مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saghi23

عضو جدید
به نظرتون بهتر نیست هر کس هر کتابی که میخونه مخصوصا تاریخ ها و سازه کنار عکس توضیح هاشو بنویسه بعد اسکن کنه-هر کس بگه چه کتابی رو انجام میده بعد از یک ماه که کامل کتابو خوندیم اینجا قرار بدیم-اینطور کتابایی رو که نخوندیم رو هم همه مرور میکنیم(میشه اگه سایزاشون کوچیک باشه روی موبایل هم استفاده کرد)

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
بچه ها میدونم این سوال جاش اینجا نیست ولی خب چون شلوغ تره و بیشتر بچه ها اینجا پرسیدم. تعریف اتود زدن چیه و فرقش با اسکیس زدن چیه؟؟؟

اتود زدن یعنی این که برای یه موضوع چند تا طرح اولیه بزنی و ببینی چی میشه
اسکیس زدن یعنی تو یه موضوع را طرح بزنی و تقریبا به صورت نهایی و با پرزانته تو یه فرصت کم تحویل بدی

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خیلی خوبه این جو درس خوندن در این تایپیک واقعا آدم رو شور میگره مثلا خود من رو شور گرفته با اینکه گیلان قبول شدم و مسلما کار سختیه تو ارشد دوباره درس بخونی واسه کنکور ارشد اما باز میخوام امسال یه بار برای آخرین بار خودم رو امتحان کنم چون دانشگاه شهید بهشتی آرزویه منه.موفقیت همگی شما رو از خدا میخوام

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خیلی خوبه این جو درس خوندن در این تایپیک واقعا آدم رو شور میگره مثلا خود من رو شور گرفته با اینکه گیلان قبول شدم و مسلما کار سختیه تو ارشد دوباره درس بخونی واسه کنکور ارشد اما باز میخوام امسال یه بار برای آخرین بار خودم رو امتحان کنم چون دانشگاه شهید بهشتی آرزویه منه.موفقیت همگی شما رو از خدا میخوام

یعنی من عاشق این همه همت و پشتکارم.;)
ولی مگه شما روزانه نبودید؟

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها من رفتم کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم امیر بانی مسعود و بخرم فروشنده گفت از این کتاب دو تا هست!!!!!!!!!!!!:surprised:منم چون نمیدونستم اونی که اینجا همه میگن مهمه کدوم یکیه هیچ کدومو نخریدم:redface:یکی منو راهنمایی کنه یا عکس جلد کتاب و بذاره واسم لطفا

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
بچه ها من رفتم کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم امیر بانی مسعود و بخرم فروشنده گفت از این کتاب دو تا هست!!!!!!!!!!!!:surprised:منم چون نمیدونستم اونی که اینجا همه میگن مهمه کدوم یکیه هیچ کدومو نخریدم:redface:یکی منو راهنمایی کنه یا عکس جلد کتاب و بذاره واسم لطفا

بگو همونو میخوام که چاپ جدیدش 30 هزارتومنه :confused:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

oham lucky

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

من اومدم که شروع کنم.تابستون 2تا فصل اول سازه در معماریو خوندم ولی به خاطر طرح نهایی نتونستم ادامه بدم الان میخوام دوباره شروع کنم, گیج شدم نمیدونم چطور بخونم از کتاب بخونم یا جزوه های سروش نیا و فیروزی که بچه ها گذاشتن.میشه شما یه راهنمایی بهم بکنید؟

mm.ai

عضو جدید
بچه ها-برای خوندن کتابهای ارشد آخرین چاپ کتابها مهمه-چون من چندتا کتابه قدیمی دارم -آیا باید جدیدترین چاپها رو تهیه کنم ؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها-برای خوندن کتابهای ارشد آخرین چاپ کتابها مهمه-چون من چندتا کتابه قدیمی دارم -آیا باید جدیدترین چاپها رو تهیه کنم ؟
تا جایی که من میدونم تو منابع اصلی فن فرقی نداره( اگه جزوه یا کتابای کمکی داری مثل فاطمی ، طباطبایی ،...... سعی کن به روز شدشو گیر بیاری)
فقط معماری جهان زارعی و درک عمومی عسگری رو اگه قدیمیه جدیدشو میتونی تهیه کنی که اونم زیاد نیس تغییراتش

mm.ai

عضو جدید
تا جایی که من میدونم تو منابع اصلی فن فرقی نداره( اگه جزوه یا کتابای کمکی داری مثل فاطمی ، طباطبایی ،...... سعی کن به روز شدشو گیر بیاری)
فقط معماری جهان زارعی و درک عمومی عسگری رو اگه قدیمیه جدیدشو میتونی تهیه کنی که اونم زیاد نیس تغییراتش
آره کتاب زارعی رو 89 رو فک کنم دارم -ممنون از راهنمایی خوبت داداشی ;)

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

-رسید مژده که ایام غم نخواهند ماند،چنان نماند و چنین نیز هم نخواهند ماند روزهای خوب خواهند آمد..

