رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

z_r

عضو جدید
سلام
من اون پترن رو ساختمو لود هم کردم تو مس با همون دیوایس سورفیس، اما متاسفانه تو تکرار پترنا مشکل داره و عینا پترنا با اندازه واقعیشون تکرار نمیشن
ببخشید نتونستم کمک زیادی بکنمتون و یکم دیر شد، یه مدتی کار زیاد داشتم نمیرسیدم
باشه دوست عزیز ممنونم..اما اگه شد و تونستین مشکلشو حل کنین اگه لطف کنین و بذارین ممنون میشم که واسه پایان نامم ازش استفاده کنم.ممنونم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راینو یا رویتب

راینو یا رویتب

بچه ها من مکس رو تقریبا مسلطم
ولی بزا یه سری فرمها میخواستم یه مدلساز دیگه رو هم یاد بگیرم
به نظرتون بین گراس هاپر و رویت کدومو انتخاب کنم...برای فرمهایی مثل کارای زاها معماری فولدینگ و دیکانستراک

jhangard

کاربر بیش فعال
به نظرتون بین گراس هاپر و رویت کدومو انتخاب کنم...برای فرمهایی مثل کارای زاها معماری فولدینگ و دیکانستراک
به نظر من گرس هاپر 100%
mass رویت هم خودت امتحان کن ضرر نداره.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
به نظر من گرس هاپر 100%
mass رویت هم خودت امتحان کن ضرر نداره.

سلام
گراس هوپر مطمئنن بهتره اما یادتون نره که برای یاد گرفتن گراس هوپر باید اول راینو رو یاد بگیرید
رویت این روزا جای اتوکد و سه بعدی سازی تری دی مکس رو داره میگیره

فکر نمیکنم کسی باشه که بتونه به تنهایی کارایی مثل کارای زاها حدید رو انجام بده و کار یه تیمه که هر کدوم تو بخشی تخصص دارن و سخته یه نفر به تنهایی بر چندین نرم افزار مسلط باشه

از نظر من اگر کسی میخواد یه سری نرم افزار یاد بگیره اینا میتونن کمکی برای آینده اش باشن

1- تری دی مکس (بیشتر نور پردازی، متریال دهی، دوربین و ... وی ری) بیشتر هم بدونه کسی خب بهتره
2- رویت معماری -- اگر سازه و تاسیساتشم که یاد بگیرید و اطلاعات درست در مورد سازه و تاسیساتم داشته باشید خب بهتره
3- راینو و گراس هوپر که گراس هوپر رو خود رویت داره با استفاده از ادآن dynamo
4- فوتوشاپ

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظرم مکس رو که میفرمایید تقربیا مسلط هستید سعی کنید همونو کاملا مسلط بشید اگر کسی مکس رو کاملا تسلط داشته باشه بعیده کاری باشه که نتونه باهاش انجام بده اما این که یک دفعه کلا برید سراغ یه نرم افزار دیگه چون تو نرم افزار قبلی که (مکس هست و برای خودش غولی هست)نتونستید کارهای مثلا دیکانس انجام بدید راه حل نیست پاک کردن صورت مساله هستش و دوباره تو یه مسیری افتادن و از اول شروع کردنه
و اینکه پرسیدید بین grasshopper وrevit کدوم!!اینا که اصلا با هم قابل مقایسه نیستن هر کدوم کار خودشونو میکنن اما قطعا رویت برای معمارها تو اولویته نسبت به همه نرم افزارها

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوتا سوال :

چطوری لیست فلور پلان ها رو اونطوری که خودم میخام بچینم . الان طبقات منفی که ساختم رفته اون پایین ولی میخوام از -4 شروع بشه تا -3 و -2 و 0 و 1 2 و 3 و .....

