مباحث مرتبط با آزمون اجرای معماری

mm.ai

عضو جدید
البته من دیروز با یکی از دوستام که توی نظام مهندسی کار می کنه صحبت کردم گفت باید پروانه نظارت و طراحی هر دو رو داشته باشی... باز هم مطمئن نیستم...
دوستتون در اشتباست دوست عزیز-این کسایی که تو نظام مهندسیا کار میکنن -اکثرشون با پارتی رفتن اون تو-چیزه زیادی چیزشون نیست-البته بیشترشون-نه همه :confused:

ehsan arch

عضو جدید
دوستتون در اشتباست دوست عزیز-این کسایی که تو نظام مهندسیا کار میکنن -اکثرشون با پارتی رفتن اون تو-چیزه زیادی چیزشون نیست-البته بیشترشون-نه همه :confused:
mm.ai جان تو که کل نظام مهندسی رو با خاک یکسان کردی......
چیزی که من میدونم شما میتوانید هر 3 صلاحیت رو داشته باشید... و برای هر 3 انها یه پروانه اشتغال بگیرید... ولی اگه کار اجرای یک پروژه ای رو دارید نمیتوانید هم زمان کار نظارت پروزه دیگری رو بردارید.. ولی وقتی گزارش پایان کار ساختمان رو رد کردین میتوانید نظارت هم بردارید.... اینارو از رئیس گروه معماری نظام پرسیدم...
"وقتی عقاب کم کاری کنه لاشخور به چشن میاد"

ELMIRA666

عضو جدید
دوستان ببخشید سوال نابجا میپرسم ...لطف میکنین جواب بدین،، واسه عضو شدن در نظام مهنسی حتما باید گواهی به اشتغال داشت؟

mm.ai

عضو جدید
mm.ai جان تو که کل نظام مهندسی رو با خاک یکسان کردی......
چیزی که من میدونم شما میتوانید هر 3 صلاحیت رو داشته باشید... و برای هر 3 انها یه پروانه اشتغال بگیرید... ولی اگه کار اجرای یک پروژه ای رو دارید نمیتوانید هم زمان کار نظارت پروزه دیگری رو بردارید.. ولی وقتی گزارش پایان کار ساختمان رو رد کردین میتوانید نظارت هم بردارید.... اینارو از رئیس گروه معماری نظام پرسیدم...
"وقتی عقاب کم کاری کنه لاشخور به چشن میاد"
احسان جان-ما تا زمانی که نظام مهندسی ساختمان رو با این اسم بشناسیم که بوی عمران ازش بیرون میاد همش مشکل خواهیم داشت-نظام مهندسی ساختمان باید برای عمرانیها باشه و ما نظام مهندسی خودمونو داشته باشیم-یعنی نظام مهندسی معماری -این برازنده معماراست عزیز:D

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام
فكر كنم ضوابط آتش نشاني هم خيلي به درد آزمون اجرا ميخوره :smile:

سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهر تهران

ضوابط ملاك عمل ايمني معماري

معاونت حفاظت و پيشگيري از حريق
1392

پیوست ها

• Zavabete-Memary.pdf
    925.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir architect77

عضو جدید
آگرین جان واقعا شرمندمون کردی.خیلی لطف میکنی.دمت گرم.منم سعی میکنم هر کمکی از دستم بر میاد دریغ نکنم.
من دو تا کتاب تو کتابفروشی ها دیدم و یه نگاهی بهشون انداختم به نظرم خوب اومدن.تنها ایرادشون اینه که تعداد صفحات و قیمتشون زیاده!! اینا اومدن راجع به شرایط عمومی خصوصی پیمان، انواع قراردادهای ساختمانی، قانون کار، بیمه و مالیات و ماشین آلات ساختمانی صحبت کردن.یعنی تقریبا بیشتر منابع ستاره دار رو پوشش میدن.حداقلش واسه اطلاعات عمومی خوبن.
1- دانستنی های حرفه پیمانکاری
مشخصات کتاب

• تعداد صفحه: 922
  • نشر: فدک ایساتیس
  • نویسنده: علیمراد اتحاد
  • قیمت پشت جلد: 200000 ریال
2- کتاب جامع حرفه پیمانکاری برای پیمانکاران موفق
مشخصات کتاب

