درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بزرگواران ممکنه لطفی کنید و این مقاله رو برام تهیه کنید ؟
CONTRIBUTIONS TO THE KNOWLEDGE OF HALOGENATION. VII.[SUP]1[/SUP] SUBSTITUTED NITROGEN CHLORIDES. THE ACTION OF CHLORINE ON CARBAMIC ESTERS AND BIURETS AND THE PREPARATION OF CHLOROCARBAMIC ESTERS AND CHLOROBIURETS.

Rasik Lal Datta , Satyaranjan Das Gupta
J. Am. Chem. Soc., 1915, 37 (3), pp 569–578
DOI: 10.1021/ja02168a016
Publication Date: March 1915
http://www.mediafire.com/?36r1vinu67c6rtz
------------------------------------------------------
سلام دوست خوبم ...
لطفا از این به بعد درخواست هاتون رو در تالار مقالات و پسورد های دانشگاهی قرار دهید .

با تشکر ...

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام پروژه اي را شروع كردم كه در مورد كاربردهاي گاز اتيلن اكسايد هم در اون بايد مطلب بنويسم از بزرگواران هم باشگاهي اگر كسي مطالبي در خصوص كاربردهاي اين گاز استراتژيك داره برام ميل كنه لطفا ar.rahimi.49@gmail.com

سلام دوست عزیز
امیدوارم این مقالات براتون مفید باشه !!
ساخت وارزيابي فيزيكي و شيميايي كاتاليست فرايند توليد اكسيد اتيلن
----------------------------------------------------------------
پروژه ای لاتین در مورد اکسید اتیلن:
A. Material Balances
http://www.mediafire.com/?0fr853pinet5ltz

B. Material Balances, Energy Balances, Numerical Methods, and Optimization
http://www.mediafire.com/?i5293wsn6li13pt

C-Fluids, Heat, Thermodynamics plus topics in A and B
http://www.mediafire.com/?p8kcl1ttkaw81g9

D. Separations and Reactors plus topics in C -- these may also be suitable for capstone design
http://www.mediafire.com/?thl9ic5ba7oa5pz

---------------------------------------------------------
پ.ن: قرار دادن ایمیل در باشگاه خلاف قوانین است !

"Che.Engineer"

عضو جدید
زمینه کاری

زمینه کاری

با سلام
دوستان یه سوال داشتم
ارشد مهندسی شیمی دارم میخونم گرایش طراحی
می خوام یه زمینه کاری انتخاب کنم که یه چیز خوب اخرش در بیاد و هم اینکه پر طرفدار باشه تو دنیا
چیزی سراغ دارین:redface:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان یه سوال داشتم
ارشد مهندسی شیمی دارم میخونم گرایش طراحی
می خوام یه زمینه کاری انتخاب کنم که یه چیز خوب اخرش در بیاد و هم اینکه پر طرفدار باشه تو دنیا
چیزی سراغ دارین:redface:

بستگی داره کدوم کشور بخوای کار کنی

1- اگر سرمایه ای نداشته باشی:

توی ایران به نظر من نفت و گاز بعنوان مشاور خوب میتونه جواب بده
توی اروپا آمریکا بیو تکنولوژی به خصوص داروسازی، بیودیزل و بیو پلاستیک آینده خوبی داره البته الانشم خوبه
توی آسیا تصفیه و بازیافت ضایعات بازار خوبی داره
توی کشورهای حاشیه خلیج فارس هم صنایع نفت و گاز بازار خوبی داره
توی قطر مثلا یک مهندس نفت با 5 سال سابقه کار میتواند ماهیانه حد اقل بیست تا پنجاه میلیون تومان حقوق بگیرد.
توی دوبی با بیست میلیون تومان میشه یک شرکت بین المللی مهندسی مشاور تاسیس کرد مشابه شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران (متن)

ابزار کار هم فقط به مجموعه نرم افزارهای اسپن و مجموعه نرم افزارهای اتودسک ( 3dsmax, plant3d,
P&ID
) مسلط باشید تقریبا 90 درصد ابزارهای مهندسی نفت و گاز را در اختیار دارید.

2- اگر سرمایه و لو کم داشته باشی:
مهندس شیمی باشی و سرمایه هم داشته باشی تقریبا 99 درصد پتانسیل احداث یک پتروشیمی و پالایشگاه و یا یک پلنت در وجودتان هست.

این نظر شخصی من بود و شاید نظرات بهتری هم باشد.

موفق باشید.

امیر غ فوری

عضو جدید
تولید ذغال

تولید ذغال

با سلام
من بدنبال اطلاعات تولید ذغال بصورت سوزاندن غیر مستقیم هستم .دوستانی که اطلاعات دارند راهنمایی نمایند ممنون می شوم.
با تشکر
امیر

mehrdad.hashemi

عضو جدید
سلام یه مقاله کامل درمورد اتیلن گلایکول شامل روش تولید ،pfdوموارد کاربرد لازم دارم مبحث درس پروژه است کمکم کنید خیلی فوریه لینکهای این موضوع در سایت تماما مشکل دارن لطفا توی مگاآپلودیا4شیرد آپلود کنید متشکرم

hana92

عضو جدید
سلام من دنبال کسی میگردم بتونه واسم چندتا مقاله دانلود کنه کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟

http://www.mediafire.com/?36r1vinu67c6rtz
------------------------------------------------------
سلام دوست خوبم ...
لطفا از این به بعد درخواست هاتون رو در تالار مقالات و پسورد های دانشگاهی قرار دهید .