وقتی دارم تو نقشه BEAM میزارم هیچی تو پلان بهم نشون نمیده . حتی ارورش رو هم پایین بهم میده ولی نمیدونم باید چکار کنم که توی پلان beam ها رو نشون بده
مجبورم همش برم تو حالت 3D برای BEAM گذاشتن ...

meriil

کاربر فعال
سلام دوستان

من تو فایل رویتم یه دوربین گذاشتم که تصویری که بهم نشون میده اینه:

1.jpg

همونطور که می بینید پرسپکتیوش خیلی دفرم شده و تصویر غیر طبیعی به نظر میاد- خطایی که به گریز می رن رو میخوام از هم یه مقدار بازتر کنم- چه جوری می شه درستش کنم؟؟!

ممنون

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوتا سوال :

چطوری لیست فلور پلان ها رو اونطوری که خودم میخام بچینم . الان طبقات منفی که ساختم رفته اون پایین ولی میخوام از -4 شروع بشه تا -3 و -2 و 0 و 1 2 و 3 و .....

وقتی دارم تو نقشه BEAM میزارم هیچی تو پلان بهم نشون نمیده . حتی ارورش رو هم پایین بهم میده ولی نمیدونم باید چکار کنم که توی پلان beam ها رو نشون بده
مجبورم همش برم تو حالت 3D برای BEAM گذاشتن ...

سلام
مورد اول که مشکلی نداره و معمولا همینطور نشون میده؛ اما مدل موردنظرتون رو نمیدونم چطور میشه تنظیم کرد یه سری به تنظیمات تمپلیت بزنید
گزینه دوم رو میتونید با استفاده از یه سری تنظیمات درست کنید، مهمترین گزینه depth view تو پنل پراپرتیز هست، فکر کنم با تایپ VG تنظیمات استراکچر رو طوری تنظیم کنید که نشون بده تیرا رو

سلام دوستان

من تو فایل رویتم یه دوربین گذاشتم که تصویری که بهم نشون میده اینه:

مشاهده پیوست 172357

همونطور که می بینید پرسپکتیوش خیلی دفرم شده و تصویر غیر طبیعی به نظر میاد- خطایی که به گریز می رن رو میخوام از هم یه مقدار بازتر کنم- چه جوری می شه درستش کنم؟؟!

ممنون

وقتی کمرا میذارید یه ویوو جدید ایجاد میشه که الان داخلش هستید؛ اگر روی اسم وییویی که ایجاد شده راست کلیک کنید یه پنجره باز میشه که یه گزینه داره به اسم شو کمرا که وقتی انتخابش میکنید تو لولی که کمرا رو قرار دادید کمرا فعال میشه و میتونید اون نقاط کلیدیش (هَندِل ها) رو تغییر بدید تا ویووی مناسب ایجاد بشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مورد اول که مشکلی نداره و معمولا همینطور نشون میده؛ اما مدل موردنظرتون رو نمیدونم چطور میشه تنظیم کرد یه سری به تنظیمات تمپلیت بزنید
گزینه دوم رو میتونید با استفاده از یه سری تنظیمات درست کنید، مهمترین گزینه depth view تو پنل پراپرتیز هست، فکر کنم با تایپ VG تنظیمات استراکچر رو طوری تنظیم کنید که نشون بده تیرا رو

خوب برادر حداقل میگفتی تنظیمات تمپلیت کجاس ؟
راستی برای ساخت دستی تیر و ستون و در و پنجره مورد نظر خودمون تو یه پروژه یه آموزشی داری بهم معرفی کنی . آخه باید برای یه پروزه ای تا 1 ماه آینده یاد بگیرم .. :(

artist92

عضو جدید
سلام دوستان
من میخام بدونم نحوه درست کردن نور مخفی توی رویت به چه صورت هستش؟ میخام یه کار شبیه به این انجام بدم .ممنون میشم راهنماییم کنید1374779_499639166799836_1889699862_n.jpg

ali.fatemi4

عضو جدید
سلام

اینجا رویت MEPکسی بلده؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خوب برادر حداقل میگفتی تنظیمات تمپلیت کجاس ؟
راستی برای ساخت دستی تیر و ستون و در و پنجره مورد نظر خودمون تو یه پروژه یه آموزشی داری بهم معرفی کنی . آخه باید برای یه پروزه ای تا 1 ماه آینده یاد بگیرم .. :(

