کلوپ طرفداران پرسپولیس

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید شماره حساب قهرمانی رو بگیرن ، بهش پول بدن ک اصلا واسه پرسپولیس قضاوت نکنه ، پرسپولیس ک اهل پارتی بازی با داور نیست چون انقدر قدرت داره ک برنده باشه
اگر پرسپولیس 11 نفره بود سپاهان از ترسش نیمه دوم ب زمین نمیومد ...

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین بازی رو فکر کن فردوسی پور یا مزدک گزارشگر بودن صد بار میگفتن گل مشکوک پرسپولیس .. یا شاهکار قهرمانی ..یه پنالتی گرفت بازی اول که خدا رو شکر گل هم نشد فردوسی پور 90 دقیقه دربارش حرف زد .
این گزارشگر نیمه دوم یه کلمه هم درباره اون صحنه و نظر کارشناسا حرف نزد ..!!
همچین میگفت سپاهانیا اشباع شدن انگار 10 تا گل زدن ..!!
مزدک و عادل ک استقلاین چ توقعی داری تو !!!
گزارشگرای تهرانی میترسن محبوبیتشون کم بشه ، تو هر جای دنیا فوتبال نگاه میکنی گزارشگرای محلی گلوشونو پاره میکنن واسه تیمشون مزدک و عادل و خیابانی و یوسفی ک بلد نیستن
اگه بگیم اینا گزارشگر کل بازیهای ایرانن و نمیتونن با تیمی باشن ، پس چرا بازیهای زنده رو گزارشگرای شهرستانی گزارش میکنن ..!

junior Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2] سد راه علی دایی در بایرن مونیخ! [/h] [h=2]

[/h]
علی دایی در فصل 1998 و 1999 به عنوان اولین بازیکن ایرانی پیراهن تیم بایرن مونیخ را بر تن کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دایی در این تیم رقیبان سرسختی داشت و برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت باید با بازیکنی به نام کارستن یانکر می جنگید. یانکر که در آن سال بازیکن تیم ملی آلمان نیز بود، بیشتر اوقات در کنار جیووانی البر ترکیب ثابت خط حمله بایرن را تشکیل می داد و دایی مجبور بود برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت با این غول آلمانی بجنگد! دایی در آن سال 6 گل برای بایرن زد و یانکر نیز با تعداد بازی بیشتر موفق شد 13 گل بزند.

darab64

عضو جدید
[h=1]اطلاعيه پرسپوليس درباره اتفاقات اخير داوري[/h]
[h=2]باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس درباره اتفاقات داوري ديدار پرسپوليس و سپاهان اطلاعيه اي صادر کرد.[/h]
به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، در پي اشتباهات عجيب داوري در ديدار پرسپوليس و سپاهان که منجر به 10 نفره شدن پرسپوليس و اعلام پنالتي عليه تيم در دقايق ابتدايي بازي شد و همچنين درباره اظهار نظرهاي مربيان و مديران پرسپوليس برخي اظهارنظرها و برداشت‌هايي صورت گرفته که باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس به همين دليل اطلاعيه‌اي صادر کرد.

در اطلاعيه باشگاه پرسپوليس آمده است:
اشتباه داوري جزئي از فوتبال است. پرسپوليس در دوران مديريت فعلي و در زمان مربيگري سرمربي کنوني خود نيز با اشتباهات داوري زيادي مواجه بوده است. نيازي به ذکر مثال نيست اما ترديدي وجود ندارد که ميزان اشتباهات داوري به ضرر پرسپوليس در طي 2 سال اخير بر اساس مستندات موجود به مراتب بيشتر از اشتباهاتي بوده که به نفع پرسپوليس تمام شده. در بازي حساس و مهم پرسپوليس و سپاهان نيز اشتباه بسيار بزرگي رخ داد و به طبع اين اشتباه بزرگ اظهار نظرهايي از سوي کادرفني و مديريت باشگاه مطرح شد. در اين باره ذکر يک نکته مهم را ضروري ديديم. مديرعامل، سرمربي و همه ارکان باشگاه پرسپوليس به جامعه داوري کشور احترام گذاشته و به آن اعتقاد دارد. حتي در مصاحبه ديروز مديرعامل پرسپوليس با سايت رسمي باشگاه عنوان شده بود که «من به داوران شريف کشورمان که سالم کار مي‌کنند و همه فشارها را تحمل مي‌نمايند، تعظيم مي‌کنم و احترام مي‌گذارم.»

همچنين علي دايي سرمربي تيم پرسپوليس نيز همواره از احترام به داوري سخن گفته و حتي بارها و بارها سعي در آرام کردن فضا و شرايط براي داور داشته و مانع از اعتراض بازيکنان تيم به داوري شده است. بنابراين مديريت، کادرفني و اعضاي تيم پرسپوليس هرگز منکر زحمات جامعه شريف داوري کشورمان نشده و سلامت و پاکي کل جامعه داوري را هرگز و هرگز زير سوال نمي‌برند. باشگاه پرسپوليس بر اين باور بوده و اعتقاد راسخ دارد که احترام و حرمت جامعه داوري کشور بايد حفظ شود.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: اما روي سخن ما صرفا و صرفا آقاي محسن قهرماني داور بازي پرسپوليس و سپاهان بوده که قضاوت‌هاي ايشان به ضرر پرسپوليس سابقه قبلي داشته و تکرار شده است. ميزان اشتباهات قهرماني به ضرر پرسپوليس و ضريب آن به گونه‌اي بوده که کاسه صبر مديران، مربيان و همه دوست داران پرسپوليس را لبريز کرده است. اگر اشتباهات اين داور به ضرر پرسپوليس را مرور کنيد به اين نکته خواهيد رسيد که قضاوت‌هاي ايشان نامتعادل بوده، رفتارهاي نامتعادلي داشته و به پرسپوليس لطمات بسيار زيادي زده است. در فصل گذشته همين داور 3 و حتي به گفته بعضي کارشناسان 4 پنالتي محرز پرسپوليس را در دربي و ديدار برگشت مقابل استقلال ناديده گرفت. اين نکته اي نيست که ما به آن تکيه کنيم بلکه استناد و تکيه گاه ما در اين باره اظهار نظر سه کارشناس برجسته داوري کشور است که برخي از آنها بر روي ناديده گرفته شدن چهار پنالتي و برخي بر روي گرفته نشدن سه پنالتي پرسپوليس در بازي مقابل استقلال صحه گذاشته و روي آن تاکيد داشتند.

