[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

nazgol m

عضو جدید
ممکنه در مورد زمینه های مورد علاقتون بپرسن.ولی اینکه در مورد پروپوزال بپرسن نه.در مورد توصیه نامه هم بی تاثیر نیست.هر چند میزان تاثیرش زیاد نباشه .بستگی به مرجعش داره.مسلما اگه از مرجعی باشه که بشناسن وقبول داشته باشن تاثیر بیشتری میذاره.همونطور که گفتم پایان نامه ومقالات وکتاب و زبان و معدل و دانشگاه قبلی ونحوه پرداخت شهریه موارد مهم هستن.واز همه اینها مهمتر نمره آزمون کتبیه.
نکته دیگه هر چی مدرک دارین ببرین.حتی اگه فکر میکنین ممکنه تاثیر نمیذاره هم ببرین.مدرک زبان وتاییدیه مقالات و...خلاصه از تمام امکاناتتون استفاده کنین.
سعی کنین استرس خودتون رو کنترل کنین.چون ممکنه ساعتی که برین برای مصاحبه همون نفر اول باشین یا نفر آخر و چند ساعت منتظر بمونین وهر شخصی بیاد بیرون یه سری مطالب جدید بگه که استرستون بیشتر بشه.ترتیب نفرات اصلا روند ثابتی نداره .
امسال ظرفیت به شدت بالا رفته وطبق اخبار موثق 21 نفر دکترا میگیره!

من مقاله آي اس آي ندارم و فقط دو مقاله داخلي كه در كنفرانس ارائه كردم يكيش به زبان انگليسي هست. فوقمم از شريف گرفتم. فقط نكات منفي از ديد خودم نداشتن مقاله زياد و كار در فيلد بازار محصولات پتروشيمي هست كه يه مدتي از محيطهاي پژوهشي دور بودم و تو بخش توليدي هم تجربه اي ندارم. تو پژوهشگاه صنعت نفت هم كار كردم و مدارك زيادي از دوره هاي گذرونده (عمدتا هم مربوط به بخش اقتصاد مهندسي ) دارم.
ممكن هم هست كه بهم بگن نبايد كار كنم؟ معدل ليسانس هم مهمه يا فقط فوق؟(آخه معدل ليسانسم نسبتا پايينه). البته رتبه و نمره آزمونم بد نيست.
سوالي هم در مورد بورسيه شدن داشتم اينكه آيا بعد قبولي دانشگاههايي ميشه پيدا كرد كه بورس كنند؟ تو دفترچه راهنما نوشته بود براي اكثر رشته ها بورسيه دارن و در مواردي كه نداشته باشن وامهاي بلند مدت ميدن در اين مورد اطلاعي داريد شما؟
بازم ممنونم كه جوابمو ميديد و ببخشيد كه خيلي سوال مي كنم

m.mansourpour

عضو جدید
من مقاله آي اس آي ندارم و فقط دو مقاله داخلي كه در كنفرانس ارائه كردم يكيش به زبان انگليسي هست. فوقمم از شريف گرفتم. فقط نكات منفي از ديد خودم نداشتن مقاله زياد و كار در فيلد بازار محصولات پتروشيمي هست كه يه مدتي از محيطهاي پژوهشي دور بودم و تو بخش توليدي هم تجربه اي ندارم. تو پژوهشگاه صنعت نفت هم كار كردم و مدارك زيادي از دوره هاي گذرونده (عمدتا هم مربوط به بخش اقتصاد مهندسي ) دارم.
ممكن هم هست كه بهم بگن نبايد كار كنم؟ معدل ليسانس هم مهمه يا فقط فوق؟(آخه معدل ليسانسم نسبتا پايينه). البته رتبه و نمره آزمونم بد نيست.
سوالي هم در مورد بورسيه شدن داشتم اينكه آيا بعد قبولي دانشگاههايي ميشه پيدا كرد كه بورس كنند؟ تو دفترچه راهنما نوشته بود براي اكثر رشته ها بورسيه دارن و در مواردي كه نداشته باشن وامهاي بلند مدت ميدن در اين مورد اطلاعي داريد شما؟
بازم ممنونم كه جوابمو ميديد و ببخشيد كه خيلي سوال مي كنم

