تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار MATLAB ویژه مهندسی مکانیک

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام
هدف از ایجاد این تاپیک گفتمان و صحبت در مورد مشکلات و مسائل ما مهندسین مکانیک در نرم افزار متلب هست. همانگونه که میدونید نرم افزار متلب دنیایی از دستورات مختلف رو داره و هیچ کس نمیتونه بگه که من تمامی جزئیات متلب رو میدونم .لذا هدف ایجاد محیطی است تا به کمک هم بتونیم مشکلات متنوعی که در نرم افزار متلب برامون ایجاد میشه رو رفع و رجوع کنیم
با تشکر
مدیر سایت تخصصی مکانیک سافت
matlab_logo.jpg

mechanicsoft

عضو جدید
ذخیره کردن و فراخوانی فایل متنی در نرم افزار متلب

ذخیره کردن و فراخوانی فایل متنی در نرم افزار متلب

با سلام
در این پست نحوه ی ذخیره کردن و فراخوانی فایل متنی در نرم افزار متلب قرار داده شده است.
لینک
http://www.mechanicsoft.ir/post/17
مدیریت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش بهینه سازی به کمک الگوریتم ژنتیک در نرم افزار Matlab

آموزش بهینه سازی به کمک الگوریتم ژنتیک در نرم افزار Matlab

با سلام
در این پست آموزش گام به گام بهینه سازی به کمک الگوریتم ژنتیک در نرم افزار Matlab قرار داده شده است روند کاملا گام به گام و
پله به پله توضیح داده شده است.
http://www.mechanicsoft.ir/post/33
مدیریت مکانیک سافت
1_Matlab.jpg

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش حل معادلات مرتبه اول کوپل شده در نرم افزار MATLAB

سلام
را میتوانید در لینک زیر مشاهده نمایید
روش به طور کامل و گام به گام توضیح داده شده است.
http://www.mechanicsoft.ir/post/39
مدیریت مکانیک سافت
میتوانید صورت مسئله را در عکس زیر مشاهده نمایید.
Ode1.jpg

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش حل معالات ODE وابسته در نرم افزار Matlab/Simulink

آموزش حل معالات ODE وابسته در نرم افزار Matlab/Simulink

با سلام
دوستان در این پست آموزش حل معالات ODE وابسته در نرم افزار Matlab/Simulink قرار داده شده است
با مراجعه به لینک میتوانید این آموزش را ببینید و فایل آن را دانلود کنید. حل معادلات فوق یکی از مهمترین مباحث نرم افزار متلب در رابطه با رشته مکانیک است.
http://www.mechanicsoft.ir/post/40
میتوانید عکس مربوط به مسئله را در شکل زیر ببینید.
ODE,First.jpg
مدیریت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش تبدیل نمودارها به دادهای عددی با استفاده از Engauge Digitizer

آموزش تبدیل نمودارها به دادهای عددی با استفاده از Engauge Digitizer

در بسیاری از مواقع در نرم افزارها بر خلاف حالت معمولی که از توابع روتین استفاده میشود لازم است دادها به صورت اسپلاین وارد شود. لذا این نرم افزار در تبدیل نمودارها و عکس ها به دادههای عددی کاربرد دارد.
نام این نرم افزار Engauge Digitizer است. بسیاری از زمانها برای وارد کردن نموادارهای خاصی بر حسب فشار، دما، نیرو و ... در نرم افزارهای مختلف (مانند آدامز، انسیس، متلب و ... ) نیاز است که اطلاعات از یک عکس یا نمودار گرفته شود. از طرفی در بسیاری از مقاله های علمی که مقایسه کار با نتایج دیگران ضروری است این نرم افزار بسیار پرکاربرد است. این نرم افزار را میتوانید از اینجا دانلود کنید.
http://www.mechanicsoft.ir/post/41

mechanicsoft

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
سوال هم میشه پرسید اینجا?
سلام
بله اصلا هدف اصلی این تاپیک گفتمان در زمینه متلب و حل مسائل و سوالات با کمک همدیگه است
خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم یا با کمک هم مسائلی رو در زمینه متلب یاد بگیریم
http://mechanicsoft.ir

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش ترسیم نمودارهای دو بعدی در نرم افزار MATLAB