مگر مي‌شود در يک بازي مهم و سرنوشت ساز و حساس سه پنالتي يک تيم گرفته نشود و بعد همين داور در بازي حساس پرسپوليس مقابل سپاهان بيايد و در دقيقه چهار بازي تيم پرسپوليس را 10 نفره کرده، عليه آن پنالتي اعلام کند و کل معادلات بازي را بر هم ريخته و پرسپوليس را از گرفتن سه امتياز محروم کرده و به رقيب آن سه امتياز بدهد. تکرار اشتباهات اين داور به ضرر پرسپوليس و رفتارهاي نامتعادل موضوع مد نظر مديريت پرسپوليس و کادرفني بوده و تاکيد مي‌کنيم که باشگاه پرسپوليس به سلامت جامعه داوري اعتماد و اعتقاد کامل داشته و بايد حساب باشگاه پرسپوليس با کل جامعه داوري و ديدگاه باشگاه پرسپوليس با اين داور را جدا کرد. موضوع مد نظر ما شخص محسن قهرماني بوده و رفتارهاي نامتعادل وي و اشتباهات مکرر او به ضرر پرسپوليس. اين داور در سال‌ها و مقاطع مختلف به ضرر پرسپوليس سوت زده و تمام زحمات و رشته هاي پرسپوليس را پنبه کرده است، نمونه آن در سال 85 و نيمه نهايي جام حذفي که اين داور با اشتباه خود به ضرر پرسپوليس و به نفع سپاهان اعلام پنالتي کرد و پرسپوليس را از رسيدن به فينال جام حذفي محروم کرد. سوال ما اين است؛ اين همه اشتباه از سوي يک داور به ضرر پرسپوليس، چرا؟! آيا کسي هست به اين سوالات پاسخ دهد؟

reynolds_nike1

عضو جدید
همین بازی رو فکر کن فردوسی پور یا مزدک گزارشگر بودن صد بار میگفتن گل مشکوک پرسپولیس .. یا شاهکار قهرمانی ..یه پنالتی گرفت بازی اول که خدا رو شکر گل هم نشد فردوسی پور 90 دقیقه دربارش حرف زد .
این گزارشگر نیمه دوم یه کلمه هم درباره اون صحنه و نظر کارشناسا حرف نزد ..!!
همچین میگفت سپاهانیا اشباع شدن انگار 10 تا گل زدن ..!!

روز جمعه من گزارشگر اصفهان منو بیشتر اذیت کرد تا قهرمانی.خدا لعنتش کنه با این گزارش مضخرفش.نباید بزارند این مرتیکه گزارش کنه.خیلی عوضی بود.یه چیزی میگم خواهشا نخندین ولی من بین سپاهان و استقلال ، استقلال رو انتخاب میکنم.

darab64

عضو جدید
[h=1]دايي: از حرف‌هايم عقب نشيني نمي‌کنم[/h]
[h=2]علي دايي پس از مسائلي که اين روزها مطرح مي شود به حرف آمد و گفت: من روي حرف هايم ايستاده ام، مطمئن باشيد بدون دليل هيچ حرفي نمي زنم و وقتي وارد دعوايي مي شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشيني نکرده و ثابت کنم.[/h]
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در گفت‌وگو با سايت باشگاه پرسپوليس، گفت: نسبت به اظهاراتي که مطرح کردم عقب نشيني نمي کنم و ثابت مي کنم که اين آقا چه کاري دارد انجام مي دهد.

علي دايي درباره مسائل رخ داده در بازي پرسپوليس برابر سپاهان اظهار کرد: من روي حرف هايم ايستاده ام مطمئن باشيد بدون دليل هيچ حرفي نمي زنم و وقتي وارد دعوايي مي شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشيني نکرده و ثابت کنم که به چه دليل آن اظهارات را مطرح کردم. من مدارک کافي دارم و ثابت مي کنم اين آقا چه کار دارد مي کند. باز هم مي گويم من عقب نشيني نمي کنم و دنبال حقم بوده ام حق را گفته ام و نسبت به حقي که دارم و آن را بيان کرده ام عقب نشيني نمي کنم.

علي دايي در پاسخ به اين سوال که زلاتکو کرانچار سرمربي تيم سپاهان برخلاف اظهار نظر همه کارشناسان داوري ، کميته داوران و جامعه فوتبال عنوان کرده آن صحنه پنالتي بود گفت: ايشان که انقدر تند مي رود يا حالت عادي نبوده يا اگر هم بوده فهم فوتبالي اش همين است و آدم بايد به فهم فوتبالي اش شک کند. آن صحنه آن قدر واضح بود که نيازي نيست بگوييد چه اتفاقي افتاده و چه اتفاقي نيفتاده ، کسي که بگويد آن صحنه پنالتي بوده بدون ترديد هيچ چيزي از فوتبال نمي فهمد.

سرمربي پرسپوليس در پاسخ به اين سوال که اعلام شده سرمربي و مديريت باشگاه پرسپوليس مي بايست مدارک خود را نسبت به اظهارات مطرح شده ارائه کنند گفت: اولاً نامه اي به دست من نرسيده در ثاني اگر رسماً چيزي از من بخواهند جوابگو خواهم بود و همان طور که گفتم عقب نشيني نمي کنم. بنده هر موضوعي را همين طوري مطرح نمي کنم ، لابد يک چيزهايي مي دانستم و مي دانم که مي آيم و اين حرف ها را مي زنم. اگر رسماً چيزي از من بخواهند جوابگو خواهم بود و مخلص قانون و کميته انضباطي فدراسيون فوتبال هم هستم و شواهد و مدارک آن را هم مي آورم. حال بماند که فيلم بازي بزرگترين سند و مدرک اين بازي و گفته ها هست. در زمين بازي آن جوري فن کشتي مي زنند و در آخر سه امتياز مي گيرند .
من از موقعي که فوتبال بازي کرده ام و فوتبال تماشا کرده ام ، مربي گري کرده و در اين فوتبال بوده ام چنين صحنه اي را نديده ام اما آقاي قهرماني مي آيد و خطاي به اين واضحي را نديده و در عوض بازيکن ما را اخراج کرده و اعلام پنالتي مي کند. صحنه اي که اظهر من الشمس است . من نمي دانم چطوري مي شود و با چه رويي برخي مي آيند راجع به اين مساله صحبت کرده ، برخي مي گويند پنالتي بوده و برخي هم مي آيند ما را بدون اينکه ببينند مدرکي داريم يا نداريم مورد هجمه و حمله قرار مي دهند و هزار و يک داستان درست مي کنند. در اين چند روز نتوانستم به جاي «اشتباه» کلمه اي پيدا کنم ، من اسم اين را اشتباه نمي توانم بگذارم و اسمي هم به جاي آن پيدا نکردم . اشتباه داوري همه جا هست يک وقتي هست بازيکن را در محوطه 18 قدم مي زنند ، يک داور پنالتي مي گيرد ، يک داور پنالتي نمي گيرد و يا اينکه خطايي انجام نشده داوري پنالتي مي گيرد يا مثلا توپي سانتر مي شود به دست يک بازيکني برخورد مي کند يکي پنالتي مي گيرد يکي پنالتي نمي گيرد ، اين ها خيلي فرق مي کند با اين موضوع. شما ببينيد چجوري به بازيکن ما فن کمر مي زنند و آن وقت ما بايد جريمه شويم ، عليه ما پنالتي اعلام مي شود. چطور مي شود آن فن کمر را نمي بينند مي آيند بازيکن ما را اخراج مي کنند و پنالتي مي گيرند ، حالا ما يک چيزي هم بدهکار شده ايم؟!

