردم ما لباسهایی رو میپوشندکه توی بازاره......و این لباسها بنابر اینکه مد میشند افتضاح اند.....زن ما قبل از اینکه بخواد تصمیم بگیره باید به جامعه ایراد بگیره که این چه لباسیه که قانون بهش ایراد نمیگیره.....ولی مردم ما هم بر اساس یه ضرب المثل عمل میکنن.....خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو!!!

کاملا مخالف این ضرب المثلم
کاملا مخالف
شما مانتوهای بلند توی بازار رو ندیدین
من خودم چندتاشو دارم
کاملا خنک و جوری که بدن رو میپوشونه
کی میگه لباس ها بده
خیلی معذرت میخوام لباس زیر فروشی هم هست دلیل میشه آدم با زیرپوش بیاد
آدم عقل داره خوب

Z.ANSARI

کاربر فعال
مگه تو برده ی اونی.. یا اونا صاحب تو هستن که به تو اجازه بدن.. بله مشورت خوبه.. ولی توی مشورت تصمیم دوطرفه نه اینکه یه نفری به یه نفر دیگه اجازه بده.. بازم رفتین پله اول..هر کسی توی تصمیم گیریش آزاد و خود مختاره..

تو روخدا منظور رو بگیرید.......پدر و بزرگتر های من چهارتا پیراهن از من بیشتر پاره کردند.......وقتی میگن فلان لباس رو فلان جا نپوش دلیلی دارن که وقتی بیان میکنن کاملا منطقیه....البته توی جامعه امروز که لباس دانشگاهت با لباسهای دیگه ات کلا متفاوته.......پس من برده شون نیستم.....ولی نمیخوام جوری لباس بپوشم که به دیگران اجازه جسارت بدم

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

فکر نمیکنم بشه اینجوری تفسیر کرد خیلی چیزا دست به دست هم میده که من از اعضای خانوادم نظر خواهی کنم و با وجود اینکه شاید دوست ندارم نظر اونا رو قبول کنم این اصلا معنیش این نیست که من برده اونام بستگی داره ما آزادیو چی تعریف کنیم بدون شک نوع پوشش من در آزادی پدر و مادرم و اعضای خانواده تاثیر داره.

Z.ANSARI

کاربر فعال
کاملا مخالف این ضرب المثلم
کاملا مخالف
شما مانتوهای بلند توی بازار رو ندیدین
من خودم چندتاشو دارم
کاملا خنک و جوری که بدن رو میپوشونه
کی میگه لباس ها بده
خیلی معذرت میخوام لباس زیر فروشی هم هست دلیل میشه آدم با زیرپوش بیاد
آدم عقل داره خوب

موافقم......ولی نسبت لباسهای خوب به بد خیلی کمه.......تازه مگه ندید که همون مانتوهای بلندرو با ساپورت میپوشند که به نظر من خیلی بدتره......به غیر از مانتوهای دانشجویی لباسهای خوبی نداریم......مانتوهای تابستونی مون که عملا لنگهای قدیمیه.......!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
........................بحث سر این نیس که خانمها چی بپوشن ...من اعتقاد دارم اگه این قانونو واسه پسرا بذارن .خانمها هم خودشون کم کم رعایت میکنن...ممکنه یک عده هم باشن که اصن رعایت نکن ..ولی تکلیف اون عده همیشه مشخصه...
دقیقا
ما انگشت اتهام رو گرفتیم رو خانم
سال 88 حراست دانشگاه به من گیر داد چرا مانتوی شما کمربند داره
منم گفتم کمربند من گیر دادن داره
شما چرا به پسرای دانشگاه گیر نمیدین
که لباس آستین کوتاه میپوشن سیگار میکشن مو ها سیخ سیخ میان شلوار تنگ و کمربند آنچنانی
اوناهم باید عرف رو رعایت کنن
...فرق نداره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو روخدا منظور رو بگیرید.......پدر و بزرگتر های من چهارتا پیراهن از من بیشتر پاره کردند.......وقتی میگن فلان لباس رو فلان جا نپوش دلیلی دارن که وقتی بیان میکنن کاملا منطقیه....البته توی جامعه امروز که لباس دانشگاهت با لباسهای دیگه ات کلا متفاوته.......پس من برده شون نیستم.....ولی نمیخوام جوری لباس بپوشم که به دیگران اجازه جسارت بدم

راست میگن ایشون
نتونستنن تفهیم کنن فقط.
یکمم نظرشون متفاوته با بقیه

Z.ANSARI

کاربر فعال

به نظر من که بعضی ها هم با سکوتشون بیشتر مقصر هستند.......

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقیقا البته این مورد دوطرفست با قانون همه چیز درست میشه البته این راحت ترین کاره فکر نمیکنم این مناسب مردم کشورمون باشه که به زور علیه اونها متوسل بشن تا یک فرهنگ درستو جا بندازن این خودش یک حرکت غیر فرهنگیه ولی شاید در حال حاضر چاره ای نباشه.

Z.ANSARI

کاربر فعال
دقیقا البته این مورد دوطرفست با قانون همه چیز درست میشه البته این راحت ترین کاره فکر نمیکنم این مناسب مردم کشورمون باشه که به زور علیه اونها متوسل بشن تا یک فرهنگ درستو جا بندازن این خودش یک حرکت غیر فرهنگیه ولی شاید در حال حاضر چاره ای نباشه.

اجبار هرگز چاره ساز نیست...........فقط مردم حریص تر میشند.........و کارها بدتر میشه

Milad.dhg

عضو جدید

خب تو هر لباسی و پوششی میخوای برای خودت میتونی انتخاب کنی.. بله بزگترها چیزایی میدونن که جوونا کمتر میدونن.. ولی این بنا نمیشه که جوون هم خودش تصمیم نگیره.. شما دوس دارین مانتو بلند بپوشید.. یکی دیگه دوس داره مانتو کوتاه بپوشه. شایدم یکی چادر بخواد داشته باشه. همه اینا بر اساس اعتقادات هر کسی هستش که همیشه توی ذهن و قلبش داره.. من هم میگم آزادی انتخاب در پوشش..

uve

عضو جدید
دقیقا
ما انگشت اتهام رو گرفتیم رو خانم
سال 88 حراست دانشگاه به من گیر داد چرا مانتوی شما کمربند داره
منم گفتم کمربند من گیر دادن داره
شما چرا به پسرای دانشگاه گیر نمیدین
که لباس آستین کوتاه میپوشن سیگار میکشن مو ها سیخ سیخ میان شلوار تنگ و کمربند آنچنانی
اوناهم باید عرف رو رعایت کنن
...فرق نداره
.....................................من خودم پسرم ولی به نظر من مقصر اصلی تو این قضیه پسرها هستن........بیایید بی ارادگی و ضعف در کنترل هوسمونو تقصیر خانمها نیندازیم..

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اجبار هرگز چاره ساز نیست...........فقط مردم حریص تر میشند.........و کارها بدتر میشه

افرادی که اینجورین بدون شک بیشترشون به هیچ صرتی مستقیم نمیشن ولی با زور (البته من مخالفشم ولی در این شرایط فعلی راه یه که میشه بهش فکر کرد)حد اقل ظاهر قضیه حفظ میشه و از این وضعیت افتضاح که واقعا آزار دهندس نجات پیدا میکنیم و کسی که انکارس حد اقل در خفا این کارو میکنه.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس گشت ارشاد رو برای چی گذاشتن؟غیر از زوره؟
گرچه گشت ارشاد برخوردش با دولت جدید تغییر کرده
خانومای ارشادی دیگه صورتشون مثله افسر مین جانگو نیست