البته مقاله آی اس آی خیلی مهمه. سال پیش فکر میکنم یکی از دوستان از دانشگاه شیراز 14 تا مقاله داشت که 6 تاش آی اس آی بود.ولی بقیه دوستان 2 یا 3 تا مقاله داشتن مثل شما. ولی رزومه شما نکات مثبت زیادی داره.در مورد کار هم سال پیش به خاطر همین موضوع اشتغال که البته بیشتر برای آقایون دغدغه ست چند نفر از بچه ها انصراف دادن.چون واحدها 3 روز تو هفته بود ویکی دو نفر از دوستان هم تو شهرستان شاغل بودن.به این خاطر از 10 نفر ورودی سال گذشته 8 نفر خانوم هستن.البته سال اول اینطوریه.
شهریه ترم اول رو باید خودتون پرداخت کنین.ولی وام بلند مدت میدن.باز البته بستگی به قوانین وبخشنامه ها داره.10 میلیون وام بانک صادراته.اگه البته تو بوروکراسی اداری به مشکلات نخوره.معدل لیسانس هم مهمه اما معدل فوق مهمتره به خصوص که دانشگاه شریفه.زیاد نگران معدل نباشین.اگه طرح پژوهشی دارین یا اختراعی ثبت کردین یا دستگاهی ساختین هم مهمه.اگه به خاطر اینکه کارتون رو از دست ندین وهمزمان بتونین تمام وقت شاغل هم باشین و فرصت این رو هم دارین که سراسری ادامه بدین دانشگاه آزاد میاین و قصد دارین درآینده در محیط آکادمیک کار کنین یه کمی بیشتر تامل کنین ولی اگه میخواین تو محیط های صنعتی ادامه بدین خب فرق میکنه.کسی به شما نمیگه کار نکنین قانونی نداریم فقط اسم مقطع دکترای تمام وقته.خودشون هم میدونن که برای تامین شهریه هم که شده باید منبع درآمدی وجود داشته باشه.
در مورد بورسیه امکانش هست ولی سخته باید دانشگاهی آشنا داشته باشین مثلا واحدهای شهرستانهای کوچیکتر.عملا شرایط بورسیه شدن خیلی سخت تر از گذشته ست.به چیزایی که تو دفترچه نوشته زیاذ توجه نکنین.
ایشالا که بهترین تصمیم رو در نهایت بگیرین.

nazgol m

عضو جدید
البته مقاله آی اس آی خیلی مهمه. سال پیش فکر میکنم یکی از دوستان از دانشگاه شیراز 14 تا مقاله داشت که 6 تاش آی اس آی بود.ولی بقیه دوستان 2 یا 3 تا مقاله داشتن مثل شما. ولی رزومه شما نکات مثبت زیادی داره.در مورد کار هم سال پیش به خاطر همین موضوع اشتغال که البته بیشتر برای آقایون دغدغه ست چند نفر از بچه ها انصراف دادن.چون واحدها 3 روز تو هفته بود ویکی دو نفر از دوستان هم تو شهرستان شاغل بودن.به این خاطر از 10 نفر ورودی سال گذشته 8 نفر خانوم هستن.البته سال اول اینطوریه.
شهریه ترم اول رو باید خودتون پرداخت کنین.ولی وام بلند مدت میدن.باز البته بستگی به قوانین وبخشنامه ها داره.10 میلیون وام بانک صادراته.اگه البته تو بوروکراسی اداری به مشکلات نخوره.معدل لیسانس هم مهمه اما معدل فوق مهمتره به خصوص که دانشگاه شریفه.زیاد نگران معدل نباشین.اگه طرح پژوهشی دارین یا اختراعی ثبت کردین یا دستگاهی ساختین هم مهمه.اگه به خاطر اینکه کارتون رو از دست ندین وهمزمان بتونین تمام وقت شاغل هم باشین و فرصت این رو هم دارین که سراسری ادامه بدین دانشگاه آزاد میاین و قصد دارین درآینده در محیط آکادمیک کار کنین یه کمی بیشتر تامل کنین ولی اگه میخواین تو محیط های صنعتی ادامه بدین خب فرق میکنه.کسی به شما نمیگه کار نکنین قانونی نداریم فقط اسم مقطع دکترای تمام وقته.خودشون هم میدونن که برای تامین شهریه هم که شده باید منبع درآمدی وجود داشته باشه.
در مورد بورسیه امکانش هست ولی سخته باید دانشگاهی آشنا داشته باشین مثلا واحدهای شهرستانهای کوچیکتر.عملا شرایط بورسیه شدن خیلی سخت تر از گذشته ست.به چیزایی که تو دفترچه نوشته زیاذ توجه نکنین.
ایشالا که بهترین تصمیم رو در نهایت بگیرین.