-یادتان باشد تا زمانی که نفس می کشیدهرگز برای شروعی تازه دیر نیست

fu3593.jpg

qazal.

عضو جدید

یه رحمی به ما کنید سال بالاییای عزیز....:biggrin: البته شوخی کردم....هرکسی مینونه هر چیزیو که میخواد دوست داشته باشه و بره طرفش....ما هم آرزوی موفقیت میکنیم برای تو و دوستان دیگه که کمکمون کردین....
بچه ها کسی سیلابس ایوانخانه رو نداره؟:w06: بچه هااااااااا :w22:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من امروز خیلی دپرسم :(
تکنولوژی شبانه تبریز را با اختلاف 4 نفر از دست دادم:cry::wallbash:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مهندس جان میشه بگی واسه شبانه تکنولوژی تبریز رتبه آخری که امسال قبول شد چند بود؟

دوستانی ک به کتاب پارادایم های پردیس - کتاب نانو گلابچی-ریشه های غرب بانی مسعود دسترسی دارند اگه میتونند اسکن کنند ممنون میشم...
منم کتب
فناوری نوین
ساختمانهای آینده-مبانی سازه-درک رفتار-سازه در معماری-ابنیه سنتی قبادیان-معماری جهان زارعی چاپ جدید-طراحی اقلیمی قبادیان-فیزیک1-2 قیابکلو-معمار+مهندس=ساختار-تاسیسات معماری سلطاندوست-مصالح سام فروتنی-معماری اسلامی پیرنیا دارم هر کدومو برام اسکن کنه...هر کدوم رو بخواد براش اسکن میکنم...میشه مبادله کتب به کتب;):D

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال فنی: میدونم اینجا جاش نیس..............من با لپ تابم هرموقع وصل میشم به نت اتوماتیک ویندوز رو آپدیت مکنه...کسی میدونه کجاش. باید تنظیم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام داداشم...

میرید قسمت تنظیمات ویندوز از این اینجا .... طبق دستور زیر: ( برای ویندوز 7)

start menu/ all programs/windows update/change setting/important updates/

از اونجا زبانه اول رو باز کنید .. و گزینه چهارم رو بزنید که دیگه آپدیت نشه
این گزینه :

(never check for update (not recommended

ودر نهایت OK رو بزنید درست میشه.

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی منابع مهم و اصلی رو داره بگه.؟؟ ممنون ... هرجا یه منبع معرفی میکنن من واقعأ گیج شدم ..نمیدو.نم کدوما مهمترن که الویت رو بدم به اونا و اونا رو بخونم...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی منابع مهم و اصلی رو داره بگه.؟؟ ممنون ... هرجا یه منبع معرفی میکنن من واقعأ گیج شدم ..نمیدو.نم کدوما مهمترن که الویت رو بدم به اونا و اونا رو بخونم...
داشتم برات مینوشتم بعد پاکش کردم
چون الان از هرکسی بپرسی براساس تحقیقاتی که انجام داده یه چیز میگه.البته کلیات یکسانه..به نظرم دو روز وقت بزار این تاپیک رو قشنگ بخون و بررسی کن
من خودم از موقعی که شروع کردم بارها منابعم عوض شد........و مطمئنم تا موقع آزمون بازم تغییر میکنه

number 0ne

عضو جدید
اره خب حق باشماست ...ولی منابع دست اول بلاخره مشخصه و معمولأ یه سری از منابع حرف اول رو میزنن ...من میخوام اینو بدونم کدوما مفیدترن ...چون واقعأ نمیشه این همه منبع رو خوند.

سلام بهترین منابع به نظرم همون منابع مرکز معماری اولویت بندیم کرده البته چندتا گتاب گلابچی، جلد 2 فاطمی و جلد4 قیابکلو که تازه چاپ شده . جزواتی هم که توی تاپیک گذاشتن چندتاشون خیلی خیلی مهمه اونارم بخونی به نظرم دیگه کافیه :)

آخرین ویرایش:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره خب حق باشماست ...ولی منابع دست اول بلاخره مشخصه و معمولأ یه سری از منابع حرف اول رو میزنن ...من میخوام اینو بدونم کدوما مفیدترن ...چون واقعأ نمیشه این همه منبع رو خوند.