سلام تیر و ستون رو که خود رویت داره، انتخابشون کن بعد با استفاده از ادیت فمیلی اون بالا وارد فمیلی تیر یا ستون بشو و شکل موردنظرتو بکش یا تنظیم کن
برای بقیه هم همینطوره
چیزایی که مدنظرته برای دوره پیشرفته است که بیشتر رو فمیلی ها و نحوه ساختشون کار میشه، شما باید رویت بخش معماریشو رو خوب یاد بگیری بعد بری سراغ ساخت فمیلی و مس که حداقل یه سال میکشه توش حرفه ای شی

سلام دوستان
من میخام بدونم نحوه درست کردن نور مخفی توی رویت به چه صورت هستش؟ میخام یه کار شبیه به این انجام بدم .ممنون میشم راهنماییم کنیدمشاهده پیوست 172922

معمولا برای اینجور سقفا از یه سری لامپ که بصورت لوله است استفاده میشه باید بگردید فمیلی این لامپ رو پیدا کنید و تو پروژه لود کنید و ازش استفاده کنید

سلام

اینجا رویت MEPکسی بلده؟

تو یوتوب بگرد کلی آموزش در موردش هست، نگاه کن و یاد بگیر، فعلا فرصت نشده مپ رو جدی شروع کنم، مگر اینکه دوستان دیگه بلد باشن و راهنمایی کنن

artist92

عضو جدید
معمولا برای اینجور سقفا از یه سری لامپ که بصورت لوله است استفاده میشه باید بگردید فمیلی این لامپ رو پیدا کنید و تو پروژه لود کنید و ازش استفاده کنید

ممنون از راهنمایی شما ، راستش من از این لامپ هایی که شبیه مهتابی هسنش گذاشتم زیر سقف کاذب ،ولی وقتی رندر گرفتم اصلا نورش معلوم نیست. حتی وقتی شدت نورم زیاد کردم هیچ تغییری نکرد.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

ممنون از راهنمایی شما ، راستش من از این لامپ هایی که شبیه مهتابی هسنش گذاشتم زیر سقف کاذب ،ولی وقتی رندر گرفتم اصلا نورش معلوم نیست. حتی وقتی شدت نورم زیاد کردم هیچ تغییری نکرد.

احتمالا تو تنظیمات رندر گزینه sun only ست شده نه artificate این رو درست کنید درست خواهد شد

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میتونه فرق بین mass با فامیلی رو بگه ؟
مثلا من با یه mass یه IPE 180 درست کنم چطور به نرم افزار بهفمونم که این از دار و دسته IPE ها هستش ؟
آیا اصلا با مس IPE درست کردن درسته یا اشتباه ؟
حالا اگه فامیلی IPE نداشته باشم باید کدوم یکی از این همه TEMPLATE ها استفاده کنم ؟

asdfsdf.jpg

amirrezarahimi

عضو جدید
با استفاده از عکس متریال ساختم ولی وقتی فابلو در کامپیوتر دیگه باز میکنم،متریال ها رو نمیشناسه
چطور میتونم مشکل رو حل کنم؟

mahans

عضو جدید
مثلا من با یه mass یه IPE 180 درست کنم چطور به نرم افزار بهفمونم که این از دار و دسته IPE ها هستش ؟
حالا اگه فامیلی IPE نداشته باشم باید کدوم یکی از این همه TEMPLATE ها استفاده کنم ؟

