مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

arar19551

عضو جدید
مقایسه گرایش های ارشد مدیریت صنعتی(تولی و تحقیق در عملیات)

مقایسه گرایش های ارشد مدیریت صنعتی(تولی و تحقیق در عملیات)

سلام من هرچی تو نت میگردم اطلاعات کمی درباره ی این دو رشته موجود هست ولی از مقایسه دروس بیشتر از تولید خوشم میاد به نظزتون می ارزه دانشگاه دورتر بزنم برم تولید؟

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
سلام من هرچی تو نت میگردم اطلاعات کمی درباره ی این دو رشته موجود هست ولی از مقایسه دروس بیشتر از تولید خوشم میاد به نظزتون می ارزه دانشگاه دورتر بزنم برم تولید؟
سلام
استادامون در مورد این دو رشته زیاد صحبت کردن. فارق التحصیل ارشد صنعتی خیلی کمه.
تحقیق در عملیات خیلی سخته!!! شاید نتونی ادامه بدی. ولی تولید رو هر جا بری ارزششو داره و مثل تحقیق سخت نیست. به شرطی که بتونی تو کارخونه صنعتی مشغول به کار بشی. که توی شهرهای صنعتی هم کارشناس ارشد صنعتی رو رو هوا میزنن.

arar19551

عضو جدید
سلام
استادامون در مورد این دو رشته زیاد صحبت کردن. فارق التحصیل ارشد صنعتی خیلی کمه.
تحقیق در عملیات خیلی سخته!!! شاید نتونی ادامه بدی. ولی تولید رو هر جا بری ارزششو داره و مثل تحقیق سخت نیست. به شرطی که بتونی تو کارخونه صنعتی مشغول به کار بشی. که توی شهرهای صنعتی هم کارشناس ارشد صنعتی رو رو هوا میزنن.
مثلا به نظر شما میارزه به جای تحقیق در عملیات تهران ساوه یا قزوین بزنم؟

hasanrahmani

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز رشته ی مدیریت
دوستان خوب بنده در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم و به دلیل علاقه ای که به مباحث مالی دارم و تجربه ی اندک در این حوزه قصد دارم در مقطع ارشد در رشته ی مدیریت مالی تحصیل کنم.
مشاوره هم رفتم ولی زیاد برام جالب نبود و بهتر دیدم از دوستانی که خودشون در این مقطع تحصیل می کنند چند سوال بپرسم.
منابع اصلی برای دروس این رشته چی هست ؟ ( متاسفانه موسسات فقط کتاب های خودشون رو میگن و کتابه دیگه ای رو قبول ندارن !! خواهشم اینه صادقانه منابع هر درس ( منابع اصلی و مهمترین ها) رو ذکر بفرمایید تا بنده و دوستانی چون بنده راهنمایی بشن)
شما خودتون برای کدوم یکی از این دروس کلاس رفتید؟ چه موسسه ای؟ ( البته بنده قصدم برای شرکت در کلاس را ندارم و قصدم اینه خودم مطالعه کنم ولی بهتر دونستم از راهنمایی شما دوستان خوب در این زمینه بهره مند بشم)
برای این رشته در آزمون های کدام موسسه شرکت کنم ; برای سنجش بهتر دانسته هام؟
به طور کلی ممنون میشم تجربه هاتون رو برای بنده و افرادی چون بنده قرار بدید
با تشکر و آرزوی موفقیت همگی در هر رشته ای که مشغولید و به خصوص سلامتی و موفقیت در زندگی