من پارسال فقط این منابع را خوندم شدم 380

زبان: لغات 504

فن : درک رفتار سازه ها (3 دور
سازه در معماری (3دور
سه کتاب قیابکلو ( هر کدوم 2 یا 3 دور
معمار مهندس ساختار (2 دور
عناصر جزئیات کزازی(2 دور
اقلیم و معماری کسمایی(3 دور
تاسیسات سلطاندوست (3 دور

تاریخ:
معماری غرب قبادیان(3دور
معماری جهان زارعی(3دور)
سبک شناسی پیرنیا(3دور
معماری ایرانی معماریان (1 دور
قرن 20 اعتضادی (2 دور

منظر:
باغهای ایرانی نعیما (2دور

جزوه هم هیچی نخوندم فقط برای منظر خلاصه پارادایم پردیس و منصوری را خوندم

البته پشیمونم که کتابهای زیر را نخوند وتوصیه می کنم اگه وقت کردی اینا را هم اضافه کنی
ابنیه سنتی قبادیان چون هم به در فن می خوره هم به درد اسلامی
ایستایی فاطمی (حجمش زیاد
ساختمانها چگونه عمل می کنند
کتاب بانی مسعود
جزوه متدین و سروش نیا)
و کتاب جدید قیابکلو و منظر هر چی گیرت اومد

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پارسال فقط این منابع را خوندم شدم 380

زبان: لغات 504

فن : درک رفتار سازه ها (3 دور
سازه در معماری (3دور
سه کتاب قیابکلو ( هر کدوم 2 یا 3 دور
معمار مهندس ساختار (2 دور
عناصر جزئیات کزازی(2 دور
اقلیم و معماری کسمایی(3 دور
تاسیسات سلطاندوست (3 دور

تاریخ:
معماری غرب قبادیان(3دور
معماری جهان زارعی(3دور)
سبک شناسی پیرنیا(3دور
معماری ایرانی معماریان (1 دور
قرن 20 اعتضادی (2 دور

منظر:
باغهای ایرانی نعیما (2دور

جزوه هم هیچی نخوندم فقط برای منظر خلاصه پارادایم پردیس و منصوری را خوندم

البته پشیمونم که کتابهای زیر را نخوند وتوصیه می کنم اگه وقت کردی اینا را هم اضافه کنی
ابنیه سنتی قبادیان چون هم به در فن می خوره هم به درد اسلامی
ایستایی فاطمی (حجمش زیاد
ساختمانها چگونه عمل می کنند
کتاب بانی مسعود
جزوه متدین و سروش نیا)
و کتاب جدید قیابکلو و منظر هر چی گیرت اومد
بچه ها دنبال منابع خاص نباشیند مثلا الان کیمیا لادن اعتضادی رو خونده من منوچهر مزینی رو خوندم اما اکیمیا براش بهتر شد چون مزنی امسال نیومد اصلا ولی معلوم نیست سال دیگه هم همین باشه. یا کتاب های تنظیم شرایط من اصلا نخوندم البته جز کتاب کسمایی رو ولی من شانس آوردم چون تنظیم شرایطی نیومد ولی سال دیگه معلوم نیست چی میشه. تو تاریخ هم من جز کتاب لادن اعتضادی وجهان زارعی همه رو خوندم :مزینی ،بانی مسعود ،سبک شناسی پیرنیا ،معماری اسلامی پیرنیا ،معماری ایرانی معماریان، معماری کیانی ،معاصر غرب قبادیان، فضا زمان معماری گیدیون، جزوه مدرسان شریف اما شاید از این همه منبع 4 تا سوال اومد واقعا ناراحت کننده بود برام ولی یه نفری 3 تا منبع خوند ولی ازش کلی سوال اومد به نظرم اصلا نمیتونید بگید خب امسالم همین 3 تا منبع رو بخونم همه چی به شانسه

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
sghسلام دوستای گلم امیدوارم درساتونو خوب خوب خوب خونده باشین.من الان یه مدت دارم میخونم امروز خیلی احساس خستگی کردم به نظرتون دو سه روز استراحت کنم؟
تا الان اینارو خوندم :درک رفتار سازه ها ،سازه در معماری ،جزئیات ارتقا دهنده،فن آوریهای نوین،سیک شناسی معماری،معماری غرب قبادیان جزوه نور و اکوستیک قیابکلو..خوبه به نظرتون؟؟؟البته باید دوره بشن اینا
سوال بعدیمم اینه که یه نظرتون معماری جهان رو خلاصه نویسی کنم ؟؟ موندم اینو چه جوری بخونم روزی فقط نیم ساعت نگاش میکنم .واز ترسش می لرزم:cry:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
sghسلام دوستای گلم امیدوارم درساتونو خوب خوب خوب خونده باشین.من الان یه مدت دارم میخونم امروز خیلی احساس خستگی کردم به نظرتون دو سه روز استراحت کنم؟
تا الان اینارو خوندم :درک رفتار سازه ها ،سازه در معماری ،جزئیات ارتقا دهنده،فن آوریهای نوین،سیک شناسی معماری،معماری غرب قبادیان جزوه نور و اکوستیک قیابکلو..خوبه به نظرتون؟؟؟البته باید دوره بشن اینا
سوال بعدیمم اینه که یه نظرتون معماری جهان رو خلاصه نویسی کنم ؟؟ موندم اینو چه جوری بخونم روزی فقط نیم ساعت نگاش میکنم .واز ترسش می لرزم:cry:

بیتا نگران نباش . تو خیلی خوب پیش رفتی به نظر من الان تو استرس پیدا کردی ( طبق معمول ) . تو الان باید تا 48 ساعت کتابارو کنار بزاری رو به هیچ چیز فکر نکنی . بعد از 48 ساعت دوباره شروع کن .به نظر من شروع کن مبانی سازه یا سازه های کششی یا ورق تا شده رو بخون .. اصلا هم از اون کتاب نترس اون همش مهم نیست 70 درصدش چرت و پرت .. ;) من اینجام نگران نباش

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیتا نگران نباش . تو خیلی خوب پیش رفتی به نظر من الان تو استرس پیدا کردی ( طبق معمول ) . تو الان باید تا 48 ساعت کتابارو کنار بزاری رو به هیچ چیز فکر نکنی . بعد از 48 ساعت دوباره شروع کن .به نظر من شروع کن مبانی سازه یا سازه های کششی یا ورق تا شده رو بخون .. اصلا هم از اون کتاب نترس اون همش مهم نیست 70 درصدش چرت و پرت .. ;) من اینجام نگران نباش
مرسی مهیار جان .مبانی سازه رو شروع کنم بعدش؟؟؟یعنی معماری جهان رو میتونم خوب بخونم(یه جزوه ای هست مال پارسه خلاصه همین معماری جهانه ،کدومشو بخونم)
بچه ها من روژی 5 ساعت میخونم احساس میکنم خیلی کمه(این دهنیت در من ایجاد شده که اگه بخوام رتبم خوب شه باید روژی 10-12 ساعت بخونم) ولی نمیتونم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی مهیار جان .مبانی سازه رو شروع کنم بعدش؟؟؟یعنی معماری جهان رو میتونم خوب بخونم(یه جزوه ای هست مال پارسه خلاصه همین معماری جهانه ،کدومشو بخونم)
بچه ها من روژی 5 ساعت میخونم احساس میکنم خیلی کمه(این دهنیت در من ایجاد شده که اگه بخوام رتبم خوب شه باید روژی 10-12 ساعت بخونم) ولی نمیتونم

چرا همیشه به نفراتی فکر میکنی که 10 12 ساعت در خوندن و رتبه خوب اوردن ؟ ما نفراتی داشتیم که هیچی نخوندن و کل مطالعه اونها دوره کارشناسی شون بوده که رتبه های زیر 300 یا شایدم 200 اوردن ..
من بیشتر دوست دارم روی فن ساختمان مایه بزاری که حداقل 70 تا 80 درصد بزنی که حتی توی درسای دیگه 30 درصد هم زدی ( یعنی 5 6 تا درست ) رتبه زیر 20 بیاری .مبانی سازه و متنشو مطالعه کن ولی عکساشو خیلی با دقت بخون .. مخصوصا متن هایی که درباره عکس داره توضیح میده رو هم با دقت بخون . روزی 5 ساعت عالی ادامه بدی رتبه یک میشی

ba.sa

عضو جدید
بچه ها جزوه های طبابایی برای ایستایی و سیستم کفایت میکنه؟خودش گفته کافیه.
1سوال دیگه!کتاب سلطان دوست سخته؟:cry:

معمارباشی

عضو جدید
1سوال دیگه!کتاب سلطان دوست سخته؟:cry:

نه اصلا سخت نیست ... سعی کن کم کم بخونیش تا با هم قاطیشون نکنی و خوب درکشون کنی ...به عنوان زنگ تفریح بین بقیه درسات بخون ...
بچه ها جزوه های طبابایی برای ایستایی و سیستم کفایت میکنه؟خودش گفته کافیه.
اره کافیه ... یعنی برای رتبه 60-80 کافیه ! ولی برای رتبه های بالاتر شک نکن که نیاز داری به خوندن منابع اصلی بخصوص کتب جدید دکتر !!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.