تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

amir mahdian

عضو جدید
تو کتاب (اسم نبرم)نوشته بود "تابعی را در ناحیه D تحلیلی گویند که در تمام ان ناحیه مشتق پذیر باشد"خب این ینی تابع باید مشتق پذیر باشه که بش بگیم تحلیلی دیگه!!!!پس تعریف تحلیلی بودن چیه؟!!!!!:eek: آره قسمتی که گفتین روابط کوشی ریمان برقرار باشه و مشتق پذیر نباشه رو قبول دارم.ولی جمله اولتون با این تعریف در تناقض نیس؟!!!!
تو این تستم که تو این همون کتاب اومده بود گزینه اول غلطه ینی این تابع تحلیلی نیس ولی مشتق پذیره!!!!(البته من گزینه 3 رو اشتباه نوشتم:درستش گزینه 3:مشتق پذیر است)....
ا

مهتاب جان
اگر تابعی در یک نقطه و در تمام همسایگی آن نقطه مشتق پذیر باشد تابع تحلیلی است-اما ممکن است که آن تابع در نقطه ای مشتق پذیر باشد اما در همسایگی آن نقطه مشتق پذیر نباشد،دیگه اون موقع تابع در آن نقطه تحلیلی نیست.

درضمن برای رشته برق هم جنس این مسایل ،بیشتر خودتان را در مسایل روابط کوشی ریمان و همساز ها تقویت کنید.ریز شدن در این مسایل بیشتر به درد داوطلبان ریاضی محض می خوره.وقتت رو پای مواردی که صرفا باید ازش نکته کوچکی بدونی و بگذری از بین نبر.

amir mahdian

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان،2تا سوال از حضورتون داشتم

اول اینکه:

چرا در انتخاب مسیر برای انتگرال های نوع اول نیم صفحه بالایی رو انتخاب میکنیم؟(چرا ربع دایره یا تمام دایره یا....نیست؟؟اصلا فلسفه و روش انتخاب مسیر توی این مورد چی هست؟)

مشاهده پیوست 171463

دوم:

دلیل وجود این فرمول(اثباتش یا توجیه اش یا...)چی هست؟

مشاهده پیوست 171464

ممنون از توجه شما عزیزان..

سلام دوست عزیز
نیم صفحه فوقانی ،نیم دایره ای به شعاع r می باشد که r به سمت بی نهایت رفته است-این انتگرال ها در واقع به همین روش مسیر حساب شده اند-ولی چون میتوان برای آنها فرمول واحد انتخاب کرد،آن ها را فرموله کرده اند..شما هم خود را درگیر رسیدن به اثبات آن نکنید.
در مورد قسمت دوم سوالتان نیز این مورد هم اثبات سنگینی دارد که کتابهای مرجع نیز آنها را نیاورده اند..در مورد فرمول دوم 3 سوال کلا در کنکور آمده است،یکی برای رشته برق،یکی مواد،و یکی هم الان حضور ذهن ندارم.
شما معمولا در مورد انتگرال هایی که نقطه ی شاخه ای دارند نیاز به مسیر دارید.
مابقی را با همین فرمولها حل کنید.
موفق باشی

مهتاب 8797

عضو جدید
ا

مهتاب جان
اگر تابعی در یک نقطه و در تمام همسایگی آن نقطه مشتق پذیر باشد تابع تحلیلی است-اما ممکن است که آن تابع در نقطه ای مشتق پذیر باشد اما در همسایگی آن نقطه مشتق پذیر نباشد،دیگه اون موقع تابع در آن نقطه تحلیلی نیست.

درضمن برای رشته برق هم جنس این مسایل ،بیشتر خودتان را در مسایل روابط کوشی ریمان و همساز ها تقویت کنید.ریز شدن در این مسایل بیشتر به درد داوطلبان ریاضی محض می خوره.وقتت رو پای مواردی که صرفا باید ازش نکته کوچکی بدونی و بگذری از بین نبر.

