تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منم موافقم حجمه کتابه آقای رضایی خیلی سنگینه 900 صفحه واقعأ وقت گیره حتی از اوگاتا که 700صفحه است هم سنگیتره من معتقدم وقتمونو واسه کتابی که تازه اومده و هنوز امتحانشو پس نداده نزاریم بهتره این نظر منه والبته اگه کسی وقت داره بخونه ما که وقت نداریم :confused:
میدونم وقت کمه ولی کنترل رو مفهومی میدن اخیرا
از هر منبعی میخونین بجای فرمولا بیشتر رو متن درس تمرکز کنین

aysan 00500

اخراجی موقت
میدونم وقت کمه ولی کنترل رو مفهومی میدن اخیرا
از هر منبعی میخونین بجای فرمولا بیشتر رو متن درس تمرکز کنین

بله میدونم منظورم این بود که الان دیگه مهر شده و هر لحظه حکمه طلا رو واسمون داره و خیلی با ارزشه بهتره وقتمونو واسه کتابای وقت گیر نزاریم که خدای نکرده پشیمون نشیم.بازم ممنون از شما

890031156

کاربر ممتاز
دوستان راهنمایی می کنن؟
هیچ کدوم از حالا کنترل پذیر،مشاهده پذیر،قطری یا جردن نیست این ماتریس
راه حلی جز ماتریس معکوس نداره؟:cry:
WP_001030.jpg

890031156

کاربر ممتاز
شما معکوس اون ماتریس 3 در 3 رو میخواهی؟؟
نه میخوام ببینم با روش های کنترلی برای فضای حالت هست میشه تابع تبدیلو بدست آورد یا نه؟
بعدشم اگه حلشو با عکس بذاری کلی دعات میکنم!!!!!!:D

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نه میخوام ببینم با روش های کنترلی برای فضای حالت هست میشه تابع تبدیلو بدست آورد یا نه؟
امیدوارم چیزی که میخواهید این باشه
معکوس ماتریس 3 در 3 اینجوری میشه
این عکس رو ببین
مراحل به ترتیب نوشته شده
اول با ماتریس یکه برابر قرار میدیم.
سطر دوم رو بجای سطر اول میاریم
و سطر سوم رو بجای سطر دوم
و سطر اول جای سطر سوم(این کار هارو با ماتریس یکه هم میکنیم)
سطر اول و سوم رو جمع میکنیم
دو برابر سطر دوم رو با سطر سوم جمع میکنیم.
سطر سوم رو تقسیم به منفی چهار تقسیم میکنیم.
سمت راست ماتریس یکه ایجاد شد پس سمت چپ معکوس ماتریس اول رو داریم.

3tare_87

عضو جدید

بازم سلام!! ممنون بابت اون عکسی که گذاشتی خدا خیرت بده!!
خیلی جالبه من این سوال رو قبلا پرسیده بودم تو همین تاپیک دوستان هم لطف کردن جواب دادن درواقع یه نوع ماتریس کنترل پذیری اینم لینکش صفحه ی 66
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ور-کارشناسی-ارشد/page66?p=5943025#post5943025

controlqueen

عضو جدید
دوستان راهنمایی می کنن؟
مشاهده پیوست 172014

مهندس ازماتريس معكوس‎‏[‏sI-A]روكه حساب كني همون تابع تبديل هستش؛ببينيدAهمون ماتريس3‏*‏3هست؛حالاواسه ماتريس معكوس اول دترمينان ماتريس3‏*‏3 [SI-A‏] روحساب كه كردي تقسيم برadjماتريس [sI-A]ميكني ميشه ماتريس معكوس؛ توضيح بيشترحساب كردنadjماتريس توكتاب جبرخطي هافمن هست؛ببخشيدنميشه عكس بزارم وكرنهadjروتوضيح ميدادم؛ دترمينان ماتريس ميشه:‏(‏‏s^3+3s+9‏‏)‏ حالا1بردترمينان ضربدر ماتريسadjميكني

آخرین ویرایش:

890031156

کاربر ممتاز
مهندس ازماتريس معكوس‎‏[‏sI-A]روكه حساب كني همون تابع تبديل هستش؛ببينيدAهمون ماتريس3‏*‏3هست؛حالاواسه ماتريس معكوس اول دترمينان ماتريس3‏*‏3 [SI-A‏] روحساب كه كردي تقسيم برadjماتريس [sI-A]ميكني ميشه ماتريس معكوس؛ توضيح بيشترحساب كردنadjماتريس توكتاب جبرخطي هافمن هست؛ببخشيدنميشه عكس بزارم وكرنهadjروتوضيح ميدادم؛ دترمينان ماتريس ميشه:‏(‏‏s^3+3s+9‏‏)‏ حالا1بردترمينان ضربدر ماتريسadjميكني
والا نمیخواستم ماتریس معکوس حساب کنم!!!!!!تو کنکور بدن هم از خیرش میگذرم!!!:(

3tare_87

عضو جدید
والا نمیخواستم ماتریس معکوس حساب کنم!!!!!!تو کنکور بدن هم از خیرش میگذرم!!!:(

بازم سلام!! ممنون بابت اون عکسی که گذاشتی خدا خیرت بده!!
خیلی جالبه من این سوال رو قبلا پرسیده بودم تو همین تاپیک دوستان هم لطف کردن جواب دادن درواقع یه نوع ماتریس کنترل پذیری اینم لینکش صفحه ی 66
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ور-کارشناسی-ارشد/page66?p=5943025#post5943025

دوستان راهنمایی می کنن؟
مشاهده پیوست 172014
جوابش رو گفتم بهتون که!! فک کنم تو شلوغ پلوغی گم شد.

890031156

کاربر ممتاز
سلام خدمت همه
تو توابعی که دارای تاخیر هست در حالت کلی برای تعیین پایداری بدون ابزار گرافیکی چیکار میکنیم؟؟؟؟از تقریب ها استفاده میکینم؟

890031156

کاربر ممتاز
سلام
دوستانی که جبران ساز هارو خوندن،راهی نیست که بطور قطع و یقین بدون محاسبه حاشیه فاز و بهره بگیم کدوم جبران ساز بهتره؟؟؟؟

controlqueen

عضو جدید
سلام خدمت همه
تو توابعی که دارای تاخیر هست در حالت کلی برای تعیین پایداری بدون ابزار گرافیکی چیکار میکنیم؟؟؟؟از تقریب ها استفاده میکینم؟

سلام؛ اره ازتقريب استفاده ميكنيم جاي تاخيرقرارميديم؛معمولاتقريب‏(بده‏)استفاده ميشه كه ازهمه بهتره

controlqueen

عضو جدید
سلام
دوستانی که جبران ساز هارو خوندن،راهی نیست که بطور قطع و یقین بدون محاسبه حاشیه فاز و بهره بگیم کدوم جبران ساز بهتره؟؟؟؟

مهندس والامن 2باراين فصل جبرانسازاروخوندم ولي بازيادش نكرفتم:‏(‏ فك نكنم راهي جزحد فازوحدبهره باشه‏!توكتاب رضايي كه ازهمينارفته

890031156

کاربر ممتاز
مهندس والامن 2باراين فصل جبرانسازاروخوندم ولي بازيادش نكرفتم:‏(‏ فك نكنم راهي جزحد فازوحدبهره باشه‏!توكتاب رضايي كه ازهمينارفته
سجادیان نوشته که برا پایداری و اومدن قطب ها به سمت چپ باید فلان جبرانساز رو استفاده کنیم تحلیل کنی درسته ولی از روی مکان که با قطعیت نمیشه گفت با افزودن یه صفر یا قطب یا هردو پایداری چطوری میشه!
بعدشم در مورد تاخیر تقریب پده خودش یه ربع برا تحلیل وقت میخواد!!!!
یه سیستم ساده ی تک قطبی با تاخیر داده گفته مقدار بهره و تاخیر چقدر باشه برا پایداری؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سجادیان نوشته که برا پایداری و اومدن قطب ها به سمت چپ باید فلان جبرانساز رو استفاده کنیم تحلیل کنی درسته ولی از روی مکان که با قطعیت نمیشه گفت با افزودن یه صفر یا قطب یا هردو پایداری چطوری میشه!
بعدشم در مورد تاخیر تقریب پده خودش یه ربع برا تحلیل وقت میخواد!!!!
یه سیستم ساده ی تک قطبی با تاخیر داده گفته مقدار بهره و تاخیر چقدر باشه برا پایداری؟