• تعداد صفحه: 1182
  • نشر: مقدس
  • نویسنده: پونه شاه بیگیان
  • قیمت پشت جلد: 250000 ریال

آخرین ویرایش:

faeze1366

عضو جدید
من همین الان زنگ زدم نظام مهندسی پرسیدم حتما باید صلاحیت نظارت یا محاسبات را داشته باشی تا بتونی تو این آزمون شرکت کنی (نظام مهندسی تهران 42707000داخلی 211)

آگرین

عضو جدید
آگرین جان واقعا شرمندمون کردی.خیلی لطف میکنی.دمت گرم.منم سعی میکنم هر کمکی از دستم بر میاد دریغ نکنم.
من دو تا کتاب تو کتابفروشی ها دیدم و یه نگاهی بهشون انداختم به نظرم خوب اومدن.تنها ایرادشون اینه که تعداد صفحات و قیمتشون زیاده!! اینا اومدن راجع به شرایط عمومی خصوصی پیمان، انواع قراردادهای ساختمانی، قانون کار، بیمه و مالیات و ماشین آلات ساختمانی صحبت کردن.یعنی تقریبا بیشتر منابع ستاره دار رو پوشش میدن.حداقلش واسه اطلاعات عمومی خوبن.
1- دانستنی های حرفه پیمانکاری
مشخصات کتاب

• تعداد صفحه: 922
  • نشر: فدک ایساتیس
  • نویسنده: علیمراد اتحاد
  • قیمت پشت جلد: 200000 ریال
2- کتاب جامع حرفه پیمانکاری برای پیمانکاران موفق
مشخصات کتاب

• تعداد صفحه: 1182
  • نشر: مقدس
  • نویسنده: پونه شاه بیگیان
  • قیمت پشت جلد: 250000 ریال

این چه حرفیه ...خواهش میکنم ...امیدوارم به دردتون بخوره
اره کتابهای زیادی در این باره تو بازار هست که منبع همشون هم نشریات برنامه و بودجه هستش نظر شخصی من اینه منابع اصلی خونده بشه بهتره و فکر میکنم طراحان سوالات هم نشریات برنامه و بودجه رو مد نظر قرار بدن!! ولی بازم خوبه که روی همه موضوعات اشراف داشته باشیم ...

rozo

عضو جدید
قابل توجه مهندسان رشته هاي عمران و معماري متقاضي اخذ صلاحيت اجرا

اطلاعيه مهم سازمان نظام مهندسي ساختمان استان
- نظر به مراجعات عديده اعضاي محترم سازمان در رابطه با آزمون ورود به حرفه اخذ صلاحيت اجرا بدين وسيله موارد ذيل را به آگاهي مي رساند :
1- شركت در آزمون اجرا براي آن دسته از مهندسيني موضوعيت دارد كه فاقد پروانه اشتغال بوده و همزمان متقاضي شركت در آزمون طراحي و محاسبه و يا نظارت نيز ميباشند . اينگونه مهندسين چنانچه در آينده بخواهند مجري شوند مي بايست قبولي در آزمون اجرا را داشته باشند .
2- براي مهندسين عمران و معماري كه پروانه اشتغال به كار نظارت يا طراحي خود را قبلا" دريافت نموده اند اخذ صلاحيت اجرا تا22/09/1392 نياز به شركت در آزمون نداشته و اينگونه مهندسين در صورت تمايل به اخذ صلاحيت اجرا ميتوانند با مراجعه به واحد پذيرش سازمان نسبت به تشكيل پرونده اقدام نمايند . در صورت عدم اقدام تا تاريخ مذكور ، اينگونه مهندسين نيز مي بايست در صورتيكه بعدا بخواهند مجري شوند در آزمون اجرا شركت نموده و قبولي آزمون مذكور را داشته باشند .
3- اولويت مراجعه براي اخذ صلاحيت اجرا ابتدا براي مهندسين شاغل در شركتهاي سازنده حقوقي و يا سازندگان حقيقي سپس براي ساير مهندسين داراي پروانه اشتغال عمران و معماري برابر برنامه زمانبندي ذيل ميباشد .
4- اخذ صلاحيت اجرا به شرح فوق به معني مجري و سازنده بودن نيست بلكه تشخيص صلاحيت سازندگان پس از آن نيز كماكان برابر بخشنامه هاي زيربط انجام ميشود .
5- برنامه زمانبندي براي مراجعه مهندسين به پذيرش سازمان جهت تكميل و تحويل مدارك اخذ صلاحيت اجرا به شرح زير مي باشد :
از 22/6/92 لغايت 22/7/92 فقط مهندسان شاغل در سازندگان حقوقي و حقيقي (مجريان ذيصلاح )
از 22/7/92 لغايت 22/8/92 فقط مهندسين عمران و معماري داراي پايه 1 عمران و معماري
از 22/8/92 لغايت 22/9/92 فقط مهندسين داراي پايه 2 و3 عمران و معماري