ss_88

عضو جدید
در خصوص dlm که حق با شماست واقعا شورشو در آوردن با این قیمت های بالا! واسه بازاریابی کتاب مناجاتی عالیه! اما سوالای بازاریابی امسال اکثرا باز از 3استاد اومده بود! به نظرم واسه یه درصد بالایی تو بازاریابی هردو این کتاب هارو باید بخونید. کتاب مناجاتی و 3 استاد هم که اونقدر حجم ندارن! دیگه باید تحملشون کرد! اما واسه پژوهش من زیاد کتاب فدوی رو مناسب نمیدونم تستاش البته عالیه اما درسنامش اصلا جالب نیست! کتاب مهرگان و کتاب مهندس یگانه کلا روانترن! اما واسه مالی dlm فوق العادست! به نظرم اگه dlm خریدش با توجه به قیمتش تو 2تا مورد مناسب باشه یکی پکیج تئوریهای مدیریتش هست اونیکی هم پکیج مالیش!
با سلام خدمت دوستان
من واسه پژوهش می خوام علاوه بر کتاب فدوی کتاب مهندس یگانه رو هم بخونم
کتاب مهندس یگانه مال انتشارات راهیان ارشده؟؟؟

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز رشته ی مدیریت
دوستان خوب بنده در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی صنایع تحصیل کردم و به دلیل علاقه ای که به مباحث مالی دارم و تجربه ی اندک در این حوزه قصد دارم در مقطع ارشد در رشته ی مدیریت مالی تحصیل کنم.
مشاوره هم رفتم ولی زیاد برام جالب نبود و بهتر دیدم از دوستانی که خودشون در این مقطع تحصیل می کنند چند سوال بپرسم.
منابع اصلی برای دروس این رشته چی هست ؟ ( متاسفانه موسسات فقط کتاب های خودشون رو میگن و کتابه دیگه ای رو قبول ندارن !! خواهشم اینه صادقانه منابع هر درس ( منابع اصلی و مهمترین ها) رو ذکر بفرمایید تا بنده و دوستانی چون بنده راهنمایی بشن)
شما خودتون برای کدوم یکی از این دروس کلاس رفتید؟ چه موسسه ای؟ ( البته بنده قصدم برای شرکت در کلاس را ندارم و قصدم اینه خودم مطالعه کنم ولی بهتر دونستم از راهنمایی شما دوستان خوب در این زمینه بهره مند بشم)
برای این رشته در آزمون های کدام موسسه شرکت کنم ; برای سنجش بهتر دانسته هام؟
به طور کلی ممنون میشم تجربه هاتون رو برای بنده و افرادی چون بنده قرار بدید
با تشکر و آرزوی موفقیت همگی در هر رشته ای که مشغولید و به خصوص سلامتی و موفقیت در زندگی

سلام.
ولله مالی خیلی تخصص من نیست مخصوصا که درس های تخصصی هم داره.
نظر شخصی من:
زبان عمومی و تخصصی: اشراقی+تافل
ریاضی: محمودیان
آمار:رنجبران
اقتصاد:نظری
برای مدیریت مالی، کتاب های تهرانی خوبه. برای حسابداری مالی کتاب نوروش و برای سرمایه گذاری هم کتاب دکتر راعی خوبه. فکر کنم یه کتاب جدید هم تو همین هفته نگاه دانش زده از راعی.
برای آزمونها نمیدونم کدوم موسسه خوبه. یعنی ترجیح میدم نظری ندم. بر اساس شنیده هام از دوستانم ماهان افتضاحه، مدرسان قابل تحمل تره!

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام به تمامی دوستان خوبم. من یه جند روزی سفر رفته بودم متاسفانه نتونستم به تاپیک سر بزنم و حالتون رو جویا شم امیدوارم حال همگی خوب خوب باشه

arar19551

عضو جدید
[h=2]مقایسه گرایش های ارشد مدیریت صنعتی(تولی و تحقیق در عملیات)[/h]
سلام من هرچی تو نت میگردم اطلاعات کمی درباره ی این دو رشته موجود هست ولی از مقایسه دروس بیشتر از تولید خوشم میاد به نظزتون می ارزه دانشگاه دورتر بزنم برم تولید؟ در ضمن اینم بگم که اسون بودن درس برام تو اولویت زیادی قرار داره میشه یه مقایسه هم در این باره داشته باشید؟

