تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

mah t

عضو جدید
سلام مجدد...خواهش میکنم شما لطف دارید...واقعا من ته دلم هیچی نیست و کلا ببخشید اگه زبونم تلخه....
باید بیش تر روی نوشتنم دقت کنم چرا که من اگه با همون لحن وقتی با کسی صحبت میکنم اصلا ناراحت که نمیشه خیلی بهتر هم یاد میگیره ولی این جا چون نوشتست این جوری القا میشه......به هر حال ممنون بابت تذکرتون..
.
.
راستی هر چند دیگه شما تقریبا امین رضایی رو تموم کردید....ولی تا جایی که به من القا شده فکر میکنم بیش تر روی متنش و به مثالاش تمرکز میکنید و...
قبول دارید که همه میگن چه خبره 900 صفحه کتاب و... کلا دونستن که بد نیست ولی از حق نگزریم یه سری چیزا هست توی اون کتاب واسه علاقه مندان بیش تر خوبه تا برای کنکور و خوبه اگه وقت شد اون اخرا خونده بشه.....من بیش تر دیدم شما درست روی همون مسایل کلی وقت میزارید و.. ممکنه هیچ تستی توی کنکور نیاد میگم من با دونستن مخالف نیستم ولی الان وقت کمه و باید بهینه از زمان استفاده کنیم...
.
.
بهتون پیشنهاد میکنم کلا وقتی امین رضایی رو میخونید هر جاشو خوندید و دیدید دارید متوجه نمیشید ازش بگزرید و بعدش برید روی تست های کنکور و اگه دیدید از اون قسمتا که رد شدید تستی اومده و پس برگردید و مجددا خوب بخونید ولی اگه دید تستی تا حالا نیومده و... پس همون بهتر که رد شدید...
مطمئن باشید با این روش بهترین نتیجه رو میگیرید...و این که توی اون کتاب از بس همه چیز توضیح داده شده (که من میسندم)ولی بعضی وقتا ادم غرق میشه و اصلا متوجه نمیشه از کجا اومده بود و به کجا میخواست برسه و.. که در این مواقع نگاه کردن از روی جزوه های کنکور برای تیتر که بدوینم کجا هستیم خیلی به یادگیری بهتر و گیج نشدن کمک میکنه..
.
.
حالا اگه خواستن دوستان من اون صفحه هایی که واقعا نیاز به خوندن نداره رو یه روز میگم....
اگه می شه بگید لطفا, چون حجم کتاب واقعا زیاده.

LM741

عضو جدید
سلام مجدد...خواهش میکنم شما لطف دارید...واقعا من ته دلم هیچی نیست و کلا ببخشید اگه زبونم تلخه....
باید بیش تر روی نوشتنم دقت کنم چرا که من اگه با همون لحن وقتی با کسی صحبت میکنم اصلا ناراحت که نمیشه خیلی بهتر هم یاد میگیره ولی این جا چون نوشتست این جوری القا میشه......به هر حال ممنون بابت تذکرتون..
.
.
راستی هر چند دیگه شما تقریبا امین رضایی رو تموم کردید....ولی تا جایی که به من القا شده فکر میکنم بیش تر روی متنش و به مثالاش تمرکز میکنید و...
قبول دارید که همه میگن چه خبره 900 صفحه کتاب و... کلا دونستن که بد نیست ولی از حق نگزریم یه سری چیزا هست توی اون کتاب واسه علاقه مندان بیش تر خوبه تا برای کنکور و خوبه اگه وقت شد اون اخرا خونده بشه.....من بیش تر دیدم شما درست روی همون مسایل کلی وقت میزارید و.. ممکنه هیچ تستی توی کنکور نیاد میگم من با دونستن مخالف نیستم ولی الان وقت کمه و باید بهینه از زمان استفاده کنیم...
.
.
بهتون پیشنهاد میکنم کلا وقتی امین رضایی رو میخونید هر جاشو خوندید و دیدید دارید متوجه نمیشید ازش بگزرید و بعدش برید روی تست های کنکور و اگه دیدید از اون قسمتا که رد شدید تستی اومده و پس برگردید و مجددا خوب بخونید ولی اگه دید تستی تا حالا نیومده و... پس همون بهتر که رد شدید...
مطمئن باشید با این روش بهترین نتیجه رو میگیرید...و این که توی اون کتاب از بس همه چیز توضیح داده شده (که من میسندم)ولی بعضی وقتا ادم غرق میشه و اصلا متوجه نمیشه از کجا اومده بود و به کجا میخواست برسه و.. که در این مواقع نگاه کردن از روی جزوه های کنکور برای تیتر که بدوینم کجا هستیم خیلی به یادگیری بهتر و گیج نشدن کمک میکنه..
.
.
حالا اگه خواستن دوستان من اون صفحه هایی که واقعا نیاز به خوندن نداره رو یه روز میگم....
سلام بردار گلم .از اینکه دوباره اومدی باشگاه خیلی خوشحالم .
اگر امکان داره اون صفحات غیر ضروری رو برامون مشخص کن . تشکر

controlqueen

عضو جدید
.
.
.
.
.
.

