تاپیک رفع اشکال درس الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد

neg@r _s@l@ri

اخراجی موقت
سلام همگی خسته نباشید .

بچه ها من الکترونیکم خیلی ضعیفه :redface: نظرتون راجع به کلاسه الکترونیکه باغستانی چیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

mahdi_ml

عضو جدید
سلام همگی خسته نباشید .

بچه ها من الکترونیکم خیلی ضعیفه :redface: نظرتون راجع به کلاسه الکترونیکه باغستانی چیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

الن فکر کنم یکم دیر باشه برا کلاس رفتن اگه بتونی از روی یه کتاب تست الک رو جمع کنی بهتره.......

nima sardari

عضو جدید
الن فکر کنم یکم دیر باشه برا کلاس رفتن اگه بتونی از روی یه کتاب تست الک رو جمع کنی بهتره.......

به نظر منم نیاز به کلاس نداری الان.دیگه دیره.من خودم الان اواخر کلاس الکترونیکم.دیگه باید با کتاب و جزوه خودت آماده کنی.کتاب آقای اسلام پناه یا جزوه ایشون را مطالعه کنی کامله نگار جون .

mahdi_ml

عضو جدید
بله پاسختون درسته
لطفا اگه امکانش هست راه حلتون رو هم بذارید

ابتدا مدار را در حالت ac تحلیل کنید چون منبع مدار باز میشه جریان نداریم و بقیه ماجرا ...اگه مدل ش را بکشید قطعا به راحتی حل میشه

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین تذکر

آخرین تذکر

این آخرین تذکر در رابطه با رفتار های ناهجار و توهین آمیز بعضی از کاربر نماها هست.
از این به بعد هر گونه توهین اعم از تمسخر، بردن نامی با پیشوند و پسوند نامناسب و در هدف تخریب اخطار 4 امتیازی خواهد گرفت . در صورت تکرار کاربر خاطی اخراج خواهد شد.
پست های قبلی با اغماض پاک شده ولی از این به بعد هیچ گونه اغماض و تجدید نظر در کار نیست.
در صورت دیدن توهین تنها از دکمه گزارش استفاده بشه چون در صورت همکلام شدن با شخص خاطی کاربر نقل قول گیرنده هم اخطار خواهد گرفت

واقعا متاسفم برای جامعه علمیی که هر کس برای تبلیغ کار خودش به دیگران توهین می کنه!

با عرض پوزش از دوستانی که در این مدت به دلیل این رفتارهای ناهنجار این کاربر نما ها آزرده شدن.
این قضیه به زودی با پیگیری های ادمین خاتمه پیدا می کنه و این اشخاص به مجازات خودشون خواهند رسید.

با تشکر
مدیریت تالار برق

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه ی دوستان
در مورد مسئله زیر رابطه بر حسب n رو میخواستم
در حالت کلیBro میشه ولی رابطه بر حسب n مد نظرمه
WP_001020.jpg

bio_elec

عضو جدید
همیشه نمیتونم حل تشریحی بزارم دوستانی که راه افتادن و میتونن حل کنن حل تشریحی هم بزارن تا دوستان دیگه استفاده کنن
مشاهده پیوست 171592
ممنون از پاسخ.
بله اگر دوستانی که پاسخ صحیح میدهند تشریحیشون هم بزارن ممنون میشیم
فقط لطفا شما اگه نکته ای یا راه ساده تری داشت رو هم بفرمائید.
عذر خواهی میکنیم که وقتتون رو میگیریم.

