چه كنيم تاسرماخوردگيه اعضاي خانواده به ماسرايت نكند؟؟

love eternal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

گاهی اوقات سرماخوردگی باعث می شود که شما از کارهایتان عقب بمانید و یک یا دو روز نتوانید به مدرسه و یا محل کارتان بروید . اما وقتی یکی از کسانی که در خانه شما زندگی می کند دچار سرماخوردگی می شود جلوگیری از سرایت آن به سایر افراد خیلی مشکل است . جلوگیری از انتشار ویروس سرماخوردگی بهترین راه برای جلوگیری از سرما خوردگی است بنابراین از دستورالعمل زیر پیروی کنید تا ویروس سرماخوردگی در خانه شما پخش نشود و شما دچار سرماخوردگی نشوید.

مرتبا" دستهای خود را بشویید . از فردی که سرما خورده است نیز خواهش کنید که مرتب و زود به زود دستهایش را بشوید.

مطمئن شوید که دستهایتان را خوب شسته اید . شستشوی دستها هر بار باید حداقل ۲۰ ثانیه طول بکشد.

سطوحی که مرتبا" توسط افراد خانواده مورد استفاده قرار می گیرند و لمس می شوند را ضد عفونی کنید . سرویس بهداشتی ، میزها ، اپن آشپزخانه ، دستگیره درب ، اسباب بازیها و کنترل راه دور تلویزیون از جمله وسایلی هستند که مرتبا" مورد استفاده قرار می گیرند و لمس می شوند بنابراین برای تمیز کردن آنها و سایر چیزهای دیگری که در خانه شما زیاد مورد استفاده قرار می گیرند از اسپری ضد عفونی کننده و یا دستمال مرطوب استفاده کنید.

همه دستمال کاغذیهای استفاده شده را بلافاصله بعد از استفاده دور بیندازید و اجازه ندهید که این دستمالهای آلوده روی میز جمع شوند و در طول شب آنجا باقی بمانند.

یک رژیم غذایی سالم و مفید داشته باشید ، خوردن غذای سالم باعث می شود که سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود و بتواند با این ویروس مبارزه کند.

هر روز حداقل ۸ لیوان آب بخورید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما همنچین چیزی تو خونمون تعریف نشده ..برای فرار از این گزند ما چه کنیم اگه کسی سرما بخوره سعی میکنه همه رو مریض کنه .باور کنید..

ati3254

کاربر حرفه ای
من همیشه تمام سعیمو میکنم از فرد سرماخورده بگیرم ولی همیشه همه میگیرن جز من!!!!!!!!!!!!!:(