yaghoobb

عضو جدید

- نظر به مراجعات عديده اعضاي محترم سازمان در رابطه با آزمون ورود به حرفه اخذ صلاحيت اجرا بدين وسيله موارد ذيل را به آگاهي مي رساند :
1- شركت در آزمون اجرا براي آن دسته از مهندسيني موضوعيت دارد كه فاقد پروانه اشتغال بوده و همزمان متقاضي شركت در آزمون طراحي و محاسبه و يا نظارت نيز ميباشند . اينگونه مهندسين چنانچه در آينده بخواهند مجري شوند مي بايست قبولي در آزمون اجرا را داشته باشند .
2- براي مهندسين عمران و معماري كه پروانه اشتغال به كار نظارت يا طراحي خود را قبلا" دريافت نموده اند اخذ صلاحيت اجرا تا22/09/1392 نياز به شركت در آزمون نداشته و اينگونه مهندسين در صورت تمايل به اخذ صلاحيت اجرا ميتوانند با مراجعه به واحد پذيرش سازمان نسبت به تشكيل پرونده اقدام نمايند . در صورت عدم اقدام تا تاريخ مذكور ، اينگونه مهندسين نيز مي بايست در صورتيكه بعدا بخواهند مجري شوند در آزمون اجرا شركت نموده و قبولي آزمون مذكور را داشته باشند .
3- اولويت مراجعه براي اخذ صلاحيت اجرا ابتدا براي مهندسين شاغل در شركتهاي سازنده حقوقي و يا سازندگان حقيقي سپس براي ساير مهندسين داراي پروانه اشتغال عمران و معماري برابر برنامه زمانبندي ذيل ميباشد .
4- اخذ صلاحيت اجرا به شرح فوق به معني مجري و سازنده بودن نيست بلكه تشخيص صلاحيت سازندگان پس از آن نيز كماكان برابر بخشنامه هاي زيربط انجام ميشود .
5- برنامه زمانبندي براي مراجعه مهندسين به پذيرش سازمان جهت تكميل و تحويل مدارك اخذ صلاحيت اجرا به شرح زير مي باشد :
از 22/6/92 لغايت 22/7/92 فقط مهندسان شاغل در سازندگان حقوقي و حقيقي (مجريان ذيصلاح )

salam manbeh in khabar kojast .tarikh sodor nezarat man 6,3,92 yani mitonam ejraro begiram gabaln raftam nezam goftan 1 sal bad bia barat mizanim?

Arch-Azadeh

میشه منبع خبر رو بگید؟
من که ثبت نام کردم تایید هم شده!!!!
حالا برم امتحان بدم ..نرم؟؟؟ چه وضعیتی شده ها؟ :surprised:

nader eng

عضو جدید
قراردادها و شرايط عمومي و خصوصي آنها==>>نشریه شماره4311
http://s3.picofile.com/file/7380533652/sharayeteOmoomi_www_GMO_ir_.rar.html
رمز: www.GMO.ir
منبع: www.GMO.ir

با سلام و تشکر فراوان

می گم یک نکته ایی هست و اون اینکه ما اگر بخواهیم همه این فایلهای pdf رو پرینت بگیریم (برای بردن سر جلسه) حدود 200 هزار تومان هزینه می شه.
شما پیشنهادی دارید؟

yalda65

عضو جدید
میشه منبع خبر رو بگید؟
من که ثبت نام کردم تایید هم شده!!!!
حالا برم امتحان بدم ..نرم؟؟؟ چه وضعیتی شده ها؟ :surprised:

اگه یکسال از پروانه تون میگذره که برید اقدام کنید. اما اگه جدیدا پروانه گرفتید و تا 22 آذر یکسالتون تموم نمیشه باید آزمون بدید!