مرسی از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین خیلی ممنوووووووووووووووووووووووون.
ولی یه موضوعی من راستش نمی دونم کدوم موضوعا تو کنکور برق اهمیت بیشتری داره؟!!!!!راستش این مسأله رو تو هیچ درسی هم نمی دونم.میشه واسه ریاضی مهندسی بگین باید رو کدوم سرفصلا و تیترا بیشتر تکیه کنم بازم ممنونم:smile::)

_MammStein_

عضو جدید
ولی یه موضوعی من راستش نمی دونم کدوم موضوعا تو کنکور برق اهمیت بیشتری داره؟!!!!!راستش این مسأله رو تو هیچ درسی هم نمی دونم.میشه واسه ریاضی مهندسی بگین باید رو کدوم سرفصلا و تیترا بیشتر تکیه کنم بازم ممنونم:smile::)

این موضوع که بتونید تشخصی بدید که تابعی تحلیلی هست یا نه یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات و مطالب ریاضی مهندسی هستش که بعدا هم توی انتگرال مختلط استفاده میشه و باید بتونی تشخیص بدی چه تابعی تحلیلی هستش و یا نه و این موضوع که باید در کل صفحه مشتق پذیر باشه نکته جزیی نیستش و یه مطلب مهم و کلیدی هستش

amir mahdian

عضو جدید
مهتاب جان
برخی از دوستان متوجه منظور من نشدند..کاملا واضح است که یادگیری مسایل تابع تحلیلی در انتگرال مختلط کارآمد است و این را تقریبا هر دانشجو و داوطلب می داند.
بحث من ریز شدن در مفاهیم صرف این موضوعات است.
مانا باشی

_MammStein_

عضو جدید
مهتاب جان
برخی از دوستان متوجه منظور من نشدند..کاملا واضح است که یادگیری مسایل تابع تحلیلی در انتگرال مختلط کارآمد است و این را تقریبا هر دانشجو و داوطلب می داند.
بحث من ریز شدن در مفاهیم صرف این موضوعات است.
مانا باشی

دوسته من شما در مورد این سوال این مطلبتونو نوشتید من خواستم بد برداشت نشه همونطوری که من احتمالا بد برداشت کردم!
هرکسی بنا به اون درصدی که از قبل برای خودش در یه درسی فرض میکنه باید به همون اندازه در مطالب ریز بشه

amir mahdian

عضو جدید
حرف شما منطقی است و یادگیری بیشتر در برخی دروس، برای گرفتن درصد بیشتر نیاز است .اما مهتاب جان به دنبال اثبات های صرف در این مباحث وقت خود را از دست میدهد.
وبا دانستن"اگر تابعی در یک نقطه و در تمام همسایگی آن نقطه مشتق پذیر باشد تابع تحلیلی است-اما ممکن است که آن تابع در نقطه ای مشتق پذیر باشد اما در همسایگی آن نقطه مشتق پذیر نباشد،دیگه اون موقع تابع در آن نقطه تحلیلی نیست."(در مورد سوالی که روز قبل داشتن) در واقع فهمیدن شروط لازم و کافی و با دوباره خوانی این مطالب می تواند به یادگیری مورد نیاز خود برسد.
از اینکه انقدر نظرات مورد بررسی قرار میگیرند به همه دوستان تبریک میگم.

amir mahdian

عضو جدید

مهتاب جان
کمی درگیر پایان نامه و apply کردن هستم.
حتما در اولین فرصت برای شما و دوستان دیگر این موارد را خواهم گذاشت .تا بهترین استفاده را از زمان خود داشته باشید.
اما در مورد سال 92 درس ریاضی مهندسی میتونم بگم:در آزمون امسال 1 سؤال از روابط كوشي ـ ريمان، 1 سؤال از فصل سري ‌فوريه، 2 سؤال تكراري از فصل معادلات با مشتقات جزئي، 1سؤال از فصل نگاشت و 1سؤال نسبتاً ساده از انتگرال‌گيري مختلط مطرح شده بود.

m-royal

عضو جدید
با سلام
دوستان واسه معادلات کدوم کتاب رو پیشنهاد می دن؟
مهندس کریمی یا آقاسی؟
کدوم یکی روان تر بدون حاشیه و پر از مثاله؟
با تشکر