علي دايي در ادامه تصريح کرد: آن فن کشتي که بازيکن سپاهان اجرا کرد ماشاالله چون شمالي است خيلي هم خوب اجرا کرد ، بنده نمي خواهم به جاي کارشناسان داوري صحبت کرده و نظر کارشناسي بدهم اما معتقدم از يک جهت مي شد بازيکن سپاهان را دقيقه 4 بازي اخراج کرد چون آن فني که بازيکن سپاهان روي بازيکن من زد به گونه اي بود که ممکن بود باعث صدمه زدن به گردن يا کمر بازيکن پرسپوليس شود. ما به سپاهان نباختيم ، به فن کمر سه امتيازي باختيم . فن کمري که داور نديد و کمک داورش هم نديد ، جالب اينکه اين داور و کمک داور ظاهرا شب قبل از بازي هم اتاق بوده اند و جالب اينکه هر دوي آنها نمي بينند که بازيکن حريف چگونه فن کمر مي زند و بعد کوچکترين حرکت بازيکن ما را مي بينند و اعلام پنالتي مي کنند. آدم چه بايد بگويد ، حرف هم نزند؟ حالا ما بدهکار هم شده ايم؟ آقايان عزيز اول بياييد ببينيد علي دايي براي حرف هايش مدرک دارد يا ندارد. ببينيد اگر او نسبت به حرف هايش عقب نشيني کرده بياييد و به او اعتراض کنيد شما از کجا مي دانيد که من براي حرف هايم شاهد و يا مدرکي ندارم.

سرمربي پرسپوليس در ادامه موضوع ديگري را مطرح کرده و به گلايه و انتقاد از يکي از برنامه خاي خبري پرداخت و گفت: من متاسفم براي اين برنامه خبري که ظاهرا يک بار آمده و خانه من را نشان داده و مي گويد علي دايي منزل هزار و صد متري دارد. متاسفانه بنده فيلمي از آن برنامه ندارم وگرنه خيلي راحت و مثل آب خوردن شکايت مي کردم و تکليف آنها را با اين کارهايشان مشخص مي کردم. منزلي که من دارم يک سوم اين متراژ است ، تازه بعد از 20 سال بازي کردن در اروپا ، امارات و ايران و چندين سال مربي گري کردن چشم ندارند علي دايي يک خانه 400 متري داشته باشد؟ آقايان! بنده با افتخار پول حلال در آورده ام و براي زن و بچه ام يک خانه 400 متري گرفته ام. همين آقايان مي آيند و ديشب در برنامه خبري خودشان مي گويند سرمربي پرسپوليس تهمت زده مي آيند و برنامه اي پخش مي کنند و ما را متهم مي کنند. شما از کجا مي دانيد که من تهمت زده ام از کجا مي دانيم که من افترا زده ام. بنده به هيچ احدي تهمت و افترا نمي زنم ، حتما يک چيزهايي مي دانستم و يک مسائلي که آن حرف ها را بيان کردم. چرا اول نمي رويد تحقيق کنيد ببينيد علي دايي چه گفته و چرا گفته و بعد موضع گيري کنيد. شما رسانه هستيد چرا يک طرفه به قاضي مي رويد . مثل اينکه خيلي ناراحتيد که من از حقم دفاع مي کنم. من کارگردان آن برنامه را نمي شناسم که مي آيد اين گونه سلايق شخصي خودش را عليه من اعمال مي کند. ايشان اگر دوست دارد بداند چرا اين حرف ها را زدم اگر خيلي ناراحت بود مي توانست بيايد و اگر حرفي دارد به من بگويد و از من سوال کند.

سرمربي پرسپوليس که در تمرين ديروز سرخپوشان از شاگردانش خواسته درباره داوري اين بازي صحبت نکنند گفت: بدون تعارف من وقتي دقيقه 4 بازي داور چنين تصميمي گرفت هاج و واج مانده بودم که چرا اين کار را کرده و به چه علت. نمي دانم شايد اگر متوجه اصل ماجرا شده بودم شايد نمي توانستم آن طور خودم را کنترل کنم ، بعد از بازي هم به بچه ها گفتم برويد رختکن و نگذاشتم بازيکني حرفي به کادر داوري بزند. ديروز هم به آنها گفتم که اين مسائل مربوط به من و باشگاه است و اين من و باشگاه هستيم که بايد پيگير باشيم نه شما. حتي از دو بازيکني که مصاحبه کرده بودند سوال کردم که چرا چنين حرف هايي زده ايد و از همه خواستم کسي حق ندارد راجع به داوري صحبت کند بلکه مي بايست بازيکن کارش را انجام دهد و تمرکزش را بگذارد روي بازي ها و بايد چه داخل زمين و چه بيرون از زمين به داور احترام بگذارد. پيگيري اين مسائل با باشگاه است و حالا چون به بنده اتهام تهمت زده شده من هم در کنار باشگاه بايد پيگير اين موضوع باشم و از خودم دفاع کنم. ضمناً از آن روز تا حالا خيلي ها با من تماس گرفته اند وکلي اطلاعات به من داده اند که حد ندارد. وقتي صحنه آهسته آن پنالتي عجيب را ديدم باورم نمي شد و پيش خودم گفتم خدا به من رحم کرده که صحنه را به طور واضح در حين بازي نديدم وگرنه شايد نمي توانستم خودم را کنترل کنم. بعد از بازي ويدئوي آن بازي را ديدم ، مثل کابوس بود ، خيلي ها هم خنده شان مي گرفت که داور چه کاري کرده .
من باز هم مي گويم بزرگترين مدرک بازي فيلم بازي است ضمن اينکه از حرف هايم عقب نشيني نمي کنم و اگر رسماً از من بخواهند مخلص کميته انضباطي فدراسيون هم هستم و يک سري مسائل و موارد و شواهد را با آنها در ميان مي گذارم. علاوه بر اين حالا که صحبت بازيکنان شد بايد بگويم بچه ها خيلي خودشان را کنترل کردند و خيلي در آن شرايط توانستند تمرکز خودشان را حفظ کنند . آنها مرد بودند و با غيرت بازي شان را کردند براي من غم و غصه بازي يک طرف بود و ناحقي که در حق اين بچه ها روا شد يک طرف ديگر. علاوه بر اين فقط بحث بازيکنان نيست ، بلکه بحث حق الناس است که آقاي قهرماني آن را ضايع کرد. پرسپوليس مال دايي و ايکس و ايگرگ نيست بلکه متعلق به مردم است و من مي دانم که هواداران پرسپوليس وقتي پاي تلويزيون اين ناحقي را ديدند چه کشيده اند و اين روزها چه مي گويند و چگونه افسوس مي خورند که سه امتياز با فن کمر از تيمشان گرفته شد و سه امتياز به تيم رقيب آنها داده شد.