shiva_adibi

عضو جدید

اگه این خبر صحت داشت اول توی خود دفتر مقررات ملی اعلام میکرد منبع خبر را بزارید

dr_mehry

عضو
به استناد مفاد 4 آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان صلاحيت اجرا يكي از صلاحيت هاي خدمات مهندسي است كه دارندگان مدارك تحصيلي كارشناسي و بالاتر مي‌توانند درخواست تشخيص صلاحيت نمايند. همچنين به استناد مفاد ماده 5 آيين نامه مذكور براي صدور پروانه اشتغال علاوه بر دارا بودن مدرك تحصيلي و گواهي اشتغال به كارآموزي،‌ گواهي قبولي در آزمون هاي مربوط نيز ضروري است، لذا به استناد مواد مذكور مقرر گرديد در آزمون آذرماه سالجاري آزمون صلاحيت اجرا در رشته هاي معماري و عمران برگزار گردد. با توجه به مراتب فوق خواهشمند است دستور فرماييد از تاريخ 22/9/92 (تاريخ برگزاري آزمون هاي سال جاري) صلاحيت اجرا صرفاً پس از احراز قبولي در آزمون هاي مربوطه اعطا گردد.

http://yazdnezam.ir/node/600

سارا.66

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال دارم من لیسانسم رشته معماری نبود. الان دانشجوی ارشد مهندسی معماریم.تا جایی که متوجه شدم حق نظارت و اجرا ندارم بنابراین مجبورم بعد از ارشد دوباره لیسانس بگیرم ایا اینکه مدرک فارغ التحصیلی لیسانسم بعد از ارشده مشکل ساز نمیشه برای نظام مهندسی برام ؟همزمان هم تحصیل در دو مقطع ممنوعه ازسازمان سنجش پرسیدم اگه کسی راهکاری داره بهم بگه ممنون میشم

ehsan arch

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال دارم من لیسانسم رشته معماری نبود. الان دانشجوی ارشد مهندسی معماریم.تا جایی که متوجه شدم حق نظارت و اجرا ندارم بنابراین مجبورم بعد از ارشد دوباره لیسانس بگیرم ایا اینکه مدرک فارغ التحصیلی لیسانسم بعد از ارشده مشکل ساز نمیشه برای نظام مهندسی برام ؟همزمان هم تحصیل در دو مقطع ممنوعه ازسازمان سنجش پرسیدم اگه کسی راهکاری داره بهم بگه ممنون میشم
سارا جان بهتره این مسئله رو از سازمان نظام مهندسی شهرتون بپورسی....

Arch-Azadeh

تاجایی که میدونم حق نظارت و طراحی برای کسانی هست که لیسانسشون حتما معماری باشه. چون کمیسیون هم ارزی یک لیستی از درسها داره که باید برای گرفتن نظام مهندسی معماری اون واحد ها را پاس کرده باشید.و اون واحدها رو صرفا بچه های معماری پاس کردن. شما حتما باید لیسانس معماری بگیرید ولی اینکه بعد از لیسانس سه سال باید صبر کنید یا نه را باید نظام مهندسی بپرسید. فکر نمیکنم راه کار دیگه ای وجود داشته باشه!

DDDIQ

مدیر ارشد
پست موقت به منظور اطلاع رسانی :تاپیک: [دانلود] جزوات و فایل های آزمون نظام مهندسی معماری

با توجه به درخواست دوستان و پراکندگی جزوات و فایل های مفید آزمون نظام مهندسی در تاپیک های مختلف , به منظور مدون کردن و گردآوری این جزوات و فایل ها تاپیکی در نظر گرفته شده که در خواست میکنم فایل و جزوات مفید خودتان را در تاپیک به اشتراک بگذارید ؛ پیشاپیش از همراهی و سخاوت شما سپاسگزارم .
لطفا به منظور حفظ فایل ها در صورت امکان آنها را در باشگاه آپلود و ضمیمه بفرمائید

با تشکر و ارزوی موفقیت برای تمامی دوستان

آگرین

عضو جدید
قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با مسیولیت مجری

http://قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با مسیولیت مجری

آگرین

عضو جدید
دوستان برای منابع ستاره دار پیشنهادی دارین ؟؟؟؟؟
خواهشا هم فکری داشته باشیم که منبع مناسبی رو مطالعه کنیم ...
ممنون

بالا