ابتدا به سراغ فرکانس قطع بهره می رویم همون wg رو میگم بدست می آوریم بعد PM رو بدست می آوریم PM به شرطی پایدار است گه بزرگتر از صفر باشد بددین صورت T راحت به دست می آید
اگر دنبال تقریب برای تاخیر میگردید بی خیال بشید چون هم راه طولانی هم خطا داره ، یک روش هست بنام قواعد زیگلر-نیکولس که می تونید با انتخاب نوع کنترل کننده مقادیر کل کنترل کننده با توجه به فرمول خودش بدست بیاورید من اینو در کتاب اوگاتا خوندم
پیشنهاد من برای یاد گرفتن فصل جبرانسازها فقط آقای جاهد مطلق کتابه پارسه هست که عالی گفته (فقط این قسمت کتاب به درد میخوره) خواستید اسکن کنم

آخرین ویرایش:

890031156

کاربر ممتاز
ابتدا به سراغ فرکانس قطع بهره می رویم همون wg رو میگم بدست می آوریم بعد PM رو بدست می آوریم PM به شرطی پایدار است گه بزرگتر از صفر باشد بددین صورت T راحت به دست می آید
اگر دنبال تقریب برای تاخیر میگردید بی خیال بشید چون هم راه طولانی هم خطا داره ، یک روش هست بنام قواعد زیگلر-نیکولس که می تونید با انتخاب نوع کنترل کننده مقادیر کل کنترل کننده با توجه به فرمول خودش بدست بیاورید من اینو در کتاب اوگاتا خوندم
پیشنهاد من برای یاد گرفتن فصل جبرانسازها فقط آقای جاهد مطلق کتابه پارسه هست که عالی گفته (فقط این قسمت کتاب به درد میخوره) خواستید اسکن کنم
ممنون :)
دارم کتابشو
قواعد نیکولس هم برا خودش مغز میخواد حفظشون کنی!!!!

samin_m

کاربر ممتاز
سلام دوستان،میخواستم لطف کنید و راه حل این سوال و کلا سبک حل کردن همچین سوال هایی رو برام توضیح بدین

خیلی ممنون از لطف و توجه شما..

IMAG0939.jpg

890031156

کاربر ممتاز
سلام دوستان،میخواستم لطف کنید و راه حل این سوال و کلا سبک حل کردن همچین سوال هایی رو برام توضیح بدین

خیلی ممنون از لطف و توجه شما..

مشاهده پیوست 172166
سلام
دوست عزیز معادلات مکانیکی و دوار عین مداره فقط میبینی تو مدار برا سلف و خازن و مقاومت جریان مختلفی قرارداد میکردیم اینجا هم جریان ها رو تعریف و برا اساس اون kcl می نویسیم تو گره ها
فنر=عکس خودالقایی
جرم=خازن
اصطکاک=هدایت
نخوندی اصلا این مبحثو؟؟؟؟ آسونه تو یه ربع میشه خوند

samin_m

کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز معادلات مکانیکی و دوار عین مداره فقط میبینی تو مدار برا سلف و خازن و مقاومت جریان مختلفی قرارداد میکردیم اینجا هم جریان ها رو تعریف و برا اساس اون kcl می نویسیم تو گره ها
فنر=عکس خودالقایی
جرم=خازن
اصطکاک=هدایت
نخوندی اصلا این مبحثو؟؟؟؟ آسونه تو یه ربع میشه خوند

دلیل این مدل کردن های چیه؟(مثلا چرا فنر بجای عکی خود القایی،خود القایی نمیشه؟)

مربوط به کدوم مبحث میشه؟از کجا باید خوند؟

890031156

کاربر ممتاز

دلیل این مدل کردن های چیه؟(مثلا چرا فنر بجای عکی خود القایی،خود القایی نمیشه؟)

مربوط به کدوم مبحث میشه؟از کجا باید خوند؟
دلیل مدل کردن میتونه دینامیک شبیه این اجزا باشه
مبحث معادلات مکانیکی یه فصله برا خودش، نخوندی؟

controlqueen

عضو جدید

ميشه اسكن كني مهندس؟ ممنون ميشم

آخرین ویرایش:

erwin88

عضو جدید
با سلام خدمت ذوب شدگان در کنترل
یه سوال دارم لطفا با دلیل توضیح بدید آخه هر مدل بررسی می کنم یه جا میلنگه
می خوام اثر نزدیک بودن صفر و یا قطب به محور موهومی و اثر اینکه صفر و یا قطبی زودتر رخ بده توی ترسیم نمودار نایکویست بفهمم
آخه که چقدر ممنونتون می شم اگه مبسوط بگین تا کارم راه بیفته
plz

بالا