من یه سری سوالات دیگه ای هم داشتم که طی پیام خصوصی براتون ارسال کردم ممنون می شم جواب پیامم رو بدید

baran_1957

عضو جدید
سلام به همگي
يه سوال داشتم ممنون مشيم اگرجواب بدين. كلا براي دكتري چند ماه كافيه كه بخوني. بعدش اينكه چون حدود 70% از كارشناسي و 30 %از دروش ارشد سوال مياد، دروس كارشناسي رو بخونيم بسه؟
براي دكترا دوستان پيشنهاد شركت در موسسه يا استفاده از جزوات موسسه هايي مثل مدرسان شريف و يا پارسه رو ميدن؟ آيا فايده دارن؟ يا به نظرتون همون كتابهاي راهيان ارشد كافين؟

arasbaran

عضو جدید

پیوست ها

• 2360-PHD92-[www.konkur.in].pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 2

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام به همگي
يه سوال داشتم ممنون مشيم اگرجواب بدين. كلا براي دكتري چند ماه كافيه كه بخوني. بعدش اينكه چون حدود 70% از كارشناسي و 30 %از دروش ارشد سوال مياد، دروس كارشناسي رو بخونيم بسه؟
براي دكترا دوستان پيشنهاد شركت در موسسه يا استفاده از جزوات موسسه هايي مثل مدرسان شريف و يا پارسه رو ميدن؟ آيا فايده دارن؟ يا به نظرتون همون كتابهاي راهيان ارشد كافين؟

دوستان این سوال منم هست لطفا جواب بدین هوووووووووووم

ssordi

عضو جدید
سلام.

کلا کنکوری شدن آزمون دکترا قرار بود تنها 2 سال به صورت آزمایشی انجام بشه. به هر حال سال اول، تمام رشته ها دروس مشابهی رو امتحان دادند (ریاضی، فیزیک، زبان، استعداد تحصیلی).

سال گذشته دروس تخصصی شدند و هر رشته متناسب با دروس خودش آزمون داد (البته زبان و استعداد تحصیلی همچنان مشترک بود)

پارسال دروس سینیتیک و طراحی راکتور، پدیده های انتقال، ترمودینامیک مد نظر بود (بعلاوه زبان و استعداد تحصیلی)

دو جلسه آزمون صبح و بعد از ظهر برگزار شد، آزمون صبح دروس تخصصی به مدت 4 ساعت . آزمون عصر زبان و استعداد تحصیلی به مدت 4 ساعت.

کلا حدود 620 نفر اول مجاز شدند. درصد دروس به سه گروه تقسیم میشه : دروس تخصصی، زیان، استعداد تحصیلی

من هر کدوم رو 20 درصد زدم و 320 آوردم. با این وجود نه تنها تهران دعوت نشدم، بلکه دانشگاه های فردوسی مشهد و صنعتی بابل و حتی سمنان رو هم واسه دعوت به مصاحبه نیاوردم.