mohsen-ie

عضو جدید
سلام دوستان.
من تصمیم دارم کارشناسی ارشد مدیریت شرکت کنم.البته رشته دوره کارشناسیم مهندسی صنایع هست.اگه میشه در مورد گرایش های رشته مدیریت و منابع کنکور منو راهنمایی کنید و بهترین موسسه را در این زمینه به من معرفی کنید.من در دوره کارشناسی تحقیق در عملیات و اقتصاد رو پاس کردم میخوام بدونم چه گرایشی برم بهتره.کلا اطلاعات کمی دارم لطفا کمک کنید.:gol:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام دوستان.
من تصمیم دارم کارشناسی ارشد مدیریت شرکت کنم.البته رشته دوره کارشناسیم مهندسی صنایع هست.اگه میشه در مورد گرایش های رشته مدیریت و منابع کنکور منو راهنمایی کنید و بهترین موسسه را در این زمینه به من معرفی کنید.من در دوره کارشناسی تحقیق در عملیات و اقتصاد رو پاس کردم میخوام بدونم چه گرایشی برم بهتره.کلا اطلاعات کمی دارم لطفا کمک کنید.:gol:

سلام محسن جان فکر میکنم راجع به گرایش های مختلف مدیریت و منابع و... به اندازه کافی چندین و چندبار تو تاپیک های مختلف صحبت شده دوستان هم همگی نظراتشونو گفتن به نظرم شما فعلا پست هارو تو تاپیک های مختلف بخش "کنکور و تحصیلات تکمیلی" بخونید مطمئنا پاسخ بخش عظیمی از سوالاتتون رو میگیرید. باز هم اگه سوالی داشتید بپرسید من در خدمتتون هستم موفق باشید:gol:

mohsen-ie

عضو جدید
ممنون که جواب دادید.حال چندتا سوال
1تا رتبه چند میتونه در رشته های بازرگانی ومالی ومنابع انسانی در دانشگاهای تهران و روزانه قبول شد
2لطفا نظرتون رو در باره منابع رشته های فوق رو بادر نظر گرفتن این نکته که من از رشته ی دیگه اومدم و اشنایی با درس ها ندارم بگین

سجاد حبیبی

عضو جدید
لطفا کتابهای تست ارشدmba معرفی کنید ممنون

من خودم دارم کتابهای مدرسان شریف رو میخونم و تست میزنم وراضیم اگه دنباله کتابه تسته خوبی پیشنهادم مدرسان شریف البته هیچ کتابی معجزه نمیکنه و همه چی به تلاشه خودت بستگی داره.

hesam_jabbariyan

عضو جدید
ممنون که جواب دادید.حال چندتا سوال
1تا رتبه چند میتونه در رشته های بازرگانی ومالی ومنابع انسانی در دانشگاهای تهران و روزانه قبول شد
2لطفا نظرتون رو در باره منابع رشته های فوق رو بادر نظر گرفتن این نکته که من از رشته ی دیگه اومدم و اشنایی با درس ها ندارم بگین
محسن جان معمولا رتبه های زیر 100 اما خوب موسسه برنامه ریزی تهران خبر دارم تا 500 هم گرفته! به نظرم چون رشته کارشناسیتون صنایع بوده مدیریت صنعتی سنخیت بیشتری میتونه با دانسته هاتون داشته باشه

hesam_jabbariyan

عضو جدید
لطفا کتابهای تست ارشدmba معرفی کنید ممنون

اگه دنبال کتاب های فقط تست میگردید فکر میکنم باید برید سراغ کتاب های مخصوص تست که فکر میکنم ماهان و مدرسان واسه هر درس تو mba یک بانک تست ارائه میده. البته تو گوگل هم سرچ کنید شاید بعضی از انتشارات ها هم همچین کتابایی واسه روس ba یرون داده باشن. چون من رشتم mba بودخ متاسفانه اطلاعات خوبی تو این زمینه ندارم

mohsen-ie

عضو جدید
سلام.متشکرم
البته من فک میکنم برای من م صنعتی مناسب نیست چون یک مهندس صنایع میتونه توانایی های در حد یک ارشد صنعتی داشته باشه .و از طرف تلفیق دو رشته غیر مرتبط میتونه بهتر باعث پیشرفت بشه.
اگه میشه نظرتون رو درباره منابع بازرگانی و منابع انسانی . مالی بدین.لطفا دیگران هم کمک کنن