بله تشكر كه بازراهنمايي ميكنيد؛ بله حرفتونوقبول دارم؛مثلابراهرفصليش كه خيلي زياده من بطورمتوسط كل هرفصل روتو3بركه آجاربشتورو خلاصه كردم؛باربعدديكه فقط خلاصموميخونم؛ مثلابرا نموداربود كه نزديك30صفحه اس استادمافقط بايه مثال همشوتوضيح داده؛ ولي فصل آخرش واقعانامفهومه نميدونم جرا‏!‏ شمايادكرفتيدفصل10رو؟ ازهمه فصلاكمتره ولي خيلي تست اومده ازش توكنكور‏!‏

LM741

عضو جدید
بله تشكر كه بازراهنمايي ميكنيد؛ بله حرفتونوقبول دارم؛مثلابراهرفصليش كه خيلي زياده من بطورمتوسط كل هرفصل روتو3بركه آجاربشتورو خلاصه كردم؛باربعدديكه فقط خلاصموميخونم؛ مثلابرا نموداربود كه نزديك30صفحه اس استادمافقط بايه مثال همشوتوضيح داده؛ ولي فصل آخرش واقعانامفهومه نميدونم جرا‏!‏ شمايادكرفتيدفصل10رو؟ ازهمه فصلاكمتره ولي خيلي تست اومده ازش توكنكور‏!‏
یک سوال داشتم :
چرا درس کنترل انقدر درصدش در کنکور کمه !!
واقعا درس سختی هست .

یک سوال دیگه هم داشتم : من همیشه با موازی خواندن مشکل اساسی داشتم . همیشه عادت دارم یک درس رو اول بخونم بعد برم سراغ درس دیگه .

از یک طرف دیگه تازه خدمت سربازیم تموم شده و اکثر درس ها فراموشم شده . من تابستون هم درس نخوندم .

حالا یک برنامه ریختم خواستم نظر دوستان رو بدونم .

من تصمیم گرفتم خودم رو به ازمون 50 درصد سازمان سنجش برسونم . تا اون موقع 7 هفته داریم . من گفتم 5 هفته فقط درس بخونم و خلاصه برداری کنم و دو هفته بعد فقط تست و مرور کنم .
مغناطیس و زبان و امار رو کلا حذف کردم .
برای هردرس 6 الی 7 روز در نظر گرفتم .
ساعت مطالعاتی من روزی 9 ساعت درس و 2 ساعت مرور هست . الته شاید برای شروع زیاد باشه . اما من عادت دارم و می دونم هیچ مشکلی ندارم . شاید .

درس ها رو به صورت سری می خونم . هر هفته درس هفته دیگر رو مرور می کنم .

نظر دوستان چیست . ایا شما روش بهتری برای من سراغ دارید . ایا من با این زمان کم تا کنکور می تونم نتیجه بگیرم
.

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یک سوال داشتم :
واقعا درس سختی هست .

یک سوال دیگه هم داشتم : من همیشه با موازی خواندن مشکل اساسی داشتم . همیشه عادت دارم یک درس رو اول بخونم بعد برم سراغ درس دیگه .

از یک طرف دیگه تازه خدمت سربازیم تموم شده و اکثر درس ها فراموشم شده . من تابستون هم درس نخوندم .

من تصمیم گرفتم خودم رو به ازمون 50 درصد سازمان سنجش برسونم . تا اون موقع 7 هفته داریم . من گفتم 5 هفته فقط درس بخونم و خلاصه برداری کنم و دو هفته بعد فقط تست و مرور کنم .
ساعت مطالعاتی من روزی 9 ساعت درس و 2 ساعت مرور هست . الته شاید برای شروع زیاد باشه . اما من عادت دارم و می دونم هیچ مشکلی ندارم . شاید .

نظر دوستان چیست . ایا شما روش بهتری برای من سراغ دارید . ایا من با این زمان کم تا کنکور می تونم نتیجه بگیرم
.
منم سری میخونم
ولی وقتی تموم کردم تست میزنم ترجیحا سالای گذشته بعد تالیفی

controlqueen

عضو جدید
یک سوال داشتم :
واقعا درس سختی هست .

.

سلام مهندس؛والادرصدكنترل برا من كه كنترلم بالاتره ولي واسه بقيه رشته ها جون ضريبش 3هس ويكم مفهوميتره نسبت به بقيه درسا خيلياازاينكه نكنه منفي بزنن اززدنش فرارميكنن ونميزنن مخصوصا2سال اخيركه سخت ميارن درصدااينطوريه؛   واسه سوال دومتون بايدبكم من خودمم مشكل شمارودارم وموازي نميتونم بخونم اماهمه ميكن اين راه اشتباس جون اكه مدام يه درسوبخوني زودخسته ميشي‏!‏ امابه نظرم اكه واقعابتوني تو6 روزدرسيوبخوني عاليه‏!من خودم سرعتم بايينه توتقريبا20روزكتاب كنترلوخوندم‏!‏ ولي ميخوام ازمهرموازي خوندنوشروع كنم جون اكه بعدكنترل برم سراغ درس ديكه وكنترلوكناربزارم خب مسلمافراموش ميشه بس بايدحتمابطورموازي مرورشه؛ حالامن ازشمايه سوال دارم اين سنجش اسم سايتشوميشه بزاريداينجا؟ شماهمه آزموناشوشركت ميكنيد؟

m-royal

عضو جدید
سلام
واسه درس کنترل دوستان چی پیشنهاد می کنن؟یه چیز کامل،روان،پر مثال و بدون حاشیه می خوام
با تشکر