در رابطه با دوستی که 270 آورده بود هم همین طور بود.

دوستی که 130 آورده بود هم فردوسی، صنعتی بابل و پزوهشگاه صنعت نفت دعوت به مصاحبه شده بود. یعنی در حقیقت با 130 هم حتی
تهران دعوت به مصاحبه نشد.

دوستی بیان کرده بود که ثبت اختراع داره؛ به ایشون پیشنهاد می کنم از طرح های نخبگی اقدام کنه شاید نتیجه بگیره چون من خودم نفر اول ارشد فردوسی مشهد هستم و از راه آزمون دکترا به جایی نرسیدم .
سلام. من میخواستم بپرسم با رتبه ی 320کدوم دانشگاه ها برای مصاحبه دعوت شدید؟، دانشگاه رازی چه رتبه ای میخاست؟اگه اطلاعات بیشتری دارید که با چه رتبه ای کدوم دانشگاه ها برای مصاحبه دعوت میشن،ممنون میشم.
یه سوال دیگه اینکه اگه تو ارشد تعداد دانشجویان یه رشته کمتر از ده نفر باشه،نفر ممتاز فقط همون نفر اوله میشه؟یا نفر دومم هست؟

asma_rosie

عضو
سلام دوستان.من امسال ارشد دانشگاه تبریز قبول شدم.اطلاعات زیادی درباره دانشگاهش ندارم اما شنیدم دانشگاه قوی ای نیست.چون می خوام برا دکترا اپلای کنم برام مهمه که کجا درس بخونم.لطفا اگه اطلاعاتی درباره دانشگاه تبریز دارین در میون بگذارید.سپاسگذارم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
داشتم تاپیک بچه هایی که ارشد قبول شدن رو میدیدم،دیگه باید شروع کنم برا دکترا خوندن، کسی هست بخوایم با هم شروع کنیم،از پدیده های انتقال که تو ارشد خوندیم از کدوم منبع برا دکترا استفاده کنیم؟

مهندس علی

کاربر فعال
سلام دوستان.من امسال ارشد دانشگاه تبریز قبول شدم.اطلاعات زیادی درباره دانشگاهش ندارم اما شنیدم دانشگاه قوی ای نیست.چون می خوام برا دکترا اپلای کنم برام مهمه که کجا درس بخونم.لطفا اگه اطلاعاتی درباره دانشگاه تبریز دارین در میون بگذارید.سپاسگذارم

من دانشجوی ارشد ورودی 88 صنعتی سهند تبریز بودم.
دانشگاه تبریز از لحاظ محیطی یه دانشگاه کامل است. بخصوص دانشکده شیمی آن (نه مهندسی شیمی) . توی این دانشکده 2-3 تا چهره ماندگار است حالا اگر از همین اساتید استفاده کنند عالی است .حدود سال 87 یا 88 ارشد مهندسی شیمی آوردند.

ولی به نظر من اگر توانایی اش (مالی و روحی ) را داری حتما اپلای کن چون برای دکترای خیلی راحتتر هستی
توی ارشد با وجود تحریم ها به خصوص کمبود مواد شیمیایی هیچ بروژه درست و درمونی نمی شه انحام داد.
من حاضرم یک بار دیگه ارشد بحونم (نه توی ایران) و برای ازمون دکتری این همه دردسر نکشم

k_siroos

مدیر بازنشسته
داشتم تاپیک بچه هایی که ارشد قبول شدن رو میدیدم،دیگه باید شروع کنم برا دکترا خوندن، کسی هست بخوایم با هم شروع کنیم،از پدیده های انتقال که تو ارشد خوندیم از کدوم منبع برا دکترا استفاده کنیم؟