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام.متشکرم
البته من فک میکنم برای من م صنعتی مناسب نیست چون یک مهندس صنایع میتونه توانایی های در حد یک ارشد صنعتی داشته باشه .و از طرف تلفیق دو رشته غیر مرتبط میتونه بهتر باعث پیشرفت بشه.
اگه میشه نظرتون رو درباره منابع بازرگانی و منابع انسانی . مالی بدین.لطفا دیگران هم کمک کنن
مهندس جان در مورد منابع بازرگانی و مالی و منابع انسانی میتونی به این لینک ها مراجعه کنی بازرگانی و منابع انسانی: www.modir.ir/Arshad/info1.aspx مدیریت مالی : www.modir.ir/Arshad/info13.aspx‎ ومدیریت منابع انسانی‎همچنین راجع به منابع و سوالات بچه ها در مورد بازرگانی اعم از منابع نحوه مطالعه و ... تو تاپیک صندلی داغ که غزل خانوم (مدیریت تالار مدیریت) زحمتشونو کشیدن و راهشون انداختند مفصل صحبت کردم http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رتبه49-کنکور-کارشناسی-ارشد-مدیریت-بازرگانی-92 همچنین تو تاپیک های دیگه هم اگه وقت بزارید و بخونید خیلی راجع به این مباحث بحث شده از جمله گام به گام تا کنکور 93 و همین تاپیک و مشاوره کنکور اجرایی و mba و... که همه تو بخش کنکور و تحصیلات تکمیلی همین تالارن.

سارا 11

عضو جدید
بچه ها من اصلا کتاب الوانی و رضاییان و نمیتونم بخونم! به نظر شما واسه تئوری یک کتاب جامع چی خوبه؟ پرچ بهتره یا ماهان یا مدرسان ؟؟

قیاسی

عضو جدید
بچه ها سلام چقد اینجا خوبه و مشاوره هاش و حرفاش وقتی حسابی از درس خوندن و زندگی و کنکور خسته میشم میام اینجا چقد همه مثل همن من پارسال اونقدر قوی خوندم که اخرا دوره نکردمو و بعدش قید کنکورو زدم امسالم کلی خسته شدم و حوصله نداشتم بچه های ناز اینجا و دوستای خوب بهم انرژی دادنو تشویقم کردن الان دارم میخونم ایشالا امسال همه قبولیم وجای خوب و از دست کنکور راحت میشیم اما سارای عزیز واسه تئوری من کتاب ماهانو میخونم که آقای حسام میگه مدرسان بهتر از ماهان هست ولی ماهانو قبول دارم چون نثرش سنگینه عملن باید 3 چهار بار خوب بخونی که همین باعث میشه تو حافظت خوب حک شه ولی تست نداره پرچم باید حتمن ماهای اخر بخونی و دوره از رو اون باشه

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
بچه ها سلام چقد اینجا خوبه و مشاوره هاش و حرفاش وقتی حسابی از درس خوندن و زندگی و کنکور خسته میشم میام اینجا چقد همه مثل همن من پارسال اونقدر قوی خوندم که اخرا دوره نکردمو و بعدش قید کنکورو زدم امسالم کلی خسته شدم و حوصله نداشتم بچه های ناز اینجا و دوستای خوب بهم انرژی دادنو تشویقم کردن الان دارم میخونم ایشالا امسال همه قبولیم وجای خوب و از دست کنکور راحت میشیم اما سارای عزیز واسه تئوری من کتاب ماهانو میخونم که آقای حسام میگه مدرسان بهتر از ماهان هست ولی ماهانو قبول دارم چون نثرش سنگینه عملن باید 3 چهار بار خوب بخونی که همین باعث میشه تو حافظت خوب حک شه ولی تست نداره پرچم باید حتمن ماهای اخر بخونی و دوره از رو اون باشه