علي دايي در ادامه با اشاره به برخي انتفادات مطرح شده گفت: ما پس از اين ناحقي که در حق ما و پرسپوليس روا شد آمده ايم يک حرفي زده ايم و پاي حرفمان هستيم ، عقب نشيني هم نمي کنيم ، اما ظاهرا چون به ما لقب اسطوره داده اند حق حرف زدن نداريم. بياييد و اين لقب اسطوره را از ما بگيريد تا ما بتوانيم از حقمان دفاع کنيم. اسم اسطوره را از جلوي اسم ما برداريد ما بشويم همين علي دايي و بس . اين القاب را از کنار ما برداريد تا بتوانيم حرفمان را بزنيم و از حقمان دفاع کنيم نه اينکه چون به ما لقب اسطوره داده شده ما را خفه کنيد و اجازه حرف زدن نداشته باشيم. حالا هزار تا کميته آمده اند و مي گويند مدرک بياوريد. من پاي حرفم هستم و فيلم بازي هم بزرگترين مدرک است و مطالب ديگري هم وجود دارد و حاضرم در صورتي که رسماً از من بخواهند آن را به کميته انضباطي فدراسيون ارائه کنم. براي من خيلي سخت بود که بعد از بازي ببينم چگونه بازيکنان تيمم پرپر شده و هر کدام گوشه اتوبوس با خودشان صحبت کنند و بگويند که چقدر راحت و چه عجيب حق ما ضايع شد. تازه اين بچه ها مرد و مردانه و با غيرت رفتند بازي کردند و در حالي که 10 نفره بوديم تا آخرين دقايق جلوي تيم حريف ايستادند و حتي مي توانستند نتيجه را برگردانند ولي با وجود اينکه تيم ما يک ناحقي بزرگ را تحمل کرده بود اين بچه ها با غيرتي که داشتند زحمت کشيدند و شايد اگر تلاش آنها نبود ممکن بود به خاطر 10 نفره بودن شکست بدي تحمل کنند. من به بچه ها گفتم اگر قرار است کسي اعتراض کند من و باشگاه اين کار را مي کنيم و حالا نيز دوباره مي گويم و چندين باره مي گويم که نپرسيده و سوال نکرده نگوييد دايي تهمت زد. من از حق دفاع کرده ام و لابد يک چيزهايي مي دانم که حالا نيز مي گويم عقب نشيني نمي کنم و اگر مدرک بخواهند پاي حرفم هستم و مي روم و مي گويم که چرا آن حرف ها را زدم.

علي دايي در پايان گفت: يک چيزي مي خواهم بگويم و آن اينکه هواداران پرسپوليس در بازي هاي آتي خواهشاً کاري با مسائل داوري نداشته باشند. اين بازي را فراموش کنند و بگذارند داوران با خيال راحت و آسودگي قضاوت کنند. اشتباه هست براي همه تيم ها ، از هواداران مي خواهيم صبور باشند و فقط به تشويق و حمايت از تيم خودشان بپردازند و تا دقيقه 90 پشت تيم و اين بچه ها بايستند. نبايد فضا به گونه اي باشد که داور فشار بيش از حدي را احساس کند ، ما هميشه به داوران احترام گذاشتيم و حالا هم مخلص داوران هستيم. بنده نيز سالها در اين فوتبال بودم و همه مي دانند که آدمي نيستم که بخواهم به خاطر يک اشتباه حرمت و قداست داوري را زير سوال ببرم. حالا هم اگر حرفي زده ام لابد يک چيزي بوده حرف زده ام. به قول قديمي تا نباشد چيزکي مردم نگويند چيزها. من از بازيکنان خواسته ام و از هواداران هم خواهش مي کنم کاري به اين موضوعات نداشته باشيد. بازيکن برود تلاش کند تا دل هواداران را شاد کند و هواداران هم تا دقيقه 90 بازي ها پشت اين تيم بايستند و بچه ها را شارژ کنند تا آنها بتوانند باعث سربلندي پرسپوليس و دوست دارانش شوند.

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
حواشی مربوط به قضاوت محسن قهرمانی در دیدار پرسپولیس برابر سپاهان همچنان ادامه دارد.

به گزارش نامه، محسن قهرمانی قضاوت خوبی در دیدار پرسپولیس و سپاهان نداشت و به خاطر تصمیم اشتباه در اعلام یک ضربه پنالتی به سود سپاهان و اخراج بازیکن پرسپولیس در دقیقه 4 بازی به شدت مورد انتقاد واقع شد.قضاوت ضعیف وی باعث شد مسئولان پرسپولیس و علی دایی به شدت علیه این داور موضع گیری کرده و اتهاماتی به وی وارد کنند که فدراسیون فوتبال نیز وارد ماجرا شده و قصد برخورد با باشگاه پرسپولیس را دارد.جالب اینجا بود که پس از اتمام بازی، هواداران خشمگین پرسپولیس در فضای مجازی از طرفداران این تیم در مشهد خواستند که با حضور مقابل منزل قهرمانی اعتراض خود را نشان دهند.از مشهد خبر می رسد که این اتفاق رخ داده و زیاده روی مردم خشمگین باعث شده پای پلیس نیز به ماجرا باز شود.بی شک ضعیف بودن قضاوت قهرمانی قابل توجیه نیست اما امیدواریم این رویه باب نشود که قضاوت ضعیف هر داور باعث برهم خوردن آرامش خانواده اش شود.

junior Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چند روزی نبودم این بازی سپاهان پرسپولیس حرصمو درآورده بود و هی میخواستم بیام اینجا ولی نمیشد!!!!
الانم که اومدم هیچی ندارم بگم دیگه:D

junior Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]چرا الان حس ملی تان گل کرد آقای نکونام؟[/h]
جواد نکونام این روزها روی دور مصاحبه کردن است. در آستانه بازی حساس استقلال و سئول، آقای شماره شش در گفتگوهای پرشمارش وضعیت آبی پوشان را به تیم ملی تشبیه می کند و می گوید از همدلی به وجود آمده بین ...
ارتش سرخ دات كام :
جواد نکونام این روزها روی دور مصاحبه کردن است. در آستانه بازی حساس استقلال و سئول، آقای شماره شش در گفتگوهای پرشمارش وضعیت آبی پوشان را به تیم ملی تشبیه می کند و می گوید از همدلی به وجود آمده بین سرخابی ها برای موفقیت استقلال خوشحال است!

این در حالی است که بعید به نظر می رسد پرسپولیسی ها آنقدر که نکونام فکرش را می کند به صعود استقلال علاقه مند باشند. به هر حال این یک بحث باشگاهی است و نه ملی، اما کاش آقا جواد که اینقدر خوب یاد مسایل میهنی و همدلی های عمومی می افتد، زمانی که در خلال یک بازی ملی بازوبند آبی اش را برای خوش خدمتی به استقلالی ها می بوسید هم به این چیزها فکر می کرد.

او سطح یک بازی ملی را تا اندازه های یک کل کل باشگاهی پایین آورد و حالا دارد تلاش می کند اندازه یک مسابقه باشگاهی را تا حد یک رویداد ملی بالا ببرد! واقعا جالب نیست؟

GAME_OVER

کاربر ممتاز
تمام قضاوت هاي عجيب داور جنجالي؛
تخصص قهرماني در سوت زدن براي صحنه هايي كه اتفاق نيفتاده
محسن قهرمانی دیدارهای زیاد را قضاوت کرده که در آنها اشتباهات عجیب و غریبی رخ داده است.

جام ورزشي؛ این روزها بحث قضاوت محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان داغ است. قرمزها خصوصا علی دایی معتقدند اشتباهات وی سهوی نبوده و مسائلی در بین است. به همین بهانه بد ندیدیم که نگاهی داشته باشیم به تمام قضاوت های محسن قهرمانی که با اشتباهات و اعتراض هایی همراه بود.