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
نیم صفحه فوقانی ،نیم دایره ای به شعاع r می باشد که r به سمت بی نهایت رفته است-این انتگرال ها در واقع به همین روش مسیر حساب شده اند-ولی چون میتوان برای آنها فرمول واحد انتخاب کرد،آن ها را فرموله کرده اند..شما هم خود را درگیر رسیدن به اثبات آن نکنید.
در مورد قسمت دوم سوالتان نیز این مورد هم اثبات سنگینی دارد که کتابهای مرجع نیز آنها را نیاورده اند..در مورد فرمول دوم 3 سوال کلا در کنکور آمده است،یکی برای رشته برق،یکی مواد،و یکی هم الان حضور ذهن ندارم.
شما معمولا در مورد انتگرال هایی که نقطه ی شاخه ای دارند نیاز به مسیر دارید.
مابقی را با همین فرمولها حل کنید.
موفق باشی

مرسی از توجه ات،منم روشش رو متوجه شدم...!

ولی خب دلیلش رو نه!!

اگه دقت کرده باشین تمام توابعی ک از فرمول اول استفاده میشه زوج هستند..!

اگ تابع فرد باشه،مسیر انتخابی ربع دایره هست..

میخواستم دلیل انتخاب چنین مسیرهایی رو بدونم!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
مهندس کریمی یا آقاسی؟
با تشکر

من هر 2 کتاب دارم
اول از آغاسی میخوندم دیدم اصلا راه نمی افتم . رفتم با کریمی واقعا عالیه :دی
به نظرم آغاسی کمی حاشیه ای گفته . البته نظر خودمه :دی
بهتره هر2 کتاب ببینید قبل از خرید . ببینید کدوم به سبک شما میخوره بعد خرید کنید .

aminvo

عضو جدید
با سلام
مهندس کریمی یا آقاسی؟
با تشکر

سلام دوست عزیز
من هر دو کتاب را دارم ولی از همون ابتدا با نگاه اجمالی که انداختم از کتاب آقاسی بیشتر خوشم اومد. اجازه بده یک نقل قول از یکی از دوستان پارسالی که شکسته در ذهنم هست را برات بگم. ایشون هر دو کتاب را خونده بودن و گفتند که تفاوت چندانی از لحاظ توانایی پاسخ گویی به سوالات پس خوندن دو کتاب نخواهید داشت ولی آقاسی به مفهوم اهمیت بیشتری داده. البته این بیشتر به نظر من خیلی ناچیز هست. چون ذاتا خوندن معادلات برای کنکور نیاز به این داره که روش ها را بلد باشی و بدونی برای این معادله کدوم راه حل بهترین و سریعترین هست.
کتاب آقاسی که بنده دارم دو جلدی هست و جلد اول درس هست به علاوه سوالات بسیار بسیار زیاد(شامل سوالات کنکور و تالیفی). جلد دوم هم فقط سوال هست که سوالات معادلات تمامی دوران کنکور ها از همه رشته ها هست. بنده فکر معتقدم که اگه کسی جلد اول کتاب آقاسی با تمام تمریناتش را بخونه بدون شک از 4 سوال سه تا را می تونه جواب بده( البته کتاب کریمی هم همینطور). کتاب معادلات کریمی هم همون سبک کتاب ریاضی مهندسیش هست. اگه با کتاب ریاضی مهندسیش راحت هستید پس با این کتاب هم راحت خواهید بود.

چیزی که در معادلات بسیار مهم هست این هست که مسئله خیلی حل کنید( البته در تمام درس ها مهم هست:D ).

از صحبت ها بنده ممکن هست که کمی گیج شده باشید و به این دلیل هست که هر دو کتاب نیاز شما را برای کنکور برطرف می کنند( به نظر بنده) در نتیجه بهتر هست که ببینید با کدوم راحت تر هستید.

شاد و موفق و پیروز باشید.