890031156

کاربر ممتاز
سلام
واسه درس کنترل دوستان چی پیشنهاد می کنن؟یه چیز کامل،روان،پر مثال و بدون حاشیه می خوام
با تشکر
دوست عزیز یه گشتی تو صفحات قبلی بزنی به جواب سوالت میرسی

LM741

عضو جدید
سلام مهندس؛والادرصدكنترل برا من كه كنترلم بالاتره ولي واسه بقيه رشته ها جون ضريبش 3هس ويكم مفهوميتره نسبت به بقيه درسا خيلياازاينكه نكنه منفي بزنن اززدنش فرارميكنن ونميزنن مخصوصا2سال اخيركه سخت ميارن درصدااينطوريه؛ واسه سوال دومتون بايدبكم من خودمم مشكل شمارودارم وموازي نميتونم بخونم اماهمه ميكن اين راه اشتباس جون اكه مدام يه درسوبخوني زودخسته ميشي‏!‏ امابه نظرم اكه واقعابتوني تو6 روزدرسيوبخوني عاليه‏!من خودم سرعتم بايينه توتقريبا20روزكتاب كنترلوخوندم‏!‏ ولي ميخوام ازمهرموازي خوندنوشروع كنم جون اكه بعدكنترل برم سراغ درس ديكه وكنترلوكناربزارم خب مسلمافراموش ميشه بس بايدحتمابطورموازي مرورشه؛ حالامن ازشمايه سوال دارم اين سنجش اسم سايتشوميشه بزاريداينجا؟ شماهمه آزموناشوشركت ميكنيد؟
البته در هفت روز 50 درصد هر درس . مدار و ریاضی مهندسی و کنترل رو مطمئنم ولی الکترونیک و تجزیه رو نمی دونم .
www.sanjeshserv.ir/
این سایتش هست .
البته این رو بگم اگر خواستید ثبت نام کنید از سایت http://azmoon.arshad-shop.ir/
10 درصد تخفیف بگیرید .
من ازمون 50 درصد و 2 تای اخر رو ثبت نام می کنم . اگر عمر کفاف داد سوالات رو قرار خواهم داد .
مزیت ازمون ها : قیمت پایین سطح سوالات خوب و جامع اماری 800 نفر ازمون های مرحله ای 3000 نفر هم ازمون های جامعش
معایب : فاصله ازمون ها دو هفته هست . ازمون 50 درصد دوم رو نداره .

Dashpot

عضو جدید
سلام
با تشکر
با سلام
کتاب انتشارات پردازش نوشته مهندس کامران خسرویان+حل چند بار تست های سال های گذشته(اگه از روی کتاب های دانشگاه تهران بزنید بهتره)+تحلیل آزمون های آزمایشی موسسه بینش در این درس
مرحله آخر پس از اتمام دو مرحله و حل حداقل 3دور تست ها توصیه میشه.
من نظر شخصیم را گفتم تصمیم با خودتان
پایدار باشید و شاد

کنترل من

عضو جدید
.
.
.
.
.
.
سلام من این حرف شمارو قبول ندارم که گفتین:
«بهتون پیشنهاد میکنم کلا وقتی امین رضایی رو میخونید هر جاشو خوندید و دیدید دارید متوجه نمیشید ازش بگزرید و بعدش برید روی تست های کنکور و اگه دیدید از اون قسمتا که رد شدید تستی اومده و پس برگردید و مجددا خوب بخونید ولی اگه دید تستی تا حالا نیومده و... پس همون بهتر که رد شدید...»
دلیلم هم اینه که
1- در کنکور امسال 92 یک سوال از انتگرال های عملکرد داده بودن که هیچ کتابی این موضوع رو توضیح نداده یا خلاصه ازش گذشته و شاید مهم به نظر نرسد اما تنها کتاب رضایی به این موضوع مفصل پرداخته و مثالی هم آورده که مشابه اون مثال توی کنکور 92 اومده
2- در فصل 5 کتاب رضایی فرمولی در باره حساسیت ها نوشته نکته1 از نکات مربوط به حساسیت این فرمول هم در وهله اول شاید خیلی مهم به نظر نرسه ولی اگه سوال مربوط به حساسیت رو با این نکته حل می کردید در کمتر از 1 دقیقه به جواب میرسیدید
3- روش استفاده از قضیه بولزانو برای حل مسایل مکان ریشه ها رو اولین بار آقای رضایی باب کرد و من تا حالا تو هیچ کتابی ندیده بود با این روش هم سوال مکان ریشه های 91 رو به راحتی می شه پاسخ داد و هم سوال مکان ریشه های 92 شاید یکی موقع خوندن کتاب بگه این روش به درد نمی خوره
و ....
کلاً به نظر من کتاب رضایی یک نگرش جدیدی برای خوندن و درک کنترل ارایه کرده و می خواد دانشجو کنترل رو بدون رفتن به کلاس به طور مفهومی یاد بگیره و موضوعات رو طوری بیان کرده که حفظ نکات تستی نباشه و همه هم می دونیم که سوالات کنترل شباهت کمتری به سال های قبل داره و کاملا مفهومی شده
به نظر من کتاب رضایی بهترییییییییییییییین کتاب کنترل