آموزش ترسیم نمودارهای دو بعدی در نرم افزار MATLAB

دلیل درخواست زیاد دوستان مبنی بر نحوه ترسیم نمودارهای دو بعدی وسه بعدی در نرم افزار matlab و لزوم و اهمیت این مسئله در کلیه مسائل مهندسی ، لازم دیدم پستی به این عنوان قرار داده و نحوه ی رسم انواع نمودارها و ابشن مربوط به پلات ها را آموزش بدم.
در این پست نحوه ی ترسیم یک نمودار دوبعدی، چند نمودار دو بعدی برروی یکدیگر و مشخصات مختلف یک نمودار مانند برچسب ، محورها ، عنوان و انواع دیگر نوشته ی دلخواه در نمودار دوبعدی به کمک نرم افزار MATLAB توضیح داده شده است. برای مطالعه ی توضیحات کامل و همچنین دانلود کد آموزشی نوشته شده به لینک زیر مراجعه نمایید.
http://www.mechanicsoft.ir/post/45
لینک آموزش ترسیم نمودارها در نرم افزار مطلب
Captureyhdddd.jpg

ehsan_rahim66

عضو جدید
دلیل درخواست زیاد دوستان مبنی بر نحوه ترسیم نمودارهای دو بعدی وسه بعدی در نرم افزار matlab و لزوم و اهمیت این مسئله در کلیه مسائل مهندسی ، لازم دیدم پستی به این عنوان قرار داده و نحوه ی رسم انواع نمودارها و ابشن مربوط به پلات ها را آموزش بدم.
در این پست نحوه ی ترسیم یک نمودار دوبعدی، چند نمودار دو بعدی برروی یکدیگر و مشخصات مختلف یک نمودار مانند برچسب ، محورها ، عنوان و انواع دیگر نوشته ی دلخواه در نمودار دوبعدی به کمک نرم افزار MATLAB توضیح داده شده است. برای مطالعه ی توضیحات کامل و همچنین دانلود کد آموزشی نوشته شده به لینک زیر مراجعه نمایید.
http://www.mechanicsoft.ir/post/45
لینک آموزش ترسیم نمودارها در نرم افزار مطلب
مشاهده پیوست 170395

سلام من یک برنامه gui ایجاد کردم. می خواستم برای برنامه ای که نوشتم یه نوع help درست کنم. مثلا وقتی یکی از متغیر های ورودی یا خروجی را کلیک کردم یه کادر کوچکی کنار آن متغیر ظاهر شود و یه سری توضیحات در مورد آن متغیر ارائه دهد. چطور می توانم این کار را انجام دهم. پیشاپیش متشکرم.

mechanicsoft

عضو جدید
حروف و علامت های یونانی در نرم افزار متلب (MATLAB Greek Symbols)

حروف و علامت های یونانی در نرم افزار متلب (MATLAB Greek Symbols)

حروف یونانی در نرم افزار MATAB موجود هستند و کاربرد فراوانی دارند. در هلپ نرم افزار MATLAB به صورت یکجا به آنها اشاره ای نشده است . من یک فایل پی دی اف دیدم که به طور کامل و مختصر اومده اکثر حروف لاتین و نحوه ی استفاده از آنها را در نرم افزار مطلب توضیح داده این فایل رو در اختیار شما هم قرار میدم.احتمالا بدردتون بخوره. خصوصا زمانی که میخواید خروجی های مختلف از متلب بگیرید.
در این لینک هم کد نوشته شده آورده شده است که نحوه ی استفاده از آن آورده شده است.

دانلود فایل MATLAB Greek Symbols

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش ترسیم نمودارهای سه بعدی و سطوح در نرم افزار MATLAB

آموزش ترسیم نمودارهای سه بعدی و سطوح در نرم افزار MATLAB

در این پست به آمورش ترسیم نمودارهای سه بعدی در نرم افزار MATLAB پرداخته میشود. قبل از مطالعه ی این پست پیشنهاد می شود که پست 45 را که در آن آموزش ترسیم نمودارهای دو بعدی است مطالعه بفرمایید. بدلیل اینکه مشخصات مربوط به نمودارها و آپشن ها مشابه قبل است و فقط توضیحات پیرامون نمودارهای سه بعدی آورده خواهد شد. به عبارتی این پست به همراه پست 45 تکمیل کننده مطالب مربوط به تسیم نمودارها است. در پست پیشین ترسیم نمودارها به کمک دستور plot با همه جزئیات و مشخصات و آپشن ها آورده شده بود و در این پست دو دستور plot3 , Surf توضیح داده خواهد شد.جهت مشاهده ی این آموزش و دانلود کد MATLAB kنوشته شده به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
ادامه مطلب...
mechanicsoft_dot_ir.jpg