Paydar91

کاربر ممتاز
دوستا ن واقعا ریاضی اون قدر ها چیزی نداره که دارید وقت میزارید...ریاضی به نظر من شده تکرار این سال ها..او ن از تست های سری فوریه که فقط تکرار و تکرار اتگراله....اون از مشتقات جزیی که نکته ای شده....اون از نگاشت که اگه مفهموی یکی به ادم یاد بده میبنیدی اسون تر و بخش هست...اون از مانده ه اکه فقط یکم وقت گیره و...
به نظر من ریاضی و معادلات رو باید یکی دو ماه اخر خوند چون اون جا میخونی و بعدش دیگه یادت هم نیمره و میری سر جلسه و...
.
.
.
دوستان واسه معادلات خودتون رو با این کتایا قطور چرا درگیر میکنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدا خیرشون بده دو تا از دوستان این جا به من گفتند معادلات فقط جزوه ی اقای معتقدی + حل تست های کنکور برق +اگه وقت شد تست های سایر رشته البته به جز ریاضی محض تاکیید میکنم به جز ریاضی محض.....
جزوه ی اقای معتقدی توی نت هست چقدر هم کم حجم و خلاصه همه چی رو گفتند...اگخه با یه استاد خوب هم پاس کرده باشید دیگه تمومه...یعنی واسه معالات چیزی جز این خوندید وقتتو تلف کردید
و از کتاب اقای کریم به عنوان بانک تست استفاده کنید و حل های به روش خودتون رو در اون کتاب بنویسید برای مرور....
.
.
یه سرچ بزنید گیرتون میاد...ضمنا من به اسم پارسه و معتقدی زاید توی نت دیدم جزوه ریاضی و.. شما اون جزو های رو دانلود کنید که صفحه ی سوم و چهارمش توی فایل پی دی اف کج خورده و بقیش درست هست...فکر کنم ماله سال 86 هم هستشو..تایپ شده ....
.
.
.
راجب سر فصل ها دسوتان پرسیده بودند ...
ببنید 50 درصد تست ها معمولا از انالیز مختلط میاد یعنی از اعداد مختطل بگیرید تا پایان نگاشت....
.
.
و حدود 50 درصد تست ها از سری فوریه و معادلات با مشتقات جزیی میاد....

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز.
درسته که الان دیگه وقت بحث برای منبع نیست اما برای درس معادلات بنظرم کتاب گاج مفید باشه.
کلا 250 صفحه اس با حل تشریحی تستای همه ی رشته ها خوب هم توضیح داده.
(امیدوارم حرفم تبلیغ تلقی نشه،نیتم کمک به دوستاست)

saj2607

عضو جدید
سلام مهندس خوشحالیم دوباره برگشتی---چرا میفرمایید همه تستا بجط ریاضی محضو بزنیم؟واسه ریاضی مهندسی هم ریاضی محضو نزنیم؟

_MammStein_

عضو جدید
دوستا ن واقعا ریاضی اون قدر ها چیزی نداره که دارید وقت میزارید...ریاضی به نظر من شده تکرار این سال ها..او ن از تست های سری فوریه که فقط تکرار و تکرار اتگراله....اون از مشتقات جزیی که نکته ای شده....اون از نگاشت که اگه مفهموی یکی به ادم یاد بده میبنیدی اسون تر و بخش هست...اون از مانده ه اکه فقط یکم وقت گیره و...
به نظر من ریاضی و معادلات رو باید یکی دو ماه اخر خوند چون اون جا میخونی و بعدش دیگه یادت هم نیمره و میری سر جلسه و...
.
.
.
دوستان واسه معادلات خودتون رو با این کتایا قطور چرا درگیر میکنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدا خیرشون بده دو تا از دوستان این جا به من گفتند معادلات فقط جزوه ی اقای معتقدی + حل تست های کنکور برق +اگه وقت شد تست های سایر رشته البته به جز ریاضی محض تاکیید میکنم به جز ریاضی محض.....
جزوه ی اقای معتقدی توی نت هست چقدر هم کم حجم و خلاصه همه چی رو گفتند...اگخه با یه استاد خوب هم پاس کرده باشید دیگه تمومه...یعنی واسه معالات چیزی جز این خوندید وقتتو تلف کردید
و از کتاب اقای کریم به عنوان بانک تست استفاده کنید و حل های به روش خودتون رو در اون کتاب بنویسید برای مرور....
.
.
یه سرچ بزنید گیرتون میاد...ضمنا من به اسم پارسه و معتقدی زاید توی نت دیدم جزوه ریاضی و.. شما اون جزو های رو دانلود کنید که صفحه ی سوم و چهارمش توی فایل پی دی اف کج خورده و بقیش درست هست...فکر کنم ماله سال 86 هم هستشو..تایپ شده ....
.
.
.
ببنید 50 درصد تست ها معمولا از انالیز مختلط میاد یعنی از اعداد مختطل بگیرید تا پایان نگاشت....
.
.