آیناز66

عضو جدید
سلام
قبلا توضیح دادم که کتاب الکترونیک درستکار (سری برق) متن کتاب قوی هست و درسنامه همرا با تست اومده به نظر من که جلد یک رو دارم تموم میکنم خوبه
فصل اولش توی سایت سری برق رایگان گذاشتن

آیناز66

عضو جدید
خب حل میکنید سوالاتو که یه چیزی یاد بگیریم حداقل یه سوال بزنم بشه 8 درصد خب :دی
من ازین درس الکترونیک متنفرم.پایه مغناطیسم خوبه.بالاترین نمرات دانشگاهی من مغناطیسو میدان بوده :دی

به نظرم بعضی دوستان اول کتابا رو مطالعه نمیکنند و تست های تالیفی که در این تایپیک گذاشته میشه ذهن رو منحرف میکنه
تست های تالیفی هیچ وقت جنبه آموزش نندارند و ایده یه فرد خاص هستش
این تست ها واسه کسی خوبه که یک کتاب قوی رو 2 بار بخونه و واسه تنوع این تیپ سوال رو حل کنه
لازمه از دوستانی که زحمت میکشند و تست تالیفی میذارن تشکر ویژه کنم چون من از این سوالات استفاده میکنم و ایده های جدید رو یاد میگیرم

bio_elec

عضو جدید
به نظرم بعضی دوستان اول کتابا رو مطالعه نمیکنند و تست های تالیفی که در این تایپیک گذاشته میشه ذهن رو منحرف میکنه
تست های تالیفی هیچ وقت جنبه آموزش نندارند و ایده یه فرد خاص هستش
این تست ها واسه کسی خوبه که یک کتاب قوی رو 2 بار بخونه و واسه تنوع این تیپ سوال رو حل کنه
لازمه از دوستانی که زحمت میکشند و تست تالیفی میذارن تشکر ویژه کنم چون من از این سوالات استفاده میکنم و ایده های جدید رو یاد میگیرم

سلام
خدمت دوستان عرض کنیم که تستهای تالیفی که قرار داده میشه حاصل تجربیات کسی هست که با موفقیت این درس را در کنکور سال پیش زدند پس اصلا خالی از نکات مفید و یا بدون اموزش نیست این اولا .
دوما این تستا به فهمیدن درس الکترونیک ورفع مشکلات در این درس که احتمالابرای همه پیش میاد کمک میکنه.
پس لطفا فکر نکنید که همه بیکارند و فقط نشستن که ما رو سرکار بزارن.

آیناز66

عضو جدید
سلام
خدمت دوستان عرض کنیم که تستهای تالیفی که قرار داده میشه حاصل تجربیات کسی هست که با موفقیت این درس را در کنکور سال پیش زدند پس اصلا خالی از نکات مفید و یا بدون اموزش نیست این اولا .
دوما این تستا به فهمیدن درس الکترونیک ورفع مشکلات در این درس که احتمالابرای همه پیش میاد کمک میکنه.
پس لطفا فکر نکنید که همه بیکارند و فقط نشستن که ما رو سرکار بزارن.

خوب من هم همین حرف شما رو زدم
اما واسه کسی که دفعه اوله میخواد الکترونیک یاد بگیره دیدن تست های تالیفی وحشتناکه
من که گفتم خودم هم از این سوالا استفاده میکنم و تشکر ویزه میکنم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها شما تست های تعیین سطح الکترونیک مال سنجش رو حل کردید؟
اگه کسی حل کرده لطف کنه جواباش رو بذاره

890031156

کاربر ممتاز
بچه ها شما تست های تعیین سطح الکترونیک مال سنجش رو حل کردید؟
اگه کسی حل کرده لطف کنه جواباش رو بذاره
دوست عزیز تو کدوم سوال مشکل داری؟همش حوصله میخواد
بعدشم این سری سوالا ماله ساله پیش هست

890031156

کاربر ممتاز
تو سوال یک الکترونیک
دوست گرامی نکته سوال تو اشباع ترانزیستور هاست
دقت کن که Vbe بزرگتر از 0.7 هست یعنی ترانزیستور ها روشن هستن حالا برای کارکرد صحیح مدار،ترانزیستور هاباید اشباع نشن
شرط اشباع رو بنویسی محدودیت برا i1 وi2 بدست میاد

بالا