سلام

آزمون دکترا بیشتر از اینکه به معلومات نیاز داشته باشه به این صورت هست که باید بدونید کجا چه تستی رو بزنید. با توجه به اینکه سوالات تخصصی این آزمون ضریب یکسانی برای تمامی دروس داره پس می‌تونید درسی که روی اون تسلط بیشتری دارید یا ساده‌تر هست رو بهتر و بیشتر بخونید و یا در درسی که ضعیف‌تر هستید یا نکات اون زیاد و وقت‌گیری تمرکز کمتری بکنید. زبان که وضعیتش مشخصه و با دوبار نمونه سوال زدن دستتون میاد که مثلا بخش لغات خیلی سخته و یک انگلیسی زبان رو هم بیارین نمی‌تونه کامل بزنه ;)
قسمت استعداد تحصیلی هم یک سری سوال وقتگیر داره که باید با علم به اینکه کدوم سوالات هستند (با دیدن سوالات سال‌های قبل) از روی اونها در ابتدای کار بگذرین. مثلا من در سال گذشته از آخر به اول اومدم، چون سوالات آخر استعداد تحصیلی معمولا موردی (نه یک سری سوال مرتبط به هم) و مربوط به تصور فضایی یا بازی با اعداد هست.

sorush_65

عضو جدید
سلام

آزمون دکترا بیشتر از اینکه به معلومات نیاز داشته باشه به این صورت هست که باید بدونید کجا چه تستی رو بزنید. با توجه به اینکه سوالات تخصصی این آزمون ضریب یکسانی برای تمامی دروس داره پس می‌تونید درسی که روی اون تسلط بیشتری دارید یا ساده‌تر هست رو بهتر و بیشتر بخونید و یا در درسی که ضعیف‌تر هستید یا نکات اون زیاد و وقت‌گیری تمرکز کمتری بکنید. زبان که وضعیتش مشخصه و با دوبار نمونه سوال زدن دستتون میاد که مثلا بخش لغات خیلی سخته و یک انگلیسی زبان رو هم بیارین نمی‌تونه کامل بزنه ;)
قسمت استعداد تحصیلی هم یک سری سوال وقتگیر داره که باید با علم به اینکه کدوم سوالات هستند (با دیدن سوالات سال‌های قبل) از روی اونها در ابتدای کار بگذرین. مثلا من در سال گذشته از آخر به اول اومدم، چون سوالات آخر استعداد تحصیلی معمولا موردی (نه یک سری سوال مرتبط به هم) و مربوط به تصور فضایی یا بازی با اعداد هست.

سلام
لطفا اگه نمونه کارنامه قبولی دکتری 92 رو دارین بذارین تا همه استفاده کنیم.

zoha

کاربر فعال
سلام به همه دوستان
منم جزء قبولی های دکتری امسال هستم.
با نظر دوستان موافقم ! درس هایی مثل ترمو و راکتور رو خوب بخونید حدود 50 درصد می تونید بزنید. و رتبه خوبی بیارید.
من زبان و استعداد رو خیلی کم زدم. اما دروس تخصصی رو نزدیک 48 درصد زدم و رتبم 90 و خوردی شد. کارنامم رو با کارنامه بالا مقایسه کردم. و تاثیر دروس تخصصی رو نسبت به زبان و استعداد دیدم!
زبان رو 28 درصد زدم
استعداد رو 13
تخصصی 48
معدلم هم تقریبا مشابه اون کارنامه بود.
واسه پدیده انتقال هرچی دنبال منبع می گشتم پیدا نمی کردم. معلوم نیس سوالاشون از کجاس! بهتره آدم وقت رو درسای دیگه بذاره.

موفق باشید

engm

عضو جدید
سلام به همه دوستان
منم جزء قبولی های دکتری امسال هستم.
با نظر دوستان موافقم ! درس هایی مثل ترمو و راکتور رو خوب بخونید حدود 50 درصد می تونید بزنید. و رتبه خوبی بیارید.
من زبان و استعداد رو خیلی کم زدم. اما دروس تخصصی رو نزدیک 48 درصد زدم و رتبم 90 و خوردی شد. کارنامم رو با کارنامه بالا مقایسه کردم. و تاثیر دروس تخصصی رو نسبت به زبان و استعداد دیدم!
زبان رو 28 درصد زدم
استعداد رو 13
تخصصی 48
معدلم هم تقریبا مشابه اون کارنامه بود.
واسه پدیده انتقال هرچی دنبال منبع می گشتم پیدا نمی کردم. معلوم نیس سوالاشون از کجاس! بهتره آدم وقت رو درسای دیگه بذاره.