کلا تمام درسا هیچی ندارن.فکر میکنی اینایی که مثلا منفی میزنن یا حتی 20 30 درصد میزنن بلد نبودن نزدن؟!
عزیز من کنکور بحثش سنجش معلوماته شما نیستش کنکور یعنی اینکه توی زمان مشخص بتونی تستایی که راه حل هاش به نسبت بقیه راحتتر هستش رو انتخاب کنی و جواب بدی.اگه قرار بود سخت باشه میشد المپیاد که واسه 20 30 تا تست 4 5 ساعت وقت میدن!
کنکور یعنی سرعت عمل یعنی مدیریت زمان همین

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
.
نفرمایید دوست عزیز
خیلیس بیشتر و بهتر بایدوقت گذاشت.
فکر نمیکنم گذاشتن ریاضی واسه دو ماه اخر درست باشه
اتفاقا از نظر من باید اول ریاضیات و مدار رو تموم کرد تا بیشترین تست رو تو این دو درس زد.
سلام دوستای عزیز.
درسته که الان دیگه وقت بحث برای منبع نیست اما برای درس معادلات بنظرم کتاب گاج مفید باشه.
کلا 250 صفحه اس با حل تشریحی تستای همه ی رشته ها خوب هم توضیح داده.
(امیدوارم حرفم تبلیغ تلقی نشه،نیتم کمک به دوستاست)
درست میفرمایید
دیدم کتابش انصافا خوبه
فقط یه ایراد داره که تستهارو تماما طبقه بندی کرده واسه این شما خیلی نمیتونید مطمئن بشید که نوع معادله رو تشخیص دادین.
البته بنظرم کتاب اقای معتقدی و کتاب اقای کریمی از این کتاب سر هستن ولی این کتاب هم خوبه انصافا
سلام مهندس خوشحالیم دوباره برگشتی---چرا میفرمایید همه تستا بجط ریاضی محضو بزنیم؟واسه ریاضی مهندسی هم ریاضی محضو نزنیم؟

با اجازه اساتید.
تستهای محض سخت هست.اکثرشون وقت گیرهست.
ولی تستهای مواد خیلی خوب هستن.
بنظرم از نظر سختی بعد از تستهای ریاضی محض برق و بعدش مواد هستن کامپیوتر هم بدک نیست.از تستهای مواد خیلی راحت نگذرید و مثله تستهای برق چند بار بخونیدشون.
یا علی

samin_m

کاربر ممتاز
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

داداش گلم خوشحالم ک دوباره توی تاپیک میبینمت...

مرسی ک نظرتو گفتی.(گرچه با همش موافق نیستم)

حالا ک بحث جزوه شد،میخواستم بدونم جزوه آمار ه مختصر و مفید سراغ نداری؟

بابک منافی

اخراجی موقت
من به پیشنهاد رتبه 8 امسال کتابه مدرسان رو انتخاب کردم خیلی کتابه خوبیه هم سوالاته کنکور (تا اسفند 91 ) رو داره و هم تست های تالیفی زیادی داره صفحاتشم رنگیه چشمو اذیت نمیکنه منکه خیلی راضیم.

ممنون از راهنماییت البته مهمتر از هر کتابی تلاشه خودته موفق باشی;)

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یه سوال از کتاب اقای معتقدی
مانده این تابع در نقطه z=0 چند میشه؟
جواب 21/8 میشه
سوال جالبیه دوستان اگه خواستن حلش کنن.