کنترل من

عضو جدید
امروز این سومین پیام من
توی کنکور 89 برق یک سوال در مورد پایداری و محدود بودن خروجیy داده بودن در اون سوال شرایط اولیه ای رو هم برای z و y نوشته بودن
یه سوال مفهومی می دونید چرا این شرایط اولیه داده شده اند و آیا در حل این سوال به این داده ها نیازی هست؟
پاسخ این سوال رو در ادامه تاپیک خواهم گفت

engpower_1

عضو جدید
سلام من هم دارم از کتاب رضایی می خونم
البته هنوز توی فصل اغتشاش ها هستم

یه سوال
صفحه 250 مثال 24 تابع تبدیل باید صورتش یک باشه .. من فکر می کنم اشتباه حل کرده هر جور تحلیل می کنم صورت یک در می یاد نظر شما چیه ؟؟
توی همون صفحه مثال 25 چرا از قضیه مقدرا نهایی استفاده کرده؟؟

دیدم بحث کلاس شیرین آبادی هست.. واقعیت کلاس رفتن توی پاییز یه وقت خیلی زیاد از درس خوندن رو میگیره مخصوصا من که وقتم محدوده.
من جزوه اش رو توی اینترنت دیدم یه نگاه مختصر کردم گفتم برم سر کلاس چون کنترل رو خوندم مجبورم به مباحث تکراری گوش بدم .. حالا سوالم اینه واقعا کلاس شیرین آبادی مطلب خاصی به بچه ها میگه که توی کتاب ها نشه پیدا کرد منظورم همون منابع خودمه کتاب تقوی رضایی اوگاتا ....... ؟؟؟؟؟(اوگاتا رو پارسال خوندم دیگه امسال گفتم یه کتاب تستی مثل رضایی رو بخونم )
چون واقعا نمی دونم سطح اونایی که این کلاسها رو میرن چقدره ؟؟ تا حالا اوگاتا رو خوندن یا نه ؟؟ یا چون صفرمیرن سر کلاس به نظرشون خیلی مفید می یاد؟؟ الان دیگه روزهای اخر ثبت نام ترم پاییزه .. نمی دونم کلاس برام مفیدتره یا اینکه خودم تست بیشتر حل کنم برام مفید تر خواهد بود؟؟

سلام به همه دوستان
مدت زیادی هست که درگیر کار و درس شدم و دیگه نمیرسم خیلی باشگاه سربزنم ولی امروز که اومدم و دیدم بعضی تاپیکها بسته شده خیلی ناراحت شدم. واقعا برای بعضی از این موسسات متاسفم که انقدر ضریب هوشیشون پایینه که نمیفهمن چقدر تابلو شدن و بازم میان خودشون رو خراب میکنن...

هم خانم atena و هم چند تا دیگه از دوستان در مورد کلاس کنترل و ... سوال پرسیده بودن که لازم میبینم چند تا نکته رو بهشون تذکر بدم.
ببینید کلا کلاس کنکور جایی نیست که شما از 0 تا 100 برید جلو. حتی بهترین کلاس کنکوری که من رفتم از 0 من رو تا 60 یا 70 بالا کشوند. شما بیشتر برای این کلاس میرید که منظمتر و راحتتر و با راندمان بالاتر درس بخونید.
مثلا من هم کلاس شیرین ابادی رو رفتم هم کلاس تقوی ولی بعدش که نگاه کردم دیدم که هر دو نفر دقیقا یه جور درس میدن و واقعا حتی یه کلاس رو بنظر خودم زیادی رفتم. بنظر من اونچیزی که بمن خیلی کمک کرد تست زدن زیاد بود. حتی اگر حوصله میکردم خودم وقت بگذارم و خودم کتاب تقوی یا رضایی رو بخونم نیازی به هیچکدوم این کلاسا نبود.

دوستان توجه کنید که من نمیگم استاد بی تاثیره ولی الان لااقل توی خیلی درسا استاد خوب دو سه تا هست و بنظرم نباید خیلی وسواس در انتخاب استاد بخرج داد. بنظر من مهمترین عواملی که باعث بهینه شدن یه کلاس میشه موارد زیره:
1- اینکه هزینه کلاس چقدره؟
2- طول دوره چقدره؟ (مثلا کلاس 50 ساعته برای کنترل خیلی کمه)
3- استاد کتاب و جزوه مدون داره یا نه؟
4- استاد چقدر کلاس رو تعاملی اداره میکنه؟ اصلا اجازه میده دانشجویی حرف بزنه و اظهار نظر کنه یا بمحض حرف زدن مطلک بهش میندازه؟
5- استاد چقدر بعد کلاس دانشجو رو ساپورت میکنه؟ چقدر دانشجو رو ترغیب میکنه؟ بعضی استادا انقدر میگن فلان تست سخت بوده و ... که اصلا توی دل دانشجو رو کاملا خالی میکنن

امیدوارم مطالبم به دردتون خورده باشه

omidd60

عضو جدید
کتاب کنترل پردازش اصلا برای شروع خوب نیست ولی تستاشو آخر سر میشه خوند.....اما برای درس روش حساب نکنید

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
اگه می شه بگید لطفا, چون حجم کتاب واقعا زیاده.