موفق باشید

سلام

تبریک می گم قبولی شما را و همچنین آرزوی موفقیت برای شما دارم .

ممنون از توضیحات خوب شما ؛ فقط یک درخواست از شما دارم :

میشه لطف کنید و مثل آقا کوروش کارنامه اتان را قرار دهید ؟

ممنونم.

• Like
واکنش ها: zoha

k_siroos

مدیر بازنشسته

دوستی سوالات زیر رو در صفحه من مطرح کردند که اینجا جوابشون رو میدم

سلام دوست عزیز
ممنونم از جوابتون در مورد کارنامه 92
یه سوال داشتم اینکه ایشون کجا قبول شدند و به چه دانشگاههایی دعوت به مصاحبه شده بودند.
کلا برای خوندن دکترا میشه منو راهنمایی کنید به خصوص درس زبان و استعداد تحصیلی
تشکر فراوان از توجه شما

این کارنامه‌ی دعوت به مصاحبه من هست که براتون میذارم، اونهایی که جلوش ستاره داره یعنی دعوت شدم که به ترتیب صنعتی بابل، فردوسی مشهد، سمنان، صنعتی اصفهان و اصفهان هست. با عرض پوزش زحمت باقی کدها رو خودتون بکشین ;)

در ضمن من صنعتی بابل (انتخاب اول دعوت به مصاحبه) قبول شدم

Untitled123.jpg

arasbaran

عضو جدید
واقعا کسی اینجا نیست برا دکتری بخونه بیاد از تجربیات هم استفاده کنیم

zoha

کاربر فعال
دوستی سوالات زیر رو در صفحه من مطرح کردند که اینجا جوابشون رو میدم

این کارنامه‌ی دعوت به مصاحبه من هست که براتون میذارم، اونهایی که جلوش ستاره داره یعنی دعوت شدم که به ترتیب صنعتی بابل، فردوسی مشهد، سمنان، صنعتی اصفهان و اصفهان هست. با عرض پوزش زحمت باقی کدها رو خودتون بکشین ;)

در ضمن من صنعتی بابل (انتخاب اول دعوت به مصاحبه) قبول شدم

مشاهده پیوست 171077

خیلی جالبه پس هم کلاسی هستیم
منم صنعتی بابل اولین انتخابم قبول شدم :)

zoha

کاربر فعال
سلام به همگي

سلام دوست عزیز
بنظرم 3 چهار ماه کفایت میکنه! دروس کارشناسی رو بخونید و وقتی مسلط شدید اگه منبع مناسبی برای دروس ارشد پیدا کردید اونم بخونید. اگه رتبه خیلی خوبی میخواید از اول مهر شروع کنید و رو زبان و استعداد هم وقت بذارید.

من جزوه مدرسان شریف داشتم اما وقتی دیدم هنگ کردم چون راهیان بهتر بود. بنظرم راهیان رو بخونین همون ترمو و راکتور رو! جامع تره.
واسه درسای ارشد هم جزوه مدرسان شریف همون درسای لیسانس پدیده های انتقال رو گذاشته بود. خودشونم منابع رو نداشتن!!

از هرجهت راهیان بهتره!

s.matavos

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بنظرم 3 چهار ماه کفایت میکنه! دروس کارشناسی رو بخونید و وقتی مسلط شدید اگه منبع مناسبی برای دروس ارشد پیدا کردید اونم بخونید. اگه رتبه خیلی خوبی میخواید از اول مهر شروع کنید و رو زبان و استعداد هم وقت بذارید.