آخرین ویرایش:

aminvo

عضو جدید
من نیودمدم که اینجا بحث کنم که کی داره تبلیغ می کنه و کی داره راست میگه ولی دو مورد هست که به خوبی می دونم.

1- اینکه افرادی که مثل من چند سال هست توی این فروم هستند اشخاص را می شناسند، یعنی دوستانی که پارسال توی تاپیک های مشابه فعالیت می کردند و رفع اشکال می شدند و بعضا نتایج خیلی خوب و بعضی ها هم نتا یج قابل قبولی گرفتند و بعد بچه ها را راهنمایی کردند که پستهاشون توی تاپیک مشاوره هست. همین دوستان هم از راهنمایی دوستان سال قبل استفاده کردند. ولی امسال دوستان هنوز تجربه کسب نکرده شدن علامه دهر و به هم دیگه کتاب توصیه میکنند. ابتدا اجازه بدید بازخورد و بهره را ببینید بعد از کتاب تعریف کنید.

2- مورد دوم این هست که من نمی دونم واقعا چند نفر به جدیت برای کنکور توی این تاپیک می خونند ولی برای خود بنده که نشستم و دارم می خونم یوایواش زمان تاثیر خودش را گذاشته و فشار روی افرادی که دارند می خونن ممکنه زیاد شده باشه. و همینطور هم بیشتر بشه. من دلخوشیم این بود که چند نفر که حرف آدم را می فهمند و هدف مشترکی هم داریم توی این باشگاه هستند که میام و حرف می زنیم و در کنارش رفع اشکال هم می کنیم. ولی الان که از راه اومدم می بینم باشگاه به میدون جنگ دوستان که بعضا بدون هیچ ارتباطی و وابستگی فقط بخاطر این که با اون کتاب راحت هستند طرف یک کتاب را می گیرند و گه گداری هم طرف یک موسسه را می گیرند. با این ترتیب ما خودمون جایی که خودمون هم آرامش داشتیم را خراب کردیم تا دیگه اعتماد و احساس آرامشی که اینجا داشتیم را از بین ببریم. به این طریق هیچکس به هدف نمیرسه و تا روز کنکور می خوایم متعصبانه بگیم فلان کتاب خوب هست و .... . لطفا بیایم اجازه بدیم از آرامش و اعتماد به یک دیگر در یک محیط دوستانه بهره ببریم تا ما به هدف هامون برسیم نه موسسات. چون موسسات اصلا ناراحت نمی شند یک داوطلب چند سال پشت سر هم توی کنکور آزمایشی شرکت کنه.

مخلص کلام: " گر تو سکندر زمانی، بی پیر مرو تو در خرابات" . خواهشا می کنم دوستان اجازه بدیم با استفاده از تجربیات دوستان سال گذشته گام به گام و با کمک به هم دیگه در یک محیط آرام و دوستانه به رسیدن به هدفمون کمک کنیم.

پ.ن: موسسات به دنبال این هستند که شما جواب پست هاشون را بدید و باتون بحث کنند که منجر به تبلیغ بیشتر میشه، پس در صورتی که احساس کردید پستی فقط تبلیغاتی هست کار را به مدیران بسپارید و گزینه گزارش تخلف را بزنید.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
داداش گلم،دستت درد نکنه...

مرسی ک مارو هم قابل دونستی

یه سوال داشتم،نکته خاص یا راه حل خاصی داره؟

(آخه احساس کردم z=0 قطب مرتبه 3 هست و سوال حل میشه...!نکته خاصی هم داره؟)
خواهش میکنم
ما چاکرخاتیم داش (چاکر خا تمام بچه هایی هستن که واسه یاد گرفتن میان اینجا)
درسته که قطب مرتبه سوم هست ولی حلش اونجوری طولانی میشه
با بسط لران خیلی بهتر حل میشه
سوال خاصی نیست ولی بد هم نیست اگه حل بشه

samin_m

کاربر ممتاز
خواهش میکنم ما چاکرخاتیم داش (چاکر خا تمام بچه هایی هستن که واسه یاد گرفتن میان اینجا) درسته که قطب مرتبه سوم هست ولی حلش اونجوری طولانی میشه با بسط لران خیلی بهتر حل میشه سوال خاصی نیست ولی بد هم نیست اگه حل بشه
فدای تو.... داداش یه زحمت میکشی سری لورانش رو برامون بذاری؟ اگ سختت نیس،اگ سختت نیستا....!با راه حل باشه بهتره.. آخه هرچی دودوتا چارتا میکنم،نوشتن سری لورانش وقتگیر و طولانی ه!