Mehran14233

عضو جدید
سلام دوستان.
من باید یه معادله ی فیزیکی یا مکانیکی انتخاب کنم و با استفاده از متلب و با 4 روش میانیابی خطی، تابع تکرار، نیوتن رافسون و مولر حلش کنم.
می خواستم فقط برای انتخاب معادله یه راهنمایی کنید. و اینکه اگه پروژه ای از متلب در این رابطه دارید برای دانلود قرار بدید. چون من متلب خیلی بلد نیستم.
فقط هر چه سریعتر اگه بتونید کمک کنید خیلی خوبه.

اگه هم تاپیکی هست بگید.

با تشکرhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/wink.gif

آخرین ویرایش:

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش رسم انواع دیگر نمودارها در نرم افزار MATLAB

آموزش رسم انواع دیگر نمودارها در نرم افزار MATLAB

در پست های 45 و 47 طریقه ی ترسیم نمودارهای دوبعدی و سه بعدی و سطوح در نرم افزار MATLAB توضیح داده شد. دراین پست رسم نمودارهای تخصصی تر مانند نمودارهای قطبی ، و نمودارهای آماری، نمودارهای نواری شکل (Vertical Bar Plot) و نمودارهای دایره ای(Pie Plot) ، نمودار ساقه ای، نمودار پله ای،و....به کمک نرم افزار Matlab را آموزش داده می‏شود. برای مشادهده ی این آموزش ادامه ی مطلب را مطالعه بفرمایید. در ضمن فایل متلب نوشته شده هم در انتهای پست در ادامه ی مطلب قرار داده شده است.آموزش رسم انواع دیگر نمودارها در نرم افزار MATLAB

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نیاز به کمکتون دارم
باید معادله زیر رو با روش شوتینگ متد حل کنم.
کمکم میکنین؟

Untitled.png

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام دوستان

من میخواستم با نرم افزار متلب کار کنم و درهمون ابتدا که میخواستم دو تا متغیر تعریف کنم بعد از اینتر زدن دچار ارور شدم ممنون میشم راهنماییم بفرمایید خیلی برام مهمه چون میخوام یه دستگاه معادلات دیفرانسیل رو با متلب حل کنم استادم برای درس ریاضی مهندسی پیشرفته پروژه داده.ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

در ضمن این را هم بگم که از clc , clear هم استفاده کردم ولی باز ارور میداد!!!

چه کنم؟؟؟

mechanicsoft

عضو جدید
سلام
نیاز به کمکتون دارم
باید معادله زیر رو با روش شوتینگ متد حل کنم.
کمکم میکنین؟

مشاهده پیوست 177629
با سلام، خوب این روش یک الگوریتم خاصی داره که باید بر اساس اون کد نویسی انجام بشه و همینطور ی نمیشه جواب داد لطف کنید در خواستتون رو از طریق ایمیل ارسال کنید تا بررسی کنم با تشکر
http://www.mechanicsoft.ir/
mechanic.soft@yahoo.com

mechanicsoft

عضو جدید
سلام دوستان

من میخواستم با نرم افزار متلب کار کنم و درهمون ابتدا که میخواستم دو تا متغیر تعریف کنم بعد از اینتر زدن دچار ارور شدم ممنون میشم راهنماییم بفرمایید خیلی برام مهمه چون میخوام یه دستگاه معادلات دیفرانسیل رو با متلب حل کنم استادم برای درس ریاضی مهندسی پیشرفته پروژه داده.ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

در ضمن این را هم بگم که از clc , clear هم استفاده کردم ولی باز ارور میداد!!!

چه کنم؟؟؟
با سلام
دوست من بارها خودم با چنین مشکلاتی مواجه شدم
هیچ وقت اسامی فانکشن اصلی نرم افزار متلب را روی ام فایلهایی که ذخیره میکنید نگذارید

مثلا فکر میکنم شما اینجا یک ام فایل قبلا ساختید و نام اون رو syms گذاشتید. و الان میخواید از دستور استفاده کنید و خطا میده
برای فهمیدن این موضوع کافیه تایپ کنید

which syms
اگه دایرکتروی که نشونتون داد مثل زیر بود که درسته
X:\Program Files\MATLAB\R2010a\toolbox\symbolic\symbolic\syms.m
که فقط همون تابع سیمز هست و باید کار کنه
اگر غیر از این دایرکتوری رو نشون بده
یعنی یه ام فایل دیگه به این اسم ساختین مثلا
X:\Users\Mohsen\Documents\MATLAB\syms.m
که در اینصورت باید اسم این ام فایل رو عوض کنید تا مشکلتون حل بشه