سلام بردار گلم .از اینکه دوباره اومدی باشگاه خیلی خوشحالم .
اگر امکان داره اون صفحات غیر ضروری رو برامون مشخص کن . تشکر
سلام دوستم...ممنونم..به هر حال من خیلی چیزا از بچه های گل این جا یاد گرفتم..این شرط مردانگی نیست که من هم این چیزایی که داره مثل گنجینه ارزشمند کمکم میکنه به شما هم نگم و نزارم این حلقه پایدار باشه...حلقه ی خوبی ها...
راجب باشگاه و این اتفاقات اخیرش حرف زیاد هست و دارم ولی واقعا الان وقتشو ندارم و نداریم بخوایم خودمونو درگیر حاشیه کنیم...ایشالله بعد کنکور خیلی در دل ها دارم که بگم..بگزریم...به هر حال ممنون بابت لطفت...:gol:
.
.
دوستان ببنید من قبلا هم گفتم کتاب اقای رضایی خوبه و واقعا وقت این رو ندارم بخوام اقای کنترل من جواب شما رو بدم و با خیلی از حرفاتون هم ممکنه موافق باشم..اینایی که من دارم میگم حذف کنید...واسه شروع هست..کسی وقت اضافه اورد بسم الله بره نایس زبان اصلی رو هم بخونه !!!!!
.
.
کنترل

فصل اول:

صفحه 32 از قسمت نمودار بلوکی سیستم کنترل فیدبک چند متغیره و تابع تبدیل ان تا اول صفحه ی 39 قسمت نمودار های گذر سیگنال

مثال 27 صفحه ی 44

از صفحه ی 45 تا صفحه ی 52 تا اول قسمت تبدیل نمودار بلوکی به نمودار گذر سیگنال (ببنید بچه ها به نظر من این قسمت رو شده یه روز از یکی از دوستاتون قرض بگیرید یا پیشنهاد دارم حتما برید تقوی رو بخرید که ایشالله در ادامه ی راه خیلی چیزا رو بهتون میگم و میگم کدوم تست رو میشد با روش های بهتری حل کرد و... حتما تهیه کنید و این که این قسمت میسون زدن رو به سبک کتاب تقوی بزنید ببنید توی وقت کنکور جای این نیست که بخوایم بنویسیم به سبک امین رضایی اول L ها رو مشخص کنیم وبه سبک تقوی عادت کنید که چطوری میسون زده و شما هم همین طوری بزنید واینو واقعا توصیه اکید دارم این کارو بکنید و قول میدم این طوری چند تا میسون بزنید دیگه عمرا بخواید وقتتون رو هدر بدید دو ساعت مثل رضای میسون بزنید البته مثال 43 صفحه ی 55 رو امین رضایی به همین سبکی که من منظورم هستش حل کرده) و شما هم کلا سعی کنید با این سبک همه ی تست ها پایان فصل رو حل کنید (و بازم توصیه اکید دارم که این کارو انجام بدید که شما بدونید چقدر مهمه)

صفحه ی 53 قسمت مراحل تبدیل نمودار بلوک به نمودار گذر سیگنال رو بخونید و توی دو مثال صفحه ی بعدش خودتون رو درگیر حلشون نکنید
و فقط ببنید چطوری نمودار بلوک رو گذر تبدیل کرده
و بعدش توی تست های کنکور اون قدر تست خوب هست که توی این موضوع به تسلط برسید
.
.
ضمنا من چیزایی رو که میگم الان نخونید مطمئن باشید لااقل 80 درصد تست های کنترل رو زدم که این حرفو میزنم و هر جا رو حذف کردم ایشالله اگه عمری باقی بود میام بهتون میگم از اون صفحات حذف شده چطور تست شده و با یه بیان روان تر میگم چطور بخونید
.
.
به هر حال اگه دوستان مایل باشند وصحبتام بهشون کمک کرده باشه من ادامه میدم...و گر نه هم که هیچ...
به امید موفقیت هممون.

Paydar91

کاربر ممتاز

سلام...دوست من من کلا تا قبل مکان هندسی کتاب اقای رضایی رو بیست میدونم..از نظر درسنامه و همه چی عالیه....فقط همون...
از مکان به بعد دیگه خیلی قضیه فرق میکنه...
من مکان رو کلا کلی سبک کتابو عوض کردم و کلا یه جور دیگه تستا رو حل میکنم و اون شرط ها و کلا همه چیز رو یه طور دیگه میگم که هیچ تستی از زیر دست ادم در نمیره...ولی خیلی وقتمو گرفت تا به این دید رسیدم....حتی توی کتاب اقای تقوی هم اشتباه دیدم !!!!برام واقعا جالب بود....
و نایکوئیست و دیاگرام رو بد و نیکولز رو هم نخوندم هنوز وقتی خوندم نظرمو میگم..ولی نگاه گذرا کردم اره گیج کنندست...

