اموزش مربوط به:3D AUTOCAD

hadi2643

کاربر بیش فعال
من تازه اتو کد سه بعدی رو شروع کردم میشه گف که 10 درصد یاد دارم.میخواستم ببینم سقف شیبدارو چه جوری ترسیم میکنن(تو اتوکد سه بعدی) ممنون میشم کمکم کنین

با فرمان extrude حالت taper angel میشه
حد سقف رو مشخص میکنی صفحش میکنی بعد
با فرمان extrudeانتخابش میکنی اینتر میزنی بعد t اینتر بعد زاویه شیب بعد از اون ارتفاع شیبدار
بعد از اون اینتر میزنی

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام من می خوام یه سطح هلالی رو به صورت شیب دار سه بعدی کنم اما نمی دونم چطوری صفحه که باید با توجه به اون sliceبشه رو تعریف کنم کسی می تونه کمکم کنه؟

با فرمان loft میشه ولی باید یه نمائی ازش ببینیم یا پلانی از شکل

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من می خوام یه سطح هلالی رو به صورت شیب دار سه بعدی کنم اما نمی دونم چطوری صفحه که باید با توجه به اون sliceبشه رو تعریف کنم کسی می تونه کمکم کنه؟
اگه یه اسکیس از چیزی که تو ذهنته با دست بکشی بزاری اینجا بهتر میتونیم کمکت کنیم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز وقتی میخام آب بسازم طبیعی در نمیاد میتونین کمکم کنین
به نظر من حجمتو تو کد در بیار ببر تو مکس واسه متریال و رندر اگه میخوای کارت خوب بشه اونجا اگه مشکلی داشتی تو بخش مکس میتونم کمکت کنم

azam.mt

عضو جدید
سلام
دوستان من سقفم منحنیه نمیدونم چطوری میتونم درش بیارم؟؟!!!

amir_bornaee

عضو جدید
سلام میخوام تو autocad 3d سقف شیبدار هلالی مثل این عکس بسازم اما نمیتونم ممنون میشم راهنماییم کنیدCAM00026.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام میخوام تو autocad 3d سقف شیبدار هلالی مثل این عکس بسازم اما نمیتونم ممنون میشم راهنماییم کنیدمشاهده پیوست 157639

چندتا راه داره--یکیش استفاده از loft ه-- ابتدا وانتهای شیب رو رسم کنید-بین این دو خط هم چند خط دیگه رسم کنید کارتون دقیقتر در میاد--
البته این خطوط باید اختلاف سطح داشته باشن--بعد انتخاب خطوط لافت رو بزنید--

splitter

عضو جدید
سلام میشه لطفا توضیح بدین چطوری میتونم تو محیط تری دی کد یه سقف ژئودزیک بکشم؟ و یه سوال دیگه چطوری یه شکل تری دیو از یه نقشه به یه نقشه دیگه کپی کنم که زاویه شون یکی باشه مثلا دیوار یا پله ای که کپی میکنم با یه نقشه دیگه تو یه راستا باشه از rotate استفاده کردم نشود کاملا یکی شه ایا راهی هست؟ ممنون
Geodesic-dome-greenhouse.jpg

mohandesmemari

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی بلده به من بگه ؟ توی اتوکد قسمت سه بعدی که من رندر میگیرم میخوام زمینه سفید باشه نه مشکی باید از کجا برم تنظیم کنم تا زمینه سفید رنگ باشه خواهش میکنم جواب بدید اگر بلدید ممنون میشم

yaser@

عضو جدید
سلام دنبال یه کدخدا میگردم بهم بگه این تصاویری که گذاشتم رو آیا میشه تو کد ترسیم کرد ؟؟اگه میشه کمی توضیح بدین چون مدتهاست دنبال جوابم !!! از همکار ی شماپیشاپیش تشکر میکنم.4)1(.jpg27.jpg

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دنبال یه کدخدا میگردم بهم بگه این تصاویری که گذاشتم رو آیا میشه تو کد ترسیم کرد ؟؟اگه میشه کمی توضیح بدین چون مدتهاست دنبال جوابم !!! از همکار ی شماپیشاپیش تشکر میکنم.مشاهده پیوست 167180مشاهده پیوست 167181

شاید یه کدخدا بتونه این اشکال رو تو اتوکد بکشه اما من خودم ترجیح میدم برای کشیدن این احجام سراغ نرم افزار Rhino برم و اگه لازم باشه , داخل اتوکد Import کنم.

آزاده قلمی

عضو جدید
اتوکدی رو که شما زحمت کشیدید و توضیح دادید چنده ؟ شکل ها رو من نمیتونم باز کنم چکار کنم ؟ ممنون

shina7

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم،راستش می خواستم راهنماییم کنید و نحوه ی بوجود اوردن یک زمین توپوگرافی و شیبداره شبیه کوهستانی توی محیط اتوکد سه بعدی را بهم یاد بدید؟! پیشاپیش از راهنمایی های خوبتون ممنونم;)

آخرین ویرایش:

Bo0oF

عضو جدید
تغییر z در cad

تغییر z در cad

با سلام و تشکر فراوان
من یک فایل cad دارم که توش z اون صفر نیست؟ یعنی موقع ترسیم دوبعدی به این مسئله توجه نکرده بودم و حالا وقتی می خوام فایلو وارد max کنم به مشکل بر می خورم. flatten ولی باز هم خطوط pline در وضعیت extrude کردن در max تعریف نمی شه برای max و نمی شه extrudesh کرد. نرم افزار z0 رو هم گیر آوردم ولی نمی دونم چطور می شه ازش استفاده کرد. ممنون می شم به سوالم جواب بدید.
با تشکر

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر فراوان
من یک فایل cad دارم که توش z اون صفر نیست؟ یعنی موقع ترسیم دوبعدی به این مسئله توجه نکرده بودم و حالا وقتی می خوام فایلو وارد max کنم به مشکل بر می خورم. flatten ولی باز هم خطوط pline در وضعیت extrude کردن در max تعریف نمی شه برای max و نمی شه extrudesh کرد. نرم افزار z0 رو هم گیر آوردم ولی نمی دونم چطور می شه ازش استفاده کرد. ممنون می شم به سوالم جواب بدید.
با تشکر

توی اتوکد توی یکی از نماهای Front یا قرار بگیرید و z رو صفر کنید.
اما توی تردی مکس کلیه خطوط رو به هم اتچ کنید(مولتی اتچ) وکلیه خطوط رو انتخاب و scale کنید (رو محورz) البته این گزینه باید Capture.JPG باشه قبل scale

samar_eng

عضو جدید
دوستان کسی هست تو ترسیم این حجم به من کمک کنه؟ سه بعدیه
مستطیل پایین به ابعاد 20.4 در 13.20 و مستطیل بالا به ابعاد 12.30 در 2.70 که ارتفاع این دو 2.70 هست
یه جورایی هرم شکسته است و لی با این ارتفاع نمیتونم ترسیم کنمrthrh.jpg

Violet Rose

عضو جدید
سلام دوستان .. چطورمیشه توو کد سه بعدی یه دیواره ی منحنی رو اینجوری دندونه دندونه کرد؟52.jpg

vdi

کاربر فعال
سلام میخوام تو autocad 3d سقف شیبدار هلالی مثل این عکس بسازم اما نمیتونم ممنون میشم راهنماییم کنیدمشاهده پیوست 157639
منم با حجم های رمپی مشکل دارم . تونستم این کار انجام بدم اما از تعداد زیادی صفحه تشکیل شده و حجم خالص و تو پری بدست می یاد راه آسان تری نداره؟؟200.jpg