یه دلیل دیگش هم میتونه این باشه که بخشی از لایبرری و تولباکس های متلب نصب نشده باشه یا بعد از نصب اشتباها پاک شده باشه مثلا تابع syms پاک شده باشه که در اونصورت باید متلب رو مجددا نصب کنید
این مسائلی بود که به ذهن من رسید امیدوارم بتونه کمکتون کنه.

اگه اطلاعات بیشتری میخواید لینک زیر رو چک کنید.
http://www.mathworks.com/matlabcentral/newsreader/view_thread/166200

امیدوارم این اطلاعات بهتون کمک کنه
مدیر سایت تخصصی مکانیک سافت
http://www.mechanicsoft.ir/

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش کنترل خطی و مدرن در نرم افزار MATLAB - قسمت اول

همانطور که می دانید کنترل یکی از علوم ترکیبی است که در مهندسی مکانیک و مهندسی برق و مهندسی شیمی کاربرد فراوان دارد. و بعلاوه کنترل یک رشته ی جدا در بسیاری از کشورها محسوب میشود. در این پست و پست های آتی مربوطه هدفمان آموزش مبانی این علم به کمک نرم افزار MATLAB است. پیش نیاز این آموزش آشنایی با درس کنترل کلاسیک دوره ی کارشناسی است. در این پست مفاهیم اولیه کنترل خطی و مدرن را به وسیله ی نرم افزار MATLAB توضیح خواهم داد. مفاهیم مربوط به این درس در رابطه با نحوه ی مدل سازی یک تابع تبدیل و سری کردن توابع تبدیل، موازی کردن آنها و محاسبه ی فید بک است. برای مشاهده ی آموزش و دانلود کدهای متلب نوشته شده به لینک مراجعه نمایید.
سایت تخصصی مهندسی مکانیک و کنترل
pi_s_12.jpg

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
در پیام های خصوصی با جناب a.tahoori در مورد حل یک مسئله ارتعاشی دو درجه آزادی بحث های خوبی انجام شد و تصمیم گرفتیم که این بحث هارو به صورت عمومی مطرح کنیم، بقیه هم استفاده کنند و هم شاید اشکالات ما رو بگیرند:

صورت در شکل های زیر مطرح شده: سیستم را تحلیل کرده و سرعت و جابه جایی ها رو با شرایط اولیه معلوم بدست بیارید.

منظور از فاصله دلتا در شکل دوم، فاصله ای است که پس از آن فنر و دمپر سوم وارد مسئله می شوند و قبل از آن فقط فنر و دمپر اول و دوم مطرح اند.

آخرین ویرایش:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
در پیام های خصوصی با یکی جناب a.tahoori در مورد حل یک مسئله ارتعاشی دو درجه آزادی بحث های خوبی انجام شد و تصمیم گرفتیم که این بحث هارو به صورت عمومی مطرح کنیم، بقیه هم استفاده کنند و هم شاید اشکالات ما رو بگیرند:

صورت سوال در شکل های زیر مطرح شده اند. با این فرض که ضرایب k, c و جرم های m گونه ای مشخص شده اند که سیستم زیر 200 میلی ثانیه میرا بشه:

منظور از فاصله دلتا در شکل دوم، فاصله ای است که پس از آن فنر و دمپر سوم وارد مسئله می شوند و قبل از آن فقط فنر و دمپر اول و دوم مطرح اند.

ابتدا باید معادلات سیستم را به شکل زیر استخراج کرد:

x1..=f(x1. ,x2. ,x1 , x2) first equation
x2..=g(x1. ,x2. ,x1 , x2) second equation
تو معادلات بالا منظورم از شماره های 1 و 2 نسبت دادن متغییرها به جرم یک و دو ه. ولی پایین شماره ها متغیرهای y ربطی به شماره جرم نداره
حالا واسه معادله حالت نوشتن این کارو کن. اول این جوری در نظر بگیرش:
y1 = x1
y2 = x1. p
y3 = x2
y4 = x2. p

با فرضیات بالا معادلات این شکلی می شه:
y1.=y2 first Equation
y2.= f(y2, y4, y1, y2) second Equation
y3.=y4 third Equation
y4.=g(y2, y4, y1, y2) fourth Equation