من جزوه مدرسان شریف داشتم اما وقتی دیدم هنگ کردم چون راهیان بهتر بود. بنظرم راهیان رو بخونین همون ترمو و راکتور رو! جامع تره.
واسه درسای ارشد هم جزوه مدرسان شریف همون درسای لیسانس پدیده های انتقال رو گذاشته بود. خودشونم منابع رو نداشتن!!

از هرجهت راهیان بهتره!
پکیج همه همین مدلیه؟! :) پدیده های انتقال رو کارشناسی میذاره، یا فقط مدرسان؟!
ترموی مدرسان که بد نیست. البته اگه همون جلد زرده باشه. اما با راکتور موافقم. فقط راهیان.
در ضمن، تبریک بابت قبولی. ;)
و ممنون از اینکه تجربه هاتون رو در اختیار بچه ها میذارید.

• Like
واکنش ها: zoha

zoha

کاربر فعال
پکیج همه همین مدلیه؟! :) پدیده های انتقال رو کارشناسی میذاره، یا فقط مدرسان؟!
ترموی مدرسان که بد نیست. البته اگه همون جلد زرده باشه. اما با راکتور موافقم. فقط راهیان.
در ضمن، تبریک بابت قبولی. ;)
و ممنون از اینکه تجربه هاتون رو در اختیار بچه ها میذارید.

پکیجای دیگه رو نمی دونم!! مدرسان که اینطوری بود!! شاید امسال با تجربه تر شده باشن!!! :)

ممنونم.

Hermione Granger

عضو جدید
من هم مهندسي شيمي - گرايش پليمر دانشگاه صنعتي سهند امتخان دادم 15 تا ميخواست 19 ام شدم :cry:

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
خوبین؟
بچه ها شنیدین واسه امسال حرفه که شاید کنکورو بردارن؟

s.matavos

عضو جدید
سلام
خوبین؟
بچه ها شنیدین واسه امسال حرفه که شاید کنکورو بردارن؟
سلام. مرسی شما خوبین؟ کنکور دکتری؟ والا دو تا حرف یا در اصل شایعه هست. اول اینکه مثه کنکور آزاد کاملا حرفه ای بشه و از دروس ارشد (همه شون!) سوال بیاد، یکی هم اینه که کلا به سبک کلاسیک برگرده. اما چیزی که تقریبا قطعی از شایعات معلومه اینه که قریب به یقین دیگه نیمه متمرکز نخواهد بود و بچه های ارشدی که میخوان واسه کنکور امسال بخونن حسابی گیج شدن! آخه سبک خوندنا زمین تا آسمون فرق داره واسه هر نوع کنکور.

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام. مرسی شما خوبین؟ کنکور دکتری؟ والا دو تا حرف یا در اصل شایعه هست. اول اینکه مثه کنکور آزاد کاملا حرفه ای بشه و از دروس ارشد (همه شون!) سوال بیاد، یکی هم اینه که کلا به سبک کلاسیک برگرده. اما چیزی که تقریبا قطعی از شایعات معلومه اینه که قریب به یقین دیگه نیمه متمرکز نخواهد بود و بچه های ارشدی که میخوان واسه کنکور امسال بخونن حسابی گیج شدن! آخه سبک خوندنا زمین تا آسمون فرق داره واسه هر نوع کنکور.

ممنونم
دقیقا
اینا هر سال دارن یه سبک کنکور برگزار میکنن، هر سال رو یه چیز فوکوس میکنن
آخرشم مصاحبه ایی فراخوان میدن
من شنیدم شاید بردارن کنکورو که الهی بر دارن