سلام به همه دوستان
مدت زیادی هست که درگیر کار و درس شدم و دیگه نمیرسم خیلی باشگاه سربزنم ولی امروز که اومدم و دیدم بعضی تاپیکها بسته شده خیلی ناراحت شدم. واقعا برای بعضی از این موسسات متاسفم که انقدر ضریب هوشیشون پایینه که نمیفهمن چقدر تابلو شدن و بازم میان خودشون رو خراب میکنن...

هم خانم atena و هم چند تا دیگه از دوستان در مورد کلاس کنترل و ... سوال پرسیده بودن که لازم میبینم چند تا نکته رو بهشون تذکر بدم.
ببینید کلا کلاس کنکور جایی نیست که شما از 0 تا 100 برید جلو. حتی بهترین کلاس کنکوری که من رفتم از 0 من رو تا 60 یا 70 بالا کشوند. شما بیشتر برای این کلاس میرید که منظمتر و راحتتر و با راندمان بالاتر درس بخونید.
مثلا من هم کلاس شیرین ابادی رو رفتم هم کلاس تقوی ولی بعدش که نگاه کردم دیدم که هر دو نفر دقیقا یه جور درس میدن و واقعا حتی یه کلاس رو بنظر خودم زیادی رفتم. بنظر من اونچیزی که بمن خیلی کمک کرد تست زدن زیاد بود. حتی اگر حوصله میکردم خودم وقت بگذارم و خودم کتاب تقوی یا رضایی رو بخونم نیازی به هیچکدوم این کلاسا نبود.

دوستان توجه کنید که من نمیگم استاد بی تاثیره ولی الان لااقل توی خیلی درسا استاد خوب دو سه تا هست و بنظرم نباید خیلی وسواس در انتخاب استاد بخرج داد. بنظر من مهمترین عواملی که باعث بهینه شدن یه کلاس میشه موارد زیره:
1- اینکه هزینه کلاس چقدره؟
2- طول دوره چقدره؟ (مثلا کلاس 50 ساعته برای کنترل خیلی کمه)
3- استاد کتاب و جزوه مدون داره یا نه؟
4- استاد چقدر کلاس رو تعاملی اداره میکنه؟ اصلا اجازه میده دانشجویی حرف بزنه و اظهار نظر کنه یا بمحض حرف زدن مطلک بهش میندازه؟
5- استاد چقدر بعد کلاس دانشجو رو ساپورت میکنه؟ چقدر دانشجو رو ترغیب میکنه؟ بعضی استادا انقدر میگن فلان تست سخت بوده و ... که اصلا توی دل دانشجو رو کاملا خالی میکنن

امیدوارم مطالبم به دردتون خورده باشه

سلام دوست محترم...خوشحالم بعد مدت ها برگشتید...
من به شخصه شما یکی از افرادی بودید که خیلی از تجاربتون استفاده کردم....
به همه ی دوستان تاکیید دارم حتما به امضاتون مراجعه کنند....
.
.
.
راستی دوستان یه زمان توی تاپیک کنکور که حالا قفل شده برای بچه های سال قبل رسم این بود چون به کنکور نزدیک تر میشدند و وقت نبود بیان این جا کلی پست بخونند و... رسم بر این بود وقتی یه عده پست یه نفرو میخوندند و استقبال میکردنداز دکمه تشکر استفاده میکردند
تشکر نه برای این که امتیاز طرف بره بالا ..مگه میخواد ادم اخرش کجا رو بگیره...
تشکر نشون دهنده این بود که حرف یه نفر چقدر خریدار داره و این که تعداد پست ها زیاد نشه...

الان از وقتی تاپیک قفل شده خیلی حرفا توی تاپیکای رفع اشکال زده میشه که باعث میشه ادم نتونه همه رو بخونه..

کلا وقتی یه تازه واردی رو میخواید این جا رو بهم نریزه نه ازش نقول و قول بگیرید و نه هیچی و منتظر باشید تا مدیریت پستاشو پاک کنه...و جوابشو ندید خودش میزاره میره...
.
.
این جا متعلق به فرهیخته گان و علم اموزان و دانشجویان واقعی است...
.
.
این طوری خیلی در وقتتون صرفه جویی میشه...امیدوارم ای نرسم ادامه پیدا کنه..
و هرچی راجب حاشیه و منبع و قفل و کلید ساز و.. اینا شد اصلا ادامه ندید و به فقط به هدف فکر کنید و روی اون تمرکز کنید...

controlqueen

عضو جدید
سلام...دوست من من کلا تا قبل مکان هندسی کتاب اقای رضایی رو بیست میدونم..از نظر درسنامه و همه چی عالیه....فقط همون...
از مکان به بعد دیگه خیلی قضیه فرق میکنه...
من مکان رو کلا کلی سبک کتابو عوض کردم و کلا یه جور دیگه تستا رو حل میکنم و اون شرط ها و کلا همه چیز رو یه طور دیگه میگم که هیچ تستی از زیر دست ادم در نمیره...ولی خیلی وقتمو گرفت تا به این دید رسیدم....حتی توی کتاب اقای تقوی هم اشتباه دیدم !!!!برام واقعا جالب بود....
و نایکوئیست و دیاگرام رو بد و نیکولز رو هم نخوندم هنوز وقتی خوندم نظرمو میگم..ولی نگاه گذرا کردم اره گیج کنندست...