برای حالت اول بدون در نظر گرفتن جرم و فنر سوم این کار را انجام دادیم:

در این مورد چون معادلات خطی است کار خیلی ساده است! می توان از همان توابع فضای حالت در متلب استفاده کرد! تابع مربوطه ss است. مخفف state space ه دیگه! تازه می توان توابع تبدیل شو با تابع ss2tf در آورد. خود simulink هم بلوک مخصوص به فضای حالت خطی داره. تابع آخری که زیر نوشته شده است مدل دینامیکی سیستم و تو متلب رو تشکیل می ده:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
ابتدا باید معادلات سیستم را به شکل زیر استخراج کرد:

x1..=f(x1. ,x2. ,x1 , x2) first equation
x2..=g(x1. ,x2. ,x1 , x2) second equation
تو معادلات بالا منظورم از شماره های 1 و 2 نسبت دادن متغییرها به جرم یک و دو ه. ولی پایین شماره ها متغیرهای y ربطی به شماره جرم نداره
حالا واسه معادله حالت نوشتن این کارو کن. اول این جوری در نظر بگیرش:
y1 = x1
y2 = x1. p
y3 = x2
y4 = x2. p

با فرضیات بالا معادلات این شکلی می شه:
y1.=y2 first Equation
y2.= f(y2, y4, y1, y2) second Equation
y3.=y4 third Equation
y4.=g(y2, y4, y1, y2) fourth Equation

برای حالت اول بدون در نظر گرفتن جرم و فنر سوم این کار را انجام دادیم:

در این مورد چون معادلات خطی است کار خیلی ساده است! می توان از همان توابع فضای حالت در متلب استفاده کرد! تابع مربوطه ss است. مخفف state space ه دیگه! تازه می توان توابع تبدیل شو با تابع ss2tf در آورد. خود simulink هم بلوک مخصوص به فضای حالت خطی داره. تابع آخری که زیر نوشته شده است مدل دینامیکی سیستم و تو متلب رو تشکیل می ده:

Y یعنی خروجی دیگه! چون ما هم سرعت ها x2 , x4 و هم جابه جایی ها x1 , x3 رو نمودارشو می خوایم، پس تمام حالت هامون خروجی اند دیگه. پس C همون ماتریس واحد می شه! همون I. و چون ورودی جابه جایی و یا نیروی خارجی رو سیستم نداریم، پس u نداریم و ضریب u هم اصلا نداریم چه تو معادله Y و چه معادله اکس دات. یعنی هم D و هم B جفتشون ماتریس صفرند.

مرحله بعد می شه حل کردن سیستم با یک شرایط اولیه غیر صفر! همین!

مرحله بعد از بدست آوردن به صورت فرمولی این ماتریس ها،اینه که برای مقادیر k1, k2, c1, c2 مقدار عددی در نظر بگیریم. بعدش با دستور lsim(sym) pبه سیستم شرایط اولیه بدیم تا برامون تحلیلش کنه. چون می گیم سرعت های اولیه معلومه پس فقط باید به x2 , x4 مقدار اولیه بدیم! برای اینکه یه جوری سیستم رو بهینه کنیم که settling time به یه مقدار مشخص برسه باید از یه تول باکس متلب استفاده کنیم به اسم Simulink Design Optimization ما رو این موضوع بحث نمی کنیم! اون خیلی به نظر پیچیده میاد. با تابع lsiminfo به نظر بشه مقدار عددی settling time و بدست آورد! باید یه حلقه نوشت تا خودش هی با مقادیر مختلف امتحان کنه و به شرایط مورد نیاز برسه.

و اما در مورد شکل دوم! اون یک نمونه غیر خطی است! دیگه نمی تونیم از دستورات Control System Toolbox استفاده کنیم. چون مخصوص سیستم های خطی ه. این دستوراتی که تاحالا در موردش حرف زدیم همه مال این تول باکس بود. برای این مورد باید توابع رو به صورت ام فایل بنویسیم و با باکس های انتگرال گیری، بقیه کار ها رو انجام بدی! همان طور که تو اولین پست ها نوشتیم. یعنی دوسری معادله داریم دیگه، یکی واسه قبل از فاصله دلتا و دیگری واسه بعد از فاصله دلتا! که تو ام فایلی که داره ازش انتگرال گیری می شه اول یه شرط می نویسیم که حالت کاری مشخص بشه!