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
فدای تو.... داداش یه زحمت میکشی سری لورانش رو برامون بذاری؟ اگ سختت نیس،اگ سختت نیستا....!با راه حل باشه بهتره.. آخه هرچی دودوتا چارتا میکنم،نوشتن سری لورانش وقتگیر و طولانی ه!

جواب سوال تو این عکس مشخصه
حل واضحه فقط خط دوم نیازی نیست کسر دوم رو بسط بدیم
چون اون کسر اصلا یک تقسیم بر z ایجاد نمکنه
البته اینجوریم خیلی کوتاه نیست ولی مسلما سر جلسه نیازی نیست اینقدر کامل بنویسید

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
یه سوال :دی با اینکه تکراریه ولی میپرسم :دی برای یکی از دوستانم :دی

بین ریاضی مومن زاده و کریمی کدوم انتخاب میکنید ؟
اگه هر2تاشو انتخاب میکنید بگید کدوم فصلها از کدوم کتاب خونده بشه بهتره

.V A H I D.

عضو جدید
دورود بر دوستان
یه سوال :دی با اینکه تکراریه ولی میپرسم :دی برای یکی از دوستانم :دی

بین ریاضی مومن زاده و کریمی کدوم انتخاب میکنید ؟
اگه هر2تاشو انتخاب میکنید بگید کدوم فصلها از کدوم کتاب خونده بشه بهتره
می خوام جواب بدم ولی مطمئنم اگه نظرمو بدم یه نفر دیگه میاد کلّا یه چیز دیگه میگه یا متهم به تبلیغ می شم.
یکی دیگه میاد می گه هیچ کدومشون، فقط مدرسان یا پارسه.
به نظر من فقط باید 2کتابو در کنار هم ببینین و خودتون تصمیم بگیرین
و در نهایت به نظرم هر کدوم از این 2 کتابو خوب بخونید،موفق می شین...

آخرین ویرایش:

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی مهندسی با کریمی فوق العاده هست.
تو می تونی 80 درضد تست ها رو با ذهنی حل کنی.
درضمن اشغال هم نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

samin_m

کاربر ممتاز
من تجربه شخصی خوذمو گفتم....

منظور من شما نبودی عزیز...

منظور من کسایی هستن ک سر جنگ دارن و با لحن توهین آمیز حرف میزنن..

وگرنه ابزاز نظر هیچ مشکلی نداره،هرکسی هم میتونه ب عنوان مشورت دهنده نظرشو اعلام کنه!!

ولی اینکه تا اسم یه کتاب میاد بعضیا احساس اعلام جنگ میکنن بده!!!!
(البته اینا همونایی هستن ک منافع تبلیغاتی خودشون در خطر میبینن،وگرنه مشورت و اعلام نظر هیچ مشکلی نداره!!)

samin_m

کاربر ممتاز
جواب سوال تو این عکس مشخصه
حل واضحه فقط خط دوم نیازی نیست کسر دوم رو بسط بدیم
چون اون کسر اصلا یک تقسیم بر z ایجاد نمکنه
البته اینجوریم خیلی کوتاه نیست ولی مسلما سر جلسه نیازی نیست اینقدر کامل بنویسید

داداش گلم دستت درد نکنه..

بهرحال همین ک مارو هم توی تجربیاتت سهیم کردی،خیلیییی لطف کردی!

میخواستم ب عنوان یه پیشنهاد از بقیه دوستان هم خواهش کنم اگه به سوالی برخوردن ک حس کردن جالبه،ماروهم توی لذت حل کردنش شریک کنن،ممنون میشم...

موافقاش دستا بالا...;):D

بالا