mohamadmohsen

عضو جدید
با سلام. ضمن تبریک به همه دوستانی که انشالله دکتری قبول میشن میخواستم یه مطلب رو عنوان کنم که روزی که این تاپیک رو ایجاد کردم هیچوقت فکر نمیکردم حتی به 10تا کامنت برسه !. الان که سال دوم دکتری رو به لطف خدا شروع کردم میخواستم اینو بگم که دوستان گرامی رزومه مهمترین فاکتور در قبولی مصاحبه هستتش. روزی که برای مصاحبه رفته بودم 34 نفر بودیم و تنها دو نفر می خواستن و به لطف خدا از بین فارغ التحصیلان علم و صنعت و شیراز و اصفهان، استادم من رو انتخاب کرد چون : 1- مقالات ISI من (19 مقاله با ایمپکت 2.5 تا0.8 ) 2 - کنفرانس بین المللی 3- زبان انگلیسی . دوستان تمام توجه رو معطوف به کنکور نکنید. طبق سیاست جدید دانشگاه ها دانشجوهای رزومه دار رو واسه دوره روزانه بر میدارن و بقیه یا شبانه یا پردیس و 55 تومن هم پول میدن. پس تحقیق و پذیرش رو یک ضرورت بدونید. حواستون به تاپیک منم باشه!. موفق باشید.
ضمنا جهت اطلاع من زبان کنکور رو89.5 زدم. تخصصی هام حدود 45-55 بودن بجز استعداد تحصیلی که 65 زدم. پس میبینید در صدها بالا نبود اما رتبه ام 206 شد از بس که عاشق پژو 206 بودم اون موقع!. همچنین به طور همزمان پذیرش دانشگاه مونیخ با فاند 1200 یورو در ماه با رنکینک 29 رو هم تو دستم داشتم. مواردی که در مصاحبه مطرح شد : 1- سوالات عجیب و غزیب علمی مثل : رابطه دیتوس بولتر از کجا اومده؟ چرا نانو ذرات با کنترل پی هاش پایدار میشوند و ... که کلا در طول عمرم هیججا ندیدم. بنابراین میخوام اینو بگم که به بسیاری از سوالات مصاحبه نتونستم پاسخ بدم اما وضعیت رزومه ام به اونها اجازه رد کردن منو نداد. دوستانی هم که دنبال پارسه و مدرسان شریف و ... هستن توجه کنن تنها درسهای دوره لیسانس و فصول اول ترمودینامیک پراسنیتز + فصل اول تا سوم ارپاچی (ارپاسی نمیدونم کدومش بالاخره درسته) رو بخونید. ریاضی هم عددی بخونید بهتر از تحلیلی میشه جواب داد. همچنین بهتره تا روز مصاحبه حتما دفاع کرده باشید از پایان نامتون. ضمنا بهترین گرایش مهندسی شیمی پدیده های انتقال هست و جداسازی. چون موضوعات متنوعی برای پایان نامه شما در وزارت خانه های متبوع وجود دارد که به راحتی در این گرایش ها بورس میشید. پس تاکید من روی رزومه و زبان شماست که هر کدام ناقص باشه امیدی به قبولی اصلا نداشته باشید یا خودتونو واسه پول دادن اماده کنید چون در مصاحبه جوری به شما نمره میدن که حتی اگه شما رتبه یک شده باشید و کسی 40 باشه و دونفر بخان اونوقت 40 و 41 قبول میشن اما شما قبول نمیشید. همه چیز در مصاحبه تعیین میشه. همچنین اینم بدونید که ازمون جامع 5 درس شده و نمره قبولی 16 تا گواهی اغاز دوره پژوهشی را دریافت کنید. در مورد اعتبار مدرک پردیس ها هم تا جایی که من پرسیدم معتبر هستن و در نهایت واسه هیئت علمی شدن در دانشگاه های متوسط و ضعیف به رزومه شما نگاه میکنن و معدل ارشد و دکتری شما پس اگه پردیس هم قبول شدید یا شبانه بخونید. امیدوارم اطلاعاتم به دردتون خورده باشه. مجددا موفق باشید.ضمنا اخرین نفر سال قبل با 501 قبول شده زاهدان فکر کنم شبانه یا پردیس.

آخرین ویرایش:
بالا