منم مثل شما هستم
پارسال خوب خونده بودم ولی خب دقیقا اونجایی که نباید جا میزدم ! موندم و درجا زدم . یک ماه اخر
اصلا نمیخواستم کنکور بدم
الانم با جو اینجا شروع کردم . چند روزی هست که روزی یک و یا دوساعت می خونم .

suC

عضو جدید
بچه ها من اصلا کتاب الوانی و رضاییان و نمیتونم بخونم! به نظر شما واسه تئوری یک کتاب جامع چی خوبه؟ پرچ بهتره یا ماهان یا مدرسان ؟؟

منم حوصله اون کتابارو ندارم. مدرسان گرفتم خوبه اما میگن پرچ هم خوبه

سارا 11

عضو جدید

میدونی چیه آخه خداییش من گیج شدم. از یه طرف استادا میگفتن کتاب های مرجع!
حسام و چندتا دیگه از بچه ها که درس خون بودند میگفتند مدرسان
دوست خواهرم که اونم درسش فوق العادست میگه فقط تئوری ماهان! حسام و یکی دیگه از بچه ها گفتن ماهان توضیحش خیلی خوبه اما بدیش اینه که تست نداره! اما مدرسان تست رو هم در توضیح فصل آورده هم در پایان فصل
خودم چون از پرچ خوندم احساس میکنم خوبه! البته حسامم میگه دیگه به فکر منبع جدید نباش و از همین پرچ بخون کتاب فوق العاده ایه! حالا من موندم! اما به احتمال زیاد با همین ادامه میدم. سوسی جون تو از مدرسان راضی هستی؟؟؟

suC

عضو جدید
میدونی چیه آخه خداییش من گیج شدم. از یه طرف استادا میگفتن کتاب های مرجع!
حسام و چندتا دیگه از بچه ها که درس خون بودند میگفتند مدرسان
دوست خواهرم که اونم درسش فوق العادست میگه فقط تئوری ماهان! حسام و یکی دیگه از بچه ها گفتن ماهان توضیحش خیلی خوبه اما بدیش اینه که تست نداره! اما مدرسان تست رو هم در توضیح فصل آورده هم در پایان فصل
خودم چون از پرچ خوندم احساس میکنم خوبه! البته حسامم میگه دیگه به فکر منبع جدید نباش و از همین پرچ بخون کتاب فوق العاده ایه! حالا من موندم! اما به احتمال زیاد با همین ادامه میدم. سوسی جون تو از مدرسان راضی هستی؟؟؟

مدرسان خوبه عزیزم اما من چون کلا حال تئوری خوندن ندارم وقتی تستها رو میخونم درسو خوب یاد میگیرم که حسام گفت اینجوری خوب نیست و حداقل یه دور باید درسو بخونم. حالا دارم میخونم کلی شکل و ماژیک بازی و خط خطی راه انداختم تا بلکه یه ذره بهتر بتونم بخونمش.
تو پرچو بخون من مدرسان آخرش تستهاشو واسه هم میزاریم تا جفتمون 2 تا کتابو خونده باشیم.
میشه از صفحات عکس گرفت و ایمیل کرد. به همین راحتی با یه تیر 2 نشون میزنیم

ss_88

عضو جدید
آقا حسام یه کتاب معرفی کرده بودن، واسه انتشارات نگاه دانش
کتاب سبز-سفید، تئوری های مدیریت دکتر جوادین و جلیلیان
کتاب جامعی هستش، من خریدم، خیلی عالیه
همه مطالب رو عالی جمع بندی کرده

بالا