.

مهندس ميشه اون ديدي كه ميكيدواسه مكان هندسيواينابيداكرديد دراختيارماهم قراربديد‏!‏ ممنون ميشم

890031156

کاربر ممتاز
سلام
دوستان یه سوال:
اگه فرکانس قطع بهره بزرگتر از فرکانس قطع فاز باشه،مگه حاشیه بهره و فاز - نمیشه وسیستم ناپایدار؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ای بابا این تاپیک ارشد 93 رو هم بستن آدم درد و دلشو کجا بگه :دی

بچه ها ماشالا پرکارن فک کنم فقط من عقب افتادم از کورس :دی.منم خدا بخواد از فردا استارت میزنم مراقب باشید جا نمونید من دارم میام
:cool:

3tare_87

عضو جدید
سلام
دوستان یه سوال:
اگه فرکانس قطع بهره بزرگتر از فرکانس قطع فاز باشه،مگه حاشیه بهره و فاز - نمیشه وسیستم ناپایدار؟
نه دوست عزیز اینکه اگه فرکانس قطع بهره بزرگتر از فرکانس قطع فاز باشه اصلا ربطی به منفی و مثبت شدن حاشیه فاز و حاشیه بهره نداره!! برای حاشیه بهره باید در فرکانس قطع فاز نمودار بهره زیر 0 دسی بل باشه تا حاشیه بهره مثبت بشه چرا؟؟ (چون در واقع سیستم به یه مقدار مثبت احتیاج داره تا به صفر دسی بل برسه یعنی جا داره تا به ناپایداری برسه) و برای حاشیه فاز باید در فرکانس قطع بهره نموار فاز بالای خط -180 درجه باشه. تا حاشیه فاز مثبت بشه!(فاز هرچی از -180 بیشتر باشه جای بیشتری داره تا به مرز ناپایداری برسه. )
احتمالا از نمودارها خودتون نتیجه گرفتید ولی نموداری هم میتونم نشونتون بدم که حرف شما رو نقض میکنه...اگر از کتاب پوران میخونید نمودار صفحه 747 رو نگاه کنید.

890031156

کاربر ممتاز
نه دوست عزیز اینکه اگه فرکانس قطع بهره بزرگتر از فرکانس قطع فاز باشه اصلا ربطی به منفی و مثبت شدن حاشیه فاز و حاشیه بهره نداره!! برای حاشیه بهره باید در فرکانس قطع فاز نمودار بهره زیر 0 دسی بل باشه تا حاشیه بهره مثبت بشه چرا؟؟ (چون در واقع سیستم به یه مقدار مثبت احتیاج داره تا به صفر دسی بل برسه یعنی جا داره تا به ناپایداری برسه) و برای حاشیه فاز باید در فرکانس قطع بهره نموار فاز بالای خط -180 درجه باشه. تا حاشیه فاز مثبت بشه!(فاز هرچی از -180 بیشتر باشه جای بیشتری داره تا به مرز ناپایداری برسه. )
احتمالا از نمودارها خودتون نتیجه گرفتید ولی نموداری هم میتونم نشونتون بدم که حرف شما رو نقض میکنه...اگر از کتاب پوران میخونید نمودار صفحه 747 رو نگاه کنید.
نه از پوران نمیخونم
ممنون میشم نمودارشو نشون بدین

3tare_87

عضو جدید
دوستان یه سوال
کدوم یکی از جملات زیر صحیحه!!

1-در سیستمهای مرتبه بالا ممکن است چند فرکانس عبور بهره داشته باشیم==== حاشیه فاز را در فرکانسی که بالاترین بهره را دارد محاسبه میشود.
2-در سیستمهای پایداری مشروط چند فرکانس عبور فاز داریم.

3-در سیستم های شرطی ممکن است دو یا چند حد فاز و یا حد بهره داشته باشیم==== حد بهره و حد فاز را در بزرگترین فرکانس قطع اندازه گیری می کنیم.

آخرین ویرایش:

بابک منافی

اخراجی موقت
سلام من این حرف شمارو قبول ندارم که گفتین:
«بهتون پیشنهاد میکنم کلا وقتی امین رضایی رو میخونید هر جاشو خوندید و دیدید دارید متوجه نمیشید ازش بگزرید و بعدش برید روی تست های کنکور و اگه دیدید از اون قسمتا که رد شدید تستی اومده و پس برگردید و مجددا خوب بخونید ولی اگه دید تستی تا حالا نیومده و... پس همون بهتر که رد شدید...»
دلیلم هم اینه که
1- در کنکور امسال 92 یک سوال از انتگرال های عملکرد داده بودن که هیچ کتابی این موضوع رو توضیح نداده یا خلاصه ازش گذشته و شاید مهم به نظر نرسد اما تنها کتاب رضایی به این موضوع مفصل پرداخته و مثالی هم آورده که مشابه اون مثال توی کنکور 92 اومده
2- در فصل 5 کتاب رضایی فرمولی در باره حساسیت ها نوشته نکته1 از نکات مربوط به حساسیت این فرمول هم در وهله اول شاید خیلی مهم به نظر نرسه ولی اگه سوال مربوط به حساسیت رو با این نکته حل می کردید در کمتر از 1 دقیقه به جواب میرسیدید
3- روش استفاده از قضیه بولزانو برای حل مسایل مکان ریشه ها رو اولین بار آقای رضایی باب کرد و من تا حالا تو هیچ کتابی ندیده بود با این روش هم سوال مکان ریشه های 91 رو به راحتی می شه پاسخ داد و هم سوال مکان ریشه های 92 شاید یکی موقع خوندن کتاب بگه این روش به درد نمی خوره
و ....
کلاً به نظر من کتاب رضایی یک نگرش جدیدی برای خوندن و درک کنترل ارایه کرده و می خواد دانشجو کنترل رو بدون رفتن به کلاس به طور مفهومی یاد بگیره و موضوعات رو طوری بیان کرده که حفظ نکات تستی نباشه و همه هم می دونیم که سوالات کنترل شباهت کمتری به سال های قبل داره و کاملا مفهومی شده
به نظر من کتاب رضایی بهترییییییییییییییین کتاب کنترل

من این کتاب رو ندیدم ولی شنیدم نزدیکه 900 صفحه است و تازه هم به بازار اومده به نظرم هیچ دانشجویی اونقدر وقت نداره که 900 صفحه رو بخونه یه کم ریسکش بالاست که بخواهیم بهش اطمینان کنیم البته نظر شمام محترمه و ممنون از راهنماییتون.

890031156

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال
کدوم یکی از جملات زیر صحیحه!!

1-در سیستمهای مرتبه بالا ممکن است چند فرکانس عبور بهره داشته باشیم==== حاشیه فاز را در فرکانسی که بالاترین بهره را دارد محاسبه میشود.
2-در سیستمهای پایداری مشروط چند فرکانس عبور فاز داریم.

3-در سیستم های شرطی ممکن است دو یا چند حد فاز و یا حد بهره داشته باشیم==== حد بهره و حد فاز را در بزرگترین فرکانس قطع اندازه گیری می کنیم.
دو یا جند فرکانس قطع داشته باشیم تو بزرگترین فرکانس حاشیه فاز و بهره محاسبه میشه
حالا اینکه سیستم پایداره یا پایدار مشروط یا مرتبه ی بالا به مثال نوعی مربوط میشه

3tare_87

عضو جدید
خب دوست عزیز تو همین متال هم زیر نمودار اشاره که در هر صورت سیستم ناپایداره دیگه
درسته ناپایداره!اما منظور من به استدلال شما از پایداری با فرکانس بود! شما گفتید اگر فرکانس
قطع بهره بزرگتر از فرکانس قطع فاز باشه سیستم ناپایداره .
اما دیدیم که حالتی هم وجود داره که فرکانس قطع بهره کوچکتر از فرکانس قطع فاز است اما سیستم ناپایداره!!!بنظرمن باید از روی نمودار با توجه به حاشیه فاز و حاشیه بهره در باره ی پایداری صحبت بشه!
دو یا جند فرکانس قطع داشته باشیم تو بزرگترین فرکانس حاشیه فاز و بهره محاسبه میشه
حالا اینکه سیستم پایداره یا پایدار مشروط یا مرتبه ی بالا به مثال نوعی مربوط میشه
آخه اصلا مثال ندیدم که برام جا بیفته :-(
میدونید جمله اول و دوم رو کتاب پوران نوشته جمله ی سوم رو کتاب سجادیان مدرسان
من گیج شدم اگر کسی منبعش کتاب دیگه ای غیر از این دو است درباره نحوه حاشیه فاز و حاشیه بهره سیستم های پایداری مشروط یکم توضیح بده.

آخرین ویرایش:

890031156

کاربر ممتاز
[/QUOTE]آخه اصلا مثال ندیدم که برام جا بیفته :-(
میدونید جمله اول و دوم رو کتاب پوران نوشته جمله ی سوم رو کتاب سجادیان مدرسان
من گیج شدم اگر کسی منبعش کتاب دیگه ای غیر از این دو است درباره نحوه حاشیه فاز و حاشیه بهره سیستم های پایداری مشروط یکم توضیح بده.[/QUOTE]
خدمت شما
WP_001029.jpg

aysan 00500

اخراجی موقت
من این کتاب رو ندیدم ولی شنیدم نزدیکه 900 صفحه است و تازه هم به بازار اومده به نظرم هیچ دانشجویی اونقدر وقت نداره که 900 صفحه رو بخونه یه کم ریسکش بالاست که بخواهیم بهش اطمینان کنیم البته نظر شمام محترمه و ممنون از راهنماییتون.

منم موافقم حجمه کتابه آقای رضایی خیلی سنگینه 900 صفحه واقعأ وقت گیره حتی از اوگاتا که 700صفحه است هم سنگیتره من معتقدم وقتمونو واسه کتابی که تازه اومده و هنوز امتحانشو پس نداده نزاریم بهتره این نظر منه والبته اگه کسی وقت داره بخونه ما که وقت نداریم :confused:

بالا