ایده

.geology st

عضو جدید
من دانشجوی علوم جانوری هستم. با چندتا از دوستام میخوایم 1 کار جدید بعبارتی غیرکلیشه ای تو دانشکده مون تو همین زمینه انجام بدیم. اگه ایده ای دارین لطفا بگین و کمکمون کنین.

mycobacter

عضو جدید
من دانشجوی علوم جانوری هستم. با چندتا از دوستام میخوایم 1 کار جدید بعبارتی غیرکلیشه ای تو دانشکده مون تو همین زمینه انجام بدیم. اگه ایده ای دارین لطفا بگین و کمکمون کنین.
پس چرا نوشتی ژئولوژی st؟

ssaarra

متخصص علوم دریایی

میشه بگی منظور از کار جدید چیه؟
یعنی میخواین طرح بگیرین؟
میخواین انجمن تخصصی تشکیل بدین؟
میخواین روی یه موضوع بکر کار کنید؟
یه کم بیشتر توضیح بدید که بتونیم کمک کنیم

.geology st

عضو جدید
میخوایم روی یه موضوع بکر کار کنیم و بعد ارائه اش بدیم. ولی هنوز نمی دونیم روی چه موضوعی کار کنیم و چطوری مطرحش کنیم که تکراری نباشه!

ssaarra

متخصص علوم دریایی
میخوایم روی یه موضوع بکر کار کنیم و بعد ارائه اش بدیم. ولی هنوز نمی دونیم روی چه موضوعی کار کنیم و چطوری مطرحش کنیم که تکراری نباشه!

به نظر من روی موضوعی کار کنید که کابرد داشته باشه
یعنی به عنوان یه راهکار به نهاد یا مرکز تحقیقاتی ارائه بدید
تازه اگه بکر و جدید هم باشه بابت این ایده پول میدن
من میشناسم کسی رو که رو پایان نامه دکتراش کار کرد به صورت یه موضوع جدید بود
اون رو قراه به یه ارگان دولتی معرفی کنه و ابن ایده رو ازش میخرن یعنی بابتش
پول بهش میدن
که حالت تشویقی داره
حالا یه چیز دیگه اینکه حتما طرح یا ایدتون رو به مصوب جایی در ارید
یعنی به نام دانشگاه محل تحصیل یا یه مرکز تحقیقاتی باشه
اینجوری رسمی تره
پس فردا که خواستید جایی رزومه بدید حرفی برای گفتن دارید
برای گرفتن ایده و موضوع هم اگه مقالات مختلف در زمینه ای علاقه دارید
رو مطالعه کنید یه موضوع بکر و خوب دستتون میاد. ولی حتما باید به موضوع
که میخواید روش کار کنید اشراف کامل داشته باشید
با آرزوی موفقیت........

آخرین ویرایش:

.geology st

عضو جدید
بله درست میگی اگه بتونیم به یه مرکز تحقیقات ارائه بدیم خیلی خوب میشه و بدرد اینده مون میخوره. ممنون از راهنماییتون. بنظر شما تو علم جانور شناسی چه موضوعی از همه مهجورتره و بیشتر جای کار داره؟!

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم تحقیق درموردتکامل روخیلی دوست دارم وهمچنین جانوران ماقبل تاریخ مثل دایناسورها

ssaarra

متخصص علوم دریایی
بله درست میگی اگه بتونیم به یه مرکز تحقیقات ارائه بدیم خیلی خوب میشه و بدرد اینده مون میخوره. ممنون از راهنماییتون. بنظر شما تو علم جانور شناسی چه موضوعی از همه مهجورتره و بیشتر جای کار داره؟!

خواهش میکنم
اول میخوام بدونم گرایشتون چیه؟
بعد اگه بشه روی کارهای بیوتکنولوژی
یا ژنتیکی کار کنید هم خیلی استقبال میشه
هم توش نوآوری داره
رشته خود من جانوران دریاست
من خودم دارم رو فیزیولوژی ماهی کار میکنم
خیلی هم برام جذابه هم میشه ازش کار جدید ارائه داد

ااااااا ببخشید الان دوباره خوندم کامنت قبلی رو گفتید تو جانورشناسی......
دوست دارید روی موجودات جانوری دریایی کار کنید مثل ماهیان؟

ایده پرداز

عضو جدید
دو تا ایده برای پژوهش در حوزه علوم جانور شناسی

دو تا ایده برای پژوهش در حوزه علوم جانور شناسی

سلام، اگر دیر نشده دو تا ایده برای پژوهش دارم:
اول تحقیق روی هوش جانوران پیشرفته تر؛ یعنی بهتر بگم تحقیق روی توانائی حل مساله جدید توسط جانوران، مثلا می توانید برای دستیابی به غذا، برایشان موانع متفاوتی بگذارید و هر بار ، توانائی حل مشکل را در انواع مختلفشان بیازمائید.
دوم می توانید روی این جستار کار کنید که از نظر مغزی، توانائی تطابق و پتانسیل تکامل چه ارتباطی با هم دارند؟ مثلا می دانیم که اگر یک سگ را از آفریقا به مناطق قطبی ببریم، بخش تطابق با محیط در مغزشان فعال شده و باعث رشد بیشتر موهای بدنشان می شود، از طرف دیگر اگر یک جفت گرگ را اهلی کنید در طی شش نسل، رفته رفته، بر اثر تغییرات خود بنیاد مغزشان، گوشهایشان پائین می افتد و کم کم به شکل و رفتار سگهای عادی در می آیند و به اصطلاح از بیخ سگ می شوند(از نظر تکاملی ، ژنوم کل سگهای زمین به چند گرگ در آسیای شرقی، در پانزده هزار سال پیش بر می گردند) تلاش کنید به این سوال پاسخ دهید که بخشهای تطابق و تکامل مغز کجا هستند و چه ارتباط ساختاری و فیزیولوژیکی دارند؟ ضمنا این را هم بگویم که ممکن است این ایده ها نا پخته بوده و از اساس اشتباه باشند! ممنون

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارمولکهای خانگی cyrtopodion scabrum تولید مثل سریع دارند و زود رشد میکنند سعی کن پاهای اونها رو طی چند نسل کوتاه یا بلند کنی به این صورت که اونهایی که پاهای کوتاهتر دارند رو کنار هم بزار تا جفت گیری کنند اینطوری بعد 20 نسل میتونی مارمولکهای پا کوتاه ایجاد کنی و تکامل در موجودات رو نشون بدی.

بالا