با تشکر ...

ممنونم پوریا جان بابت زحمت این مقاله و بقیه مقاله هایی که بدون منت و چشم داشت شما و بقیه دوستان، برای بچه ها تهیه میکنید.:gol::gol:

شرمنده، از تغییر قانون باخبر نبودم. فکر می کنم خیلی از دوستان هم باشن که از این تغییر بی اطلاع باشن. شاید بد نباشه عنوان تاپیک رو تغییر بدین تا هم شما از تکرار قانون راحت بشین، هم زودتر قانون جدید عملیاتی بشه. عنوانی که به ذهنم میرسه چیزی مثله «مقالات مورد جستجو» یا «جستجوی مقالات» هست. یه تاپیک دیگه هم درست کنید و «مهم» بکنیدش و توش بگین قانون جدید چی هست.

موفق باشین :)

fr_keyboard

عضو جدید
ُسوال

ُسوال

دوستان مهندس سلام
میشه راهنمایی کنید آنتالپی واکنش زیر را پیدا کنم
ZrO2(s) +2H3BO3(s) +5Mg(s) → ZrB2(s) +5MgO(s)+3H2O(g

nasim f

عضو جدید
سلام

سلام

درمورد پیل های سوختی مطلب میخوام
کسی هست کمکم کنه لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
طراحی تغلیظ کننده

طراحی تغلیظ کننده

سلام دوستان
برای تغلیظ کردن 45000 لیتر محلول پتاسیم نیترات 1300 گرم /لیتر در دمای محیط به 15000 لیتر محلول 1700 گرم /لیتر چه نوع تغلیظ کننده ای پیشنهاد می کنید؟ از طرفی steam نداریم .

navidzappatta

عضو جدید
سوال فوری در مورد ( سرد سازی پروپان )

سوال فوری در مورد ( سرد سازی پروپان )

در سیکل سرد سازی پروپان، به چه علت یکrecycle line از stage دوم به اول در نظر می گیریم ...؟؟؟

In propane refrigeration cycle, what is the reason to consider a process recycle line from second suction stage to first suction stage?

engm

عضو جدید
سلام

دوست عزیز اولاً سوال خود را در جای مناسب بیان نکرده اید .

ثانیاً اگر امکان دارد نمودار فرآیندی مربوطه (سیکل های سردسازی آبشاری ) را قرار دهید تا با جزئیات شما را راهنمایی کنم .

P O U R I A

مدیر تالار
درمورد پیل های سوختی مطلب میخوام
کسی هست کمکم کنه لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر قبل از درخواست هاتون تالار ها رو سرچ کنید ممنونتون میشم :
تاپیک: پیل های سوختی
تاپیک: فناوري هاي مصرف هيدروژن ( پيل سوختي )
تاپیک: نانو تكنولوژي و پيل هاي سوختي
تاپیک: پیل سوختی و کاربردهای آن

m.khos

عضو جدید
الیزارین چیست؟

الیزارین چیست؟

با سلام خدمت تک تک مهندسهای عزیز شیمی
می خواستم بدونم الیزارین چیست؟و ساختمانش چگونه است.اگر منبعه اینترنتی هم می شناسید ممنون می شم که بگید

hosinhosini

عضو جدید
سلام
ممنون میشم
The Dynamic Simulation of O-Xylene Oxidation to Phthalic Anhydride
http://www.dissertationtopic.net/doc/850477
یاhttp://www.research-degree-thesis.co...-616588-0.html

Milad2091

کاربر فعال
سلام
یه سری مجموعه ویدیو های آموزشیه که ماله شرکت ملی صنایع پتروشیمه.میخواستم بدونم از دوستان کسی هست که این ویدیوهارو داشته باشه؟؟لینکه دانلودشو لطف میکنه بده :redface:

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
یه سری مجموعه ویدیو های آموزشیه که ماله شرکت ملی صنایع پتروشیمه.میخواستم بدونم از دوستان کسی هست که این ویدیوهارو داشته باشه؟؟لینکه دانلودشو لطف میکنه بده :redface:
یک سری کامل ویدیو هست که مربوط به ستاد آموزش نیروی انسانی صنایع پتروشیمی هست و حجمشون هم خیلی بالاست ..
شما می تونید آدرس این ستاد رو از توی اینترنت پیدا کنید و حضوری برید این سی دی ها رو بگیرید ... اگر کارت دانشجویی داشته باشید تخفیف خیلی خوبی بهتون می دن !!

navidzappatta

عضو جدید
سوال فوری

In propane refrigeration cycle, what is the reason to consider a process recycle line from second
suction stage to first suction stage?