برای مدل دوم فقط مدل در Simulink رو بررسی می کنیم، ولی با دستورات خود متلب باید احتمالا با تابع های حل کننده معادلات دیفرانسیل نظیر ode45 شاید هم با توابع انتگرال نظیر quad یه کارهایی کرد.
تو Simulink یه باکس ی هست به اسم ام فایل یا اس فایل یه همچین چیزایی که وقتی روش دابل کلیک می کنیم می تونیم واسش کد بنویسیم. ما متلبمون 2011 ه. تو بخش user defined functions توی کتابخونه simulink یه چیزی هست به اسم Matlab Function یه همچین کدی واسش می نویسی. که u و y به ترتیب بردارهای 4 عضوی ورودی و خروجی هستند. در اصل u ها خود حالت هات هستن و y ها مشتقهای اونا نسبت به زمان اند. A1 , A2 هم ماتریس های 4 در 4 ه دیگه. A1 شو با هم بدست آوردیم دیگه!

function y = fcn(u) p
A1 = [اینجا رو برای معادلاتی که الان نوشتیم پر می کنید ];
A2 = [اینجا رو هم با حالتی پر کنید که اون فنر و دمپر سوم هم وارد مسئله می شن. باید معادلاتشو در بیارید];

if(u(3)<20) p
y=A1*u; p
else
y=A2*u; p
end

بعد که اینو نوشتیم یه همچین جوری بلاک ها رو به هم وصل می کنی.
اگه رو بلوک انتگرال دابل کلیک کنید، می تونید شرایط اولیه رو وارد کنید (همونی که سمت چپ باز شده) یه بردار می دی به این صورت
[0,1,0,1]​
که سرعت اولیه هارو ما یک درنظر گرفتیم. هرچند دوست داشتید در نظر بگیر.
تو اون اسکوپ ه هم شکل سرعت ها و جابه جایی هارو نشون می ده. اگه می خواید جدا نشون بده باید از باکسی به اسم Demux استفاده کنید. و بعد اسکوپ تون رو براش 4 ورودی تعریف کنید. روش دابل کلیک کن. یه جا تعداد محورها رو می تونید زیاد کنید! بزارید 4 و با دبل کلیک کردن رو Demux هم می تونی تعداد شو بزارید 4. خلاصه اگه اروری هم داد، باید ور برید باهاشون تا ارور هارو برطرف کنید.

تو اون توابعی که نوشتم مقدار دلتا رو مثلا 20 درنظر گرفتیم! یه عدد الکی دیگه! هر چند دوست دارید در نظر بگیرید رو u(3) شرط گذاشتیم، چون اون متغیر مربوط به جابه جایی جرم 2 است دیگه!

البته این مسئله را هنوز به طور کامل انجام ندادیم و اینا ها فقط راهنماهایی است که می تواند در موارد نظیر به این مفید باشند.​

آخرین ویرایش:

سایه20

عضو جدید
سلام. اگه کسی فایلی واسه کدنویسی روش DTM برای حل معادلات خطی یا غیرخطی داره ممنون میشم بذاره

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
یه مقاله دارم که روشو توضیح داده.اگه لطف کنید ایمیلتونو بدید که بفرستم
قرار نیست کسی آدرس ایمیل بده در این تالار! لطفا تو سیاتی مثل mediafire برای همه آپلود کنید و لینک بدید یا اگر حجمش کمه تو همین سایت آپلود کنید. لطفا کمی هم توضیح بدید خودتون همین جا.

م.ش.

عضو جدید
سلام جناب مهندس
یه مقاله دارم،که معادلات دیفرانسیل رو برای ماده سیلیکا کروی شکل بررسی کرده و نمودارهای فشار،دما،رطوبت،جرم رو بر حسب زمان بدست آورده
حالا من باید کدنویسیش کنم با متلب ،میشه کمکم کنید
سپاسگذارم

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام جناب مهندس
یه مقاله دارم،که معادلات دیفرانسیل رو برای ماده سیلیکا کروی شکل بررسی کرده و نمودارهای فشار،دما،رطوبت،جرم رو بر حسب زمان بدست آورده
حالا من باید کدنویسیش کنم با متلب ،میشه کمکم کنید
سپاسگذارم
سلام.
حتما! مقاله تون رو اینجا آپلود کنید. با هم می نویسیم. و در مورد معادلاتش توضیحاتی بدید.