مشاهده پیوست 173727

خب فمیلی برای مبلمان و آبجکته و اجام 3 بعدی که بشه از ان به عنوان یک مدل آماد به عنوان مبلمانچه داخلی و چه خارجی استفاده کرد اما مس برای مدلینگه و با اون میشه مدل هایی پیچیده خلق کرد و سپس اون با هر یک از عناصر تبدیل کرد(مثلا دیوار ,سقف و ...)
خب وقتی یه مقطع میسازی در ابعاد معین که بابر هم هستن باید بهش مقاومت و ... بدی...
با مس مقطع ستون یا مقاطعی زدن که بخوای ندین بار ازش استفاده کنی,کار اشتباهی است.....
در مورد سوال آخرتون باید از Metric Column استفاده کنید...

mahans

عضو جدید
با استفاده از عکس متریال ساختم ولی وقتی فابلو در کامپیوتر دیگه باز میکنم،متریال ها رو نمیشناسه

تا حالا نه دیدم و نه شنیدم که با عکس متریال بسازن.....اما دیدم که یه عکسی رو تو یه تابلو نقش ببندن...

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خوبین ؟
من می خوام یه قسمتی از پروژمو ببرم توی پروژه رویت دیگه
مثلا مبلمان یه پروژه رو وارد یه پروژه جدید کنم
کسی می دونه این کار چه جوری امکان پذیره ؟
ممنونم
:gol:

s.tz

عضو جدید

مسیر عکستون از کامپیوتر خودتون دادید مسلما از کامپیوتر دیگه نمیشناسه ،عکس رو توی فلش بریزید و مسیر فلشتون رو بدید و فلش رو به کامپیوتر دیگه هم بزنید

s.tz

عضو جدید

مشاهده پیوست 173727

هر وقت بخواین آبجکتی بسازید مثل ستون حتــــــــــــما باید از فمیلی استفاده کنید ،هر چیزی می خواین طراحی کنید باید عنوان همون فمیلی ر و انتخاب کنید چون طرحتون همه خصوصیات اون فمیلی رو میگیره( مثلا برای طراحی تیر بیم رو باید بزنید....) طراحی فمیلی ها یه سری نکات مهم داره که متاسفانه اینجا اصلا نمیشه کامل توضیحشون داد که این نکات باید رعایت بشه تا طرح خصوصیات فمیلی رو بگیره یا بشه براش پارامتر ساخت

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خوبین ؟
ممنونم
تو قسمت insert با گزینه ی link revit میتونید پروژه های رویت رو با هم ادغام کنید.

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
راحتترین راه ctrl+c ,ctrl+v هستش

تو قسمت insert با گزینه ی link revit میتونید پروژه های رویت رو با هم ادغام کنید.

ممنونم دوستان:gol:
ولی کپی پیست جواب نمی ده
با لینک کردن امکان ادیت پروژه ی لینک شده وجود نداره
برای مثال نمیشه مبلمان لینک شده رو جابجا کرد
راهی جز این وجود نداره ؟

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان
خوبین ؟
ممنونم

سلام

باید ببینین دقیقا میخواین چی رو از یه پروژه بیارین تو یه پروژه دیگه
اگه component باشه یا همین فمیلی خودمون باشه بهترین روش اینه که 2باره اون فمیلی هارو از Insert>Load family لود کنین

اگه میخواین یه پروژه رو بیارین خیلی راحت یه پروزه رو از link revit بیارین وقتی لینک میکنین ارتباط با اون پروژه لینک شده وجود داره اگه نیاز به تغییراتی بود که بعد از لینک شدن متوجه شدین(مثلا یه خونه لینک کردین جاشو تو سایت درست کردین بعد دیدید okb پنجره ها مشکل داره)حالا کافیه برین تو اون پروژه اکابه رو درست کنین و برگردید به این پروژه و فایل لینک شده کیلک کنین و در قسمت manage link ریلود بزنین!

ولی خوب اگه میخواین تغیراتی رو بدید و نیازی به لینک بودن نمیبینین بعد از لینک کردن انتخابشو کنینو bind Link رو بزنین اینجوری تغییرات لازم رو همینجا باید انجام بدید

موفق باشین