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تا جایی که من می‌دونم با کارت دانشجویی اگر به ساختمان اصلی ‌‌NPC در شیخ‌بهایی برید، پکیج کامل هم حتّی ارزونه چه برسه به هر کدوم!
من تابستون سال ۹۰ چند تا رو خریدم، با کارت دانشجویی که نشون دادم، هر کدوم ۲۰۰۰ تومان شد.

آخرین ویرایش:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تک تک مهندسهای عزیز شیمی
می خواستم بدونم الیزارین چیست؟و ساختمانش چگونه است.اگر منبعه اینترنتی هم می شناسید ممنون می شم که بگید

منظورتون آلیزارینه؟

Alizarin؟

آلیزارین یا جوهر روناس (با نام آیوپاک ۱و۲-دی‌هیدروکسی‌آنتراکینون) مادّه‌ای سرخ رنگه که برای رنگرزی ازش استفاده میشه.

می‌تونید صفحهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی و فایلی رو که به‌پیوست براتون گذاشتم ببینید.

پیوست ها

• SW11A06_Silver.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

hossein.ka60

عضو جدید
سلام ... من دنبال موضوع مناسب پایان نامه ارشد هستم .. یک موضوعی که بشه مقاله هم ازش داشت ... موضوعات شبیه سازی چطوره ؟؟ بدرد مقاله می خوره ؟

saadat.kh

عضو جدید
حل کردن مس در اسید ؟

حل کردن مس در اسید ؟

سلاممن میخوام فلز مس مثلا کمی مس قراضه رو در اسید سولفوریک حل کنم میخواستم بدونم چی کار کنم این فرآیند در کمترین زمان انجام بشه و اصلا چقدر طول میکشه تا مس به طور کامل در اسید حل بشه ؟

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلاممن میخوام فلز مس مثلا کمی مس قراضه رو در اسید سولفوریک حل کنم میخواستم بدونم چی کار کنم این فرآیند در کمترین زمان انجام بشه و اصلا چقدر طول میکشه تا مس به طور کامل در اسید حل بشه ؟

سلام
فكر كنم بچه هاي شيمي بهتر بتونن كمكتون كنن

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ... من دنبال موضوع مناسب پایان نامه ارشد هستم .. یک موضوعی که بشه مقاله هم ازش داشت ... موضوعات شبیه سازی چطوره ؟؟ بدرد مقاله می خوره ؟

سلام. براي مقاله بهتره دنبال موضوعات نو باشين. موضوعاتي كه زياد توش كار نشده باشه. مثلا شبكه عصبي يا فازي خوبه. البته بستگي به گرايشتون هم داره. محيط زيست هم جاي كار زيادي داره

vannes

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسین عزیز
من یه مشکل داشتم اونم پیدا کردن استاد واسه پایان نامه هست الان 6 ماه هرچقدر میگردم و سوال میکنم استادید محترم بیان میکنن که ظرفیت خالی ندارن !!!!!!
از دوستان عزیز کسی استادی رو سراغ داره که بشه باهاش پایان نامه اخذ کرد؟!!! اگه میشه بهم معرفی کنه.
شیرینیش هم محفوظه ;):)

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
کمی توضیح بده که در دوره کارشناسی چه زمینه ای یا گرایشی کار کرده ای کار آموزی کجا بوده ای تا یک زمینه مناسب با همفکری دوستان پیشنهاد بدیم
موفق باشید

سلام به همه ی مهندسین عزیز
من یه مشکل داشتم اونم پیدا کردن استاد واسه پایان نامه هست الان 6 ماه هرچقدر میگردم و سوال میکنم استادید محترم بیان میکنن که ظرفیت خالی ندارن !!!!!!
از دوستان عزیز کسی استادی رو سراغ داره که بشه باهاش پایان نامه اخذ کرد؟!!! اگه میشه بهم معرفی کنه.
شیرینیش هم محفوظه ;):)

کدوم دانشگاه هستید؟ سال چند هستید؟

اگر توی انگلیس بودید نیاز به این مسائل نبود
هر کسی توی انگلیس یک پایان نامه را توی خونه خودش بنویسه میتونه به هر دانشگاه انگلیسی بده و اگر اکسپت بشه بهش مدرک ارشد میدن
سیستم دانشگاهی ایران بر اساس سیستم دانشگاهی آمریکا هست که دوره ارشد هم کلاسهای حضوری دانشگاهی داره و هم باید پایان نامه نوشته بشه
در حالی که توی انگلیس نیاز به کلاسهای حضوری و استاد نیست و صرف نوشتن یک پایان نامه ارشد و تحویل ان به هیئت علمی یکی از دانشگاهها کافی است تا
بررسی و در صورت تایید شدن بهتون مدرک ارشد صادر کنند.

کمی از رشته ات و گرایشهایت توضیح بده همفکری کنیم ببینیم استادی توی یکی از دانشگاههای ایرانی میشه پیدا کرد یا نه

azhgot

عضو جدید
سلام به تمامی دوستان.میخواستم جداول فشار بخار مایعات مختلف ودما و فشار لازم برای تبدیل دوباره ی انها به مایع را داشته باشم.کتاب یا سایت خاصی وجود داره؟

بالا