نکته جالب در قضاوت های قهرمانی اشتباهاتی است که کسی انتظار رخ دادنش را ندارد. اشتباه داوری در تشخیص و تصمیم گیری در خصوص رخدادهای فوتبال برای هر داوری ممکن است پیش بیاید اما ویژگی خاصی که مخصوص محسن قهرمانی است فعال و انفعالاتی است که اتفاق نیفتاده است اما او بر اساس آن تصمیم گیری کرده است! قهرمانی گلی که سالم است را مردود اعلام می کند و پنالتی که اتفاق نیفتاده را می گیرد!

برای مثال در لیگ هشتم، راه آهن در یک بازی حساس گلی به مس کرمان زد و خطایی هم رخ نداد اما داور خطای هند اعلام کرد! یا مثلا اعلام خطای 7 ثانیه از جمله خطاهایی است که تنها مخصوص محسن قهرمانی است که هیچ داور دیگری در سطح فوتبال ایران و جهان به این وسواس آن را اجرا نمی کند و هزاران بار در طول سال دروازه بانان بیشتر از 6 ثانیه توپ را نگه می دارند.

در طرف مقابل اشتباهات سایر داوران به شکلی است که اتفاقی در میدان رخ می دهد و آنها در تشخیص و تصمیم گیری درخصوص آن دچار اشتباه می شوند و همین مساله باعث می شود و مسئولان و هواداران تیم ها بتوانند راحت تر با آن کنار بیایند و به این شدت نسبت به آن مشکوک نشده و اعتراض نکنند.

قهرمانی قضاوت هایی به سود پرسپولیس هم داشته است برای مثال در بازی مقابل سایپا یا تراکتورسازی اما صحبت پرسپولیسی ها این است که قهرمانی در بازی های کم اهمیت بی طرفی را رعایت می کند و حتی به نفع آنها نیز تصمیم می گیرد و در مقابل در بازی های سرنوشت ساز مثل فینال جام حذفی و یا دربی پایتخت و دربی کشور(بازی پرسپولیس - سپاهان به دربی ایران معروف است) به ضرر این تیم قضاوت می کند ، بازی هایی که تاثیرگذاری و اهمیت آنها به مراتب بیشتر از مسابقات عادی لیگ است.

جدول زیر تنها بخشی از اشتباهات داوری تاثیرگذار قهرمانی طی سال های اخیر است که با نزدیک به 20 مورد اشتباه در 6 سال و میانگین 3.1 اشتباه در فصل در نوع خود رکورد محسوب می شود و البته این ها تنها مواردی است که ما موفق به ثبت آنها شده ايم و همه اشتباهات را شامل نمی شود.

* اولین اشتباه، یک دهه پیش
سال 82 در دیدار تیم های استقلال و سایپا قهرمانی اولین اشتباه بزرگ داوری خود را انجام داد تا در بین داوران جوان نامی برای خود دست و پا کند. او در دقیقه 60 بازیکن همشهری اش، نیکبخت واحدی را اخراج کرد و باعث تعجب تماشاگران استقلال شد. بعد از آن وقتی از وی درخصوص این اشتباه سوال کردند عنوان کرد که خودش فحاشی نیکبخت واحدی را شنیده است.

* سه سال بعد و باز هم علیه استقلال
سال 85 و زمانی که دو تیم استقلال و سپاهان در کورس قهرمانی بودند، بازی فوق العاده حساسی به قضاوت محسن قهرمانی بین دو تیم برگزار شد. سایپا از حریفش جلو افتاده بود. در یک صحنه داور مسابقه بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد ناگهان بازی را قطع کرد. همه متعجب بودند. باز هم دست محسن قهرمانی کارت قرمز را از جیب بیرون کشید و این بار سیاوش اکبرپور را از زمین اخراج کرد. بعدها قهرمانی گفت که مهاجم استقلال هنگامی که از کنارش رد می شده به او توهین کرده است.

* پرسپولیس- سپاهان نیمه نهایی جام حذفی 11 خرداد سال 86
بازی تا دقیقه 86 یک یک مساوی در جریان است که حسین پاپی خودش را درون محوطه جریمه به زمین می‌زند و قهرمانی با اعلام پنالتی پرسپولیس را از رسیدن به فینال محروم می کند. یک پنالتی روی مهرزاد معدنچی هم اعلام نشد.

* استقلال و راه آهن هفته بیست و دوم لیگ ششم سال 85
استقلال همچنان در کورس قهرمانی بود. انها می بایست بعد از این بازی به مصاف رقیب سنتی خود – پرسپولیس- بروند. در آن بازی بازیکنان راه آهن دو بار در محوطه جریمه استقلال سرنگون شدند که هر دوبار هم پنالتی بود. اما داور مسابقه هر دو بار در میان تعجب همگان دستور به ادامه بازی داد اما در یک صحنه کاملا واضح و در حالی که اشکارا مشخص بود در درون محوطه جریمه راه آهن هیچ اتفاقی نیفتاده داور مسابقه به سود استقلال اعلام پنالتی کرد. دقایقی بعد علی انصاریان که از پرسپولیس به استقلال رفته بود با دست زدن عمدی به توپ می بایست از داور یک اخطار دریافت می کرد اما باز هم آقای داور از دادن اخطار چشم پوشی کرد. علی انصاریان قبل از این بازی دو اخطاره بود و اگر این اخطار را دریافت می کرد بازی مقابل پرسپولیس را از دست می داد. استقلال ان بازی را دو بر یک برد اما جنجال ها ادامه داشت. اکبر میثاقیان سرمربی ان روزهای راه آهن گفت همشهری مان سرمان را برید. فردای آن روز مطبوعات از لطف بیش از حد یک داور به استقلال گفتند. باز هم تیتر اول روزنامه ها یک داور بود، یک داور مشهدی!

* پرسپولیس - ملوان هفته سوم لیگ برتر هشتم
در هفته سوم پیکارها قهرمانی با سوت اشتباه خود، یک پیروزی شیرین را از پرسپولیس در انزلی گرفت و پنالتی عجیبی را در دقایق پایانی مسابقه اعلام کرد. بازی پرسپولیس و ملوان تا دقایق پایانی دو بر یک به سود قرمز پوشان در جریان بود . پرسپولیس 20 دقیقه تا یک برد شیرین فاصله داشت. بازیکن ملوان در محوطه جریمه خود را به زمین زد. جلال رفاخایی روی زمین سر خورد داور مسابقه از 60 متری در سوت خود دمید! او دوان دوان خود را به محوطه جریمه رساند و با دست به سمت نقطه پنالتی اشاره کرد.

* استقلال- ذوب آهن لیگ برتر سال 1387 : اختراع خطای 6 ثانیه برای اولین بار
دقیقه 76 بازی استقلال و ذوب آهن فصل 87-88 ذوب آهن و استقلال در کورس قهرمانی هستند که به مصاف هم می روند. عیسی اندوی دروازه بان ذوب آهن توپ چند را چند ثانیه در دستانش نگه داشته است. قهرمانی به نشانه خطا و ضربه آزاد به نفع استقلال سوت می زند. ضربه گل می شود و ذوب آهن در پایان فصل قهرمانی را از دست می دهد.

* مس کرمان- راه آهن لیگ برترسال 1387
در یک صحنه بازیکن مس در محوطه جریمه به زمین خورد و داور به نشانه پنالتی در سوتش دمید اما صحنه آهسته خلاف تصمیم قهرمانی را نشان می داد. هیچ برخوردی بین بازیکن راه اهن با مهاجم مس صورت نگرفته بود. پناتی اشتباه قهرمانی مسی ها را یک بر صفر جلو انداخت.

در دقایق پایانی بازی بازیکن راه آهن توپی را به دروازه راه آهن سانتر می کند. مهاجم راه اهن بدون اینکه مدافعی از مس مانع حرکتش شود با سر توپ را وارد دروازه مس می کند تا گل مساوی به ثمر برسد اما سوت داور همه را میخکوب می کند. تصمیم قهرمانی مبنی بر خطای مهاجم راه اهن در حالی که معتقد بود او با دست گل زده سر و صدای زیادی به پا می کند؛ تصمیمی که حتی احتیاج به صحنه آهسته هم نبود تا به اشتباه بودنش پی ببری. اشتباهی که در صحنه آهسته کاملا مشخص بود و باعث شد تا محسن قهرمانی از قضاوت کردن محروم شود.

* پرسپولیس 1-4 سپاهان لیگ برتر نهم 8 آذر 89
پرسپولیس با 2 پنالتی محسن قهرمانی بازی را به سپاهان باخت. محسن قهرمانی داور مسابقه در دقیقه 2 به علی دایی سرمربی پرسپولیس تذکر داد. این یکی از سریع‌ترین تذکرهای داوران به سرمربیان تیم‌های لیگ برتری بود. داور این دیدار به دنبال اعتراض‌های مکرر دایی در دقیقه ‪ ۲‬با توقف بازی از سرمربی تیم پرسپولیس خواست تا در منطقه مجاز قرار گرفته و تنها به هدایت تیم خود بپردازد.

* استقلال ـ راه‌آهن لیگ دهم ؛ دروازه‌بان استقلال باید اخراج می‌‌شد
سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال، با اشاره به اشتباه داور دیدار تیم‌های استقلال ـ راه‌آهن گفت: قهرمانی باید دروازه‌بان تیم استقلال را از زمین بیرون می‌کرد. حسین عسکری با بیان این مطلب گفت: تنها در دیدار استقلال و راه آهن، داور بازی دچار اشتباه شده است. وی افزود: در دقیقه حدود 75 آن دیدار، محسن قهرمانی داور مسابقه باید محمد محمدی دروازه‌بان استقلال را به دلیل اینکه در بیرون از محوطه جریمه، توپ را با دست دفع کرده و موقعیت گلی از تیم راه آهن گرفت، با نشان دادن کارت قرمز از زمین بیرون می‌کرد که وی اصلا تشخیص هند نداده است؛ گاهی داور در تصمیم گیری اشتباه می‌کند، ولی وی اصلا تشخیص نداد!

* پرسپولیس - شهرداری تبریز لیگ دهم
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در تحلیل عملکرد داوران رقابت‌های لیگ برتر، قضاوت‌های صورت گرفته را مطلوب دانست؛ هرچند به برخی اشتباهات داوران نیز اعتراف کرد. رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره قضاوت داوران در هفته گذشته لیگ برتر گفت: به جز بازی پیروزی و شهرداری تبریز که داور به اشتباه در دقیقه 48 برای پیروزی پنالتی نگرفت، در بازی‌های دیگر صحنه‌های تأثیرگذار نداشتیم.

* داماش- ملوان لیگ برتر سال 1390 : فحش بدهند خطا نمی گیرم
«تا وقتی که تماشاگراتون فحش میدن خطا نمی گیرم» این شاید تاریخی ترین جمله ای باشد که محسن قهرمانی در یک بای بر زبان آورده. جمله ای که خود او نیز در برنامه 90 آن را تایید کرد و گفت به خاطر اینکه تماشاگران به او فحاشی می کرده اند عمدا برای تیم شان خظا نمی گرفته. شاهکار فردوسی پور در برنامه 90 پرده از مکالمات رد و بدل شده بین او و بازیکنان برداشت و باعث شد تا او برای دومین بار و به صورت موقت محروم شود.

* استقلال - سپاهان هفته نخست لیگ یازدهم؛ اعتراف کمیته داوران به اشتباه قهرمانی
اخراج نادرست‌ هافبک استقلال از سوی کمیته تأیید شد. مسئولان تیم استقلال پس از اعلام نظر چند پیشکسوت داوری مبنی بر اشتباه محسن قهرمانی، داور دیدار استقلال مقابل سپاهان، اعتراض رسمی خود را به کمیته داوران اعلام و مسئولان در کمیته داوران و سرپرست کمیته، اعتراض باشگاه استقلال را اصولی و درست اعلام کردند. مسئولان در کمیته فنی پس از بازبینی فیلم دیدار آبی‌ها در مقابل سپاهان اعلام کردند،‌ اخراج اسماعیل شریفات، هافبک استقلال از زمین مسابقه به هیچ وجه کار درستی نبوده و محسن قهرمانی، داور این دیدار درباره این صحنه کاملا اشتباه کرده که سوت خود را به صدا درآورده است.

* استقلال - مس سرچشمه هفته دوازدهم لیگ یازدهم
در ثانیه 30 بازی قهرمانی بازیکن مس را در یک تصمیم عجیب اخراج کرد تا در نهایت استقلال بازی را یک بر صفر برنده شود.

* استقلال - راه آهن لیگ یازدهم 20 اسفندماه ۱۳۹۰
اعتراض‌های بی‌پایان علی دایی به داوری از اتفاقات ویژه این میدان بود. این اعتراض‌ها تا جایی ادامه یافت که محسن قهرمانی مجبور شد در یک صحنه به‌طور جدی به دایی تذکر داده و او را به اخراج از میدان تهدید کند. راه آهنی ها معتقد بودند داور خطای پنالتی آنها را نگرفته.

* پرسپولیس و تراکتورسازی لیگ برتر سال 1392
لیگ برتر سیزدهم و بازی رفت دو تیم در ورزشگاه آزادی.اعلام ضربه پنالتی به نفع پرسپولیسی ها در صحنه ای که در نهایت مشخص نشد توپ به ست مدافع تراکتورسازی خورد یا نخورد. البته این پنالتی تبدیل به گل نشد و پرسپولیسی ها با تک گل سید صالحی موفق به شکست دادن تراکتورسازان شدند.پس از این قضاوت ضعیف قهرمانی برای 4 هفته محروم شد.

* پرسپولیس و ذوب آهن هفته بیست و سوم لیگ برتر سال 9 بهمن 1390
پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم دیدار مقابل ذوب آهن به عملکرد محسن قهرمانی داور این بازی اعتراض کردند. در یکی از این صحنه‌ها، جواد کاظمیان با دروازه‌بان ذوب آهن تک به تک شده بود اما پیش از آنکه توپ را به سمت دروازه بزند، به همراه بازیکن ذوب آهن به زمین خورد و در این لحظه بازیکنان و هواداران پرسپولیس اعتقاد به خطای هند داشتند اما داور خطایی اعلام نکرد. ر دقیقه 80 علی کریمی پس از جا گذاشتن دو مدافع ذوب آهن در محوطه جریمه تیم اصفهانی سرنگون شد که در این صحنه هم کادر فنی و همه پرسپولیسی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما محسن قهرمانی با لبخندی اعلام کرد که خطایی روی کریمی اتفاق نیفتاده است.

* فجرسپاسی - پرسپولیس هفته نوزدهم لیگ دوازدهم 10 دی 1391
در این بازی بازیکن فجر با یک لگد محکم چنان ضربه ای به غلام رضا رضایی زد که نزدیک بود اتفاق ناگواری برای رضایی بیفتد ولی قهرمانی درحالیکه در یک متری صحنه بود خطا نگرفت. پرسپولیس 2-0جلو بود و اگر این گل را می زد نتیجه سه بر صفر می شد. این همان بازی بود که رضایی سریعترین گل تاریخ لیگ برتر را زد. در این بازی قهرمانی برای دومین بار در طول تاریخ خطای 6ثانیه نیلسون را اعلام کرد و نزدیک بود پرسپولیس گل بخورد که شانس آورد توپ تبدیل به گل نشد و برنده بازی شد. در حواشی این بازی گزارش شده بود قهرمانی مدام به رفتارهای تماشاگران پرسپولیس اعتراض کرده و برای تماشاگران فجر دست تکان داده است.

* استقلال - نفت تهران بازی رفت لیگ برتر دوازدهم
محسن قهرمانی در دیدار تیم های استقلال و نفت تهران در سال 91 دو بازیکن نفت را از زمین مسابقه اخراج کرد تا استقلال هم به سادگی از سد نفتی ها عبور کند و هم صدرنشین رقابت های لیگ شده و سایر رقبا را جا بگذارد. در برنامه نود مشخص شد هر دو اخراج بازیکنان نفت اشتباه بود.

* استقلال - پرسپولیس هفته بیست و سوم لیگ برتر دوازدهم 1392
محسن قهرمانی در میان اعتراض شدید پرسپولیسی ها برای اولین بار داور دربی شد. پرسپولیسی ها عقیده دارند که شارژ محمد نوری از پشت درست مانند پنالتی که قهرمانی در سال 86 برای سپاهان برابر پرسپولیس گرفت اتفاق می افتد و پنالتی نمی گیرد. روی ضربه کرنر مدافع استقلال به جلال حسینی فن کمر می زند و پنالتی نمی گیرد. جواد نکونام درون محوطه پای رضا حقیقی را درو می کند و پنالتی نمی گیرد. برخی کارشناسان داوری از جمله خسروی و سیار تایید می کنند که قهرمانی سه پنالتی پرسپولیس در دربی را نمی گیرد!

* ملوان - سایپا هفته هشتم لیگ برتر سیزدهم 14 شهریور 1392
ملوان یک بر صفر عقب بود که سایپا روی ضدحمله با خطا روی سالارزاده بازیکن ملوان صاحب توپ شد و به گل بعدی رسید. در این صحنه درگیری و فحاشی او با سالارزاده هم حاشیه ساز شد و بعد از بازی مشخص بود قهرمانی باید خطای بازیکن سایپا را می گرفت.

نکته جالب دیگر آمار عجیب کارت‌های قرمز این داور هست که رکورد دار کارت قرمز در بین تمام داوران برتر ایران با 19 کارت قرمز. بعد از او ترکی با 12 و مظفری زاده 10 کارت قرمز در لیگ داده اند.

darab64

عضو جدید
اينم تيم ملی استقلالی. دو بار تيم ملی كره رو برديم رفتن آبروريزی كردن و برگشتن. تيم داغون تايلندی رو برده بودن خيلی جو زده شده بودن.

يه مردسال تو آسيا
حـسـرت استقلالـيا

GAME_OVER

کاربر ممتاز
روزنامه گل یه مصاحبه از غیاثی زده که گفته قهرمانی به من گفته یکی از مدیرای سازمان لیگ بهم گفته استقلال رو برنده کن ..!!!
الله و اعلم ..

GAME_OVER

کاربر ممتاز
نمیدونم فوتبالیای ایران کجا یه قدم اشتباه گذاشتن و چه گناه کبیره ای کردن که این شد رییسشون :D
هرجای دنیا باشه واسه این موضوع پای پلیس و دستگاه قضا وسط میاد اونوقت این خل و چل میگه توبه رو خدا میکنه همه چی دعوای زن و شوهری بوده :|

کفاشیان: اعتراف قهرمانی مثل توبه است، خدا توبه را می‌پذیرد/ چند هفته محرومیت برای او کافی است!

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال می گوید دعواهای برنامه 90 مثل دعواهای زن و شوهر است.علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال از عملکرد برنامه 90 و عادل فردوسی‌پور گلایه دارد. او معتقد است نباید پیش از حکم نهایی مراجع ذی‌صلاح، موضوع قهرمانی و پرسپولیس در یک برنامه زنده تلویزیونی مطرح می‌شد. کفاشیان اصرار دارد بگوید دعوای یک زن و شوهر هم می‌تواند در تلویزیون این قدر بیننده داشته باشد. رئیس فدراسیون همچنین در ادامه خبرهای خوبی می‌دهد و می‌گوید بازی ایران و آمریکا در پیش است.

* آقای کفاشیان در جلسه‌ای که دوشنبه عصر در فدراسیون برگزار شد، نبودید. آقای رویانیان و دایی به فدراسیون فوتبال رفته بودند.

بله، متأسفانه به دلیل مشغله‌ها و جلساتی که در آکادمی فوتبال داشتیم، باید می‌رفتم. البته من در این زمینه کاره‌ای نیستم و در فدراسیون مسئولانی هستند که باید این مسائل را پیگیری ‌کنند. جلسه هم که برگزار شد و امیدواریم آخرش خیر باشد و به نفع فوتبال تمام شود.

* پس از این جلسه برنامه 90 هم روی آنتن رفت و علی دایی با محسن قهرمانی بحث‌هایی داشت.

بله، من تا ساعت 1:30 بیدار بودم و برنامه را دیدم ولی واقعاً متأثر شدم. آقای فردوسی‌پور در برنامه‌‌اش دادگاه درست کرده است. این کارها درست نیست. اگر ما قانون داریم و به آن پایبند هستیم، درست نیست در یک برنامه زنده تلویزیونی چنین کاری کنیم. اگر شکایت هست و اعتراض، باید مراجع ذی‌صلاح ابعاد مختلف پرونده را بررسی کنند و سپس توضیح دو طرف را هم بشوند و در نهایت رأی صادر کنند. این درست نیست که هنوز بررسی نشده، در یک برنامه زنده تلویزیونی دو طرف بیایند و این حرف‌ها را بزنند.

* یعنی احساس می‌کنید نباید محسن قهرمانی روی آنتن می‌رفت و حرف می‌زد؟

بالاخره پرسپولیسی‌ها در فدراسیون توضیحات خودشان را دادند. شما کلیت برنامه را نگاه کنید. علی دایی می‌گفت فلان مدرک را دارد و قهرمانی می‌گفت منم دلیل دارم. ببینید وقتی بحث این شکلی است، یعنی هنوز دو طرف توضیحات دیگری را نشنیده‌اند. در حالی که باید پرونده به ‌دست مسئولان برسد و روی کلیت و همین توضیحات نظر بدهند. باید ابتدا مراجع ذی‌صلاح قضاوت کنند، بعد این بحث‌ها شود. نباید با چنین برنامه‌هایی آبروی کسی از بین برود. ببخشید شما برو دادگاه، یک برنامه زنده پخش کن، در حالی که زن و شوهر دارند دعوا می‌کنند، معلوم است همه مردم ایران می‌نشینند و نگاه می‌کنند. برنامه 90 هم به این شکل شده بود. واقعاً مردم یک برنامه را ببینند، فوتبال ما درست می‌شود؟ به نظر من 90 با پخش این مصاحبه‌ها، حرمت‌ها را می‌شکند. این برای فوتبال ما خوب نیست. برای جامعه ما خوب نیست و باعث عصبانیت یک عده می‌شود.

* به‌ هر‌ حال باید به پرسپولیسی‌ها هم بابت این عصبانیت حق دارد.

در فوتبال یک تیم می‌برد و یک تیم می‌بازد. ما نباید به خاطر یک باخت ارزش‌ها را از بین ببریم. ببینید آن باخت جبران می‌شود. تیم می‌تواند تلاش کند و برنده باشد ولی ارزش چیزی نیست که یک‌شبه به ‌دست بیاید. وقتی از بین برود، خیلی سخت می‌شود آن را بازگرداند. ناراحتی من به خاطر این است.

* شما صحنه را دیدید؟ به ‌هر ‌حال آقای قهرمانی اشتباه کرده است.

من کاری به این ندارم، می‌گویم اشتباه است و اشتباه می‌شود ولی نباید آبروی یک نفر را ببریم. بدون تحقیق و روی حرف که نمی‌شود آبروی یک نفر را برد. آقای قهرمانی اشتباه کرده ولی آیا این خوب است که هنوز بدون اینکه تحقیقی صورت بگیرد، به مردم القا کنیم که او پول و رشوه می‌گیرد؟ ببینید مراجع ذی‌صلاح باید در این زمینه تحقیق کنند. طبق قانون رأی صادر شود نه اینکه عجله کنیم و سریعاً یک نفر را گناهکار اعلام کنیم. پس دادگاه برای چیست؟

* شاید این به خاطر عدم پیگیری در گذشته بوده است. به هر حال این مسئله می‌تواند تأثیرگذار باشد.

نه این حرف‌ها نیست. ببینید الان از یک نفر دزدی می‌شود، مثلاً از خود من. ممکن است 90 درصد به فلان آدم شک داشته باشم. آیا می‌توانم بگویم دزد اوست؟ قطعاً نمی‌توانم بگویم. باید اول اثبات شود. ممکن است شما هزارتا فکر اشتباه بکنی. اگر مدرک هست که هیچ، اگر نه باید مدرک جمع کنید. الان پرسپولیسی‌ها می‌گویند مدرک داریم، مخلص شما هم هستیم. مطمئن باشید پیگیری صورت می‌گیرد و اگر کسی تخلفی کرده باشد، با او برخورد خواهد شد اما اینکه قبل از بررسی و صدور رأی، آبروی یک نفر ریخته شود اصلاً کار درستی نیست.

* در گذشته پرسپولیسی‌ها به شما نام آقای قهرمانی را گفته بودند؟

نه نام کسی را نیاوردند ولی آقای رویانیان کلی گفته بود که یکسری مسائل اتفاق افتاده است. ایشان به دفتر من آمدند و حرف‌های کلی زدند ولی مدرکی ارائه ندادند.

* هیچ مدرکی؟
هیچ مدرکی ارائه ندادند ولی حرف‌هایی زدند و کلیت ماجرا را بازگو کردند.

* بحث این است که شما این بار قصد «ماست‌مالی» ندارید و می‌خواهید واقعاً پرونده را پیگیری کنید! آقای رویانیان این حرف را زده بود.

ماست‌مالی یعنی چه؟ ببینید تمام حرف ما این است که با حرف زدن و شفاهی نمی‌شود حکم داد. همه چیز باید روی مدرک باشد. نمی‌دانم یک تماس تلفنی، یک چک یا هر چیز دیگری. الان من آن مرجع ذی‌صلاح نیستم که بتوانم تصمیم بگیرم. بنده رئیس فدراسیون هستم با وظایفی مشخص. قطعاً جایی که باید پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام خواهم داد. اگر شما قبل از پیگیری حرفی را بزنی، جرم مرتکب شده‌ای.

* پس شما با کلیت این بحث‌ها مخالف هستید و نباید 90 آن‌ طور به موضوع می‌پرداخت.

من بحثم این است که نباید مردم را نسبت به فوتبال بدبین کنیم. ببینید فکر مردم خراب می‌شود. فوتبال ورزشی است که باید باعث لذت مردم شود نه اینکه همه را بدبین کند و به هر نتیجه‌ای شک کنند. داور اشتباه کرده، عذرخواهی هم کرده و گفته کارش درست نبوده. ما هم ایشان را محروم می‌کنیم و دیگر قضاوت چنین بازی‌هایی را به او نمی‌دهیم. شما وقتی جرمی مرتکب می‌شوی، مگر توبه نمی‌کنی و خدا نمی‌بخشد؟ داور هم همین طور. اعتراف به اشتباه کرده است و محرومیتش را می‌کشد اما نباید برخی مسائل قبل از رأی، علنی شود.

* جدا از این بحث، قرار است با تیم ‌ملی آمریکا بازی دوستانه داشته باشیم؟

بله، احتمال برگزاری این بازی زیاد است. شفاهی به ما پیشنهاد برگزاری این بازی را در خاک خودشان داده‌اند. درخواست کتبی هم به زودی می‌کنند. مقدماتی جام‌جهانی‌ تمام شد، به احتمال زیاد به آمریکا سفر می‌کنیم و بازی دوستانه‌ای با تیم ‌ملی این کشور خواهیم داشت.

* تاریخ برگزاری بازی معلوم نیست؟

نه هنوز. آمریکا بازی‌های مقدماتی را تمام نکرده ولی به جام ‌جهانی‌ صعود کرده. پس از مسابقات برنامه را تعیین می‌کنیم.

* ظاهراً قرار است فوتبال نقش مهمی را در رابطه دو کشور بازی کند.

بالاخره آمریکایی‌ها اولین تحریم‌ها را از روی ورزش برداشتند. ما الان برای نقل و انتقال پول، گرفتن پول‌های بین‌المللی و پرداخت دستمزد مربیان خارجی یا گرفتن کالاها و سایر خدمات، مشکلی نداریم. فوتبال سیاست نیست. ما از روز اول این را به فیفا گفتیم. الان واقعاً دارد اتفاقات خوبی می‌افتد.

* یک میلیون دلار فدراسیون را که ضبط کرده بودند، آزاد می‌کنند؟

به احتمال زیاد این پول را به ما بدهند. به خزانه‌داری آمریکا نامه نوشتیم. گفتیم به خاطر خدمات فوتبالی بوده. امیدوارم که این پول را بدهند چون در این شرایط خیلی به ما کمک خواهد کرد.